abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_96963734
quote:
Cavendish heeft natuurlijk wel 15 etappes in drie Tours gewonnen, dat is praktisch ongeëvenaard (als het dat niet is, DutchSL weet dat vast).
Merckx won 20 etappes in drie Tours :p

Guardini gaat over twee/drie jaar Cavendish van de troon stoten (wens, vader, gedachte).

[ Bericht 44% gewijzigd door DutchSL op 17-05-2011 22:02:45 ]
pi_96974860
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 21:55 schreef DutchSL het volgende:

[..]

Merckx won 20 etappes in drie Tours :p
Maar Merckx was niet dopingvrij, dat zijn de renners nu wellicht ook (nog) niet maar wel een stuk beter geregeld dan vroeger.
pi_96974971
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:18 schreef El_Borracho het volgende:

[..]

Merckx heeft 34 etappezeges in de TdF en 24 in de Giro. Dat zie ik niet snel door Cavendish of wie dan ook verbroken worden.
Mario Cipollini, 42 etappezeges in de Giro, verbroken. ;)
  Moderator / Redactie Sport / Weblog woensdag 18 mei 2011 @ 02:27:22 #104
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_96975491
mooi discussie :)

Prachtig om al die toprenners te vergelijken. Wat een toppers _O_ :)
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 07:34:28 #105
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96976631
1000CHF boete voor Contador omdat ie niet op de persconferentie kwam :').
  woensdag 18 mei 2011 @ 08:33:56 #106
40566 Ericr
Livewrong
pi_96977279
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 01:48 schreef Nober het volgende:

[..]

Mario Cipollini, 42 etappezeges in de Giro, verbroken. ;)
Toch vind ik Alfredo Binda's stats nog wat indrukwekkender, 12 etappezeges in 1927 en 8 in 1929 op een totaal van 41 etappezeges en 5 Giro-zeges.Ook de eerste die een grote rittenkoers vijf keer wist te winnen, tevens de eerste wereldkampioen op de weg ooit en ook de eerste die de wereldtitel drie keer won. Binda is wat mij betreft de onbewiste Signore Giro.
  woensdag 18 mei 2011 @ 08:35:58 #107
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_96977314
Erg leuk ritje vandaag.Met dat stukje aan 10% in de laatste 500 meter ook...

Zal wel gestreden worden om in de ontsnapping mee te zitten.
pi_96978260
Etappe 11: Tortoreto Lido - Castelfidardo (142km)
De renners zijn halverwege de ronde en rijden nog altijd in noordelijke richting met een paar overgangsritten voor ze in de bergen komen. Gisteren en morgen kregen/krijgen de sprinters hun kans, vandaag is het woord aan de avonturiers in een lastige heuvelrit met talloze beklimmingen, geen meter vlak en een aankomstje bergop.

Tortoreto is een gemeente met zo'n 10.000 inwoners in de provincie Teramo (309k) en regio Abruzzo (1.3m), het ligt ongeveer 25km ten noordoosten van Teramo en 10km ten zuiden van de grens met le Marche. De gemeente bestaat uit twee delen: de jonge badplaats Tortoreto Lido aan de Adriatische Zee en 2.5km landinwaarts het oude stadje Tortoreto Alto op een 230 meter hoge heuvel waar slechts een paar honderd mensen wonen.


Tortoreto Alto

De heuvelstad is in de 6e of 7e eeuw gesticht op de ruïnes van het verlaten Romeinse plaatsje Castrum Salini, nadat de plaatsen Palma (in de 5e eeuw v.C. gesticht door de Piceni) en Servium (in de 2e eeuw v.C. gesticht door de Romeinen) volledig waren verwoest door de Goten. De stad heette Turturitus en is volgens de overlevering vernoemd naar een bijzonder grote schildpad die hier leefde. Het stadje werd door de eeuwen heen bestuurd door veel te veel verschillende partijen om te noemen, o.a. Noormannen, Franse en Spaanse edelmannen, de heer van Fermo, de hertog van Acquaviva enzovoorts. Het kwam pas in de 18e eeuw onder direct bestuur van het Napolitaanse koninkrijk, belangrijk was het echter niet met een inwonertal dat van de 16e tot 18e eeuw fluctueerde tussen enkele tientallen en hooguit 250.

In de 19e eeuw begon Tortoreto te groeien buiten de oude stadsmuren op het heuveltje en in 1863 werd er bij de kust een treinstationnetje geopend waar omheen zich Tortoreto Stazione zou vormen. Stazione was aanvankelijk een vissersstadje, in de vorige eeuw kwam vanaf de jaren '30 het toerisme sterk in opkomst en al snel was Stazione veel groter dan het oorspronkelijke Tortoreto. Het ging in de jaren '50 de naam Alba Adriatica dragen en werd in 1956 zelfs een zelfstandige gemeente met tegenwoordig ook zo'n 10.000 inwoners. Tortoreto bleef wel een kuststrook behouden en deze groeide in de jaren '70 uit tot het huidige Lido, net als Alba Adriatica een badplaats al is er ook wat industrie.


Tortoreto Lido en in de achtergrond Alba Adriatica

De beide badplaatsen zijn inmiddels volledig met elkaar vergroeid en vormen een volgebouwde kuststrook van zo'n zes kilometer waar elke zomer tienduizenden toeristen komen. De rest van de gemeente is vooral agrarisch met als belangrijkste producten olijfolie en wijn. De damesvolleybalploeg Viva Volley Tortoreto is de belangrijkste sportclub van de stad, het speelde van 1999 tot 2001 in de Serie A, maar is afgezakt naar de Serie C. De lokale voetbalclub Associazione Calcio Tortoreto speelt in de onderste regionen van het Italiaanse amateurvoetbal.
Tortoreto heeft geen bekende wielrenners voortgebracht, wel kwam hier in 1995 een door Filippo Casagrande gewonnen etappe in de Giro aan.

De volgende regio waar de Giro karavaan doorheen trekt is le Marche (Ned: de Marken), met 1.6 miljoen inwoners op 9.366km² de respectievelijk 13e en 15e regio van Italië. De grootste steden zijn de hoofdstad Ancona (103k) en Pesaro (95k) en de regio bestaat uit vijf provincies: Ancona (476k), Pesaro e Urbino (365), Macerata (324k), Ascoli Piceno (214k) en Fermo (178k).


Ancona

Het gebied van le Marche werd in de oudheid bewoond door de Italische Piceni en vanaf +- 400 v.C. door de Gallische Senones die het schiereiland binnenvielen en zich in deze streek aan de kust vestigden. Het werd in 295 v.C. veroverd door de Romeinen en viel halverwege de zesde eeuw in Byzantijnse handen als onderdeel van het Exarchaat van Ravenna. De Longobarden veroverden het in 751, maar werden zelf in 774 verslagen door de Franken van Karel de Grote. Zij stichtten hier de marken (markizaten) Camerino, Fermo en Ancona, vandaar de naam le Marche (de Marken).
Het behoorde formeel tot de Kerkelijke Staat, maar in de praktijk hadden lokale feudale heren het voor het zeggen op het platteland, terwijl de steden redelijk autonoom waren. Ancona was een maritieme republiek en belangrijke concurrent van Venezia, terwijl het hertogdom Urbino samen met Firenze de bakermat van de Renaissance was. In de 16e en 17e eeuw kwam het gebied weer steviger in handen van de paus (Urbino viel in 1625 als laatste), tot het in 1860 veroverd werd door het koninkrijk Sardegna en een jaar later in het verenigde Italië werd opgenomen.


Michele Scarponi rijdt vandaag een thuiswedstrijd

De regio heeft drie actieve profs die ook alle drie in de Giro aanwezig zijn: Simone Stortoni en Federico Canuti (Colnago) en Michele Scarponi (Lampre). Le Marche heeft verder vrij weinig goede wielrenners voortgebracht: Enrico Paolini (7 ritzeges Giro jaren '70, Italiaans kampioen 1974) was wellicht de grootste, Michele Scarponi won in 2009 als eerste een grote koers door de Tirreno-Adriatico op zijn naam te schrijven. De Tirreno-Adriatico is gelijk ook de belangrijkste wedstrijd van Marche, de laatste etappes worden meestal in deze regio gereden inclusief de traditionele slotrit in San Benedetto del Tronto. Dit jaar werd de op één na belangrijkste rittenkoers van Italië gewonnen door Cadel Evans en gingen de etappes in Marche achtereenvolgens naar Philippe Gilbert, Cadel Evans en Fabian Cancellara.

Castelfidardo (in de volksmond gewoonweg Castello) is een stad met bijna 19.000 inwoners in de provincie Ancona (476k) en regio Marche (1.6m). Het ligt zo'n 20km ten zuiden van de hoofdstad en 8km uit de kust op een 212 meter hoge heuvel met uitzicht op een vallei waar de rivieren Aspio en Musone richting de Adriatische Zee stromen.


Castelfidardo

De stad is ergens tussen het jaar 1000 en 1139 ontstaan op een heuvel bij het Castro Ficardo, een inmiddels verdwenen kasteel waarnaar de stad ook vernoemd is. De machtigste steden in het gebied waren destijds Osimo en Ancona, zij voerden regelmatig oorlog met elkaar waarbij ook Castelfidardo betrokken raakte. De stad was aanvankelijk een bondgenoot van Ancona, maar sloot zich in 1196 aan bij de bisschop van Osimo. Het raakte hierdoor ook in het conflict tussen de Ghibellini (keizergezinden) en Guelfi (pausgezinden) betrokken en werd in 1240 verwoest door koning Enzio van Sardegna, de zoon van keizer Frederik II. In 1451 werd Castelfidardo opgenomen in de Kerkelijke Staat.

In 1860 werd de Slag bij Castelfidardo uitgevochten, 39.000 Italianen onder leiding van generaal Gialdini vochten voor het koninkrijk Sardegna tegen het leger van de paus dat slechts 10.000 man sterk was (vooral Fransen en Belgen). De Italianen wonnen uiteraard waardoor Umbria en Marche geannexeerd werden en een jaar later in het verenigde Italië werden opgenomen, de rest van de Kerkelijke Staat volgde pas in 1870. In 1912 werd het "Monumento nazionale delle Marche" opgericht om deze slag te herdenken, Castelfidardo heeft ook een museum gewijd aan de Risorgimento in het algemeen en deze slag in het bijzonder.


Monumento nazionale delle Marche

De stad is verder vooral bekend van de productie van muziekinstrumenten, met name de accordeon die hier al sinds de 19e eeuw op ambachtelijke wijze gemaakt wordt. De stad heeft momenteel een stuk of dertig accordeonbouwers en ook een museum gewijd aan dit instrument dat in het Italiaans "fisarmonica" heet. De omgeving is verder bosrijk met o.a. het Sevla di Castelfidardo, een beschermd natuurgebied.

Castelfidardo heeft geen bekende wielrenners voortgebracht, maar uit de provincie Ancona komen o.a. Giancarlo Polidori (ritzege Giro 1969), Rodolfo "De Apotheker" Massi (ritzege Giro 1995 & Tour 1998) en recente prof Andrea Tonti. Twee lokale helden rijden vandaag naar hun provincie: Simone Stortoni (Colnago) en Michele Scarponi (Lampre).
Castelfidardo is morgen voor het eerst startplaats van een etappe, wel was hier precies 50 jaar geleden al een aankomst toen de Belgische topper Rik van Looy kwam winnen. De rit stond toen in het teken van 100 jaar Italië en nu dus van 150 jaar Italië. In de Tirreno-Adriatico kwamen ze hier in 2008 voor het laatst, toen won Oscar Freire een sprintje bergop voor Filippo Pozzato en Danilo di Luca.




Deze rit door de provincie Teramo (Abruzzo) en alle vier de provincies van Le Marche is typisch zo'n etappe die je vaak halverwege de Giro ziet: zeer heuvelachtig en geen meter vlak. Vaak is zo'n etappe dan ook nog eens ruim boven de 200km lang, zoals vorig jaar naar L'Aquila waar in erg slecht weer een grote groep wegreed met grote gevolgen voor het klassement (o.a. Arroyo dagenlang in het roze, Porte winnaar van het wit). Deze etappe is echter veel korter en het weer is ook een stuk beter.

Direct vanuit het vertrek gaat het al bergop van Tortoreto Lido naar Tortoreto Alto, de eerste van vele klimmetjes waar geen bergpunten te verdienen zijn. Slechts hellingen tellen wel mee de bergprijs met als zwaarste de Monte Vidon Combatte (393m|2.6km|8.6% gem. en 13% max.) ongeveer halverwege de rit en de laatste (249m|4.2km|4.4% gem. en 12% max.) ligt op 28.1km van de streep. In volle finale is er nog een klim naar Recanati (234m|3.8km|5.3%) waar geen bergpunten, maar wel bonificatieseconden te verdienen zijn op de top met nog 14.3km te gaan. Na de afdaling ligt er nog een hobbeltje op 7.2km van de finish.

De slotklim is 3.5km lang en wordt in twee trapjes beklommen, eerst anderhalve kilometer aan 5.1%, vervolgens een kilometer vals plat van 1.6% en ter afsluiting een redelijk steile slotkilometer van gemiddeld 6%. Het venijn zit hem helemaal in de staart met 7.2% over de laatste 500 meter en vlak voor de streep zelfs een stukje van 10%.



dutchsl.blogspot.com
  woensdag 18 mei 2011 @ 09:37:40 #109
62913 Blik
The one and Only!
pi_96978477
Kan wel eens een mooie etappe worden als ik dat profiel zo zie.
  woensdag 18 mei 2011 @ 09:38:21 #110
23344 Sheepcidus
Is it an excuse?
pi_96978497
Hoop een grote groep die weg komt zoals vorig jaar naar Aquila
Were making, were making!
Radio Soulwax!
  woensdag 18 mei 2011 @ 09:57:39 #111
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_96979009
Een ritje voor Johnny.
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
pi_96983481
Jacky Durand denkt er ook zo over :+
quote:
Giro..Mon prono du jour..1Hoogerland 2 Visconti 3 Pineau ..Le Mevel en rose?
pi_96983799
Flauw zeg. Het moet juist een verrassing blijven :P
pi_96983813
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 11:57 schreef ItaloDancer het volgende:
Jacky Durand denkt er ook zo over :+

[..]

Le Mevel in het roze? Denk niet dat Contador het gaat weg gaat geven aan Le Mevel, maar we zullen zien
Op donderdag 21 mei 2015 19:22 schreef Vasion het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
  woensdag 18 mei 2011 @ 12:07:51 #115
32255 Dopekoe
Say no to drugs!
pi_96983862
Filmpje van de afdaling van Zaterdag:

The tiniest cough can be deadlier than the fiercest dragon
pi_96983900
Nja, waarom niet. Le Mevel is niet echt een gevaar voor het eindklassement, en zolang Contador zijn voorsprong houdt op zijn directe concurrenten maakt het niet uit toch?
Dagenlang in de roze rijden eist ook een tol, mbt interviews en andere verplichtingen. Aan de andere kant zat Contador dat ook wel hebben als hij niet in het roze rijdt.
In the coolest little capital of the world
pi_96984736
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 12:09 schreef Drebbelman het volgende:
Nja, waarom niet. Le Mevel is niet echt een gevaar voor het eindklassement, en zolang Contador zijn voorsprong houdt op zijn directe concurrenten maakt het niet uit toch?
Dagenlang in de roze rijden eist ook een tol, mbt interviews en andere verplichtingen. Aan de andere kant zat Contador dat ook wel hebben als hij niet in het roze rijdt.
Nu niet nee, maar je gaat echt de trui niet weggeven aan iemand die in de eerste bergetappe maar 50 seconden op je verloor, dat is veel te link, zeker omdat dit een parcours is waar het lastig is om met een ploeg te controleren, dan kan je een kopgroep met een renner als Le Mevel nooit weg laten rijden.
  woensdag 18 mei 2011 @ 12:39:11 #118
67640 SaintOfKillers
Hold me closer, Tony Danza
pi_96985013
Contador geeft in grote rondes doorgaans ook zijn leiderstrui niet meer af eenmaal hij ze genomen heeft.
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.
  woensdag 18 mei 2011 @ 12:40:08 #119
40566 Ericr
Livewrong
pi_96985051
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 12:32 schreef Ereinion het volgende:

[..]

Nu niet nee, maar je gaat echt de trui niet weggeven aan iemand die in de eerste bergetappe maar 50 seconden op je verloor, dat is veel te link, zeker omdat dit een parcours is waar het lastig is om met een ploeg te controleren, dan kan je een kopgroep met een renner als Le Mevel nooit weg laten rijden.
Vorig jaar speelden ze hoog spel door een groep met Porte en Arroyo te laten wegrijden en waarmee Sastre en Wiggins ook weer enigzins kansrijk werden. Dat liep ook goed af, ook al heeft Arroyo er in feite zijn tweede plek aan te danken en Porte zijn top tien klassering. Le Mevel kan je nu best een paar minuten geven, je moet hem alleen geen voorsprong geven zoals vorig jaar of nog erger zoals Pereiro ooit kreeg in de TDF.
pi_96985628
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 12:40 schreef Ericr het volgende:

[..]

Vorig jaar speelden ze hoog spel door een groep met Porte en Arroyo te laten wegrijden en waarmee Sastre en Wiggins ook weer enigzins kansrijk werden. Dat liep ook goed af, ook al heeft Arroyo er in feite zijn tweede plek aan te danken en Porte zijn top tien klassering. Le Mevel kan je nu best een paar minuten geven, je moet hem alleen geen voorsprong geven zoals vorig jaar of nog erger zoals Pereiro ooit kreeg in de TDF.
Daar zit dus het probleem, ik denk niet dat Contadors ploeg sterk genoeg is om een kopgroep met Le Mevel precies te controleren op een paar minuten, ik denk dat het risico veel te groot is dat hij dan ook zo een minuut of 6 kan pakken, nog steeds niet super gevaarlijk, maar dan moet je toch al oppassen. Ik denk het het beter is om iemand die nu al op veel grotere achterstand de trui te geven, niet één van de beste renners in deze ronde tot nu toe.
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 13:01:16 #121
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96985845
http://www.sporza.be/cm/s(...)wielrennen/1.1026850

Aantal filmpjes over de dienst van Wouter.
pi_96987914
Belangrijke info voor vandaag: 3km-regel geldt vandaag niet. Dus je hebt pech als je vlak voor de finish lek rijdt.
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
  woensdag 18 mei 2011 @ 13:58:45 #123
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_96988122
Zoals voorspeld, zijn er een hele hoop die in de aanval willen vandaag. Voorlopig is het nog niet gelukt.

Korte rit ook...
  woensdag 18 mei 2011 @ 14:03:42 #124
62913 Blik
The one and Only!
pi_96988315
22 km gereden en nog grupo compacto volgens mijn rabocycling app (muv de 2 renners die 5 seconden los zijn...)
pi_96988401
Mooie rit, volgens de tracker nu 2 koplopers op een paar seconden:
94 Ulissi (ITA, LAM) +29:03
46 Canuti (ITA, COG) +43:28

Machtige stukjes trouwens Dutchsl!
  woensdag 18 mei 2011 @ 14:07:40 #126
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_96988491
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:05 schreef DJ_Spiegelei het volgende:
Mooie rit, volgens de tracker nu 2 koplopers op een paar seconden:
94 Ulissi (ITA, LAM) +29:03
46 Canuti (ITA, COG) +43:28

Machtige stukjes trouwens Dutchsl!
quote:
Those two were soon joined by Marco Pinotti (HTC-Highroad), Steven Kruijswijk (Rabobank) and Tiago Machado (RadioShack). But you guesed it -- all back together again.
pi_96989218
Eight riders have managed to get away. They are: Reda, De Clercq, Kiryienka, Petacchi, Frapporti, Brutt, Vicioso and that man Ventoso. They have a gap of 25 seconds over the peloton, while two men are in pursuit - De Greef and Berard.
You don't need a weatherman to know which way the wind blows.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Album top 100 2024
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 14:32:31 #128
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96989569
Andre Meganck
#sporza #giro situatie na 38 km - 4 leiders- Brutt-Kiryienka-Ventoso en Reda die nu lek rijdt - 5 achtervolgers gegrepen door het pel.
pi_96989652
quote:
14s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:32 schreef Pino112 het volgende:
Andre Meganck
#sporza #giro situatie na 38 km - 4 leiders- Brutt-Kiryienka-Ventoso en Reda die nu lek rijdt - 5 achtervolgers gegrepen door het pel.
Dus nog niet weg.
You don't need a weatherman to know which way the wind blows.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Album top 100 2024
pi_96989720
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:35 schreef Felagund het volgende:

[..]

Dus nog niet weg.
Alles nu weer bij elkaar zelfs.
pi_96990036
Is Ventoso compleet kansloos op deze aankomst dan?
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 14:45:13 #132
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96990055
Andre Meganck
#giro #sporza - opgave van de Sloveen Boric Bozic VCD - er is nu een kopgroep van 12 man op weg naar de eerste helling
pi_96990135
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:44 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Is Ventoso compleet kansloos op deze aankomst dan?
Er zullen vast wat punten voor de rode trui voor het oprapen liggen deze rit, gezien dat beide Petacchi en Ventoso weg waren.
In the coolest little capital of the world
  woensdag 18 mei 2011 @ 14:51:53 #134
16447 Chielus
Dial M for me.
pi_96990316
quote:
14s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:45 schreef Pino112 het volgende:
Andre Meganck
#giro #sporza - opgave van de Sloveen Boric Bozic VCD - er is nu een kopgroep van 12 man op weg naar de eerste helling
Was gisteren toch weer gevallen of niet/
Save the cheerleader. Save the World.
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today James Dean
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 14:53:33 #135
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96990361
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:51 schreef Chielus het volgende:

[..]

Was gisteren toch weer gevallen of niet/
Alweer inderdaad
http://www.wielerflits.nl(...)opnieuw-in-giro.html
quote:
Bozic valt opnieuw in Giro
Gepubliceerd door elbosco op dinsdag 17 mei 2011 om 21:46
Voor Borut Bozic kende de tiende etappe van de Giro d'Italia een ongelukkige start. De Sloveense sprinter van Vacansoleil kwam al in de openingsfase ten val, waardoor hij gehavend begon aan de strijd om de dagzege. Nadat hij eerder deze Giro zijn staartbeen kneusde viel hij op weg naar Teramo opnieuw op zijn zitvlak.

Bozic zag door een nerveuze start zijn plannen in het water vallen. "In de eerste kilometers was het erg nerveus en ik raakte betrokken bij een valpartij”, legt hij uit op de site van zijn ploeg. "Ik bezeerde precies mijn achterwerk, dat net een beetje aan het herstellen was na een eerdere val. Het deed enorme pijn."

Bozic reed op pijnstillers de rit uit en eindigde uiteindelijk als elfde. "Nadat de dokter me geholpen had, trad er wel wat verbetering op. Vanavond laat ik me nog behandelen door onze fysiotherapeut en morgen start ik gewoon weer."
  woensdag 18 mei 2011 @ 14:56:45 #136
194695 franklop
Fran knock
pi_96990466
We hoeven niet meer te kijken;

http://www.telegraaf.nl/t(...)toe__.html?cid=short

quote:
wo 18 mei 2011, 14:39
Cavendish slaat weer toe Van onze Telesportredactie
CASTELFIDARDO - Mark Cavendish heeft de elfde etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Brit, die dinsdag ook al zegevierde, won de eindsprint in Castelfidardo op gemakkelijke wijze.

Mark Cavendish Net als gisteren eindigden de Spanjaard Francisco Ventoso en de Italiaan Alessandro Petacchi op de tweede en derde plaats.

De roze leidstertrui is nog steeds in handen van Alberto Contador.
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
pi_96990532
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:56 schreef franklop het volgende:
We hoeven niet meer te kijken;

http://www.telegraaf.nl/t(...)toe__.html?cid=short

[..]

Spoilers!
You don't need a weatherman to know which way the wind blows.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Album top 100 2024
pi_96990547
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:56 schreef franklop het volgende:
We hoeven niet meer te kijken;

http://www.telegraaf.nl/t(...)toe__.html?cid=short

[..]

_O-

Cavendish stapt btw na de 12e etappe af om zich voor te bereiden op de Tour.
In the coolest little capital of the world
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 14:59:21 #139
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96990557
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:56 schreef franklop het volgende:
We hoeven niet meer te kijken;

http://www.telegraaf.nl/t(...)toe__.html?cid=short

[..]

Televaag :').
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:00:40 #140
62913 Blik
The one and Only!
pi_96990604
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:56 schreef franklop het volgende:
We hoeven niet meer te kijken;

http://www.telegraaf.nl/t(...)toe__.html?cid=short

[..]

Leuke waarzegger bij de Telegraaf :D
pi_96990747
Benieuwd of dit de definitieve kopgroep wordt, aardige groep toch met o.a. Kruijswijk en Le Mevel
Op donderdag 21 mei 2015 19:22 schreef Vasion het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
pi_96990762
Le Mevel erbij :D
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:06:20 #143
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_96990833
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:00 schreef Blik het volgende:

[..]

LeukeSlechte waarzegger bij de Telegraaf :D
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 15:11:57 #144
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96991021
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:04 schreef Bombvis het volgende:
Benieuwd of dit de definitieve kopgroep wordt, aardige groep toch met o.a. Kruijswijk en Le Mevel
Mag wel vooruit blijven van mijn part ^O^.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:12:25 #145
11102 knep
Mountainfreak
pi_96991042
Kruijswijk goed bezig :).
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:15:49 #146
63192 ursel
"Het Is Hier Fantastisch!
pi_96991183
*O*
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:21:38 #147
85618 No-P
Dosis sola venenum facit
pi_96991423
Deze groep heeft ook mijn zegen.
Sei wachsam,
Fall nicht auf sie rein! Paß auf, daß du deine Freiheit nutzt,
Die Freiheit nutzt sich ab, wenn du sie nicht nutzt!
pi_96991487
Ik ben ook content

einde mededeling
pi_96991602
De kopgroep:

Christophe Le Mevel
Daniel Moreno Fernandez
Marco Marzano
Valerio Agnoli
Betancur Gomez Carlos Alberto
Fabio Taborre
Simone Stortoni
InoxIgnatas Konovalovas
Tiago Machado
Lars Petter Nordhaug
Steven Kruijswijk
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:26:14 #150
194695 franklop
Fran knock
pi_96991645
denk niet dat saxo heel rouwig zal zijn om het roze te verliezen aan Le Mevel, zal vooral van de andere toppers afhangen of ze hem het roze willen hebben
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:27:50 #151
11102 knep
Mountainfreak
pi_96991723
Kruijswijk regelt een nieuwe zender voor z'n oortje.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:28:22 #152
148059 Pritt
Atheïst
pi_96991753
Kom op Kruis _O_
A.F.C. Ajax - Piet de Visser
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:30:35 #153
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_96991837
Goede samenwerking voorin :X
pi_96991911
ik wil ik wil ik wil ik wil een huis in Italie hebben!

gimme gimme gimme!
Weg met de riooljournalistiek. Klik er niet op. Ze vergiftigen de maatschappij.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:32:45 #155
11102 knep
Mountainfreak
pi_96991941
Voorsprong daalt weer :').
Ik las ook ergens dat Agnoli aan Le Mevel heeft gevraagd om zich terug te laten zakken.
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 15:33:10 #156
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96991962
Telegraaf heeft het artikel maar verwijderd, dan moet deze kopgroep dus wel voorblijven :').
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:35:11 #157
215962 ThaTim
Hatjoe !
pi_96992044
iemand even tussenstandje geven? hoeveel km/hoeveel voorsprong, hoe doet kruijs het
I think universal harmony is a pipedream and it may be more productive to focus on more modest goals, like a ban on yodeling.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:36:07 #158
23344 Sheepcidus
Is it an excuse?
pi_96992074
quote:
10s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:33 schreef Pino112 het volgende:
Telegraaf heeft het artikel maar verwijderd, dan moet deze kopgroep dus wel voorblijven :').
Als Cav vandaag wint eet ik een biefstuk vol Clenbuterol.
Were making, were making!
Radio Soulwax!
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:36:42 #159
11102 knep
Mountainfreak
pi_96992098
quote:
11s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:36 schreef Sheepcidus het volgende:

[..]

Als Cav vandaag wint eet ik een biefstuk vol Clenbuterol.
Even quoten, je weet maar nooit.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:37:14 #160
194695 franklop
Fran knock
pi_96992114
Als Cavendish wint vandaag, dan geef ik een fles wijn aan Sheepcidus, om zijn steak bij op te eten
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
pi_96992149
quote:
7s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:35 schreef ThaTim het volgende:
iemand even tussenstandje geven? hoeveel km/hoeveel voorsprong, hoe doet kruijs het
Voorsprong 2.09, Kruijswijk zit voorin de kopgroep, nog 56.5km te gaan
Op donderdag 21 mei 2015 19:22 schreef Vasion het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:39:44 #162
215962 ThaTim
Hatjoe !
pi_96992221
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:38 schreef Bombvis het volgende:

[..]

Voorsprong 2.09, Kruijswijk zit voorin de kopgroep, nog 56.5km te gaan
oke, dus ze zullen waarschijnlijk bijgehaald worden?
I think universal harmony is a pipedream and it may be more productive to focus on more modest goals, like a ban on yodeling.
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 15:39:48 #163
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96992223
quote:
11s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:36 schreef Sheepcidus het volgende:

[..]

Als Cav vandaag wint eet ik een biefstuk vol Clenbuterol.
Ik twitter Contador wel ff waar hij ze altijd koopt.
pi_96992298
quote:
7s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:39 schreef ThaTim het volgende:

[..]

oke, dus ze zullen waarschijnlijk bijgehaald worden?
Is nog niet te zeggen, voorsprong blijft intact op 2.10. Contador laat de kopgroep niet gaan, maar mocht een andere ploeg gaan doorrijden is het gat zo dicht.
Op donderdag 21 mei 2015 19:22 schreef Vasion het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:43:58 #165
215962 ThaTim
Hatjoe !
pi_96992411
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:41 schreef Bombvis het volgende:

[..]

Is nog niet te zeggen, voorsprong blijft intact op 2.10. Contador laat de kopgroep niet gaan, maar mocht een andere ploeg gaan doorrijden is het gat zo dicht.
ok, dank voor info
I think universal harmony is a pipedream and it may be more productive to focus on more modest goals, like a ban on yodeling.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:44:53 #166
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_96992470
Cavendish is al gelost en rijdt zelfs op vier minuten achterstand.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:45:43 #167
194695 franklop
Fran knock
pi_96992518
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:44 schreef Zelva het volgende:
Cavendish is al gelost zelfs.
die heeft nog een hoop vorm te vinden en wat kilo's te verliezen richting de Tour, anders wint ie maar 4 etappes ipv 7 :')
Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:48:43 #168
11102 knep
Mountainfreak
pi_96992642
Of hij spaart zich omdat ie weet dat ie toch niet kan winnen.
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:49:59 #169
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_96992707
quote:
7s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:48 schreef knep het volgende:
Of hij spaart zich omdat ie weet dat ie toch niet kan winnen.
Of hij leest de telegraaf niet
pi_96992775
quote:
2s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:49 schreef Beregd het volgende:

[..]

Of hij leest de telegraaf niet
Of hij leest de telegraaf wel, en denkt als ik toch ga winnen kan ik net zo goed rustig aan doen.
In the coolest little capital of the world
pi_96992801
Wie is nu eigenlijk de best geklasseerde Nederlander ?
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_96992859
Kruijswijk op zo'n 3 minuten. 16e geloof ik.
In the coolest little capital of the world
  woensdag 18 mei 2011 @ 15:59:03 #173
62913 Blik
The one and Only!
pi_96993158
Kruijswijk staat op 2.56 van Contador :)
  Redactie Sport / Supervogel woensdag 18 mei 2011 @ 15:59:34 #174
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_96993181
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 15:51 schreef Drebbelman het volgende:

[..]

Of hij leest de telegraaf wel, en denkt als ik toch ga winnen kan ik net zo goed rustig aan doen.
:D :D.
pi_96993202
Wat was er dan met de Telegraaf aan de hand? Ik lees hier allemaal dingen over de Telegraaf maar ik heb niks meegekregen....? ;(
pi_96993225
Dat werkte niet goed, maar de Telegraaf voorspelde precies dezelfde uitslag als gister voor vandaag
Op donderdag 21 mei 2015 19:22 schreef Vasion het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
pi_96993261
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:00 schreef Bombvis het volgende:

[..]

[..]

Dat dus
Nu is het duidelijk ^O^.
Maar ik schat in dat de Telegraaf al een bericht had geplaatst over een overwinning van Cavendish.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:02:53 #178
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_96993336
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:00 schreef 045represent het volgende:
Wat was er dan met de Telegraaf aan de hand? Ik lees hier allemaal dingen over de Telegraaf maar ik heb niks meegekregen....? ;(
Dit.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:03:06 #179
194695 franklop
Fran knock
pi_96993348
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 14:56 schreef franklop het volgende:
We hoeven niet meer te kijken;

http://www.telegraaf.nl/t(...)toe__.html?cid=short

[..]

Cancellara; "Tweede worden is gemakkelijker dan eerste worden"
FOK!sport *O* ✩ ✩ ✩ Ajax O+
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:03:51 #180
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_96993398
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:03 schreef franklop het volgende:

[..]

Die is al verwijderd :P
pi_96993570
38 km te gaan, 2.10 voorsprong en weinig Saxo Bank meer op kop volgens mij
Op donderdag 21 mei 2015 19:22 schreef Vasion het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:08:10 #182
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_96993588
Astana gaat meerijden. Wat een ongelooflijke sukkels.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:08:31 #183
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_96993609
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:07 schreef Bombvis het volgende:
38 km te gaan, 2.10 voorsprong en weinig Saxo Bank meer op kop volgens mij
Krijgen ze wat hulp? van Lampre bvb? (ik heb alleen text coverage)
pi_96993612
Farnese gaat rijden voor Visconti / Gatto.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:08:59 #185
40566 Ericr
Livewrong
pi_96993637
quote:
Henderson wears yellow in Giro d'Italia


Greg Henderson leading the Tour of California -

New Zealand's Greg Henderson has taken out the third stage of the Giro d'Italia, Tour of California today.
http://tvnz.co.nz/othersp(...)iro-d-italia-4178916

Ok dan.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:09:14 #186
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_96993650
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:08 schreef Zelva het volgende:
Astana gaat meerijden. Wat een ongelooflijke sukkels.
ah, astana dus. Ze gunnen het kruijswijk niet.
pi_96993657
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:08 schreef Zelva het volgende:
Astana gaat meerijden. Wat een ongelooflijke sukkels.
Bang dat Kruijswijk die witte trui weer van Kreuziger afsnoept.
In the coolest little capital of the world
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:10:02 #188
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_96993699
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:09 schreef Drebbelman het volgende:

[..]

Bang dat Kruijswijk die witte trui weer van Kreuziger afsnoept.
't Is maar wat je belangrijk vindt hè.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:10:49 #189
215962 ThaTim
Hatjoe !
pi_96993735
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:09 schreef Drebbelman het volgende:

[..]

Bang dat Kruijswijk die witte trui weer van Kreuziger afsnoept.
als ze kruijswijk op de Etna zagen, kunnen ze zelf toch ook wel bedenken dat hij 'm bij de volgende zware etappe weer inlevert :(
I think universal harmony is a pipedream and it may be more productive to focus on more modest goals, like a ban on yodeling.
pi_96993852
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:08 schreef DutchSL het volgende:
Farnese gaat rijden voor Visconti / Gatto.
Dat zal dan voor Gatto zijn
the pleasure - the privilege is mine
pi_96993869
Ze zullen vooral Le Mevel geen tijd willen geven, stel je voor dat die zo goed blijft rijden en door vandaag 3 minuten cadeau te krijgen net 1 minuut voor Kreuziger eindigt in het eindklassement.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:15:19 #192
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_96993917
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:14 schreef DutchSL het volgende:
Ze zullen vooral Le Mevel geen tijd willen geven, stel je voor dat die zo goed blijft rijden en door vandaag 3 minuten cadeau te krijgen net 1 minuut voor Kreuziger eindigt in het eindklassement.
Met andere woorden: de eerste plaats doet er niet meer toe.
pi_96993944
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:14 schreef DutchSL het volgende:
Ze zullen vooral Le Mevel geen tijd willen geven, stel je voor dat die zo goed blijft rijden en door vandaag 3 minuten cadeau te krijgen net 1 minuut voor Kreuziger eindigt in het eindklassement.
Het zou wel heel teleurstellend zijn als met nog zes aankomsten bergop te gaan de renners nu al bezig zijn om hun zesde plekje te verdedigen, maar het lijkt er wel op ja. Jammer, het was een mooie kans om de ploeg van Contador een jasje uit te laten doen.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:20:15 #194
11102 knep
Mountainfreak
pi_96994125
Zucht :').
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:22:05 #195
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_96994205
Wel respect voor Le Mevel dat hij het probeert.
Voor hetzelfde geld rekenen ze hem vroeg genoeg in en verliest die nog wat na alle inspanningen, maar niet gegokt is altijd verloren.
pi_96994243
Demarrage Moreno/Agnoli of puur voor de bergprijs?

Edit: Alleen Moreno nu dus nog
Op donderdag 21 mei 2015 19:22 schreef Vasion het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
pi_96994420
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:15 schreef Zelva het volgende:

[..]

Met andere woorden: de eerste plaats doet er niet meer toe.
De tweede plaats zou natuurlijk wel eens belangrijker kunnen zijn in de toekomst
Wind extinguishes a candle and energizes fire
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:34:20 #198
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_96994710
quote:
0s.gif Op woensdag 18 mei 2011 16:27 schreef Steven184 het volgende:

[..]

De tweede plaats zou natuurlijk wel eens belangrijker kunnen zijn in de toekomst
Ik hoop van harte dat het niet zo ver komt (eig hoop ik vooral dat contador niet wint, niet dat hij vrijgesproken wordt), maar de kans lijkt me idd reëel.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:39:25 #199
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_96994947
Tegenaanval Betancourt.
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  woensdag 18 mei 2011 @ 16:42:36 #200
23344 Sheepcidus
Is it an excuse?
pi_96995108
Kruijswijk *O*
Were making, were making!
Radio Soulwax!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')