Helemaal waar: in de RK-kerk bestaat al eeuwen uitdrijving, nu nog steeds. Het verschil met de Protestantse Kerk is, dat het in de RK kerk met meer 'poespas' wordt omgeven. Dat is tenminste mijn observatie na interviews. Mediums die de RK Kerk in Europa helpen met het 'schoonmaken' van gebouwen, hebben het vaak over ritueel gerichte bijeenkomsten. De Protestantse Kerk doet dat minder naar mijn idee, maar richt zich meer op hoe mensen het ervaren. Dus minder op het 'occulte', het duivelse en exorcisme, maar juist meer zoeken naar een verklaring: wat is het wat sommige mensen zien of voelen?quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:22 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
In de RK-kerk bestaat toch al eeuwen de duiveluitdrijving, in tegenstelling tot de Protestante Kerk, die zijn veel minder bezig met occulte zaken dan de Rooms Katholieken.
Ik denk het wel (ten dele). Ik vertrouw meer op mijn gevoel en ik denk dat mensen veel meer kunnen (op mentaal gebied) dan we zelf geloven.quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:36 schreef Bastard het volgende:
Heeft de wetenschap dat er waarschijnlijk meer is, de kijk op je leven en dus de handelingen er in beinvloed?
Helemaal mee eens. Er zijn buiten Nederland trouwens wel wat wetenschappers te vinden die er hele boeken over hebben vol geschreven maar nog steeds veels te weinig. Ben ieder geval heel blij dat er nu een Nederlands boek bestaat die in het wereldje gedoken is en er kritisch maar open mee om gaat, dat is (te) zeldzaam. Bedankt daarvoor, en de tijd die je hier aan ons besteedquote:Op vrijdag 15 april 2011 20:44 schreef FrankvanderMeijden het volgende:
[..]
Dat valt mij ook op. Des te interessanter is mijn observatie dat het aantal mensen dat zich (in meer of mindere mate) met het parnormale bezighoudt, in feite behoorlijk hoog is. 'Paranormaal' is echter een bevlekt woord. Het gaat echter om de serieuze inhoud.
Duidelijk, dat is een goeie houding wat mij btreft, klassequote:Natuurlijk houdt het me ook bezig hoe hier (op dit boek) op gereageerd gaat worden. Als journalist blijft ik echter van mening dat het helemaal niet raar is om over een dergelijke thema een boek te schrijven. Mensen die het thema ridiculiseren of bij voorbaat nergens naar willen luisteren, doen juist hun eigen horizon te kort. Dus, ja, ik ga ervan uit dat ongetwijfeld een aantal mensen mij niet serieus benaderen. Gelukkig zijn er (merk ik nu al) heel veel mensen die dat wél doen. Zoals ik in mijn boek ook aangeef: ik neem geen standpunt in. Wel laat ik me verwonderen en geef ik aan wanneer ik me verwonder.
Wat wel aardig is in dit verband: enkele mediums die ik sprak (die elkaar niet kennen), gaven ongevraagd aan dat ik nog een tweede boek over dit thema zal schrijven. Dan weten ze meer dan ik.quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:39 schreef nokwanda het volgende:
Ga je, nu je dit boek hebt afgerond, in de toekomst nog in op bepaalde aspecten om deze uit te diepen? (er zijn immers diverse thema's die besproken zijn waar je een boek over zou kunnen schrijven)
quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:55 schreef FrankvanderMeijden het volgende:
[..]
Ik wilde antwoorden: dank voor de positieve feedback!
Ik denk het wel. Al enkele jaren raak ik meer geïnteresseerd in de 'suspense'-horror, zoals die tegenwoordig populair is. Sterker nog, ik heb helemaal niets meer met de expliciete horror (zoals slashermovies), als ik er al enig gevoel bij had. Films als Paranormal Activities kijk ik nu met nog meer 'diepgang' en respect. Mijn eigen fictie is zich ook meer in de subtiele hoek gaan nestelen.quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:43 schreef DaMart het volgende:
[..]
Bedankt voor je antwoord. Ik ben naar aanleiding van je opmerking over de opmerking nog wel nieuwsgierig of je het lezen van een horrorboek of het kijken naar een horrorfilm nu ook anders beleeft?
Inderdaad, bij Char hebben veel mensen een dubbel gevoel, ik ook. Temeer ze nogal wat geld vraagt voor consults. Derek wordt als veel geloofwaardiger ervaren. Hij doet inderdaad interessante dingen. Het lastige is, (wat mediums in mijn boek ook aangeven) dat veel ingevingen niet op commando komen.quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:44 schreef robin007bond het volgende:
Hoe denkt u over mediums op tv als Derek Ogilvie en Shar. Bij Shar is wel duidelijk dat het om verkapte oplichting gaat, maar Derek die raakt toch wel ontzettend vaak de goede snaar. Wat vindt u?
Een film waar ik bij dit onderwerp ook aan moet denken, is 'The skeleton key' waarin iemand die niet in voodoo gelooft, op subtiele wijze wordt gemanipuleerd, waardoor ze er toch vatbaar voor wordt. Als je dat vertaalt naar je boek en het feit dat 1/3 van de Nederlanders aangeeft niet in het paranormale te geloven, denk je dat iedereen (onbewust) toch vatbaar is voor het paranormale en dat mensen die er nu niet in geloven, toch geloof in het paranormale kunnen krijgen?quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:58 schreef FrankvanderMeijden het volgende:
[..]
Ik denk het wel. Al enkele jaren raak ik meer geïnteresseerd in de 'suspense'-horror, zoals die tegenwoordig populair is. Sterker nog, ik heb helemaal niets meer met de expliciete horror (zoals slashermovies), als ik er al enig gevoel bij had. Films als Paranormal Activities kijk ik nu met nog meer 'diepgang' en respect. Mijn eigen fictie is zich ook meer in de subtiele hoek gaan nestelen.
Daar ben ik ook nog wel benieuwd naarquote:Op vrijdag 15 april 2011 20:33 schreef senesta het volgende:
[..]
Is ook mijn ervaring inderdaad.
Mijn nieuwsgierigheid naar het boek is in ieder geval geprikkeld
Ik zat me net af te vragen wat de reacties van familie en vrienden waren op dit onderzoek. Kwamen er in je nabije omgeving ook nog bijzondere verhalen boven water naar aanleiding hiervan.
De reacties waren overwegend positief. Enkele mensen geven aan er 'niets mee te hebben' en dat is natuurlijk prima. Wel leuk is, dat er inderdaad verhalen boven water kwamen van mensen van wie ik het nooit had gedacht. Die hadden dat (zelfs) in familiekring nooit eerder gedeeld. Mag duidelijk zijn hoe drukkend het taboe is.quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:33 schreef senesta het volgende:
[..]
Is ook mijn ervaring inderdaad.
Mijn nieuwsgierigheid naar het boek is in ieder geval geprikkeld
Ik zat me net af te vragen wat de reacties van familie en vrienden waren op dit onderzoek. Kwamen er in je nabije omgeving ook nog bijzondere verhalen boven water naar aanleiding hiervan.
Mooi voorbeeld - The Skeleton Key is een verontrustende film, zacht gezegd. Door voodoo zou je in een ander zelfs in een ander lichaam kunnen worden 'verplaatst', ongewild. Hoewel genoeg mensen aangeven niet in het paranormale te geloven, schijnt het mogelijk te zijn dat ze in aanraking komen met bovennatuurlijke fenomenen, zoals reïncarnatie-aanwijzingen. Dat is schokkend, maar ook heel interessant. Blijkbaar geven deze (door wetenschappers gedocumenteerde) voorbeelden aan dat niet iedereen het parnormale ervaart door ernaar op zoek te gaan. Integendeel.quote:Op vrijdag 15 april 2011 21:09 schreef DaMart het volgende:
[..]
Een film waar ik bij dit onderwerp ook aan moet denken, is 'The skeleton key' waarin iemand die niet in voodoo gelooft, op subtiele wijze wordt gemanipuleerd, waardoor ze er toch vatbaar voor wordt. Als je dat vertaalt naar je boek en het feit dat 1/3 van de Nederlanders aangeeft niet in het paranormale te geloven, denk je dat iedereen (onbewust) toch vatbaar is voor het paranormale en dat mensen die er nu niet in geloven, toch geloof in het paranormale kunnen krijgen?
WHOOT! Zou ik ook niet doen als ik jou was, gelazer met entiteiten in je toelaten. Het is geen spelletje.quote:Op vrijdag 15 april 2011 20:53 schreef FrankvanderMeijden het volgende:
[..]
Wat wel aardig is in dit verband: enkele mediums die ik sprak (die elkaar niet kennen), gaven ongevraagd aan dat ik nog een tweede boek over dit thema zal schrijven. Dan weten ze meer dan ik.
Ik merk dat ik nog veel meer zou kunnen schrijven en er nog veel dieper op in zou kunnen gaan. Ik heb echter geen specifieke plannen. Thema's die me blijven verbazen zijn echter 'bezetenheid' en energieseances. Op een bepaald punt in mijn veldwerk wilde ik voorstellen om via een seance een 'entiteit' in mij te laten 'voeren'. Dit is me ontraden door een aantal mensen. Ik vraag me ook af of het dan nog verantwoord 'embedded journalism' is. Het moet wel leuk blijven. Maar het mag duidelijk zijn dat ik interessante thema's heb gezien die ik meer zou willen uitdiepen.
Jullie ook bedankt voor de scherpe vragen. Uiteraard kunnen mensen hier nog aanvullende vragen stellen. Met plezier beantwoord ik die als ik in de gelegenheid ben.quote:Op vrijdag 15 april 2011 21:29 schreef DaMart het volgende:
Volgens mij zijn alle vragen nu beantwoord. Hartelijk dank voor je tijd en de antwoorden, ik vond het in ieder geval erg interessant. Mochten mensen nog aanvullende vragen hebben, kunnen ze die dan gewoon stellen hier?
Vijf vragenstellers ontvangen een exemnplaar van je boek. Als jij je keuze hebt gemaakt en aan ons hebt doorgegeven, dan maken wij binnenkort de winnaars bekend.
quote:Op vrijdag 15 april 2011 22:19 schreef Marijkezwolle het volgende:
Bedankt voor je uitgebreide antwoorden!
Beste Frank, mocht je dit nog lezen (ik las het in elk geval te laat voor een directe reactie).quote:Op vrijdag 15 april 2011 19:38 schreef FrankvanderMeijden het volgende:
[..]
Dank voor deze uitdagende vraag. Zo uitdagend, dat ik er geen sluitend antwoord op kan geven. Ik heb in mijn journalistieke 'tocht' niet naar cijfers gekeken, dus ik kan geen significante verschillen geven tussen oplichters of 'echte paragnosten'. Wel geloof ik direct, zo geven veel 'ervaren' en vaak ingeschakelde paragnosten aan, dat er zeer veel kwakzalvers actief zijn. Wanneer mediums en zieners veel geld vragen, moeten de alarmbellen rinkelen, zo is het devies.
Mijn advies en mijn visie is: zolang een paragnost zich serieus in een zaak verdiept en geen belachelijke honoraria vraagt (en goede resultaten geeft), is het te vertrouwen.
Daarnaast: er is in feite ook nooit een percentage te geven, omdat er mediums in Nederland rondlopen die niet openlijk als medium te boek staan. Mensen die er nog niets mee doen naar buiten toe...
Ik weet niet in welk paralel universum jij leeft maar hier is 15 april al geweest!quote:
Ik moest lachen.quote:Op donderdag 21 april 2011 11:44 schreef Stefan het volgende:
[..]
Ik weet niet in welk paralel universum jij leeft maar hier is 15 april al geweest!
Allemaal bedankt voor de positieve reacties. Ik hoop dat mijn werk eventuele verwachtingen kan waarmaken. Deze vier vragen zal ik ook nog even beantwoorden, want ik had beloofd dat ik nog eens zou terugkomen om vervolgvragen ook aandacht te geven.quote:Op woensdag 20 april 2011 12:37 schreef schommelstoel het volgende:
Vragen:
1.Heeft het uw leven een ander inzicht gegeven na alle onderzoeken?
2.Heeft u zelf wel eens iets 'niet' normaal mee gemaakt?
3.Zal uw boek mensen anders kunnen laten denken?
4.Wat wilt u bereiken met dit boek?
Bedankt voor je reactie. En zeg gerust 'je'.quote:Op donderdag 21 april 2011 02:53 schreef EricOscuro het volgende:
[..]
Beste Frank, mocht je dit nog lezen (ik las het in elk geval te laat voor een directe reactie).
Ik wil je in elk geval hartelijk bedanken voor het beantwoorden van mijn vraag! Ik was verheugd dat mijn vraag toch beantwoord werd!
Maar ehm, ik vroeg niet direct om duidelijke wetenschappelijke cijfers, maar om jouw/ uw ervaringen. Desalnietemin, ik ben zeer tevreden met uw reactie.![]()
Verder ter achtergrond; de dame waar ik over spreek is niet te huur... en doet alleen uitspraken tegen over mensen die ze kent of ineens iets over doorkrijgt. Ze is een warm mens, en zo te zien kloppen veel dingen die ze zegt... maar tegelijkertijd beamen anderen wel haar verhaal, maar vaak niet met enorm enthousiasme. Misschien omdat ze vaker hiermee geconfronteerd werden, of misschien omdat ze weliswaar denken dat het zo gegaan is... maar dat ze nog een slag om de arm houden. Of misschien dat ze haar in bescherming willen nemen, na haar hersenbloedingen.
Erg veel maakt het niet uit, betreft hoe ik tegen haar aankijk... ze is een geweldig lief en goed mens. Maar waar het wel voor uitmaakt is tegen hoe ik tegen het paranormale aankijk (dus juist dat gedeelte van haar waardoor ze me toch iets minder kritisch maakt).
En ja, ik heb zelf ook enkele dingen meegemaakt, dat mij opener heeft gemaakt naar het paranormale... een soort van minikijkjes in de toekomst (die op z'n hoogst een half uur verder was, maar doorgaans niet meer dan een 10 seconden vooruit). En dat dan ook maar tijdens een paar maanden en daarna nooit weer helaas.
Maar mocht u nog eens online komen... ik hoor graag uw visie!
Hier ook, maar in mijn verdediging: ik ben er direct in begonnen.quote:Op vrijdag 13 mei 2011 07:43 schreef Bastard het volgende:
[..]
Ja bij mij ook, vorige week vrijdag al
Had het nog niet gemeld
Hey Frank... nee dit is mij "off quard"... dit persoon (of beter deze personen) vertrouw ik meer dan anderen die zeggen eenzelfde gave te hebben.quote:Op donderdag 21 april 2011 14:26 schreef FrankvanderMeijden het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie. En zeg gerust 'je'.
Ik heb op dit moment helaas te weinig tijd om er dieper op in te gaan (want je reactie nodigt uit tot verder filosoferen), maar wel bij deze een korte reactie. De persoon die je beschrijft, lijkt niet onbetrouwbaar te zijn. Wel begrijp ik jouw argwaan richting het 'paranormale'. Om er achter te komen of het 'paranormale' iets zou kunnen bieden (het woord schrikt af, dat is jammer, je kunt het ook anders noemen), zou je met meerdere mensen in je omgeving kunnen praten die ook ervaringen hebben. Tip: stel vragen, heel gericht, zonder vooringenomen standpunt, maar wel kritisch. Laat ze zo veel mogelijk uitleggen. Dan kom je er vanzelf achter hoe een bepaalde persoon in het 'paranormale' staat.
Ik had nog een boek van Jozef Rulof uit te lezen en dan eindelijk mijn lang verwachte roman "het uur van de engelen" beginnen. Als die uit is ga ik deze lezen, ben benieuwd!quote:Op vrijdag 13 mei 2011 21:33 schreef Xessive het volgende:
[..]
Hier ook, maar in mijn verdediging: ik ben er direct in begonnen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |