Bronquote:De gemeente Zoetermeer stuit op felle weerstand van omwonenden van de Roggeakker in Seghwaert. Er liggen plannen klaar om hier binnen korte tijd een moskee te laten verijzen, maar buurtbewoners zien dit absoluut niet zitten. Ook Trots Zoetermeer en Lijst Hilbrand Nawijn zetten hun vraagtekens bij de plannen van de gemeente.
Gisteravond organiseerde de gemeente Zoetermeer in het Wapen van Zoetermeer een bijeenkomst voor bewoners uit de wijk Seghwaert. Niet vanwege de plannen die er zijn om een moskee te bouwen, maar om het WOP (Wijk Ontwikkelings Plan) te presenteren. Toch was er voor de aanwezige bewoners van de wijk maar één gespreksonderwerp: de moskee.
De WOP-presentatie werd ingeleid door wethouder Hans Haring (D66), maar hij had zichtbaar moeite met het zijn inleiding. Om de haverklap werd hij onderbroken door boze en verontwaardigde buurtbewoners. Dit omdat de gemeente de dag ervoor een ongeadresseerde brief aan de bewoners van Seghwaert heeft gestuurd over de komst van de moskee.
De verontwaardiging zit hem volgens de meeste buurtbewoners in de in hun ogen slechte communicatie van de gemeente. Bovendien zien veel buurtbewoners het simpelweg niet zitten dat er in de buurt een moskee komt. De redenen hiervoor lopen uiteen.
Zo is de angst voor een verkeerschaos groot. De gemeenschap die de moskee zou moeten gaan bekostigen heeft zo’n 7000 leden en dit is volgens veel bewoners een te groot aantal om in de wijk te laten parkeren. Verder is men bang dat er een hoop groen verloren gaat, of dat het straatbeeld van de wijk verstoord wordt.
Ook op het internet is de discussie in volle gang. Ruim 100 mensen hebben al bezwaar aangetekend in een online petitie met de naam ‘Geen draagkracht in Zoetermeer voor bouw nieuwe gebedsruimte.’
Aankomende donderdag 13 oktober is er in het gemeentehuis een informatieavond, georganiseerd door de gemeente, voor bewoners waarin zij volop vragen kunnen stellen over de bouw van de gebedsruimte.
Maar vooruit, omdat het weekend is. Maar weer persoonlijke aanvallen, en dan gaat ie op slot.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 23:16 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Geen deel 2 plz. FOK!kers kunnen hier blijkbaar niet over discussiëren zonder te haten
Waarom dan niet?quote:Op zondag 9 oktober 2011 00:14 schreef Equites het volgende:
Ik zou ook geen moskee in me wijk hoeven.
Verpest mijn uitzicht, net zoals windmolens en lelijke kerken en lelijke woningen/flats. Anyway, hier in de buurt staat er één, en die mensen die van een dienst komen kijken niet eens uit als ze oversteken, stelletje paupers.quote:
Heb je totaal geen last van hoor zo een moskee, vaak fungeert het ook als een soort buurthuis en worden er alledaagse dingen gesproken en is iedereen welkom in een moskee. Maarja die onderbuik he.quote:Op zondag 9 oktober 2011 00:14 schreef Equites het volgende:
Ik zou ook geen moskee in me wijk hoeven.
Hoe meer de moskee betrokken wordt bij alledaagse zaken, hoe meer invloed, hoe erger.quote:Op zondag 9 oktober 2011 04:02 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Heb je totaal geen last van hoor zo een moskee, vaak fungeert het ook als een soort buurthuis en worden er alledaagse dingen gesproken en is iedereen welkom in een moskee. Maarja die onderbuik he.
Idd, godsdienstvrijheid is voor mietjes.quote:Op zondag 9 oktober 2011 10:27 schreef 2030rd het volgende:
[..]
Hoe meer de moskee betrokken wordt bij alledaagse zaken, hoe meer invloed, hoe erger.
Mwoh, tegen die functies heb ik geen enkel bezwaar, maar juist het argument van die verkeerschaos heb ik al een aantal malen in de praktijk gezien. Of het nou een kerk, moskee of ijsbaan is, het is gewoon gruwelijk irritant als de buurt op bepaalde dagen een carmageddon aan schots en scheef geparkeerde auto's is...quote:Op zondag 9 oktober 2011 04:02 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Heb je totaal geen last van hoor zo een moskee, vaak fungeert het ook als een soort buurthuis en worden er alledaagse dingen gesproken en is iedereen welkom in een moskee. Maarja die onderbuik he.
Ik vrees van wel, simpel vanwege het feit dat een hoop potentiele kopers daar niet naast willen wonen.quote:Op zondag 9 oktober 2011 05:15 schreef niels0 het volgende:
Zou een huis minder waard worden als er een moskee naast wordt gezet?
Nee. Maar de islam is niet alleen een religie, maar ook een politieke beweging, die bovendien nog eens totalitair is en dus weinig vrijheid kent. Dat is natuurlijk het punt waar men het veel oneens over is en waar het uiteindelijk op neerkomt: wat de islam eigenlijk is.quote:Op zondag 9 oktober 2011 10:29 schreef Poppenkastpop het volgende:
[..]
Idd, godsdienstvrijheid is voor mietjes.
Tja op een gegeven moment loopt dan alles vast natuurlijk. NIMBY/ Not in my backyard, je kent het wel. Want tegen elk project zijn wel tegenstanders te vinden.quote:Op zondag 9 oktober 2011 04:06 schreef BlaZ het volgende:
Als de meerderheid in een wijk tegen is gewoon niet doen.
Was het je linker of rechter duim?quote:Op zondag 9 oktober 2011 13:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik hoor hier zelfs mensen een ouderwets potje janken als moskeeën een goede functie vervullen. Die zelfde mensen bevochtigen hun instabiele oogjes niet als er een stadion of eetcafé bij ze wordt gedropt.
Onderbuikgevoelens? Zeker. Ben je dorstig? Ook dat.²
Om maar weer eens de vergelijking met kerken uit de kast te trekken daarvan zijn er afhankelijk van de regio nog 10 tot 50 keer zoveel kerken in de aanbiedingquote:Op zondag 9 oktober 2011 14:42 schreef DrMabuse het volgende:
We hebben er toch wel genoeg toch?
Althans in Den Haag zijn er genoeg inmiddels.
Geval van "overkill" lijkt me.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_moskee%C3%ABn_in_Nederland
http://www.moskeewijzer.nl/
Denk dat de meeste mensen toch liever een kerk zijn dan een moskeequote:Op zondag 9 oktober 2011 14:54 schreef du_ke het volgende:
[..]
Om maar weer eens de vergelijking met kerken uit de kast te trekken daarvan zijn er afhankelijk van de regio nog 10 tot 50 keer zoveel kerken in de aanbieding.
En ook symbolisch is deze ontzettend strategisch geplaatst. De moskee doet de skyline van Rotterdam erg goed, zeker gezien het feit dat de minaretten erg groot aan doen met de masten van de Kuip in zijn kielzog.quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:51 schreef Smoofie het volgende:
Rotterdam heeft zelfs de grootste van Europa
Ik ben liever een mens dan een kerk of een moskee, hoor.quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:54 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Denk dat de meeste mensen toch liever een kerk zijn dan een moskee
Oh vast maar rationeel gezien is de 'overlast' vrij vergelijkbaar.quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:54 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Denk dat de meeste mensen toch liever een kerk zijn dan een moskee
Dit soort posts zijn dus overbodig, net als deze post van mij nu.quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:56 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ik ben liever een mens dan een kerk of een moskee, hoor.
Klopt. Maar ik vind het gewoon niet passen in Nederlandquote:Op zondag 9 oktober 2011 15:00 schreef du_ke het volgende:
[..]
Oh vast maar rationeel gezien is de 'overlast' vrij vergelijkbaar.
Ok, als dat het enige probleem is. We voelen ons niet te groot om ons wat dit betreft aan te passen.quote:Op zondag 9 oktober 2011 15:04 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Klopt. Maar ik vind het gewoon niet passen in Nederland. Van mij mogen ze een Moskee hebben, maar dan wel met westerse/Nederlandse architectuur.
Haha ja over smaak valt niet te twistenquote:Op zondag 9 oktober 2011 15:04 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Klopt. Maar ik vind het gewoon niet passen in Nederland. Van mij mogen ze een Moskee hebben, maar dan wel met westerse/Nederlandse architectuur.
Doe het dan eens.quote:Op zondag 9 oktober 2011 15:05 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ok, als dat het enige probleem is. We voelen ons niet te groot om ons wat dit betreft aan te passen.
veel moskees zijn gekomen in verbouwde andere panden als scholen, kerken etc. Dan ben je er op dat punt toch al voor een flink deel?quote:
Oke , gaan we vergelijken:quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:54 schreef du_ke het volgende:
[..]
Om maar weer eens de vergelijking met kerken uit de kast te trekken daarvan zijn er afhankelijk van de regio nog 10 tot 50 keer zoveel kerken in de aanbieding.
Dat is bij gebrek aan beter omdat er geen andere locaties zijn.quote:Op zondag 9 oktober 2011 15:41 schreef du_ke het volgende:
[..]
veel moskees zijn gekomen in verbouwde andere panden als scholen, kerken etc. Dan ben je er op dat punt toch al voor een flink deel?
Kerken die overbodig zijn mogen van mij ook afgebroken worden. Ik kan me niet voorstellen dat je niet met de helft van die kerken kan. Daar komt echter het -goede- argument dat die kergangers daar veelal al jaaaaren komen, en gehecht zijn aan die plek. Afbreken wat niet noodzakelijk meer is, is wat anders als iets bouwen wat niet noodzakelijk is. Zeker als het bouwen mensen meer overlast bezorgd. En ik kan me niet voorstellen dat al die moskees in Den Haag, Zoetermeer en Delft, allemaal binnen redelijke afstand van de plek waar de moskee moet komen, helemaal vol zitten. Laat ze dan daarnaartoe gaan, in plaats van anderen last bezorgen.quote:Op zondag 9 oktober 2011 14:54 schreef du_ke het volgende:
[..]
Om maar weer eens de vergelijking met kerken uit de kast te trekken daarvan zijn er afhankelijk van de regio nog 10 tot 50 keer zoveel kerken in de aanbieding.
Wat zijn dat? Van Dale kent het woord niet en Google geeft maar drie resultaten, waarvan 1 in het Spaans.quote:Op zondag 9 oktober 2011 16:29 schreef desiredbard het volgende:
Idd geen moskee.
Je wilt als vrouw gewoon wel westers gekleed in je buurt kunnen lopen zonder verbaal misbruik van die caprafielen
De moskee hier om de hoek staat achter een kerk die tweemaal per zondag afgetopt vol zit.quote:Op zondag 9 oktober 2011 15:45 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Oke , gaan we vergelijken:
Hoe lang staan die kerken daar al?
En hoe vol zitten ze nog?
Juist ja.
Stel je katholieken ook voor hun kerk te delen met vrijgemaakt gereformeerdenquote:Op zondag 9 oktober 2011 16:55 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Kerken die overbodig zijn mogen van mij ook afgebroken worden. Ik kan me niet voorstellen dat je niet met de helft van die kerken kan. Daar komt echter het -goede- argument dat die kergangers daar veelal al jaaaaren komen, en gehecht zijn aan die plek. Afbreken wat niet noodzakelijk meer is, is wat anders als iets bouwen wat niet noodzakelijk is. Zeker als het bouwen mensen meer overlast bezorgd. En ik kan me niet voorstellen dat al die moskees in Den Haag, Zoetermeer en Delft, allemaal binnen redelijke afstand van de plek waar de moskee moet komen, helemaal vol zitten. Laat ze dan daarnaartoe gaan, in plaats van anderen last bezorgen.
Ja, in Amsterdam op de rozengracht volgens mij staat er één in een oude Rooms-katolieke kerkquote:Op zondag 9 oktober 2011 15:41 schreef du_ke het volgende:
[..]
veel moskees zijn gekomen in verbouwde andere panden als scholen, kerken etc. Dan ben je er op dat punt toch al voor een flink deel?
Wat een bullshit, ik woon nog geen honderd meter van een Marokkaanse moskee en mijn vriendin of buurvrouw zijn nog nooit lastig gevallen door de moskee gangers.quote:Op zondag 9 oktober 2011 16:29 schreef desiredbard het volgende:
Idd geen moskee.
Je wilt als vrouw gewoon wel westers gekleed in je buurt kunnen lopen zonder verbaal misbruik van die caprafielen
Omdat dat hetzelfde is als tegen de sigarenboer te zijn, onzin dus.quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:20 schreef MouzurX het volgende:
Altijd frappant dat je niet tegen een moskee mag zijn omdat het een moskee is.
Mits het een normaal gebouw is wel ja, en geen groot lelijk gebouw dat totaal niet bij de nederlandse bebouwing past.quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:28 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Omdat dat hetzelfde is als tegen de sigarenboer te zijn, onzin dus.
Juist nu word daar veel aandacht aan besteed.quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:33 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Mits het een normaal gebouw is wel ja, en geen groot lelijk gebouw dat totaal niet bij de nederlandse bebouwing past.
Aan de borreltafel werkt het misschien wel zo simpel. In de praktijk zal er vermoedelijk een planologische procedure gevoerd moeten worden, dit zijn openbare procedures waarbij er ruimte is voor bezwaar en beroep en waarbij op een gegeven moment de gemeenteraad ook haar akkoord moet geven.quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:52 schreef cempexo het volgende:
Maak je niet druk, de zaak is allang beklonken, tekeningen zijn gemaakt, de bouwvergunning is toegezegd, de stenen zijn besteld en de burger worden wat zgn inspraakavonden gegund en wordt verder een oor aangenaaid.
Zo simpel werkt het.
Niet altijd:quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:52 schreef cempexo het volgende:
Maak je niet druk, de zaak is allang beklonken, tekeningen zijn gemaakt, de bouwvergunning is toegezegd, de stenen zijn besteld en de burger worden wat zgn inspraakavonden gegund en wordt verder een oor aangenaaid.
Zo simpel werkt het.
Oh God, Nederlanders altijd met het overal bij moeten kunnen passen. Elk huis, elke stad hier is al hetzelfde. Je zou denken dat gebouwen die anders zijn juist een warm welkom zouden krijgen.quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:33 schreef MouzurX het volgende:
[..]
Mits het een normaal gebouw is wel ja, en geen groot lelijk gebouw dat totaal niet bij de nederlandse bebouwing past.
Oh ja?quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:06 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Wat een bullshit, ik woon nog geen honderd meter van een Marokkaanse moskee en mijn vriendin of buurvrouw zijn nog nooit lastig gevallen door de moskee gangers.
Moskee gangers zijn vaak fatsoenlijke mensen die daar komen om te bidden, niks meer en niks minder.
Er is wel een minpuntje en dat is het parkeren, maarja dat is niet hun probleem daar moet de gemeente maar wat aan doen.
Een clubhuis van een "blood and honour"-clubje naast je is ook een verrijking voor de buurt toch?quote:Op zondag 9 oktober 2011 13:36 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik hoor hier zelfs mensen een ouderwets potje janken als moskeeën een goede functie vervullen. Die zelfde mensen bevochtigen hun instabiele oogjes niet als er een stadion of eetcafé bij ze wordt gedropt.
Onderbuikgevoelens? Zeker. Ben je dorstig? Ook dat.²
Ze predikken verder geen haat... welke denominatie ze verder ook hebben (en die vesschilt)quote:Op zondag 9 oktober 2011 16:34 schreef Clan het volgende:
Ik zie ook wel eens een gebouw liggen van de vrijmetselaars, ik weet totaal niet wat ze binnen doen, maar ik heb er net zoveel problemen mee.
Waar slaat dit op?quote:Op zondag 9 oktober 2011 19:23 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Een clubhuis van een "blood and honour"-clubje naast je is ook een verrijking voor de buurt toch?
Waarom zou je daar problemen mee hebben?quote:Op zondag 9 oktober 2011 16:34 schreef Clan het volgende:
Ik zie ook wel eens een gebouw liggen van de vrijmetselaars, ik weet totaal niet wat ze binnen doen, maar ik heb er net zoveel problemen mee.
Dat onze knuffelmoslim alleen een verrijking vindt zodra het maar zijn cultuur betreft. Een groepje neonazi's zou er precies dezelfde opvatting bij overhouden maar die wil hij niet naast zich.quote:
Ik wil helemaal geen buren.quote:Op zondag 9 oktober 2011 19:51 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Dat onze knuffelmoslim alleen een verrijking vindt zodra het maar zijn cultuur betreft. Een groepje neonazi's zou er precies dezelfde opvatting bij overhouden maar die wil hij niet naast zich.
Ik word er niet saamhoriger van, van een moskee, dus mooi niet dat ik daar geld voor ga inleggen of verzamelen. Als je zoiets wil, moet je zelf zorgen dat je geen overlast oplevert, niet de buren die je overlast gaat veroorzaken.quote:Op zondag 9 oktober 2011 21:34 schreef BansheeBoy het volgende:
Het is al eerder geroepen, het enige waar je echt last van zou kunnen hebben is het verminderde aantal beschikbare parkeerplekken. Als de buren nou vanuit een soort buurtcomité geld bij elkaar leggen kunnen ze wellicht een degelijk parkeerterrein laten aanleggen. Dan is dat probleem in ieder geval verholpen. Een bijkomend voordeel is de saamhorigheid die het oplevert.²
Het is toch een samenleving? Dan moet iedereen een steentje bijdragen. Je bent als groep altijd gebaat bij het kweken van goodwill.quote:Op zondag 9 oktober 2011 21:38 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ik word er niet saamhoriger van, van een moskee, dus mooi niet dat ik daar geld voor ga inleggen of verzamelen. Als je zoiets wil, moet je zelf zorgen dat je geen overlast oplevert, niet de buren die je overlast gaat veroorzaken.
Een samenleving betekent dat je een buurt deelt. Van delen moet je niet verwachten dat je kan zeggen, oke allebei iets, dan krijg ik mijn moskee, maar dan mag jij voor de benodigde extra parkeerplaatsen betalen, mogen we allebei is, en dat iedereen daar dan blij mee is.quote:Op zondag 9 oktober 2011 21:39 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het is toch een samenleving? Dan moet iedereen een steentje bijdragen. Je bent als groep altijd gebaat bij het kweken van goodwill.²
There goes the neightbourhood..quote:Op zondag 9 oktober 2011 21:34 schreef BansheeBoy het volgende:
Het is al eerder geroepen, het enige waar je echt last van zou kunnen hebben is het verminderde aantal beschikbare parkeerplekken. Als de buren nou vanuit een soort buurtcomité geld bij elkaar leggen kunnen ze wellicht een degelijk parkeerterrein laten aanleggen. Dan is dat probleem in ieder geval verholpen. Een bijkomend voordeel is de saamhorigheid die het oplevert.²
Werkt dat wel 2 kanten op - of moet een kant altijd geven en de andere altijd ontvangen ?quote:Op zondag 9 oktober 2011 21:39 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het is toch een samenleving? Dan moet iedereen een steentje bijdragen. Je bent als groep altijd gebaat bij het kweken van goodwill.²
Uiteraard. Wij werken en betalen belasting en jullie doen wat terug voor het feit dat we Nederland al putjescheppend hebben geholpen aan de opbouw.quote:Op zondag 9 oktober 2011 21:59 schreef MisterSqueaky het volgende:
[..]
Werkt dat wel 2 kanten op - of moet een kant altijd geven en de andere altijd ontvangen ?
Voor het feit dat we jullie hier binnenlieten zodat jullie een toekomst op konden bouwen? Als jij (jouw ouders) in je eigen land was gebleven, was je nooit zover in het leven gekomen als je nu bent, en daar moeten wij jou dankbaar voor zijn?quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:13 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Uiteraard. Wij werken en betalen belasting en jullie doen wat terug voor het feit dat we Nederland al putjescheppend hebben geholpen aan de opbouw.²
En het dan gek vinden dat moslims een slecht imago hebben?quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:13 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Uiteraard. Wij werken en betalen belasting en jullie doen wat terug voor het feit dat we Nederland al putjescheppend hebben geholpen aan de opbouw.²
quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:13 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Uiteraard. Wij werken en betalen belasting en jullie doen wat terug voor het feit dat we Nederland al putjescheppend hebben geholpen aan de opbouw.²
Hier geloof ik helemaal niets van. Uit de lucht gegrepen cijfers, speculatieve argumentatie en foutieve gevolgtrekkingen.quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:18 schreef Smoofie het volgende:
[..]
. Nou, this may come to a shock to you, minimaal 50% van de moslims in Nederland zijn gewoon conservatief. Het zijn niet de rijken die naar Nederland zijn gekomen met een opleiding.
Nou, ik kom vaak in 2 a 3 islamitisch wijken, daar is het iig minimaal 50 %. En ja, het zijn achterstandswijken.quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:19 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Hier geloof ik helemaal niets van. Uit de lucht gegrepen cijfers, speculatieve argumentatie en foutieve gevolgtrekkingen.
Welke stad en kerk is dat?quote:Op zondag 9 oktober 2011 17:24 schreef du_ke het volgende:
[..]
De moskee hier om de hoek staat achter een kerk die tweemaal per zondag afgetopt vol zit.
Hear , hear.quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:20 schreef MouzurX het volgende:
Altijd frappant dat je niet tegen een moskee mag zijn omdat het een moskee is.
Bij de sigarenboer weet je in ieder geval wat je daar kunt kopen.quote:Op zondag 9 oktober 2011 18:28 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Omdat dat hetzelfde is als tegen de sigarenboer te zijn, onzin dus.
Dagje Den Haag doen. Begin je tour in de Schilderswijk.quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:19 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Hier geloof ik helemaal niets van. Uit de lucht gegrepen cijfers, speculatieve argumentatie en foutieve gevolgtrekkingen.
Hear , hear.quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:21 schreef Life2.0 het volgende:
Maar 100% van de moslims is conservatief, ze hangen een eeuwenoud sprookje aan/inkopper
oh; ik werk niet en betaal geen belasting? Dat doen alleen moslims?quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:13 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Uiteraard. Wij werken en betalen belasting en jullie doen wat terug voor het feit dat we Nederland al putjescheppend hebben geholpen aan de opbouw.²
Je moet ze op je blote knietjes danken voor alles wat ze voor dit landhebben gedaanquote:Op zondag 9 oktober 2011 23:16 schreef IemandNiemand het volgende:
[..]
oh; ik werk niet en betaal geen belasting? Dat doen alleen moslims?
quote:Op zondag 9 oktober 2011 23:22 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Je moet ze op je blote knietjes danken voor alles wat ze voor dit landhebben gedaan
Ik vind iemand die zich netjes aan alle regels houdt en inderdaad ook belasting betaald en werkt, recht heeft op een aardig behandeling van derden. Zo'n iemand is onderdeel van de samenleving. Ik ben zelf een voorbeeld burger, op alle mogelijke manieren, toch zouden veel Fok!kers het niet erg vinden als ik wat langer zou "slapen". Om maar een voorbeeld te noemen.quote:Op zondag 9 oktober 2011 23:16 schreef IemandNiemand het volgende:
oh; ik werk niet en betaal geen belasting? Dat doen alleen moslims?
Pics van je vrouw?quote:Op maandag 10 oktober 2011 00:41 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik vind iemand die zich netjes aan alle regels houdt en inderdaad ook belasting betaald en werkt, recht heeft op een aardig behandeling van derden. Zo'n iemand is onderdeel van de samenleving. Ik ben zelf een voorbeeld burger, op alle mogelijke manieren, toch zouden veel Fok!kers het niet erg vinden als ik wat langer zou "slapen". Om maar een voorbeeld te noemen.
Ja.²
Een gebouw voor vrijmetselaars is idd vergelijkbaar met een moskeequote:Op zondag 9 oktober 2011 16:34 schreef Clan het volgende:
Ik zie ook wel eens een gebouw liggen van de vrijmetselaars, ik weet totaal niet wat ze binnen doen, maar ik heb er net zoveel problemen mee.
Jaja, een samenleving als het je uitkomt. In die moskee wordt nb gepredikt dat godsdienstvrijheid helemaal niet mag bestaan in de huidige vorm hier. En al helemaal niet voor niet-Abrahamitische religies.quote:Op zondag 9 oktober 2011 21:39 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het is toch een samenleving? Dan moet iedereen een steentje bijdragen. Je bent als groep altijd gebaat bij het kweken van goodwill.²
Is allemaal al geregeld...bezwaren worden wel in behandeling genomen maar door ambtenaren verder behandeld, dan weet je het zelf wel. Pro forma gedrag...quote:Op zondag 9 oktober 2011 19:07 schreef du_ke het volgende:
[..]
Aan de borreltafel werkt het misschien wel zo simpel. In de praktijk zal er vermoedelijk een planologische procedure gevoerd moeten worden, dit zijn openbare procedures waarbij er ruimte is voor bezwaar en beroep en waarbij op een gegeven moment de gemeenteraad ook haar akkoord moet geven.
Dit moet eerst afgerond worden voor er een bouwvergunning afgegeven kan worden (waartegen ook weer bezwaar gemaakt kan worden)
Tja tegen zulk mooi complotdenken kan ik ook niet opquote:Op maandag 10 oktober 2011 07:45 schreef cempexo het volgende:
[..]
Is allemaal al geregeld...bezwaren worden wel in behandeling genomen maar door ambtenaren verder behandeld, dan weet je het zelf wel. Pro forma gedrag...
Gek, ik heb altijd geleerd dat Nederland alweer opgebouwd was, voor dat "jullie" in grote getalen hier naar toe gehaald werden. Bovendien gebeurde dat niet omdat "Nederlanders geen smerig werk meer wilden doen", maar omdat Nederlandse werkgevers niet meer zo'n zin hadden om marktconforme salarissen te betalen...quote:Op zondag 9 oktober 2011 22:13 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Uiteraard. Wij werken en betalen belasting en jullie doen wat terug voor het feit dat we Nederland al putjescheppend hebben geholpen aan de opbouw.²
Ik wist niet dat jij een fervent moskee-bezoeker bent. Had ik niet achter je gezocht.quote:Op maandag 10 oktober 2011 07:29 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Jaja, een samenleving als het je uitkomt. In die moskee wordt nb gepredikt dat godsdienstvrijheid helemaal niet mag bestaan in de huidige vorm hier. En al helemaal niet voor niet-Abrahamitische religies.
Vraag het ze eens. Ze zullen het niet ontkennen hoor.quote:Op maandag 10 oktober 2011 09:01 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik wist niet dat jij een fervent moskee-bezoeker bent. Had ik niet achter je gezocht.
Welke stad en kerk is dat?quote:Op zondag 9 oktober 2011 17:24 schreef du_ke het volgende:
[..]
De moskee hier om de hoek staat achter een kerk die tweemaal per zondag afgetopt vol zit.
Volgens mij hebben moslims in Nederland weinig problemen met het bestaan van andere religies.quote:Op maandag 10 oktober 2011 10:30 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Vraag het ze eens. Ze zullen het niet ontkennen hoor.
Dit is wat hij werkelijk zei:quote:Op maandag 10 oktober 2011 11:24 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Volgens mij hebben moslims in Nederland weinig problemen met het bestaan van andere religies.
En dat is correct. Het is idd erg waarschijnlijk dat moslims in Nederland weinig problemen hebben met het bestaan van andere religies. Maar dat doet niets af aan wat de islam leert. De islam heeft haar eigen model van de samenleving die zij nastreeft, met aangewezen, onderdanige plekken voor de andere religies. In geen enkel land waar moslims de meerderheid uitmaken genieten niet-moslims of andere religies een gelijkwaardige rechtelijke status. Zo leert de islam dat nu eenmaal. En daarom dienen wij er verstandig aan te doen te eisen dat deze islam dit niet hier gaat preken, sterker nog, dat wij eisen dat er actief TEGEN gepreekt wordt. Tot die tijd is het zeer verstandig om deze moskee niet te verwelkomen.quote:In die moskee wordt nb gepredikt dat godsdienstvrijheid helemaal niet mag bestaan in de huidige vorm hier. En al helemaal niet voor niet-Abrahamitische religies.
Ik vind persoonlijk dat je je niet moet blindstaren op wat de islam leert. Wat belangrijker is, is hoe moslims of christenen hun geloof in praktijk brengen. Jij maakt verwijten naar de islam omdat het geloof dit en dat zou voorstaan, maar in de praktijk blijkt het heel anders uit te pakken. Je moet beseffen dat religie geen vaststaand iets is. Katholieken van tegenwoordig zijn niet de katholieken van vijf eeuwen geleden. Ondanks dat zij nog steeds in hetzelfde boek geloven.quote:Op maandag 10 oktober 2011 11:28 schreef 2030rd het volgende:
[..]
Dit is wat hij werkelijk zei:
[..]
En dat is correct. Het is idd erg waarschijnlijk dat moslims in Nederland weinig problemen hebben met het bestaan van andere religies. Maar dat doet niets af aan wat de islam leert. De islam heeft haar eigen model van de samenleving die zij nastreeft, met aangewezen, onderdanige plekken voor de andere religies. In geen enkel land waar moslims de meerderheid uitmaken genieten niet-moslims of andere religies een gelijkwaardige rechtelijke status. Omdat dat nu eenmaal is wat de islam leert.
Hun cultuur is van de islam afgeleid. Het is dus niet slechts een kwestie van theorie uit een paar boekjes. Al kennen veel moslims de boekjes niet, het zit nog steeds in de cultuur. En de praktijk is dat er geen enkel islamitisch land is dat mensenrechten erkent of dat niet-moslims gelijkwaardig behandeld. Blijkbaar zie jij deze praktijk door een roze bril. In Nederland kun je dit nog wel even volhouden. Ik wijs er slechts op dat het niet veel goeds beloofd, vooral wanneer we dit probleem niet erkennen en er dus ook niks aan doen.quote:Op maandag 10 oktober 2011 11:33 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik vind persoonlijk dat je je niet moet blindstaren op wat de islam leert. Wat belangrijker is, is hoe moslims of christenen hun geloof in praktijk brengen. Jij maakt verwijten naar de islam omdat het geloof dit en dat zou voorstaan, maar in de praktijk blijkt het heel anders uit te pakken. Je moet beseffen dat religie geen vaststaand iets is. Katholieken van tegenwoordig zijn niet de katholieken van vijf eeuwen geleden. Ondanks dat zij nog steeds in hetzelfde boek geloven.
De kruistochten waren een reactie op eeuwenlange islamitische veroveringen. Dus nee, ze leefden niet vredig naast elkaar. Er was onmiddelijk oorlog vanaf het moment dat Mohammed deze begon, tijdens zijn eigen leven. Het leven van Mohammed is het "patroon" waar de islam van afgeleid is.quote:Sowieso begrijp ik niet goed wat de islam onderwijst. Want in de periode voor de Kruistochten leefden moslims, christenen en joden betrekkelijk vredig naast elkaar in het Midden-Oosten. Toen kon het dus wel, ondanks dat de islam blijkbaar iets compleet anders onderwijst. Of zie ik dat verkeerd?
Jij lijkt ervan uit te gaan dat er geen gematigde islam bestaat. Nu ben ik alles behalve een expert op het gebied van de islam, dus over de inhoud van de koran kan ik geen zinnig woord zeggen. Ik kijk slechts naar de praktijk en dan met name in Nederland. Wat ik het afgelopen decennium heb gezien zijn een handjevol extremisten a la Mohammed B die van zich laten gelden. Het gaat hier echter om een zeer beperkt aantal. Het gros van de moslims lijkt zich echter tot op zekere hoogte aan te passen. Ja, we hebben problemen met Marokkaanse jongens, maar dat heeft mijns inziens weinig met de lessen in de Koran te maken. Ik heb in ieder geval niet het idee dat die jongens Nederland om willen vormen tot een islamitische heilstaat.quote:Op maandag 10 oktober 2011 11:53 schreef 2030rd het volgende:
[..]
Hun cultuur is van de islam afgeleid. Het is dus niet slechts een kwestie van theorie uit een paar boekjes. Al kennen veel moslims de boekjes niet, het zit nog steeds in de cultuur. En de praktijk is dat er geen enkel islamitisch land is dat mensenrechten erkent of dat niet-moslims gelijkwaardig behandeld. Blijkbaar zie jij deze praktijk door een roze bril. In Nederland kun je dit nog wel even volhouden. Ik wijs er slechts op dat het niet veel goeds beloofd, vooral wanneer we dit probleem niet erkennen en er dus ook niks aan doen.
Tsja, religie gaat nou eenmaal gepaard met veroveringsdrang. Overigens heb ik uit alle overleveringen begrepen dat joden, christenen en moslims in betrekkelijke vrede naast elkaar leefden in het Heilige Land.quote:De kruistochten waren een reactie op eeuwenlange islamitische veroveringen. Dus nee, ze leefden niet vredig naast elkaar. Er was onmiddelijk oorlog vanaf het moment dat Mohammed deze begon, tijdens zijn eigen leven. Het leven van Mohammed is het "patroon" waar de islam van afgeleid is.
Het is maar een idee, maar misschien moet je er eens een boekje over opslaan voordat je nonsens uitkraamt.quote:Op maandag 10 oktober 2011 11:53 schreef 2030rd het volgende:
De kruistochten waren een reactie op eeuwenlange islamitische veroveringen. Dus nee, ze leefden niet vredig naast elkaar. Er was onmiddelijk oorlog vanaf het moment dat Mohammed deze begon, tijdens zijn eigen leven. Het leven van Mohammed is het "patroon" waar de islam van afgeleid is.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |