Dat is jouw mening.quote:Op dinsdag 20 september 2011 15:40 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
Ben ik het mee eens. Maar waarom wil de politiek het dan landelijk publiekelijk standaard verbieden. Ik vind dat nergens op slaan.
Op een afdeling gewoond?quote:Op dinsdag 20 september 2011 15:36 schreef Schenkstroop het volgende:
Ik heb een jaar lang op een afdeling gewoond waar vnl nederlanders waren.
Ik vind het nergens op slaan dat de politiek via Burkas nu een algeheel verbod willen voor alle (gedeeltelijk) gezichtsbedekkende kleding. Het betekent dat als ik een pet draag of een hoodie (wellicht omdat het regent) dat de popo mij dan mag lastig vallen en om legitimatie mag vragen etc. het dient alleen de cameras en de staatskas meer niet. De ziekelijke uitbrediing van een Big-brother. staat. Goede bedoelingen zoals 'voor uw veiligheid' zijn moeilijk tegen tesperken. Ik wil dat mensen allean iets verder nadenken over evt konsekwenties van al die maatregelen. Echte terroristen en boeven doen toch wel wat ze willen.quote:Op dinsdag 20 september 2011 15:44 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dat is jouw mening.
Andere mensen zijn van mening dat dit soort gezichtsbedekking niet past in ons land, waar we elkaar gewoon graag in het gezicht kijken.
Als mensen zo hangen aan deze klederdracht kunnen ze beter in een land gaan wonen waar dit soort dingen niet alleen toegestaan, maar in sommige van die landen zelfs verplicht zijn.
Hoed en pet mag gewoon hoor.quote:Op dinsdag 20 september 2011 16:12 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
Ik vind het nergens op slaan dat de politiek via Burkas nu een algeheel verbod willen voor alle (gedeeltelijk) gezichtsbedekkende kleding. Het betekent dat als ik een pet draag of een hoodie (wellicht omdat het regent) dat de popo mij dan mag lastig vallen en om legitimatie mag vragen etc. het dient alleen de cameras en de staatskas meer niet. De ziekelijke uitbrediing van een Big-brother. staat. Goede bedoelingen zoals 'voor uw veiligheid' zijn moeilijk tegen tesperken. Ik wil dat mensen allean iets verder nadenken over evt konsekwenties van al die maatregelen. Echte terroristen en boeven doen toch wel wat ze willen.
Een hoodie is een capuchon dat vastzit aan een sweater.quote:
Ik heb zonen, hoor. Die hebben ook sweaters met capuchon. Die hoeven niet op. Kunnen gewoon af als je een winkel binnen stapt. Daar kan ook gewoon om verzocht worden door de eigenaar of bewaking. Weiger je dat, dan mag je weer naar buiten. Dat mag nu al.quote:Op dinsdag 20 september 2011 16:23 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
Een hoodie is een capuchon dat vastzit aan een sweater.
Een sweater draag je niet bij regen of kou, dus is de vraag wat je met een capuchon over het hoofd moet?quote:Op dinsdag 20 september 2011 16:23 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
Een hoodie is een capuchon dat vastzit aan een sweater.
Die capouchon gaat in de praktijk alleen op als er wat te verbergen valt. Als er gejat, gevochten of gereld wordt. Goede vergelijking van de pro-Burqa-ers dus.quote:Op dinsdag 20 september 2011 16:31 schreef Clan het volgende:
[..]
Een sweater draag je niet bij regen of kou, dus is de vraag wat je met een capuchon over het hoofd moet?
Schenkstroop heeft op een 'afdeling' gewoond en schijnt het nogal normaal te vinden om met een capuchon tot over zijn ogen, rond te lopen.quote:Op dinsdag 20 september 2011 16:37 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Die capouchon gaat in de praktijk alleen op als er wat te verbergen valt. Als er gejat, gevochten of gereld wordt. Goede vergelijking van de pro-Burqa-ers dus.
Het gaat om de willekeur, denk ik.quote:Op dinsdag 20 september 2011 15:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik vind het zo bizar dat 'links' nu opeens met hand en tand extreem religieus gedrag wat verdedigd wat alleen maar verder en verder gaat.
Een hoop van onze wetten zijn feitelijk willekeur. Zo vinden wij het niet kunnen om met 10 vrouwen te trouwen terwijl dat elders wel mag. Puur logisch gezien is er niets op tegen, het zijn geformaliseerde en ingegroeide gewoonten. En ik vind dat dat prima mag. Zo was 1 vd hoofdargumenten van de Fransen dat een Burqa niet in de Franse cultuur past. En dat is natuurlijk ook zo. Vind ik een legitiem argument voor een verbod. En vergeet niet dat het voor een hoop van die religie-pushes kijken is hoe ver ze kunnen gaan, het zijn net kleine kinderen wat dat betreft.quote:Op dinsdag 20 september 2011 16:50 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het gaat om de willekeur, denk ik.
Is het willekeurig cultuuruitingen verbieden of niet?
Volgens Gia wel.
Maar de volgende vraag is dan... als wetgeving gebaseerd is op willekeur wat heb je dan?
Er is dan ook niks mis met religiekritiek, integendeel. Maar een religieus kledingstuk heeft mijns inziens niets met 'kritiek' te maken. Prima wanneer opiniemakers op duidelijk maken dat een burqa een achterhaald reliek is uit een duister verleden. Prima als mensen kritiek uiten op de islam in het algemeen. Niks mis mee. Een verbod is echter iets compleet anders. Dan is er niet langer sprake van een debat, maar van dwang.quote:Op dinsdag 20 september 2011 15:16 schreef Clan het volgende:
[..]
Religiekritiek is een van de pijlers van de Verlichting. De Verlichting is een proces van secularisering: religie wordt, in verschillende gradaties, buiten het domein van ethiek, politiek en wetenschap geplaatst. De rol van religie op het gebied van de moraal en wetenschap wordt teruggedrongen. "Wetenschap" neemt gaandeweg de plaats in van "God" als essentie der dingen.
Ik vraag me af wat jij van de verlichting en het liberalisme begrijpt?
Ik ookquote:Op dinsdag 20 september 2011 16:44 schreef Gia het volgende:
[..]
Schenkstroop heeft op een 'afdeling' gewoond en schijnt het nogal normaal te vinden om met een capuchon tot over zijn ogen, rond te lopen.
Begin er een beeld bij te krijgen......
De praktijk vd afgelopen decennia laat anders (wereldwijd) een ander beeld zien.quote:Op dinsdag 20 september 2011 16:59 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Er is dan ook niks mis met religiekritiek, integendeel. Maar een religieus kledingstuk heeft mijns inziens niets met 'kritiek' te maken. Prima wanneer opiniemakers op duidelijk maken dat een burqa een achterhaald reliek is uit een duister verleden. Prima als mensen kritiek uiten op de islam in het algemeen. Niks mis mee. Een verbod is echter iets compleet anders. Dan is er niet langer sprake van een debat, maar van dwang.
Ik denk bovendien dat je meer bereikt door in de debat te gaan.
Klets niet. Ik zat in Eindhoven regelmatig in een stadsbus met 1 van het handjevol burka/niqaabdraagsters uit die stad. Deze mevrouw had een abonnement met pasfoto en deed op verzoek van de buschauffeur ter identificatie haar gezichtsbedekking opzij/omhoog zonder dat daar een hele verkleedpartij voor nodig was.quote:Op dinsdag 20 september 2011 16:30 schreef Gia het volgende:
[..]
Een boerka trek je niet even ter plekke uit. Vrouwen met niqaab zetten die sluier ook niet even af als daar om verzocht wordt.
Je kunt dit soort dingen (en bivakmutsen) niet vergelijken met een burka.quote:Op dinsdag 20 september 2011 17:01 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik ook
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dan droeg ze dus een niqaab.quote:Op dinsdag 20 september 2011 17:39 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Klets niet. Ik zat in Eindhoven regelmatig in een stadsbus met 1 van het handjevol burka/niqaabdraagsters uit die stad. Deze mevrouw had een abonnement met pasfoto en deed op verzoek van de buschauffeur ter identificatie haar gezichtsbedekking opzij/omhoog zonder dat daar een hele verkleedpartij voor nodig was.
Je zit er weer naast. Die plaatjes geen niet over bivakmutsen maar over hoodies, capouchons.quote:Op dinsdag 20 september 2011 17:45 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je kunt dit soort dingen (en bivakmutsen) niet vergelijken met een burka.
Dit is een onderdeel van crimineel gedrag. Je kunt bijv. een verbod instellen op bivakmutsen, omdat overvallers wellicht bivakmutsen gebruiken om zich zodoende onherkenbaar te maken. Maar er is geen overvaller die zich daaraan houdt natuurlijk. Die gasten zijn met hun overval sws crimineel bezig. Niet dat ze bij zo'n verbod ineens overvallen gaan doen zonder bivakmuts.
Je kunt ondernemers die bivakmutsen maken verbieden bivakmutsen te maken, maar misschien dat de oma van zo'n overvaller dan een bivakmuts breit?
Het is dus bij de burka gewoon het verbieden van een cultuuruiting.
Vraag is of we die kant op moeten.
Ik ben er niet over uit. Geloof er ook niets van dat als Nederland dit gebod niet instelt iedere burkadraagster linea recta naar Nederland komt. Dat is gelul.
Ik denk dat de meeste burkadraagsters in Nederland ook nog eens Nederlands zijn ook (hoeveel zijn het er überhaupt eigenlijk? 15?). Meisjes die met een moslim zijn getrouwd en onze cultuur een beetje willen uitdagen vanuit de eigen narcistische houding.
Ik hou niet van criminalisatie van gedrag dat geen criminaliteit is. Simpel.quote:Op dinsdag 20 september 2011 15:23 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ik vind het zo bizar dat 'links' nu opeens met hand en tand extreem religieus gedrag wat verdedigd wat alleen maar verder en verder gaat.
En ik vind dat je als land best kan stellen dat bepaalde cultuuruitingen hier niet gewenst zijn. Simpel zat. Ik zie NL/Europa niet als een administratieve aangelegenheid, het is een verzameling culturen en waarden. Daar hoort dit symbool van islamtisch middeleeuws denken niet thuis. Weg ermee dus, hopelijk gaan de draagsters dan of het licht zien of lekker weg, dan kunnen wij hier weer verder met normale mensen.quote:Op dinsdag 20 september 2011 17:56 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Ik hou niet van criminalisatie van gedrag dat geen criminaliteit is. Simpel.
Alleen als het een heel duidelijke functie heeft, voor de rest heb ik een vreselijke hekel aan criminalisatie en verboden. Ik ga daar niet van afwijken omdat het in dit geval om moslims gaat en mij persoonlijk dus niet raakt.
Tweede reden is dat ik het als symboolpolitiek van een impopulair kabinet zie, dat voor de zoveelste keer de moslimkaart speelt. Goedkope volksverlakkerij.
Er zal toch een reden voor zijn dat het zo vaak over moslims gaat. Dag in dag uit.quote:Op dinsdag 20 september 2011 17:56 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Ik hou niet van criminalisatie van gedrag dat geen criminaliteit is. Simpel.
Alleen als het een heel duidelijke functie heeft, voor de rest heb ik een vreselijke hekel aan criminalisatie en verboden. Ik ga daar niet van afwijken omdat het in dit geval om moslims gaat.
Tweede reden is dat ik het symboolpolitiek van een impopulair kabinet vind, dat voor de zoveelste keer de moslimkaart speelt. Goedkope volksverlakkerij.
quote:
Je zou er bijna een Godwin tegenaan gooien. Godskolere.quote:Op dinsdag 20 september 2011 18:01 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Weg ermee dus, hopelijk gaan de draagsters dan of het licht zien of lekker weg, dan kunnen wij hier weer verder met normale mensen.
Wat is dat nou weer voor vreemde constatering. Het gaat op het werk ook dag in dag uit over het weer. Het feit dat jij je zo druk maakt om 150 mensen die een raar kledingstuk dragen, zegt wel veel inderdaad.quote:Op dinsdag 20 september 2011 18:01 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Er zal toch een reden voor zijn dat het zo vaak over moslims gaat. Dag in dag uit.
Hoe zou dat toch komen?
Noem eens een populair kabinet?quote:Op dinsdag 20 september 2011 17:56 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Ik hou niet van criminalisatie van gedrag dat geen criminaliteit is. Simpel.
Alleen als het een heel duidelijke functie heeft, voor de rest heb ik een vreselijke hekel aan criminalisatie en verboden. Ik ga daar niet van afwijken omdat het in dit geval om moslims gaat en mij persoonlijk dus niet raakt.
Tweede reden is dat ik het als symboolpolitiek van een impopulair kabinet zie, dat voor de zoveelste keer de moslimkaart speelt. Goedkope volksverlakkerij.
Omdat er een groep populisten in Nederland is die dag in dag uit de angst voor moslims aanwakkert, en daarbij generalisatie, ad hominems en andere drogredenen niet uit de weg gaat.quote:Op dinsdag 20 september 2011 18:01 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Er zal toch een reden voor zijn dat het zo vaak over moslims gaat. Dag in dag uit.
Hoe zou dat toch komen?
Ja ja het is wat. Zomaar een beetje zeggen dat mensen die vinden dat ze van een hypothetisch opperwezentje er zoquote:Op dinsdag 20 september 2011 18:03 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Je zou er bijna een Godwin tegenaan gooien. Godskolere.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |