Als je een goedkoop rolmatje wil: IKEA heeft ze als placemat. Ze zijn dan wel iets groter, maar ik gebruik ze hier nu (zit een half jaar in het buitenland en geen zin om alles mee te sjouwen) en het werkt prima! 1.50 ongeveer voor zo'n ding.quote:Op woensdag 15 september 2010 14:44 schreef _Loki het volgende:
Ik moet ook nog steeds langs de toko voor goedkopere sushi spullen. Jezus wat zijn die in de supermarkt beláchelijk duur! 2,50 voor 10 norivellen, 2,10 voor een rolmatje en 3,00 voor rijst
quote:Op woensdag 15 september 2010 14:25 schreef Rienie het volgende:
edit: @ loki: de silica gel verpakking er weer indoen en toch goed afsluiten.. maar ik merk zelf ook wel een beetje kwaliteitverlies
Ja hoor, met bijvoorbeeld komkommer of avocado.quote:Op woensdag 15 september 2010 15:24 schreef rijsttafel het volgende:
Bestaat er eigenlijk ook sushi zonder vis/vlees of is het dan geen sushi meer?
Ik kwam hier in Tokyo 'Healthy sushi' tegen op de kaart van een sushirestaurant. Niet besteld, maar ik zag iig iets als komkommer, bieslook en ingemaakte daikon. Met japanse omelet kan natuurlijk ook.quote:Op woensdag 15 september 2010 15:24 schreef rijsttafel het volgende:
Bestaat er eigenlijk ook sushi zonder vis/vlees of is het dan geen sushi meer?
Dan doe ik die maar niet, bedankt voor de tipquote:Op woensdag 15 september 2010 15:30 schreef _Arual_ het volgende:
Vergeet ik verdorie de gefermenteerde sojabonen te noemen. Maar die smaken naar kots.
Hier zijn hele volksstammen er blij mee, dus je weet maar nooit.quote:Op woensdag 15 september 2010 15:33 schreef rijsttafel het volgende:
[..]
Dan doe ik die maar niet, bedankt voor de tip
Ik plak het pakje altijd weer luchtdicht met plakband.quote:Op woensdag 15 september 2010 15:13 schreef _Loki het volgende:
Ja die had ik ook al gelezen, maar ik dacht, misschien heeft iemand anders ook nog een goede tip.
quote:Op woensdag 15 september 2010 15:32 schreef _Arual_ het volgende:
Ik kan na een week tokyo overigens geen sushi meer zien
Als dit gaat over het goed bewaren van de nori vellen dan heb ik denk ik de oplossing... Ik heb van die hersluitbare zakjes van de Ikea, de grootste is precies het goede formaat om de norivellen in de verpakking in te kunnen bewaren! Dus het pas precies en is heel goed afgesloten.quote:Op woensdag 15 september 2010 15:13 schreef _Loki het volgende:
Ja die had ik ook al gelezen, maar ik dacht, misschien heeft iemand anders ook nog een goede tip.
en omelet, of zeewier, of zelfs kaasquote:Op woensdag 15 september 2010 15:27 schreef Ole het volgende:
[..]
Ja hoor, met bijvoorbeeld komkommer of avocado.
shabu shabuquote:Op donderdag 28 oktober 2010 11:21 schreef Desree65 het volgende:
Hoewel het al weer een tijdje geleden is dat er in dit topic geschreven is, wil ik toch wat vragen.
Vorige week zijn we wezen eten bij Shabu shabu in Rotterdam, uiteraard hebben wij met volle teuegen genoten, en omdat ik graag zelf kokkelrel lijkt het me luek om zelf eens aan de slag te gaan komend weekend.
Het meeste is al in huis, (behalve de vis uiteraard) maar nu vraag ik me iets af wij hebben daar de Salomon cheese maki gegeten, en vonden dat wel heel erg lekker.
Ik heb geprobeerd om nou vast te stellen wat daar zoal in ging, maar kwam niet veel verder dan rijst en zalm en klaas uiteraard, maar mijn vraag is hebben jullie enig idee welke kaas hierin gebruikt wordt en wat er nog meer in gaat.
(Als ik toen had geweten dat ik het zelf wou gaan proberen had ik uiteraard beter mijn best gedaan om de ingredienten te achterhalen.
Alvast bedankt
Nee, dit waren maki's met 'alles-wat-ik-nog-in-de-koelkast-vond'!quote:
Shabu Shabu is wel de beste in R'dam vind ik! Maar om op je vraag antwoord te geven.. Als ik zelf sushi maak, koop ik altijd een sushi pakket van de AH. Daar zit sowieso de rijst, matjes, stokjes en saus in die je nodig hebt. Enige wat je dan nog nodig hebt, zijn de verse ingrediënten.quote:Op donderdag 28 oktober 2010 11:21 schreef Desree65 het volgende:
Hoewel het al weer een tijdje geleden is dat er in dit topic geschreven is, wil ik toch wat vragen.
Vorige week zijn we wezen eten bij Shabu shabu in Rotterdam, uiteraard hebben wij met volle teuegen genoten, en omdat ik graag zelf kokkelrel lijkt het me luek om zelf eens aan de slag te gaan komend weekend.
Het meeste is al in huis, (behalve de vis uiteraard) maar nu vraag ik me iets af wij hebben daar de Salomon cheese maki gegeten, en vonden dat wel heel erg lekker.
Ik heb geprobeerd om nou vast te stellen wat daar zoal in ging, maar kwam niet veel verder dan rijst en zalm en klaas uiteraard, maar mijn vraag is hebben jullie enig idee welke kaas hierin gebruikt wordt en wat er nog meer in gaat.
(Als ik toen had geweten dat ik het zelf wou gaan proberen had ik uiteraard beter mijn best gedaan om de ingredienten te achterhalen.
Alvast bedankt
Toko is natuurlijk goedkoper alleen in het boerendorp waar ik woon, zit het helaas niet.quote:Op dinsdag 7 december 2010 16:54 schreef motorbloempje het volgende:
en het is super duur, die pakketten.. gewoon even bij de toko naar binnen stappen
oeh, ziet er lekker uitquote:Op dinsdag 4 januari 2011 15:05 schreef RobinOok het volgende:
Voor een postje op mijn site over sushirijst wil ik verwijzen naar een uitgebreide site met meer informatie over sushi en zelf sushi maken. Hebben jullie een tip, een site waarvan je zegt "die is echt heel goed, informatief, duidelijk, uitgebreid"? Mag ook in het engels.
En verder heb ik sinds kort de susirijstballen "ontdekt". Nou ja, ik wist wel dat ze bestonden, maar vind ze heel handig als je andere gerechten sausloos zijn. Omdat ik gewoon een kommetje witte rijst zonder saus ook zo saai vind, maar die ballen blijken een hit. Gaan meestal schoon op.
[ link | afbeelding ]
gewoon sesamzaadjes, maar dan met wasabismaakquote:Op woensdag 5 januari 2011 03:35 schreef RobinOok het volgende:
Wow! Ziet er goed uit!
(wat zijn die groene "kruimeltjes"?)
quote:Op dinsdag 4 januari 2011 15:48 schreef Pietverdriet het volgende:
Hoorde laatst iemand klagen dat ze sushi hadden gegeten, en dat het zo slecht was geweest, het eten was koud en niet gaar.
Ik pieste zowat in mijn broek van het lachen, maar moest mijn mond en stijve bovenlip houden, was een klant.
Woah zwabber, dat ziet er echt vet goed uit manquote:Op woensdag 5 januari 2011 00:48 schreef DeZwabber het volgende:
[..]
oeh, ziet er lekker uit![]()
laatst sushi gemaakt voor een avondje bij vrienden
[ afbeelding ]
Heb je geen toko in de buurt zitten? Daar is alles en goedkoper en vaak lekkerderquote:Op woensdag 5 januari 2011 12:43 schreef Anne het volgende:
Moblo, aangezien jij in de buurt woont, waar haal jij je spullies?
Ik heb de Nori-vellen van de Jumbo geprobeerd en die kreeg ik niet weg gekauwd.
Ik heb alles zo in de vuilnisbak geflikkerd. Gatverdamme.
Je kunt ze ook voor het rollen even boven de vlam van je gasfornuis houden. Knappen ze erg van op. En verder natuurlijk nooit te lang van tevoren maken. En bij het rollen de glanzende kant naar buiten. Hoewel ik eigenlijk niet weet of dat laatste ook van invloed is op het resultaat of alleen op het uiterlijk.quote:Op woensdag 5 januari 2011 12:43 schreef Anne het volgende:
Ik heb de Nori-vellen van de Jumbo geprobeerd en die kreeg ik niet weg gekauwd.
Ik heb alles zo in de vuilnisbak geflikkerd. Gatverdamme.
Ziet er goed uit Zwabber. Wat voor zalm heb je gebruikt?quote:Op woensdag 5 januari 2011 00:48 schreef DeZwabber het volgende:
[..]
oeh, ziet er lekker uit![]()
laatst sushi gemaakt voor een avondje bij vrienden
[ afbeelding ]
gewoon gerookte zalm, bij de appie gehaald, ik had niets anders voorhanden op dat momentquote:Op woensdag 5 januari 2011 14:34 schreef T_Killer het volgende:
[..]
Ziet er goed uit Zwabber. Wat voor zalm heb je gebruikt?
Moet het officieel eigenlijk niet met 'normale' rauwe zalm?quote:Op woensdag 5 januari 2011 15:28 schreef DeZwabber het volgende:
[..]
gewoon gerookte zalm, bij de appie gehaald, ik had niets anders voorhanden op dat moment
ja, maar de kans op parasieten in rauwe zalm is groter dan die van rauwe zeevisquote:Op woensdag 5 januari 2011 18:58 schreef T_Killer het volgende:
[..]
Moet het officieel eigenlijk niet met 'normale' rauwe zalm?
Invriezenquote:Op woensdag 5 januari 2011 19:12 schreef DeZwabber het volgende:
[..]
ja, maar de kans op parasieten in rauwe zalm is groter dan die van rauwe zeevis
Ik heb vandaag sushi gemaakt met gewone zalm filet en die had ik voor de zekerheid ook even ingevroren (al was het filetje waarschijnlijk al bevroren geweest voordat het in de winkel lagquote:
Ik persoonlijk vind kweekzalm echt niet lekker, heb liever makreel of tonijn, of octopusquote:Op woensdag 5 januari 2011 19:30 schreef Marijkezwolle het volgende:
[..]
Ik heb vandaag sushi gemaakt met gewone zalm filet en die had ik voor de zekerheid ook even ingevroren (al was het filetje waarschijnlijk al bevroren geweest voordat het in de winkel lag). Maar dat is vele malen lekkerder dan gerookte zalm
Dus ik ga het in het vervolg alleen met zalm filet maken
Mij smaakt het gelukkig primaquote:Op woensdag 5 januari 2011 19:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik persoonlijk vind kweekzalm echt niet lekker, heb liever makreel of tonijn, of octopus
Neuh, naar zeewier. Even wennen, maar ik vind het steeds lekkerder worden.quote:Op woensdag 5 januari 2011 19:04 schreef Pietverdriet het volgende:
Nori, tja, het blijft naar gras smaken.
Toko Weuroquote:
Ah, dat scheelt, binnenkort maar eens langs de visboer voor wat tonijn en sockeye zalmquote:Op vrijdag 6 mei 2011 17:01 schreef motorbloempje het volgende:
Nopeje kunt de sushivellen die je zo koopt gewoon meteen gebruiken
Ik ga het toch maar eens proberen. Ik vind de vellen die ik heb zo taai. Zelfs als ik de rollen net gemaakt heb en dan eet. Kijken of het helpt of dat ik toch op zoek moet naar een ander merk.quote:Op vrijdag 6 mei 2011 17:10 schreef RobinOok het volgende:
Van door een gasvlam halen worden ze wel lekkerder.![]()
Maar 't hoeft inderdaad niet.
quote:Op zaterdag 4 juni 2011 21:48 schreef Coolfool het volgende:
De foto niet zo top, maar ik wilde toch deze tweede poging sushi te maken met jullie delen
En dan ga ik het nu opeten!![]()
[ afbeelding ]
Dat ziet er echt lekker uit!quote:Op vrijdag 27 mei 2011 17:44 schreef RobinOok het volgende:
[ link | afbeelding ]
Koreaanse sushi gemaakt: gimbap.
De rijst maak je niet aan met sushi-azijn, maar met sesamolie en zout.
Ik had de rijst in tweeen verdeeld, ene helft op zijn Japans, andere op zijn Koreaans, maar daarna helemaal vergeten en tijdens het eten had ik ook niet in de gaten dat er 2 verschillende soorten waren.![]()
Anyway, net als maki sushi, gewoon lekker. Zelfs die surimi vond ik lekker erin.![]()
En natuurlijk de takuan (gele rettich). Die ziet eruit als de grote broer van een Amsterdams uitje, maar smaakt totaal anders. Lekker zoetig. Zit volgens mij standaard in Koreaanse sushi.
[ link | afbeelding ]
Lekker!quote:Op maandag 6 juni 2011 15:52 schreef RobinOok het volgende:
Dank je.
Gisteren aten we sushirijst bij 't eten, ik maakte express wat extra zodat ik vanmiddag de Aziatische versie van een broodje tonijnsalade kon maken. ;-)
[ link | afbeelding ]
Ik heb ook zo'n vormpje. Stop jij daar alleen rijst in? Of eerst het "beleg" en dan rijst erop?quote:Op donderdag 16 juni 2011 17:17 schreef RobinOok het volgende:
Ben ik alweer. :-)
[ link | afbeelding ]
Tamago nigiri
Gemaakt met nigiri vormpje. Die zijn echt handig. Niet alleen omdat je snel mooie, gelijkvormige blokjes rijst hebt, maar het is ook een stuk minder messy. Geen plakhanden enzo.
(en weer van extra rijst van gisteravond)
quote:Op maandag 11 juni 2012 09:53 schreef RobinOok het volgende:
Komkommer, gele rettich, avocado, omelet. En daarbij gewoon een biefstukje bakken. Je gaat toch geen vieze sushies maken omdat er 1 zeikerd tussen zit?
Eerst een plakje zalm/tonijn onderin, rijst erop en aandrukken.quote:Op maandag 11 juni 2012 11:16 schreef RobinOok het volgende:
Alleen de rijst. Ik zou niet weten welke "vulling" ik meegeperst zou willen hebben. Liever niet, denk ik. Maar misschien snap ik je niet?
Klopt helemaal!quote:Op maandag 11 juni 2012 12:53 schreef RobinOok het volgende:
Nee, dat plakje zalm wil je er juist mooi op draperen. Toch? Ikke wel.
In Nieuwegein heb je op het industrieterrein vlakbij de A12 (Ravenswade dacht ik) ook een Chinese groothandel.quote:Op maandag 25 juni 2012 15:00 schreef RobinOok het volgende:
Voor de beste prijzen stap je in de auto en rijd je naar Interburgo.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |