Kun je met een paar bronnen aangeven dat Sinterklaas en kerst feestdagen zijn die voor een grote maatschappelijke schade zorgen?quote:Op zaterdag 31 december 2011 18:35 schreef AchJa het volgende:
Sinterklaas en kerst zijn ook volstrekt onrendabel. Ook maar verbieden dan. Schei toch uit met dat een ander iets niet gunnen gedrag.
Huisdieren verbieden !quote:Een 59-jarige Tilburgse is zondagmiddag ernstig gewond geraakt toen ze werd aangevallen door twee rottweilers. Het slachtoffer liep bijtwonden op aan haar hele lijf en moest geopereerd worden. De politie heeft dat maandag gemeld.
Gaat het niet om, nu wordt het rendabel/ onrendabel er aan de haren bijgesleept door de voor- en tegenstanders. Alsof dat een biet zou boeien wat het wel of niet oplevert. En het zou de PvdD sieren dat ze wat van kerst ipv oud en nieuw gaan vinden. De kerstdagen leveren netto meer dood vlees op.quote:Op zaterdag 31 december 2011 19:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Kun je met een paar bronnen aangeven dat Sinterklaas en kerst feestdagen zijn die voor een grote maatschappelijke schade zorgen?
Hoe moeten we die cijfers zien? Uitgekeerde verzekeringen waar we allemaal aan betalen? Of ben je van mening dat de premie omlaag gaat als vuurwerk afgeschaft wordt?quote:Van vuurwerk is dat bekend. Ik snap niet dat hier überhaupt een discussie plaatsvindt over wie er nou het meeste verdient aan die 65-70 miljoen euro die Nederlanders aan vuurwerk uitgeven. Dat bedrag is nog geen tiende van de maatschappelijke schade die vuurwerk veroorzaakt. Die bedraagt bijna 1 miljard euro.
Per saldo kost vuurwerk ons dus ruim 900 miljoen euro; elk jaar weer. De economische stimulans valt in het niet bij de aangerichte schade.
Nitraten zijn al verboden en toch had die niet bestaande persoon er een paarquote:Op zondag 1 januari 2012 19:13 schreef Drinky het volgende:
Dit jaar nog iemand letterlijk z'n vingers zien verliezen omdat ie een nitraat te laat weggooide. Dit soort vermaak mag niet verboden worden
Nee een pin door de kop van een dier zoals dat bij NL slachtingen gebeurd is humaanquote:Op woensdag 28 december 2011 10:31 schreef MrNiles het volgende:
Ik wil een verbod op Partij van de Dieren...alhoewel ik ze met het onverdoofd ritueel slachten gelijk geef
Het gaat iig een stuk vlotter dan het hoofd scheiden van de romp, of dacht je dat ze oa Nick Berg uit humane overwegingen ritueel geslacht hebben...quote:Op zondag 1 januari 2012 23:59 schreef MadoRS het volgende:
[..]
Nee een pin door de kop van een dier zoals dat bij NL slachtingen gebeurd is humaan
Berg was doodgeschoten voordat hij werd onthoofd.quote:Op maandag 2 januari 2012 00:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het gaat iig een stuk vlotter dan het hoofd scheiden van de romp, of dacht je dat ze oa Nick Berg uit humane overwegingen ritueel geslacht hebben...
quote:Op maandag 2 januari 2012 00:18 schreef MadoRS het volgende:
[..]
Berg was doodgeschoten voordat hij werd onthoofd.
quote:Tevens is het vlees lekkerder als het hallal is geslacht, omdat zo het bloed eruit loopt.
Berg werd door de amerikanen gevonden met een schotwond in zijn rug. In het onthoofdingsfmpje op Lifeleak verloor Berg bijna geen bloed.quote:
Joh, ga daar lekker over ouwehoeren. Feit blijft staan dat ritueel slachten "humaan" zou zijn volgens de mensen die dat doen, maar op het moment dat men een vijand in handen krijgt wordt die op dezelfde manier om zeep geholpen. En dat doen ze vast uit naastenliefde omdat het zo humaan is.quote:Op maandag 2 januari 2012 00:37 schreef MadoRS het volgende:
[..]
Berg werd door de amerikanen gevonden met een schotwond in zijn rug. In het onthoofdingsfmpje op Lifeleak verloor Berg bijna geen bloed.
Ik snap je niet helemaal. Je begint er zelf over en trekt een totaal zinloze vergelijking tussen de rendabiliteit van Sinterklaas, Kerst en vuurwerk afsteken met Oud & Nieuw. Dat het afsteken van vuurwerk goed is voor de economie, is één van de argumenten die voorstanders aandragen. Het is een onjuist argument, omdat de maatschappelijke schade grofweg 13 keer zo groot is als de boost die vuurwerkverkoop aan de economie geeft.quote:Op zaterdag 31 december 2011 19:37 schreef AchJa het volgende:
Gaat het niet om, nu wordt het rendabel/ onrendabel er aan de haren bijgesleept door de voor- en tegenstanders. Alsof dat een biet zou boeien wat het wel of niet oplevert. En het zou de PvdD sieren dat ze wat van kerst ipv oud en nieuw gaan vinden. De kerstdagen leveren netto meer dood vlees op.
Berekeningen over de maatschappelijke schade lopen uiteen van 500 miljoen euro (nog altijd bijna 8 keer meer dan wat mensen aan vuurwerk uitgeven) tot 960 miljoen euro, dus bijna een miljard.quote:Op zaterdag 31 december 2011 19:37 schreef AchJa het volgende:
Hoe moeten we die cijfers zien? Uitgekeerde verzekeringen waar we allemaal aan betalen? Of ben je van mening dat de premie omlaag gaat als vuurwerk afgeschaft wordt?![]()
Nick Berg werd niet uit humane overwegingen vermoord, maar als "straf". Of de straf terecht was is een ander punt.quote:Op maandag 2 januari 2012 00:51 schreef AchJa het volgende:
[..]
Joh, ga daar lekker over ouwehoeren. Feit blijft staan dat ritueel slachten "humaan" zou zijn volgens de mensen die dat doen, maar op het moment dat men een vijand in handen krijgt wordt die op dezelfde manier om zeep geholpen. En dat doen ze vast uit naastenliefde omdat het zo humaan is.
Het blijven zinloze argumenten, want zo kan je alles ter discussie blijven stellen. Uiteindelijk gaat het om gunnen en verdraagzaamheid, zoals ik eerder al steldequote:Op maandag 2 januari 2012 04:13 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik snap je niet helemaal. Je begint er zelf over en trekt een totaal zinloze vergelijking tussen de rendabiliteit van Sinterklaas, Kerst en vuurwerk afsteken met Oud & Nieuw. Dat het afsteken van vuurwerk goed is voor de economie, is één van de argumenten die voorstanders aandragen. Het is een onjuist argument, omdat de maatschappelijke schade grofweg 13 keer zo groot is als de boost die vuurwerkverkoop aan de economie geeft.
Wat dat van doen heeft met het standpunt van de PvdD over vlees bij de kerstmaaltijd, ontgaat mij volkomen. De PvdD mag trouwens vinden wat ze wil.
[..]
Berekeningen over de maatschappelijke schade lopen uiteen van 500 miljoen euro (nog altijd bijna 8 keer meer dan wat mensen aan vuurwerk uitgeven) tot 960 miljoen euro, dus bijna een miljard.
De schade kent meerdere onderdelen, bijvoorbeeld de vernielingen die door middel van vuurwerk worden aangericht, maar ook het lichamelijke letsel en daar de gevolgen van, bijvoorbeeld tijdelijke of permanente arbeidsongeschiktheid, psychische schade, etc. En stel dat iemand zijn hand verliest door vuurwerk en de rest van zijn leven een hand moet missen, hoe wil je zoiets in geld uitdrukken? Haast onmogelijk.
Zoals ik op de vorige pagina al schreef: vuurwerk kost de samenleving klauwen met geld, het richt veelal onherstelbaar leed aan en het is ook nog eens slecht voor het milieu. Ik zie niet in waarom je de verkrijgbaarheid ervan niet ter discussie mag stellen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |