quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:36 schreef du_ke het volgende:
[..]
Is er wel maar loopt niet echt.
Voor de verkiezingen was het peilingentopic dat zo'n beetje maar die zijn nu ook niet al te relevant meer. Dan maar de onderhandelingstopics
Het zou je toch wel sieren als je zo nu en dan dat badinerende toontje eraf haalt.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:38 schreef KoosVogels het volgende:
Nee phmsmstyle, ben niet sacherijnig, gewoon flauw
Oh vrede heb ik er in principe ook wel mee. Echter ik zal dan wel hopen dat het kabinet snel ten onder gaat omdat ik oprecht denk dat extreem-rechts en extreem-grefo niets in ons kabinet te zoeken hebbenquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:35 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Alleen vind ik het soms wel jammer dat sommige mensen pertinent iets niet willen. Paars is niet mijn voorkeur, maar als het democratisch is en het volk wil dat dan heb ik er in principe vrede mee. Maar dat moet men dan ook hebben als het over rechts gaat : pvv vvd cda (sgp)
Bovenstaande opmerking was verre van badinerend. Althans, niet zo bedoeld. Wellicht dat jij dat anders ervaart.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:39 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het zou je toch wel sieren als je zo nu en dan dat badinerende toontje eraf haalt.
Maar daarom heb je het democratische proces wel te respecteren, als dit is wat het volk wilquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:40 schreef du_ke het volgende:
[..]
Oh vrede heb ik er in principe ook wel mee. Echter ik zal dan wel hopen dat het kabinet snel ten onder gaat omdat ik oprecht denk dat extreem-rechts en extreem-grefo niets in ons kabinet te zoeken hebben.
Het land besturen is een serieuze zaak, daar passen dergelijke doldwaze lieden niet in naar mijn idee.
Tja dat lok je ook wel een beetje uit natuurlijkquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:39 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het zou je toch wel sieren als je zo nu en dan dat badinerende toontje eraf haalt.
Ik bedoelde het toch wat meer in algeme zin.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:40 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Bovenstaande opmerking was verre van badinerend. Althans, niet zo bedoeld. Wellicht dat jij dat anders ervaart.
Me 2quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
Aan phpmystyle:
Iedereen moet zich neerleggen bij feiten. Zolang die er niet zijn mag je het er best over hebben..
Maar liever zonder al dat heen en weer gebash en persoonlijke aanvallen..
Niet dat ik me daar nooit toe laat "verleiden", maar de manier van vanavond heeft mijn voorkeur..
Ik zal proberen je te ontzien. Maar dan geen malle PVV-opmerkingen meer maken, goed? Anders vraag je er natuurlijk omquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:41 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik bedoelde het toch wat meer in algeme zin.
Dat doe ik ook gewoon, was bepaald niet van plan een staatsgreep te gaan plegenquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Maar daarom heb je het democratische proces wel te respecteren, als dit is wat het volk wil
Zie je wel, we kunnen het best ergens over eens zijnquote:
Wat zijn malle opmerkingen? Ik vind windmolens mal, maar daarom laat ik je wel in je waarde. Jij vindt het mal dat ik vind dat er geen Minaretten mogen in Nederland. Maar daarom moet jij mij daarin ook respecteren.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:42 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik zal proberen je te ontzien. Maar dan geen malle PVV-opmerkingen meer maken, goed? Anders vraag je er natuurlijk om
quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:43 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Zie je wel, we kunnen het best ergens over eens zijn![]()
Je maakt er ook echt een serieuze discussie van/. Dat was niet de bedoeling, ik ga maar naar bed.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:43 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat zijn malle opmerkingen? Ik vind windmolens mal, maar daarom laat ik je wel in je waarde. Jij vindt het mal dat ik vind dat er geen Minaretten mogen in Nederland. Maar daarom moet jij mij daarin ook respecteren.
Doe eens een woice, dan kunnen we het wetenquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:43 schreef Boldface het volgende:
De grefo's hebben trouwens een site in het leven geroepen www.geenpaarsplus.nl
Het faillissement van de Christen-politiek had niet mooier in beeld gebracht kunnen worden.
Waarom ik weet dat de CU hier achter zit? De argumenten zijn dezelfde die Rouvoet eerder Pechtold al voor de voeten wierp: doorgeslagen gelijkheidsdenken, etc.
Het is prachtig. Op Twitter zitten ze ook. En daar beweren ze doodleuk dat een Paars kabinet niet voor economisch herstel kan zorgen. Lagen zeker in 1994 onder een steen ofzo...
[Querying whois.domain-registry.nl]quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:45 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Doe eens een woice, dan kunnen we het weten
Paars was/waren één van de betere kabinetten van de afgelopen "jaren" (al hebben zij ook genoeg dingen gedaan waar ik het pertinent mee oneens ben). Helaas hebben heel veel mensen hier dit vaak niet bewust meegemaakt en ligt de oneliner van Fortuyn ("De puinhopen van 8 jaar Paars) bij hen dus minder diep in het geheugen begravenquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:43 schreef Boldface het volgende:
De grefo's hebben trouwens een site in het leven geroepen www.geenpaarsplus.nl
Het faillissement van de Christen-politiek had niet mooier in beeld gebracht kunnen worden.
Waarom ik weet dat de CU hier achter zit? De argumenten zijn dezelfde die Rouvoet eerder Pechtold al voor de voeten wierp: doorgeslagen gelijkheidsdenken, etc.
Het is prachtig. Op Twitter zitten ze ook. En daar beweren ze doodleuk dat een Paars kabinet niet voor economisch herstel kan zorgen. Lagen zeker in 1994 onder een steen ofzo...
Daarom pleit ik er ook voor om naar de doelen te kijken en daarmee voorbij te gaan aan de bekende stokpaardjes. Kijk naar de woningmarkt en hoe je die wilt hervormen en maak daar maatregelen voor zonder vooraf naar middelen als de HRA of liberalisatie van de huurmarkt te kijken. Het is even een omslag in het denken maar dat is noodzakelijk wanneer je een kabinet wilt dat serieus gaat hervormen..quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:43 schreef 08gnoT. het volgende:
Op zich respecteer ik paars ook wel, maar ik ben gewoon bang dat er zo weinig van terecht komt. De standpunten liggen zo ver uit elkaar dat, als ze gaan praten, het in het midden uitkomt en dan gebeurt er zo weinig.
Was dat echt zo? Volgens mij lagen de partijen toen echt een stuk verder uit elkaar. Ze kwamen rechtstreeks uit de sterk gepolariseerde jaren '80. Nu is het verschil tussen VVD en PvdA voornamelijk hoe men wil gaan bezuinigen, niet of men wil gaan bezuinigen. Dan is de eerste klapper naar elkaar toe al gemaakt.quote:Het originele paars werkte dan nog wel, omdat dat iets minder verdeeld was.
Als ze inderdaad samen verder willen...quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:43 schreef JoaC het volgende:
Wanneer zal de informatieronde uberhaupt een formatieronde worden?
Inderdaadquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:45 schreef JoaC het volgende:
Ik vind minaretten meevallen ten opzichte van veel kerken, toch moeten ze beiden kunnen
Nee omdat dat niet alleen maar om geld ging.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:43 schreef 08gnoT. het volgende:
Op zich respecteer ik paars ook wel, maar ik ben gewoon bang dat er zo weinig van terecht komt. De standpunten liggen zo ver uit elkaar dat, als ze gaan praten, het in het midden uitkomt en dan gebeurt er zo weinig.
Het originele paars werkte dan nog wel, omdat dat iets minder verdeeld was.
Ik zal heel eerlijk zeggen dat ik me het ook niet heel goed meer herinnerquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:47 schreef du_ke het volgende:
[..]
Daarom pleit ik er ook voor om naar de doelen te kijken en daarmee voorbij te gaan aan de bekende stokpaardjes. Kijk naar de woningmarkt en hoe je die wilt hervormen en maak daar maatregelen voor zonder vooraf naar middelen als de HRA of liberalisatie van de huurmarkt te kijken. Het is even een omslag in het denken maar dat is noodzakelijk wanneer je een kabinet wilt dat serieus gaat hervormen..
[..]
Was dat echt zo? Volgens mij lagen de partijen toen echt een stuk verder uit elkaar. Ze kwamen rechtstreeks uit de sterk gepolariseerde jaren '80. Nu is het verschil tussen VVD en PvdA voornamelijk hoe men wil gaan bezuinigen, niet of men wil gaan bezuinigen. Dan is de eerste klapper naar elkaar toe al gemaakt.
De argumenten op die site zeggen meer dan genoeg. Het is trouwens ook wel vrij mager: 4 argumenten, waarvan er sowieso al eentje een voorbarige aanname is.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:47 schreef 08gnoT. het volgende:
Geen naam dus...
Dat is ook de truc, gezamenlijke doelen opstellen die over de heilige huisjes van de verschillende partijen heen kunnen gaan. Bijvoorbeeld 'iedereen aan het werk' of 'orde op zaken in de overheidsfinanciën' of 'het mes in de bestuurslagen'. Kan je daarop op 1 lijn komen dan kom je ook wel uit de andere punten.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:50 schreef Klummie het volgende:
[..]
Nee omdat dat niet alleen maar om geld ging.
Daarom:quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:52 schreef 08gnoT. het volgende:
[..]
Ik zal heel eerlijk zeggen dat ik me het ook niet heel goed meer herinnerIk weet alleen nog dat het onder paars deels goed ging. En vnl dankzij de VVD punten. En ik ben bang dat er daarvan teveel verloren gaat bij paars+, zeker omdat ze de grootste partij zijn willen stemmers niet te veel verlies van hun punten zien.
Maar nogmaals, dat ik wat ik me herinner uit de tijd dat ik net een beetje politiek begon te begrijpen
Klopt helemaal. Paars heeft fouten gemaakt, maar over de linie genomen was het zo veel beter dan de afgelopen 8 jaar Balkenende dat het nog het meest doet denken aan de wedstrijd Portugal - Noord-Korea...quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:47 schreef Whiskers2009 het volgende:
Paars was/waren één van de betere kabinetten van de afgelopen "jaren" (al hebben zij ook genoeg dingen gedaan waar ik het pertinent mee oneens ben). Helaas hebben heel veel mensen hier dit vaak niet bewust meegemaakt en ligt de oneliner van Fortuyn ("De puinhopen van 8 jaar Paars) bij hen dus minder diep in het geheugen begraven![]()
Klopt, maar ik heb die uitspraak nooit overgenomen. Ik vind wel degelijk, als ik cijfers en berichten uit de jaren 90 terugzie, dat paars goede dingen gedaan heeft. Inderdaad ook slechte maar dat zal elk kabinet wel hebben.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:53 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Daarom:
Paars was/waren één van de betere kabinetten van de afgelopen "jaren" (al hebben zij ook genoeg dingen gedaan waar ik het pertinent mee oneens ben). Helaas hebben heel veel mensen hier dit vaak niet bewust meegemaakt en ligt de oneliner van Fortuyn ("De puinhopen van 8 jaar Paars) bij hen dus minder diep in het geheugen begraven
Vergeet niet het Des Indes beraad wat al jaren aan het lullen was met elkaar en waarvan de vertegenwoordigers in 1994 duidelijk de overhand hadden in hun partij. Basis lag er dus al, dat is nu dus niet zo.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:52 schreef 08gnoT. het volgende:
[..]
Ik zal heel eerlijk zeggen dat ik me het ook niet heel goed meer herinnerIk weet alleen nog dat het onder paars deels goed ging. En vnl dankzij de VVD punten. En ik ben bang dat er daarvan teveel verloren gaat bij paars+, zeker omdat ze de grootste partij zijn willen stemmers niet te veel verlies van hun punten zien.
Maar nogmaals, dat ik wat ik me herinner uit de tijd dat ik net een beetje politiek begon te begrijpen
Je denkt werkelijk dat GL met 10 zetels een geheel kabinet kan gijzelen? Volgens mij overschat je dan toch echt GL hoorquote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:58 schreef 08gnoT. het volgende:
[..]
Klopt, maar ik heb die uitspraak nooit overgenomen. Ik vind wel degelijk, als ik cijfers en berichten uit de jaren 90 terugzie, dat paars goede dingen gedaan heeft. Inderdaad ook slechte maar dat zal elk kabinet wel hebben.
Het is nu ook echt voornamelijk GL waar ik tegenop zie. D66 vind ik prima en de PvdA is -no offence- vaak niet al te standvastig dus die zal ook nog wat toegeven, maar GL bijt zich vast in Cohen's schouder zodat die een blok vormen waarop rechts teveel moet toegeven. Daar ben ik bang voor.
Daar is uit te komen, als ze zichzelf maar de goede doelen stellen.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 01:00 schreef Klummie het volgende:
Wat zijn in vredesnaam de terreinen waarop de VVD en PvdA elkaar gaan vinden, wat het cement zal moeten zijn voor een akkoord? Om van de electorale gevolgen nog maar te zwijgen.
quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:53 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat is ook de truc, gezamenlijke doelen opstellen die over de heilige huisjes van de verschillende partijen heen kunnen gaan. Bijvoorbeeld 'iedereen aan het werk' of 'orde op zaken in de overheidsfinanciën' of 'het mes in de bestuurslagen'. Kan je daarop op 1 lijn komen dan kom je ook wel uit de andere punten.
Ik neem aan dat dit ook voor rechts geldt?quote:Op dinsdag 22 juni 2010 10:03 schreef du_ke het volgende:
Het slaat ook echt gewoon helemaal nergens op. Met opnieuw stemmen maak je het de politici ook veel te makkelijk. laat ze maar gewoon serieus onderhandelen. Mocht het dan na een klein jaar nog nergens op lijken dan zien we wel weer verder...
Dit geldt voor alle verkozen politici. Links, midden en rechtsquote:Op dinsdag 22 juni 2010 10:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik neem aan dat dit ook voor rechts geldt?
"Doe precies wat wij willen en anders maar opnieuw stemmen". Hmm ja, erg constructieve houding in een coalitieland als Nederland.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 07:00 schreef Sinenxi het volgende:
Het gaat echt niet om die paar punten of breekpunten of wat dan ook... daar zullen ze makkelijker over heen stappen dan je zult denken.
Het gaat om het totaal plaatje... het plan.. het coalitie akkoord. En dan met name het hoofdstukje Economie. Integratie is ook een punt van belang als je naar PvdA en VVD zou kijken, maar ik denk dat dat nu in deze tijd even minder belangrijk geacht zal worden.
PvdA en VVD liggen mijlen ver uit elkaar als het gaat om de aanpak van de economie. D66 en GL willen net als de VVD nog wel dat het echt nu aangepakt word en de staatsschuld zo snel mogelijk teruggedrongen word (alhoewel de VVD veel stricter in dit beleid is dan D66 en GL).
De PvdA lijkt zich, na al die jaren, nog steeds niet druk te maken om al deze problemen.
Mijn enige ding dus als VVD stemmer is... wil de PvdA een economisch beleid voeren dat grotendeels volgens VVD/Liberale lijnen uitgevoerd zal worden? Zo ja... dan laat Paars+ maar komen. zo nee... dan laat ons maar opnieuw stemmen.
Is dat zo? Ik zou juist verwachten dat GL en de VVD zich op heel veel standpunten overeenstemming kunnen vinden. Ik heb juist GL gestemd omdat ik vind dat ze meer met het milieu en minder met sociale verdeling als de PvdA en SP bezig zijn (het is ook de vier na linkse partij van Nederland).quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:58 schreef 08gnoT. het volgende:
Het is nu ook echt voornamelijk GL waar ik tegenop zie. D66 vind ik prima en de PvdA is -no offence- vaak niet al te standvastig dus die zal ook nog wat toegeven, maar GL bijt zich vast in Cohen's schouder zodat die een blok vormen waarop rechts teveel moet toegeven. Daar ben ik bang voor.
Ach, GL is nog steeds een partij van en voor ideële, lieve en een tikkeltje naïeve wereldverbeteraars. Zo zijn ze bijvoorbeeld nog steeds héél links op economisch vlak.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 10:29 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Is dat zo? Ik zou juist verwachten dat GL en de VVD zich op heel veel standpunten overeenstemming kunnen vinden. Ik heb juist GL gestemd omdat ik vind dat ze meer met het milieu en minder met sociale verdeling als de PvdA en SP bezig zijn (het is ook de vier na linkse partij van Nederland).
Maar ja wellicht juist omdat zoveel mensen "tactisch" moesten stemmen heeft GL nu juist geen andere keuze om zo aan te haken bij Cohen. Ik zou dat jammer vinden, omdat GL dan een hoop punten moet laten varen om uberhaupt bij de PvdA te kunnen aansluiten, laat staan bij de regering an sich.
In die zin was paars 1 wel goed ja, ecomomisch hadden ze windkracht 12 mee, maar ze hebben wel mooi dat confessionele beleid van de christen-democraten kunnen blokken.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:40 schreef HansvD het volgende:
Paars kon in 94 goed samenwerken omdat er vooral ethische zaken zijn aangepakt.
Euthenasie, Abortus, Homohuwelijk e.d.
Om dit mogelijk te maken moest er een regering komen zonder het CDA.
Wereldwijd ging het goed met de economie dus daar hoefde men niet te bezuinigen.
WAO werd echter niet aangepakt. Defensie was halfbakken met Sebrenica als dieptepunt,
we sturen militairen (VVD) maar ze mogen niet schieten (PvdA)
In Paars 2 is eigenlijk niet veel gebeurt behalve de nacht van Wiegel.
De VVD en de PvdA zullen op economisch gebied in elk geval beide flink moeten toegeven als ze samen willen.
Ik ben benieuwd.
Leuk dat ze windkracht 12 mee hadden maar hoe kan het dat onder Paars de werkeloosheid in Nederland veel sterker daalde dan in de omringende landen? Dat lag bij onze oosterburen echt niet alleen aan de hereniging en bij de Belgen echt niet alleen aan de Walen. Onder Paars is men heel bewust aan de slag gegaan met zoveel mogelijk mensen aan het werk krijgen en met succes. Dat is echt een prestatie van formaat geweest.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:57 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
In die zin was paars 1 wel goed ja, ecomomisch hadden ze windkracht 12 mee, maar ze hebben wel mooi dat confessionele beleid van de christen-democraten kunnen blokken.
Hoe bedoel je dat 'héél linkse' precies?quote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:51 schreef Morendo het volgende:
[..]
Ach, GL is nog steeds een partij van en voor ideële, lieve en een tikkeltje naïeve wereldverbeteraars. Zo zijn ze bijvoorbeeld nog steeds héél links op economisch vlak.
Volgens mij is het een initiatief was van Bart-Jan Spruyt (Columnist, Grefo, rechts-conservatief, PVV adept).quote:Op dinsdag 22 juni 2010 00:43 schreef Boldface het volgende:
De grefo's hebben trouwens een site in het leven geroepen www.geenpaarsplus.nl
Het faillissement van de Christen-politiek had niet mooier in beeld gebracht kunnen worden.
Waarom ik weet dat de CU hier achter zit? De argumenten zijn dezelfde die Rouvoet eerder Pechtold al voor de voeten wierp: doorgeslagen gelijkheidsdenken, etc.
Het is prachtig. Op Twitter zitten ze ook. En daar beweren ze doodleuk dat een Paars kabinet niet voor economisch herstel kan zorgen. Lagen zeker in 1994 onder een steen ofzo...
Dat het ze financieel gunstig afging hadden ze voornaarmelijk te danken aan de keiharde bezuinigingen van Ruud Lubbers, daar heeft Paars toch echt wel haar vruchten van geplukt, er was zelfs ruimte voor lastenverlaging, VVD kon de rijken wat helpen, en PvdA kon rustig geld uitgeven. Als er destijds een rechts kabinet zat was het nog veel en veel beter gegaan. Maar ik zeg toch dat paars 1 wel goed was, maar alleen omdat ze een frisse wind hebben laten waaien, meer homo-emancipatie/abortus/euthanasie/en de doorgeslagen confessionele maatregelen wat temperen.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 11:59 schreef du_ke het volgende:
[..]
Leuk dat ze windkracht 12 mee hadden maar hoe kan het dat onder Paars de werkeloosheid in Nederland veel sterker daalde dan in de omringende landen? Dat lag bij onze oosterburen echt niet alleen aan de hereniging en bij de Belgen echt niet alleen aan de Walen. Onder Paars is men heel bewust aan de slag gegaan met zoveel mogelijk mensen aan het werk krijgen en met succes. Dat is echt een prestatie van formaat geweest.
Zou me niks verbazen inderdaadquote:Op dinsdag 22 juni 2010 12:07 schreef Shaman het volgende:
[..]
Volgens mij is het een initiatief was van Bart-Jan Spruyt (Columnist, Grefo, rechts-conservatief, PVV adept).
Zo'n beetje al hun beleid heeft als oogmerk 'nivelleren'. Anders schaf je de HRA niet volledig af en als compensatie voor degenen die daardoor lijden verhoog je de inkomstenbelastingen nog een keer. Dat valt voor veel mensen vrij nadelig uit.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 12:00 schreef du_ke het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dat 'héél linkse' precies?
Dit is me wat te mager als antwoord, aangezien ze bijvoorbeeld tegelijk ook de overdrachtsbelasting en het huurwaardeforfait af willen schaffen. Dit heeft weinig met het streven naar nivellering te maken en veel meer met het weer op orde brengen van de woningmarkt, daarom moet het ook geleidelijk gebeuren. En dat nieuwe toptarief is een stokpaardje waar je niet teveel waarde aan moet heffen. Je bent nu volgens mij erg bezig om spijkers op laag water te zoeken.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 12:10 schreef Morendo het volgende:
[..]
Zo'n beetje al hun beleid heeft als oogmerk 'nivelleren'. Anders schaf je de HRA niet volledig af en als compensatie voor mensen die daardoor lijden verhoog je de inkomstenbelastingen nog een keer. Dat valt voor veel mensen vrij nadelig uit.
quote:Op dinsdag 22 juni 2010 12:15 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dit is me wat te mager als antwoord, aangezien ze bijvoorbeeld tegelijk ook de overdrachtsbelasting en het huurwaardeforfait af willen schaffen. Dit heeft weinig met het streven naar nivellering te maken en veel meer met het weer op orde brengen van de woningmarkt, daarom moet het ook geleidelijk gebeuren. En dat nieuwe toptarief is een stokpaardje waar je niet teveel waarde aan moet heffen. Je bent nu volgens mij erg bezig om spijkers op laag water te zoeken.
Als dit al heeel links is.
Na het lezen van bovenstaande proza neem ik mijn woorden terug. GroenLinks is inderdaad best gematigd en liberaal tegenwoordig.quote:Met een bankenheffing, een hoger toptarief en het duurder maken van milieuvervuiling zorgt GroenLinks ervoor dat de zwaarste lasten terecht komen bij de sterkste schouders.
Nederland kent een toenemende inkomensongelijkheid. De inkomens van topmanagers stegen de afgelopen jaren explosief. Tegelijkertijd moeten honderdduizenden huishoudens al jaren rondkomen van een minimuminkomen. Met verschillende belastingherzieningen zijn de lasten vooral voor de hoogste inkomens fors gedaald. Zo is het toptarief gedaald van 72 procent naar 52 procent. GroenLinks vindt dat de sterkste schouders de zwaarste lasten mogen dragen. Inkomens vanaf 150.000 euro gaan een tarief van 60% betalen.
Ook door de twee grootste aftrekposten te beperken maakt GroenLinks het belastingstelsel rechtvaardiger. De hypotheekrenteaftrek wordt stapsgewijs afgebouwd en het belastingvrij pensioensparen wordt begrensd op anderhalf keer modaal.
Ja groenlinks blijft natuurlijk een linkse partij, maar in het politieke spectrum is het samen met de PvdD de 3e/4e plek innemen van links.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 12:18 schreef Morendo het volgende:
[..]
[..]
Na het lezen van bovenstaande proza neem ik mijn woorden terug. GroenLinks is inderdaad best gematigd en liberaal tegenwoordig.
Helemaal niet nivellerend, oud-links. Nee, verre van dat.
Inderdaad en het is maar een voorstel, een eerlijker voorstel overigens dan heel hard nee roepen tegen alles als iemand ook maar begint over de woningmarktquote:Op dinsdag 22 juni 2010 12:25 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Ja groenlinks blijft natuurlijk een linkse partij, maar in het politieke spectrum is het samen met de PvdD de 3e/4e plek innemen van links.
En ja wat wil je dan; er moet bezuinigd worden, er moet iets veranderen aan de woningmarkt; dat degenen die meer hebben meer bijdragen lijkt me logisch; je kan niet van iemand met een minimum salaris verwachten dat ie 1.000 euro per maand gaat bijdragen...
Eigen woningbezit stimuleren is helemaal niks mis mee. Van mij mogen de corporaties ook gestimuleerd worden om zoveel mogelijk woningen te verkopen aan hun huurders.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:00 schreef KoosVogels het volgende:
Persoonlijk walg ik van de VVD-plannen voor de woningmarkt. Huurmarkt liberaliseren, HRA intact laten en mensen massaal aan een koophuis helpen waardoor we mogelijk in een tweede kredietcrisis rollen.
Ik ben daar eerlijk gezegd nogal huiverig voor. Maar ik vind het verder ronduit absurd dat door VVD-beleid de huurprijzen stijgen terwijl de HRA niet wordt aangepakt. Met andere woorden: huurders gaan meer betalen terwijl huisbezitters worden ontzien.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:02 schreef du_ke het volgende:
[..]
Eigen woningbezit stimuleren is helemaal niks mis mee. Van mij mogen de corporaties ook gestimuleerd worden om zoveel mogelijk woningen te verkopen aan hun huurders.
Dat is inderdaad ronduit bizar.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik ben daar eerlijk gezegd nogal huiverig voor. Maar ik vind het verder ronduit absurd dat door VVD-beleid de huurprijzen stijgen terwijl de HRA niet wordt aangepakt. Met andere woorden: huurders gaan meer betalen terwijl huisbezitters worden ontzien.
Laat me raden, jij wil totaal niet werken in een kapitalistisch systeemquote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:11 schreef ethiraseth het volgende:
ik wil helemaal geen huis hebben, maar de VVD lijkt me welhaast te gaan dwingen een huis te kopen. Snap het ook wel, als je een hypotheek hebt word je automatisch een werknemer die meer slikt van zijn werkgever, want je kan geen enkel risico lopen om ontslagen te worden met zo'n molensteen rond je nek.
Hij heeft gewoon gelijk. Ik zit eerlijk gezegd ook niet te springen om een eigen huis met hypotheek. Doe mij maar lekker huren.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:14 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Laat me raden, jij wil totaal niet werken in een kapitalistisch systeem
Ik heb eigenlijk ook vooral gekocht omdat huren voor mij niet aantrekkelijk was vanwege beroerd aanbod. Anders was ik lekker gaan huren hoorquote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Hij heeft gewoon gelijk. Ik zit eerlijk gezegd ook niet te springen om een eigen huis met hypotheek. Doe mij maar lekker huren.
Eh, liever niet nee. Maar goed, veel keus is er niet hè. maar wil je ontkennen dat een huis een gigantische investering is, die mensen behoorlijk limiteert in hun mogelijkheden? Je komt niet zomaar weer van een huis af, terwijl ik nu in principe binnen een paar weken een ander huurhuis zou kunnen hebben.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:14 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Laat me raden, jij wil totaal niet werken in een kapitalistisch systeem
Een veelvoorkomend probleem. Waar ik gelukkig geen last van hebquote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:17 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ik heb eigenlijk ook vooral gekocht omdat huren voor mij niet aantrekkelijk was vanwege beroerd aanbod. Anders was ik lekker gaan huren hoor
Werk je uberhaubt, serieuse vraag hoorquote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:18 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Eh, liever niet nee. Maar goed, veel keus is er niet hè. maar wil je ontkennen dat een huis een gigantische investering is, die mensen behoorlijk limiteert in hun mogelijkheden? Je komt niet zomaar weer van een huis af, terwijl ik nu in principe binnen een paar weken een ander huurhuis zou kunnen hebben.
Zoete witte wijn en bierquote:Op dinsdag 22 juni 2010 14:09 schreef themauster het volgende:
Rutte (VVD) en Cohen) zien onvoldoende perspectief in paars-plus volgens NOS
Nu is het CDA aan zetquote:Op dinsdag 22 juni 2010 14:16 schreef themauster het volgende:
@DominiqueHeyde:Cohen nog steeds niet bereid te praten over middenkabinet met vvd en cda
Nou we zijn weer terug bij af
Nee dat is niet waar:quote:Op dinsdag 22 juni 2010 13:07 schreef 08gnoT. het volgende:
Een koophuis is natuurlijk altijd een investering, waarvan mensen op latere leeftijd van profiteren. Als mensen van een koophuis naar een bejaardenappartementje gaan, zullen ze een hoop geld overhouden van de verkoop.
Van de NOS. Klinkt niet echt als een uitsluiting?quote:Er wordt voorlopig niet onderhandeld over een Paars-plus-kabinet. De fractievoorzitters van VVD, PvdA, D66 en Groenlinks hebben vandaag weer gepraat voor wat wordt genoemd verkennende gesprekken.
Dat verbaast me niets! Rutte heeft gewoon geen zin in gekibbel met de voor hem 3 linkse partijen. Het enige dat ik niet begrijp is dat Cohen nog geen middencoalitie overweegt.. Hij wil toch graag regeren? Hoopt hij misschien dat hij straks de touwtjes in handen heeft als het Rutte niet lukt met zijn formatie ofzo...?quote:Op dinsdag 22 juni 2010 14:20 schreef phpmystyle het volgende:
http://www.telegraaf.nl/b(...)s_van_de_baan__.html
Er valt niets te overspelen. Het is een coalitie waar de VVD op dit moment geen heil in ziet. En terecht. Je kan de PvdA toch ook niet verwijten dat ze niet in een coalitie met de PVV willen.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 14:23 schreef Zemi77 het volgende:
Lijkt erop dat de VVD zijn hand aan het overspelen is.
Waar gokken ze nu op dat het CDA en de PVDA onder leiding van Rutte het VVD-programma gaan uitvoeren?
Zo naïef zal hij toch niet zijn?
Augustus 2010 weer naar de stembus, zucht
http://www.telegraaf.nl/b(...)s_van_de_baan__.htmlquote:Rutte sloot zelfs niet uit dat de combinatie later weer aan bod komt.
Precies, en dat moment lijkt mij nu gekomen. De enige optie die Rutte nog rest (VVD-CDA-PvdA) is door Cohen voorlopig al afgeserveerd, en bij de eerstvolgende optie is de PvdA aan zet.quote:Op dinsdag 22 juni 2010 14:25 schreef --Krijn-- het volgende:
[..]
Dat verbaast me niets! Rutte heeft gewoon geen zin in gekibbel met de voor hem 3 linkse partijen. Het enige dat ik niet begrijp is dat Cohen nog geen middencoalitie overweegt.. Hij wil toch graag regeren? Hoopt hij misschien dat hij straks de touwtjes in handen heeft als het Rutte niet lukt met zijn formatie ofzo...?
Als ze er echt niet uitkomen dan hoop ik dat Rutte in de eventueel nieuwe verkiezingen wordt afgestraft voor zijn belofte van '1 juli'...quote:Op dinsdag 22 juni 2010 14:26 schreef IHVK het volgende:
Rutte had hier gewoon voor moeten gaan. Nu krijgen we Belgische toestanden.
Ik denk dat Rutte erop uit is om, nu Paars niet lijkt te lukken, het CDA aan tafel te krijgen voor een kabinet met de PVVquote:Op dinsdag 22 juni 2010 14:23 schreef Zemi77 het volgende:
Lijkt erop dat de VVD zijn hand aan het overspelen is.
Waar gokken ze nu op dat het CDA en de PVDA onder leiding van Rutte het VVD-programma gaan uitvoeren?
Zo naïef zal hij toch niet zijn?
Augustus 2010 weer naar de stembus, zucht
Inderdaadquote:Op dinsdag 22 juni 2010 14:27 schreef Flashwin het volgende:
Rutte met zn grote mond dat er 1 juli wel een akkoord zou zijn
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |