Herkenbaar, les ook op een Gladiusquote:Op zondag 18 juli 2010 16:06 schreef rezjeh het volgende:
Eerste rijles: 01-05-2010
Theorie: nnb
AVB: 04-08-2010 in Ter Aar (1e poging)
AVD: nnb
Rijschool: Rijschool Martijn, Leiden
Lesmotor: Suzuki SFV650 Gladius
Oefeningen gaan best redelijk, alleen die langzame slalom wil er niet lekker in. Soms gaat ie perfect en andere keren stoot ik weer van alles om. Vooral die oversized uitlaat wil nogal 'ns een paar pionnetjes meenemen.
Hopelijk leer ik er nog mee omgaanquote:Op zondag 18 juli 2010 16:23 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Herkenbaar, les ook op een GladiusHopelijk laat ie me niet in de steek maandag...
Ik reed ook op een Gladiusquote:Op zondag 18 juli 2010 16:23 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Herkenbaar, les ook op een GladiusHopelijk laat ie me niet in de steek maandag...
Dat is hoopgevendquote:Op zondag 18 juli 2010 19:04 schreef bodylotion het volgende:
[..]
Ik reed ook op een Gladius
De langzame slalom was me nog nooit gelukt, behalve op het examen
Heb ik ook mijn avb gehaaldquote:Op zondag 18 juli 2010 16:06 schreef rezjeh het volgende:
Eerste rijles: 01-05-2010
Theorie: nnb
AVB: 04-08-2010 in Ter Aar (1e poging)
Hoi Mickeys, HEEL VEEL succes morgen!! Ik ben heel erg benieuwd en hoop dat het ontzettend goed gaat!quote:Op vrijdag 16 juli 2010 17:34 schreef Mickeys het volgende:
[..]
Ik geloof er niet zoveel van dat het versneld is afgespeeld. Geluid zou anders ook niet kloppen. Maar idd veel avb oefeningen. Ik doe het hem helemaal niet na (op dit moment iig niet)
Geen gekke dingen doen hčquote:Op zondag 18 juli 2010 21:01 schreef Ker_Plunk het volgende:
[..]
Heb ik ook mijn avb gehaaldMet windkracht 8
Grappig hoe onzettend snel je avb voorbij is
Vandaag even mijn R1 'getest'… motor lijkt wel kracht uit een bodemloze put te halen
Succes!quote:Op maandag 19 juli 2010 08:38 schreef Mickeys het volgende:
Dank je wel Fruitmix, ik heb m'n zenuwen bijna niet in bedwang inmiddels, maar goed, als ik het niet haal vergaat de wereld niet, maar daar gaan we maar even niet vanuit toch ;-)
Eerst van 10 tot 12 nog een les en dan om 13:05 examen... pff.. we merken het wel.
@Heetboven: Heel veel succes ook voor jou vandaag!!!
Hi Mickeys,quote:Op maandag 19 juli 2010 15:13 schreef Mickeys het volgende:
IK HEB M, IK HEB M!!!
Mijn hemel, wat ben ik hier blij mee. Ben helemaal gesloopt nu en de zenuwen zijn eindelijk van mijn schouders gevallen. Aardige examinator weer. Nu morgen bij de gemeente langs om rijbewijs aan te vragen.. Ben zo blij!
@HeetBoven, gefeliciteerd hoor... op voor het AVD nu! Als ik het kan, kun jij (en alle anderen) het ook
JEEEEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHHHHHH!!!! Wat ontzettend goed zeg!!! Wat zal jij je heerlijk voelen!! Ga daar maar lekker van genieten!!! Ging het voor je gevoel ook echt goed, dat je dacht: kan niet missen?quote:Op maandag 19 juli 2010 15:23 schreef Mickeys het volgende:
Tnx crossover.
Instructeur vertelde mij dat hij nog nooit iemand heeft gehad die met zo weinig AVD lessen en zo weinig tijd tussen AVB en AVD is geslaagd...Toch wel groot compliment eigenlijk.
Heb inmiddels een grote bos bloemen van m'n lieffie gehad en strakjes gaan we uit eten om het te vieren... mijn dag kan niet stuk
quote:Op maandag 19 juli 2010 15:13 schreef Mickeys het volgende:
IK HEB M, IK HEB M!!!
Mijn hemel, wat ben ik hier blij mee. Ben helemaal gesloopt nu en de zenuwen zijn eindelijk van mijn schouders gevallen. Aardige examinator weer. Nu morgen bij de gemeente langs om rijbewijs aan te vragen.. Ben zo blij!
@HeetBoven, gefeliciteerd hoor... op voor het AVD nu! Als ik het kan, kun jij (en alle anderen) het ook
Omdat je een auto gewend bent?quote:Op maandag 19 juli 2010 20:52 schreef ufopiloot het volgende:
En als je 50 per uur gaat voelt het net alsof je als een idioot aan het racen bent.
Wacht maar tot je de snelweg op magquote:Op maandag 19 juli 2010 20:52 schreef ufopiloot het volgende:
En als je 50 per uur gaat voelt het net alsof je als een idioot aan het racen bent.
Weet niet wat voor soort model je zoekt? Maar ik ben met mijn korte beentjes erg blij met mijn Suzuki GS500e. Die ik heb gekocht heb had al verlaagd zadel. En hij is niet zo zwaar en lomp.quote:Op maandag 19 juli 2010 22:08 schreef Mickeys het volgende:
Dank jullie wel voor de felicitaties. En nee nog geen motor, daar gaat aan gewerkt worden deze week. Moet ze nog gaan "passen"
Dat went heul snelquote:Op maandag 19 juli 2010 20:52 schreef ufopiloot het volgende:
En als je 50 per uur gaat voelt het net alsof je als een idioot aan het racen bent.
Waar rij jij eigenlijk op?quote:Op dinsdag 20 juli 2010 06:31 schreef bodylotion het volgende:
[..]
Dat went heul snel
Wacht maar totdat je op een supersport zit
Me broertje heeft een GSX-R 750 K5, zondag even op gereden… aanrader hoorquote:Op dinsdag 20 juli 2010 09:52 schreef Lon3 het volgende:
Ik heb de 16de ook me rijbewijs gehaaldnu kijken voor een motor
. Ik ga voor een Suzuki GSXR rond 97/99
Leuk! Altijd al een keer op willen rijden, zo'n ding. Komt nog wel ooit.quote:Op woensdag 21 juli 2010 23:37 schreef Lon3 het volgende:
Ik heb een Suzuki GSX-R 600 gehaaldleuk ding hoor
Voor de geïnteresseerden staat er een foto van in het fotoboek
Ja ik was meteen verkocht toen ik ging proefrijdenquote:Op donderdag 22 juli 2010 11:22 schreef crossover het volgende:
[..]
Leuk! Altijd al een keer op willen rijden, zo'n ding. Komt nog wel ooit.
Naujah dat weet ik nog nietquote:Op donderdag 22 juli 2010 11:36 schreef crossover het volgende:
Nooit last van je rug? Ik heb wel een keer op een Yamaha YZF 750 gereden (200 km om 'm te vervoeren) en toen begon ik het wel te voelen na een tijd.
Haha ja dat had ik ook bij de eerste proefrit omdat het bij mij een wegracer was wist ik niet hoe het gedrag daarvan was. Maar na de eerste paar bochten voelde het al lekkerquote:Op dinsdag 20 juli 2010 11:11 schreef Mickeys het volgende:
Gefeliciteerd Lon3!
Heb net rijbewijs aangevraagd bij gemeentehuis, heeeel misschien ligt die er vrijdag al dus daar hoop ik dan ook echt op... m'n lieffie heeft nl al een lijst gemaakt van motoren incl waar ze staan/te koop zijn. Daar kunnen we vrijdag (zijn we beiden vrij) een dagje naar kijken en als ik dan het pasje toch heb, dan mag ik ook proefritje maken... Ben nu al nerveus voor m'n eerste zelfstandige rit... (lol)
Op die zit je een stuk rechter op dan een Gixxer. Ik ben zelf 1.90 en rijd op een 600RR. Last van m'n rug heb ik nog niet gehad, wel van m'n linker arm en knieën. Gewoon ff terrasje pakken, dan is er niks aan de handquote:Op donderdag 22 juli 2010 11:36 schreef crossover het volgende:
Nooit last van je rug? Ik heb wel een keer op een Yamaha YZF 750 gereden (200 km om 'm te vervoeren) en toen begon ik het wel te voelen na een tijd.
Cool! Ik kan je aanraden om eerst goed te leren om hard te remmen. ff ergens op een afgelegen stuk dat ding open trekken en snel proberen stil te staanquote:Op woensdag 21 juli 2010 23:37 schreef Lon3 het volgende:
Ik heb een Suzuki GSX-R 600 gehaaldleuk ding hoor
Voor de geïnteresseerden staat er een foto van in het fotoboek
Ja ben inderdaad lekker rustig aan ervaring op aan het doenquote:Op donderdag 22 juli 2010 22:16 schreef bodylotion het volgende:
Cool! Ik kan je aanraden om eerst goed te leren om hard te remmen. ff ergens op een afgelegen stuk dat ding open trekken en snel proberen stil te staan
Klopt.quote:Op donderdag 22 juli 2010 23:17 schreef Lon3 het volgende:
[..]
Ja ben inderdaad lekker rustig aan ervaring op aan het doenniks overhaasten. Heb geen zin om meteen in de greppel te belanden daar is dat veel te zonde voor
Het gevaarlijkste moment is het moment dat je denk dat je het allemaal wel onder de knie hebt, zeg maar na een paar maanden.quote:Op vrijdag 23 juli 2010 09:51 schreef Lon3 het volgende:
Gister avond nog een heel stuk gereden. Begin steeds beter te wennen aan het bocht werk.
Ja dat besef ik me ook. Veel mensen om me heen zeggen dat ook al, die inderdaad ook al langer motor rijden. Je moet er gewoon altijd met je hoofd bij blijven.quote:Op vrijdag 23 juli 2010 11:12 schreef BertV het volgende:
[..]
Het gevaarlijkste moment is het moment dat je denk dat je het allemaal wel onder de knie hebt, zeg maar na een paar maanden.
Maar veel plezier toegewenst.
quote:Op zaterdag 24 juli 2010 12:47 schreef Mickeys het volgende:
Nog een weekje wachten en dan mag ik mijn Kawa Ninja 250R (Ebony gitzwart) ophalen. Een geweldige motor voor mij in alle opzichten op 1 ding na, het geluid van de uitlaat die wat voller had mogen klinken. Maar om nou een slordige 400 euro daar extra voor neer te tellen gaat me te ver.
Ik wens iedereen die nog moet afrijden voor welk onderdeel dan ook, heel veel succes toe en ik zal zeker mee duimen
Een 600 een beetje tam?quote:Op zaterdag 24 juli 2010 22:01 schreef NutKees het volgende:
250 klinkt niet echt spannend nee, mijn 600 begin ik nu zelfs al een beetje 'tam' te vinden. Maar prima voor de beginnende en jonge rijder hoor, het is niet voor niks dat je pas vanaf 21 vrij mag rijden. Ik heb een jonge collega die ook alleen maar over snelheid en scheuren praat en niet kan wachten tot hij zichzelf in de kreukels kan racen. Hopelijk heeft hij een donor codicil.
Bij de weg, mijn eerste bekeuring is ook een feit. 6km te hard, 30 pleuro. Ik schrok me helemaal lam toen ik de envelop zag want ik heb wel eens harder gereden.
Psies, want een bekeuring voor 6 km/h te snel voor iemand die een 600 te tam vind..............quote:Op zondag 25 juli 2010 07:56 schreef bodylotion het volgende:
[..]
Een 600 een beetje tam?![]()
Vaak is het de rijder die het verchil maakt hč
Nope, nu nog niet. Heb op diverse gereden, maar de meeste zijn te zwaar (gewicht) voor me. Hierdoor voel ik me niet zeker en dat moet je nou net wel hebben. Deze motor is op hoge toeren nog mega snel en je trekt m zo door naar de 150. Dat is echt al behoorlijk en eerst wil ik gewoon goed leren rijden, zeker zijn van het motorrijden en mij erg fijn en prettig voelen. Deze past dus uitstekend bij me. Mijn lieffie heeft er ook nog op gereden en was erg onder de indruk van de prestaties. Hij rijdt een Honda Fireblade dus ik dacht dat hij het niets zou vinden, maar het tegendeel bleek waar. Ik ga er dus echt helemaal voor.quote:Op zaterdag 24 juli 2010 19:10 schreef Ker_Plunk het volgende:
[..]
Wil je niet wat meer? 250 lijkt me zo snel vervelen
Als je de rest ook even had gelezen had je gezien dat dat een meevallertje was. Maar even voor de goede orde: ik ben beslist geen race-fanaat maar je went gewoon heel erg snel aan het vermogen van je motor. En als je regelmatig met mensen gaat rijden die allemaal 1000+ hebben merk je snel dat je minder hebt (en ook meer wil). Waarschijnlijk ligt het ook aan mezelf, ik zal eens kijken hoe ik er over denk als we een jaar verder zijn en ik het apparaat beter onder controle heb. Het is ook niet zozeer de maximum snelheid (heb er al 225 mee gereden in Duitsland en ik kan je vertellen dat dat meer dan hard genoeg is) maar de hele beleving.quote:Op zondag 25 juli 2010 08:31 schreef vannelle het volgende:
[..]
Psies, want een bekeuring voor 6 km/h te snel voor iemand die een 600 te tam vind..............
Hey,quote:Op zaterdag 24 juli 2010 22:57 schreef Bigguy het volgende:
Ik denk dat je je prima kan vermaken met 250 cc. Accelereert ook prima weg bij het stoplicht. En bochtjes maken is er ook niet minder leuk mee.
Jullie doen het lijken alsof motorrijden alleen om vermogen gaat.
Maar ieder zijn mening natuurlijk.
Ik had de rest gelezen en die meevallertjes ken ik.quote:Op zondag 25 juli 2010 09:27 schreef NutKees het volgende:
[..]
Als je de rest ook even had gelezen had je gezien dat dat een meevallertje was. Maar even voor de goede orde: ik ben beslist geen race-fanaat maar je went gewoon heel erg snel aan het vermogen van je motor. En als je regelmatig met mensen gaat rijden die allemaal 1000+ hebben merk je snel dat je minder hebt (en ook meer wil). Waarschijnlijk ligt het ook aan mezelf, ik zal eens kijken hoe ik er over denk als we een jaar verder zijn en ik het apparaat beter onder controle heb. Het is ook niet zozeer de maximum snelheid (heb er al 225 mee gereden in Duitsland en ik kan je vertellen dat dat meer dan hard genoeg is) maar de hele beleving.
Aantal lessen dat je nodig hebt ligt aan je aanleg. Sommigen zijn na 10 lessen klaar, anderen hebben aan 40 niet genoeg. Gemiddeld ligt het aantal lesuren tussen de 18 en 22. Er wordt gewoon doorgelest bij vorst, zolang het niet glad is, niets aan de hand. Voordeel van in de winter is lijktt me dat je met meerdere weertypes te maken krijgt. Gewoon meteen beginnen en zo snel mogelijk doen. Heb het ook veel te lang uitgesteld ook wel moeten uitstellen door omstandigheden, maar heb je de mogelijkheid, niet laten glippen...in any case, eenmaal een proefles gedaan dan heb je als het goed is de smaak te pakken en wil je niet meer wachtenquote:Op zondag 25 juli 2010 22:13 schreef dester_martijn het volgende:
Hallo beginnende en/of ervaren motor rijders,
Ik heb een vraag. Ik wil heel erg graag mijn motorrijbewijs halen. Ik heb een half jaar geleden mijn b-rijbewijs gehaald. Nou was mijn vraag, heb je minder lessen nodig dan met de personen auto. Ik was volgens mij gemiddeld qua rijlessen, namelijk 35. Nou wilde ik een inschatting doen naar hoeveel rijlessen ik ongeveer nodig heb.
En, is het verstandig om in september te beginnen met rijlessen of kan ik beter beginnen in het voorjaar? Ik bedoel daarmee of ik het haal voor het beginnen van de vorstperiode ( of wordt er dan toch doorgereden, mits veilig?_
Onzin, ik ken iemand die al 7 jaar B had, die er gewoon geen gevoel voor had en was pas na 40 lessen klaar. Zegt helemaal niets dus, ligt gewoon aan je aanleg voor het motorrijden.quote:Op zondag 25 juli 2010 23:42 schreef bodylotion het volgende:
Volgens mij heb je (met rijbewijs B op zak) minder lessen nodig, omdat je al geoefend bent in de verkeersdeelname. De lessen voor A zijn duurder, en ik denk dat je er beter van uit kunt gaan dat het je meer gaat kosten dan wat je hebt betaald voor B.
Het is een combinatie van. Je kunt niet zeggen dat als je 100% controle over je voertuig hebt dat je dan ook de juiste beslissingen neemt in het verkeer en andersom. Je moet het voor jezelf aanvoelen of je het onder de knie hebt op een gegeven moment. Maar maak je niet te druk, motorrijbewijs is makkelijker (getuige de slagingspercentages) dan auto.quote:Op maandag 26 juli 2010 00:00 schreef dester_martijn het volgende:
Ja goed of ik aanleg heb weet ik natuurlijk niet goed. Aanleg hebben in de zin van het besturen van een motor en het wennen daaraan of aan het verkeersdeelnemen ervan?
En wat is het gemiddeld aantal lessen in de motorlesbranche (of hoe noem je dat)?
Dat kan best. Ik zeg toch ook dat je er vanuit moet gaan dat het meer gaat kosten dan Bquote:Op zondag 25 juli 2010 23:47 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Onzin, ik ken iemand die al 7 jaar B had, die er gewoon geen gevoel voor had en was pas na 40 lessen klaar. Zegt helemaal niets dus, ligt gewoon aan je aanleg voor het motorrijden.
Ja is dat echt zo? Had ik niet verwacht, ik ken meer mensen die voor hun motor zakten dan voor hun autorijbewijs. En ik had zelf ook het idee dat ze bij het motor-examen veel strenger waren dan bij mijn auto-examen.quote:Op maandag 26 juli 2010 00:14 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Het is een combinatie van. Je kunt niet zeggen dat als je 100% controle over je voertuig hebt dat je dan ook de juiste beslissingen neemt in het verkeer en andersom. Je moet het voor jezelf aanvoelen of je het onder de knie hebt op een gegeven moment. Maar maak je niet te druk, motorrijbewijs is makkelijker (getuige de slagingspercentages) dan auto.
Dat komt omdat bepaalde mensen ook niet voor een motorrijbewijs gaan. Een onzeker iemand die 8 keer zakt voor zijn of haar autorijbewijs zal het denk ik niet eens zo snel durven om op een motor te stappen. Terwijl mensen die voor hun motorrijbewijs gaan al meer zelfverzekerd zijn en minder bang zijn.quote:Op maandag 26 juli 2010 00:14 schreef HeetBoven het volgende:
Maar maak je niet te druk, motorrijbewijs is makkelijker (getuige de slagingspercentages) dan auto.
Niet zo lastig uit te zoeken, zie www.rijschoolgegevens.nl:quote:Op maandag 26 juli 2010 13:04 schreef Bigguy het volgende:
[..]
Ja is dat echt zo? Had ik niet verwacht, ik ken meer mensen die voor hun motor zakten dan voor hun autorijbewijs. En ik had zelf ook het idee dat ze bij het motor-examen veel strenger waren dan bij mijn auto-examen.
Of ik kan gewoon erg goed autorijden maar dat betwijfel ik
Wist niet dat dat onderzocht was, bron?quote:Op maandag 26 juli 2010 14:00 schreef ufopiloot het volgende:
[..]
Dat komt omdat bepaalde mensen ook niet voor een motorrijbewijs gaan. Een onzeker iemand die 8 keer zakt voor zijn of haar autorijbewijs zal het denk ik niet eens zo snel durven om op een motor te stappen. Terwijl mensen die voor hun motorrijbewijs gaan al meer zelfverzekerd zijn en minder bang zijn.
oh wouw:quote:Op maandag 26 juli 2010 15:55 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Niet zo lastig uit te zoeken, zie www.rijschoolgegevens.nl:
Personenauto
Examenplaats: AMSTERDAM
Gemiddeld slagingspercentage
(1e examen): 36-40%
Motor
Examenplaats: AMSTERDAM
Gemiddeld slagingspercentage
(1e examen): 66-70%
Verder is het altijd een koe in de kont kijken hoe het gaat verlopen op je eigen examen, beetje geluk moet je ook hebben
Jouw rijschool neem ik aan?quote:Op maandag 26 juli 2010 16:40 schreef Mickeys het volgende:
[..]
oh wouw:
Rijschool perspectief uit Lelystad
Motor
Examenplaats: HARDERWIJK
Gemiddeld slagingspercentage
(1e examen): 71 - 75 %
personenauto:
Examenplaats: HARDERWIJK
Gemiddeld slagingspercentage
(1e examen): 51 - 55 %
Logisch nadenken. Je hebt niet overal een wetenschappelijk onderzoek voor nodig.quote:Op maandag 26 juli 2010 16:22 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Wist niet dat dat onderzocht was, bron?
Snelheid went echt heul snel. Voor je het weet rijd je met losse handen op de snelwegquote:Op dinsdag 27 juli 2010 21:29 schreef ufopiloot het volgende:
Gisteren mijn eerste officiele les. Had al eens een uurtje gereden om een beetje aan het besturen te wennen, beetje gas geven en optrekken in een woonwijk. Gisteren werd ik direct met iemand anders erbij naar een parkeerplaats gestuurd, door de stad heen, over de snelwegMan wat een vreemd gevoel zeg, als je 120 voelt het echt alsof je eraf wordt geblazen. En de hobbels voel je ook wel iets harder dan ik dacht. Vervolgens hoor je in je oor 'Ja, nu gaan we invoegen, effe spiegelen!'.. Ik draai mijn hoofd een klein beetje en krijg gelijk een klap van jewelste door de wind
Nou waaide het ook wel hard, maar echt prettig zat het niet op de heenweg.
Daarna de korte slalom gedaan, halve draai, en lopen met de motor. Voor de eerste keer ging het echt goed, en de rit van de parkeerplaats terug naar de rijschool ging gelijk een stuk beter. Ik remde nog voor een oranje licht terwijl de instructeur en collega-leerling doorreden. Toen kon ik even een stukje flink optrekken om ze bij te halenBochten maken gaat ook gelijk veel beter na het doen van die halve draai. Ik leunde constant mee in de bochten, maar daar ben ik nu ook wel vanaf.
Hopelijk zet dit allemaal een beetje door en ben ik snel klaarScheelt mij ook een hoop centen
![]()
[..]
Logisch nadenken. Je hebt niet overal een wetenschappelijk onderzoek voor nodig.
Blij voor je dat jij weet hoe het zitquote:Logisch nadenken. Je hebt niet overal een wetenschappelijk onderzoek voor nodig.
Je moet 'm altijd lekker open trekken. Dat is de reden waarom je motor rijdt, zolang je het limiet niet overschrijdt is alles prima en de examinator ziet straks ook dat je er plezier in hebt.quote:Op dinsdag 27 juli 2010 21:29 schreef ufopiloot het volgende:
Gisteren mijn eerste officiele les. Had al eens een uurtje gereden om een beetje aan het besturen te wennen, beetje gas geven en optrekken in een woonwijk. Gisteren werd ik direct met iemand anders erbij naar een parkeerplaats gestuurd, door de stad heen, over de snelwegMan wat een vreemd gevoel zeg, als je 120 voelt het echt alsof je eraf wordt geblazen. En de hobbels voel je ook wel iets harder dan ik dacht. Vervolgens hoor je in je oor 'Ja, nu gaan we invoegen, effe spiegelen!'.. Ik draai mijn hoofd een klein beetje en krijg gelijk een klap van jewelste door de wind
Nou waaide het ook wel hard, maar echt prettig zat het niet op de heenweg.
Daarna de korte slalom gedaan, halve draai, en lopen met de motor. Voor de eerste keer ging het echt goed, en de rit van de parkeerplaats terug naar de rijschool ging gelijk een stuk beter. Ik remde nog voor een oranje licht terwijl de instructeur en collega-leerling doorreden. Toen kon ik even een stukje flink optrekken om ze bij te halenBochten maken gaat ook gelijk veel beter na het doen van die halve draai. Ik leunde constant mee in de bochten, maar daar ben ik nu ook wel vanaf.
Hopelijk zet dit allemaal een beetje door en ben ik snel klaarScheelt mij ook een hoop centen
![]()
[..]
Logisch nadenken. Je hebt niet overal een wetenschappelijk onderzoek voor nodig.
Ben je het met mij oneens dan? Ik zeg trouwens ook wat ik DENK, ik zeg niet dat het zo is. Of heb jij een andere verklaring? Want 'makkelijker' dan autorijden is het zeker niet. Het speelt ook nog mee dat mensen ook al vaak hun autorijbewijs al hebben. Als je als complete leek op je 18e voor je motor- of autorijbewijs zal gaan, zal je echt meer kans op succes hebben in de auto.quote:Op dinsdag 27 juli 2010 22:21 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Blij voor je dat jij weet hoe het zit
Ja inderdaadquote:Op dinsdag 27 juli 2010 21:49 schreef bodylotion het volgende:
En dat niet mee leunen kun je straks weer gaan afleren
Jupsquote:
En daarop kun (!) je dus zakken. Als hij echt net op oranje springt wordt er van een motorrijder verwacht dat die doorrijd en niet als een zondagsrijder zich gedraagt, maar dat leer je dan ook nog wel weer hoorquote:Op dinsdag 27 juli 2010 21:29 schreef ufopiloot het volgende:
-knip-
Ik remde nog voor een oranje licht terwijl de instructeur en collega-leerling doorreden.
-knip-
En waarom zou afremmen verkeerd zijn dan?quote:Op woensdag 28 juli 2010 08:24 schreef Mickeys het volgende:
[..]
En daarop kun (!) je dus zakken. Als hij echt net op oranje springt wordt er van een motorrijder verwacht dat die doorrijd en niet als een zondagsrijder zich gedraagt, maar dat leer je dan ook nog wel weer hoor![]()
Achteropkomend verkeer.quote:Op woensdag 28 juli 2010 17:39 schreef ufopiloot het volgende:
[..]
En waarom zou afremmen verkeerd zijn dan?
Tja dat geldt voor een auto net zo goed..quote:Op woensdag 28 juli 2010 18:06 schreef Ker_Plunk het volgende:
[..]
Achteropkomend verkeer.
Als je redelijke snelheid hebt altijd gewoon doorrijden…
Ja, maar die heeft een wat grotere kreukelzone.quote:Op woensdag 28 juli 2010 20:02 schreef ufopiloot het volgende:
[..]
Tja dat geldt voor een auto net zo goed..
Er even van uitgaande dat jouw instructeur achter jou reed en hij wel doorreed, concludeer ik dat je een gevaarlijke situatie aan het maken was. Daar kun je dus op zakken en idd, jouw kreukelzone is beduidend minder dan een auto.quote:Op woensdag 28 juli 2010 17:39 schreef ufopiloot het volgende:
[..]
En waarom zou afremmen verkeerd zijn dan?
Met mijn AVB had examinator zelf net een andere motor, een CBR1000. Was een vriend van hem ook daar die hem ff ging proberen. Was ik net een examenoefening aan het doen, ging die vriend van hem kleine slalom op dat ding proberen. Dikke fail natuurlijkquote:Op vrijdag 30 juli 2010 22:49 schreef bodylotion het volgende:
Vandaag op het oefenterrein waar ik leste de AVB oefeningetjes weer eens geprobeerd. Lukt me echt niet met m'n eigen motor
Nee, gewoon rustig 40 uur per week werken hoorquote:
1 vrij 2 3 4 5 (6)?quote:Op zaterdag 31 juli 2010 14:09 schreef SHERMAN het volgende:
Van de week 2 uurtjes mogen spelen met de motor, voor het eerst.
Viel toch wel even tegen.
Het kwartje wilde niet echt vallen bij de volgorde van de versnellingenVerder vond ik het ook erg lastig om het gas constant te houden.
Maar het was wel super vet!
Jup, tijdens het rijden had ik echt zoiets van: WTF?! Dat is toch niet logisch?quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |