quote:Op vrijdag 20 januari 2012 00:52 schreef Eska het volgende:
Ik zat op zo'n lagere school waar de meisjes moesten haken & breien wanneer de jongens mochten timmeren en zagen.(nou vind ik haken tegenwoordig toevallig heel leuk, maar oh wat ik toen graag willen timmeren & zagen).
Naderhand naar een andere lagere school gegaan. Daar deed de hele klas gelukkig hetzelfde. Ik bleek niet zo goed te zijn in timmeren & zagen.Maar ik vond het evengoed wel heel leuk.
quote:Op vrijdag 20 januari 2012 00:52 schreef Eska het volgende:
Ik zat op zo'n lagere school waar de meisjes moesten haken & breien wanneer de jongens mochten timmeren en zagen.(nou vind ik haken tegenwoordig toevallig heel leuk, maar oh wat ik toen graag willen timmeren & zagen).
Naderhand naar een andere lagere school gegaan. Daar deed de hele klas gelukkig hetzelfde. Ik bleek niet zo goed te zijn in timmeren & zagen.Maar ik vond het evengoed wel heel leuk.
Het zou de opdracht maar zijnquote:Op vrijdag 20 januari 2012 01:02 schreef Eska het volgende:
Een doodskist?Had je daar een voorliefde voor? Of was dat de opdracht?
Ah, komt vast nog eens van pas?quote:Op vrijdag 20 januari 2012 01:04 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
Het zou de opdracht maar zijn![]()
Mja ik vond het praktisch ofzo
Nooit daadwerkelijk gebruikt? Of heb je 'm nog?quote:Op vrijdag 20 januari 2012 01:14 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
Was wel een klein dingetje hoor, dus voor een vogel ofzo.
Ik zat toen dan ook op een erg traditionele lagere school (en ik ben van '68quote:Op vrijdag 20 januari 2012 00:53 schreef rubbereend het volgende:
[..]wij deden op de basisschool ook altijd hetzelfde
quote:Op vrijdag 20 januari 2012 01:28 schreef Eska het volgende:
[..]
Ik zat toen dan ook op een erg traditionele lagere school (en ik ben van '68).
Ik bedoel overal, lagere school, middelbare school. Ik ben niet zo kritischquote:Maar als ik jouw 2e post nog eens bekijk, met dat elektrische apparaat, dan doelde jij misschien meer op de middelbare school?
quote:Ik herinner me de allereerste opdracht daar; 'een torentje van splijthout'.Zo hoog & stevig mogelijk en we mochten geen lijm & spijkers gebruiken (volgens mij). Dat vond ik nog best heel erg vreselijk lastig. Maar toch ook leuk.
Nooit meer gezien.. weet niet waar dat ding slingert.quote:Op vrijdag 20 januari 2012 01:15 schreef Eska het volgende:
[..]
Nooit daadwerkelijk gebruikt? Of heb je 'm nog?
Succesquote:Op vrijdag 20 januari 2012 01:37 schreef Eska het volgende:
In die tijd werd ik ook nog netjes naar bed gestuurd, overigens. Nu moet ik dat zelf regelen, en da's bijna net zo lastig als handenarbeiden.![]()
Nu toch maar proberen.
Dank je (lukt nog niet erg, so far.quote:
Dat doe je altijd in de discotheek, maar daar verveelde het nooit.quote:Op vrijdag 20 januari 2012 01:59 schreef Eska het volgende:
[..]
Dank je (lukt nog niet erg, so far.)
Oh, en ik moet ook ineens denken aan schuren. Veel schuren. Weet niet meer wàt precies. Maar er moest heel veel geschuurd worden. Dat ging toch wel vervelen, na verloop van tijd.
Nou, soms toch ook wel hoor.quote:Op vrijdag 20 januari 2012 02:02 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
Dat doe je altijd in de discotheek, maar daar verveelde het nooit.
Papier-maché vond ik ook heel leuk, ja! Thuis ook nog veel gedaan.quote:Op vrijdag 20 januari 2012 02:04 schreef Fascination het volgende:
Ja, ik was er goed in en het was ook gewoon hartstikke leuk. Intensief met je "kunstwerk" bezig zijn, muziekje op de achtergrond: hemels.! Bij papier-maché lekker met je handen in de lijm zitten.
Zo....dat is er uit.quote:Op vrijdag 20 januari 2012 02:05 schreef kingtoppie het volgende:
Ok...
Ik had er altijd een schijthekel aan
quote:Op vrijdag 20 januari 2012 13:06 schreef Copycat het volgende:
Ik was zo slecht in handenarbeid, dat het gênant werd. Moesten in klas drie beginnen met het breien van babysokjes en daar was ik in de zesde nog mee bezig.
En met de vrijdagmiddag 'expressie' lessen moesten we een prullenmand maken van pitriet. Dat werd bij mij spontaan een fruitschaal.
dingen bouwen met toiletrollen was zo gaafquote:Op vrijdag 20 januari 2012 15:37 schreef ChatGirl het volgende:
@TT Nee. Over een project waar 6 weken voor stond heb ik uiteindelijk 6 maanden gedaan geloof ik. Ik was niet zo'n ster in handenarbeid.
Wij hadden ook een lesboek er bij waarin allerlei vraagstukken in stonden om de theorie te snappen, en die had ik zo af. Maar het in de praktijk brengen viel vies tegen. Uiteindelijk heb ik op de middelbare in twee jaar tijd 4 projecten gemaakt (met hulp van klasgenoten) waar de rest van de klas er een stuk of 10 had gemaakt![]()
Op de basisschool daarentegen vond ik het wel leuk, borduren, breien en huisjes maken van toiletrollen en zo.
en kijkdozen maken van schoenendozen en plaatjes uit tijdschriftenquote:Op vrijdag 20 januari 2012 15:40 schreef rubbereend het volgende:
[..]
dingen bouwen met toiletrollen was zo gaafnatuurlijk ook lege plasticflessen!
quote:Op vrijdag 20 januari 2012 15:48 schreef ChatGirl het volgende:
[..]
en kijkdozen maken van schoenendozen en plaatjes uit tijdschriften
Ik liet mijn werkje weggooien door een klasgenoot van me (''Van mij mag je het in de prullenbak donderen'') Moest ik het terugpakken van de meester, daar was ik principieel op tegen omdat ik het niet zelf in de prullenbak had gegooid... Dat was iets uit de hand gelopen en toen tilde de meester mij op, en toen schopte ik steeds in zijn buikquote:Op zaterdag 21 januari 2012 16:12 schreef summer2bird het volgende:
Ik had een hele angst voor figuugzagen en dergelijke.
Ik deed stug niet mee![]()
en de docent daarna pissig.quote:Op vrijdag 20 januari 2012 00:47 schreef rubbereend het volgende:
traumamachine:
[ afbeelding ]
elke keer die zaag kapot
Gaaf!quote:Op zaterdag 21 januari 2012 16:45 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Bohh, moet meteen denken aan de enorme knikkerglijbaan die we in groep 4 maaktenIedereen moest van te voren al een half jaar lege toiletrollen opsparen, toen kwamen we dus met zakken vol de klas in, en moesten ongeveer driekwart van de rollen in de lengte doormidden knippen zodat je 2 halve had. Aan mekaar lijmen en voor de bochten hadden we de "hele" rollen nog. Ophangen met touwen, op-, over- en onder stoelen en tafeltjes halen en een bak eronder zetten, daarna mochten we de knikkers er door rollen
![]()
quote:Op maandag 23 januari 2012 01:39 schreef Individual het volgende:
Op de basisschool zat je dan met de hele klas asbakken te maken met klei of je ouders nou rookten of niet. Op een een of andere manier denk ik dat dat niet meer als verantwoord wordt gezien tegenwoordig.
En, werkte het ook op mensen?quote:Op donderdag 26 januari 2012 19:22 schreef Djeez het volgende:
Man, wat had ik vroeger een hekel aan dat vak! Ben absoluut heel slecht in die dingen, ben ook geen klusser. Tijdens handvaardigheid met een klasgenoot stiekem ninjasterren gesoldeerd van stanleymesjes. Die deden het nog goed ook
Wow wat een toffe dingen deden julliequote:Op zondag 22 januari 2012 16:53 schreef Karina het volgende:
Wat ik wel leuk vond was foto's ontwikkelen. Ik weet niet meer precies hoe het ging, we maakten foto's, maar dan niet met een camera maar door het fotopapier te belichten? Daarna ging het in de verschillende bakjes vloeistof en had je een soort foto.
En etsen vond ik ook leuk kan ik me herinneren: ook daarvan weet ik niet meer precies hoe het ging, je smeerde spul op een stukje ijzer en dan kon je daarin met een pennetje figuurtjes krassen zoiets. En daarna in een of ander zuur dopen?
Breien was een drama, als ik begon met witte wol was op het eind het lapje helemaal pikzwartik was daar heel slecht in.
Toen wij moesten solderen heb ik het mijn papa laten doen en een 10 gehad van de docent omdat ik het lef had om hem in te leveren terwijl hij kon zien dat ik het niet zelf gedaan hadquote:Op zaterdag 21 januari 2012 16:14 schreef Karina het volgende:
Nee, ik was superslecht. We gingen een keertje solderen, ik was klaar met mijn geweldige werkstuk en pakte toen het gesoldeerde plaatje ijzer vast, dat was dus nog heet... dikke vette blaar op mijn vinger![]()
En ik ben nog steeds hardstikke onhandig met knutselen, tekenen en klussen.
Hier hetzelfde behalve dat me pa dan een loodgieter was, nog steeds een hekel aan klussen. Zelfs als een kast in mekaar gezet moet worden doet me vriendin het of die zet hem met hulp van anderen in elkaar.quote:Op dinsdag 31 januari 2012 16:48 schreef 3rdRock het volgende:
pure horror. ik haat knutselen, handenarbeid, handvaardigheid, handwerken en alles wat er mee te maken heeft. en ik was er ook nog eens heeeeeeeeeeeeel erg slecht in. heb duidelijk de genen van mn moeder aangezien mn vader een prima timmerman was.
Ik was er altijd slecht in daarom heb ik later functies gehad waar ik mijn hersens en inzicht goed kon laten gelden.quote:Op vrijdag 20 januari 2012 00:47 schreef rubbereend het volgende:
Handenarbeid vroeger op school, figuurzagen, kleien, verven etc. etc. je kent het wel. Was je er een beetje goed in? Ik niet, pure onhandigheid.
Roger.quote:Op woensdag 8 februari 2012 18:32 schreef DanaCat het volgende:
Ja ik was er goed inwas een van mijn favoriete vak op de middelbare school
De hamer? niet de spijkerquote:Op woensdag 8 februari 2012 18:34 schreef Dagonet het volgende:
Nee, totaal niet, elke keer als ik op een spijker wil slaan vliegt die hamer uit m'n handen de hele klas door!.
Toch vind ik die vogel heel mooi!quote:Op dinsdag 13 maart 2012 23:51 schreef vencodark het volgende:
Ik kon het wel redelijk. Het resultaat was altijd goed, origineel maar ik werkte altijd klodderig en vooral heeeel langzaam. Liep altijd achter en het ging duidelijk niet vanzelf.![]()
In mijn kamer staan zelfs nog een paar dingen, zo'n marionettenvogel en een klein doosje.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
We hadden op de basisschool om de zoveel tijd (elke 3 maanden ofzo) 3 vrijdagen achter elkaar een crea-dag. Dan zat je jarenlang in hetzelfde groepje binnen je klas. Ik zat met 3 of 4 etters die mij altijd moesten hebben. Dus ik moest het doen met de minste spullen, kreeg als laatste pas de lijm, schaar etc. De vogel is een duidelijk resultaat ervan. Alle mooie veren waren bijvoorbeeld al ingepikt. En die etters maar katten dat ik de lelijkste had!Vooral één zo'n rotmeid die altijd bezig was.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |