Dat laatste vormt inderdaad het grootste probleem. Slechts weinigen zijn bereid een deel van hun luxe op te geven. Toch is het wel stuitend dat er in het westen sprake is van overvloed terwijl in Afrika mensen sterven van de honger.quote:Op zondag 19 december 2010 23:26 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Wat is 'de vraag'? Mensen willen een overdadig kerstmaal waarin de helft wordt weggegooid omdat een deel van onze bevolking dat knus, kerstachtig en gezellig vindt. Als ik thuis voedzame brinta-pap eet, in afgemeten porties die overeenkomen met mijn voedselbehoefte, gaat dit ten koste van mijn welzijn. Daarmee zorgt mijn vraag naar overdaad dus voor een overproductie van goederen en dit zorgt voor honger in de derde wereld. Deze geografische verschillen zijn met rechtlijnige distributie niet te verhelpen óf zorgen voor een hoop onvrede bij de helft die moet inleveren op zijn/haar luxe.
Dat is een distributieprobleem. Dat los je zeer zeker niet op door geld af te schaffen, integendeel. Ik kan je nu al voorspellen dat zeker 90% van de wereldbevlking het leven zal laten als geld wordt afgeschaft.quote:Op zondag 19 december 2010 23:23 schreef TomLievense het volgende:
[..]
Feit is dat er in het huidige systeem mensen verhongeren, terwijl de voedselproductie veel hoger is dan de vraag. In die zin faalt het systeem.
Hoezo?quote:Op zondag 19 december 2010 23:27 schreef phpmystyle het volgende:
Niet slim van koos om hier te zeggen waar hij werkt.
Zoals je zegt is er vraag naar luxe goederen, dat is logisch want ook ik eet graag een stukje vlees.quote:Op zondag 19 december 2010 23:26 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Wat is 'de vraag'? Mensen willen een overdadig kerstmaal waarin de helft wordt weggegooid omdat een deel van onze bevolking dat knus, kerstachtig en gezellig vindt. Als ik thuis voedzame brinta-pap eet, in afgemeten porties die overeenkomen met mijn voedselbehoefte, gaat dit ten koste van mijn welzijn. Daarmee zorgt mijn vraag naar overdaad dus voor een overproductie van goederen en dit zorgt voor honger in de derde wereld. Deze geografische verschillen zijn met rechtlijnige distributie niet te verhelpen óf zorgen voor een hoop onvrede bij de helft die moet inleveren op zijn/haar luxe.
Dat sowieso. Het zal op globale schaal ingevoerd moeten worden, anders werkt het niet. We zullen met zn allen de handen ineen moeten slaan.quote:Op zondag 19 december 2010 23:28 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het zegt mij wel wat en ik zie er ook wel wat goede dingen in, zo ben ik dan ook wel weer, maar het is een ideaalbeeld wat je nastreeft, net als ik met mijn libertarisme. De praktische bezwaren tegen jouw voorstel zullen te groot zijn om een werkelijke simulatie van de gevolgen te doen, aangezien dit meer dan elk ander systeem planeetgewijs ingevoerd zou moeten worden (tegen die tijd wellicht intergalactisch zelfs). Je kan niet als één land een geldloze samenleving ambiëren, is het wel?
Omdat we allemaal weten dat php een voorliefde heeft voor iemands privé leven.quote:
Gewoon, je vertelt toch ook niet waar je woont?quote:
Doe even normaal aub.quote:Op zondag 19 december 2010 23:31 schreef TomLievense het volgende:
[..]
Omdat we allemaal weten dat php een voorliefde heeft voor iemands privé leven.
Ach, in het ergste geval kunnen jullie mijn artikelen opsnorren. Maar dat vind ik geen bezwaar. Op het gros van de verhalen ben ik immers trots en bovendien ben ik het gewend dat ze gelezen worden door tienduizenden mensen.quote:Op zondag 19 december 2010 23:31 schreef TomLievense het volgende:
[..]
Omdat we allemaal weten dat php een voorliefde heeft voor iemand privé leven.
Sorry. ik zal geen oude koeien meer uit de sloot trekken.quote:
En wat doe jij daar zelf aan dan?quote:Op zondag 19 december 2010 23:29 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat laatste vormt inderdaad het grootste probleem. Slechts weinigen zijn bereid een deel van hun luxe op te geven. Toch is het wel stuitend dat er in het westen sprake is van overvloed terwijl in Afrika mensen sterven van de honger.
Jawel. Dat staat bovendien ook gewoon in mn profiel.quote:Op zondag 19 december 2010 23:32 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Gewoon, je vertelt toch ook niet waar je woont?
Harderwijk is niet specifiek genoeg. Maar zeggen voor welk bedrijf je werkt wel. Tis niet moeilijk meer om te achterhalen wie je bentquote:Op zondag 19 december 2010 23:33 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Jawel. Dat staat bovendien ook gewoon in mn profiel.
Ik doneer elk jaar wel wat geld. Van de week weer wat centen overmaken naar Serieus Request. Verder kan ik natuurlijk wel broodpakketjes die kant opsturen, maar dat zet geen zoden aan de dijk. Dat is bovendien slechts symptoombestrijding. De problematiek moet bij de wortel worden aangepakt.quote:Op zondag 19 december 2010 23:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
En wat doe jij daar zelf aan dan?
Ik kan daar eerlijk gezegd niet wakker van liggenquote:Op zondag 19 december 2010 23:35 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Harderwijk is niet specifiek genoeg. Maar zeggen voor welk bedrijf je werkt wel. Tis niet moeilijk meer om te achterhalen wie je bentAnyway, niet dat ik zoiets zou doen.
Ik doel meer op het feit dat jij zelf ook wel erg geniet van al die luze die jou geboden wordt. Denk aan: Roken,wintersport,auto, leuk huisje, etc.quote:Op zondag 19 december 2010 23:35 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik doneer elk jaar wel wat geld. Van de week weer wat centen overmaken naar Serieus Request. Verder kan ik natuurlijk wel broodpakketjes die kant opsturen, maar dat zet geen zoden aan de dijk. Dat is bovendien slechts symptoombestrijding. De problematiek moet bij de wortel worden aangepakt.
Ik vind niet dat het moreel verkeerd is wat jij doet, want op micro-niveau kan jij door jouw consumptie aan te passen dit niet verhelpen en, anders dan bij vegetariers waar deze schaal wel bijdraagt aan de macro-economie, heeft ook het grootschalig aanpassen van 's lands voedselbehoefte geen invloed, omdat deze leegte opgevuld wordt door iets anders. Ik denk dat moraliteit geen enkele rol speelt bij behoeftebevrediging en dat overdaad versus schaarste ten alle tijde plaats zal vinden.quote:Op zondag 19 december 2010 23:30 schreef TomLievense het volgende:
[..]
Zoals je zegt is er vraag naar luxe goederen, dat is logisch want ook ik eet graag een stukje vlees.Dit gaat echter wel ten koste van de primaire voedselbehoefte van anderen in de derde wereld. Dat is moreel verkeerd of vind jij van niet?
Mocht je later politicus worden dan zou je daar wel wakker van kunnen liggen.quote:Op zondag 19 december 2010 23:36 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik kan daar eerlijk gezegd niet wakker van liggen
Ik kan dat allemaal opgeven, maar volgens mij help ik daar niemand mee.quote:Op zondag 19 december 2010 23:36 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik doel meer op het feit dat jij zelf ook wel erg geniet van al die luze die jou geboden wordt. Denk aan: Roken,wintersport,auto, leuk huisje, etc.
Verspreid ik dan zulke abjecte ideeen. Overigens heb ik geen politieke ambities.quote:Op zondag 19 december 2010 23:37 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Mocht je later politicus worden dan zou je daar wel wakker van kunnen liggen.
Verbeter de wereld en begin bij jezelf? Niet alleen maar wijzen met dat vingertje Koosjequote:Op zondag 19 december 2010 23:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik kan dat allemaal opgeven, maar volgens mij help ik daar niemand mee.
Mwah, met enige regelmaat verspreid je de meest controversiële stellingenquote:Op zondag 19 december 2010 23:38 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Verspreid ik dan zulke abjecte ideeen. Overigens heb ik geen politieke ambities.
Wat heeft een Afrikaan eraan als ik mijn auto verkoop en mn huis verlaat?quote:Op zondag 19 december 2010 23:38 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Verbeter de wereld en begin bij jezelf? Niet alleen maar wijzen met dat vingertje Koosje
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |