Heb je geen blind vertrouwen in onze Belgse KlusGod?quote:Op dinsdag 21 september 2010 18:54 schreef Vonkenboer het volgende:
Work in progres foto's zijn ook natuurlijk welkom hoor Benoit ! Ik had niet begrepen dat dit niet de definitieve situatie zou zijn
ja idd... dit is eigenlijk de enige die ik kan verzinnen waarbij ik zou zeggen...quote:Op woensdag 22 september 2010 00:05 schreef Leintjeuh het volgende:
[..]
Heb je geen blind vertrouwen in onze Luikse KlusGod?
quote:Op woensdag 22 september 2010 00:13 schreef klusfoobje het volgende:
[..]
ja idd... dit is eigenlijk de enige die ik kan verzinnen waarbij ik zou zeggen...
hier zijn de sleutels, ik zou graag zus en zo willen, maar kijk zelf anders maar ff en hier heb je een rechthoekig stuk plastic...
Ik ben ff op vakantie
Iets met een creditcard, waarschijnlijkquote:Op woensdag 22 september 2010 08:10 schreef Isegrim het volgende:
[..]Ik snap alleen het rechthoekig stuk plastic niet.
Dikke faal dusquote:Op donderdag 23 september 2010 12:08 schreef MMach het volgende:
@reacties hierboven:Ik ben wel niet van Luik (want Luik ligt in Wallonie, de kans dat ik dan Nederlands zou spreken, zou wel erg klein zijn)
en om achter hem op te kuisenquote:Op woensdag 22 september 2010 09:32 schreef Reese het volgende:
Idem dito.
Maar dan zou ik niet op vakantie gaan, maar thuis blijven om Mmach de ganse dag van smoskes en lekker eten te voorzien!
Dat klopt, al zullen er wel dakvensters en mechanische ventilatie worden voorzien. Maar ook ramen in de gang en in de kamers, zodat er toch zicht is op de tuin. Nugoed, dat is nog niet voor vandaag.quote:Op zaterdag 25 september 2010 14:39 schreef Renesite het volgende:
De slaapkamers in het bijgebouw hebben geen ramen die direct aansluiten op de buitenlucht? Er loopt immers een gang voorlangs. Of worden dit dakramen/luiken?
Verder:
Neine, dit is een nieuw kozijn, dubbel glas, enkel te openen langs de binnenkant, dubbele openslaande deur naar buiten toe.quote:Op maandag 4 oktober 2010 19:43 schreef Vonkenboer het volgende:
Is het kozijn hergebruik uit de oude woning ?Het past er namelijk uitstekend bij !
Wordt de buitenkant schoon metselwerk ?
Nee, hoor dat vinden we echt niet erg. Dan openen we gewoon een deel 3 voor je.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 20:17 schreef MMach het volgende:
Ik ga trouwens iets minder posten, anders is dit topic weer zo snel vol![]()
Ontzettend goed idee. Dat werkt het allerbeste en kan het iedereen aanraden!quote:Op donderdag 7 oktober 2010 20:25 schreef MMach het volgende:
We gaan er in elk geval niet wonen voor het echt af is.
Hmmm, ben ik niet helemaal mee eens.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 20:52 schreef Bierie het volgende:
[..]
Ontzettend goed idee. Dat werkt het allerbeste en kan het iedereen aanraden!
Maar als je dan een keer geen zin hebt om te klussen, zit je alsnog in de teringzooi. Volgens mij wil je daar niet dag in dag uit mee geconfronteerd worden, daar moet je ook van weg kunnen.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 22:12 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Hmmm, ben ik niet helemaal mee eens.
Heb in mijn omgeving te vaak gezien dat mensen juist daarom op een gegeven moment de klusdrive kwijt raakten en dat het hele zooitje in no time een jaar vertraging op liep.
Alleen met een doorzettingsvermogen als die van Mmach redt je het op die manier. Anders wordt het een gigantisch lang lopend drama met een enthousiast begin en een bijzonder traag en matige afronding.
Simpelweg omdat er geen druk op staat om het af te ronden.
Juist die dagelijkse confrontatie dwingt je om door te pakken om het geheel af te rondenquote:Op donderdag 7 oktober 2010 22:15 schreef InTrePidIvity het volgende:
[..]
Maar als je dan een keer geen zin hebt om te klussen, zit je alsnog in de teringzooi. Volgens mij wil je daar niet dag in dag uit mee geconfronteerd worden, daar moet je ook van weg kunnen.
Of het demotiveert zo dat je er niets meer aan doet. Ik denk toch dat dat afhankelijk is van je persoonlijkheidquote:Op donderdag 7 oktober 2010 22:16 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Juist die dagelijkse confrontatie dwingt je om door te pakken om het geheel af te ronden.
Jij hebt helemaal geen tijd om kinders te maken man.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 20:25 schreef MMach het volgende:
We gaan er in elk geval niet wonen voor het echt af is. We hebben woonruimte genoeg in de loods achteraan -waar we ook relatief veel wonen- en hebben ook nog een perfect leefbaar huis in Gent. Ik wil de valkuil vermijden van wonen in een huis waar je nog aan zit te werken, aangezien het dan wonen in een vuile werf is.
Als het dan echt gedaan is (tussen hier en een jaar hoop ik), is het tijd om het huis in Gent te verkopen, financieel op adem te komen en ook wel een beetje fysiek te recupereren. Vervolgens is het dan het plan om te beginnen aan het tekenen van de plannen voor de extra slaapkamers, bouwaanvraag indienen daarvoor, etc. Er zijn nog geen kinderplannen, maar ik wil wel de voorbereidingen getroffen hebben voor als die er wel komen.
Denk dat het verschilt per persoon. Zelf zweer ik erbij om het eerst af te maken en dan pas in te verhuizen. Om de doodsimpele reden dat ik mij anders rot erger dat ik tig keer hetzelfde kastje rond moet verzetten om de kamer b.v. rondom te verven. Aka alles staat mij dan in de weg. Als ik een grote klus doe wil ik een lege overzichtelijke ruimte.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 22:12 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Hmmm, ben ik niet helemaal mee eens.
Heb in mijn omgeving te vaak gezien dat mensen juist daarom op een gegeven moment de klusdrive kwijt raakten en dat het hele zooitje in no time een jaar vertraging op liep.
Alleen met een doorzettingsvermogen als die van Mmach redt je het op die manier. Anders wordt het een gigantisch lang lopend drama met een enthousiast begin en een bijzonder traag en matige afronding.
Simpelweg omdat er geen druk op staat om het af te ronden.
Het is een 'kookeilandachtigding' waar geen gasvuur oid inzit. Enkel spoelbak anneX ontbijttafel. Boven het fornuis zal wel een dampkap zitten.quote:Op vrijdag 8 oktober 2010 16:05 schreef _VoiD_ het volgende:
lekker bezig, dat schiet goed op.
Maare, je doet een dakraam boven je kookeiland. Komt daar geen afzuigkap boven dan? Dan heb je ook niet veel aan dat dakraam meer
nieuwe stek is top ! vroeger vond ik onze straat/buurt super.. als ik er nu doorheen rij denk ik.. wat een pauper bendequote:Op vrijdag 8 oktober 2010 21:06 schreef becky27 het volgende:
becky zwaait terug naar realbase! Hoe is het op de 'nieuwe' stek?? Mis je onze straat wel eens (ik niet eigenlijk... voetballende kinderen en parkeerproblemen).
Die losse muurtjes heb ik er zelf gezetquote:Op vrijdag 8 oktober 2010 21:47 schreef Forno het volgende:
Mooi werk MMach, je hebt de vaart er aardig in. Ben het met je eens om de boel eerst bewoonbaar te maken voordat je erin gaat. Waarom heb je die losse muurtjes niet gewoon afgebroken en er geheel HSB (houtskeletbouw) van gemaakt?
Gelukkig maar, het leek zo smal op elkaar te zitten.quote:Op maandag 11 oktober 2010 11:12 schreef MMach het volgende:
Dat zou geen probleem moeten zijn, met 4cm plaats heb je al genoeg.
is optisch effect op de foto's, in de realiteit is die bekisting nog redelijk breedquote:Op maandag 11 oktober 2010 11:17 schreef Gurb het volgende:
[..]
Gelukkig maar, het leek zo smal op elkaar te zitten.
Dat dus!quote:
vooral dat laatste, vooral dat laatstequote:Op dinsdag 12 oktober 2010 10:23 schreef Brighteyes het volgende:
AlleMMachtig!
[..]
Dat dus!Ik wil dat ook! Mijn hemel, gewoon het lef om het zo rigoreus aan te pakken en het dan ook nog eens te kunnen.
![]()
Als je op de maximale wapening zit en je zou nog twijfelen dan ben je of paranoid, of je constructie is te licht. In jouw geval zal het dus allemaal wel meevallen, en staat het over honderd jaar nog.quote:Op donderdag 14 oktober 2010 14:37 schreef MMach het volgende:
Niet meteen overkill die wapening, gezien de 'slechte' belastingssituatie van grote overspanning, puntlasten ter hoogte van de trekbalken en de spatkrachten van het dak. Zelfs iets minder dan we berekend hadden (maar zoals Void zegt zitten we knal op het maximale wapeningspercentage van 1,94% in dit geval). Om te counteren dat het dak een probleem zou geven (want de belasting daarvan is het moeilijkste te voorspellen en het slechtste belastingsgeval), gaan we de constructie een beetje aanpassen en dan toch horizontale strekkers steken op 3m hoogte (ipv de open nok zoals het originele plan was). De horizontale krachten van het dak nemen daardoor wat af. Only time will tell of dat voldoende is. Maar ik ben er relatief gerust op -als het gieten goed lukt that is-.
Dan lag er meer dan 3 ton beton op de grondquote:Op maandag 18 oktober 2010 18:26 schreef Vonkenboer het volgende:
Poeh he !Gelukkig is het goed afgelopen (door meer steunen te plaatsen dan voorheen gedacht) wat nou als je dat nou niet gedaan zou hebben
![]()
Het is ook wel een beste lading beton die er op is gekomen![]()
Ik ga er vanuit dat op die balken straks het dak op komt te steunen ? Wordt de hoogte van de nieuwe kap ook anders ? Of blijft die hetzelfde als de oude alleen met een andere constructie en een hogere isolatie waarde ?
Met luxe daglichtsysteem?quote:Op dinsdag 19 oktober 2010 10:33 schreef MMach het volgende:
[..]
Dan lag er meer dan 3 ton beton op de grond![]()
Dat zijn idd de balken waar de muurplaat op komt. Muurplaat wordt onderkauwd met beton omdat we dus niet correct hebben kunnen afreien en wordt chemisch in de betonnen balken verankerd. Aan de vorm van het dak wijzigt niets, dat wordt de originele grootte, zelfde helling, zelfde hoogte. Maar dan idd mét isolatie deze keerWel geen dakkapellen meer, maar 4 veluxen.
quote:De zoldervloer bedoel je? Dat is OSB3. Aanvankelijk lag er plastic op, maar dat was zo lek als een zeeft, waardoor er eigenlijk constant water op de vloer heeft gestaan. Maar de vloer is niet verzwakt, enkel de toplaag is wat gezwollen. Heeft weinig invloed op de sterkte, wel op het uitzicht, wat niet boeit, gezien het een ondervloer is. Zo kan dat nog een aantal weken/maanden overleven.Op donderdag 21 oktober 2010 17:00 schreef Appelblauwzeegroen het volgende:
een daksje!
Is dat gewoon OSB of iets speciaals?
quote:Bouwlampen..Op maandag 25 oktober 2010 18:03 schreef Vonkenboer het volgende:
Mwah, in de avonden kun je tegenwoordig ook al weinig beginnen.
Het is om half zeven hier al meestal donker
quote:Inderdaad. Die dingen zijn zo waanzinnig goedkoop, het snoer is duurder dan de lamp, tenzij je snoer te kort is. Echt de beste investering die je kunt doen bij zo'n verbouwing. Als ik had geweten hoe aangenaam het leven is met bouwlampen had ik ze veel eerder gekocht.
quote:als je voor een half dagje een minigraver met hakhamer huurt, dan kun je de buizen nog wel op de goede diepte leggen, en voor een paar honderd euro is dan toch helemaal goed.Op woensdag 27 oktober 2010 09:35 schreef MMach het volgende:
Je zal het -gezien de donkerte- even moeten stellen met wat slechtere gsm foto's.
[ afbeelding ]
Het frame voor het platte dak boven de badkamer had ik al off site gemaakt en heb ik gisteren met m'n schoonvader gemonteerd. Past allemaal goed, maar er zijn nog een aantal balken te weinig zoals je ziet. Dat was om het geheel iets draagbaarders te maken. Het was eigenlijk veel te zwaar om met 2 mensen te proberen heffen, maar het is toch gelukt.
Planning: vanavond muurplaten leggen voor het zadeldak (als het niet regent)
donderdag hopelijk plat dak vervolledigen
vrijdag hopelijk levering hout voor helling plat dak
weekend: zo veel mogelijk prepareren voor het zadeldak, misschien al de nokbalken plaatsen.
maandag en dinsdag heb ik vrij (feestdag) en werk ik weer alleen, dus moet ik weer verder doen aan het platte dak. In plaats van hellingsspiëen ga ik gewoon baddingen vastmaken naast de roostering die de juiste helling hebben. Normaal veel sneller dan hellingsspieën. En hoewel het meer hout is, komt dat goedkoper uit.
Edit:
Daarnet telefoon gehad van de gemeente dat een eigen waterzuiveringsinstallatie niet meer nodig is. Ons gebied is recentelijk opgenomen als gebied waar vroeg of laat een gescheiden rioleringstelsel komt.
Pluspunt: financieel gezien een besparing van 5000¤
Minpunt: had ik dat geweten, dan kon ik mijn rioleringsbuizen lager gelegd hebben. Nu zitten ze vast in het beton...
ja een zoutoplossing wordt dan onder hoge druk in gebracht en die kleur groen.quote:Op dinsdag 2 november 2010 20:35 schreef Appelblauwzeegroen het volgende:
wow inderdaad. Opeens wordt het een huis!
Is dat geimpregneerd hout dat het zo groen is?
De houtsoort van het dak had ik al eens beschreven en ga ik niet opnieuw doenquote:Op dinsdag 2 november 2010 22:37 schreef densmee het volgende:
[..]
ja een zoutoplossing wordt dan onder hoge druk in gebracht en die kleur groen.
en waren de spanten al voorgezaagd want anders is dat ook nog een heel werk
Even een opmerking tussendoor: Als je gewoon een vlotter onderin die regenwatertank bouwt die is aangesloten op de waterleiding zodat als het water in de regenton onder een bepaald minimum komt hij automatisch wordt bijgevuld via de waterleiding tot aan die vlotter, dan is toch dat hele probleem in 1 klap opgelost?quote:Op vrijdag 23 juli 2010 13:41 schreef MMach het volgende:
Het zal een redelijk ingewikkeld watersysteem zijn in zijn totaliteit. Het regenwater van vooraan wordt opgeslagen in een regenwatertank, en dat zal ook nog een circuit leveren voor het hoofdhuis, enkel voor de toiletten dan. Maar die toiletten moeten natuurlijk ook kunnen switchen naar gewoon water bij lange droogtes bv.
Laat de waterleidingbedrijven dit voorstel maar niet horen,twee systemen aan elkaar koppelen, waar van de een verontreinigd water kan bevattenquote:Op maandag 8 november 2010 18:39 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Even een opmerking tussendoor: Als je gewoon een vlotter onderin die regenwatertank bouwt die is aangesloten op de waterleiding zodat als het water in de regenton onder een bepaald minimum komt hij automatisch wordt bijgevuld via de waterleiding tot aan die vlotter, dan is toch dat hele probleem in 1 klap opgelost?
Daar hoef je toch helemaal niet voor te koppelen? Gewoon een vlotter onderin, die een seintje geeft naar een klep, die het water van bovenaf in de regentank laat vallen. Makkelijker kan het toch niet?quote:Op maandag 8 november 2010 18:49 schreef exlurker het volgende:
[..]
Laat de waterleidingbedrijven dit voorstel maar niet horen,twee systemen aan elkaar koppelen, waar van de een verontreinigd water kan bevatten
wij hebben ook een speelbult gemaakt met handpomp, deze staat op een betonnen reservoir.quote:Op maandag 8 november 2010 18:49 schreef exlurker het volgende:
[..]
Laat de waterleidingbedrijven dit voorstel maar niet horen,twee systemen aan elkaar koppelen, waar van de een verontreinigd water kan bevatten
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |