abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:42:54 #1
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_94518457


Liveblogs
NRC Liveblog - NOS Liveblog - Al Jazeera Liveblog - BBC Liveblog - FMCNL: mil. radiocommunicatie - Twitter
Streams
Al Arabiya - Al Jazeera Arabic - Al Jazeera English - BBC Arabic - CBS News - CNN - Euronews - Fox News
France24 - Libya 17 February - Sky News - CPS: meerdere streams op één pagina






SPOILER: meer foto's
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.

Kaarten:

Zie voor live-updates van deze kaart: the Guardian.
Reuters heeft een kaart van Libische bases, vluchtelingen, en protesten.
SPOILER: meer kaarten
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.

SPOILER: eerdere topics
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Laatste Frontpage-nieuwsberichten:
Libië: Arabische interventie verwacht
Hillen: Deelname kost 20 miljoen euro
Libië: 'Nederland levert F-16's voor missie'
Libië: Amerikaanse F-15 gecrasht
Libië: China wil onmiddellijk bestand in Libië

Hoe beoordeel je bronnen?
Dingen die je kunt doen om de Libiërs te steunen
Libië Fototopic
Waarom grijpen we in in Libië ?
Discussieer: Lange termijn geo-politieke effecten revoluties.
quote:
No-fly zone (NFZ)
Resolutie 1973 van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties werd door de VN-Veiligheidsraad aangenomen op 17 maart 2011. Ze had betrekking op de situatie in Libië in verband met de opstand aldaar. De resolutie, die werd ingediend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Libanon stelde een vliegverbod boven Libië in en machtigde alle VN-lidstaten om, met uitsluiting van een buitenlandse bezettingsmacht op Libisch grondgebied, alle noodzakelijke maatregelen te nemen voor de bescherming van de burgerbevolking in Libië. Tien lidstaten van de Raad stemden vóór de resolutie. Naast de drie indieners waren dit de Verenigde Staten, Bosnië en Herzegovina, Colombia, Gabon, Portugal, Nigeria en Zuid-Afrika. Vijf landen onthielden zich van stemming, namelijk Rusland, China, Brazilië, Duitsland en India.

Fases
• Fase 1: Uitschakelen van de luchtverdediging
• Fase 2: Monitoren van schendingen van de no-flyzone en van aanvallen op burgers

Belangrijkste punten van de Resolutie
Eist de onmiddellijke instelling van een staakt-het-vuren en een volledige stopzetting van het geweld en alle aanvallen tegen en misbruik van burgers;
Machtigt de lidstaten (...), hetzij nationaal handelend of door middel van regionale organisaties of regelingen, (...) om met aanvallen bedreigde burgers en bevolkte gebieden in Libië, met inbegrip van Benghazi, te beschermen met uitsluiting van een buitenlandse bezettingsmacht in welke vorm dan ook op enig deel van het Libische grondgebied;
Besluit een verbod in te stellen op alle vluchten in het luchtruim van Libië om burgers te helpen beschermen;
Besluit verder dat het verbod opgelegd bij paragraaf 6 niet van toepassing is op vluchten die uitsluitend humanitaire hulp als doel hebben, zoals het leveren of het vergemakkelijken van verlenen van bijstand, met inbegrip van medische benodigdheden, voedsel, humanitaire hulpverleners en bijstand in verband met, of voor het afvoeren van vreemdelingen uit Libië, is evenmin van toepassing op vluchten die door de paragrafen 4 of 8, noch op andere vluchten die noodzakelijk worden geacht door de staten die handelen onder de vergunning die is verleend in paragraaf 8 ten behoeve van de Libische volk, en dat deze vluchten worden gecoördineerd met een mechanisme overeenkomstig met paragraaf 8;
Machtigt de lidstaten (...), hetzij nationaal handelend of door middel van regionale organisaties of regelingen, om alle nodige maatregelen te nemen om de naleving van het verbod op vluchten zoals zijn opgelegd in paragraaf 6 hierboven, zo nodig af te dwingen;
Beslist dat alle staten alle vliegtuigen die geregistreerd zijn in Libië of eigendom zijn van of geëxploiteerd worden door Libische onderdanen of bedrijven de toestemming dienen te weigeren om van hun grondgebied op te stijgen, erop te landen, of over hun grondgebied te vliegen, tenzij de betreffende vlucht is goedgekeurd door de bij resolutie 1970 ingestelde commissie of in het geval van een noodlanding. (bron)
quote:
Landen die militaire steun verlenen:
• België: stuurt zes F16 fighters, ook is de mijnenveger BNS Narcis in het gebied.
• Canada: stuurt zeven CF-18 fighters 140 soldaten naar de regio, het Halifax-class fregat HMCS Charlottetown is ook betrokken bij de operatie.
• Denemarken: stuurt zes F-16 fighters.
• Frankrijk: heeft Mirage en Rafale vliegtuigen op de bases Istres and at Solenzara gestationeerd. Tankvliegtuigen zijn gestationeerd op Istres. De anti-air destroyer Forbin is vlakbij het gebied. De carrier Charles de Gaulle wordt met haar volledige strike group naar de Libische kust uitgezonden. Tijdens een persconferentie werd gezegd dat er op dit moment (20-03) twintig vliegtuigen boven Libië actief zijn.
• Griekenland: stuurt vier F-16 fighters, twee fregatten en een AWACS.
• Italië: volgens het Pentagon nemen er elf fregatten deel aan de eerst aanvalsgolf.
• Nederland: Stuurt zes F-16's, een tanker en de Hr.ms. Haarlem, een mijnenveger.
• Noorwegen: stuurt zes F-16 fighters en een P-3 Orion surveillance vliegtuig. Hij kondigde ook aan humanitaire hulp te bieden.
• Qatar: volgens de Qatar News Agency zullen er tussen de vier en zes vliegtuigen (Mirages) meehelpen met het in stand houden van de no-fly zone boven Libië.
• Spanje: stuurt vier F-18 fighters, een tanker, one F100 frigate, one submarine and one P-3 Orion surveillance vliegtuig.
• Verenigde Arabische Emiraten: Heeft aangekondigd 24 vliegtuigen (Mirages en F-16’s) te zullen sturen.
• Verenigd Koninkrijk: Cameron heeft bevestigd dat Typhoon en Tornadofighters mee zullen participeren in de operatie, samen met tankers en surveillance vliegtuigen.
• Verenigde Staten: de VS hebben elf schepen uitgezonden, waaronder de carrier USS Enterprise. Ook worden doormiddel van Tomahawk-raketten SAM-sites uitgenomen. Volgens een woordvoerder van het Pentagon zijn er drie B-2 bommenwerpers en negentien F-16 en F-18 fighters actief boven Libië, als ook AC-130 PSYOP toestellen. Er zijn U-2 spionagevliegtuigen gestationeerd op Cyprus.

NAVO
• Heeft permanent AWACS vliegtuigen in de lucht, bemanningen worden geleverd door diverse lidstaten.

Landen die mogelijk de no-fly zone militair zullen steunen:
• Albanie: heeft bekend gemaakt klaar te zijn om te helpen.
• Jordanië
• Kroatië: heeft beloofd hulp te sturen, al dan niet militair.
• Saoedi-Arabie: Min. BuZa heeft bekend gemaakt mogelijk airstrikes uit te zullen voeren.
• Duitsland: schijnt indirect steun te gaan geven door posities in Afghanistan te gaan versterken, stuurt mogelijk AWACS-bemanningen. Ook wordt de campagne in Libië gecoördineerd vanaf een militaire basis nabij Ramstein. (zie hieronder)
• Turkije: heeft bekend gemaakt de 'nodige voorbereidingen' te gaan treffen.
• Zweden: heeft aangegeven steun te zullen verlenen wanneer de NATO daarom vraagt. Stuurt humanitaire hulp.

Bases die in gebruik zijn:
• Duitsland: Ramstein - van hieruit wordt de operatie in Libië gecoördineerd.
• Frankrijk: Istres, Solenzara, Saint-Dizier Robinson Air Base
• Griekenland: Souda, Aktion.
• Italië: Amendola, Aviano, Decimomannu, Gioia del Colle, Trapani, Pantelleria, Sigonella, Capodichino
• Spanje: Rota, Morón, Torrejón
• Verenigd Koninkrijk: RAF Akrotiri

Laatste update: 23-03, 00:37
quote:
Naamgebruik:
• Operation Mobile, Canada
• Opération Harmattan, Frankrijk
• Operation Ellamy, Verenigd Koninkrijk
• Operation Odyssey Dawn, Verenigde Staten

  woensdag 23 maart 2011 @ 17:43:41 #2
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_94518483
Duurde effe, m'n internet flikkerde eruit :').
pi_94518510
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:00 schreef yavanna het volgende:
Guardian

3.51pm: Right on cue, the Guardian's Chris McGreal has just emailed on the situation in Misrata.


Nearly 12 hours of allied air strikes have virtually wiped out Muammar Gaddafi's forces that were attacking the rebel-held town of Misrata and ended five days of bloody assault that cost nearly 100 lives. Mohammed Ali, an IT engineer at the town's main hospital, said that waves of air strikes which began shortly after midnight destroyed tanks and artillery that Gaddafi's army had been using to shell the heart of Misrata.

"The air strikes went on until 11.30 this morning. After that there was no shelling. We are very relieved. We are very grateful. We want to thank he world. The Gaddafi forces are scattered around. All that is left is the snipers and our fighters can take care of them," he
said.
Ali said that among the targets of the air strikes was a former hospital used by Gaddafi's army as a station for its tanks during its assault on Misrata. He said that the hospital was almost destroyed along with all the tanks during the coalition bombing attack. Ali said that the past five days of fighting left 94 people dead and more than 1,300 injured. About 60 civilians were among the dead, including whole families killed in their cars or homes.
Goed nieuws!
De nieuwe coördinaten die twitteraars doorgaven konden ze bij daglicht nog even checken.

Even bijlezen of men in Zintan nog leeft.
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:44:49 #4
203635 Ugjerke
God of tits and wine
pi_94518519
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:26 schreef svann het volgende:

[..]

Is dat zo?
Vlak voor de verkiezingen had de VK een zaterdagsmagazine met Roemer op de voorkant en een uitgebreid interview van een pagina of vijf.
'De pers' vond het gedoe rondom Cohen gewoon veel interessanter en 'de pers' besteedde idd relatief weinig aandacht aan Roemer. Té linkse kerk, denk ik. ;)

En nu ga ik bijlezen. Leven er nog opstandelingen?
Dat was heel fijn voor de bekendheid van Roemer. Maar je kan beter wat vaker er met een redelijk formaat bericht erin komen dan een keer met een interview van een paar pagina's. Anders krijg je "de SP laat zo weinig van zich horen" naar je geslingerd. En onder de Volkskrantlezers zitten wel een hoop potentiële SP-stemmers. Dat de Telegraaf niet zo veel aandacht aan Roemer gaf was natuurlijk al lang te verwachten, tenzij het is om hem af te kraken.

Maar ik ga nu een beetje off-topic, sorry. :@

Hebben de rebellen alweer een stad verovert eigenlijk of zijn die nog aan het organiseren?
Op maandag 29 april 2013 16:56 schreef Moira. het volgende:
Ug, je bent af en toe een (leuke) mafkees, maar ook een wijs man.
pi_94518560
Daar heb je gelijk in, Ugjerke. :Y
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
pi_94518631
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:32 schreef Opa2012 het volgende:

[..]

Dat moet Roemer dan maar eens gaan doen. Wel met z'n eigen helicopter natuurlijk.
Net zoals zij dat deden bij Lockerbie?

Sowieso onderhandelen met terroristen :')
pi_94518667
Ik denk dat de meeste nederlanders al de rampen een beetje aan zich voorbij laten gaan.
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:49:23 #8
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94518684
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:44 schreef svann het volgende:

[..]

Goed nieuws!
De nieuwe coördinaten die twitteraars doorgaven konden ze bij daglicht nog even checken.

Even bijlezen of men in Zintan nog leeft.
In Zintan zouden de rebellen Grad's hebben buitgemaakt en aan het terugschieten zijn.

Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_94518715
NEW: Fierce fighting between pro- and anti-Gadhafi forces reported in Ajdabiya

Eindelijk. De rebellen rukken op. *O*
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:50:34 #10
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_94518723
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:48 schreef svann het volgende:
Ik denk dat de meeste nederlanders al de rampen een beetje aan zich voorbij laten gaan.
De meeste mensen zijn alleen geïnteresseerd in het landelijke of regionale nieuws. Het buitenland zal ze aan hun reet roesten. In dat opzicht verschillen we niet veel met Amerikanen :').
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:51:13 #11
104871 remlof
Europees federalist
pi_94518755
[12:41 p.m. Wednesday ET, 6:41 p.m. in Libya] In the last 24 hours, the international coalition has flown 175 sorties over Libya - 113 of them by U.S. planes, U.S. Rear Adm. Gerard Hueber said. He said the coalition has no indication that Libyan leader Moammar Gadhafi was complying with a United Nations mandate to stop attacks against civilians. Coalition forces are now focusing on applying pressure on Gadhafi's ground forces that are attacking civilians, Hueber said. That includes targeting Libya's mechanized forces and artillery and interdicting supply lines for "beans and bullets," he said.

The no-fly zone now spans Libya from east to west along its coastline, Hueber added.


bron: http://news.blogs.cnn.com(...)re-erupt-in-tripoli/
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:51:21 #12
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94518759
Volgens mij niet. Vier dagen zijn voor het eerst terug enkele tanks gebombardeerd en afgelopen nacht voor het eerst flink gebombardeerd met tanks en gebouwen als doel.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
pi_94518763
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:48 schreef svann het volgende:
Ik denk dat de meeste nederlanders al de rampen een beetje aan zich voorbij laten gaan.
Maar het is eerder een wereldramp, en de wereld denkt daar wel anders over. :{

En ik denk ook niet dat er veel Nederlanders aan boord waren van die vlucht.
  woensdag 23 maart 2011 @ 17:54:16 #14
2651 svann
night-hawk
pi_94518896
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:51 schreef vergezocht het volgende:
Maar het is eerder een wereldramp, en de wereld denkt daar wel anders over. :{

En ik denk ook niet dat er veel Nederlanders aan boord waren van die vlucht.
Heb ik een ramp gemist?
Begin net pas bij te lezen.
seek electricity                     Fok!Team Kiva micro-kredieten == Doe mee met $25! == topic
pi_94518942
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:54 schreef svann het volgende:

[..]

Heb ik een ramp gemist?
Begin net pas bij te lezen.
O nee, ik dacht dat je Lockerbie bedoelde. Uit 1988 je weet.
pi_94519164
Ben net erachter gekomen dat Lizabeth Taylor is overleden :'(
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:02:07 #17
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94519208

Reportage exclusif de FRANCE 24 à Zintan (Libye)
~Cheer up, the worst is yet to come.~
pi_94519249
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 16:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

En dat doet ie door Zawya, Misrata en Zintan plat te bombarderen. :Y Dat is zeker alleen een beetje onvoorzichtig van hem.
Sinds wanneer mag je rebellen/strijdgroepen/terroristen niet meer bombarderen?

quote:
Ik dacht dat de Amerikanen collateral damage hadden uitgevonden.
Zij hebbe het idee de wereld in geholpen dat je een cleane oorlog zou kunnen voeren, wat natuurlijk niet waar is, en dat je dan heel af en toe toch wat morst, dat moest een naampje krijgen.

quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 16:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Dus omdat er eerder slechte oorlogen zijn gevoerd, mag ik nu niet voor een goede oorlog zijn?
Jawel, maar enthousiasme en naiviteit liggen dicht bij elkaar, en de vraag is of je een goede oorlog kan voeren vanuit dubieuze motieven.

Ik kijk met stijgende verbazing naar de propaganda die over ons uitgestort wordt, en met de Irak-oorlog in gedachten, hoe makkelijk de media en politici daarin meegaan. In het begin van de opstand werd er al gekopt met dat Ghadaffi steden liet platbombarderen, terwijl het om munitiedepots bleek te gaan. "Schieten op zijn volk", de eventuele aanwezigheid van wmd's is al genoemd, iets kritischer op wat er nou eigenlijk aan de hand is mag wel.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:06:41 #19
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94519395
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:03 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Sinds wanneer mag je rebellen/strijdgroepen/terroristen niet meer bombarderen?

[..]
Dus de coalitie mag de terroristenbende van Ghaddafi gewoon bombarderen, we zijn het eens.
quote:
Zij hebbe het idee de wereld in geholpen dat je een cleane oorlog zou kunnen voeren, wat natuurlijk niet waar is, en dat je dan heel af en toe toch wat morst, dat moest een naampje krijgen.

[..]
Dat idee probeerden ze te verkopen voor de foute oorlogen van Irak en Afghanistan. Maar ik zie dat niet als argument om nu geen burgers te helpen.
quote:
Jawel, maar enthousiasme en naiviteit liggen dicht bij elkaar, en de vraag is of je een goede oorlog kan voeren vanuit dubieuze motieven.
Irak en Afghanistan? Nee, maar de motieven voor dit ingrijpen zijn niet dubieus, hoogstens hypocriet aangezien het westen heeft samengewerkt met de dictators.
quote:
Ik kijk met stijgende verbazing naar de propaganda die over ons uitgestort wordt, en met de Irak-oorlog in gedachten, hoe makkelijk de media en politici daarin meegaan. In het begin van de opstand werd er al gekopt met dat Ghadaffi steden liet platbombarderen, terwijl het om munitiedepots bleek te gaan. "Schieten op zijn volk", de eventuele aanwezigheid van wmd's is al genoemd, iets kritischer op wat er nou eigenlijk aan de hand is mag wel.
Dat zal allemaal best, maar dat is voor mij geen argument om de burgers van Misrata en Zintan niet te beschermen.

Discussie verder: Waarom grijpen we in in Libië ?
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_94519454
Ik snap de TT niet, betekent het dat de rebellen al hebben gewonnen?
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:09:02 #21
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_94519472
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:08 schreef vergezocht het volgende:
Ik snap de TT niet, betekent het dat de rebellen al hebben gewonnen?
Nee, dat ze een interim-reging aan het vormen zijn.
pi_94519489
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:09 schreef Nibb-it het volgende:

[..]

Nee, dat ze een interim-reging aan het vormen zijn.
Het is geen regering als het geen macht heeft.

Eerst moeten ze de oorlog zien te winnen.
pi_94519715
ik vind het jammer dat Rozenthal de hele missie uit zijn verbanden scheurt. Het is de bedoeling om ENKEL de bevolking te beschermen tegen troepen van zowel khadaffi als rebellen. Er zijn geen gevallen bekend van dat rebellen bevolking vermoord, maar dit is wel zo bij khadaffi die gewoon zijn volk bombardeert en mensen zonder wapens laat neerschieten.

Wij mogen geen invloed hebben in het ontstaan van het nieuwe regime van het land en ook zeker niet met het aftreden van Gadhaffi. wij zijn er enkel om er voor te zorgen dat de bevolking ongedeerd blijft in deze oorlog door al het niet-precieze en zware geschut uit te schakelen. Luchtaanvallen dus!
pi_94519783
Ze hebben carte blanche gekregen om door te stoten naar de hoofdstad. Komen steeds meer berichten dat ze de direct de Stalinorgels en tanks aanvallen indien ze worden aangevallen. Nieuwe voorlopige regering zal wel snel erkend worden.

Zal inderdaad niet meer lang duren. Weekje of 2. Indien niet dan hebben we echt een probleem. Blijkens is de aanhang van G dan toch groot genoeg.
pi_94519904
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:17 schreef johnnylove het volgende:
Ze hebben carte blanche gekregen om door te stoten naar de hoofdstad. Komen steeds meer berichten dat ze de direct de Stalinorgels en tanks aanvallen indien ze worden aangevallen. Nieuwe voorlopige regering zal wel snel erkend worden.

Zal inderdaad niet meer lang duren. Weekje of 2. Indien niet dan hebben we echt een probleem. Blijkens is de aanhang van G dan toch groot genoeg.
Over wie heb je het? Wie is 'ze' ?
pi_94520051
En weer terug. :P
Zoon van Tolmai.
pi_94520206
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:19 schreef vergezocht het volgende:

[..]

Over wie heb je het? Wie is 'ze' ?
Dat is voor mij nog steeds de grootste vraag? Ik als buitenstaander ben benieuwd wie over 5 jaar daar om de macht strijd. Je moet niet vergeten dat geld blind maakt en daar komt t letterlijk uit de grond.

Om dan een maatschappij op te bouwen die er nooit is geweest op geen enkel niveau.. Dat gaat nog lastig worden in Libie. Dan heb je buurlanden die wel/en niet meedoen. Algerije is voor G bijv..
Ook het westen is zeg maar onverdeeld..

Vandaar mijn opmerking over ze, want ik weet ook niet precies wie tegen wie vecht. Ja G moet weg.
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:37:05 #28
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_94520620
Nog steeds snipers rond Misrata Hospital?

Vanmiddag al minimaal 3-4 kills bevestigd.
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:42:02 #29
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94520810
AJE

(AFP) - Ground troops loyal to Gaddafi who are threatening rebel-held cities are now being targeted by coaliton airstrikes, the US military said.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
pi_94520833
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:17 schreef johnnylove het volgende:
Ze hebben carte blanche gekregen om door te stoten naar de hoofdstad. Komen steeds meer berichten dat ze de direct de Stalinorgels en tanks aanvallen indien ze worden aangevallen.
"Stalinorgels"? Wat een geweldig woord, _O_!

Maar inderdaad, zodra de opstandelingen worden beschoten door tanks, vuren geallieerde vliegtuigen raketten af op de tanks en de artillerie. De NAVO is dan ook de facto de luchtmacht van de rebellen geworden, zij het in beperkte mate. Ik vraag me af wat ze in de steden gaan doen.
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:46:39 #31
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94520988
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:42 schreef Monidique het volgende:

[..]

"Stalinorgels"? Wat een geweldig woord, _O_!

Maar inderdaad, zodra de opstandelingen worden beschoten door tanks, vuren geallieerde vliegtuigen raketten af op de tanks en de artillerie. De NAVO is dan ook de facto de luchtmacht van de rebellen geworden, zij het in beperkte mate. Ik vraag me af wat ze in de steden gaan doen.
Wat een onzin, op 2 a 3 eerdere air strikes na, van 4 dagen terug en wellicht vannacht, worden pas sinds vanavond grondtroepen van G aangevallen nabij steden en het is helemaal niet bekend hoe/wat/waar exact.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:46:49 #32
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_94520999
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:42 schreef Monidique het volgende:

[..]

"Stalinorgels"? Wat een geweldig woord, _O_!

Maar inderdaad, zodra de opstandelingen worden beschoten door tanks, vuren geallieerde vliegtuigen raketten af op de tanks en de artillerie. De NAVO is dan ook de facto de luchtmacht van de rebellen geworden, zij het in beperkte mate. Ik vraag me af wat ze in de steden gaan doen.
Katushya's _O_
pi_94521019
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:46 schreef yavanna het volgende:

[..]

Wat een onzin, op 2 a 3 eerdere air strikes na, van 4 dagen terug en wellicht vannacht, worden pas sinds vanavond grondtroepen van G aangevallen nabij steden en het is helemaal niet bekend hoe/wat/waar exact.
Ik ben blij dat jouw uitspraken volledig consistent zijn met mijn uitspraken, :).
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:48:39 #34
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94521065
Libya rebels fail to seize air strike gains

The international intervention has certainly had an impact on the ground in Libya.

Most significantly, it did, as the chief British military spokesman put it, stop an advance by Libyan government forces on the eastern town of Benghazi "in its tracks".

That included a devastating air attack on a government military column in the open.

The United States and others insist they are not acting as the rebels' air force, but their actions are reducing some of the government's military advantages, and have clearly been a psychological boost to the rebels.

However, rebel forces in the east clearly remain badly organised.

This has left something of a military stalemate in the east. Such rebel forces as have been engaged seem unable still to match government forces in defensive positions.

The pro-Gaddafi forces clearly continue to have advantages in weaponry, especially tanks and artillery. So, unless they are moving in the open desert, the rebels seem unable to make advances.
Volunteer army

There were many military defections to the rebel side early on, clearly including some commanders and officers.

But they were mainly individuals rather than formed units, and, of course, large chunks of the regular Libyan armed forces - especially in the east - were in a bad state anyway. This has clearly blunted their potential effectiveness.

As a result, there does not seem to have been much evidence of these forces on the battlefield.

Instead, the rebel forces appear to have been largely volunteers, often with little military expertise, armed only with light weapons, and travelling essentially in pick-up trucks.

There has been little sign of serious military planning. And taking the offensive against a better-armed opponent is always inherently more challenging militarily anyway than digging in for defence.

Such few heavy weapons as have been on display have tended to be improvised or scavenged from government forces.

The government, on the other hand, still seems able to rely on elements of its elite forces.

Whether the rebel side can make serious advances in improving their training, command structure, and access to heavy weapons in the future is unclear.

There was evidence of attempts to do that in the initial stages, and some of the proponents of international intervention in the United States have suggested helping to arm and train the rebels.

But, at the moment, the military situation in the east may be descending into a messy stalemate.

There seems to be little evidence of rebel forces in the east and the west being able to co-ordinate or communicate effectively. And the situation in the west - particularly the effectiveness of rebel forces there, in the third city of Misrata - remains even murkier.

The international coalition now seems to be focusing its attention there more intensively, in what could prove to be the beginning of a new phase in the operation.

~Cheer up, the worst is yet to come.~
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:48:49 #35
104871 remlof
Europees federalist
pi_94521074
quote:
14s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:42 schreef yavanna het volgende:
AJE

(AFP) - Ground troops loyal to Gaddafi who are threatening rebel-held cities are now being targeted by coaliton airstrikes, the US military said.
Dat hebben ze vanaf het begin toch al gedaan? Vrijdag al bij Benghazi en vannacht nog bij Ajdabiya.
pi_94521112
quote:
11s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:48 schreef remlof het volgende:

[..]

Dat hebben ze vanaf het begin toch al gedaan? Vrijdag al bij Benghazi en vannacht nog bij Ajdabiya.
En twaalf uur lang in Misrata, heb ik begrepen.
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:49:42 #37
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94521115
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:47 schreef Monidique het volgende:

[..]

Ik ben blij dat jouw uitspraken volledig consistent zijn met mijn uitspraken, :).
Niet echt.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
  woensdag 23 maart 2011 @ 18:51:29 #38
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94521195
quote:
11s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:48 schreef remlof het volgende:

[..]

Dat hebben ze vanaf het begin toch al gedaan? Vrijdag al bij Benghazi en vannacht nog bij Ajdabiya.
Dat was voornl/alleen op tanks gericht, nu ook op andere gronddoelen.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:07:23 #39
304498 Nibb-it
Dirc die maelre
pi_94522074
Update 19.01: Grondtroepen van Gaddafi die een steden in handen van anti-regimestrijders willen aanvallen, zijn nu het doelwit van de geallieerde luchtaanvallen. Dat meldt het Amerikaanse leger. (AFP)

Als dit geen oorlogsverklaring meer is, weet ik het ook niet. En in principe carte blanche. Als de "anti-regimestrijders" niet binnen 2 weken in Tripoli zijn, hebben we toch verkeerde keuze gemaakt....
pi_94522254
Samenvatting van vandaag:

Luchtaanvallen van de geallieerde landen hebben de strijdkrachten van Gaddafi zo goed als helemaal verdreven uit Misrata. Hierdoor is een einde gekomen aan vijf dagen van bloedvergieten waarbij bijna honderd doden vielen.

Het anti-regimebolwerk Benghazi heeft een regering geformeerd. Mahmoud Jibril, een in Amerika opgeleide planoloog die van Gaddafi regime overliep naar de opstandelingen, is benoemd tot hoofd.

Gaddafi beloofde vandaag tijdens zijn eerste publieke verschijning in een week tijd de overwinning aan een enthousiaste menigte. Hij zei dat er geen overgave zou zijn aan de machten die thuishoren in de stofstapel der geschiedenis.
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:16:40 #42
104871 remlof
Europees federalist
pi_94522360
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:51 schreef yavanna het volgende:

[..]

Dat was voornl/alleen op tanks gericht, nu ook op andere gronddoelen.
Aha.
pi_94522477
quote:
Mahmoud Jibril, een in Amerika opgeleide planoloog die van Gaddafi regime overliep naar de opstandelingen, is benoemd tot hoofd.
Kortom, een man die decennialang bij de leiding hoorde van een wreed, terroristisch regime.
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:19:21 #44
245701 naatje_1
Naatzipiraat
pi_94522496
niets nieuws, maar:

NATO diplomats fail to agree to take over command of Libya attack operations - Reuters
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:21:54 #45
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94522622
quote:
14s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:19 schreef naatje_1 het volgende:
niets nieuws, maar:

NATO diplomats fail to agree to take over command of Libya attack operations - Reuters
Alle grote organisaties vallen uit elkaar. :Y
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_94522685
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:19 schreef Monidique het volgende:

[..]

Kortom, een man die decennialang bij de leiding hoorde van een wreed, terroristisch regime.
We hebben er nieuwe miljardair erbij. Ik geloof pas echt dat dit voor de bevolking is, is als hij over 5 jaar dit niet is. Ik acht die kans nihil.
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:23:34 #47
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94522706
Heeft iemand dat filmpje paraat, dat Libië begon met geweldloze demonstraties?
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_94522730
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:21 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Alle grote organisaties vallen uit elkaar. :Y
NATO is opgericht als verdedigend orgaan en terecht dus dat dit niet onder NATO vlag valt.
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:24:16 #49
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_94522739
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:19 schreef Monidique het volgende:

[..]

Kortom, een man die decennialang bij de leiding hoorde van een wreed, terroristisch regime.
Echt, oude mensen 13.gif
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:26:15 #50
245701 naatje_1
Naatzipiraat
pi_94522845
U.S. Def. Sec. Gates says U.S. could turn over control of Libyan military operation as soon as Saturday - AP http://bit.ly/failWN
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
pi_94522901
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:23 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Heeft iemand dat filmpje paraat, dat Libië begon met geweldloze demonstraties?
pi_94522922
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:19 schreef Monidique het volgende:

[..]

Kortom, een man die decennialang bij de leiding hoorde van een wreed, terroristisch regime.
Onzin.... je kunt ook gewoon proberen om een verschil te maken in je leven... juist door goede studies te doen en hogerop in het regime te komen.... want dat zijn juist de mensen die later het verschil kunnen maken.

Als ik 30 jaar geleden in Libië had gestudeerd zou ik ook geprobeerd hebben om zo hoog mogelijk op de ladder te komen, al was het alleen maar om het idee dat ik dan pas echt een mening in zo'n land zou hebben dat een beetje telde, en met misschien de droom om later echt een verschil te kunnen maken.

Dat hij jaren een hoog diplomaat onder het regime van Kadaffi is geweest maakt hem absoluut niet slecht hoor!
pi_94522959
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 17:06 schreef The-Dutch-Priest het volgende:

[..]

Uhh nope je linkt nu naar een andere uitzending volgens mij, namelijk naar die van maandag maar Claudia zat in die van gisteren.

Enigste Libië opmerking is op 27:10 en zo dom is het niet want die opmerking dat ze niet wist dat de regering wapens verkoopt verbaasd me niet, dat heb ik ook op Fok! al veel vaker gehoord dat men dit niet weet.

Dit is de juiste
dank voor de correctie, je hebt gelijk :)

dat men dit niet weet dat verbaast mij dus wel :{
...
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:32:02 #54
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94523143
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:23 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Heeft iemand dat filmpje paraat, dat Libië begon met geweldloze demonstraties?
Of was dat gewoon deel1 van de BBC Panorama docu?
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:32:19 #55
104871 remlof
Europees federalist
pi_94523157
quote:
4s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:27 schreef horned_reaper het volgende:

[..]

Onzin.... je kunt ook gewoon proberen om een verschil te maken in je leven... juist door goede studies te doen en hogerop in het regime te komen.... want dat zijn juist de mensen die later het verschil kunnen maken.

Als ik 30 jaar geleden in Libië had gestudeerd zou ik ook geprobeerd hebben om zo hoog mogelijk op de ladder te komen, al was het alleen maar om het idee dat ik dan pas echt een mening in zo'n land zou hebben dat een beetje telde, en met misschien de droom om later echt een verschil te kunnen maken.

Dat hij jaren een hoog diplomaat onder het regime van Kadaffi is geweest maakt hem absoluut niet slecht hoor!
Helemaal waar.

De Interim Transitional National Council heeft al een eigen website in de lucht trouwens: www.ntclibya.org
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:32:20 #56
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94523159
quote:
Ah! Thanks ^O^
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_94523253
en voor mensen die ze zien vliegen is dit misschien handig?
...
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:43:44 #58
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_94523665
De NAVO heeft weer lekker gefaald.

Ik distantieer mij bij deze openlijk van alle aantijgingen daarmee. Tijd voor Europese Lente O+
pi_94523731
quote:
4s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:27 schreef horned_reaper het volgende:

Dat hij jaren een hoog diplomaat onder het regime van Kadaffi is geweest maakt hem absoluut niet slecht hoor!
Ik was in de war met Mustafa Abdul Jalil, kennelijk. Maar inderdaad, het kan zijn dat je decennialang een wreed, barbaars, repressief regime hebt gesteund en in stand gehouden en dat je diep van binnen een heel fijne vent bent. Het kan best. Ik zou echter de vreugde temperen en wat sceptisch blijven.
pi_94523840
Jalil was a judge "known for ruling consistently against the regime"[4] before becoming justice minister in 2007. In January 2010 he attempted to resign on national television over the government's failure to release political prisoners. His resignation was rejected. He resigned on 15 February 2011 after seeing the violence used against protestors in Benghazi, being the first senior official to do so.[4]
pi_94523947
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 18:03 schreef Weltschmerz het volgende:
Jawel, maar enthousiasme en naiviteit liggen dicht bij elkaar, en de vraag is of je een goede oorlog kan voeren vanuit dubieuze motieven.

Ik kijk met stijgende verbazing naar de propaganda die over ons uitgestort wordt, en met de Irak-oorlog in gedachten, hoe makkelijk de media en politici daarin meegaan. In het begin van de opstand werd er al gekopt met dat Ghadaffi steden liet platbombarderen, terwijl het om munitiedepots bleek te gaan. "Schieten op zijn volk", de eventuele aanwezigheid van wmd's is al genoemd, iets kritischer op wat er nou eigenlijk aan de hand is mag wel.
Ik ben het met je eens. Maar, ik heb wel beelden gezien van ongewapende demonstranten die door het hoofd werden geschoten. Verder moeten wij natuurlijk ook afgaan op de informatie die we krijgen van bronnen zoals Reuters en de BBC. Er zijn simpelweg niet veel andere media aanwezig, behalve de nieuwe media als Twitteraars e.d. Als je daarnaast legt, de uitspraken en bedreigingen van Ghadaffi (of hoe je het ook schrijft), lijken mij de berichten van slachtpartijen en huurmoordenaars niet heel onwaarschijnlijk.
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:50:34 #62
104871 remlof
Europees federalist
pi_94524007
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:43 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
De NAVO heeft weer lekker gefaald.

Ik distantieer mij bij deze openlijk van alle aantijgingen daarmee. Tijd voor Europese Lente O+
Helemaal mee eens, laat Frankrijk en Engeland maar de leiding nemen van deze operatie en daarmee de basis leggen voor een EU-defensietak.

NAVO bereikt geen akkoord over leiding missie Libië
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:51:58 #63
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94524092
BBC

Canada has carried out its first bombing raids over Libya, AP reports. In the attack near the besieged city of Misrata, four CF-18 jets, supported by two refuelling aircraft, carried out two separate bombing runs, said deputy chief of air force staff Maj Gen Tom Lawson.

The Canadian planes dropped four laser-guided bombs near the besieged city of Misrata on Tuesday night and Wednesday morning.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
pi_94524218
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:49 schreef plak_bandje het volgende:

[..]

Ik ben het met je eens. Maar, ik heb wel beelden gezien van ongewapende demonstranten die door het hoofd werden geschoten.
Tsja, dat is wat ze ook zeiden over Saddam Hoessein: het is een massamoordenaar, hij let mensen martelen, opblazen, verkrachten, you name it. En daar hadden ze helemaal gelijk in. De conclusie om dus maar binnen te vallen, was echter nogal achterlijk. Je zult nog maar weinig mensen met een werkend brein vinden die denken dat de agressie tegen Irak een fantastisch idee was.
pi_94524266
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:51 schreef yavanna het volgende:

The Canadian planes dropped four laser-guided bombs near the besieged city of Misrata on Tuesday night and Wednesday morning.
Ik vraag me af of ze daarvoor drones of mensen op de grond voor gebruiken.
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:55:51 #66
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_94524320
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:54 schreef Monidique het volgende:

[..]

Ik vraag me af of ze daarvoor drones of mensen op de grond voor gebruiken.
Daar gebruiken ze een painter voor volgens mij :) Of het vliegtuig bemand of niet is, maakt verder niet uit als het doel is gemerkt (laser).
pi_94524352
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:55 schreef Hans_van_Baalen het volgende:

[..]

Daar gebruiken ze een painter voor volgens mij :) Of het vliegtuig bemand of niet is, maakt verder niet uit als het doel is gemerkt (laser).
En die doelen kunnen ze merken middels mensen op de grond of middels onbemande vliegtuigjes.
  woensdag 23 maart 2011 @ 19:57:26 #68
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94524404
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:55 schreef Hans_van_Baalen het volgende:

[..]

Daar gebruiken ze een painter voor volgens mij :) Of het vliegtuig bemand of niet is, maakt verder niet uit als het doel is gemerkt (laser).
Kun je daar iets meer over vertellen, wat is zo'n painter bv?
~Cheer up, the worst is yet to come.~
pi_94524854
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:57 schreef yavanna het volgende:

[..]

Kun je daar iets meer over vertellen, wat is zo'n painter bv?
quote:
Laser guidance is a technique of guiding a missile or other projectile or vehicle to a target by means of a laser beam. Some laser guided systems utilise beam riding guidance, but most operate more similarly to semi-active radar homing (SARH). This technique is sometimes called SALH, for Semi-Active Laser Homing. With this technique, a laser is kept pointed at the target and the laser radiation bounces off the target and is scattered in all directions (this is known as painting the target, or laser painting). The missile, bomb, etc. is launched or dropped somewhere near the target. When it is close enough for some of the reflected laser energy from the target to reach it, a laser seeker detects which direction this energy is coming from and adjusts the projectile trajectory towards the source. While the projectile is in the general area and the laser is kept aimed at the target, the projectile should be guided accurately to the target.
Als je Engels goed is is dit een prachtige uitleg.
Life is a tragedy for those who feel, but a comedy to those who think.
- Horace Walpole
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:06:17 #70
253516 Oorlogsheld
Supermarkt oorlog veteraan
pi_94524874
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 19:56 schreef Monidique het volgende:

[..]

En die doelen kunnen ze merken middels mensen op de grond of middels onbemande vliegtuigjes.
dat doen ze gewoon realtime via sattalieten natuurlijk!
Have been helt kepsteetsj at a prisson
  Donald Duck held woensdag 23 maart 2011 @ 20:08:02 #71
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_94524978
Het is jammer dat de opstandelingen zo weinig doen met de mogelijkheden die hen nu geboden worden. Er is totaal geen coördinatie, geen strategie.
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
pi_94525001
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:06 schreef Oorlogsheld het volgende:

[..]

dat doen ze gewoon realtime via sattalieten natuurlijk!
van de satellieten komt anders een slechter beeld dan van de UAV's. De camera's die op de UAV's zitten zijn bijna apache-kwaliteit namelijk, ( wat betekend dat ze vanaf 1 kilometer zien wat het merkje op de cigaret in je mond is).
pi_94525055
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:08 schreef __Saviour__ het volgende:
Het is jammer dat de opstandelingen zo weinig doen met de mogelijkheden die hen nu geboden worden. Er is totaal geen coördinatie, geen strategie.
jij zou blij zijn als ze ge-ordend troepen aanvielen en enorm veel doden veroorzaakte bij het leger van khadaffi? ik ben allang blij dat ze het woord terugtrekken kennen.
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:09:12 #74
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94525061
Wat een leuk filmpje op het journaal over "geallieerde bombardementen met burgerslachtoffers" :D
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:09:26 #75
253516 Oorlogsheld
Supermarkt oorlog veteraan
pi_94525075
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:08 schreef yowkah het volgende:

[..]

van de satellieten komt anders een slechter beeld dan van de UAV's. De camera's die op de UAV's zitten zijn bijna apache-kwaliteit namelijk, ( wat betekend dat ze vanaf 1 kilometer zien wat het merkje op de cigaret in je mond is).
Ik durf te wedden dat het leger beter beeld heeft via satalieten dan wij ooit gezien hebben,
Have been helt kepsteetsj at a prisson
pi_94525125
Off-topic-ish, maar zéér vermakelijk:

quote:
Who else was involved in the effort to forge better ties with Gadhafi? John McCain. In August 2009 he led a delegation of senators, including fellow hawks Lindsey Graham and Joe Lieberman, on a trip to visit the Libyan leader in Tripoli. Discussed during the visit was delivery of -- get this -- American military equipment to Gadhafi (a man with American blood on his hands no less).

"We discussed the possibility of moving ahead with the provision of non-lethal defense equipment to the government of Libya," the AP quoted McCain as saying at a press conference. McCain also noted that "ties between the United States and Libya have taken a remarkable and positive turn in recent years."

None of which is to say it was wrong to pursue better relations with Libya. But it's ironic that McCain is now citing the fact that Gadhafi has "American blood on his hands" as a reason to bomb Libya, considering McCain himself met with Gadhafi less than two years ago.
http://www.salon.com/news(...)ain_libya/index.html
pi_94525223
quote:
dat doen ze gewoon realtime via sattalieten natuurlijk!
Project Star Wars is niet door gegaan.
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:12:54 #78
51398 MisterJ.Lo
LL.M (Master of Laws).
pi_94525273
De NAVO lijkt op een farce uit te lopen, laat de coalitie maar de klus klaren, met Frankrijk of Groot Brittannië als leidende rol.

[ Bericht 12% gewijzigd door MisterJ.Lo op 23-03-2011 21:02:49 ]
Any man who can drive safely while kissing a pretty girl
is simply not giving the kiss the attention it deserves.
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:14:20 #79
245701 naatje_1
Naatzipiraat
pi_94525349
Secretary of State #Clinton: "Many, many Libyans are safer today because the international community took action" http://on.cnn.com/hjoPJa
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:23:42 #80
245701 naatje_1
Naatzipiraat
pi_94525866
Al Arabiya: Doctor in Misurata: Gaddafi forces tanks are approaching the hospital & are shelling the area. #Libya
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:26:26 #81
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94526017
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:05 schreef Ulpianus het volgende:

[..]



[..]

Als je Engels goed is is dit een prachtige uitleg.
Dank je. ^O^
~Cheer up, the worst is yet to come.~
pi_94526208
ik zit op omegle met mensen te discussieren over Libya en vraag waarom ze voor of tegen, best interessant
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:30:52 #83
245701 naatje_1
Naatzipiraat
pi_94526234
Al Arabiya: Reuters: Eight explosions heard in east Tripoli & smoke is seen billowing. #Libya
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:32:33 #84
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94526328
Guardian.

Some more apparent psychological warfare now, this time from the US Secretary of State, Hillary Clinton.

She has urged Gaddafi to leave Libya, adding that his inner circle should "make the right decision", the Associated Press news agency reports.

Observers have suggested that one of the primary aims of the coalition mounting air strikes in libya is to force 'palace coup'.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:34:15 #85
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_94526422
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:05 schreef Ulpianus het volgende:

[..]



[..]

Als je Engels goed is is dit een prachtige uitleg.
En zo niet, hoef je alleen maar de eerste 10 minuten van deze film te kijken, om het te begrijpen :7

  woensdag 23 maart 2011 @ 20:35:30 #86
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_94526482
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:12 schreef MisterJ.Lo het volgende:
De NAVO lijkt op een farce uit te lopen, laat de coalitie maar de klus klaren, met Frankrijk of Groot Brittannië als lijdende rol.
Idd, zo jammer dat men niet eens meer wil helpen om eigen rommel op te ruimen ;(
pi_94526716
Turkije heel erg bijgedraaid?

Ze leveren zelfs de grootste bijdrage van heel de NAVO als het om het handhaven van het wapenembargo gaat

http://www.worldbulletin.net/?aType=haber&ArticleID=71542
http://english.aljazeera.(...)323142534477747.html
Op zondag 5 februari 2012 19:00 schreef Voorschrift het volgende:
Welk sprookjespompoen kom jij uitgestapt?
pi_94526752
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:12 schreef MisterJ.Lo het volgende:
De NAVO lijkt op een farce uit te lopen, laat de coalitie maar de klus klaren, met Frankrijk of Groot Brittannië als lijdende rol.
Lijdende rol? Freudiaanse typo?
Op zondag 5 februari 2012 19:00 schreef Voorschrift het volgende:
Welk sprookjespompoen kom jij uitgestapt?
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:42:39 #89
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_94526920
Klopt, was vanochtend of begin van de middag al bekend dat ze een sub en 6 oorlogsbodems sturen.

Het is ook niet zozeer dat ze zijn bijgedraaid, het zal meer een afkeer zijn van om nu meteen al in samenwerking met de westerse wereld (die in het MO niet overal even geliefd is) een militaire operatie uit te voeren in een overwegend islamitisch gebied. Ongeacht de meningen over Turkije, geloof ik niet dat zij het daar kunnen aanzien wat Gadaffi met z'n eigen volk doet, dat is inhumaan. Ze gaan dus gewoon het volk steunen, op eigen manier.

Wat overigens prima kan zijn, is dat de hele operatie gewoon doorgaat, doordat staten uit zichzelf overgaan op actie tegen de massamoorden daar. Had er nog niet aan gedacht, maar dit is misschien wel een veel betere optie. Meerdere mogendheden uit de hele wereld die, zonder gepusht te worden, uit zichzelf opstaan tegen massamoord en dictatuur.

De eigen keuze van verschillende landen, om de mensen in Libie te helpen. Die mogelijkheid tot keuze, dat is precies waar daar op dit moment voor gevochten wordt :Y

Maar de NAVO kan opgedoekt worden.
pi_94527471
ik snap ook niet waarom nederland precies in navo structuur wilt werken en niet gewoon uit steun voor het UN zolang er ook steun is uit bepaalde andere landen uit het midden oosten.

daarnaast het is natuurlijk raar dat we alleen met de NAVO willen werken op het moment dat het hele midden oosten een hekel heeft aan de NAVO maar niet aan de VN?
pi_94527577
Nato is toch al lang over de datum?
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:55:56 #92
245701 naatje_1
Naatzipiraat
pi_94527642
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:54 schreef jpjedi het volgende:
Nato is toch al lang over de datum?
true
Hier schreef Aoibhin het volgende: Beter autist in de kist dan een feestje gemist w/ *O*
  woensdag 23 maart 2011 @ 20:58:49 #93
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94527808
7.22pm: Eight explosions were heard in the east of Tripoli this evening and smoke was seen rising into the night sky, local residents have told Reuters.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
  woensdag 23 maart 2011 @ 21:01:05 #94
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94527957
Dat zou goed nieuws zijn. Misschien gaan ze dan ook weer wat beter uitzenden.

AJE

Libyan authorities say they will release Al Jazeera's reporting crew within 24 hours, after they were detained in west Libya last week.
The crew includes two correspondents, one Tunisian and another Mauritanian, and two cameramen, one Norwegian and one British.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
  woensdag 23 maart 2011 @ 21:01:44 #95
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_94528004
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:52 schreef yowkah het volgende:
ik snap ook niet waarom nederland precies in navo structuur wilt werken en niet gewoon uit steun voor het UN zolang er ook steun is uit bepaalde andere landen uit het midden oosten.

daarnaast het is natuurlijk raar dat we alleen met de NAVO willen werken op het moment dat het hele midden oosten een hekel heeft aan de NAVO maar niet aan de VN?
En alsof we zelf geen mening hebben :P ik begrijp die redenatie ook nog steeds niet
  woensdag 23 maart 2011 @ 21:02:25 #96
51398 MisterJ.Lo
LL.M (Master of Laws).
pi_94528051
quote:
1s.gif Op woensdag 23 maart 2011 20:39 schreef De_Nuance het volgende:

[..]

Lijdende rol? Freudiaanse typo?
Leidende rol natuurlijk.
Any man who can drive safely while kissing a pretty girl
is simply not giving the kiss the attention it deserves.
  woensdag 23 maart 2011 @ 21:03:01 #97
51398 MisterJ.Lo
LL.M (Master of Laws).
pi_94528089
quote:
Volgens Sergei Prikhodko, Ruslands adviseur voor Buitenlandse Zaken van president Medvedev, is een invasie over de grond in Libië vrijwel een zekerheid. Hij zegt dat er geen gecoördineerd plan is waardoor de geallieerde actie zich zullen voortslepen.
Any man who can drive safely while kissing a pretty girl
is simply not giving the kiss the attention it deserves.
  woensdag 23 maart 2011 @ 21:05:09 #98
51398 MisterJ.Lo
LL.M (Master of Laws).
pi_94528228
quote:
Een eventuele stuurgroep van landen die de militaire interventie in Libië steunen zal toegankelijk zijn voor alle landen die willen toetreden en kan binnen enkele dagen worden opgezet. Dat zegt een Franse presidentiële bron vandaag.

Het idee is om ook landen uit te nodigen die niet op de top van afgelopen zaterdag waren maar wel geïnteresseerd zijn in deelname, zei de bron. We moeten een plek hebben waar degenen die zich willen committeren aan het helpen van de Libiërs daarvan het politieke kader kunnen bespreken. (Reuters)
Any man who can drive safely while kissing a pretty girl
is simply not giving the kiss the attention it deserves.
  woensdag 23 maart 2011 @ 21:05:23 #99
19242 yavanna
Results may vary.
pi_94528240
Korte video over de F15 piloten 'survival'. Met briljante animatie. :')

http://abcnews.go.com/GMA(...)d&utm_medium=twitter
~Cheer up, the worst is yet to come.~
  woensdag 23 maart 2011 @ 21:06:44 #100
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94528322
quote:
14s.gif Op woensdag 23 maart 2011 21:01 schreef Hans_van_Baalen het volgende:

[..]

En alsof we zelf geen mening hebben :P
Hebben we ook niet. Uit de WikiLeaks blijkt dat Amerika meer over NL te vertellen heeft dan wij zelf.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')