Precies. We laten de overheid uitgroeien tot een monstrueus gedrocht, waarbij we altijd denken het handje te kunnen ophouden. Ik ben ervan overtuigd dat het beter is voor een maatschappij als we wat zelfredzamer moeten zijn.quote:wij Nederlanders kijken nogal vaak richting de overheid als iets niet echt lekker gaat
Das mooi kut - even oudhollands gezegd. En dan is het inderdaad belangrijk te weten hoe je er voor staat... maargoed, al vooruitzicht op iets anders?quote:Op maandag 27 februari 2012 19:34 schreef Hi_flyer het volgende:
Ach, wat is risicomanagement voor een huishouden.... Ik zit momenteel lekker mijn financiën bij te werken en weet te allen tijde hoe we er voor staan. Binnenkort raak ik werkeloos, dus dat is wel fijn om te weten....
Ook al heb je een verrotte jeugd gehad, na je 18e heb je alle mogelijkheden om je leven (opnieuw) op te bouwen. Denk aan het zelfstandig wonen, je opleidingsachterstand inhalen en andere mensen om je heen te verzamelen.quote:Op maandag 27 februari 2012 19:28 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Geboortejaar, ouders, buurt zijn variabelen die je zelf niet in de hand hebt.
En zo werkt dat, soms lukken er dingen en vaak betaal je leergeld.quote:Op maandag 27 februari 2012 19:33 schreef NiGeLaToR het volgende:
Njah, hard werken en een leuk leven hebben gaan prima hand in hand. Vaak helpt het sowieso als je doet waar je goed in bent (mocht je gezegend zijn met een talent wat geld oplevert), das nu eenmaal leuker dan proberen iets goed te doen wat je eigenlijk gewoon niet kan (zo kan ik beter geen zanger worden enzo). Wat ik wel heb gemerkt is dat een gezond gevoel van zelfbeschikking nog belangrijker is - wij Nederlanders kijken nogal vaak richting de overheid als iets niet echt lekker gaat - terwijl het enige wat je dan zou moeten doen is in een spiegel kijken en die persoon die je ziet om hulp vragen.
Wacht even, kan jij niet lezen? Sinds wanneer staat "zo nu en dan" gelijk aan "iedere seconde van je tijd spenderen aan..."quote:Op maandag 27 februari 2012 19:28 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Wacht even, je spendeert iedere vrije seconde van je tijd in 'risicomanagement' (ergo: je lijdt een kutleven) om mógelijk succesvoller te worden?
Dude.
Geboortejaar maakt veel uit.quote:Op maandag 27 februari 2012 19:38 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Ik zie daarbij niet in wat voor invloed je geboortejaar heeft.
Nu een huis kopen is dan weer veel voordeliger dan 5-10 jaar geleden. Elke generatie heeft zo de voor- en nadelen - zie ze maar te benutten.quote:Op maandag 27 februari 2012 19:43 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Geboortejaar maakt veel uit.
Nu werk zoeken als net afgestudeerde is stuk lastiger dan 5-10 jaar geleden.
Risicomanagement is wellicht een groot woord, maar het kan natuurlijk geen kwaad om gewoon overzicht op je financiën te hebben en eens te bedenken wat je gaat doen als er een gedeelte van je gezinsinkomen wegvalt.quote:Op maandag 27 februari 2012 19:28 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Wacht even, je spendeert iedere vrije seconde van je tijd in 'risicomanagement' (ergo: je lijdt een kutleven) om mógelijk succesvoller te worden?
Dude.
Ik denk dat er in principe nog best wel werk is. Het grote verschil is de ongelijkheid in arbeidsrechten voor de 'oudere' generatie en de mensen van nu. Bedrijven doen al het mogelijke om 'flexibel' te blijven. Het zou véél eerlijker zijn wanneer het arbeidsrecht hervormd werd, zodat ze oudere werknemers net zo gemakkelijk konden ontslaan als flexwerkers. Dan zouden bedrijven ook niet zo bang zijn om mensen voor vast aan te nemen.quote:Op maandag 27 februari 2012 19:43 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Geboortejaar maakt veel uit.
Nu werk zoeken als net afgestudeerde is stuk lastiger dan 5-10 jaar geleden.
Dat ben ik niet vergeten (zie post hierboven). Het probleem is best oplosbaar, want er moet gewoon 30 jaar betaald worden terwijl de overheid zelf bezuinigd (dus voor je geboorteregister, studie, zorg etc betaal je vooral zelf).quote:Op maandag 27 februari 2012 20:12 schreef Hi_flyer het volgende:
Dat dus. Jongeren zijn royal fucked. Vergeet ook niet de gigantische staatsschuld die opgebouwd is door babyboomers en betaald zal worden door de jongeren van nu en je begrijpt dat het probleem praktisch onoplosbaar is.
Vergeet niet hoe goed je het tegenwoordig op 'normaal' niveau hebt. Enige is dat er bovenuit stijgen bijna zinloos is - wij verdienen best goed, maar als we onze netto bestedingen naast die van iemand met een stuk lager salaris met met alle toeslagen leggen ontloopt het bar weinigquote:Op maandag 27 februari 2012 20:23 schreef LXIV het volgende:
En verder: je kunt wel bij de pakken neerzitten, maar je doet er toch niks aan als je nu van die generatie bent. Dan kun je er maar beter het beste van maken en er nóg een tandje bovenop doen qua werk en gewoon heel erg zuinig leven. Dan red je het heus wel.
Het is ook gewoon goed.quote:Op maandag 27 februari 2012 20:25 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Vergeet niet hoe goed je het tegenwoordig op 'normaal' niveau hebt. Enige is dat er bovenuit stijgen bijna zinloos is - wij verdienen best goed, maar als we onze netto bestedingen naast die van iemand met een stuk lager salaris met met alle toeslagen leggen ontloopt het bar weinig![]()
Beetje vraag tussen enerzijds wat de rooie rakkers solidariteit noemen en anderzijds het gegeven dat er ook een vorm van beloning moet zijn voor jarenlang elke avond studeren om zo met je extra papiertje promotie te maken. Maargoed, het gaat gelukkig niet alleen om geld
Ik denk dat je daar de essentie wel raakt.. werken zou altijd lonend moeten zijn - rechtom of linksom. Maarja, er moet dan ook wel weer wat te wensen overblijvenquote:Op maandag 27 februari 2012 20:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is ook gewoon goed.
Maar iets beter je best doen heeft inderdaad weinig zin. Mijn vrouw ging van 27 naar 19 uur werken per week. Dat koste ons netto (inclusief minder kinderopvang) maar 40 euro per maand. Aangezien ze nu ook geen auto meer nodig heeft, levert het zelfs zo'n 100 euro per maand op. Eigenlijk werkte ze dus (minder dan) voor niks die extra dag per week.
Onze buurvrouw werkt 12 uur per week (en doet wat schoonhoud werk ernaast). Haar werkgever wil wegens tekorten in de zorg heel graag dat ze meer gaat werken. Maar dat doet ze niet, want dan raakt ze haar huursubsidie, zorgtoeslag etc allemaal kwijt. Dan gaat ze er gewoon op achteruit. Logisch wel, maar niet goed dat het systeem zo is.
Ach, een troost.. je weet wel nu al zeker dat ze vanachter die geraniums luidkeels commentaar gaan gevenquote:Op maandag 27 februari 2012 20:31 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Ik denk dat je daar de essentie wel raakt.. werken zou altijd lonend moeten zijn - rechtom of linksom. Maarja, er moet dan ook wel weer wat te wensen overblijvenWie weet, als die babyboomers straks achter de geraniums zitten kijken of 'wij' het beter kunnen doen
Hangt er maar net van af in welke sector je afgestudeerd bent. In de ene sector is meer en sneller werk te vinden dan de andere sector.quote:Op maandag 27 februari 2012 19:43 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Geboortejaar maakt veel uit.
Nu werk zoeken als net afgestudeerde is stuk lastiger dan 5-10 jaar geleden.
Dat is weleens onderzocht en heeft ook in de krant gestaan, dan het rendement van een studie naar Europese maatstaven relatief laag is. Laat staan als studeren bijna onbetaalbaar wordt.quote:Op maandag 27 februari 2012 20:25 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Vergeet niet hoe goed je het tegenwoordig op 'normaal' niveau hebt. Enige is dat er bovenuit stijgen bijna zinloos is - wij verdienen best goed, maar als we onze netto bestedingen naast die van iemand met een stuk lager salaris met met alle toeslagen leggen ontloopt het bar weinig![]()
Beetje vraag tussen enerzijds wat de rooie rakkers solidariteit noemen en anderzijds het gegeven dat er ook een vorm van beloning moet zijn voor jarenlang elke avond studeren om zo met je extra papiertje promotie te maken. Maargoed, het gaat gelukkig niet alleen om geld
Sectoren komen en gaan, wat er over 10 jaar nog voor werk in je sector is dat kun je zeer lastig voorspellen.quote:Op maandag 27 februari 2012 20:50 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Hangt er maar net van af in welke sector je afgestudeerd bent. In de ene sector is meer en sneller werk te vinden dan de andere sector.
Daarnaast ontstaat er om de 7 (?) jaar een crisis, dus je weet vantevoren dat de arbeidsmarkt pieken en dalen kent. Bereid je er dus vantevoren op voor. Nogmaals, je kan beter 2 uur per week je in de innovatiesectoren en de arbeidsmarkt verdiepen dan die tijd aan de Publieke Omroep besteden.
Wel jammer hoor, het is namelijk erg leuk om net dat beetje meer te doen. Ik merk dat veel mensen het niet doen omdat ze bang zijn los te raken van het vangnet - als je valt, dan val je langer en harder - al is dat vangnet er dan nog steeds. Zo heb ik van de week 's gekeken wat kinderopvang voor ons zou gaan kosten in het geval we er in slagen kleine * NiGeLaToR 'squote:Op maandag 27 februari 2012 23:42 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
Dat is weleens onderzocht en heeft ook in de krant gestaan, dan het rendement van een studie naar Europese maatstaven relatief laag is. Laat staan als studeren bijna onbetaalbaar wordt.
In de praktijk is een gezinsinkomen net onder modaal relatief gunstig als je kijkt naar toeslagen en het recht op een sociale huurwoning. Kinderopvang is bij dat (lage) gezinsinkomen nog steeds goedkoop.
Degene die nog het beste hun rekeningen kunnen betalen, zijn misschien wel de zolderkamerautisten, die nooit de deur uitkomen.
Je persoonlijke situaties nemen als maatstaf voor de maatschappij ook. Ooh nee, dat noem ik gewoon egoïstisch en totaal los staand van de maatschappij.quote:Op woensdag 29 februari 2012 07:45 schreef NiGeLaToR het volgende:
Lekker he, zo'n oneliner op de vroege morgen!?
Alles generaliseren en algemeen houden en daarmee conclusies trekken voor elk individu noem ik opportunistisch en oppervlakkig. Als je je punt wilt maken - heb je voorbeelden nodig. Neem de Mauro's van deze wereld - zonder die voorbeelden zou het niemand iets kunnen schelen... en hou het dan ook nog het liefst bij jezelf - beetje doen alsof je niet uit persoonlijk motief je mening ontwikkelt is echt iets voor mislukte politici.quote:Op woensdag 29 februari 2012 07:54 schreef betyar het volgende:
[..]
Je persoonlijke situaties nemen als maatstaf voor de maatschappij ook. Ooh nee, dat noem ik gewoon egoïstisch en totaal los staand van de maatschappij.
Discussiëren en vervolgens met voorbeelden komen die over jezelf gaan slaat elke discussie dood en daarmee is het alleen al compleet waardeloos. De enige die conclusies wil trekken voor elk individu ben jij met je voorbeeld. Voorbeelden geven doe je d.m.v statistieken, in dit geval over een scala van individuen.quote:Op woensdag 29 februari 2012 07:59 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Alles generaliseren en algemeen houden en daarmee conclusies trekken voor elk individu noem ik opportunistisch en oppervlakkig. Als je je punt wilt maken - heb je voorbeelden nodig. Neem de Mauro's van deze wereld - zonder die voorbeelden zou het niemand iets kunnen schelen... en hou het dan ook nog het liefst bij jezelf - beetje doen alsof je niet uit persoonlijk motief je mening ontwikkelt is echt iets voor mislukte politici.
Ach, als je zulke generalisaties destilleert naar individuele gevallen komt het altijd voor een fors deel neer op persoonlijke keuzes, en lang niet enkel op een X bedrag aan inkomen. Zo zijn er bijstandsmoeders die kunnen sparen, en bijstandsmoeders die een abonnement hebben op de schuldsanering.quote:Op maandag 27 februari 2012 23:42 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
Dat is weleens onderzocht en heeft ook in de krant gestaan, dan het rendement van een studie naar Europese maatstaven relatief laag is. Laat staan als studeren bijna onbetaalbaar wordt.
In de praktijk is een gezinsinkomen net onder modaal relatief gunstig als je kijkt naar toeslagen en het recht op een sociale huurwoning. Kinderopvang is bij dat (lage) gezinsinkomen nog steeds goedkoop.
Degene die nog het beste hun rekeningen kunnen betalen, zijn misschien wel de zolderkamerautisten, die nooit de deur uitkomen.
Lol, omdat ik 1 voorbeeld geef over mijn persoonlijke situatie? Heb jij wel een persoonlijke situatie - dat je hier zo over valt?quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:11 schreef betyar het volgende:
[..]
Discussiëren en vervolgens met voorbeelden komen die over jezelf gaan slaat elke discussie dood en daarmee is het alleen al compleet waardeloos. De enige die conclusies wil trekken voor elk individu ben jij met je voorbeeld. Voorbeelden geven doe je d.m.v statistieken, in dit geval over een scala van individuen.
Heet jij niet toevallig Lilian Helder?![]()
bronquote:Enquête
Van de ouders die een kind op het kinderdagverblijf hebben, geeft 28,5% aan dat de nieuwe regeling nadelig uitpakt voor hen. Van de mensen die nadeel (gaan) ondervinden, geeft 25% aan te overwegen minder te gaan werken, en 14% zegt zelfs te zullen stoppen met werken.
Van de ouders die gebruik maken van een BSO zegt 44,5% nadeel te ondervinden van de nieuwe regeling. Bij hen zegt 20% te overwegen minder te gaan werken, en eveneens 14% zegt te zullen stoppen met werken.
Uit onderzoek door de redactie van Radar blijkt dat ouders honderden tot duizenden euro's extra per jaar kwijt zijn aan hun kinderopvang. Deze cijfers staan haaks op wat minister Kamp eerder in een brief de Tweede Kamer heeft beweerd, toen stelde hij het niet eens te zijn met de conclusie dat ouders fors minder gaan werken. Het CPB gaat aanvullend onderzoek doen.
QFTquote:Op woensdag 29 februari 2012 07:44 schreef betyar het volgende:
Kinderopvang, wie dat heeft bedacht moeten ze ook kapot slaan.
Nou moet ik. als lid van het radar test-panel, wel bekennen dat de mij en andere leden toegestuurde enquêtes soms wel erg suggestief zijn, en eigenlijk altijd zwaar ten nadele van het lijdend voorwerp van die enquêtes zijn. Denk aan energiemaatschappijen, de helpdesks van zowat alle bedrijven, verzekeraars, en willekeurig elke andere club waar ze een uitzending over willen vullen.quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:37 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Lol, omdat ik 1 voorbeeld geef over mijn persoonlijke situatie? Heb jij wel een persoonlijke situatie - dat je hier zo over valt?
En speciaal voor obvious-troll betyar, de obvious niet-persoonlijke statistieken die exact en hetzelfde stellen als wat iedereen - behalve jij - al zag:
[..]
bron
Mijn persoonlijke situatie doet er eigenlijk niet toe maar vooruit, van onze kinderen gaat de oudste naar de kleuterschool, de jongste sinds dinsdag twee ochtenden (di en do) naar de crèche.Kost dat geld? Ja dat kost geld. Geef ik er iets om? Nee ik geef er niks om. Mensen die hun kinderen na de geboorte op een kinderdagverblijf droppen omdat ze met zijn tweeën moeten blijven werken zijn in mijn ogen fout bezig, ooh ja en dat zijn in mijn ogen ook nog eens de ouders die beginnen te tieren als hun kind straf heeft gekregen op school maar ze vergeten hoe dat komt, dat is heel simpel omdat ze zelf het kind niet kunnen opvoeden, ze hebben er geen tijd voor want er moet geld binnen komen.......quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:37 schreef NiGeLaToR het volgende:
[..]
Lol, omdat ik 1 voorbeeld geef over mijn persoonlijke situatie? Heb jij wel een persoonlijke situatie - dat je hier zo over valt?
En speciaal voor obvious-troll betyar, de obvious niet-persoonlijke statistieken die exact en hetzelfde stellen als wat iedereen - behalve jij - al zag:
[..]
bron
Aha, weer een knap staaltje van eenrichting solidariteit van Xenotje; weigeren voor subsidies te betalen maar wel eisen dat kinderopvang eruit gaat. Dun laagje vernis weer, solidariteit.quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:44 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
QFT
Voed je eigen kinderen op, op je eigen kosten. Het is toch te gek voor woorden dat mensen die twee inkomens willen om hun riante leefstijl te handhaven anderen willen opzadelen met de kosten van de opvoeding van hun koters
Ik vind het allemaal prima hoor. Als ik dan ook niet meer hoef te betalen omdat andere mensen willen stoppen met werken (AOW), als andere mensen willen studeren (stufi, OV, subsidie), als andere mensen naar het ziekenhuis willen (sociaal zorgstelsel), als andere mensen een huis willen kopen (HRA), als andere mensen een huis willen huren (huurtoeslag), als andere mensen hun zorgverzekering niet kunnen betalen (zorgtoeslag), als andere mensen niet meer willen werken (bijstand), als andere mensen werkloos raken (WW) en ga zo nog maar even door... Als ik daarvoor allemaal niet meer hoef te betalen, wil ik gerust de kinderopvang helemaal zelf betalen.quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:44 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
QFT
Voed je eigen kinderen op, op je eigen kosten. Het is toch te gek voor woorden dat mensen die twee inkomens willen om hun riante leefstijl te handhaven anderen willen opzadelen met de kosten van de opvoeding van hun koters
Sowieso, mensen met riante inkomens krijgen amper kinderopvangtoeslag, die krijgen alleen het werkgeversgedeelte en niets van de overheid. Juist mensen met lage inkomens krijgen naast het werkgeversgedeelte ook nog eens een heleboel van de overheid. Oftewel, je stelling gaat niet eens op.quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:44 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
QFT
Voed je eigen kinderen op, op je eigen kosten. Het is toch te gek voor woorden dat mensen die twee inkomens willen om hun riante leefstijl te handhaven anderen willen opzadelen met de kosten van de opvoeding van hun koters
Dat de samenleving een steentje bijdraagt aan de opvoeding van je kind is niks mis mee, kinderen zijn de toekomst. Het gaat mij om het eigenbelang dat men voorop stelt.quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:44 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
QFT
Voed je eigen kinderen op, op je eigen kosten. Het is toch te gek voor woorden dat mensen die twee inkomens willen om hun riante leefstijl te handhaven anderen willen opzadelen met de kosten van de opvoeding van hun koters
Haha, als mijn kinderen met straf thuis komen krijgen ze nog een preek na. Maar waarom denk je dat?quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:52 schreef Nielsch het volgende:
Volgens mij zijn het juist de mensen zoals betyar die hun kinderen altijd thuis houden die beginnen te tieren als hun kind straf heeft gekregen. Omdat ze het zien als een veroordeling van hun zogenaamde geweldige opvoeding die het kind jarenlang thuis heeft gekregen.
Zoals altijd klink je als een grijsgedraaide langspeelplaat, egoist.quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:44 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
QFT
Voed je eigen kinderen op, op je eigen kosten. Het is toch te gek voor woorden dat mensen die twee inkomens willen om hun riante leefstijl te handhaven anderen willen opzadelen met de kosten van de opvoeding van hun koters
Deze gedachtegoed is nu de kanker van de hedendaagse maatschappij.quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:56 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik vind het allemaal prima hoor. Als ik dan ook niet meer hoef te betalen omdat andere mensen willen stoppen met werken (AOW), als andere mensen willen studeren (stufi, OV, subsidie), als andere mensen naar het ziekenhuis willen (sociaal zorgstelsel), als andere mensen een huis willen kopen (HRA), als andere mensen een huis willen huren (huurtoeslag), als andere mensen hun zorgverzekering niet kunnen betalen (zorgtoeslag), als andere mensen niet meer willen werken (bijstand), als andere mensen werkloos raken (WW) en ga zo nog maar even door... Als ik daarvoor allemaal niet meer hoef te betalen, wil ik gerust de kinderopvang helemaal zelf betalen.
Dat merk ik om me heen. Ouders die niet gewend zijn aan bijvoorbeeld kinderopvang maar hun kinderen altijd thuis hebben gehouden reageren altijd als een gebeten hond wanneer hun kinderen straf hebben gekregen, omdat ze het zien als een veroordeling van hun opvoeding. Ze zijn het niet gewend dat iemand anders iets zegt over hun kind. Ouders van kinderen die wel op een kinderopvang hebben gezeten (en daar ook al straf hebben gehad) zijn daar veel meer aan gewend.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:02 schreef betyar het volgende:
[..]
Haha, als mijn kinderen met straf thuis komen krijgen ze nog een preek na. Maar waarom denk je dat?
Begrijp me niet verkeerd; ik ben voor ons sociale stelsel. Maar het is alles en iedereen of niets. Als dan sommige mensen zich er willen aan onttrekken omdat ze het bizar vinden dat ze aan de opvoeding van andere kinderen "meebetalen" zou ik natuurlijk wel gek zijn om er dan nog in te blijven zitten.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:04 schreef betyar het volgende:
[..]
Deze gedachtegoed is nu de kanker van de hedendaagse maatschappij.
Ik merk het anders........ En daarmee is deze discussie zoals boven al heb aangegeven op persoonlijke ervaringen al meteen dood.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:05 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Dat merk ik om me heen. Ouders die niet gewend zijn aan bijvoorbeeld kinderopvang maar hun kinderen altijd thuis hebben gehouden reageren altijd als een gebeten hond wanneer hun kinderen straf hebben gekregen, omdat ze het zien als een veroordeling van hun opvoeding. Ze zijn het niet gewend dat iemand anders iets zegt over hun kind. Ouders van kinderen die wel op een kinderopvang hebben gezeten (en daar ook al straf hebben gehad) zijn daar veel meer aan gewend.
Agreed. Staat ook totaal niet meer in relatie tot het topic zelf.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:06 schreef betyar het volgende:
[..]
Ik merk het anders........ En daarmee is deze discussie zoals boven al heb aangegeven op persoonlijke ervaringen al meteen dood.
Geldt voor alle subsidies , kortingen en toelages, allemaal afschaffen. Gewoon weer terug naar 'kun je het niet betalen, dan gaat het niet'.quote:Op woensdag 29 februari 2012 08:44 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
QFT
Voed je eigen kinderen op, op je eigen kosten. Het is toch te gek voor woorden dat mensen die twee inkomens willen om hun riante leefstijl te handhaven anderen willen opzadelen met de kosten van de opvoeding van hun koters
Opvoeding staat los van de kinderopvang.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:06 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Begrijp me niet verkeerd; ik ben voor ons sociale stelsel. Maar het is alles en iedereen of niets. Als dan sommige mensen zich er willen aan onttrekken omdat ze het bizar vinden dat ze aan de opvoeding van andere kinderen "meebetalen" zou ik natuurlijk wel gek zijn om er dan nog in te blijven zitten.
quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:07 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Agreed. Staat ook totaal niet meer in relatie tot het topic zelf.
Voor heel veel mensen niet.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:07 schreef betyar het volgende:
[..]
Opvoeding staat los van de kinderopvang.
Nee joh, dat soort mensen willen natuurlijk niet meebetalen aan de kinderopvang van anderen maar die anderen mogen natuurlijk wel ongebreideld meebetalen aan hun kosten van bijvoorbeeld hun hypotheek en de rente daarop, of aan de universitaire studie van hun zoons en dochters.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:07 schreef Ronnie_bravo het volgende:
[..]
Geldt voor alle subsidies , kortingen en toelages, allemaal afschaffen. Gewoon weer terug naar 'kun je het niet betalen, dan gaat het niet'.
Jammer is dat. Kinderopvang is in mijn ogen niet noodzakelijk, prioriteiten stellen noemt men dat.quote:
Niets mis met kinderopvang. Ik zie het niet als een substituut voor een opvoeding, maar een soort van aanvulling waarin kinderen leren omgaan met anderen buiten de normale setting van het huis.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:10 schreef betyar het volgende:
[..]
Jammer is dat. Kinderopvang is in mijn ogen niet noodzakelijk, prioriteiten stellen noemt men dat.
Ligt eraan, als men niet in staat is zichzelf te onderhouden door ziekte of handicap moet de overheid ze helpen, ofwel financieel steunen. Voor de rest geldt: je gaat maar werken of je gaat soberder leven.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:07 schreef Ronnie_bravo het volgende:
[..]
Geldt voor alle subsidies , kortingen en toelages, allemaal afschaffen. Gewoon weer terug naar 'kun je het niet betalen, dan gaat het niet'.
Dat zijn echt achterlijke standpunten...ben een 'vent' of niet...dus wat jij al zei; of alles of niets. Maar niet in je straatje lullen en dito zakken vullenquote:Op woensdag 29 februari 2012 09:10 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nee joh, dat soort mensen willen natuurlijk niet meebetalen aan de kinderopvang van anderen maar die anderen mogen natuurlijk wel ongebreideld meebetalen aan hun kosten van bijvoorbeeld hun hypotheek en de rente daarop, of aan de universitaire studie van hun zoons en dochters.
Njah, onze kinderen gingen en gaan naar de crèche, iets wat uit eigen zak betaald moet worden. Voor de rest gaat mama met de kinderen naar speeltuinen en spreekt ze af met andere moeders. Maandagochtend en woensdagochtend past oma op de jongste.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:12 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Niets mis met kinderopvang. Ik zie het niet als een substituut voor een opvoeding, maar een soort van aanvulling waarin kinderen leren omgaan met anderen buiten de normale setting van het huis.
Mensen zonder kinderen roepen al vaak dat ze - door middel van de kinderopvangtoeslag - meebetalen aan de opvoeding van andere kinderen.
Eens. Met ziekte en handicap bedoel ik overigens niet die ziektebeelden waar de halve WW momenteel wordt bevolkt. Dus de mannen met 'rugklachten' kunnen gewoon weer onder die Benz van de buurman vandaan en kunnen gewoon aan de slagquote:Op woensdag 29 februari 2012 09:12 schreef betyar het volgende:
[..]
Ligt eraan, als men niet in staat is zichzelf te onderhouden door ziekte of handicap moet de overheid ze helpen, ofwel financieel steunen. Voor de rest geldt: je gaat maar werken of je gaat soberder leven.
WW'ers zijn niet ziek, die hebben tijdelijk hun baan verloren. Maar inderdaad de fraudeurs moeten ze kei en keihard aanpakken.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:16 schreef Ronnie_bravo het volgende:
[..]
Eens. Met ziekte en handicap bedoel ik overigens niet die ziektebeelden waar de halve WW momenteel wordt bevolkt. Dus de mannen met 'rugklachten' kunnen gewoon weer onder die Benz van de buurman vandaan en kunnen gewoon aan de slag
Oh, maar dat laatste is simpel te regelen. Als ik geen belasting meer hoef te betalen voor anderen die iets willen (HRA, stufi, AOW, bijstand, WW, zorgtoeslag, huurtoeslag) wil ik best mijn kinderopvang ook zelf betalen.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:18 schreef DDDDDaaf het volgende:
Wat mij betreft mogen de subsidies voor kinderopvang op termijn gerust compleet afgeschaft worden, maar dan dient er tijdens die termijn wel voor gezorgd te worden dat een huishouden met bijv. twee opgroeiende kinderen op één salaris te betalen is. Zoals in de jaren '80 zeg maar, toen Nederland nog een méér dan prima land was om in te wonen...
Een beetje lastig he, in een kapitalistisch systeem dat gebukt gaat onder het materialisme.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:18 schreef DDDDDaaf het volgende:
Wat mij betreft mogen de subsidies voor kinderopvang op termijn gerust compleet afgeschaft worden, maar dan dient er tijdens die termijn wel voor gezorgd te worden dat een huishouden met bijv. twee opgroeiende kinderen op één salaris te betalen is. Zoals in de jaren '80 zeg maar, toen Nederland nog een méér dan prima land was om in te wonen...
Hij bedoelt die WIA'ers...quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:18 schreef betyar het volgende:
[..]
WW'ers zijn niet ziek, die hebben tijdelijk hun baan verloren. Maar inderdaad de fraudeurs moeten ze kei en keihard aanpakken.
Dat was in de jaren '80 niet anders, yuppen en dinky's waren toen bijv. bekende termen. Het is pas fout gegaan in de jaren '90, toen alles aan gort geprivatiseerd werd en er ineens óveral winst op gemaakt moest worden. Energievoorziening, zorg, verzekeringen; alles is in het teken van maximale kortermijnwinst komen te staan. Maar het is lekker makkelijk om alle schuld op de gewone burger af te schuiven...quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:19 schreef betyar het volgende:
[..]
Een beetje lastig he, in een kapitalistisch systeem dat gebukt gaat onder het materialisme.
Kinderen nemen is toch wel de ultieme egoistische daad imoquote:Op woensdag 29 februari 2012 09:03 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Zoals altijd klink je als een grijsgedraaide langspeelplaat, egoist.
Ik ga niet eens argumenten aanvoeren, dat is paarlen voor de zwijnen werpen...
Ah, dus als jij straks mag stoppen met werken hoef jij geen AOW van de generatie die na jou komt? Sterker nog, je hoeft niets meer te hebben van de dan nog werkende generatie. Mooi. Scheelt weer.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:32 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Kinderen nemen is toch wel de ultieme egoistische daad imo
quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:05 schreef Nielsch het volgende:
Dat merk ik om me heen. Ouders die niet gewend zijn aan bijvoorbeeld kinderopvang maar hun kinderen altijd thuis hebben gehouden reageren altijd als een gebeten hond wanneer hun kinderen straf hebben gekregen, omdat ze het zien als een veroordeling van hun opvoeding. Ze zijn het niet gewend dat iemand anders iets zegt over hun kind. Ouders van kinderen die wel op een kinderopvang hebben gezeten (en daar ook al straf hebben gehad) zijn daar veel meer aan gewend.
Als ik dan de sociale premies in mijn zak mag houden kan ik daar mee levenquote:Op woensdag 29 februari 2012 09:32 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ah, dus als jij straks mag stoppen met werken hoef jij geen AOW van de generatie die na jou komt? Sterker nog, je hoeft niets meer te hebben van de dan nog werkende generatie. Mooi. Scheelt weer.
Nee... het is mis gegaan toen mensen ineens meer luxe in hun leven wilde hebben zonder daarvoor te werken. Vanaf 1975 is de staatsschuld geexplodeerd, voor die tijd moest je eerst werken, sparen en dan pas kon je consumeren, nu doen we het precies andersom, eerst lenen, dan consumeren en dan pas werken.quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:27 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Dat was in de jaren '80 niet anders, yuppen en dinky's waren toen bijv. bekende termen. Het is pas fout gegaan in de jaren '90, toen alles aan gort geprivatiseerd werd en er ineens óveral winst op gemaakt moest worden. Energievoorziening, zorg, verzekeringen; alles is in het teken van maximale kortermijnwinst komen te staan. Maar het is lekker makkelijk om alle schuld op de gewone burger af te schuiven...
Blijf vooral in dat soort leugens geloven...quote:Op woensdag 29 februari 2012 09:38 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Nee... het is mis gegaan toen mensen ineens meer luxe in hun leven wilde hebben zonder daarvoor te werken. Vanaf 1975 is de staatsschuld geexplodeerd, voor die tijd moest je eerst werken, sparen en dan pas kon je consumeren, nu doen we het precies andersom, eerst lenen, dan consumeren en dan pas werken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |