Misschien woensdag zelfs pas, ze hebben daar echt maar 3 rondes ofzo.quote:
Je moet gewoon altijd woensdag kiezen. De top-attractie speelt altijd de woensdagavond-sessie.quote:Op maandag 13 februari 2012 14:29 schreef eentwee het volgende:
Jammer, geen Federer morgenavond. Speelt Del Potro dan wel of heb ik net als vorig jaar weer de slechtste/kortste/oninteressantste sessie uitgekozen?
Ik hoop gewoon dat ze de halve finale halen!quote:Op maandag 13 februari 2012 14:35 schreef Norrage het volgende:
[..]
Je moet gewoon altijd woensdag kiezen. De top-attractie speelt altijd de woensdagavond-sessie.
Maar het lijkt me dat Delpo wel morgen speelt ja.
Dat wilde ik dus ookquote:Op maandag 13 februari 2012 14:38 schreef franklop het volgende:
Gasquet
geen apart toernooitopic trouwens?
Ga je gang hoor, maakt echt niet uit wie ze maaktquote:Op maandag 13 februari 2012 14:40 schreef Godtje het volgende:
[..]
Dat wilde ik dus ook![]()
Zal ik maken? Of zijn daar bezwaren tegen bij de vaste tennis groep?
Ik bedoelde ook meer of mensen het liever misschien centraal wilde houden.quote:Op maandag 13 februari 2012 14:43 schreef Norrage het volgende:
[..]
Ga je gang hoor, maakt echt niet uit wie ze maakt
Bedankt.quote:Op zondag 12 februari 2012 20:13 schreef franklop het volgende:
[..]
ze gaven aan dat er in t verleden nogal wat afzeggingen waren voor rotterdam. Verslaggever vroeg of hij voor 18:30 kon weten per SMS dat hij zou komen of niet
Toch apart hoe het beeld van een wedstrijd per persoon kan verschillen; ik vond de finale van de afgelopen Australian Open -qua niveau- helemaal niet zo fantastisch, die van de afgelopen US Open beter, en bijvoorbeeld die tussen Federer en Nadal op de Australian Open van 2009 vond ik ook beter, naast talloze andere wedstrijden.quote:Nooit meer de beste
Uitgegeven: 14 februari 2012 12:09
Laatst gewijzigd: 14 februari 2012 12:09
Komt dat zien! Roger Federer, de meest succesvolle tennisser ooit, speelt deze week op het ABN AMRO WTT in Rotterdam. Een levende legende. Maar niet meer de beste tennisser ooit.
© ANPNovember 2011, de ATP World Tour Finals in Londen. Andy Murray ging geblesseerd naar huis, Rafael Nadal snakte naar zijn bed en het bovenlichaam van Novak Djokovic werd bij elkaar gehouden door een paar rollen tape. En Federer? Die won het toernooi. Hij was officieus de beste van de wereld.
Voor het NUsport-magazine schreef die week een verhaal over Federer. Ging hij ooit nog een Grand Slam-titel winnen? Ik peilde de meningen bij een paar tennisexperts. En wat bleek: ja, Federer ging in 2012 een Grand Slam winnen.
Glutenvrij tijdperk
Ik geloofde er zelf ook in. Het zou niet bij zestien Grand Slam-titels (ook al een record) blijven. Nummer zeventien was aanstaande, zo dacht ik. Maar sinds de finale van de Australian Open weet ik beter; Federer wordt nooit meer de beste.
Waarom? Omdat Nadal beter is. En Djokovic nog beter. Sterker, de Serviër is beter dan Federer ooit geweest is. In het glutenvrije tijdperk van Djokovic gaat het nog sneller, nog harder en is het dus weer een niveautje hoger.
Nostalgie
Federer tegen Nadal, halve finale Australian Open. Het was prachtig, het was mooi. Maar het was vooral boeiend vanwege de nostalgie die er om de partij heen hing. Een mooi affiche.
Drie dagen later stonden Djokovic en Nadal tegenover elkaar in de finale. Het was de beste tenniswedstrijd ooit. Federer zat voor televisie. Net als u waarschijnlijk. Een hoger niveau had u nooit gezien.
Monster
In zijn gloriejaren vergeleek Federer zich met een monster. De rest moest het doen met de kruimels die het hongerige beest achterliet. En nu? Nu is Djokovic het monster. En Nadal de veelvraat vlak daarachter. De kruimels zijn voor Federer; in de vorm van, met alle respect, ATP-titels in Basel, Parijs en naar alle waarschijnlijkheid ook deze week in Rotterdam.
Maar een Grand Slam-titel, dat is geen kruimel. En een gouden plak op de Olympische Spelen ook niet. Die zijn voor koning Djokovic, bij leven en welzijn. De beste tennisser ooit.
De AO finale was gewoon heel erg spannend, maar een absurd laag niveau (voor de standaard van Nadal en Djoko). Hetzelfde is er aan de hand met die finale tussen Rafa en Fed op Wimbledon. Omdat het epische potten waren wordt er meteen aangenomen dat het niveau zo goed was, maar dat is totale onzin.quote:Op woensdag 15 februari 2012 13:13 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Column van Rypke Bakker op Nusport:
[..]
Toch apart hoe het beeld van een wedstrijd per persoon kan verschillen; ik vond de finale van de afgelopen Australian Open -qua niveau- helemaal niet zo fantastisch, die van de afgelopen US Open beter, en bijvoorbeeld die tussen Federer en Nadal op de Australian Open van 2009 vond ik ook beter, naast talloze andere wedstrijden.
Ter vergelijking van de twee Australian Openfinales:
2009: 121 winners om 105 unforced errors
2012: 101 winners om 140 unforced errors
De statistieken zijn duidelijk, maar statistiek is een lastig ding; veel meer factoren spelen een rol (verandering van de baansnelheid, speelstijl etc.).
De stelling dat Djokovic de beste ooit is, is natuurlijk zeldzaam opportunistisch, maar wel een interessante. Want ik heb eigenlijk ook het idee dat Djokovic sneller beweegt, harder slaat en mentaal sterker is dan de beste Federer. Wat vinden jullie?
De finale van AO dit jaar was tot een uurtje of 2 gewoon bagger, daarna werd het spannend, maar niveau was gewoon niet bijster hoog.quote:Op woensdag 15 februari 2012 13:23 schreef Norrage het volgende:
[..]
De AO finale was gewoon heel erg spannend, maar een absurd laag niveau (voor de standaard van Nadal en Djoko). Hetzelfde is er aan de hand met die finale tussen Rafa en Fed op Wimbledon. Omdat het epische potten waren wordt er meteen aangenomen dat het niveau zo goed was, maar dat is totale onzin.
De eerste 3 sets zaten we tijdens de AO finale nog te huilen om het bedroevende niveau (hetzelfde trouwens met de pot tegen Murray)...en nu, merk ik zelfs bij mensen die in het topic zelf nog zaten te huilen, wordt de wedstrijd ineens gezien als fantastisch...
Het waren misschiejn wel de mooiste wedstrijden ooit, maar de beste? Sommige mensen worden echt bedwelmd door de emotie van zijn pot. En het gebeurt te vaak...echt erg irritant.
quote:Op woensdag 15 februari 2012 13:35 schreef franklop het volgende:
[..]
De finale van AO dit jaar was tot een uurtje of 2 gewoon bagger, daarna werd het spannend, maar niveau was gewoon niet bijster hoog.
De eerste drie sets van de US Open finale worden iig nooit meer geevenaard, wat een niveau was dat zeg
Er waren al berichten dat Roddick niet meer zo goed op zijn voeding zou letten e.d., maar dit vond ik wel erg dik.quote:Op vrijdag 17 februari 2012 12:27 schreef The_BoezelaaR het volgende:
Dat kan toch bijna niet lijkt me
Op vakantie in Zuid Amerika ofzo?quote:Op zondag 19 februari 2012 14:23 schreef wimderon het volgende:
Wat gaat Nishikori bij de Golden Swing doen, terwijl hij ook Memphis/Delray of Montpellier/Dubai kan spelen
Over Haase: Hij is een echte knokker, hij laat het koppie niet snel hangen.quote:Op maandag 20 februari 2012 19:46 schreef luckass het volgende:
En hebben jullie dit al gezien: http://nos.nl/video/34252(...)over-tennissers.html
Om maar even het hoogtepuntje eruit te halen:
"Berdych heeft vaak van Nadal gewonnen (op hardcourt)"
H2H 3-11, op hardcourt 3-6, en die overwinningen zijn uit 2005/2006.
Was waarschijnlijk gewoon een tweet van Haase zelf die ze hebben overgenomen.quote:Op maandag 20 februari 2012 21:19 schreef Salamando het volgende:
[..]
Over Haase: Hij is een echte knokker, hij laat het koppie niet snel hangen.
quote:Op maandag 20 februari 2012 22:01 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Was waarschijnlijk gewoon een tweet van Haase zelf die ze hebben overgenomen.
Verhip!twitter:robin_haase twitterde op donderdag 16-02-2012 om 20:01:58Ik ben een echte knokker en laat het koppie niet snel hangen! reageer retweet
Zelfs in Rotterdam.quote:Op dinsdag 21 februari 2012 14:59 schreef Norrage het volgende:
Dat gebruikten ze toch ook altijd bij Indian Wells en Miami?
Is dat weer sneller ofzo?quote:Op dinsdag 21 februari 2012 14:51 schreef TheArt het volgende:
WTF. Het Master-toernooi van Madrid heeft dit jaar wel een hele aparte ondergrond.
Blauw gravel![]()
quote:
http://edition.cnn.com/20(...)blue-clay/index.htmlquote:The blue clay is made exactly the same way as the red, with specially dyed bricks being ground into tiny fragments, before two different layers are spread over the court.
HET nut? Ze zijn bezig aan een tweede Smurfenfilm en het toernooi wordt gesponsord door die filmstudio. Volgend jaar een nieuwe Hulkfilm, ben benieuwdquote:
quote:
quote:It is the brainchild of Ion Tiriac, a former player who won a French Open doubles title in 1970, who is convinced the switch of colors will benefit the sport's star players and spectators watching in person and on television.
The blue clay is made exactly the same way as the red, with specially dyed bricks being ground into tiny fragments, before two different layers are spread over the court.
Tiriac also pioneered the first blue hard courts and says the switch to blue clay is a logical step.
"On the blue court, the contrast is much better," he told CNN. "I'm sure the spectators are going to say, 'Wow, we can see the ball better.' It's proved scientifically the ball and the contrast is at least 15 per cent better on the blue than the red.
"I spent a lot of time thinking about the game, thinking about how can you be better, not only for the players, who are the most important thing on the court, but also for the viewers."
Tiriac's idea has been years in the making and involved prolonged consultation with the men's ATP Tour, the women's WTA Tour and the International Tennis Federation.
The blue clay has been ratified for use in 2012 and could become a permanent feature of the Madrid Open if organizers can satisfy the authorities, spectators, television companies and crucially, the players, come May.
Ja, maar ik ben me aan het aanpassen aan de moderne wereld.quote:
Dan zal het wel groen gravel worden.quote:Ze zijn bezig aan een tweede Smurfenfilm en het toernooi wordt gesponsord door die filmstudio. Volgend jaar een nieuwe Hulkfilm, ben benieuwd
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien
In San Jose een enkelblessure opgelopen en schijnbaar ook nog last van zijn hamstring. Die kwam dus gewoon zijn centjes ophalen lijkt mequote:Op donderdag 23 februari 2012 21:49 schreef Federer-fan het volgende:
Roddick alweer verloren in Memphis, waar hij titelverdediger was.Eerste ronde eruit tegen Malisse: 6-7 (6-8) 5-7.
![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |