quote:Op maandag 24 mei 2010 17:18 schreef patatmetfriet het volgende:
Kotex tampons hebben een hippere vormgeving dan die van OB. Ze pluizen ook minder. Maar ze zijn op minder plekken verkrijgbaar.
Die gebruik ik ook altijd. Vervelende van tampons vind ik wel dat ze nogal eens pluizen, dan gooi ik ze altijd weg.quote:Op maandag 24 mei 2010 17:23 schreef Jojoortje het volgende:
Die van de Kruidvat.
Die hebben zo'n twist in het midden waardoor je ze makkelijker open maakt
Kan me er niet heel druk over maken. Mijn moeder had hetzelfde na d'r dertigste, ook alleen met tampons.quote:Op maandag 24 mei 2010 21:59 schreef Aventura het volgende:
@Isegrim, ik zou toch eens een balletje opgooien bij je HA als je er weer eens bent. Over die blaas bedoel ik. Ik vind dat toch een beetje vreemd klinken. Beetje zoals een verzakking van het e.e.a. (ben totaal niet medisch onderlegd maar ik ken vrouwen die zoiets hebben - meestal wel mensen die een of meer bevallingen achter de rug hebben).
Die ga ik een keer proberen. Ik gebruik nu die van OB, maar die vind ik totaal niet fijn, die dingen pluizen als de ziekte.quote:
klopt, echt irritant..quote:Op dinsdag 25 mei 2010 00:21 schreef Heroinjunk het volgende:
[..]
Die ga ik een keer proberen. Ik gebruik nu die van OB, maar die vind ik totaal niet fijn, die dingen pluizen als de ziekte.
Waarom niet? Het is als je lijf het goed verdraagt om door te slikken, nergens voor nodig om ongesteld te worden. Dus ik ging niet voor mijn plezier een week lang bloeden. Ik slikte voor mijn mirena gewoon een half jaar door, gelukkig trok mijn lijf dat.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 01:07 schreef Smart_ass het volgende:
Ik begrijp nooit waarom mensen de pil zovaak doorslikken. Toen ik nog aan de pil was en het kwam niet handig uit (vakanties oid) dan slikte ik 'm ook wel door, maar standaard doorslikken? Nah.
Mwah, staat op de verpakking dat je hem niet meer dan x uur in mag houden, maar of het keigevaarlijk is weet ik niet.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 @ 10:45 schreef pinquit het volgende:
zijn er hier echt mensen die 's nachts tampons dragen? das keigevaarlijk toch?
en hoe gaat het met zo'n sponsje en klontjesquote:Op dinsdag 25 mei 2010 08:18 schreef Isegrim het volgende:
Het eruit halen gaat vrij makkelijk, de truc is om ze met twee vingers beet te pakken.
Welnee, dat was met speciale extra absorptietampons, die zijn hier niet eens te koop geweest. Zie hier.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 10:45 schreef pinquit het volgende:
zijn er hier echt mensen die 's nachts tampons dragen? das keigevaarlijk toch?
Omdat dat beter is voor je hormoonhuishouding en lijf als je niet van plan bent te jongen?quote:Op dinsdag 25 mei 2010 01:07 schreef Smart_ass het volgende:
Ik begrijp nooit waarom mensen de pil zovaak doorslikken. Toen ik nog aan de pil was en het kwam niet handig uit (vakanties oid) dan slikte ik 'm ook wel door, maar standaard doorslikken? Nah.
Alles wordt gewoon netjes geabsorbeerd. Ik kom minder 'klontjes' tegen dan met een maandverbandje.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 11:10 schreef computergirl het volgende:
[..]
en hoe gaat het met zo'n sponsje en klontjes
is het niet viezig om die sponsjes uit te halen?quote:Op dinsdag 25 mei 2010 11:29 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Alles wordt gewoon netjes geabsorbeerd. Ik kom minder 'klontjes' tegen dan met een maandverbandje.
Dat lijkt mij ook, een tampon zit een touwtje aan en als ik zie hoe vies die tampon is die eruit komt, die wil ik dan echt met mijn vingers aanpakken.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 11:32 schreef Mirjam het volgende:
[..]
is het niet viezig om die sponsjes uit te halen?
dat je dan met je vingers onder zit enzo?
Inderdaad, ik zei het al. Mensen die beweren dat doorslikken ongezond is, praten uit hun nek. Enige nadeel is dat sommige vrouwen het niet kunnen zonder doorbraakbloedingen ed, dan snap ik ook wel dat gewoon je stopweek op tijd plannen handiger is.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 11:20 schreef dalaiblama het volgende:
[..]
Omdat dat beter is voor je hormoonhuishouding en lijf als je niet van plan bent te jongen?
Ongesteld worden is een cyclus, die gepaard gaat met allerhande ongemakken zoals hormoonschommelingen en bloedverlies.
De eerste is vooral een last voor je omgeving en soms ook voor jezelf en die laatste kost je lichaam ontzettend veel energie.
Ongesteld zijn is geen must, en het is al helemaal niet zoiets als 'je lichaam die aangeeft dat alles nog werkt' , of de ergste: 'alles wordt schoongemaakt' .
Je vagina en baarmoeder zijn al zelfreinigend, daar doet ongesteld zijn niets aan.
Het is niets meer dan een ongebruikt proces ( als je niet voor kinderen gaat ).
Het is in evolutionair opzicht dus totaal niet meegegroeid met de vrouw; immers...steeds meer vrouwen blijven kinderloos of stellen eea heel lang uit. Langer dan voorheen.
Ongesteld zijn kost je lichaam enorm veel kostbare energie, elke maand weer. Als je geen kinderen wil dan kun je beter de pil doorslikken, je zal beter en stabieler functioneren.
Elke eigentijdse gynaecoloog zal je dat ook aanraden ; er is namelijk geen enkel bezwaar.
Krijg je doorbraak bloedingen, dan kun je zoeken naar een andere pil. Er is geen 'one size fits all' .
Niet iedereen kan natuurlijk tegen de pil, dus het is niet voor iedereen een oplossing. Maar dan is er ook zoiets als de spiraal wat ervoor zorgt dat je lange periode niet tot nauwelijks ongesteld wordt.
Dat idee dat doorslikken slecht is, is hopeloos ouderwets. Net als het ongesteld worden zelf is.
Waar kun je die halen (ik herken je euvel met normale tampons).quote:Op maandag 24 mei 2010 23:08 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Kan me er niet heel druk over maken. Mijn moeder had hetzelfde na d'r dertigste, ook alleen met tampons.
Dit zijn de dingen die ik nu gebruik:
[ afbeelding ]
Nou ik slik hem best vaak door, niet continu want na 3 maanden ongeveer krijg ik doorbraakbloedingen. Maar ongesteld worden is gewoon zo'n gedoe. En voor zover ik weet kan het echt geen kwaad om door te slikken.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 01:07 schreef Smart_ass het volgende:
Ik begrijp nooit waarom mensen de pil zovaak doorslikken. Toen ik nog aan de pil was en het kwam niet handig uit (vakanties oid) dan slikte ik 'm ook wel door, maar standaard doorslikken? Nah.
En ze er alleen maar verder induwtquote:Op dinsdag 25 mei 2010 13:52 schreef verleiding het volgende:
Tampons van de kruidvat, normal. Dat plastic eromheen gaat er idd makkelijk af. Die sponsjes heb ik van gehoord, maar omdat er dus geen touwtje aan zit ben ik doodsbang dat ik ze er niet uit krijg.
Ja preciesquote:Op dinsdag 25 mei 2010 14:08 schreef CherryLips het volgende:
[..]
En ze er alleen maar verder induwt
Vriendinnen van me gebruikten een paar jaar terug cups, dat vond ik wel zoiets raars.
Waaromquote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:05 schreef Bortecinem het volgende:
Always maandverband.
Tampons vind ik eng.
Ja ik doe het al jarenquote:Op dinsdag 25 mei 2010 10:45 schreef pinquit het volgende:
zijn er hier echt mensen die 's nachts tampons dragen? das keigevaarlijk toch?
Nee hoor.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:21 schreef Pixie. het volgende:
[..]
Ja ik doe het al jaren
is dat niet goed dan ?
waarom mogen tampongebruikers maandverband wel vies en goor vinden, en is het raar als een maandverbandgebruiker tampons naar of eng vindtquote:
Je hoort mij niet zeggen dat ik het goor vind hoor dus ik weet niet waar je dat vandaan haaltquote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:25 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
waarom mogen tampongebruikers maandverband wel vies en goor vinden, en is het raar als een maandverbandgebruiker tampons naar of eng vindt
Beschrijf het nog gedetailleerder.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:28 schreef Pixie. het volgende:
[..]
Je hoort mij niet zeggen dat ik het goor vind hoor dus ik weet niet waar je dat vandaan haalt
Maar waarom ben je bang voor tampons dan?
Ik vind tampons gewoon handiger dan maandverband want het zit veel beter en anders voel je alles zo lopen
Of dat je maandverbandje verschuifd en vervolgens een natte plek bij je been hebquote:
quote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:32 schreef Pixie. het volgende:
[..]
Of dat je maandverbandje verschuifd en vervolgens een natte plek bij je been heb
ik haal dat uit dit topic, ik doelde niet specifiek op jou... En ik vind ze ook niet eng, dat was degene waar je op reageerde. Ik vind tampons onnatuurlijk en ik voel het zitten (ja, ook als ik ze heel ver in mijn kanaal pers) dus gebruik ze daarom liever niet.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:28 schreef Pixie. het volgende:
[..]
Je hoort mij niet zeggen dat ik het goor vind hoor dus ik weet niet waar je dat vandaan haalt
Maar waarom ben je bang voor tampons dan?
Ik vind tampons gewoon handiger dan maandverband want het zit veel beter en anders voel je alles zo lopen
17 jaar nog maar? Ik al meer dan 30 (baas boven baas)quote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:35 schreef Stormqueen het volgende:
Oh, en ik word al 17 jaar ongesteld dus gebrek aan ervaring is het niet
Het kan anders nog veel gedetailleerder, hoor.quote:
Ik vind dat kartelrandje soms nog wel naarquote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:46 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Het kan anders nog veel gedetailleerder, hoor.
Ik gebruik het liefst tampons met inbrenghuls, omdat ik gruwel van het droge stroeve gevoel dat ik altijd krijg na een paar tampons bij het inbrengen! De inbrenghuls is heel glad namelijk.
Ja, dát had ik dus toen ik nog ongesteld werd. Die vond ik heel prettig. Die minidingen van OB die je met je vinger erin moet duwen voel ik zitten en doen zeer. 2 keer gedaan, nooit meer.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 @ 15:46 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Het kan anders nog veel gedetailleerder, hoor.
Ik gebruik het liefst tampons met inbrenghuls, omdat ik gruwel van het droge stroeve gevoel dat ik altijd krijg na een paar tampons bij het inbrengen! De inbrenghuls is heel glad namelijk.
Nog een voordeel van de huls is dat je hem meteen op de goeie plek krijgt.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 16:02 schreef RenRen- het volgende:
[..]
Ja, dát had ik dus toen ik nog ongesteld werd. Die vond ik heel prettig. Die minidingen van OB die je met je vinger erin moet duwen voel ik zitten en doen zeer. 2 keer gedaan, nooit meer.
nadeel van die huls is dat je op je werk niet even makkelijk discreet naar de wc kan. Maandverband kan je in je achterzak stoppen (helaas hebben veel broeken die niet meer) en een gewone tampon kan je in je handpalm verstoppen.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 16:09 schreef cinnamongirl het volgende:
Nog een voordeel van de huls is dat je hem meteen op de goeie plek krijgt.
Same here.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:05 schreef Bortecinem het volgende:
Always maandverband.
Tampons vind ik eng.
quote:Op dinsdag 25 mei 2010 16:09 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Nog een voordeel van de huls is dat je hem meteen op de goeie plek krijgt.
'Losse' tampons duw ik weleens verkeerd of te ondiep zodat ze niet goed zitten en ik hem de hele tijd voel zitten.
Dan stop je hem toch in je broek en onder je shirt?quote:Op dinsdag 25 mei 2010 @ 16:11 schreef computergirl het volgende:
[..]
nadeel van die huls is dat je op je werk niet even makkelijk discreet naar de wc kan. Maandverband kan je in je achterzak stoppen (helaas hebben veel broeken die niet meer) en een gewone tampon kan je in je handpalm verstoppen.
Ja precies, heerlijk voor op de fietsquote:Op dinsdag 25 mei 2010 @ 16:09 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Nog een voordeel van de huls is dat je hem meteen op de goeie plek krijgt.
'Losse' tampons duw ik weleens verkeerd of te ondiep zodat ze niet goed zitten en ik hem de hele tijd voel zitten.
Het is even aanklooien, maar gewoon zover mogelijk erin duwenquote:Op dinsdag 25 mei 2010 16:26 schreef zoeperzazke het volgende:
[..]
Ik heb die inbrenghulzen 1 keer geprobeerd en toen stak ie er voor tweederde uit
Ik vind het dramadingen, echt heel knap als je daarmee om kunt gaan
Valt wel mee hoor, ik heb altijd de mini's en die krijg ik er echt wel goed in.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 16:30 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Het is even aanklooien, maar gewoon zover mogelijk erin duwen
Ik moet er niet aan denken om dat met die kleine tamponnekes te moeten doen, dan zit toch alles onder?Ik zou hem waarschijnlijk eerst nog een paar keer laten vallen voor ik hem goed vast heb.
Heulmaal door je hurkenquote:Op dinsdag 25 mei 2010 16:58 schreef Heroinjunk het volgende:
[..]
Valt wel mee hoor, ik heb altijd de mini's en die krijg ik er echt wel goed in.Als je door je hurken gaat, kun je hem erin proppen.
Waarom is het dan standaard om toch een stopweek te hebben? Ik bedoel, de pil slik je niet omdat je zwanger wil worden, dus dan zou het logisch zijn dat iedereen de pil altijd slikt, en dat dat ook de norm zou zijn. Maar toch is dat niet zo.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 11:20 schreef dalaiblama het volgende:
[..]
Omdat dat beter is voor je hormoonhuishouding en lijf als je niet van plan bent te jongen?
Ongesteld worden is een cyclus, die gepaard gaat met allerhande ongemakken zoals hormoonschommelingen en bloedverlies.
De eerste is vooral een last voor je omgeving en soms ook voor jezelf en die laatste kost je lichaam ontzettend veel energie.
Ongesteld zijn is geen must, en het is al helemaal niet zoiets als 'je lichaam die aangeeft dat alles nog werkt' , of de ergste: 'alles wordt schoongemaakt' .
Je vagina en baarmoeder zijn al zelfreinigend, daar doet ongesteld zijn niets aan.
Het is niets meer dan een ongebruikt proces ( als je niet voor kinderen gaat ).
Het is in evolutionair opzicht dus totaal niet meegegroeid met de vrouw; immers...steeds meer vrouwen blijven kinderloos of stellen eea heel lang uit. Langer dan voorheen.
Ongesteld zijn kost je lichaam enorm veel kostbare energie, elke maand weer. Als je geen kinderen wil dan kun je beter de pil doorslikken, je zal beter en stabieler functioneren.
Elke eigentijdse gynaecoloog zal je dat ook aanraden ; er is namelijk geen enkel bezwaar.
Krijg je doorbraak bloedingen, dan kun je zoeken naar een andere pil. Er is geen 'one size fits all' .
Niet iedereen kan natuurlijk tegen de pil, dus het is niet voor iedereen een oplossing. Maar dan is er ook zoiets als de spiraal wat ervoor zorgt dat je lange periode niet tot nauwelijks ongesteld wordt.
Dat idee dat doorslikken slecht is, is hopeloos ouderwets. Net als het ongesteld worden zelf is.
Ik snap eigenlijk niet waarom dat eng zou zijn. Als je ligt bloed je toch sowieso een stuk minder dan overdag, wanneer je staat, loopt, etc.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 15:31 schreef kanya het volgende:
Tampons![]()
Meestal van één of ander goedkoop merk van een winkel waar ik dan ben. Ik slik ook altijd mijn pil een paar maanden door.
Oja.. ik slaap er ook gewoon mee. 8 of 9 uren kan geen kwaad.
Ik snap wel dat sommige meiden tampons eng vinden. Maar ze raken echt niet kwijt in je lichaam en het voelt zoveel beter (mits goed ingebracht, vergt vaak een paar tampons oefening als je het nog nooit gedaan hebt)
http://mens-en-gezondheid(...)-het-schadelijk.htmlquote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:05 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Waarom is het dan standaard om toch een stopweek te hebben? Ik bedoel, de pil slik je niet omdat je zwanger wil worden, dus dan zou het logisch zijn dat iedereen de pil altijd slikt, en dat dat ook de norm zou zijn. Maar toch is dat niet zo.
Ja, anders lukt het me niet, onze wc is te hoog ofzo.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:03 schreef Pixie. het volgende:
[..]
Heulmaal door je hurken?
Ik zit altijd gewoon op de plee als ik dat ding erin douw
Begrijp me niet verkeerd, ik heb ook niet het idee dat het gevaarlijk of schadelijk ofzo is hoor. Maar waarom is een stopweek dan toch "de norm", als uiteindelijk bijna iedereen het fijner vindt om gewoon niet meer ongesteld te zijn?quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:12 schreef ChipsZak. het volgende:
[..]
http://mens-en-gezondheid(...)-het-schadelijk.html
Er zijn verder toch ook geen oplossingen tegen nooit meer ongesteld worden toch?quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:19 schreef alors het volgende:
Ik vind het trouwens best ouderwets dat er geen betere manieren/pillen zijn die ook doorbraakbloedingen tegengaan en die gemaakt zijn om altijd door te slikken.
