Dat is wel een van de redenen dat ik tegen referenda ben. De meeste mensen zijn gewoon egoistische klootzakken. Als we hen van alles laten besluiten via referenda hebben we over een aantal jaar een land waar Hitler jaloers op was geweest.quote:Op zondag 28 november 2010 09:23 schreef Sachertorte het volgende:
Wat een heerlijk beschaafd land is het toch! Komt natuurlijk door die referenda, en is ook precies waarom links tegen is: dan kunnen ze hun eigen verschrikkelijke ideologie niet meer opleggen.
Volgens mij hebben grappen a;ls een minarettenverbod meer te maken met een verschrikkelijke ideologie dan bijvoorbeeld legalisering van wietquote:Op zondag 28 november 2010 09:23 schreef Sachertorte het volgende:
Wat een heerlijk beschaafd land is het toch! Komt natuurlijk door die referenda, en is ook precies waarom links tegen is: dan kunnen ze hun eigen verschrikkelijke ideologie niet meer opleggen.
Gaan we weer. In tegenstelling tot landen in het M-O, zijn wij niet blijven steken in de Middeleeuwen. Als je zo kickt op harde straffen, wat doe je dan in Nederland.quote:Op zondag 28 november 2010 16:33 schreef Zienswijze het volgende:
De problemen in NL liggen bij het niet willen aanpakken van de criminaliteit en de uitgebreide verzorgingsstaat. In beide gevallen geheel de schuld van links dus.
Als je zeer harde straffen hanteert (dus strenger straffen dan de VS), dan is het Marokkaanse criminaliteitsprobleem in 1x opgelost. Zet voor de grap alle Nederlands-Marokkaanse jongens in Dubai; hun criminaliteit zal zienderogen dalen omdat ze zich daar wel 2x zullen bedenken wanneer ze een oud vrouwtje zullen overvallen.
Gaan we weer. In tegenstelling tot landen in het M-O, zijn wij niet blijven steken in de Middeleeuwen. Als je zo kickt op harde straffen, wat doe je dan in Nederland. [/quote] Wat ik in NL doe? Ik zet mij in voor een welvarend en veilig Nederland. Ik weet precies waarom mensen PVV stemmen. Verder weet ik precies waar de "fout" bij bepaalde groepen allochtonën ligt. Doordat ik mij hiervan bewust ben, kan ik mij inzetten voor een betere toenadering autochtoon-allochtoon en hiermee voorkom ik eventuele rassenrellen in de toekomst in Europa. Dit doe ik echter niet met theedrinken, maar met daadkrachtig, werkend beleid.quote:[b]Op zondag 28 november 2010 16:40 schreef KoosVogels het volgende:[/b
De praktijk in landen als Dubai, Singapore en Japan, waar zeer hard wordt gestraft bij criminaliteit, de criminaliteit vrijwel nihil is.quote:Verder is het nooit bewezen dat harder straffen een significant effect heeft op de criminaliteit.
Verblijfsvergunning.quote:Op zondag 28 november 2010 16:37 schreef Sloggi het volgende:
Wat me niet helemaal duidelijk is: gaat het hier om migranten met een Zwitsers paspoort of om migranten met een verblijfsvergunning?
Opleggen is opleggen, of dat nou door een referendum, linkse verschikkelijken, moslims of wie dan ook gebeurt.quote:Op zondag 28 november 2010 09:23 schreef Sachertorte het volgende:
Wat een heerlijk beschaafd land is het toch! Komt natuurlijk door die referenda, en is ook precies waarom links tegen is: dan kunnen ze hun eigen verschrikkelijke ideologie niet meer opleggen.
Uuhm, ik ben hier geboren, werk me uit de naad en draag maandelijks een groot percentage van mijn salaris af aan vadertje staat. Verder streef ik naar een land waar mensen gelijk worden behandeld, ondanks hun afkomst of de religie die zij aanhangen. In mijn optiek is er niets mis met veiligheidsmaatregelen, mits deze binnen de perken zijn. De spastische maatregelen die de laatste jaren zijn genomen door onze regeringen en onze vrijheid verder inperken, zijn mij doorn in het oog. Dus ja, ik denk dat ik genoeg bijdraag aan mijn land.quote:Op zondag 28 november 2010 16:49 schreef Zienswijze het volgende:
Wat ik in NL doe? Ik zet mij in voor een welvarend en veilig Nederland. Ik weet precies waarom mensen PVV stemmen. Verder weet ik precies waar de "fout" bij bepaalde groepen allochtonën ligt. Doordat ik mij hiervan bewust ben, kan ik mij inzetten voor een betere toenadering autochtoon-allochtoon en hiermee voorkom ik eventuele rassenrellen in de toekomst in Europa. Dit doe ik echter niet met theedrinken, maar met daadkrachtig, werkend beleid.
Ik zou eerder aan jou kunnen vragen: wat draag jij bij aan NL? Jij, met je naieve linkse plannen en beleid, zorgt juist voor de achteruitgang van NL: onveilige sfeer, veel belastinggeld kwijt aan de uitgebreide sociale zekerheid, vergrote spanningen tussen autochtoon-allochtoon, verharde sfeer in het land als gevolg van het mislukte integratiebeleid.
Probleem is dat jij het een met het ander verbindt, terwijl dat mogelijk niet terecht is. Jij beweert dat de criminaliteit in Japan laag is vanwege de hoge strafmaat, terwijl het niet vaststaat dat dit de achterliggende oorzaak is. Ik heb meer aan een rapport waarin uit de doeken wordt gedaan dat hoge straffen automatisch leiden tot minder criminaliteit.quote:De praktijk in landen als Dubai, Singapore en Japan, waar zeer hard wordt gestraft bij criminaliteit, de criminaliteit vrijwel nihil is.
In tegenstelling, jij kan geen één land opnoemen, wat lage straffen en luxe cellen verschaft, en waar de criminaliteit vrijwel nihil is.
Ik heb een voorbeeld: Pakistaanse immigranten in VK veroorzaken veel criminaliteit. Echter, Pakistaanse immmigranten in Dubai veroorzaken nauwelijks criminaliteit.quote:Op zondag 28 november 2010 17:09 schreef KoosVogels het volgende: [/'b]
Verder streef ik naar een land waar mensen gelijk worden behandeld, ondanks hun afkomst of de religie die zij aanhangen. In mijn optiek is er niets mis met veiligheidsmaatregelen, mits deze binnen de perken zijn. De spastische maatregelen die de laatste jaren zijn genomen door onze regeringen en onze vrijheid verder inperken, zijn mij doorn in het oog. Dus ja, ik denk dat ik genoeg bijdraag aan mijn land. [/quote] Je snapt toch zelf wel dat de huidige veiligheidsmaatregelen niet werken? Hoe komt het anders dat we zoveel last hebben van Marokkaanse jongeren [b]in Nederland terwijl Marokkanen in Marokko en islamieten in Dubai weinig criminaliteit veroorzaken?
Verder snap je het sneeuwbaleffect niet:
- Links wil het criminaliteitsprobleen onder Marok. en Antilianen niet oplossen.
- Gevolg: op den duur gaat het volk morren, omdat het volk constant wordt beroofd en overvallen.
- Gevolg: spanningen autochtoon-allochtoon worden vergroot
- Gevolg: verharde én onprettige sfeer in de samenleving"
- Wat uiteindelijk kan leiden tot: rassenrellen.
[quote]Probleem is dat jij het een met het ander verbindt, terwijl dat mogelijk niet terecht is. Jij beweert dat de criminaliteit in Japan laag is vanwege de hoge strafmaat, terwijl het niet vaststaat dat dit de achterliggende oorzaak is. Ik heb meer aan een rapport waarin uit de doeken wordt gedaan dat hoge straffen automatisch leiden tot minder criminaliteit.
Je snapt toch zelf wel dat de huidige veiligheidsmaatregelen niet werken? Hoe komt het anders dat we zoveel last hebben van Marokkaanse jongeren in Nederland terwijl Marokkanen in Marokko en islamieten in Dubai weinig criminaliteit veroorzaken?quote:Op zondag 28 november 2010 17:09 schreef KoosVogels het volgende:
Verder streef ik naar een land waar mensen gelijk worden behandeld, ondanks hun afkomst of de religie die zij aanhangen. In mijn optiek is er niets mis met veiligheidsmaatregelen, mits deze binnen de perken zijn. De spastische maatregelen die de laatste jaren zijn genomen door onze regeringen en onze vrijheid verder inperken, zijn mij doorn in het oog. Dus ja, ik denk dat ik genoeg bijdraag aan mijn land.
Hoezo? Het gaat hier niet om immigranten met de nationaliteit van dat land.quote:Op zondag 28 november 2010 18:18 schreef IHVK het volgende:
Zwitserland verliest hiermee ook de internationale neutrale status wmb.
Stel je voor democratie, dat is idd niet weggelegd voor salonsocialisten zoals jij!quote:Op zondag 28 november 2010 18:23 schreef IHVK het volgende:
Alweer een goede reden om tegen dit soort hyperige referernda te zijn.
Als drie dagen achter elkaar in de Telegraaf iets staat over Marokkanen stemt op dag 4 60% van Nederland dat alle moslims weg moeten. Moeten we niet hebben.
Nee klopt, ik was er ook tegen dat de NSDAP aan de macht kwam toentertijd. Maar niemand wilde luisteren, tja en toen was er oorlog enzo.quote:Op zondag 28 november 2010 18:32 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Stel je voor democratie, dat is idd niet weggelegd voor salonsocialisten zoals jij!
De NSDAP is zo'n beetje het beste argument voor referenda.quote:Op zondag 28 november 2010 18:33 schreef IHVK het volgende:
[..]
Nee klopt, ik was er ook tegen dat de NSDAP aan de macht kwam toentertijd. Maar niemand wilde luisteren, tja en toen was er oorlog enzo.
Wil je zeggen dat we nu geen democratische staat zijn?quote:Op zondag 28 november 2010 18:32 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Stel je voor democratie, dat is idd niet weggelegd voor salonsocialisten zoals jij!
Kijk uit, het is de moraalridder!quote:Op zondag 28 november 2010 18:22 schreef IHVK het volgende:
Ja ik dacht het ook toen ik op invoeren klikte.
Maar ik bedoel gewoon een land dat met dit soort rare voorstellen komt, moet geen internationaal aanzien genieten.
Hoe dan?quote:Op zondag 28 november 2010 18:39 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
De NSDAP is zo'n beetje het beste argument voor referenda.
Hoe is Hitler ook alweer aan de macht gekomen? -> door het uitschakelen van de democratie.quote:Op zondag 28 november 2010 18:42 schreef IHVK het volgende:
[..]
Hoe dan?
Je bedoelt dat er nooit zoveel negatieve emotie was opgebouwd bij het volk toen?
En dat beweert dan dat links naiëf en goedgelovig is...quote:Op zondag 28 november 2010 18:46 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Hoe is Hitler ook alweer aan de macht gekomen? -> door het uitschakelen van de democratie.
Daarnaast is het een bekend gegeven dat gewone burgers niet van oorlog houden. Als je daar over mag stemmen, zal er veel minder oorlog zijn dan wanneer er een machtselite is. Hoe democratischer, hoe minder geweld, en hoe beschaafder een land; referenda zijn het summum van democratie. Het is niet voor niets dat Zwitserland nooit oorlog voert.
Zwitserland heeft niet de capaciteiten om oorlog te voeren.quote:Op zondag 28 november 2010 18:46 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Hoe is Hitler ook alweer aan de macht gekomen? -> door het uitschakelen van de democratie.
Daarnaast is het een bekend gegeven dat gewone burgers niet van oorlog houden. Als je daar over mag stemmen, zal er veel minder oorlog zijn dan wanneer er een machtselite is. Hoe democratischer, hoe minder geweld, en hoe beschaafder een land; referenda zijn het summum van democratie. Het is niet voor niets dat Zwitserland nooit oorlog voert.
Ik trol wel eens, maar dit is een bloedserieuze post.quote:Op zondag 28 november 2010 18:47 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En dat beweert dan dat links naiëf en goedgelovig is...![]()
![]()
Oh, hoe is Hitler dan aan de macht gekomen volgens jou?quote:Op zondag 28 november 2010 18:47 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En dat beweert dan dat links naiëf en goedgelovig is...![]()
![]()
Zeker wel. Iedere mannelijke burger boven de 18 is daar inzetbaar, en in bezit van een vuurwapen. Het Zwitserse leger is groot en goed getraind (vaak op herhaling).quote:Op zondag 28 november 2010 18:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Zwitserland heeft niet de capaciteiten om oorlog te voeren.
Leuk, voor defensieve spelletjes.quote:Op zondag 28 november 2010 18:49 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Zeker wel. Iedere mannelijke burger boven de 18 is daar inzetbaar, en in bezit van een vuurwapen. Het Zwitserse leger is groot en goed getraind (vaak op herhaling).
Het ging me meer om de opmerking dat democratie te allen tijde leidt tot meer beschaving.quote:Op zondag 28 november 2010 18:48 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Ik trol wel eens, maar dit is een bloedserieuze post.
EN ook gewoon waar. Maar vooruit: vertel me maar hoe Hitler aan de macht kwam. Ik wil ook wel eens lachen.
Hoho, ik ben niet tegen de democratie. Maar tegen een hypesocratie of de mediacratie.quote:Op zondag 28 november 2010 18:46 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Hoe is Hitler ook alweer aan de macht gekomen? -> door het uitschakelen van de democratie.
Bron?quote:Daarnaast is het een bekend gegeven dat gewone burgers niet van oorlog houden.
Mwoah als de burgers genoeg worden bang gemaakt dan zijn ze heen snel voor oorlog. Kijk maar naar de nasleep van 11 september. Als iets makkelijk te manipuleren is dan zijn het wel mensenmassa's.quote:Als je daar over mag stemmen, zal er veel minder oorlog zijn dan wanneer er een machtselite is.
Dat heeft verscheidene oorzaken, als Zwitersland interessant was , werd het heus wel binnengevallen door een ander land en dan voer je automatisch oorlog. Alsof Nederland stond te trappelen om mee te doen tijdens WOII.quote:Hoe democratischer, hoe minder geweld, en hoe beschaafder een land; referenda zijn het summum van democratie. Het is niet voor niets dat Zwitserland nooit oorlog voert.
Hij is gekozen door het Duitse volk.quote:Op zondag 28 november 2010 18:49 schreef eriksd het volgende:
[..]
Oh, hoe is Hitler dan aan de macht gekomen volgens jou?
http://www.nzz.ch/nachric(...)entar_1.8499110.htmlquote:Unmittelbar stehen nun Bundesrat und Parlament vor der Aufgabe, ein Ausführungsgesetz auszuarbeiten. Zum einen sind Lücken im Deliktskatalog der Initiative (es fehlen besonders die Wirtschaftsdelikte) zu füllen, und dabei könnte der Gegenentwurf als Grundlage dienen. Zum anderen sind die im neuen Verfassungstext genannten Tatbestände, sofern sie nicht klar sind, zu umschreiben, und hier ist das Dilemma deutlich: Eine wörtliche Auslegung führt zu Konflikten mit liberalen Prinzipien und mit dem Abkommen über die Personenfreizügigkeit, das höhere Hürden für Abschiebungen setzt. Die Beschränkung auf schwere Fälle hingegen widerspräche dem Beschluss des Volkes. Wenn das Parlament einen Weg findet, könnte bei der Anwendung allenfalls vor Gericht die Europäische Menschenrechtskonvention (Recht auf Familienleben) angerufen werden.
Dus als ik je goed begrijp heeft keurig een meerderheid gehaald, en geheel conform traditionele gebruiken wetgeving gemaakt?quote:Op zondag 28 november 2010 18:55 schreef IHVK het volgende:
[..]
Hij is gekozen door het Duitse volk.
De geschiedenis geeft me gelijk. Er bestaat niets beschaafders dan een democratie.quote:Op zondag 28 november 2010 18:53 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het ging me meer om de opmerking dat democratie te allen tijde leidt tot meer beschaving.
Hij heeft keurig een meerderheid gehaald inderdaad.quote:Op zondag 28 november 2010 18:58 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dus als ik je goed begrijp heeft keurig een meerderheid gehaald, en geheel conform traditionele gebruiken wetgeving gemaakt?
Je weet zelf wel dat dit niet klopt.
Je lijkt te vergeten dat het gaat om criminele immigranten, je doet net alsof ze alle immigranten uit willen zetten.quote:Op zondag 28 november 2010 18:17 schreef IHVK het volgende:
Ook gewoon Nederlanders dus, leuk voor die Nederlanders daar.
Eens. Maar ik vind referenda geen summum van het democratische systeem waar jij het over hebt.quote:Op zondag 28 november 2010 18:58 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
De geschiedenis geeft me gelijk. Er bestaat niets beschaafders dan een democratie.
Er worden mensen zo vaak onterecht veroordeeld. En de Zwitsers kennende zal een 'Schwarzkopf' al makkelijk per definitie schuldig zijn. Iets met vooroordelen.quote:Op zondag 28 november 2010 19:01 schreef Boekenwurm het volgende:
[..]
Je lijkt te vergeten dat het gaat om criminele immigranten, je doet net alsof ze alle immigranten uit willen zetten.
Daar valt wel wat op af te dingen, de SA was niet erg democratisch of wel?quote:Op zondag 28 november 2010 18:53 schreef IHVK het volgende:
[..]
Hoho, ik ben niet tegen de democratie. Maar tegen een hypesocratie of de mediacratie.
En Hitler kwam prima democratisch aan de macht hoor,
Precies. En jij denkt dat Hitler 12 jaar aan de macht was geweest als de democratie intact was gebleven?quote:maar hij schakelde de democratie achteraf mooi uit.
Dat is een feit van algemene bekendheid, maar als je me niet gelooft: google maar eens op democratie en oorlogsmoeheid.quote:[..]
Bron?
Dat was een gerechtvaardigde oorlog, en daar krijg je een democratie wel (even, niet te lang) in mee.quote:[..]
Mwoah als de burgers genoeg worden bang gemaakt dan zijn ze heen snel voor oorlog. Kijk maar naar de nasleep van 11 september. Als iets makkelijk te manipuleren is dan zijn het wel mensenmassa's.
Het gaat hier om een offensieve oorlog he?quote:[..]
Dat heeft verscheidene oorzaken, als Zwitersland interessant was , werd het heus wel binnengevallen door een ander land en dan voer je automatisch oorlog. Alsof Nederland stond te trappelen om mee te doen tijdens WOII.
Heeft meer met de ligging in de alpen en totaal niet interessant zijn te maken denk ik.
Kom op zeg, ben je nu serieus? Over vooroordelen gesproken, hypocriete calimero.quote:Op zondag 28 november 2010 19:02 schreef IHVK het volgende:
[..]
Er worden mensen zo vaak onterecht veroordeeld. En de Zwitsers kennende zal een 'Schwarzkopf' al makkelijk per definitie schuldig zijn. Iets met vooroordelen.
Dat is niet waar.quote:Op zondag 28 november 2010 19:00 schreef IHVK het volgende:
[..]
Hij heeft keurig een meerderheid gehaald inderdaad.
Na de verkiezingen in het voorjaar van 1933 bezat Hitler, door steun van de Zentrumpartei en de DNVP, een absolute meerderheid in het parlement en kon hij legitiem en ongehinderd alle macht aan zich trekken.
Misschien ben je dan in een wat rationelere en minder hypocriete bui.quote:Op zondag 28 november 2010 19:08 schreef IHVK het volgende:
Oké heb vanavond geen tijd meer. Maar I'll be back. Ik beloof het.
quote:Op zondag 28 november 2010 18:33 schreef IHVK het volgende:
[..]
Nee klopt, ik was er ook tegen dat de NSDAP aan de macht kwam toentertijd. Maar niemand wilde luisteren, tja en toen was er oorlog enzo.
Sommige mensen lezen wel een wat enzo. Dat zal jou wellicht verbazen.quote:Op maandag 29 november 2010 08:17 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Wat een grootspraak, in die tijd zat je vader nog in de geitenbergen van Turkije zijn kwakjes tegen die beesten aan te schieten en jij zat nog niet eens in zijn verrekijker.
Wat mij vaak verbaast is je NL-taal in geschrift en dat voor een nuchtere blonde kaaskop met blauwe ogen journalist.quote:Op maandag 29 november 2010 08:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Sommige mensen lezen wel een wat enzo. Dat zal jou wellicht verbazen.
En wat doe je zelf in die paar zinnen?quote:Op zondag 28 november 2010 19:02 schreef IHVK het volgende:
[..]
Er worden mensen zo vaak onterecht veroordeeld. En de Zwitsers kennende zal een 'Schwarzkopf' al makkelijk per definitie schuldig zijn. Iets met vooroordelen.
Is dit wel zo rechts? Hier worden voorwaarden gesteld aan immigranten. Nieuwkomers hebben zich te gedragen. Vind ik eigenlijk niet eens meer dan normaal.quote:Op donderdag 11 november 2010 19:09 schreef Holograph het volgende:
Ik zit te wachten op de reacties dat Zwitserland een racistisch en rechts-extremistisch land is.
OT: Goede ontwikkeling, Europa verrechts.
Als we zo beginnenquote:Op maandag 29 november 2010 09:50 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Wat mij vaak verbaast is je NL-taal in geschrift en dat voor een nuchtere blonde kaaskop met blauwe ogen journalist.
Net zo fout als random beginnen over schizofrenie als iemand z'n mening anders is dan de jouwe.quote:
Waarom, moeten we onze problemen niet ook gewoon hier oplossen?quote:Op maandag 29 november 2010 18:16 schreef phpmystyle het volgende:
Criminele allochtonen moeten ten alle tijden uitgezet worden!
Nee, kut Marokkanen zijn voor Marokko, niet voor ons.quote:Op maandag 29 november 2010 18:17 schreef du_ke het volgende:
[..]
Waarom, moeten we onze problemen niet ook gewoon hier oplossen?
Als ze hier geboren en getogen zijn?quote:Op maandag 29 november 2010 18:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Nee, kut Marokkanen zijn voor Marokko, niet voor ons.
Maar zijn 't dan nog wel allochtonen?quote:Op maandag 29 november 2010 18:23 schreef du_ke het volgende:
[..]
Als ze hier geboren en getogen zijn?
Ja zolang 1 van de ouders niet in NL is geboren of niet de NL nationaliteit heeft.quote:Op maandag 29 november 2010 18:26 schreef popolon het volgende:
[..]
Maar zijn 't dan nog wel allochtonen?
In de ogen van sommige mensen wel ja. Ik ken zelfs mensen die zeggen dat gekleurde Nederlanders niet bestaan, zonder dat ze dit overigens kwaad of racistisch bedoelen. Veel van deze 'allochtonen' voelen zichzelf vaak ook nog meer verbonden met het land van hun ouders of grootouders dan dat ze zich met Nederlander verbonden voelen.quote:Op maandag 29 november 2010 18:26 schreef popolon het volgende:
[..]
Maar zijn 't dan nog wel allochtonen?
Het gros daarvan is inmiddels al van de 3e generatie, geen allochtonen dus.quote:Op maandag 29 november 2010 18:29 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ja zolang 1 van de ouders niet in NL is geboren of niet de NL nationaliteit heeft.
Zeker niet het gros. De derde generatie ligt grotendeels nog in de luiers.quote:Op maandag 29 november 2010 18:38 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het gros daarvan is inmiddels al van de 3e generatie, geen allochtonen dus.
Geen-enkel-probleem, ze zijn van Marokkaanse ORIGINE, onwelwillendheid kunnen we niet gebruiken.quote:Op maandag 29 november 2010 18:23 schreef du_ke het volgende:
[..]
Als ze hier geboren en getogen zijn?
Nogal simplistische benaderingquote:Op maandag 29 november 2010 18:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Geen-enkel-probleem, ze zijn van Marokkaanse ORIGINE, onwelwillendheid kunnen we niet gebruiken.
True that.quote:Op maandag 29 november 2010 18:44 schreef du_ke het volgende:
[..]
Zeker niet het gros. De derde generatie ligt grotendeels nog in de luiers.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |