abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 14 februari 2012 @ 16:21:55 #201
67089 Gillingham
The horror...
pi_107972342
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 16:19 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Dat klopt ook wel, denk ik. Ik denk wel dat een cellist veel moeite gaat krijgen met het produceren van een dancetrack. Wie muzikaal is kan DJ'en. Wie DJ is, hoeft niet per se een cello te kunnen spelen.
Klopt. Ze gaan sowieso allebei veel moeite hebben met het produceren/componeren van muziek, welk genre dan ook. Tenzij ze ervaring mee hebben natuurlijk.
What's it going to be then, eh?
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 16:23:00 #202
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107972387
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 16:17 schreef Gillingham het volgende:

[..]

Dat is ook weer een kwestie van leeftijd. Tussen mijn 12e en mijn 18e ging mijn muzieksmaak werkelijk van hot naar her. Daarna is mijn smaak pas wat consequenter geworden.

Maar de leeftijd van de muziek zelf heeft me nooit tegen gehouden.
Achja er zijn gewoon mensen die luisteren alleen wat nu 'hip' is. Laatst kwam een vriend naar me toe met een 'nieuwe r&b achtige zanger' .. Chris Cornell. Hij was verdorie een paar weken daarvoor met ons mee geweest naar de pearl jam documentaire met daarin een prominente rol voor chris cornell... Dan heb je mijns inziens gewoon geen interesse voor muziek...

later toen ik dus meldde dat het dezelfde de chris cornell was als die van soundgarden uit de docu, had hij het nog niet door, na het zoeken van een foto ging er een lampje branden, en toen vond hij het liedje ineens niet meer goed.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107973948
Mensen hebben een bepaalde smaak en gaan op den duur in hun eigen waarheden geloven. Die waarheden kunnen ver uiteenlopen:

- "In de Top 40 staat alleen maar bagger"
- "Elektronische muziek? Je drukt op een knopje en er rolt iets uit"
- "Muziek zonder gitaren is geen muziek"

En zo is het ook als je uitsplitst naar bands. Als een band iets te populair of iets te mainstream wordt, haakt de 'elite' al snel af. En zo is het vaak ook met ruige rockbands die iets te veel electronische sounds toepassen. Is ook not-done.

Al met al heb ik bar weinig met dat soort visies, maar tegelijkertijd heb ik zelf ook opvattingen die lang niet iedereen zal delen. Ik probeer open-minded te blijven, streef naar een vrij brede smaak, maar ga doorgaans over m'n nek bij 90 procent van alle hiphop...
  dinsdag 14 februari 2012 @ 17:10:37 #204
73345 B-FliP
Like it ain't no thang..
pi_107974234
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 16:14 schreef Gillingham het volgende:
Ik las eens een column in de krant over de bewering dat een goed dj zijn net zo moeilijk is als een goed cellist zijn. De proef werd op de som genomen. Een gewaardeerde dj kreeg een tijd lang cello-les, een gewaardeerd cellist kreeg in hetzelfde tijdsbestek 'dj-les'. Het werk van de cellist als dj was niet of nauwelijks te onderscheiden van de 'echte' dj. De dj daarentegen bakte er weinig van op de cello.

Dit is misschien niet zo relevant als reactie op jou, maar ik vond het wel vermakelijk.
Ik ben cellist geweest, gitarist in een grunge band, gitarist in een punkband, gitarist in een metalcore band. Ik heb Drum n bass gemaakt, ambient en maak nu nog vooral psytrance en ben daar ook actief DJ in.

Om een Cellist te zijn heb je een zeer zuiver gehoor nodig (kan zich ook ontwikkelen door het te doen maar aanleg is altijd het beste) en natuurlijk een muzikale basis en leerschool gehad hebben, en om een goede DJ te zijn heb je een goed ritmegevoel nodig, en als je verschillende tonen kan onderscheiden om ze te combineren is dat goed meegenomen.

Veel mensen weten ook bij electronische muziek vaak totaal niet het verschil tussen een DJ en een muzikant (die een of meerdere instrumenten bespeelt, en daarbij is de computer tegenwoordig ook een multi-instrument). Als je een live-set aan het doen bent zijn veel mensen niet te beroerd een nummer aan te vragen (wat op hetzelfde neerkomt om een gitarist tijdens een optreden te vragen ofdat ie een CDtje wil opzetten). Ook komt er bij het componeren (en sounddesign en audiotechniek) van electronische muziek erg veel kijken (te veel om in een post op te noemen).

Een goede DJ zijn (het publiek bespelen), spelen met nummers en ze in elkaar vermengen alsof het een nieuw nummer is is ook een kunst, de juiste muziek kiezen en strak het publiek opzwepen is niet aan iedereen besteed. Ik ken mensen die fantastisch zijn met een mengtafel en die alle truukjes feilloos kunnen. Dat kan je niet 1 2 3. Maar het is verder echt appels en peren om een Cellist te gaan vergelijken met een DJ.

[ Bericht 0% gewijzigd door B-FliP op 14-02-2012 17:21:50 ]
What you pay attention to, you become conscious of...
B-FliP Youtube Channel
Bionic - In on the Outside EP: 2-3-2012
  dinsdag 14 februari 2012 @ 17:21:05 #205
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107974639
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 02:06 schreef female81 het volgende:

[..]

Genoeg is hier genoeg, drie nummers per week leren kennen die sterk bovengemiddeld zijn (naast wat 'gewoon leuke' nummers) is prima. Je kunt toch nooit alles leren kennen, en als je niet compleet overweldigd wordt door het aanbod kan je de individuele nummers veel meer aandacht geven.

Het filter is bij mij verder behoorlijk dik, als het gaat om nummers die ik daadwerkelijk vaker ga opzetten.

Dat is inderdaad een leuke manier, maar mijn honger naar nieuwe nummers is groter dan de interesse om een nummer uit te pluizen. Overigens is er natuurlijk ook nog zoiets als tijd; als ik een nummer 20 jaar lang elke week een keer draai 'pluis' ik m natuurlijk ook wel uit..
quote:
Zelf kan ik tracks helemaal uitpluizen. Ik heb in het verleden (zo rond 2006, 2007) in ieder geval recensies geschreven voor de site van een van de grotere Nederlandse webradio's, Pro FM, en nam met vijf regeltjes geen genoegen. Ervóór heb ik dat nogal eens voor m'n eigen muzieksite gedaan.

Tegenwoordig doet de webmaster van http://www.poptimaforma.nl dergelijke dingen, erg leuk om te lezen. Die gaat nog een heel stuk verder dan ikzelf vroeger, z'n teksten zijn nog twee keer zo lang, en zónder in gezever te vervallen (waar ik zelf helaas snel last van heb). Of je het met z'n smaak eens bent of niet, hij onderbouwt het goed. Hij heet hier op het forum Veldinspecteur. :)

Pitchfork heeft de laatste jaren ook veel focus gelegd op song-recensies. Ik ben meer een album en kattenmens.. :P

quote:
Voor mijn gevoel hoog aangeschreven sites als Pitchfork, de mensen die bij Oor werken, en mensen als Rob Stenders, Matthijs Van Nieuwkerk, Leo Blokhuis, enzovoort. Dat zijn zogenaamd mensen die er verstand van hebben.
Pitchfork was het eerste wat mij te binnen schoot als ik moest denken over muzikale elite. Samen met in Nederland De Subjectivisten-recensisten. Blokhuis vind ik ook wel een leuke. Van Nieuwkerk zie ik zeker niet zo, al kan ik me voorstellen dat hij door anderen wel zo gezien wordt. Dé vraag is natuurlijk: wat is elite precies... Iemand met veel verstand van muziek, iemand die dat pretendeert, iemand die zo gezien wordt??

quote:
Van deze hele rij is Rob Stenders eigenlijk de enige waar ik serieus naar luister, ookal luistert 'ie veel gitaarmuziek. En Gerard Ekdom is ook iemand wiens enthousiasme aanstekelijk werkt, en zo'n beetje een wandelende muziekencyclopedie is, maar behoort hij tot de zogenaamde elite? Hij houdt van toegankelijk, en dat kan wel tegen je werken.

En wat is de status van Giel Beelen eigenlijk? Ik vind z'n tips vaak moeilijk te harden, probeer ze inmiddels alláng niet meer uit. Maar aangezien 'ie ze in de Vara-gids mag spuien, en tot een week terug ook in Nieuwe Revu, en hij er ook nogal eens over mag ouwehoeren bij het hoog aangeschreven DWDD, zijn er blijkbaar mensen die hem hoog hebben zitten; hem zelfs cultureel verantwoord vinden. :)
Giel Beelen kan ik muzikaal echt niet serieus nemen. Dat is nu iemand die van muziek z'n werk heeft gemaakt, maar niet verder komt dan 'wat een leipe track', of 'dope shit', (zie m'n post over argumentatie). Bovendien vraag ik me bij hem serieus af hoe ver z'n muzikale horizon reikt.
Maargoed, als je m'n derde 'definitie' van elite hanteert zou hij wellicht ook wel elite kunnen zijn.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 17:24:19 #206
267549 n00biedoobiedoo
Speaking In Thongs
pi_107974751
Ik heb het!: je behoort tot de muziek elite, als je weet dat Mathijs van Nieuwkerk geen fuk te zoeken heeft bij de muziek elite.
Ik denk wel eens aan Ionica
Die deelde nog eens staart tot de macht 7
  dinsdag 14 februari 2012 @ 17:26:28 #207
67089 Gillingham
The horror...
pi_107974845
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:10 schreef B-FliP het volgende:

[..]

Ik ben cellist geweest, gitarist in een grunge band, gitarist in een punkband, gitarist in een metalcore band. Ik heb Drum n bass gemaakt, ambient en maak nu nog vooral psytrance en ben daar ook actief DJ in.

Om een Cellist te zijn heb je een zeer zuiver gehoor nodig (kan zich ook ontwikkelen door het te doen maar aanleg is altijd het beste) en natuurlijk een muzikale basis en leerschool gehad hebben, en om een goede DJ te zijn heb je een goed ritmegevoel nodig, en als je verschillende tonen kan onderscheiden om ze te combineren is dat goed meegenomen.

Veel mensen weten ook bij electronische muziek vaak totaal niet het verschil tussen een DJ en een muzikant (die een of meerdere instrumenten bespeelt, en daarbij is de computer tegenwoordig ook een multi-instrument). Als je een live-set aan het doen bent zijn veel mensen niet te beroerd een nummer aan te vragen (wat op hetzelfde neerkomt om een gitarist tijdens een optreden te vragen ofdat ie een CDtje wil opzetten). Ook komt er bij het componeren (en sounddesign en audiotechniek) van electronische muziek erg veel kijken (te veel om in een post op te noemen).

Een goede DJ zijn (het publiek bespelen), spelen met nummers en ze in elkaar vermengen alsof het een nieuw nummer is is ook een kunst, de juiste muziek kiezen en strak het publiek opzwepen is niet aan iedereen besteed. Ik ken mensen die fantastisch zijn met een mengtafel en die alle truukjes feilloos kunnen. Dat kan je niet 1 2 3. Maar het is verder echt appels en peren om een Cellist te gaan vergelijken met een DJ.
Appels met peren vergelijken is een leuke bezigheid, dat doe ik graag. In dit geval vergelijk ik een muzikant met een dj. Een groot verschil, maar beide hebben ze muzikale pretenties.

Als cellist heb je wel meer nodig dan een zuiver gehoor. Als goed DJ wel meer dan ritmegevoel. Het punt is dat het veel meer tijd en oefening kost om een topcellist te worden (te imiteren), dan om een top-dj te worden (te imiteren). Het publiek kunnen opzwepen is vooral een talent, een cello perfect kunnen bespelen is vooral een vaardigheid. Daar zit zeker waarheid in.
What's it going to be then, eh?
  dinsdag 14 februari 2012 @ 17:30:03 #208
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107974951
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 14:53 schreef Big-Ern het volgende:

[..]

Hahahaha, herkenbaar en schuldig! Kan er niks aan doen, maar geef mezelf af en toe wel eens een draai om de oren. Ik vind het ook not done dat iemand die ik volledig bij zijn of haar verstand acht luisteren naar piratenmuziek of hardstyle. Elitair en snobistisch? :)
Mijn vriendin heeft cd's van Frans Bauer en Thunderdome in haar kast, maar geniet ook samen met mij van Zappa, Miles Davis of Schubert, om maar wat te noemen. Is zij volledig bij haar verstand?
pi_107974979
quote:
7s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:30 schreef pfaf het volgende:

[..]

Mijn vriendin heeft cd's van Frans Bauer en Thunderdome in haar kast, maar geniet ook samen met mij van Zappa, Miles Davis of Schubert, om maar wat te noemen. Is zij volledig bij haar verstand?
Ik mag jouw vriendin wel :Y.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  dinsdag 14 februari 2012 @ 17:41:17 #210
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
  dinsdag 14 februari 2012 @ 17:55:19 #211
73345 B-FliP
Like it ain't no thang..
pi_107975792
quote:
3s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:24 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
Ik heb het!: je behoort tot de muziek elite, als je weet dat Mathijs van Nieuwkerk geen fuk te zoeken heeft bij de muziek elite.
Matthijs van Nieuwkerk is een tool van uitgevers (zowel muziek als boeken). Als je in DWDD geweest bent weet je dat je 3 tot 4 x zoveel verkoopt als dat je dat niet zou doen. Dat is natuurlijk ook goed voor de schrijver of artiest maar het wordt over het algemeen door de uitgevers geregeld. Exposure is ook niet zozeer iets slechts, maar het wordt vrijwel altijd gebracht alsof hij het zelf helemaal fantastisch vind.
What you pay attention to, you become conscious of...
B-FliP Youtube Channel
Bionic - In on the Outside EP: 2-3-2012
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 19:07:32 #212
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107978449
quote:
7s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:30 schreef pfaf het volgende:

[..]

Mijn vriendin heeft cd's van Frans Bauer en Thunderdome in haar kast, maar geniet ook samen met mij van Zappa, Miles Davis of Schubert, om maar wat te noemen. Is zij volledig bij haar verstand?
Thunderdome I is tof!
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107980419
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:10 schreef B-FliP het volgende:

[..]

Ik ben cellist geweest, gitarist in een grunge band, gitarist in een punkband, gitarist in een metalcore band. Ik heb Drum n bass gemaakt, ambient en maak nu nog vooral psytrance en ben daar ook actief DJ in.

Om een Cellist te zijn heb je een zeer zuiver gehoor nodig (kan zich ook ontwikkelen door het te doen maar aanleg is altijd het beste) en natuurlijk een muzikale basis en leerschool gehad hebben, en om een goede DJ te zijn heb je een goed ritmegevoel nodig, en als je verschillende tonen kan onderscheiden om ze te combineren is dat goed meegenomen.

Veel mensen weten ook bij electronische muziek vaak totaal niet het verschil tussen een DJ en een muzikant (die een of meerdere instrumenten bespeelt, en daarbij is de computer tegenwoordig ook een multi-instrument). Als je een live-set aan het doen bent zijn veel mensen niet te beroerd een nummer aan te vragen (wat op hetzelfde neerkomt om een gitarist tijdens een optreden te vragen ofdat ie een CDtje wil opzetten). Ook komt er bij het componeren (en sounddesign en audiotechniek) van electronische muziek erg veel kijken (te veel om in een post op te noemen).

Een goede DJ zijn (het publiek bespelen), spelen met nummers en ze in elkaar vermengen alsof het een nieuw nummer is is ook een kunst, de juiste muziek kiezen en strak het publiek opzwepen is niet aan iedereen besteed. Ik ken mensen die fantastisch zijn met een mengtafel en die alle truukjes feilloos kunnen. Dat kan je niet 1 2 3. Maar het is verder echt appels en peren om een Cellist te gaan vergelijken met een DJ.
Vind beetje raar om te vergelijken met een DJ. Vergelijk het dan met een producer.
pi_107980892
Nee, het beheersen van een instrument is heel wat anders dan het componeren van muziek.
pi_107981513
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 20:05 schreef tjoptjop het volgende:
Nee, het beheersen van een instrument is heel wat anders dan het componeren van muziek.
Hmm, daar heb je een punt. Maar ik bedoelde meer dat de meeste DJs meer dan alleen plaatjes draaien maar ook produceren. Dus om ze alleen te beoordelen op hun mixkunsten is een beetje kortzichtig.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 21:11:03 #216
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107984048
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 20:05 schreef tjoptjop het volgende:
Nee, het beheersen van een instrument is heel wat anders dan het componeren van muziek.
Want?
pi_107984548
quote:
5s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:11 schreef pfaf het volgende:

[..]

Want?
Het één sluit weliswaar het andere niet uit, maar het zijn echt twee verschillende disciplines.

Zo zijn er genoeg bespelers die bijv. de viool tot in de puntjes beheersen maar niets zelf maken

Daarnaast heb je componisten die muziek schrijven voor instrumenten die ze zelf niet beheersen. Of denk je dat bijv een Beethoven of Mozart perfect ieder instrument van een sympfonieorkest konden spelen.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 21:38:05 #218
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107985501
quote:
9s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:20 schreef tjoptjop het volgende:

[..]

Het één sluit weliswaar het andere niet uit, maar het zijn echt twee verschillende disciplines.

Zo zijn er genoeg bespelers die bijv. de viool tot in de puntjes beheersen maar niets zelf maken
Kunnen ze niet of willen ze niet?

quote:
Daarnaast heb je componisten die muziek schrijven voor instrumenten die ze zelf niet beheersen. Of denk je dat bijv een Beethoven of Mozart perfect ieder instrument van een sympfonieorkest konden spelen.
Waarom zou ik dat denken?
  dinsdag 14 februari 2012 @ 21:42:09 #219
122155 arucard
Amplifier Worship
pi_107985698
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:38 schreef pfaf het volgende:

[..]

Kunnen ze niet of willen ze niet?

Kunnen, als je een instrument goed kan spelen betekend dat toch niet dat je ook gelijk goed bent in nummers schrijven?
O)))
pi_107985802
Waar wil je naar toe?
  dinsdag 14 februari 2012 @ 21:50:03 #221
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107986180
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:43 schreef tjoptjop het volgende:
Waar wil je naar toe?
Dat als je een instrument beheerst ook best muziek kunt componeren. Dat jij mij het omgekeerde in de mond legt is vreemd. Als ik beweer dat iedere koe een dier is, suggereer je toch ook niet dat ieder dier een koe is?
  dinsdag 14 februari 2012 @ 21:51:24 #222
122155 arucard
Amplifier Worship
pi_107986272
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:50 schreef pfaf het volgende:

[..]

Dat als je een instrument beheerst ook best muziek kunt componeren
Wat is je punt :?
O)))
  dinsdag 14 februari 2012 @ 21:53:41 #223
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107986452
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:42 schreef arucard het volgende:

[..]

Kunnen, als je een instrument goed kan spelen betekend dat toch niet dat je ook gelijk goed bent in nummers schrijven?
Tsja, wat is goed...?
pi_107986952
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:50 schreef pfaf het volgende:

[..]

Dat als je een instrument beheerst ook best muziek kunt componeren.
Ok duidelijk. Ik deel die mening niet overigens.

quote:
Dat jij mij het omgekeerde in de mond legt is vreemd. Als ik beweer dat iedere koe een dier is, suggereer je toch ook niet dat ieder dier een koe is?
Ik leg je helemaal niets in de mond,
pi_107987380
quote:
7s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 17:30 schreef pfaf het volgende:

[..]

Mijn vriendin heeft cd's van Frans Bauer en Thunderdome in haar kast, maar geniet ook samen met mij van Zappa, Miles Davis of Schubert, om maar wat te noemen. Is zij volledig bij haar verstand?
Neem het nu ook weer niet te serieus.... :D
  dinsdag 14 februari 2012 @ 22:12:45 #226
73345 B-FliP
Like it ain't no thang..
pi_107987641
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:50 schreef pfaf het volgende:
Dat als je een instrument beheerst ook best muziek kunt componeren. Dat jij mij het omgekeerde in de mond legt is vreemd. Als ik beweer dat iedere koe een dier is, suggereer je toch ook niet dat ieder dier een koe is?
Als je een potlood kan vast houden kan je ook tekenen, het betekent niet dat je direct kan schrijven. Als je eenmaal goed kan schrijven en tekenen betekent het nog steeds niet dat je de mooiste verhalen uit je duim kan zuigen of een fantastisch schilderij kan bedenken en maken, dat heeft te maken met creativiteit, fantasie en tja, dat heeft de een soms meer dan de ander, ofdat het nou heel gecompliceerd is of simpel en catchy. Gelukkig zijn er genoeg die het erg goed/leuk doen en als je op zoek gaat naar iets nieuws/anders zullen er altijd wel een paar zijn die je weten te verrassen. Maar dat lijkt me in elke kunstvorm ook wel het geval. :)

[ Bericht 13% gewijzigd door B-FliP op 14-02-2012 22:22:09 ]
What you pay attention to, you become conscious of...
B-FliP Youtube Channel
Bionic - In on the Outside EP: 2-3-2012
pi_107989419
Wa'un langzame kutmuziek!
  dinsdag 14 februari 2012 @ 23:44:09 #228
67089 Gillingham
The horror...
pi_107992639
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:50 schreef pfaf het volgende:

[..]

Dat als je een instrument beheerst ook best muziek kunt componeren.
quote:
1s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 21:53 schreef pfaf het volgende:

[..]

Tsja, wat is goed...?
Tsja, als je zo redeneert kan iedereen wel muziek componeren en instrumenten bespelen.

Een muziek instrument beheersen is nu eenmaal totaal iets anders dan muziek componeren, ook voor datzelfde instrument. Vooral in de klassieke muziek zie je dat de grote violisten/pianisten/cellisten enz. niet tevens bekend staan om hun composities. Dat geldt in mindere mate ook voor jazz en popmuziek.
What's it going to be then, eh?
  dinsdag 14 februari 2012 @ 23:44:56 #229
67089 Gillingham
The horror...
pi_107992672
quote:
8s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 22:41 schreef Modus het volgende:
Wa'un langzame kutmuziek!
Slowcore.
What's it going to be then, eh?
pi_107993252
< edit: post was nogal misplaatst in lopende discussie. >

[ Bericht 15% gewijzigd door #ANONIEM op 15-02-2012 09:22:06 ]
pi_107995327
Een instrument bespelen kan je meer zien als een ambacht denk ik. Het is een fysieke vaardigheid die je in de vingers moet krijgen. Het fysieke aspect gaat veel minder op voor DJ's.

Mooie quote trouwens :) "De mens haalt zijn waarden uit zijn eigen identititeit en niet uit de indentiteit van 'de massa'. "
  Moderator woensdag 15 februari 2012 @ 08:56:32 #232
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107996857
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 01:51 schreef Faxie het volgende:
Een instrument bespelen kan je meer zien als een ambacht denk ik. Het is een fysieke vaardigheid die je in de vingers moet krijgen. Het fysieke aspect gaat veel minder op voor DJ's.

Mooie quote trouwens :) "De mens haalt zijn waarden uit zijn eigen identititeit en niet uit de indentiteit van 'de massa'. "
De vraag is natuurlijk of het waar is als je de discussie hier zo volgt zijn er ook zat mensen die hun waarden uit de identiteit van de massa halen.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107997061
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 01:51 schreef Faxie het volgende:
Een instrument bespelen kan je meer zien als een ambacht denk ik. Het is een fysieke vaardigheid die je in de vingers moet krijgen. Het fysieke aspect gaat veel minder op voor DJ's.

Mooie quote trouwens :) "De mens haalt zijn waarden uit zijn eigen identititeit en niet uit de indentiteit van 'de massa'. "
Goed kunnen plaatjes draaien zie ik ook als een ambacht. En dan heb ik het niet over de moderne DJ die met beatsyncen vrijwel niets meer hoeft te doen. Hoewel, zelfs dan kan niet iedereen het goed. En inderdaad, eigenlijk zou de vergelijking beter op gaan met een producer.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
pi_107997318
Misschien is inlevingsvermogen in mensen wel veel belangrijker dan het beheersen van de techniek, als dj. Waarom ze een bepaald soort plaat op een bepaald moment willen horen.

En dat is een kwestie van heel goed kunnen luisteren, en snappen wat er op het moment leeft.

[ Bericht 11% gewijzigd door #ANONIEM op 15-02-2012 09:25:32 ]
  woensdag 15 februari 2012 @ 10:14:29 #235
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107998407
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 22:08 schreef Big-Ern het volgende:

[..]

Neem het nu ook weer niet te serieus.... :D
Ik chargeer ook natuurlijk ;) , maar ik verbaas me wel over de kortzichtigheid.
pi_107998464
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 09:23 schreef female81 het volgende:
Misschien is inlevingsvermogen in mensen wel veel belangrijker dan het beheersen van de techniek, als dj. Waarom ze een bepaald soort plaat op een bepaald moment willen horen.

En dat is een kwestie van heel goed kunnen luisteren, en snappen wat er op het moment leeft.
Is belangrijk, maar wel onderdeel van de essentie en niet de essentie zelf. Als ik naar een concert van een band ga is het voor de band ook belangrijk een juiste setlist samen te stellen en daar waar nodig misschien nog van af te wijken omdat het publiek daar om vraagt.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  woensdag 15 februari 2012 @ 10:21:55 #237
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107998587
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 23:44 schreef Gillingham het volgende:

[..]


[..]

Tsja, als je zo redeneert kan iedereen wel muziek componeren en instrumenten bespelen.

Een muziek instrument beheersen is nu eenmaal totaal iets anders dan muziek componeren, ook voor datzelfde instrument. Vooral in de klassieke muziek zie je dat de grote violisten/pianisten/cellisten enz. niet tevens bekend staan om hun composities. Dat geldt in mindere mate ook voor jazz en popmuziek.
Ik doelde vooral op popmuziek natuurlijk. En daar vind ik een instrument beheersen niet totaal anders dan componeren. Om te componeren heb je kennis van muziektheorie nodig, voor het beheersen van een instrument heb je zowel kennis van muziek als technische beheersing/kennis van het instrument nodig. Daarom blijf ik van mening dat iedereen die zn toonladders kent en op het instrument beheerst, (pop)nummers kan componeren zoals 90% van de nummers die op de radio zijn ..
  Moderator woensdag 15 februari 2012 @ 10:33:21 #238
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107998897
Maar mensen die goed muziek kunnen spelen en zelf muziek schrijven zijn dan ook wel weer de mensen die muziek vaak afschrijven omdat het te 'simpel' zou zijn. Hoevaak ik vrienden niet heb horen zeggen dat vind ik niet zo veel aan want dat kan ik zelf ook wel...
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107998993
quote:
1s.gif Op woensdag 15 februari 2012 10:21 schreef pfaf het volgende:

[..]

Ik doelde vooral op popmuziek natuurlijk. En daar vind ik een instrument beheersen niet totaal anders dan componeren. Om te componeren heb je kennis van muziektheorie nodig, voor het beheersen van een instrument heb je zowel kennis van muziek als technische beheersing/kennis van het instrument nodig. Daarom blijf ik van mening dat iedereen die zn toonladders kent en op het instrument beheerst, (pop)nummers kan componeren zoals 90% van de nummers die op de radio zijn ..
Niet helemaal mee eens, omdat je nu popmuziek weer op een grote hoop gooit. Niet iedereen kan een, om eerdere voorbeelden maar even erbij te pakken, nummer van Krezip maken. Niet iedereen kan een nummer als Michel Telo maken. En niet iedereen kan een nummer van Pearl Jam maken.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  woensdag 15 februari 2012 @ 11:06:08 #240
52164 pfaf
pfief, pfaf, pfoef!
pi_107999750
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 10:36 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Niet helemaal mee eens, omdat je nu popmuziek weer op een grote hoop gooit. Niet iedereen kan een, om eerdere voorbeelden maar even erbij te pakken, nummer van Krezip maken. Niet iedereen kan een nummer als Michel Telo maken. En niet iedereen kan een nummer van Pearl Jam maken.
Niet iedereen nee, maar wel iedereen die een piano beheerst. In het geval van Krezip dan. Telo ken ik niet en PJ wordt lastiger, maar ook grotendeels wel. En dat is toch geen probleem? Ik beschouw mezelf nu 20 jaar lang devoot Nirvana-fan, maar als ik er een middagje voor ga zitten, componeer ik zo een nummer dat moeiteloos in hun repertoire valt. Dat maakt Nirvana niet minder geweldig, of PJ die zeker met platen als Backspacer dicht tegen klassieke popnummer-arrangementen aan zijn gaan leunen.
pi_108000372
quote:
1s.gif Op woensdag 15 februari 2012 10:21 schreef pfaf het volgende:

[..]

Ik doelde vooral op popmuziek natuurlijk. En daar vind ik een instrument beheersen niet totaal anders dan componeren. Om te componeren heb je kennis van muziektheorie nodig, voor het beheersen van een instrument heb je zowel kennis van muziek als technische beheersing/kennis van het instrument nodig. Daarom blijf ik van mening dat iedereen die zn toonladders kent en op het instrument beheerst, (pop)nummers kan componeren zoals 90% van de nummers die op de radio zijn ..
Die overige 10% laat nu net het verschil zien tussen een componist en een speler. :)

Trouwens, toen je je er aanvankelijk over begon ging het over een violist en een viool is over het algemeen meer een instrument voor klassieke muziek dan voor popmuziek. En binnen de popmuziek vaak juist behorende tot de overige 10%. Strijkers arrangeren is een vak apart en veel popmuzikanten zullen daar geen kaas van gegeten hebben.
Ik denk dat tjoptjop het ook niet direct over popmuziek had toen hij het had over het verschil tussen een instrument bespelen en muziek componeren.
What's it going to be then, eh?
  woensdag 15 februari 2012 @ 11:43:35 #242
73345 B-FliP
Like it ain't no thang..
pi_108000822
quote:
1s.gif Op woensdag 15 februari 2012 11:06 schreef pfaf het volgende:
Niet iedereen nee, maar wel iedereen die een piano beheerst. In het geval van Krezip dan. Telo ken ik niet en PJ wordt lastiger, maar ook grotendeels wel. En dat is toch geen probleem? Ik beschouw mezelf nu 20 jaar lang devoot Nirvana-fan, maar als ik er een middagje voor ga zitten, componeer ik zo een nummer dat moeiteloos in hun repertoire valt. Dat maakt Nirvana niet minder geweldig, of PJ die zeker met platen als Backspacer dicht tegen klassieke popnummer-arrangementen aan zijn gaan leunen.
De welbekende 4 chords-nummers ja.. Maar toch.. Het kunnen bespelen van een instrument wil absoluut niets zeggen over je vermogen om iets te componeren. Het nummer smells like teen spirit is waarschijnlijk een van de allermakkelijkste nummers om te spelen, maar het had Nirvana nodig om het zo te brengen zoals ze deden (de aanslag, ritme, het gevoel etc).

Bush-glycerine wijkt een toon af van Green Day-when I come around. Maar als je het hoort is het een heel ander nummer. Zelfs voor extreem simpele popnummers komt er meer bij kijken dan alleen het kunnen bespelen van een instrument of het naspelen van bestaande nummers.


Er zit hier natuurlijk veel waarheid en overeenkomst in, maar ze hadden de artiest nodig om dat essentiele gevoel erin te leggen dat een nummer een nummer maakt. En serieus, als Under the Bridge van the RHCP zo had geklonken zoals hun het daar speelden was het nooit een hit geworden.

[ Bericht 1% gewijzigd door B-FliP op 15-02-2012 11:55:55 ]
What you pay attention to, you become conscious of...
B-FliP Youtube Channel
Bionic - In on the Outside EP: 2-3-2012
  woensdag 15 februari 2012 @ 13:17:47 #243
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_108003555
Overigens; als iemand mij zou zeggen dat ik geen smaak heb op gebied van kleding zou ik dat best accepteren. Het interesseert me niet en ik koop de dichtstbijzijnde broek die past. Ofwel, ik doe er geen moeite voor. Mensen die er wel moeite voor doen hebben in mijn ogen wel meer smaak, weten er meer van en hebben in dat opzichte ook een 'betere' smaak, omdat ze bewust bezig zijn met wat ze willen dragen. Kun je iets vergelijkbaars niet ook van muzieksmaken zeggen? De een zet wat op om geluid op de achtergrond te horen, luistert erna omdat het lekker weg luistert. De ander is bewust bezig met wat hij wil horen en waarom. Dat maakt hem niet per se 'beter', maar niet elke smaak is even ontwikkeld. En ik denk dat elitair gedrag van dat laatste een uitvloeisel is.
  Moderator woensdag 15 februari 2012 @ 13:33:07 #244
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_108004112
Volgensmij is de kleding scene nog veel erger wat vandaag nog in is, is morgen uit. Gelukkig gaat het bij muziek een stuk minder snel.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_108004302
quote:
2s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:33 schreef Bosbeetle het volgende:
Volgensmij is de kleding scene nog veel erger wat vandaag nog in is, is morgen uit. Gelukkig gaat het bij muziek een stuk minder snel.
Dat ligt denk ik ook weer aan de scene. Voor mode is dat (inherent) wel het geval. Voor maatpakken geldt dat een stuk minder, lijkt me. Maar ik heb totaal geen verstand van kleding en ben iemand op wie de kledingelite flink mag neerkijken.
What's it going to be then, eh?
pi_108004469
Mensen die snobistisch doen, hetzij vanwege muziek, hetzij vanwege boeken, schrijf ik bij voorbaat al af. Of nou iemand van Bauer houdt zal mij boeien. Als zij zich prima bij voelen ,mooi toch? :)
[b] Op zondag 14 november 2010 18:11 schreef liesje1979 het volgende:[/b]
Zo is daar Godshand, met zijn sarcastische toon,
Die regelmatig een topic voorziet van spot en hoon.
  Moderator woensdag 15 februari 2012 @ 13:45:56 #247
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_108004538
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:43 schreef Godshand het volgende:
Mensen die snobistisch doen, hetzij vanwege muziek, hetzij vanwege boeken, schrijf ik bij voorbaat al af. Of nou iemand van Bauer houdt zal mij boeien. Als zij zich prima bij voelen ,mooi toch? :)
En wat dan als iemand snobistisch doet over bauer? Er zijn trouwens wel andere excelcior bandjes die mij meer aanspreken dan bauer... maar ik vond hun eerste album wel grappig.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
  woensdag 15 februari 2012 @ 13:50:06 #248
267549 n00biedoobiedoo
Speaking In Thongs
pi_108004697
Bosbeetle is zo'n snob die over Bauer begint terwijl het duidelijk over Fransie gaat ;)
Ik denk wel eens aan Ionica
Die deelde nog eens staart tot de macht 7
  woensdag 15 februari 2012 @ 13:53:30 #249
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_108004823
quote:
2s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:33 schreef Bosbeetle het volgende:
Volgensmij is de kleding scene nog veel erger wat vandaag nog in is, is morgen uit. Gelukkig gaat het bij muziek een stuk minder snel.
Dat is waar, maar qua kleding zou ik die kritiek wel accepteren (en tevens als voor mij onintressant afschrijven), omdat er nou eenmaal mensen zijn die wel verstand hebben van kleding ed. Het snobistische gedrag van mijn kleding 'afkeuren' is dan ook best gegrond in mijn ogen. En dat principe geldt net zo goed voor muziek denk ik.
  woensdag 15 februari 2012 @ 14:05:06 #250
73345 B-FliP
Like it ain't no thang..
pi_108005207
quote:
0s.gif Op woensdag 15 februari 2012 13:53 schreef ralfseltje het volgende:
Dat is waar, maar qua kleding zou ik die kritiek wel accepteren (en tevens als voor mij onintressant afschrijven), omdat er nou eenmaal mensen zijn die wel verstand hebben van kleding ed. Het snobistische gedrag van mijn kleding 'afkeuren' is dan ook best gegrond in mijn ogen. En dat principe geldt net zo goed voor muziek denk ik.
Helaas deel ik de mening die mensen die 'verstand hebben van kleding' vaak niet. Een strakke broek voor vrouwen met een kruis dat 20 cm lager hangt? Een kniebroek voor vrouwen (zowieso zou iemand die dat maakt afgeschoten moeten worden) met laarzen eronder.. Uggs.. Zwangerschapstruitjes voor vrouwen die niet zwanger zijn. Laat staan al die metromannen/hipster kleding.

Je hebt mensen die trends voorschrijven die absoluut niet aansluiten bij wat ik uberhaupt zou overwegen om te dragen, of wat ik mooi zou vinden voor mijn vriendin. Jaarlijkse trends en jaarlijkse kleuren zijn gewoonweg absurd.. Dan heb je natuurlijk wel de designers die echt hele mooie dingen maken en zich niet zozeer met trends bezig houden. Maar die zijn behoorlijk zeldzaam en vaak duur..
What you pay attention to, you become conscious of...
B-FliP Youtube Channel
Bionic - In on the Outside EP: 2-3-2012
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')