Ik heb altijd het gevoel dat als de mannelijke helft van de wereld met dit probleem zat opgescheept, er allang een veel betere oplossing bestond.
Idem.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:03 schreef Pixie. het volgende:
[..]
Heulmaal door je hurken?
Ik zit altijd gewoon op de plee als ik dat ding erin douw
Ik ben ook altijd bang dat ik hem dan vergeetquote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:21 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Idem.Bovendien gebruik ik eigenlijk altijd super of normaal, mini doe ik niet aan.
Ik vind die laatste dagen overigens altijd het kutst, dat je zeg maar bijna verplicht wordt maandverband te gebruiken omdat je wel nog íets verliest, maar eigenlijk te weinig om een tampon in te krijgen. Dat het te stroef wordt dan.
Daarom gebruik ik mini op mijn laatste dagen.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:21 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Idem.Bovendien gebruik ik eigenlijk altijd super of normaal, mini doe ik niet aan.
Ik vind die laatste dagen overigens altijd het kutst, dat je zeg maar bijna verplicht wordt maandverband te gebruiken omdat je wel nog íets verliest, maar eigenlijk te weinig om een tampon in te krijgen. Dat het te stroef wordt dan.
Ja dat bedacht ik me toen ik het typte. Misschien ook maar eens proberen.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:22 schreef Heroinjunk het volgende:
[..]
Daarom gebruik ik mini op mijn laatste dagen.
quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:24 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Ja dat bedacht ik me toen ik het typte. Misschien ook maar eens proberen.
Ja.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:30 schreef Smart_ass het volgende:
Ja joh, net een pamper ofzo. En ik heb nog steeds weleens het gevoel dat mensen het kunnen zien zitten.
Misschien omdat de enige veilige (Veilig in die zin dat je geen doorbraakbloedingen krijgt over het algemeen) oplossing tot nu toe voor het niet ongesteld worden de prikpil is. Ik weet wel dat er een pil in de maak is die je door moet slikken, en dan word je 1 keer in de 3 maanden ongesteld. Schijnt ookbeter te zijn voor je baarmoeder als je minder ongesteld bent.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 @ 17:18 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Begrijp me niet verkeerd, ik heb ook niet het idee dat het gevaarlijk of schadelijk ofzo is hoor. Maar waarom is een stopweek dan toch "de norm", als uiteindelijk bijna iedereen het fijner vindt om gewoon niet meer ongesteld te zijn?
Het is 'de norm', omdat toen de pil opkwam vrouwen het doodeng vonden om 100% van de natuur af te stappen. Het is gewoon een psychisch element, om vrouwen te laten denken dat ze hun natuurlijke cyclus blijven volgen en er dus niks engs aan de pil is om te gebruiken. het zit tussen onze oren dat het hoort om elke maand te bloeden, en daarom is er dus bij de pil voor gekozen om dat natuurlijke aspect er in te houden, zodta vrouwen het wel durven te gebruiken.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:18 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Begrijp me niet verkeerd, ik heb ook niet het idee dat het gevaarlijk of schadelijk ofzo is hoor. Maar waarom is een stopweek dan toch "de norm", als uiteindelijk bijna iedereen het fijner vindt om gewoon niet meer ongesteld te zijn?
Waarom niet juist andersom? Het is toch mega irritant als je beddegoed en slaapkleding helemaal onderzit? Overdag blijf je meestal wel recht en lek je keurig in een maandverbandje, maar 's nachts moet je doodstil op je rug liggen in de hoop dat je niet 'morst'.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:51 schreef Mylene het volgende:
Ik gebruik alleen 's nachts maandverband, van Always. Op de dag tampons van OB.
Dat is helemaal niet zo. Ik gebruik 's nachts ook maandverband, omdat ik met tampon slapen gewoon niet fijn vind. Verder kun je daar maandverband met vleugeltjes voor gebruiken en juist omdat je plat ligt, bloedt je veel minder dan als je recht staat en/of loopt.quote:Op dinsdag 25 mei 2010 17:55 schreef zoeperzazke het volgende:
[..]
Waarom niet juist andersom? Het is toch mega irritant als je beddegoed en slaapkleding helemaal onderzit? Overdag blijf je meestal wel recht en lek je keurig in een maandverbandje, maar 's nachts moet je doodstil op je rug liggen in de hoop dat je niet 'morst'.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |