De grote banken die er om bekend staan te doen aan riskante leningen kunnen we splitsen in een veilig gedeelte en in een riskant gedeelte. De meeste mensen zullen in de veilige zone blijven en waarschijnlijk gaat de riskante tak failliet.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:17 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Je mag ook gewoon zeggen wat je vind hoor. Je hooft niet gelijk met een compromis te komen, ik gooi alleen een vraagje op. Hoe wil je ze krimpen?
[..]
Ik ben bang dat de gevolgen enorm zullen zijn als we ING, Rabobank of ABN Ambro laten vallen. Zo'n grote bank kun je toch niet laten vallen.
[..]
Deal.
Nou, wat dan allemaal? Je bent 16 man. Hoogstwaarschijnlijk heb je enkel een of twee boekjes in je eigen straatje gelezen.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:19 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Daar wordt niks gezegd over Fannie hoor![]()
Daarnaast heb ik wel meer boeken gelezen dan die ene hoor
Een Utopia najagen is ook niet het punt, ja voor sommigen wellicht, maar eenieder weet volgens mij wel dat het paradijs niet bestaat, nooit bestaan heeft en nooit zal bestaan.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Klopt. Maar Marx' ideologie wordt niet massaal aanbeden in het westen. Men heeft ingezien dat Marx een prachtig doch onrealistisch, utopisch verhaal afstak. Terwijl er nog steeds mensen bestaan die denken dat Utopia naderbij komt als je de vrije markt laat gaan.
Ik vind je een lieve user. Ik deel je meningen vaak niet maar je bent nooit haatdragend of vervelend.quote:
Mensen die zoals Greenspan en die Rand aanhangen jagen wel degelijk utopia na. Misschien niet in jouw ogen, maar dat is zeker wel het geval.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:24 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Een Utopia najagen is ook niet het punt, ja voor sommigen wellicht, maar eenieder weet volgens mij wel dat het paradijs niet bestaat, nooit bestaan heeft en nooit zal bestaan.
Maar dat is het punt dat ik al eerder trachtte te maken tegenover Ryan, een idee is tot daaraantoe maar dat wil niet zeggen dat een idee de waarheid is of de enige oplossing. Ik ben ook geen overtuigde "Ryanaan" of hoe je het ook noemen wilt, maar het boek staat me meer aan dan Marx z'n literaire gespui. Wil echter nog niet zeggen dat je het boek als leidraad moet nemen.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:25 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Mensen die zoals Greenspan en die Rand aanhangen jagen wel degelijk utopia na. Misschien niet in jouw ogen, maar dat is zeker wel het geval.
Insgelijks hoor, maar dat lijkt me ook de meest gezonde manier om met elkaar om te gaan.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:25 schreef Staal het volgende:
[..]
Ik vind je een lieve user. Ik deel je meningen vaak niet maar je bent nooit haatdragend of vervelend.
Ooit aan gedacht om je horizon te verbreden? Persoonlijk heb ik Von Hayek gelezen en tal van artikelen en scripties van mensen die een andere filosofie dan ikzelf aanhangen. Al deze schrijvers vertellen precies wat je wilt horen. Plus dat het louter economen zijn.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:28 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Economy In One Lesson, Economic Depressions and their Cause, Wat heeft de overheid met ons geld gedaan?, The Road to Serfdom en ben momenteel An Introduction to the Theory of Value aan het proberen.
Daarnaast is economie gewoon een interesse, dus is het logisch dat ik me daar meer over inlees.
Heb je dat überhaupt gelezen joh.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:28 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Economy In One Lesson, Economic Depressions and their Cause, Wat heeft de overheid met ons geld gedaan?, The Road to Serfdom en ben momenteel An Introduction to the Theory of Value aan het proberen.
Daarnaast is economie gewoon een interesse, dus is het logisch dat ik me daar meer over inlees.
Maar ik wil eerst zo veel mogelijk hier over weten, voordat ik me horizon verbreed. Daarnaast lees ik niet zo veel boeken, dus besteed ik mijn tijd vooral ook aan andere dingen.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:31 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ooit aan gedacht om je horizon te verbreden? Persoonlijk heb ik Von Hayek gelezen en tal van artikelen en scripties van mensen die een andere filosofie dan ikzelf aanhangen. Al deze schrijvers vertellen precies wat je wilt horen. Plus dat het louter economen zijn.
Maar desalniettemin denk je wel dat je anderen de les kunt lezen met de economische theorieën die jij aanhangt? Ik beweer niet dat ik de wijsheid in pacht heb, maar je bent wel erg overtuigd van je eigen wijsheid voor een 16-jarige.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:35 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Maar ik wil eerst zo veel mogelijk hier over weten, voordat ik me horizon verbreed. Daarnaast lees ik niet zo veel boeken, dus besteed ik mijn tijd vooral ook aan andere dingen.
Laat je niet zo leiden door wie de persoon is achter Robin007Bond. Ja, hij is een 16 jarige jongen. Lekker boeiend, misschien raakt het eens tijd om plaats te maken voor de jeugd. Uiteindelijk is Fok opgezet als een jongeren forum.quote:Op donderdag 5 januari 2012 01:20 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
php vond ik meer te pruimen nog dan robin hoor.... toch.
Jij kan nooit in een kabinet zitten, in Nederland, dude...quote:Op donderdag 5 januari 2012 01:27 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Geen probleem.
Wederzijds respect is de basis.
Dat is de bedoeling.quote:Op donderdag 5 januari 2012 00:01 schreef KoosVogels het volgende:
Ik maak binnenkort een coalitie met GS. Als dat althans de bedoeling is.
Ik hou daar ook niet van, en dat weet-ie wel.quote:Op donderdag 5 januari 2012 01:51 schreef GSbrder het volgende:
du_ke houdt niet van libertarische prietpraat.
Begin daar eens over, misschien worden jullie nog eens maatjes.
Hij heeft de meest prachtige oneliners.
Maar Zeeland, jij ziet af van jouw investeringen in het OV als ik toegeef van de rijkssnelwegen geen tolwegen te willen makenquote:
Ik heb geen probleem met tolwegen. Liefst wel zonder poortjes en dergelijke. Je wil de wegen privatiseren? Ik ga erover nadenken.quote:Op donderdag 5 januari 2012 02:03 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Maar Zeeland, jij ziet af van jouw investeringen in het OV als ik toegeef van de rijkssnelwegen geen tolwegen te willen maken?
Oh wat ben ik zielig. Ik kan totaal niet voor mezelf opkomen. Maak je jezelf maar geen zorgen over mij.quote:Op donderdag 5 januari 2012 02:07 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Lachwekkende is dat iemand jou wrs niet aan je verstand te peuteren valt dat dit soort gasten jou weg zullen duwen. Jij bent echt zo'n naïef linksje.
En het OV?quote:Op donderdag 5 januari 2012 02:08 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Ik heb geen probleem met tolwegen. Liefst wel zonder poortjes en dergelijke. Je wil de wegen privatiseren? Ik ga erover nadenken.
Verder moeten de womningcorporaties meer vrijheid krijgen om te opereren. Zij worden nu beteugeld door tal van overheidsregels met betrekking tot de verhoging van de huren en de bouwcapaciteit. We laten de teugels vieren. Corporaties behoren niet vanuit winstoogmerk te handelen en zij weten dat. Het gevaar lijkt wellicht te bestaan dat corporaties onverantwoorde risico's gaan nemen, maar dat is niet het geval. Indien zij in de financiele problemen komen, helpt de CFV deze corporaties om te bezuinigen. Er gaat dus geen gemeenschapsgeld verloren.quote:Op donderdag 5 januari 2012 01:44 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat is de bedoeling.
Stap 1: terugtrekking van de overheid in de woningmarkt.
Concessies:
Huurtoeslag verlagen (i.c.m. toeslagenpakket terugdringen) in ruil voor verlaging van de schijven en een deelse opname c.q. afwenteling van deze lastenverzwaringen in hogere uitkeringen en laagste schijven. Eveneens de taak van corporaties herdefinieren, dus vasthouden aan een verkleining van het takenpakket door een nadrukkelijker focus op de kerngroep. Transformatie van functies (werken/wonen/winkelen) bestuurlijk vereenvoudigen en het bestemmingsplan bij leegstand niet langer bindend maken voor monofunctionele gebieden die met (gedeeltelijke) transformatie opgenomen kunnen worden door de markt.
HRA op termijn afschaffen, over de gehele linie, ook dit gecombineerd met een verlaagde IB over de hogere schijven, het binnen afzienbare tijd corrigeren van het toekennen van HRA aan aflossingsvrije hyptheken en het aanmoedigen van aflossen van de hypothecaire schuldenberg door dit fiscaal aantrekkelijker te maken. Tevens overdrachtsbelasting verlagen naar 0% en het BTW-tarief voor bouwwerkzaamheden, gerelateerd aan de woningmarkt, op 6% in plaats van 19%.
Ik schud zo maar wat ideetjes uit mijn mouw, haak maar in Koos.
Niet dat ik mij ergens mee wil bemoeien, maar heb jij enige idee hoe onflexibel een trolleybus is en wat het kost om de infrastructuur daarvoor aan te leggen? Afgezien daarvan, wat denk je dat het effect van de productie van de infrastructuur op het milieu is?quote:Op donderdag 5 januari 2012 17:27 schreef Zeeland het volgende:
@robin007bond
11. De trolleybus word weer geïntroduceerd in de Nederlandse steden. Dit is goedkoper en milieuvriendelijker dan de huidige op diesel of op aardgas rijdende bussen.
het grote 'milieuprobleem' bij stadsbussen in binnensteden zit vaak in fijnstofuitstoot die daar al hoog is. Daartegen helpen trolleybussen wel aardig maar elektrisch of op aardgas kan ook prima en dat is een stuk flexibeler.quote:Op donderdag 5 januari 2012 17:36 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Niet dat ik mij ergens mee wil bemoeien, maar heb jij enige idee hoe onflexibel een trolleybus is en wat het kost om de infrastructuur daarvoor aan te leggen? Afgezien daarvan, wat denk je dat het effect van de productie van de infrastructuur op het milieu is?
Het aanleggen van een tolley-lijn is een stuk duurder in aanleg dan een normale buslijn. Echter zijn de energiekosten een stuk lager bij Trolleybussen (de onderhoudskosten ook). Je hebt gelijk dat Trolleybussen een stuk minder flexibel zijn, maar toch zullen er veel locaties zijn waar het wel kan. Op plaatsen waar dit lastiger is kan je denken aan hybride systemen.quote:Op donderdag 5 januari 2012 17:36 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Niet dat ik mij ergens mee wil bemoeien, maar heb jij enige idee hoe onflexibel een trolleybus is en wat het kost om de infrastructuur daarvoor aan te leggen? Afgezien daarvan, wat denk je dat het effect van de productie van de infrastructuur op het milieu is?
Trolleybussen zijn weer een stuk flexibeler dan trams, die kun je dus ook op veel meer plaatsen toepassen. Je hebt ook hybride trolleybussen, die kunnen nagenoeg overal. Die zijn natuurlijk wel weer een stukje duurder, dat dan weer wel.quote:Op donderdag 5 januari 2012 18:14 schreef GSbrder het volgende:
Op plekken waar het kan, zijn vaak al trams.
Dus dat woordje “goedkoper”, hoe raakt die daar precies verzeildquote:Op donderdag 5 januari 2012 18:19 schreef Zeeland het volgende:
[..]
Trolleybussen zijn weer een stuk flexibeler dan trams, die kun je dus ook op veel meer plaatsen toepassen. Je hebt ook hybride trolleybussen, die kunnen nagenoeg overal. Die zijn natuurlijk wel weer een stukje duurder, dat dan weer wel.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |