Net even in Genlias gekeken, maar kan hem ook niet vinden.quote:Op donderdag 3 mei 2012 14:50 schreef Dagoduck het volgende:
In Enkhuizen en Hoorn is hij ook niet overledenWaar dan wel...
Van de tweede wereldoorlog haal ik alles uit het familie archief, complete boekwerken en documenten wat elk familielid heeft uitgespookt.quote:Op donderdag 3 mei 2012 15:00 schreef Jill-RMC het volgende:
Meestal als ie in het buitenland is overleden wordt dit ook opgenomen in de registers van zn laatste woonplaats....dacht ik tenminste.
Maar goed ik heb ook van die mysterie-gevallen. Gaan ze net weer eens dood als ze op bezoek zijn bij een vriendje aan de andere kant van het land ofzo![]()
Ander onderwerp, las net dit:
http://www.omroepwest.nl/nieuws/oorlogsarchief-steeds-populairder
Iemand daar wel eens info opgevraagd?
Ik heb even in de kranten gekeken, maar zie zo snel niets, denk niet dat zoiets van deze familie in de krant heeft gestaanquote:Op donderdag 3 mei 2012 15:06 schreef Natalie het volgende:
[..]
Net even in Genlias gekeken, maar kan hem ook niet vinden.
Familysearch.org geeft ook geen hits.
Krantenarchief al geprobeerd? Wie weet staat zijn naam daarin vermeld.
Heette je familieleden Hitler, dat je zo'n goed gedocumenteerd archief hebt?quote:Op donderdag 3 mei 2012 15:09 schreef Kirov het volgende:
[..]
Van de tweede wereldoorlog haal ik alles uit het familie archief, complete boekwerken en documenten wat elk familielid heeft uitgespookt.
Neuh, verschillende familieleden hebben alles bewaard en dat is door mijn oma samengevoegd. Ik mis overigens wel een belangrijk deel wat ergens bij verre familie in het westen van het land moet zijn.quote:Op donderdag 3 mei 2012 15:27 schreef Jill-RMC het volgende:
[..]
Heette je familieleden Hitler, dat je zo'n goed gedocumenteerd archief hebt?![]()
![]()
Ik wou dat ze bij ons zo documenteerden. Alles wat nu nog leeft was te klein om het goed mee te krijgen en de rest is dood en praatte er liever niet over naar wat ik begreep.
Het CBG heet hem vastquote:Op vrijdag 4 mei 2012 20:57 schreef Kirov het volgende:
Wij moeten er ook eentje hebben maar ik heb hem nog nergens kunnen vinden.
Da's geen probleem.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 21:25 schreef Dagoduck het volgende:
Je kan er ook een laten maken en dat dan iedere nazaat van een bepaalde voorouder hem mag 'voeren' dus bijvoorbeeld je stamvader, als je hem laat registreren moet je ook een genealogie hebben die 250 jaar teruggaat oid, en dat red ik niet
300 euro, incl ontwerpen.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 21:00 schreef Dagoduck het volgende:
Als je hem wilt registreren mag je wel wat geld meenemen...
CBG heeft een boekje. Kost maar 7,50. Dat soort dingen staan erinquote:Op vrijdag 4 mei 2012 21:42 schreef Dagoduck het volgende:
Weet iemand waar ik meer informatie kan vinden over de vormen, kleuren, tekens etc... op heraldiek?
Dat wapen staat ongetwijfeld geregistreerd. Waarom vraag je de stamreeks niet op, en daarmee de inschrijving bij het CBG? Dan weet je zeker of het dezelfde afstamming heeft. (Maar het lijkt mij toch dat je dat allang eens geprobeerd hebt, gezien jouw jarenlange onderzoek)quote:Op zaterdag 5 mei 2012 08:06 schreef TARAraboemdijee het volgende:
De familie Semeyns de Vries van Doesburgh draagt een wapen waaruit een gedeelte volgens hun zeggen die van de familie Brandts is (enkele van hun voorouders noemden zich Brandts van Doesburgh). Dat is dezelfde familie Brandts als waaruit ik afstam.
Alleen heb ik niet met zekerheid kunnen vaststellen of het Buijs wapen van de familie uit Amsterdam van dezelfde familie is als waar ik uit kom, daar ik alleen gegevens heb over de ouders van de Buijs die met Brandts huwde, en ik niets weet of zijn verdere voorgeslacht.
Dus voordat ik dat duidelijk heb begin ik nog niet aan een wapen
Weet je wat het is, ik heb mijn ouders nog niet terug kunnen vinden tot het 'van der Heide' gedeeltequote:Op zaterdag 5 mei 2012 11:38 schreef Natalie het volgende:
Leuk!
Maar moet je geen helmteken? Of ben je daar nog over na aan het denken?
Waarom vissen als je 'Van der Heide' heet? (voorouders waren vissers?)
Waar heb je de blanco wapentekening eigenlijk vandaan? Da's ook wel leuk voor mij om mee te oefenen.
Enkhuizen ligt ook in Frieslandquote:Op zaterdag 5 mei 2012 12:42 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Weet je wat het is, ik heb mijn ouders nog niet terug kunnen vinden tot het 'van der Heide' gedeelteWaarschijnlijk komen ze uit Friesland maar dat is niet zeker, wat ik wel zeker weet is dat de rest uit Enkhuizen komt, en ze waren voor een groot gedeelte visser:
[ afbeelding ]En de vlag: [ afbeelding ]
Zelf komen mijn vader en ik uit Den Helder:
[ afbeelding ]En de vlag: [ afbeelding ]
Daarnaast heb ik voor het blauwe gekozen omdat de familie veel met water te maken heeft (gehad) Voorouders waren vissers, mijn opa werkte op een scheepswerf, mijn vader heeft bij Rijkswaterstaat en het Hoogheemraadschap gewerkt en ik volg een opleiding watermanagement
Het groene heb ik gekozen omdat een groot gedeelte van de familie in de landbouw zat, en als iets agrarisch groeit, is het meestal groen
Blanco wapentekening heb ik hier vandaan:
http://194.171.109.12/dow(...)%20familiewapens.pdf
Well donequote:Op zaterdag 5 mei 2012 12:42 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Weet je wat het is, ik heb mijn ouders nog niet terug kunnen vinden tot het 'van der Heide' gedeelteWaarschijnlijk komen ze uit Friesland maar dat is niet zeker, wat ik wel zeker weet is dat de rest uit Enkhuizen komt, en ze waren voor een groot gedeelte visser:
[ afbeelding ]En de vlag: [ afbeelding ]
Zelf komen mijn vader en ik uit Den Helder:
[ afbeelding ]En de vlag: [ afbeelding ]
Daarnaast heb ik voor het blauwe gekozen omdat de familie veel met water te maken heeft (gehad) Voorouders waren vissers, mijn opa werkte op een scheepswerf, mijn vader heeft bij Rijkswaterstaat en het Hoogheemraadschap gewerkt en ik volg een opleiding watermanagement
Het groene heb ik gekozen omdat een groot gedeelte van de familie in de landbouw zat, en als iets agrarisch groeit, is het meestal groen
Blanco wapentekening heb ik hier vandaan:
http://194.171.109.12/dow(...)%20familiewapens.pdf
Natuurlijk heb ik al meerdere malen Tresoar.nl doorzocht, maar ik kom helaas niet verder. Wie ook oh wie vind wel iets over hem?quote:Dokkum, huwelijken 1742
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 9 december 1742
Man : Sierk Hansen afkomstig van Dokkum
Vrouw : Sjoerdtje Hansen afkomstig van Dokkum
Gestandaardiseerde namen: SIERK HANSES en SJOERDJE HANSES
Dat heeft niet zoveel nut. Die hebben geen DTB-gegevens, en daarnaast is gemeente Dongeradeel (waar Dokkum onder valt) geen deelnemer. Dan valt er al heel wat weg.quote:Op zaterdag 5 mei 2012 15:34 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Niet dat ik aan het zoeken ben geslagen Natalie, maar heb je naast tresoar ook op allefriezen.nl gekeken?
West-Friesland jaquote:
En dit forum blijft het ook gewoon goed doen..quote:Op woensdag 16 mei 2012 21:04 schreef Natalie het volgende:
Misschien moeten we alle users van die mislukte genealogiefora maar naar dit topic slepen. Daar kun je tenminste gewoon posten
Zit hier nu 10 jaar (ja, ja, op de dag. Ben op 16 mei 2002 geregisteerd) en op een paar korte periode na heeft ie het bijna altijd gedaanquote:Op woensdag 16 mei 2012 21:05 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
En dit forum blijft het ook gewoon goed doen..
Mensen die genealogie als hobby hebben zijn vaak wat oudere mensen ... niets mis mee maar ze hebben over het algemeen niet uitzonderlijk veel gevoel voor internet etc.quote:Op woensdag 16 mei 2012 20:41 schreef Natalie het volgende:
Werkelijk... van alle fora waar je je vragen kunt stellen over genealogie is dit een van de betere. Probeer al dagen het forum van Tresoar aan de gang te krijgen. Maar kennelijk hebben ze een policy dat iedere post (ja, íedere post) eerst gelezen en goedgekeurd moet worden door een admin. Sowieso een redelijk vaag principe, want wie gaat er nu treiteren op een genealogieforum? Alle zielige pesters hebben vast wel iets anders te doen dan hun stamboom uitzoeken...
Als klap op de vuurpijl word ik ook nog eens doorverwezen naar een van mijn eigen posts in dit topic
Of ik 'dat al gelezen had'. Dus ik - heel droog - antwoorden dat ik dat inderdaad gelezen had. Niet dat ik ooit de mensen in het topic heb kunnen bedanken voor hun nuttige tips, want sjaaaaaaaaa mijn antwoorden verschijnen niet. Zucht... Grmbl... Prutsers.
Nou, dat is een "leuke" zoektocht. Misschien eens de bevolkingsregisters door lopen om te kijken waar hij als laatste gewoond heeft? Via de reguliere kanalen kan ik zijn overlijden ook niet terug gevonden krijgen.quote:Op donderdag 3 mei 2012 12:25 schreef Dagoduck het volgende:
Kan iemand mij vertellen wanneer Willem van Dijk is overleden?Hij was nog in leven 10-09-1882 in Krommenie toen hij zijn zoon Gerrit kreeg, maar zijn vrouw Marijtje van der Heide trouwt in november 1892 te Krommenie met Pieter de Roo... Heb alle overlijdensaktes in Krommenie al doorgezocht tussen die 2 data in, maar niets gevonden.. oja zijn ouders zijn Jan van Dijk en Geertje Jonkman
Nee, ik heb alleen een houtsnijwerk wat half is afgemaakt, het origineel moet ergens bij hele verre familie in het westen zijn.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 22:36 schreef Natalie het volgende:
[..]
Da's vreemd. Ook niet met een alle spelling van de naam?
Wapenschilden komen - in tegenstelling tot wat men denkt - niet in die zin uit de adel voort. Men had in de vroegere tijden (1000 - 1300) de behoefte zich te onderscheiden tijdens oorlogen en kruistochten. Herkenningstekens werden op schilden en kleding aanbracht om duidelijk te zien wie wie nu was. De 'betere kringen' die later een wapen gingen voeren konden ook goed bestaan uit bijv. de smit of bakker uit het dorp. Niet rijk, niet van adel, maar wel behoefte aan een vorm van onderscheid en herkenning.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 23:54 schreef Poespas het volgende:
Over wapenschilden gesproken, ik heb daar een gerelateerde vraag over.
Mijn moeders familie (Moerman) komt volgens een stamboom (dit is een onderdeeltje van de desbetreffende stamboom even snel gevonden op het web, ik heb een officiële thuis liggen) oorspronkelijk uit België. Ook beschikken wij over een familliewapen dat al stamt uit begin 17de eeuw.
Ik dacht altijd dat het hebben van een oud wapenschild op enige invloed duidt,maar voor zover ik weet staat deze familie nergens te boek als een adellijke- of patriciërs-familie. Waren mijn verre voorvaderen dan eigenlijk doetjes die zich graag belangrijker wenste voor te doen dan ze in werkelijkheid waren,of was er daadwerkelijk een soort mogelijkheid waardoor men zichzelf toen al een wapenschild kon geven?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |