Een 600 een beetje tam?quote:Op zaterdag 24 juli 2010 22:01 schreef NutKees het volgende:
250 klinkt niet echt spannend nee, mijn 600 begin ik nu zelfs al een beetje 'tam' te vinden. Maar prima voor de beginnende en jonge rijder hoor, het is niet voor niks dat je pas vanaf 21 vrij mag rijden. Ik heb een jonge collega die ook alleen maar over snelheid en scheuren praat en niet kan wachten tot hij zichzelf in de kreukels kan racen. Hopelijk heeft hij een donor codicil.
Bij de weg, mijn eerste bekeuring is ook een feit. 6km te hard, 30 pleuro. Ik schrok me helemaal lam toen ik de envelop zag want ik heb wel eens harder gereden.
Psies, want een bekeuring voor 6 km/h te snel voor iemand die een 600 te tam vind..............quote:Op zondag 25 juli 2010 07:56 schreef bodylotion het volgende:
[..]
Een 600 een beetje tam?![]()
Vaak is het de rijder die het verchil maakt hè
Nope, nu nog niet. Heb op diverse gereden, maar de meeste zijn te zwaar (gewicht) voor me. Hierdoor voel ik me niet zeker en dat moet je nou net wel hebben. Deze motor is op hoge toeren nog mega snel en je trekt m zo door naar de 150. Dat is echt al behoorlijk en eerst wil ik gewoon goed leren rijden, zeker zijn van het motorrijden en mij erg fijn en prettig voelen. Deze past dus uitstekend bij me. Mijn lieffie heeft er ook nog op gereden en was erg onder de indruk van de prestaties. Hij rijdt een Honda Fireblade dus ik dacht dat hij het niets zou vinden, maar het tegendeel bleek waar. Ik ga er dus echt helemaal voor.quote:Op zaterdag 24 juli 2010 19:10 schreef Ker_Plunk het volgende:
[..]
Wil je niet wat meer? 250 lijkt me zo snel vervelen
Als je de rest ook even had gelezen had je gezien dat dat een meevallertje was. Maar even voor de goede orde: ik ben beslist geen race-fanaat maar je went gewoon heel erg snel aan het vermogen van je motor. En als je regelmatig met mensen gaat rijden die allemaal 1000+ hebben merk je snel dat je minder hebt (en ook meer wil). Waarschijnlijk ligt het ook aan mezelf, ik zal eens kijken hoe ik er over denk als we een jaar verder zijn en ik het apparaat beter onder controle heb. Het is ook niet zozeer de maximum snelheid (heb er al 225 mee gereden in Duitsland en ik kan je vertellen dat dat meer dan hard genoeg is) maar de hele beleving.quote:Op zondag 25 juli 2010 08:31 schreef vannelle het volgende:
[..]
Psies, want een bekeuring voor 6 km/h te snel voor iemand die een 600 te tam vind..............
Hey,quote:Op zaterdag 24 juli 2010 22:57 schreef Bigguy het volgende:
Ik denk dat je je prima kan vermaken met 250 cc. Accelereert ook prima weg bij het stoplicht. En bochtjes maken is er ook niet minder leuk mee.
Jullie doen het lijken alsof motorrijden alleen om vermogen gaat.
Maar ieder zijn mening natuurlijk.
Ik had de rest gelezen en die meevallertjes ken ik.quote:Op zondag 25 juli 2010 09:27 schreef NutKees het volgende:
[..]
Als je de rest ook even had gelezen had je gezien dat dat een meevallertje was. Maar even voor de goede orde: ik ben beslist geen race-fanaat maar je went gewoon heel erg snel aan het vermogen van je motor. En als je regelmatig met mensen gaat rijden die allemaal 1000+ hebben merk je snel dat je minder hebt (en ook meer wil). Waarschijnlijk ligt het ook aan mezelf, ik zal eens kijken hoe ik er over denk als we een jaar verder zijn en ik het apparaat beter onder controle heb. Het is ook niet zozeer de maximum snelheid (heb er al 225 mee gereden in Duitsland en ik kan je vertellen dat dat meer dan hard genoeg is) maar de hele beleving.
Aantal lessen dat je nodig hebt ligt aan je aanleg. Sommigen zijn na 10 lessen klaar, anderen hebben aan 40 niet genoeg. Gemiddeld ligt het aantal lesuren tussen de 18 en 22. Er wordt gewoon doorgelest bij vorst, zolang het niet glad is, niets aan de hand. Voordeel van in de winter is lijktt me dat je met meerdere weertypes te maken krijgt. Gewoon meteen beginnen en zo snel mogelijk doen. Heb het ook veel te lang uitgesteld ook wel moeten uitstellen door omstandigheden, maar heb je de mogelijkheid, niet laten glippen...in any case, eenmaal een proefles gedaan dan heb je als het goed is de smaak te pakken en wil je niet meer wachtenquote:Op zondag 25 juli 2010 22:13 schreef dester_martijn het volgende:
Hallo beginnende en/of ervaren motor rijders,
Ik heb een vraag. Ik wil heel erg graag mijn motorrijbewijs halen. Ik heb een half jaar geleden mijn b-rijbewijs gehaald. Nou was mijn vraag, heb je minder lessen nodig dan met de personen auto. Ik was volgens mij gemiddeld qua rijlessen, namelijk 35. Nou wilde ik een inschatting doen naar hoeveel rijlessen ik ongeveer nodig heb.
En, is het verstandig om in september te beginnen met rijlessen of kan ik beter beginnen in het voorjaar? Ik bedoel daarmee of ik het haal voor het beginnen van de vorstperiode ( of wordt er dan toch doorgereden, mits veilig?_
Onzin, ik ken iemand die al 7 jaar B had, die er gewoon geen gevoel voor had en was pas na 40 lessen klaar. Zegt helemaal niets dus, ligt gewoon aan je aanleg voor het motorrijden.quote:Op zondag 25 juli 2010 23:42 schreef bodylotion het volgende:
Volgens mij heb je (met rijbewijs B op zak) minder lessen nodig, omdat je al geoefend bent in de verkeersdeelname. De lessen voor A zijn duurder, en ik denk dat je er beter van uit kunt gaan dat het je meer gaat kosten dan wat je hebt betaald voor B.
Het is een combinatie van. Je kunt niet zeggen dat als je 100% controle over je voertuig hebt dat je dan ook de juiste beslissingen neemt in het verkeer en andersom. Je moet het voor jezelf aanvoelen of je het onder de knie hebt op een gegeven moment. Maar maak je niet te druk, motorrijbewijs is makkelijker (getuige de slagingspercentages) dan auto.quote:Op maandag 26 juli 2010 00:00 schreef dester_martijn het volgende:
Ja goed of ik aanleg heb weet ik natuurlijk niet goed. Aanleg hebben in de zin van het besturen van een motor en het wennen daaraan of aan het verkeersdeelnemen ervan?
En wat is het gemiddeld aantal lessen in de motorlesbranche (of hoe noem je dat)?
Dat kan best. Ik zeg toch ook dat je er vanuit moet gaan dat het meer gaat kosten dan Bquote:Op zondag 25 juli 2010 23:47 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Onzin, ik ken iemand die al 7 jaar B had, die er gewoon geen gevoel voor had en was pas na 40 lessen klaar. Zegt helemaal niets dus, ligt gewoon aan je aanleg voor het motorrijden.
Ja is dat echt zo? Had ik niet verwacht, ik ken meer mensen die voor hun motor zakten dan voor hun autorijbewijs. En ik had zelf ook het idee dat ze bij het motor-examen veel strenger waren dan bij mijn auto-examen.quote:Op maandag 26 juli 2010 00:14 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Het is een combinatie van. Je kunt niet zeggen dat als je 100% controle over je voertuig hebt dat je dan ook de juiste beslissingen neemt in het verkeer en andersom. Je moet het voor jezelf aanvoelen of je het onder de knie hebt op een gegeven moment. Maar maak je niet te druk, motorrijbewijs is makkelijker (getuige de slagingspercentages) dan auto.
Dat komt omdat bepaalde mensen ook niet voor een motorrijbewijs gaan. Een onzeker iemand die 8 keer zakt voor zijn of haar autorijbewijs zal het denk ik niet eens zo snel durven om op een motor te stappen. Terwijl mensen die voor hun motorrijbewijs gaan al meer zelfverzekerd zijn en minder bang zijn.quote:Op maandag 26 juli 2010 00:14 schreef HeetBoven het volgende:
Maar maak je niet te druk, motorrijbewijs is makkelijker (getuige de slagingspercentages) dan auto.
Niet zo lastig uit te zoeken, zie www.rijschoolgegevens.nl:quote:Op maandag 26 juli 2010 13:04 schreef Bigguy het volgende:
[..]
Ja is dat echt zo? Had ik niet verwacht, ik ken meer mensen die voor hun motor zakten dan voor hun autorijbewijs. En ik had zelf ook het idee dat ze bij het motor-examen veel strenger waren dan bij mijn auto-examen.
Of ik kan gewoon erg goed autorijden maar dat betwijfel ik
Wist niet dat dat onderzocht was, bron?quote:Op maandag 26 juli 2010 14:00 schreef ufopiloot het volgende:
[..]
Dat komt omdat bepaalde mensen ook niet voor een motorrijbewijs gaan. Een onzeker iemand die 8 keer zakt voor zijn of haar autorijbewijs zal het denk ik niet eens zo snel durven om op een motor te stappen. Terwijl mensen die voor hun motorrijbewijs gaan al meer zelfverzekerd zijn en minder bang zijn.
oh wouw:quote:Op maandag 26 juli 2010 15:55 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Niet zo lastig uit te zoeken, zie www.rijschoolgegevens.nl:
Personenauto
Examenplaats: AMSTERDAM
Gemiddeld slagingspercentage
(1e examen): 36-40%
Motor
Examenplaats: AMSTERDAM
Gemiddeld slagingspercentage
(1e examen): 66-70%
Verder is het altijd een koe in de kont kijken hoe het gaat verlopen op je eigen examen, beetje geluk moet je ook hebben
Jouw rijschool neem ik aan?quote:Op maandag 26 juli 2010 16:40 schreef Mickeys het volgende:
[..]
oh wouw:
Rijschool perspectief uit Lelystad
Motor
Examenplaats: HARDERWIJK
Gemiddeld slagingspercentage
(1e examen): 71 - 75 %
personenauto:
Examenplaats: HARDERWIJK
Gemiddeld slagingspercentage
(1e examen): 51 - 55 %
Logisch nadenken. Je hebt niet overal een wetenschappelijk onderzoek voor nodig.quote:Op maandag 26 juli 2010 16:22 schreef HeetBoven het volgende:
[..]
Wist niet dat dat onderzocht was, bron?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |