Zou dat dan echt werken? Ik heb altijd het idee dat mensen jou moeten gaan volgen en niet andersom...quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:26 schreef gifkwal het volgende:
Hebben jullie trouwens nog handige tips mbt Twitter? Welke personen/accounts zijn handig om te volgen tijdens de banenzoektocht?
Dat moet ik nog ondervinden, maar het is toch een handige manier om eventuele vacatures of andere ontwikkelingen automatisch binnen te krijgen?quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:30 schreef Devv het volgende:
[..]
Zou dat dan echt werken? Ik heb altijd het idee dat mensen jou moeten gaan volgen en niet andersom...
Ik vraag mij alleen af of bedrijven vacatures/HR via social media laten lopen. Nederlandse bedrijven zijn over het algemeen nog niet echt bedreven in social media.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:33 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Dat moet ik nog ondervinden, maar het is toch een handige manier om eventuele vacatures of andere ontwikkelingen automatisch binnen te krijgen?
Er zullen er vast een paar zijn. Ik ken ze alleen nog niet.quote:Op zondag 22 januari 2012 01:46 schreef Devv het volgende:
[..]
Ik vraag mij alleen af of bedrijven vacatures/HR via social media laten lopen. Nederlandse bedrijven zijn over het algemeen nog niet echt bedreven in social media.
Recruitersquote:Op zondag 22 januari 2012 01:54 schreef skinflint het volgende:
Vooral recruiters van W&S bureau's werven via Twitter en Facebook. Bedrijven doen het nog via vacaturesites zoals Monsterboard en hun eigen site.
Op Linkedin gebeurt het dagelijksquote:Op zondag 22 januari 2012 01:46 schreef Devv het volgende:
[..]
Ik vraag mij alleen af of bedrijven vacatures/HR via social media laten lopen. Nederlandse bedrijven zijn over het algemeen nog niet echt bedreven in social media.
Op Twitter trouwens ook wel hoor, een aantal bedrijven dat ik volg zie ik regelmatig een vacature posten. Maar ik ben meer op zoek naar een soort account dat helemaal op vacatures/werk/werkzoekenden gericht is, met nieuwtjes en info en vacatures of zo... als dat dus bestaat? Iemand?quote:Op zondag 22 januari 2012 21:25 schreef DownToEarth het volgende:
[..]
Op Linkedin gebeurt het dagelijks
Ik had hiermee wel goede ervaringen . Hebben ook een twitter account geloof ik. Snel aanbod van vacatures via social media, was handig toen ik nog werkzoekende was (2 maanden geleden)quote:Op zondag 22 januari 2012 21:34 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Op Twitter trouwens ook wel hoor, een aantal bedrijven dat ik volg zie ik regelmatig een vacature posten. Maar ik ben meer op zoek naar een soort account dat helemaal op vacatures/werk/werkzoekenden gericht is, met nieuwtjes en info en vacatures of zo... als dat dus bestaat? Iemand?
Dat zijn vaak recruiters/headhunters die zeggen namens een bedrijf te handelen. Die moet je volgens mij juist niet achter je aan hebben.quote:Op zondag 22 januari 2012 21:25 schreef DownToEarth het volgende:
[..]
Op Linkedin gebeurt het dagelijks
Naar mijn idee zijn dat niet de beste vacaturesites (qua kwaliteit) maar de best bezochte (kwantiteit dus). Het klopt dat Jobbird in korte tijd enorm is gegroeid maar dat komt volgens mij gewoon door hun enorme marketingbudget (al die reclames ineens op tv en zo) en heeft niet per se iets te maken met hoe goed ze zijn, vanuit het perspectief van de werkzoeker gezien.quote:Op maandag 23 januari 2012 01:11 schreef skinflint het volgende:
Recruitmentmatters.nl heeft elke week zo'n grafiekje van de beste vacaturesites. Ik geloof dat ik begin januari op deze site zag waarin Jobbird als beste naar voren kwam.
Ik zie vaak genoeg vacatures direct van bedrijven zelf hoor, en natuurlijk via mijn eigen contacten die op LinkedIn laten weten wanneer in hun bedrijf een vacature vrij komt.quote:Op maandag 23 januari 2012 06:34 schreef Devv het volgende:
[..]
Dat zijn vaak recruiters/headhunters die zeggen namens een bedrijf te handelen. Die moet je volgens mij juist niet achter je aan hebben.
IK werd juist de hemel ingeprezen... Viel dat ff tegenquote:Op maandag 23 januari 2012 15:33 schreef Piles het volgende:
Hebben jullie ook zo'n hekel aan uitzendbureaus trouwens? Ik heb soms echt het idee dat er alleen maar domme mensen werkenAls kandidaat moet je zowat perfect zijn, maar wat je dan af en toe voor vragen krijgt...
Het geeft mij altijd weinig vertrouwen, als ik bij een intakegesprek zit. Maar ja, ze schijnen werk te hebben, dus je moet bijna wel.
Ik kan anders ook nog niets fatsoenlijks vinden. Enige wat ze aanbieden is magazijnwerk.quote:Op maandag 23 januari 2012 20:02 schreef skinflint het volgende:
Maar voor bijbaantjes zijn uitzendbureau's ideaal.
Probleem met dat soort vacatures is de grote doelgroep die bereikt wordt, je moet dan wel een perfect match zijn om een reële kans te maken heb ik altijd het gevoel.quote:Op zondag 22 januari 2012 21:34 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Op Twitter trouwens ook wel hoor, een aantal bedrijven dat ik volg zie ik regelmatig een vacature posten. Maar ik ben meer op zoek naar een soort account dat helemaal op vacatures/werk/werkzoekenden gericht is, met nieuwtjes en info en vacatures of zo... als dat dus bestaat? Iemand?
Klopt, ja... maar daar loop ik in mijn vakgebied sowieso tegen aan.quote:Op maandag 23 januari 2012 21:01 schreef 8baan het volgende:
[..]
Probleem met dat soort vacatures is de grote doelgroep die bereikt wordt, je moet dan wel een perfect match zijn om een reële kans te maken heb ik altijd het gevoel.
Als jij voor 40 uur inzetbaar bent (dus geen ziekte of handicap hebt die je in het werk beperkt) dan moet je idd voor de overige uren inzetbaar blijven en ook solliciteren voor het behoud van je WW-uitkering.quote:Op dinsdag 24 januari 2012 14:50 schreef automatic_ het volgende:
Ik heb woensdag een sollicitatiegesprekIk ben benieuwd!!
Ik krijg nu overigens WW (voor 18uur p/w) en het gaat hier om een 0-uren contract, dus moet even kijken hoe dat dan gaat... Mijn geweldige (kuch) werkcoach zei toen wel dat ik voor de overige uren beschikbaar moet blijven (en moet solliciteren), maar ik weet (denk ik..) van tevoren niet hoeveel ik ga werken...
Iemand een idee hoe dat precies werkt?
quote:Naar aanleiding van uw sollicitatie hebben wij bekeken of er bij X een geschikte vacature voor u is. Helaas moeten wij u teleurstellen. Wij hebben geen passende startersfuncties beschikbaar die aansluiten op uw opleidingsachtergrond. Ook in de nabije toekomst verwachten wij dat er geen passende vacature beschikbaar komt.
Voor zover ze eerlijk zijn (dat kan ik natuurlijk niet beoordelen), zou ik het lezen als "we weten niet goed hoe we iemand met jouw specialisatie moeten plaatsen."quote:Op dinsdag 24 januari 2012 16:49 schreef Schuifpui het volgende:
[..]![]()
Die laatste zin klinkt als: 'Je bent waardeloos, dus je hoeft verder niet bij ons aan te kloppen.'![]()
Heb denk ik al 10 vergelijkbare reacties gehad.
Je bent inderdaad de speelbal van bureau's. Ik heb in het verleden eens een "jaarcontract" getekend bij een van de grote bureau's. Ik heb iets van 6 maanden voor ze gewerkt en toen hun opdrachtgever besloot iemand anders aan te nemen voor mijn functie ben ik daar gestopt. Ik had dus het idee dat ik een jaarcontract had, maar 1,5 maanden nadat ik daar stopte en dus nog 3,5 maanden in mijn jaarcontract hoorde te zitten, stopten ze met betalen. Ik kon op zoek naar wat anders...quote:Op dinsdag 24 januari 2012 17:18 schreef skinflint het volgende:
Bij mij loopt het momenteel een beetje vaag...
Vanmorgen het verlossende telefoontje gehad dat ik uitgenodigd zou worden voor een arbeidsvoorwaardengesprek en of ik deze middag al zou kunnen. Uiteraard, hoe sneller hoe beter! Word ik vanmiddag, een uur vanevoren, gebeld dat ze door drukte het gesprek moeten verzetten en dat ik van de week wel zou horen wanneer ik mocht komen tekenen.
Ik vind de term 'van de week' wel erg ruim en kennelijk hebben ze dan toch niet zo'n haast met het vinden van een nieuwe medewerker. Daarbij ben ik ook wat onzeker omdat ik al eens eerder heb meegemaakt dat ik een baan toegezegd had gekregen, die toen het puntje bij paaltje kwam, weer werd afgeketst om een vage reden.
Hebben jullie soms nou ook niet het gevoel dat je een speelbal bent voor recruiters, bedrijven, uitzend- en w&s bureaus? Ik ben nu al wat maandjes bezig, maar er wordt af en toe ontzettend met je gesold en wanneer je je onvreden laat blijken over de gang van zaken kun je het helemaal vergeten.
Speelbalgevoel is zeer herkenbaar.quote:Op dinsdag 24 januari 2012 17:18 schreef skinflint het volgende:
Bij mij loopt het momenteel een beetje vaag...
Vanmorgen het verlossende telefoontje gehad dat ik uitgenodigd zou worden voor een arbeidsvoorwaardengesprek en of ik deze middag al zou kunnen. Uiteraard, hoe sneller hoe beter! Word ik vanmiddag, een uur vantevoren, gebeld dat ze door drukte het gesprek moeten verzetten en dat ik van de week wel zou horen wanneer ik mocht komen tekenen.
Ik vind de term 'van de week' wel erg ruim en kennelijk hebben ze dan toch niet zo'n haast met het vinden van een nieuwe medewerker. Daarbij ben ik ook wat onzeker omdat ik al eens eerder heb meegemaakt dat ik een baan toegezegd had gekregen, die toen het puntje bij paaltje kwam, weer werd afgeketst om een vage reden.
Hebben jullie soms nou ook niet het gevoel dat je een speelbal bent voor recruiters, bedrijven, uitzend- en Werving & Selectiebureaus? Ik ben nu al wat maandjes bezig, maar er wordt, naar mijn mening, af en toe ontzettend met je gesold en wanneer je je onvrede laat blijken over de gang van zaken kun je het helemaal vergeten bij zo'n toko.
Die constante onzekerheid is killing voor je gemoedstoestand.
Bedrijven zijn geen liefdadigheidsinstellingen die mensen zonder ervaring aan moeten nemenquote:Op dinsdag 24 januari 2012 17:51 schreef hetzusjevan het volgende:
Ik krijg zo de schijt van al die afwijzingsmailtjes met de strekking 'andere kandidaten passen beter in het profiel' ofwel 'je hebt niet genoeg werkervaring'. Geef me gvd eens de kans om op gesprek te komen -_-'. Zo vind ik toch nooit een baan op niveau en zo doe ik al helemaal nooit ervaring op.
Baggerzooi. Ik heb het echt helemaal gehad. Baaldag.
Ah, een verzuurde oudere met een attitudequote:Op dinsdag 24 januari 2012 17:35 schreef skinflint het volgende:
Zo willen een aantal uitzendbureaus mij al niet meer bemiddelen omdat ik geen onbeschoft gedrag (bv: zeggen dat je terugbelt en dat dan niet doen, meerdere keren!) en vage afwijsredenen accepteer. Vooral niet van opgeschoten huppelkutjes die, nog nat achter de oren, denken dat ze mij met mijn twaalf jaar werkervaring wel even kunnen vertellen hoe het allemaal werkt op de arbeidsmarkt. Behandel mij met respect, dan doe ik hetzelfde.
Er zijn ook bedrijven die bewust mensen zonder ervaring zoeken. En het salaris is er dan ook naar.quote:Op dinsdag 24 januari 2012 19:06 schreef pussywillow het volgende:
Natuurlijk niet, maar het is wel heel frustrerend om steeds weer afgewezen te worden op iets waar je niets aan kunt doen, ironisch genoeg juist doordat je steeds wordt afgewezen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |