dat is wel een beetje gek dan lijkt mequote:Op zondag 26 augustus 2012 16:55 schreef Ticootje het volgende:
Bij een uitkering krijg je toch ook een soort strook? Er zal vast wat worden ingehouden toch?
Waarom?? Iedereen draagt belasting af dus ook een uitkeringsgerechtigde.quote:Op zondag 26 augustus 2012 16:56 schreef Barretje80 het volgende:
[..]
dat is wel een beetje gek dan lijkt me
Werknemersverzekeringen betaal je niet omdat je niet werkt en dus geen werknemer bent.quote:Op zondag 26 augustus 2012 16:59 schreef Ticootje het volgende:
Je betaald toch iets van verzekering? Of is dat echt alleen als je werkt. Het minimumloon ligt trouwens op iets van 1450 eu bruto per maand.
Dan is het ook niet raar dat je dan al die kwijtscheldingen krijgt. Want ik gok dat je ongeveer 1000 per maand overhoud om van te leven.quote:Op zondag 26 augustus 2012 16:59 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
Minimumloon is ¤1456,20 bruto dus die 1300 moet dan toch echt wel bruto zijn.
Nee en dat is dan nog zonder pensioenpremie bijvoorbeeld dus werken loont bij minimumloon echt nietquote:Op zondag 26 augustus 2012 17:39 schreef SacreCoeur het volgende:
Wat trouwens betekend dat als je werkt en je krijgt minimum dan houdt je minder over1235,37. Ik mag hopen dat ik dat verkeerd heb uitgerekend
anders is het wel heel krom.
Ik denk het niet omdat je er bruto gezien wel weer boven zit.quote:Op zondag 26 augustus 2012 17:45 schreef Ticootje het volgende:
Dat krijg je dan toch aangevuld? Je verdient toch nooit minder als je uit de bijstand gaat?
Met een heel gezin van 1700 euro netto leven is idd geen vetpot. Dat redden wij met zijn tweeën niet eensquote:Op zondag 26 augustus 2012 17:58 schreef Ticootje het volgende:
Dan vind ik het inderdaad best geld. 1700 netto.
Maar er moet wel een heel gezin op leven. Haal er maar die huur van 600 vanaf, gwl, zorgverzekering ed. Uiteindelijk is het natuurlijk geen dikke vetpot.
Dat bedrag is niet correct want inkomensafhankelijk en dus voor iedereen anders.quote:Op zondag 26 augustus 2012 18:55 schreef happyme28 het volgende:
Vergeet de inkomensafhankelijke combinatiekorting niet die je krijgt als je beide werkt, toch ook zo'n 100 euro extra in de maand.
Nou, zelfs in het minste geval is het iets van ca. 95 euro pm geloof ik. Als je meer werkt, nog meer.quote:Op zondag 26 augustus 2012 19:04 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
[..]
Dat bedrag is niet correct want inkomensafhankelijk en dus voor iedereen anders.
Maar als iedereen die thuis zit en wel zou kunnen werken, nu ook ging werken, komt er veel meer belastinggeld binnen en hoeft er minder aan uitkeringen betaald te worden en dus.... kan de overheid weer meer bijdragen aan kinderopvang en wordt dat goedkoper....quote:Op zondag 26 augustus 2012 19:25 schreef pessie het volgende:
Ik heb best intrinsieke behoefte om bij te dragen aan de economie, maar niet als de overheid dan veel meer uitgeeft aan opvang voor mn kids dan ik kan bijdragen en er een half miljoen NLers thuis zit met een vorm van uitkering. Maar zoals gezegd, ik wil echt werken als mn kids naar school gaan. Daarvoor zie ik het nut gewoon niet zo. Dus over een paar jaar draag ook ik economisch bij, nu draag ik vooral sociaal bij.
Ja, de discussie over inkomen komt automatisch als het over kosten gaat. Daarnaast zijn de kosten van kinderen op dit moment helaas erg afhankelijk van wel of geen betaalde opvang, dus ik snap dat dat erbij komt.quote:Uhm, maar volgens mij ging dit topic over wat kids kosten
Dat dus. Hier in België hetzelfde probleem trouwens. Ik vind het eigenlijk misselijkmakend, want wij mogen ervoor gaan werken.quote:Op zondag 26 augustus 2012 18:57 schreef Swetsenegger het volgende:
Volgens mij is er in je land iets serieus mis wanneer werken je nauwelijks voordeel oplevert tov een bijstandsniveau + toeslagen.
Ik vind eigenlijk dat eerst de mensen die met een uitkering thuis zitten moeten gaan werken, als ik dan nog nodig ben op de arbeidsmarkt wil ik echt wel inspringen. Het punt is alleen dat op dit moment 6% van de beroepsbevolking wat dan ook voor uitkering heeft. Ik niet, ik teer op de zak van mn manquote:Op zondag 26 augustus 2012 19:30 schreef happyme28 het volgende:
Maar als iedereen die thuis zit en wel zou kunnen werken, nu ook ging werken, komt er veel meer belastinggeld binnen en hoeft er minder aan uitkeringen betaald te worden en dus.... kan de overheid weer meer bijdragen aan kinderopvang en wordt dat goedkoper....
Wij krijgen wel zorgtoeslag, kindgebonden budget en heffingskorting. Dit wordt elk jaar minder omdat manlief meer verdient. Dit is trouwens veel minder op maandbasis dan dat de overheid zou meebetalen aan kinderopvang. Ik denk dat het ongeveer de helft van dat bedrag zou zijn. Ik zou er in ieder geval niet van rond kunnen komen als ik alleen daarvan zou moeten leven.quote:Op zondag 26 augustus 2012 19:43 schreef leonieke het volgende:
Maar je krijgt dus geen enkele vorm van uitkering, toeslag, korting, ... omdat je niet werkt, pessie (en daarbij aansluitend dat jullie gezamelijk inkomen onder een bepaald bedrag zit)? Op die manier heb ik er minder een probleem mee, maar als mensen bewust kiezen om thuis te blijven, vind ik niet dat je er ergens een financieel voordeel moet uithalen (ik vergelijk met de Belgische situatie, hé, niet met jou persoonlijk want voor jou moet ik niet gaan werken).
Een toeslag is iets anders dan een alleenstaande ouderkorting.quote:Op zondag 26 augustus 2012 19:48 schreef Ticootje het volgende:
Dus je kindgebonden budget of huurtoeslag komt dan te vervallen zeg je?
Dus je stelling was niet helemaal correctquote:Op zondag 26 augustus 2012 19:48 schreef pessie het volgende:
[..]
Wij krijgen wel zorgtoeslag, kindgebonden budget en heffingskorting. Dit wordt elk jaar minder omdat manlief meer verdient. Dit is trouwens veel minder op maandbasis dan dat de overheid zou meebetalen aan kinderopvang. Ik denk dat het ongeveer de helft van dat bedrag zou zijn. Ik zou er in ieder geval niet van rond kunnen komen als ik alleen daarvan zou moeten leven.
Uh... maar als je werkt en dus inkomen hebt, draag je ook belasting af, zeg 30% dus die moet je er dan ook aftrekkenquote:Op zondag 26 augustus 2012 19:48 schreef pessie het volgende:
[..]
Wij krijgen wel zorgtoeslag, kindgebonden budget en heffingskorting. Dit wordt elk jaar minder omdat manlief meer verdient. Dit is trouwens veel minder op maandbasis dan dat de overheid zou meebetalen aan kinderopvang. Ik denk dat het ongeveer de helft van dat bedrag zou zijn. Ik zou er in ieder geval niet van rond kunnen komen als ik alleen daarvan zou moeten leven.
Even een edit: je zou meer moeten betalen aan mij als ik Nathan naar het KDV zou brengen dan nu, om het even op die manier te zeggen.
In mijn eerste post hierover heb ik dat opgevangenquote:Op zondag 26 augustus 2012 20:06 schreef Troel het volgende:
Maar niet iedereen zit thuis bij de kinderen omdat ze thuis willen zitten bij de kinderen natuurlijk
Ik snap je niet goed. Wie maakt daar het probleem van? Ik heb het alleen over de keuze niet te werken, terwijl je prima (part-time) zou kunnen werken. En als je dan nog onder het minimum is en aanspraak moet maken op toeslagen, prima, maar dan haal je er in ieder geval voor jezelf en voor de samenleving alles uit wat mogelijk is.quote:Op zondag 26 augustus 2012 20:02 schreef Pvoesss het volgende:
Ook mensen die huurtoeslag en andere toeslagen krijgen stoppen geld terug in de maatschappij.
Wat is dan het probleem er van ook mensen moeten de minder betaalde banen doen of hebben niet de brains of de lichamelijke kwaliteiten voor een andere baan. ?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |