He, don't attack the messenger!quote:Op maandag 14 maart 2011 08:45 schreef Perrin het volgende:
[..]
Goh, Rikketik.. dom he, van die Fransen? Zomaar on-onderbouwd hun landgenoten aanraden het land te verlaten, onverantwoord!![]()
nee...niks aan de hand toch...quote:Op maandag 14 maart 2011 08:48 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
He, don't attack the messenger!
De officiele lezing is geloof ik dat die knal (van nr3) de koeling van nr2 tijdelijk heeft doen stoppen en dat nr2 zelfs gedeeltelijk bloot heeft gelegen, oid.quote:Op maandag 14 maart 2011 08:34 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Het was dan ook een flinke dreun, flink groter dan die eerste gisteren.
Doe ik dat? Rikketik valt me hard aan omdat ik geen paragrafen-lange post bouw om mijn vermoedens van slechte en veel te rooskleurige informatieverstrekking vanuit de Japanse overheid te onderbouwen.. Er zijn echter veel landen en bedrijven die hetzelfde vermoeden delen en alvast al hun landgenoten oproepen Japan te verlaten. Daarnaast kun je op internet ook zelf de reactie van Japanse overheden op recente ongelukken en rampsituaties er op naslaan, die is vaak niet bepaald een toonbeeld van openheid en eerlijkheid.quote:Op maandag 14 maart 2011 08:48 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
He, don't attack the messenger!
het is geen discussietopicquote:Op maandag 14 maart 2011 08:52 schreef Perrin het volgende:
[..]
Doe ik dat? Rikketik valt me hard aan omdat ik geen paragrafen-lange post bouw om mijn vermoedens van slechte en veel te rooskleurige informatieverstrekking vanuit de Japanse overheid te onderbouwen.. Er zijn echter veel landen en bedrijven die hetzelfde vermoeden delen en alvast al hun landgenoten oproepen Japan te verlaten. Daarnaast kun je op internet ook zelf de reactie van Japanse overheden op recente ongelukken en rampsituaties er op naslaan, die is vaak niet bepaald een toonbeeld van openheid en eerlijkheid.
Ja, die conferentie...nu live.quote:
Onschuldig, ongevaarlijk, overdreven.quote:Op maandag 14 maart 2011 04:50 schreef Salvad0R het volgende:
Vraag me af hoeveel figuren straks na zonsopgang het exploderen van de zoveelste reactor afdoen als "onschuldig" en "ongevaarlijk" en "overdreven" ...
quote:[3:43 a.m. ET Monday, 4:43 p.m. Monday in Tokyo] The U.S. 7th Fleet has temporarily repositioned its ships and planes away from the Fukushima Daiichi nuclear power plant after detecting low level contamination in the air and on its planes in the area, the U.S. Navy said.
The ship was operating about 100 miles northeast of the power plant when the "airborne radioactivity" was detected, the Navy said.
Hoe kom je hierbij? Zoveel nucleair materiaal is er nog niet naar buiten gekomen, de fuel rods zitten nog netjes in de containment vessels.quote:Op maandag 14 maart 2011 09:08 schreef HyperViper het volgende:
Waarschijnlijk is de helft van de bevolking daar al vergiftigt, horen ze over een week.
Dat is correct en daar komt de naam meltdown ook vandaan. De kern smelt letterlijk de grond in.quote:Op maandag 14 maart 2011 04:18 schreef Maisnon het volgende:
[..]
Het is geen atoombom hé
Die kern in de reactor zelf kan door een kettingreactie uit de hand lopen, dat ie zo warm wordt dat alles eromheen wegsmelt. Volgens mij dat de kern dan ook de grond in smelt en dat ze het daarom meltdown noemen, maar dat weet ik niet zeker
Jij weet niet hoeveel nucleair materiaal naar buiten is gekomen, de pleuris is allang uitgebroken man ze brengen het alleen niet naar buiten. Als zelfs de fucking corporaties het al niet meer vertrouwen danquote:Op maandag 14 maart 2011 09:11 schreef frenkck het volgende:
[..]
Hoe kom je hierbij? Zoveel nucleair materiaal is er nog niet naar buiten gekomen, de fuel rods zitten nog netjes in de containment vessels.
Die vragen allemaal asiel aan in Nederland.quote:Op maandag 14 maart 2011 09:13 schreef zakpatat90 het volgende:
Stel he. (onrealistisch plaatje maar toch). Het gaat totaal mis met die centrales enzo en heel Japan is onbewoonbaar verklaard. Wat doen ze dan met al die Japanners?
Hoop toch dat Uri ff snel zegt dat wij ze niet kunnen opvangen !quote:Op maandag 14 maart 2011 09:13 schreef zakpatat90 het volgende:
Stel he. (onrealistisch plaatje maar toch). Het gaat totaal mis met die centrales enzo en heel Japan is onbewoonbaar verklaard. Wat doen ze dan met al die Japanners?
De Fransen zullen hun redenen hebben en die had ik graag willen weten. Met hen voer ik echter geen discussie, met jou wel.quote:Op maandag 14 maart 2011 08:45 schreef Perrin het volgende:
[..]
Goh, Rikketik.. dom he, van die Fransen? Zomaar on-onderbouwd hun landgenoten aanraden het land te verlaten, onverantwoord!![]()
Ik viel je niet hard aan. Ik constateerde enkel dat je geen toelichting gaf en dat je je van enige hypocrisie bediende. Aan dat rijtje kan ik nu sarcasme, wéér een hele bult niet-onderbouwde uitspraken én verschuiven van de bewijslast toevoegen. Jammer, joh. Er zat geen kwade wil in mijn post. We verschillen duidelijk van mening en ik had mijn toelichting gegeven. Ik was enkel erg benieuwd naar de jouwe, wellicht dat ik er wat van kon leren. Dat je geen tijd of zin hebt die te geven: even goede vrienden. Maar zeg dat dan gewoon.quote:Op maandag 14 maart 2011 08:52 schreef Perrin het volgende:
[..]
Doe ik dat? Rikketik valt me hard aan omdat ik geen paragrafen-lange post bouw om mijn vermoedens van slechte en veel te rooskleurige informatieverstrekking vanuit de Japanse overheid te onderbouwen.. Er zijn echter veel landen en bedrijven die hetzelfde vermoeden delen en alvast al hun landgenoten oproepen Japan te verlaten. Daarnaast kun je op internet ook zelf de reactie van Japanse overheden op recente ongelukken en rampsituaties er op naslaan, die is vaak niet bepaald een toonbeeld van openheid en eerlijkheid.
net zo min als jij, dus loop niet allerlei dingen te roepen..quote:Op maandag 14 maart 2011 09:14 schreef HyperViper het volgende:
[..]
Jij weet niet hoeveel nucleair materiaal naar buiten is gekomen,
WE GAAN ALLEMAAL DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOODDDDDDDDD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!quote:Op maandag 14 maart 2011 09:14 schreef HyperViper het volgende:
[..]
Jij weet niet hoeveel nucleair materiaal naar buiten is gekomen, de pleuris is allang uitgebroken man ze brengen het alleen niet naar buiten. Als zelfs de fucking corporaties het al niet meer vertrouwen dan
En waar baseer jij op dat de pleuris al lang is uitgebroken, maar dat ze het niet naar buiten brengen? Op dit moment is het nog verre van een ramp als Chernobyl.quote:Op maandag 14 maart 2011 09:14 schreef HyperViper het volgende:
[..]
Jij weet niet hoeveel nucleair materiaal naar buiten is gekomen, de pleuris is allang uitgebroken man ze brengen het alleen niet naar buiten. Als zelfs de fucking corporaties het al niet meer vertrouwen dan
Ik las vanochtend wel een bericht van een overheidsmedewerker die gezegd had dat er in het gebied rondom die centrales aardig wat paniek en chaos was. Dit wordt alleen niet uitgezonden.quote:Op maandag 14 maart 2011 09:26 schreef frenkck het volgende:
En waar baseer jij op dat de pleuris al lang is uitgebroken, maar dat ze het niet naar buiten brengen? Op dit moment is het nog verre van een ramp als Chernobyl.
Nou dat mogen we niet hopenquote:Op maandag 14 maart 2011 09:14 schreef HyperViper het volgende:
[..]
Die vragen allemaal asiel aan in Nederland.
Ik weet in ieder geval tot op enige detail hoe een kernreactor werkt en functioneert. Neemt niet weg dat de situatie zorgelijk is. Als één reactor een meltdown krijgt, zijn de andere nog lastiger onder controle te houden.quote:Op maandag 14 maart 2011 09:30 schreef HyperViper het volgende:
[..]
Bla bla, je weet zelf net zo min. Ik vertrouw die spleetogen niet, waarschijnlijk loopt de helft daar al met een dikke groene bakkes rond. Bewijs maar dat het niet zo is.
Huh, zag ik gisteren ook al langskomen, waarom zijn de andere moeilijker te houden als 1 meltdown krijgt? Ik zie ze allemaal los van elkaar, ja ze kampen met dezelfde problemen, maar het is niet zo dat ze elkaar beïnvloeden, toch?quote:Op maandag 14 maart 2011 09:45 schreef frenkck het volgende:
[..]
Ik weet in ieder geval tot op enige detail hoe een kernreactor werkt en functioneert. Neemt niet weg dat de situatie zorgelijk is. Als één reactor een meltdown krijgt, zijn de andere nog lastiger onder controle te houden.
Het hoeft niet zo te zijn, maar als er een een meltdown krijgt en er kans bestaat dat deze door de vessel heen kan smelten, wil je daar niet in de buurt nog iets doen.quote:Op maandag 14 maart 2011 09:48 schreef Ermanon het volgende:
[..]
Huh, zag ik gisteren ook al langskomen, waarom zijn de andere moeilijker te houden als 1 meltdown krijgt? Ik zie ze allemaal los van elkaar, ja ze kampen met dezelfde problemen, maar het is niet zo dat ze elkaar beïnvloeden, toch?
straling is dodelijk dan en in de omgeving sterf je heel snel danquote:Op maandag 14 maart 2011 09:48 schreef Ermanon het volgende:
[..]
Huh, zag ik gisteren ook al langskomen, waarom zijn de andere moeilijker te houden als 1 meltdown krijgt? Ik zie ze allemaal los van elkaar, ja ze kampen met dezelfde problemen, maar het is niet zo dat ze elkaar beïnvloeden, toch?
Maar wat als ze alle 3 gaanquote:Op maandag 14 maart 2011 09:50 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
straling is dodelijk dan en in de omgeving sterf je heel snel dan
Sorry maar zo hoog komt mijn iq nietquote:Op maandag 14 maart 2011 10:04 schreef Perrin het volgende:
Kunnen we het niveau een beetje >IQ60 houden?
Sowieso, als de ontploffing door (radio-actief) stoom was, dan is er dus straling in de centrale vrijgekomen. Daar wordt zeewater voor koeling doorheen gepompt, het lijkt mij dan dus dat je al straling hebt in zowel koelwater als in de lucht.quote:Op maandag 14 maart 2011 09:30 schreef Dance99Vv het volgende:
0830: French Industry Minister Eric Besson describes the situation after the blasts at the Fukushima plant as worrying, saying the risk of a nuclear catastrophe cannot be ruled out.
Langdurige blootstelling is wel degelijk schadelijk inderdaad. Echter, daarvan zal geen sprake zijn als dat water gewoon weer in de zee terecht komt of als de straling in de lucht enkele kilometers verderop geblazen is. Tegen de tijd schijnt de hoeveelheid straling al miljoen malen lager te liggen (zie het Volkskrantartikel dat ik op de vorige pagina citeerde).quote:Op maandag 14 maart 2011 10:15 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Sowieso, als de ontploffing door (radio-actief) stoom was, dan is er dus straling in de centrale vrijgekomen. Daar wordt zeewater voor koeling doorheen gepompt, het lijkt mij dan dus dat je al straling hebt in zowel koelwater als in de lucht.
Dan kunnen ze wel zeggen dat de straling vergelijkbaar is met een rontgenfoto, maar ik lig niet een heel weekend lang X-rays van mijzelf te maken. Ik neem aan dat de tijd van blootstelling er ook wel wat toe doet.
Je bedoelt Amstelveen?quote:Op maandag 14 maart 2011 09:46 schreef HyperViper het volgende:
[..]
Van mij hoeven ze niet in te burgeren hoor, we maken gewoon een soort van Little Japan.
Besmet water is lang niet zo radioactief als (gebruikte) brandstof. Een stoomexplosie (of in dit geval waterstof + stoom) is lang niet zo ernstig als een open liggende reactor.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:21 schreef Rikketik het volgende:
[..]
Langdurige blootstelling is wel degelijk schadelijk inderdaad. Echter, daarvan zal geen sprake zijn als dat water gewoon weer in de zee terecht komt of als de straling in de lucht enkele kilometers verderop geblazen is. Tegen de tijd schijnt de hoeveelheid straling al miljoen malen lager te liggen (zie het Volkskrantartikel dat ik op de vorige pagina citeerde).
En genoeg water om alles te koelen, mocht het misgaan.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:24 schreef LWD-Godius het volgende:
Als je dit zo allemaal bekijkt, lijkt Nederland toch een betere plaats om kerncentrales te bouwen, er zijn hier relatief weinig externe risicofactoren aanwezig.
Blijkbaar is er toch sprake van zoveel straling dat de Amerikanen hun vloot 160km verderop weghalen.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:21 schreef Rikketik het volgende:
Langdurige blootstelling is wel degelijk schadelijk inderdaad. Echter, daarvan zal geen sprake zijn als dat water gewoon weer in de zee terecht komt of als de straling in de lucht enkele kilometers verderop geblazen is. Tegen de tijd schijnt de hoeveelheid straling al miljoen malen lager te liggen (zie het Volkskrantartikel dat ik op de vorige pagina citeerde).
Bron.quote:Vloot weg
De Amerikaanse Zevende Vloot heeft zijn schepen en vliegtuigen weggestuurd uit de buurt van de kerncentrale. Daartoe is besloten nadat een lage hoeveelheid straling was gemeten. Dit heeft de Vloot maandag bekendgemaakt.
De meting werd gedaan door het vliegdekschip USS Ronald Reagan, dat zich op dat moment op 160 kilometer uit de kust bevond.
Volgens een woordvoerder van de Vloot was de gemeten straling vergelijkbaar met de dosis die een mens normaliter in een maand in zijn natuurlijke omgeving tot zich krijgt.
Oh? Met een beetje warme zomer moeten de centrales hier al op halve kracht, hoor.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:34 schreef NJ het volgende:
[..]
En genoeg water om alles te koelen, mocht het misgaan..
Omdat anders de visjes in de Rijn doodgaan. Maar in het geval van een meltdown neem ik aan dat zelfs de Partij voor de Dieren inziet dat een paar dode vissen niet zo erg is als een volledige meltdown van een nucleaire reactor.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Oh? Met een beetje warme zomer moeten de centrales hier al op halve kracht, hoor.
Deze crisis heeft de discussie rond kernenergie wel weer een jaar of 20 teruggeworpen vrees ik. Mocht je vandaag geld willen beleggen zou ik het eerder in producenten/ontwikkelaars van alternatieve energie doen dan in bedrijven die zich bezig houden met kernenergie.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:24 schreef LWD-Godius het volgende:
Als je dit zo allemaal bekijkt, lijkt Nederland toch een betere plaats om kerncentrales te bouwen, er zijn hier relatief weinig externe risicofactoren aanwezig.
prietpraat-regeltjes in Nederland zijn daar debet aan..quote:Op maandag 14 maart 2011 10:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Oh? Met een beetje warme zomer moeten de centrales hier al op halve kracht, hoor.
Mooi, kernenergie is ook geen duurzame energie, de afval-problemen nog even daargelaten.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:57 schreef Hanoying het volgende:
[..]
Mocht je vandaag geld willen beleggen zou ik het eerder in producenten/ontwikkelaars van alternatieve energie doen dan in bedrijven die zich bezig houden met kernenergie.
Geen kernfysici in ieder geval. Er klopt weinig van het bericht. (Als je het googlet vind je ook alleen maar twijfelachtige sites en niet directe uitspraken, dus waarschijnlijk is het door een blogger verkeerd geïnterpreteerd en extra spannend gemaakt, al dan niet opzettelijk.)quote:Op maandag 14 maart 2011 11:00 schreef Ermanon het volgende:
Echt, ik wil wel weten wie die experts zijn.
Het weghalen van de Amerikaanse vloot voor de kust, doet mij vermoeden dat het iets erger is dan dat de Japanners ons willen doen gelovenquote:Op maandag 14 maart 2011 11:00 schreef Ermanon het volgende:
Echt, ik wil wel weten wie die experts zijn. We zijn bezig met een Chernobyl-snecario, terwijl de berichten uit Japan aangeven dat alles intact is, maar dat de koeling moeilijk is. Huh, hoe is dat een Chernobyl-scenario? Maargoed, op afstand van alles roepen is natuurlijk makkelijk, en kern-energie bashen is men ook niet vies van in de media, dus krijgt het extra aandacht.
Net zoals met de ramp in de golf van Mexico, kwamen ook de meest verschrikkelijke scenario's voorbij met allerlei "experts" die nog net niet het einde van de wereld voorspelden. Bleek niet waar te zijn, maar dat is maar een detail of 2.
Wat een gelul. Chernobyl kan helemaal niet.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:55 schreef Darklight het volgende:
Hebrew University Professor Menachem Luria, an expert on air quality and poisoning, told Channel 2 on Saturday: "This is very worrying. There is no doubt that we have not seen anything like this in years, perhaps ever since nuclear experiments were conducted in the atmosphere in the 1950s. From what we can gather, this disaster is even more dangerous than Chernobyl, both from the standpoint of the population's exposure to radioactive material and the spread of radioactive contamination in the area."
Luria continued: "Once there is an uncontrollable heating up, the nuclear fuel undergoes a metamorphosis into the gaseous phase. Since we are talking about metals and solid items, they turn into particles that are capable of traveling great distances. They can wander thousands of kilometers."
If these gases are indeed emitted into the atmosphere in large quantities, the wind regime could carry them all the way to China, South Korea, and eastern Russia, or in the other direction, toward Hawaii and the west coast of the United States. The likelihood of this happening, though, is not high.
Experts are now positing two possible scenarios. This first scenario is a disaster on the scale of Chernobyl, where the reactor core melted and enormous quantities of radioactive fallout were discharged into the air before being propelled by the wind and harming civilians living at a relatively great distance from the reactor. Because the core melted, the steel and concrete seal, which was meant to protect the core and prevent dangerous material from being emitted into the air, could not withstand the pressure and collapsed. As a result, thousands of people were killed, though the exact number of deaths remains unknown to this day.
Ja die olieramp lijken we alweer vergeten te zijnquote:Op maandag 14 maart 2011 11:00 schreef Ermanon het volgende:
Echt, ik wil wel weten wie die experts zijn. We zijn bezig met een Chernobyl-snecario, terwijl de berichten uit Japan aangeven dat alles intact is, maar dat de koeling moeilijk is. Huh, hoe is dat een Chernobyl-scenario? Maargoed, op afstand van alles roepen is natuurlijk makkelijk, en kern-energie bashen is men ook niet vies van in de media, dus krijgt het extra aandacht.
Net zoals met de ramp in de golf van Mexico, kwamen ook de meest verschrikkelijke scenario's voorbij met allerlei "experts" die nog net niet het einde van de wereld voorspelden. Bleek niet waar te zijn, maar dat is maar een detail of 2.
Need i say more? Ze kan vast veel over effecten zeggen als er radioactief materiaal in de lucht zit, maar doe alsjeblieft geen uitspraken over een kerncentrale zelf.quote:Op maandag 14 maart 2011 10:55 schreef Darklight het volgende:
Hebrew University Professor Menachem Luria, an expert on air quality and poisoning
Hoeft niet, het is gewoon dom on je vloot in de wind van die reactor te houden. Er bestaat een minieme kans dat er iets goed fout kan gaan. Als dit gebeurd en je ligt nog met je vloot in de wind van de reactor, ben je te laat om nog te reageren.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:02 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Het weghalen van de Amerikaanse vloot voor de kust, doet mij vermoeden dat het iets erger is dan dat de Japanners ons willen doen geloven![]()
Een tweede Chernobyl is misschien wat overdreven, maar gezond lijkt het mij niet
Er is op een vliegdekschip 160km bij de centrale vandaan te hoge straling gemeten. Lees anders mijn eerdere reactie even.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:07 schreef frenkck het volgende:
Hoeft niet, het is gewoon dom on je vloot in de wind van die reactor te houden. Er bestaat een minieme kans dat er iets goed fout kan gaan. Als dit gebeurd en je ligt nog met je vloot in de wind van de reactor, ben je te laat om nog te reageren.
Ik verbaas me er ook over dat we nog geen berichten, video's e.d. van de 200.000 geevacueerden zien. Die mensen hebben huis en haard moeten verlaten, met achterlating van huisdieren etc. En we horen helemaal niets van die mensen? Geen twitter, niets...quote:Op maandag 14 maart 2011 08:05 schreef Perrin het volgende:
[..]
Kom, Japanse regeringen staan bekend om downplayen en wegmoffelen.. meer nog dan andere regeringen. Daarnaast vind ik de informatieverstrekking erg summier en soms tegenstrijdig, wat naar mijn mening duidt op heel wat meer problemen dan wordt toegegeven.
Verhoogde waardes, niet te hoge straling, je hebt gelijk dat ze de schepen hebben weggehaald, lijkt me ook niet onverstandig, stel dat het mis gaat. Er is tenslotte ruimte zat in de oceaan, beter een keer te veel varen dan je mensen onnodig risico laten lopen.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:11 schreef Opa.Bakkebaard het volgende:
[..]
Er is op een vliegdekschip 160km bij de centrale vandaan te hoge straling gemeten. Lees anders mijn eerdere reactie even.
Bij jou thuis meten ze ook radioactiviteit.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:11 schreef Opa.Bakkebaard het volgende:
[..]
Er is op een vliegdekschip 160km bij de centrale vandaan te hoge straling gemeten. Lees anders mijn eerdere reactie even.
Je moet je niet zo druk maken, je kan er toch niets aan doen. De situatie is al naar genoeg zonder dat je er allerlei dingen bij verzint.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:12 schreef Denettemeneer het volgende:
Ik word echt schijte ziek van dat ge-downplay van de mainstream media. "ontploft, maarvaltmee", "Ontploffing, MAAR us vloot meet lage hoeveelheid straling"
Dat het in dit topic er niet om gaat om zo alarmerend mogelijke verhalen te posten zonder onderbouwing, maar het bij een feitelijke discussie te houden waar iedereen wat aan heeft.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:19 schreef Denettemeneer het volgende:
Wat wil je nou zeggen dan, al sharaf
Ja en?quote:Op maandag 14 maart 2011 11:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Bij jou thuis meten ze ook radioactiviteit.
Dit stuk is een zeer goede samenvatting wat de situatie is en die is zorgelijk. Er blijken dus echt constructie fouten gemaakt te zijn, waardoor ze niet berekend waren op zo'n tsunami. Alle backup generatoren liggen eruit en het is niet eenvoudig om het primaire koelcircuit weer op gang te krijgen.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:07 schreef Darklight het volgende:
Radioactive Releases in Japan Could Last Months, Experts Say
http://www.nytimes.com/20(...)reactor.html?_r=1&hp
Zolang het waterniveau in de reactoren hoog genoeg blijft, zal er geen meltdown ontstaan. Maar zelfs als er een meltdown ontstaat, zal het nooit de omvang van Tsjernobyl krijgen.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:25 schreef Mishu het volgende:
Gister veel over Tsjernobyl gelezen en dat lijkt er toch schrikbarend veel op. En daar was 20 km niet genoeg. En heeft de media mensen ook niet goed ingelicht. En zijn er veel mensen overleden aan stralingsziekte (brandwonden, de huid die loslaat, beenmerg wat weg is en interne bloedingen). Tja.
Precies.quote:
Daar lijkt het helemaal niet op.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:25 schreef Mishu het volgende:
Gister veel over Tsjernobyl gelezen en dat lijkt er toch schrikbarend veel op.
Antwoord: wind.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:29 schreef Denettemeneer het volgende:
Ja, of ze hadden honger en gaan fkies langs de mac, dude, ze liggen op 160 km afstand van de kust. De civs daar zijn op 20km "veilig" he aldus de officials, waarom dan nog verder moven?
Het lijkt er heel veel op? Klopt, dat was ook een ongeluk in een kerncentrale. Verder houdt iedere vergelijking op.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:25 schreef Mishu het volgende:
Gister veel over Tsjernobyl gelezen en dat lijkt er toch schrikbarend veel op. En daar was 20 km niet genoeg. En heeft de media mensen ook niet goed ingelicht. En zijn er veel mensen overleden aan stralingsziekte (brandwonden, de huid die loslaat, beenmerg wat weg is en interne bloedingen). Tja.
Zoals de wind draait, zo draaien de Amerikanen..quote:
Hehe alsof dat kleine pleurisbeetkje straling nog uitmaakt op 160 km. Zeker als je zelf al op een nucleair aangedreven vliegdekschip zit.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:23 schreef Ermanon het volgende:
De amerikanen hebben gewoon de koers verandert om uit een eventuele wolk van radioactiviteit te blijven. Dat is slim en logisch, want waarom onnodig opzoeken als het niet nodig is? Maar dat wil nog niet zeggen dat de reactoren zwaar radioactief zitten te lekken. Enkel dat er wat weg is gegaan als stoom en dat de Amerikanen die stoom ontwijken.
Verhoogde straling wil niet zeggen gevaarlijke hoeveelheden.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:29 schreef Denettemeneer het volgende:
Ja, of ze hadden honger en gaan fkies langs de mac, dude, ze liggen op 160 km afstand van de kust. De civs daar zijn op 20km "veilig" he aldus de officials, waarom dan nog verder moven?
Dit gebeurde er in Tsjernobyl. De reactor bereikte 30 !!! GW vermogen, waardoor zo goed als instantaan al het water verdampt en er een gigantische stroomdruk opgebouwd wordt. Hoe krijg je anders een 2000 ton zwaar dak weg geblazen.quote:Om 01.23 uur bereikte de reactor 30 GW, tien keer zijn normale vermogen van 3 GW. De brandstofstaven smolten en de stoomdruk steeg en veroorzaakte een stoomontploffing, die het 2000 ton zware dak van de reactor wegblies.
Idd het topic is gekaapt door aluhoedjes die zich graag wentelen in paniek en wantrouwenquote:Op maandag 14 maart 2011 11:32 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Het lijkt er heel veel op? Klopt, dat was ook een ongeluk in een kerncentrale. Verder houdt iedere vergelijking op.
Kunnen alle BNW-gekkies, 'We gaan allemaal doooohooood'-roepers en andere onheilsprofeten zich ff koest houden?
Ja, er is een levensgroot probleem. Nee, de berichtgeving is niet optimaal. Het heeft geen zin om als een kip zonder kop het einde van de wereld aan te kondigen. Gewoon de nieuwsfeiten verzamelen en die bespreken. Volgens mij was het topic daar ook voor bedoeld?
Nee. De situatie in Three Mile Island is een beter model voor wat er kan gebeuren. Kerncentrale niet weg, maar kern gesmolten, daardoor een dure opruimactie maar geen Chernobyl-scenario.quote:Op maandag 14 maart 2011 11:37 schreef Mishu het volgende:
Maarre, opgeblazen is opgeblazen toch? Als het foetsie is, is het foetsie. Kerncentrale weg.
Nou nee, zo'n centrale bestaat uit meerder lagen waarvan de buitenmuren er eentje zijnquote:Op maandag 14 maart 2011 11:37 schreef Mishu het volgende:
Maarre, opgeblazen is opgeblazen toch? Als het foetsie is, is het foetsie. Kerncentrale weg.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |