Dat sowieso. Een goede oplossing is bij een aantal raceweekends de maandag en dinsdag te gebruiken voor testen op dezelfde baan. Een gedeelte van de crew kan dan gewoon achterblijven dus het kost nauwelijks extra aan reiskosten.quote:Op woensdag 4 april 2012 15:46 schreef Fiorano het volgende:
Test verbod opheffen, danwel de Rookie-tests toestaan (5x per jaar).
Test verbod opheffen en het betaalbaar houden?quote:Op woensdag 4 april 2012 16:16 schreef Fiorano het volgende:
Dat zou inderdaad de beste oplossing zijn. Keek Bernie hier maar eens, dan zou de sport aantrekkelijker worden en betaalbaar blijven
Dat is precies mijn punt; hoe vaak kwam dat nu echt voor?? Je hebt het over een incident uit 2004 en 1 uit 2009.quote:Op woensdag 4 april 2012 00:16 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Onzin natuurlijk, er waren vaak meerdere strategiën mogelijk. Is iedereen de 4 stopper van Schumi op Magny Cours alweer vergeten?
Zie ook bijvoorbeeld Turkije 2009. Vettel en Red Bull proberen een zeer gedurfde strategie om Button te kunnen afstoppen, maar Vettel komt met een veel lichtere auto er simpelweg niet voorbij (wat ook nog maar eens aantoonde hoe ontzettend hard de nieuwe 2009 regels hadden gefaald).
Dat zou nu wel anders zijn.
Om de zoveel jaar de regels aanpassen is goed, dat zorgt juist voor innovatie en toepassing van nieuwe technieken. Als de regels hetzelfde blijven krijg je evolutie en geen revolutie en wint op den duur het team met het meeste geld omdat ze het meeste kunnen uitproberen.quote:Op woensdag 4 april 2012 15:43 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Fijn is dat. Dan krijg je weer één team dat toevallig een loophole vindt en vervolgens domineert. En dankzij het testverbod kunnen de andere teams er niets aan doen tot de helft van het seizoen en dan is het al te laat.
Of belachelijke zaken als Silverstone 2011 waar de regels meerdere keren per dag omgegooid werden. Nee, het omgooien van het wetboek in 2009 heeft alleen maar meer problemen opgeleverd dan het oploste. Dubbele diffusers, F-ducts, geblazen uitlaten en nu die neuzen. Allemaal leuk en aardig maar elk jaar weer twintig nieuwe dingen verbieden zorgt alleen maar voor meer stagnatie.
De enige goede nieuwe regels zijn KERS en DRS. Hoewel de implementatie van die laatste nog wel wat te wensen overlaat.
Dat is ook mijn uitgangspunt, alleen zijn motor en chassis tegenwoordig zo geintegreerd dat je dan het probleem krijgt dat constructeurs bijna niet meer van motorfabrikant en type kunnen wisselen. Als dan een configuratie en/of fabrikant een duidelijk voordeel heeft, wat kan als je grote verschillen toe laat, dan blijft dat voordeel heel erg lang. Dan loop je het risico op seizoenen met MP/4 achtige dominantie. Ook kan het heel lastig zijn met andere regelveranderingen, bijv ten bate van de veiligheid, doordat degene met de V8 die wel probleemloos kan doorvoeren terwijl de zesinlijn de warmte niet meer kwijt kan, ik noem maar wat.quote:Op woensdag 4 april 2012 13:56 schreef Fiorano het volgende:
Ik vind het de laatste jaren een beetje eenheidsworst geworden, iedereen een V8, iedereen Pirelli bandjes. Team mogen wat mij betreft vrijer gelaten worden, wil je een Boxer motor gebruiken? Prima. V12? Prima. Turbo 4-Cilinder? ook goed. Geef regels wat betreft het vermogen en het verbruik en laat ze het voor de rest uitzoeken. Ook leuk, F-duct of een DRS systeem, laat ze lekker kiezen uit 1 van de 2 of meer. Wordt het volgens mij alleen maar leuker van.
zeker een goed idee. Ik zou dan er voor kiezen om de maandag aan te wijzen als testdag en dan alleen bij races waar het weekend erna niet ook gereden wordt.quote:Op woensdag 4 april 2012 15:48 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat sowieso. Een goede oplossing is bij een aantal raceweekends de maandag en dinsdag te gebruiken voor testen op dezelfde baan. Een gedeelte van de crew kan dan gewoon achterblijven dus het kost nauwelijks extra aan reiskosten.
Dit wordt al een aantal jaren gedaan in de MotoGP (helaas ook te weinig) en lijkt een goed compromis.
quote:Red Bull-ontwerper Adrian Newey heeft dinsdag een koninklijke onderscheiding mogen ontvangen uit handen van koningin Elizabeth.
Koningin Elizabeth reikte op Windsor Castle de onderscheiding uit, waardoor Newey zich nu ‘Officier in de Orde van het Britse Rijk’ mag noemen.
Newey ontving de onderscheiding vanwege zijn verdiensten in de Formule 1. Hij wist met door hem ontworpen auto’s in totaal acht constructeurstitels binnen te slepen. Hij won er vijf met Williams, een met McLaren en twee met Red Bull Racing.
De 53-jarige Newey won zijn eerste titel in 1992 met Nigel Mansell. Twintig jaar later vallen ze opnieuw samen in de prijzen. Mansell ontving diezelfde avond een onderscheiding vanwege zijn werk als voorzitter van ‘UK Youth’, een organisatie die zich inzet voor de ontwikkeling van jongeren. Mansell mag nu pronken met de titel ‘Commandant in de Orde van het Britse Rijk’.
De enige manier waarop je problemen voorkomt is als je iedereen met nagenoeg dezelfde motor laat rijden zoals nu het geval is. Maargoed als het niet simpel kunnen wisselen van motor etc een reden is om dit soort dingen niet door te voeren dan kan je net zo goed een spec serie van F1 maken. Zijn meteen alle problemen opgelost.quote:Op woensdag 4 april 2012 18:15 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat is ook mijn uitgangspunt, alleen zijn motor en chassis tegenwoordig zo geintegreerd dat je dan het probleem krijgt dat constructeurs bijna niet meer van motorfabrikant en type kunnen wisselen. Als dan een configuratie en/of fabrikant een duidelijk voordeel heeft, wat kan als je grote verschillen toe laat, dan blijft dat voordeel heel erg lang. Dan loop je het risico op seizoenen met MP/4 achtige dominantie. Ook kan het heel lastig zijn met andere regelveranderingen, bijv ten bate van de veiligheid, doordat degene met de V8 die wel probleemloos kan doorvoeren terwijl de zesinlijn de warmte niet meer kwijt kan, ik noem maar wat.
Het zit altijd ergens op een schaal tussen iedereen dezelfde auto en volledig vrij ontwerp. Dat laatste is in de jaren 20 al afgeschaft omdat met 28-liter motoren kwam aanzetten. Als je op slagvolume gaat reguleren sluit je turbines en wankels ook al uit. Het is dus altijd pragmatisch en je kunt nooit kiezen voor een principiele ontwerpvrijheid.quote:Op donderdag 5 april 2012 00:23 schreef Kill_em_all het volgende:
[..]
De enige manier waarop je problemen voorkomt is als je iedereen met nagenoeg dezelfde motor laat rijden zoals nu het geval is. Maargoed als het niet simpel kunnen wisselen van motor etc een reden is om dit soort dingen niet door te voeren dan kan je net zo goed een spec serie van F1 maken. Zijn meteen alle problemen opgelost.
We zien juist dat relatief kleine innovaties al beslissende verschillen kunnen geven. Als je een grote diversiteit toelaat en er komt een team op het idee van een blown diffuser bijvoorbeeld, dan zou het zo maar kunnen dat de teams met een boxermotor gewoon geen plek daarvoor hebben. Je zou dan immers een motorconfiguratie kiezen vanwege de aerodynamische kwaliteiten van het bodywork dat daar overheen past. Wil je dan inhaken op een nieuwe aerodynamische trend door een ander team gezet dan kan het gewoon zijn dat je daarvoor een andere motorconfiguratie nodig hebt. Dan ben je dus minstens een seizoen verder voordat je weer mee kan doen in de aerodynamische wedloop, terwijl je met een ontwikkelingsachterstand begint. Want de motorconfiguratie beinvloedt natuurlijk ook de gewichtsverdeling en dus de wegligging, laat staan de motorkarakteristiek. Dan krijg je dus langer grote verschillen in snelheid en dat lijkt me niet de bedoeling. Er is nou eenmaal in elke fase één oplossing de snelste, en als je hebt ingezet op een totaal andere oplossing dan kun je dat gat niet snel dichten.quote:Veiligheid zal weinig invloed hebben. Crash structures zitten op vaste plekken en daar zijn gewoon regels voor. Ook worden dat soort dingen naar mijn weten niet zomaar opeens veranderd zonder op zijn minst teams tijdig te informeren. Sowieso zal het vooral om de sidepods gaan dus het zal meer invloed hebben op de plaatsing van radiators dan dat het echt problemen voor de motor zal opleveren.
Dat aerodynamica zo belangrijk is komt in de eerste plaats door de snelheid die eigen is aan de sport. Daardoor oefent lucht een belangrijke kracht uit, met kleinere vleugels zal daar nog steeds een groot verschil in downforce vandaan komen, ook al is de totale downforce minder. Dan komt het ook weer terug in de rechtelijnsnelheid.quote:Sowieso, we hebben het over F1. Het is niet alsof teams niet in staat zijn om dat soort problemen op te lossen. Zeker als je ervoor zorgt dat downforce via de vleugels veel beperkter word zal het niet zo'n probleem zijn want dan hoef je je ook geen zorgen te maken dat als je van motor wisselt je ook meteen overnieuw moet beginnen met je aerodynamica omdat je opeens met een totaal ander pakket zit.
quote:Lotus has terminated its title sponsorship deal with sportscar manufacturer Group Lotus, AUTOSPORT can reveal, but remains wholly committed to keeping the famous name in Formula 1 for the future.
On the back of financial uncertainties for Group Lotus, which was recently sold by Proton to Malaysian automotive conglomerate DRB-Hicom, Lotus F1's team owner Genii Capital has ended its formal relationship with the marque.
AUTOSPORT understands that Genii owner Gerard Lopez recently agreed a deal for the title sponsorship deal, which was originally put together in 2010, to be cancelled, as well as an old option that Proton had to buy 50% of the team annulled.
Speaking about the situation, Lopez told AUTOSPORT: "The sponsorship agreement and the obligations of Lotus have been terminated. There is no option from Group Lotus to buy into F1 now - that option was taken over by us. There was one, but we have taken it over now."
Although the end of the Group Lotus sponsorship tie-up means a change of plans for the team, Lopez says that he remains committed to the Lotus name.
"We are happy to carry the Lotus name as we believe it is a good name for F1," he explained. "We funded the team last year and the year before for whatever delta was missing. We would prefer to have sponsors up to the full amount – but if we have to fund it then we will fund it.
...
http://formula-one.speedt(...)ibilities-for-lotus/quote:What hasn’t been widely appreciated yet is that having won the rights to use the Lotus name in F1, Genii and the team no longer have sponsorship from Group Lotus, when we were originally told that it would be an ongoing deal.
“We have an agreement today for the name, and as far as the sponsorship agreement is concerned, that has been cleared,” says Lopez. “We are essentially in a situation where they don’t owe us anything anymore. They’re not title sponsor, they are a name provider, they are a partner. We are working with them on a number of things. Honestly, it’s a win/win situation because it clarified a lot of things.”
But wasn’t the whole point of the name change the fact that Group Lotus would continue to pump in funds?
“No, they don’t have to," says Lopez. "They were the title sponsor, and it’s actually been solved in a completely different way. They have and they don’t have to anymore, they’ve done what they have to do, to be very precise.”
The bottom line is that the current Lotus F1 team is in a very similar situation to the Fernandes-era Lotus. It has acquired an attractive brand name which will help it to gain credibility and sell sponsorship, but is getting no financial support – and is thus promoting the Lotus road car division for free.
“That’s essentially it, yeah,” said a smiling Lopez.
Jezus eerst team lotus zover krijgen dat ze de naam caterham aannemen en nu zelf er uit stappen...quote:Op vrijdag 6 april 2012 12:31 schreef sasquatsch het volgende:
Ik dacht dat de Lotus soap afgelopen was, maar blijkbaar nog niet.
Lotus Groep beeindigt titel sponsoring Lotus
[..]
Wat een ontzettend kansloos stukje tekst, die petitiequote:
Dat krijg je als Franstaligen Engels proberen te schrijven, maar goed het gaat uiteindelijk om de F1 in Spaquote:Op zondag 8 april 2012 11:07 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Wat een ontzettend kansloos stukje tekst, die petitie.
Gilles & Ferrariquote:Op zondag 8 april 2012 11:26 schreef Tarado het volgende:
Jacques Villeneuve to drive Ferrari at ceremony to mark Gilles’ death
2012 F1 season
April 8, 2012 at 10:18 am by Keith Collantine 1 comment
Ferrari will mark 30 years since the death of Gilles Villeneuve in an event at the Fiorano circuit next month.
Villeneuve’s son Jacques will drive the 312T4 raced by his father when he finished second in the 1979 season.
Villeneuve was killed in a crash during qualifying for the 1982 Belgian Grand Prix at Zolder.
The team said: “His memory is still vivid and alive in the minds of many at Maranello; his talent, his speed, his bravery which bordered on recklessness, all go to make his name still hugely popular with our fans, even among younger ones who have only been able to see him on replays of his races or read about him in stories written by journalists.”
“It will be a fitting occasion to evoke the memory of a man who has and always will have a place of honour in the history of Ferrari.”
The event will take place on May 8th, exactly 30 years since Villeneuve was killed.
[ afbeelding ]
http://www.f1fanatic.co.u(...)y-mark-gilles-death/
Eigenlijk wel leuk om heen te gaan, edit; ik zie dat het op een dinsdag is, wordt wat moeilijker danquote:
twitter:CroftyF1 twitterde op maandag 09-04-2012 om 11:54:01For those asking, the weather report I've seen for Shanghai this weekend suggested showers on Thurs, Fri, Sat and Sun, less showers on Sat reageer retweet
Dat is wel zo, maar als je door wisselvallige omstandigheden het kampioenschap spannend blijft vind ik het ook best, wordt tijd dat Schumi een podium pakt of liever nog een GP wintquote:Op maandag 9 april 2012 12:13 schreef vosss het volgende:
Nouja ik wil gewoon zien hoe de verhoudingen nu echt liggen, want heel erg duidelijk is het nog steeds niet.
Dat zien we pas weer in Europa!quote:Op maandag 9 april 2012 12:13 schreef vosss het volgende:
Nouja ik wil gewoon zien hoe de verhoudingen nu echt liggen, want heel erg duidelijk is het nog steeds niet.
Hij heeft nooit gewonnen in Shanghai dacht ikquote:Op maandag 9 april 2012 12:20 schreef vosss het volgende:
Dat zou wel mooi zijn.
En dan Kimi tweeds en Alonso derds.
De Formule 1-teams willen dat de internationale automobielfederatie FIA net als in 2011 een streep zet door de Grand Prix van Bahrein. Dat heeft een niet met naam genoemde teambaas laten weten aan The Guardian.quote:Op maandag 9 april 2012 14:51 schreef Tarado het volgende:
Formula One teams want FIA to postpone Bahrain Grand Prix
Heb ik voorlopig helemaal geen geloof in, racepace van Mercedes is gewoon dramatisch, misschien nog wel slechter dan vorig jaar.quote:Op maandag 9 april 2012 12:16 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dat is wel zo, maar als je door wisselvallige omstandigheden het kampioenschap spannend blijft vind ik het ook best, wordt tijd dat Schumi een podium pakt of liever nog een GP wint![]()
[ afbeelding ]
Vergeet Button alsjeblieft niet, misschien geen echte regenrijder, maar wel goed in tactische beslissingen/veranderingen in weersomstandigheden. En Vettel heb ik nooit echt een goed regenrijder gevonden hoor, word vaker bij hem ingelopen op tijden, dan dat hij iedereen de oren wast.quote:Op maandag 9 april 2012 23:02 schreef M.Melandri het volgende:
In volledig natte omstandigheden schat ik Vettel en Hamilton toch iets hoger in dan Alonso.
Monza 2008 alweer vergeten uiteraard. Mindere wagen, hele veld weggereden. Korea vorig jaar totdat de motor het begaf. Enzovoort.quote:Op maandag 9 april 2012 23:18 schreef Meike26 het volgende:
[..]
Vergeet Button alsjeblieft niet, misschien geen echte regenrijder, maar wel goed in tactische beslissingen/veranderingen in weersomstandigheden. En Vettel heb ik nooit echt een goed regenrijder gevonden hoor, word vaker bij hem ingelopen op tijden, dan dat hij iedereen de oren wast.
twitter:f1talks twitterde op dinsdag 10-04-2012 om 13:12:22New pictures of Robert Kubica testing Clio S1600 - http://t.co/0xsbEX2j #F1 #Kubica reageer retweet
Dit geeft in ieder geval aan dat hij verder is dan menigeen dacht, of hij ooit weer in de F1 gaat komen, wie weet gaat hij ons nog meer verrassen, ik gun het hem in ieder geval van hartequote:Op dinsdag 10 april 2012 16:47 schreef Meike26 het volgende:
Het is fijn om te weten dat men nog steeds aandacht geeft aan Kubica en zijn herstel. Dat vind ik erg fijn. Maar ik denk toch echt wel dat we kunnen stellen dat we hem niet terug zien in de F1 als race-coureur. Nu is mijn voorspelling ook wel weer dat de autosportwereld op zich nog niet van deze Pole-Pool af is.. Zoals het #WTCC zal ook een erg goede klasse voor hem kunnen zijn ! Of de rallywereld natuurlijk, zo te zien is hij het spelletje nog niet zat
Een touringcar is echt niet te vergelijken met een F1 vanuit fysiek oogpunt. Alleen al het simpele feit dat een race 2 tot 3 x zo lang duurt. Dan heb ik het nog niet over de g kracht verschillen.quote:Op dinsdag 10 april 2012 18:19 schreef Atreidez het volgende:
Er gaan nog steeds geruchten dat hij gaat testen voor Ferrari in Juni toch? Met een ouder model, maar met nieuwe 1.6 Turbo motor.
http://www.formula1onlive(...)ubica-return-to.html
Ondertussen is het al April, dus misschien is er anders nieuws geweest. Maar je kan niet echt iets over ze kansen zeggen als hij nog niet in zo'n auto heeft gezeten. Denk dat hij er zelf niet blij van zou worden als hij nu al richting een touring car gebonjoured wordt
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |