Elke dag kom ik schreeuwende gekken tegen, ik ga toch niet denken dat ze opeens iets tevoorschijn gaan halen. Dat is een erg overdreven gedachte.quote:Op donderdag 6 mei 2010 13:49 schreef Amos_ het volgende:
[..]
Ja, en dan kun je in een split-second zien dat iemand alleen maar schreeuwt en niet ineens iets tevoorschijn haalt?
Hij is de directe oorzaak.quote:Op donderdag 6 mei 2010 13:16 schreef Casos het volgende:
Hij heeft alleen geschreeuwd en helemaal niemand mishandeld. Dat mishandelen is door een opholgeslagen kudde mensen gedaan.
Inderdaad, het was zoals steeds de Schuld Van De Samenleving.quote:Op donderdag 6 mei 2010 11:18 schreef Casos het volgende:
Ik hoop dat de schreeuwer snel weer vrij is. Wie had dat kunnen denken, beetje schreeuwen en totale paniek en chaos, dat verwacht je toch niet bij die nuchter Hollanders (want zo noemen wij ons toch zo graag?? ). Helaas zijn wij net zo nuchter als die schreeuwer was.
Hoe weet je dat? Misschien wilde hij gewoon schreeuwen. Ik denk niet dat hij beoogde dat iedereen door elkaar en over elkaar heen ging rennen.quote:Op donderdag 6 mei 2010 14:12 schreef waht het volgende:
[..]
Maar de betreffende meneer wilde graag paniek zaaien.
Als ik de verhalen en berichten zo hoor heb ik sterk mijn twijfels of deze man zich wel echt bewust is van zijn doen en laten.quote:Op donderdag 6 mei 2010 14:12 schreef waht het volgende:
Hij is de directe oorzaak.
Als hij z'n bek houden gehouden was er niemand in paniek geraakt en was niemand gaan bewegen. De mensen die gingen rennen deden dit niet bewust en niet met het doel anderen omver te lopen. Maar de betreffende meneer wilde graag paniek zaaien. Als je gaat schreeuwen in die twee minuten dat je weet dat elk weldenkend mens stil is, wil je een reactie veroorzaken. Aldus geschiedde.
quote:Op donderdag 6 mei 2010 14:12 schreef waht het volgende:
[..]
Hij is de directe oorzaak.
Als hij z'n bek houden gehouden was er niemand in paniek geraakt en was niemand gaan bewegen. De mensen die gingen rennen deden dit niet bewust en niet met het doel anderen omver te lopen. Maar de betreffende meneer wilde graag paniek zaaien. Als je gaat schreeuwen in die twee minuten dat je weet dat elk weldenkend mens stil is, wil je een reactie veroorzaken. Aldus geschiedde.
En nu is hij schuldig aan meerdere misdaden.
Maar hij heeft natuurlijk niet gewild dat er zoveel gewonden vielen. Beetje belachelijk om iemand zo lang vast te houden.quote:
Ja en een dronken bestuurder had het vast ook niet gewild dat ie dodelijke slachtoffers maakte.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:10 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Maar hij heeft natuurlijk niet gewild dat er zoveel gewonden vielen. Beetje belachelijk om iemand zo lang vast te houden.
Als je dronken in een auto gaat zitten ben je gewoon fout bezig. Iedereen weet dat alcohol in het verkeer gevaarlijk is. Dat is hier niet het geval. Die man kon niet weten dat mensen in paniek begonnen te raken. Je zou verwachten dat mensen "SSSSST" tegen je roepen, maar een normaal mens verwacht niet dat iemand anders een koffer laat vallen en vervolgens andere mensen na die koffer "BOM BOM!" beginnen te roepen en over elkaar heen beginnen te rennen. Zoiets kun je echt niet overzien.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:12 schreef Amos_ het volgende:
[..]
Ja en een dronken bestuurder had het vast ook niet gewild dat ie dodelijke slachtoffers maakte.
Of niet zo flauw lopen trollen of even de oogjes open doen
Nee joh, dat is hartstikke nornaal en ieder weldenkend mens zet het dan meteen op een rennen. En zo niet, dan ben je een internetheld.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:18 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Als je dronken in een auto gaat zitten ben je gewoon fout bezig. Iedereen weet dat alcohol in het verkeer gevaarlijk is. Dat is hier niet het geval. Die man kon niet weten dat mensen in paniek begonnen te raken. Je zou verwachten dat mensen "SSSSST" tegen je roepen, maar een normaal mens verwacht niet dat iemand anders een koffer laat vallen en vervolgens andere mensen na die koffer "BOM BOM!" beginnen te roepen en over elkaar heen beginnen te rennen. Zoiets kun je echt niet overzien.
Verstoring van de openbare orde, meer kan ik er niet van maken.
*zucht*quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:20 schreef Amos_ het volgende:
Nou, je mag het van mij blijven bagatelliseren, eenieder wordt geacht te snappen dat juist bij dit soort beladen gebeurtenissen, met april2009 in het achterhoofd, dit soort acties snel tot escalatie kunnen leiden.
Daar had ie dan van te voren aan moeten denken!quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:10 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Maar hij heeft natuurlijk niet gewild dat er zoveel gewonden vielen. Beetje belachelijk om iemand zo lang vast te houden.
Nee klopt, daarom zeg ik: terecht dat hij opgepakt is voor verstoring van de openbare orde.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:35 schreef najazeg het volgende:
[..]
Daar had ie dan van te voren aan moeten denken!
Zo kun je alles wel goedpraten.
Dodenherdenking verstoor je gewoon niet. Klaar!
Vind je dat de persoon die "BOM VLUCHT BOM" riep dan ook opgepakt moet worden?quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:39 schreef Amos_ het volgende:
Een dansje op de stoep vergelijken met het opzettelijk hard schreeuwen tijdens een plechtigheid met versterkte beveiligingsmaatregelen waar duizenden mensen bij elkaar zijn.
Tip: geen advocaat worden
Dat vermoed ik. Natuurlijk ontkent hij dat want hij gaat geen schuld bekennen. Als je niet onder een steen hebt geleefd de afgelopen jaren weet je hoe de sociale verhoudingen liggen bij dergelijke evenementen. Als het geen geestelijk gestoorde man is wist hij dondersgoed wat er zou kunnen gebeuren.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:03 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Hoe weet je dat? Misschien wilde hij gewoon schreeuwen. Ik denk niet dat hij beoogde dat iedereen door elkaar en over elkaar heen ging rennen.
Ik vind het niet onredelijk. Maar de rechter zal het vast met jou eens zijn.quote:Goed dat de politie hem heeft opgepakt voor verstoren van de openbare orde, maar hem ten laste leggen dat iedereen in paniek raakt en dat er gewonden zijn gevallen is onzin.
Mogelijk, maar hij is er nog steeds verantwoordelijk voor.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:10 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Maar hij heeft natuurlijk niet gewild dat er zoveel gewonden vielen. Beetje belachelijk om iemand zo lang vast te houden.
Dan heeft hij bij deze bewezen een gevaar voor de samenleving te zijn.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:04 schreef Modus het volgende:
[..]
Als ik de verhalen en berichten zo hoor heb ik sterk mijn twijfels of deze man zich wel echt bewust is van zijn doen en laten.
Als het als zieke grap bedoeld was is dat zeker laakbaar. Strafbaar weet ik niet.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:43 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Vind je dat de persoon die "BOM VLUCHT BOM" riep dan ook opgepakt moet worden?
Waarschijnlijker een resultaat van het voorafgaande. Mensen zijn wat sneller in paniek tegenwoordig. Wmb terecht dat die bokkelul nog vast zit.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:57 schreef waht het volgende:
[..]
Als het als zieke grap bedoeld was is dat zeker laakbaar. Strafbaar weet ik niet.
Maar zo was het volgens mij niet bedoeld.
Nee, denk het niet.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:56 schreef waht het volgende:
[..]
Dat vermoed ik. Natuurlijk ontkent hij dat want hij gaat geen schuld bekennen. Als je niet onder een steen hebt geleefd de afgelopen jaren weet je hoe de sociale verhoudingen liggen bij dergelijke evenementen.
Als het geen geestelijk gestoorde man is wist hij dondersgoed wat er zou kunnen gebeuren.
Ik ook niet, maar je kan hem juridisch niet ten laste leggen dat hij verantwoordelijk is voor al die gewonden.quote:Het is niet alsof hij op een plein tijdens een normale dag begon te schreeuwen. Het waren die specifieke twee minuten in die specifieke massa mensen. Ik heb er geen goed woord voor over.
Op zo'n manier is Geert Wilders ook een "gevaar voor de samenleving". Die zorgt ook voor een boel paniek met z'n filmpjes en uitspraken.quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:56 schreef waht het volgende:
Dan heeft hij bij deze bewezen een gevaar voor de samenleving te zijn.
Waarom hier wel de nuance, terwijl deze persoon waarschijnlijk meer voor paniek gezorgd heeft dan de "damschreeuwer" (wat een woord ook weer, wordt vast hét woord van 2010)?quote:Op donderdag 6 mei 2010 15:57 schreef waht het volgende:
[..]
Als het als zieke grap bedoeld was is dat zeker laakbaar. Strafbaar weet ik niet.
Maar zo was het volgens mij niet bedoeld.
Dat is nog maar de vraag. Laat dat juridisch maar goed uitgezocht worden.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:05 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Ik ook niet, maar je kan hem juridisch niet ten laste leggen dat hij verantwoordelijk is voor al die gewonden.
De schreeuwende zwerver had het ook niet zo bedoeld: http://www.nu.nl/binnenla(...)betreurt-paniek.htmlquote:Op donderdag 6 mei 2010 15:57 schreef waht het volgende:
[..]
Als het als zieke grap bedoeld was is dat zeker laakbaar. Strafbaar weet ik niet.
Maar zo was het volgens mij niet bedoeld.
Het is de intentie hè. Die bom-schreeuwer reageerde van schrik, de damschreeuwer wilde even lekker baldadig doen.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:09 schreef Casos het volgende:
[..]
Waarom hier wel de nuance, terwijl deze persoon waarschijnlijk meer voor paniek gezorgd heeft dan de "damschreeuwer" (wat een woord ook weer, wordt vast hét woord van 2010)?
Wat zou hij dan moeten doen? Zijn moeder is nog steeds staatshoofd en heeft de gewonden al een bezoek gebracht.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:16 schreef BansheeBoy het volgende:
We zitten inmiddels op dag 3 en we hebben het tedere hoofdje van Willem Alexander nog steeds niet mogen aanschouwen.
Schandalig, dat een aanstaande koning het zo laat afweten. Hij laat zijn natie gewoon in de steek.²
Iets, een geste. Of gewoon het volk toespreken. Hij mag wel wat meer op de voorgrond.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:19 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Wat zou hij dan moeten doen? Zijn moeder is nog steeds staatshoofd en heeft de gewonden al een bezoek gebracht.
Tsja, de gevolgen zijn er niet minder door. Ik vind het raar dat we over die persoon helemaal niets meer horen.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:18 schreef waht het volgende:
[..]
Het is de intentie hè. Die bom-schreeuwer reageerde van schrik, de damschreeuwer wilde even lekker baldadig doen.
Correct.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:11 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
De schreeuwende zwerver had het ook niet zo bedoeld: http://www.nu.nl/binnenla(...)betreurt-paniek.html
Dan kun je wel zeggen, "Ja, dat zegt hij maar, maar dat is niet zo", maar daar heb je geen bewijs voor.
Baldadig doen ja, hij wilde aandacht. Maar het was niet zijn intentie om al die mensen op hol te laten krijgen.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:18 schreef waht het volgende:
[..]
Het is de intentie hè. Die bom-schreeuwer reageerde van schrik, de damschreeuwer wilde even lekker baldadig doen.
Willem Alexander is de nieuwe hoop voor de republikeinen. Wat een sukkel.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:20 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Iets, een geste. Of gewoon het volk toespreken. Hij mag wel wat meer op de voorgrond.²
Ik vind dat niet echt vergelijkbaar hoor ...quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:21 schreef waht het volgende:
[..]
Correct.
Het "ik had het niet zo bedoeld"-argument hoor je natuurlijk veel vaker. "Ik wilde helemaal geen kleine kinderen aanrijden toen ik met 100km/h door het woonerf reed". Je aanvaardt het risico, dan moet je niet gaan huilen dat er ook daadwerkelijk iets ergs gebeurt.
Het is een opeenvolging van ongelukkige gebeurtenissen, zo'n massa die in beweging komt.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:21 schreef Casos het volgende:
[..]
Tsja, de gevolgen zijn er niet minder door. Ik vind het raar dat we over die persoon helemaal niets meer horen.
Geen spatie tussenquote:Op donderdag 6 mei 2010 16:22 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Willem Alexander is de nieuwe hoop voor de republikeinen. Wat een sukkel.![]()
²
Precies!quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:23 schreef waht het volgende:
[..]
Het is een opeenvolging van ongelukkige gebeurtenissen,
Volgens mij snap jij nog niet helemaal hoe het er in Nederland, politiek gezien, aan toe gaat. Alleen in uitzonderlijke situaties zal de koninklijke familie zich in het openbaar uiten, zoals vorig jaar in Apeldoorn. Vergeet namelijk niet dat de minister-president verantwoordelijk is voor het doen en laten van de koninklijke familie. En verder geldt dat koningin Beatrix nog steeds staatshoofd is en dus de eerst aangewezen persoon is om zich in het openbaar uit te laten over de gebeurtenissen, als ze daartoe de noodzaak ziet.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:20 schreef BansheeBoy het volgende:
Iets, een geste. Of gewoon het volk toespreken. Hij mag wel wat meer op de voorgrond.²
Daarbij zijn de meeste slachtoffers gevallen onder de groep die vooraan bij de hekken stond, en als je daar staat kun je wel fijn een "hee, ik ben niet in paniek, doe niet zo raar" houding hebben, al was het alleen maar om je kinderen niet te stressen, maar daar begin je weinig tegen als er 500 man achter je staat te duwen die sowieso weg willen.... die gaan weg, en als ze daarvoor over jou en je kinderen moeten dan gaan ze over jou en je kinderen.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:23 schreef waht het volgende:
[..]
Het is een opeenvolging van ongelukkige gebeurtenissen, zo'n massa die in beweging komt.
Het begon niet bij de bom-schreeuwer, hij was slechts een schakel.
En BullShitBoy ook, die drijft mensen naar Wilders.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:08 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Op zo'n manier is Geert Wilders ook een "gevaar voor de samenleving". Die zorgt ook voor een boel paniek met z'n filmpjes en uitspraken.
Naar mijn idee wel een heel belangrijke schakel en het zou toch zeker wat meer onderzocht mogen worden of er echt aanleiding was om "BOM BOM VLUCHT" te gaan roepen. Na werktijd in een stad als Amsterdam kunnen er best wat mannen met een koffer lopen. En dat je die, in de onstane commotie om de schreeuwer, laat vallen, is ook niet zo'n rare reactie.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:23 schreef waht het volgende:
[..]
Het is een opeenvolging van ongelukkige gebeurtenissen, zo'n massa die in beweging komt.
Het begon niet bij de bom-schreeuwer, hij was slechts een schakel.
Genoteerd.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:24 schreef Leandra het volgende:
[..]
Geen spatie tussenen ², gewoon
²
Dan lijkt het echter
Waarom niet?quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:22 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Ik vind dat niet echt vergelijkbaar hoor ...
Ik begrijp je connotatie, echter vind ik dat bij dergelijke gebeurtenissen de "regels" even genegeerd moeten worden. Daar zal iedereen wel begrip voor opbrengen, met verantwoordelijke Balkenende voorop.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:26 schreef lyolyrc het volgende:
Volgens mij snap jij nog niet helemaal hoe het er in Nederland, politiek gezien, aan toe gaat. Alleen in uitzonderlijke situaties zal de koninklijke familie zich in het openbaar uiten, zoals vorig jaar in Apeldoorn. Vergeet namelijk niet dat de minister-president verantwoordelijk is voor het doen en laten van de koninklijke familie. En verder geldt dat koningin Beatrix nog steeds staatshoofd is en dus de eerst aangewezen persoon is om zich in het openbaar uit te laten over de gebeurtenissen, als ze daartoe de noodzaak ziet.
Je moet van een burger verwachten dat hij de wet kent.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:28 schreef waht het volgende:
[..]
Waarom niet?
Nogmaals, als het een normaal persoon is is hij bekend met de sociale verhoudingen van vandaag. Dan moet je weten dat men bij zo'n herdenking niet onberoerd blijft als een man luid begint te schreeuwen (het was duidelijk te horen op de tv-uitzending). Dan neem je dus een risico met je baldadigheid.
Dat klopt en ik zeg ook steeds: hij moet gestraft worden omdat hij de orde verstoort. En het liefst nog zwaarder: hij moet gestraft worden omdat hij een plechtigheid verstoort die vergelijkbaar is met een begrafenis.quote:Dan kun je wel zeggen "zoveel heeft hij er niet over nagedacht". Dat is dan helemaal zijn probleem. We zijn geen idioten, we zijn mensen. Denkende mensen. Als hij dat niet aan kan moet hij misschien niet in vrijheid leven.
Mensen drijven niet, mensen kiezen.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:27 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
En BullShitBoy ook, die drijft mensen naar Wilders.
Koningin verscheen toen ook op tv, wat al uitzonderlijk was!quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:31 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik begrijp je connotatie, echter vind ik dat bij dergelijke gebeurtenissen de "regels" even genegeerd moeten worden. Daar zal iedereen wel begrip voor opbrengen, met verantwoordelijke Balkenende voorop.
Ik heb dergelijke standpunten destijds ook met het Koninginnedag drama verkondigd.²
Dat mensen niet drijven bewijs jij door je afzinken.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:40 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Mensen drijven niet, mensen kiezen.
quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:16 schreef BansheeBoy het volgende:
We zitten inmiddels op dag 3 en we hebben het tedere hoofdje van Willem Alexander nog steeds niet mogen aanschouwen.
Schandalig, dat een aanstaande koning het zo laat afweten. Hij laat zijn natie gewoon wederom in de steek.
Maar ja, watermanagement is zo veel belangrijker schijnt.²
dus iemand moet opgesloten worden omdat hij een beetje afwijkt van de normquote:Op donderdag 6 mei 2010 16:28 schreef waht het volgende:
[..]
Waarom niet?
Nogmaals, als het een normaal persoon is is hij bekend met de sociale verhoudingen van vandaag. Dan moet je weten dat men bij zo'n herdenking niet onberoerd blijft als een man luid begint te schreeuwen (het was duidelijk te horen op de tv-uitzending). Dan neem je dus een risico met je baldadigheid.
Dan kun je wel zeggen "zoveel heeft hij er niet over nagedacht". Dat is dan helemaal zijn probleem. We zijn geen idioten, we zijn mensen. Denkende mensen. Als hij dat niet aan kan moet hij misschien niet in vrijheid leven.
in Amsterdamquote:Op donderdag 6 mei 2010 17:43 schreef BasEnAad het volgende:
Wat ik mij afvroeg he...Waarom legt de gemeente Amsterdam een krans? Het is toch een nationale herdenking?
Dat doet hij zeker maar dat is gelukkig hier niet aan de orde.quote:Op donderdag 6 mei 2010 16:37 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Je moet van een burger verwachten dat hij de wet kent.
Je hoeft niet van een burger te verwachten dat hij steeds in de gaten houdt wat de "sociale verhoudingen" zijn. Daarbij is "sociale verhoudingen" wel een heel vaag begrip. Stoort Wilders ook de sociale verhoudingen?
Inderdaad, dat kun je niet weten. Daarom moet je het niet doen.quote:Maar het is absurd dat hij straks moet zitten voor "mishandeling" of zo. Hoe kon die man nou weten dat het zo uit de hand zou lopen.
Nee, hij moet opgesloten worden omdat hij een misdadiger en gevaarlijk is.quote:Op donderdag 6 mei 2010 17:46 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
dus iemand moet opgesloten worden omdat hij een beetje afwijkt van de norm
wat als hij labiel is nogal moeilijk kan zijnquote:Op donderdag 6 mei 2010 18:03 schreef waht het volgende:
[..]
Dat doet hij zeker maar dat is gelukkig hier niet aan de orde.
Maar de misdaden van Karst Tates hebben een en ander veranderd. Dat weet iedereen.
[..]
Inderdaad, dat kun je niet weten. Daarom moet je het niet doen.
1 schreeuw en je bent meteen een gevaarlijke misdadigerquote:Op donderdag 6 mei 2010 18:04 schreef waht het volgende:
[..]
Nee, hij moet opgesloten worden omdat hij een misdadiger en gevaarlijk is.
quote:Op donderdag 6 mei 2010 18:04 schreef waht het volgende:
[..]
Nee, hij moet opgesloten worden omdat hij een misdadiger en gevaarlijk is.
Wel als dit de gevolgen zijn. Zoiets kun je op je vingers natellen natuurlijk. Hij heeft willens en wetens zo gehandeld. Hij had ook het respect kunnen tonen om gewoon stil te zijn. Hoeveel is 2 minuten nu om ff je bek te houden. Ook voor een vage zwerver moet dit niet teveel gevraagd zijn. Wat doet die kerel daar dan uberhaupt, laat m dan ook gewoon wegblijven bij zoiets. Zo moeilijk moet dit toch allemaal niet zijn lijkt me...quote:Op donderdag 6 mei 2010 18:17 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
1 schreeuw en je bent meteen een gevaarlijke misdadiger
Het is onbeschoft: ja.quote:Op donderdag 6 mei 2010 18:19 schreef Samson het volgende:
[..]
Wel als dit de gevolgen zijn. Zoiets kun je op je vingers natellen natuurlijk.
Dat is bij zoveel dingen zo die onbedoeld fout gaan, dat is dan vette pech, dan heb je de consequenties ook maar te nemen vind ik.quote:Op donderdag 6 mei 2010 18:25 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Het is onbeschoft: ja.
Maar je kan niet van te voren zien aankomen hoe het zou escaleren.
'Bekende van de politie'quote:Op donderdag 6 mei 2010 18:17 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
1 schreeuw en je bent meteen een gevaarlijke misdadiger
Ik denk het niet. Als zoiets als dit net op een dag gebeurt die in de lijn ligt van koninginnedag vorig jaar kun je op je vingers natellen dat mensen niet op hun relaxed daar staan. Dat ging ook om een of andere gek, maar dan in een zwarte suzuki. Als je dan vervolgens van alles hoort, schreeuwen en dingen omvallen en dat zit in je achterhoofd. Nou, dan ren je wel voor de zekerheid.....quote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:31 schreef Pietverdriet het volgende:
Terugkijkend denk ik dat de politiek die al jarenlang loopt te gillen over terrorismegevaar de schuldige is aan de massapaniek en de gewonden. Ja, er liep een gek te schreeuwen, maar alleen door het klimaat van angst wat er geschapen is heeft dit kunnen gebeuren. Ook de media hebben hier deel aan.
Dan zal je je hele leven nooit meer deugen? Zelfs als je iets doet wat bij anderen niet als een misdaad gezien zou worden, dan nog ben je een "misdadiger"?quote:Op donderdag 6 mei 2010 22:13 schreef waht het volgende:
[..]
'Bekende van de politie'
Vergeet iedereen dat feit voor het gemak maar even?
Nee joh, die man had een gouden toekomst voor zich liggen, alles zou helemaal goed gekomen zijn natuurlijk. Al die drugs en zo was gewoon een foutje uit het verleden maar dat ging ie echt nooit meer doen hoor. Eigenlijk is het gewoon een gouden ventquote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:40 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Dan zal je je hele leven nooit meer deugen? Zelfs als je iets doet wat bij anderen niet als een misdaad gezien zou worden, dan nog ben je een "misdadiger"?
Er reed geen auto, er gilde gewoon iemand. Door het klimaat van angst wat de Politiek en Media al jaren zaaien was de paniek zo groot.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:38 schreef Samson het volgende:
[..]
Ik denk het niet. Als zoiets als dit net op een dag gebeurt die in de lijn ligt van koninginnedag vorig jaar kun je op je vingers natellen dat mensen niet op hun relaxed daar staan. Dat ging ook om een of andere gek, maar dan in een zwarte suzuki. Als je dan vervolgens van alles hoort, schreeuwen en dingen omvallen en dat zit in je achterhoofd. Nou, dan ren je wel voor de zekerheid.....
Jij kent hem?quote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:42 schreef Samson het volgende:
[..]
Nee joh, die man had een gouden toekomst voor zich liggen, alles zou helemaal goed gekomen zijn natuurlijk. Al die drugs en zo was gewoon een foutje uit het verleden maar dat ging ie echt nooit meer doen hoor. Eigenlijk is het gewoon een gouden vent
Ik zie dat andersquote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:45 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Er reed geen auto, er gilde gewoon iemand. Door het klimaat van angst wat de Politiek en Media al jaren zaaien was de paniek zo groot.
Gelulquote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:49 schreef Edana het volgende:
Nee dat vind ik niet.
Er zijn nou eenmaal veel dingen gebeurd de laatste jaren, dat weet iedereen, daar kan de media ook niet aan onderuit.
Jep, triest niet?quote:Op vrijdag 7 mei 2010 21:14 schreef Modus het volgende:
Maar dat is natuurlijk ook mede te danken niet alleen aan hoe media werken maar ook dat er veel meer media is gekomen. Zoals vanmiddag op Radio 1 werd omschreven 'en commercieel of niet commercieel, ze vechten allemaal om de kijkcijfers'. Wat er voor zorgt dat tegenwoordig ook de NOS 10x overschakelt naar een wachtende verslaggever die letterlijk niks te melden heeft.
Het is de realiteit, denk dat er weinig meer aan te veranderen valt, dus moeten we ons er maar op aanpassen lijkt me. Vooruitgang brengt niet enkel positieve dingen maar je hebt er maar mee te dealen.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 21:16 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Jep, triest niet?
Kranten net zo, bij een vergelijkbare moord die 20 jaar terug op Pag 5 stond heeft ook de volkskrant nu de chocoladeletters op de voorpagina.
ik moet helemaal niksquote:Op vrijdag 7 mei 2010 21:23 schreef Samson het volgende:
[..]
Het is de realiteit, denk dat er weinig meer aan te veranderen valt, dus moeten we ons er maar op aanpassen lijkt me.
Kortom, je geeft me gelijk.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 21:23 schreef Samson het volgende:
[..]
Het is de realiteit, denk dat er weinig meer aan te veranderen valt, dus moeten we ons er maar op aanpassen lijkt me. Vooruitgang brengt niet enkel positieve dingen maar je hebt er maar mee te dealen.
Goed bezig bij het OM. Alles uit de kast halen om die man van de straat te houden.quote:Schreeuwer dodenherdenking langer vast
AMSTERDAM - De man die tijdens de twee minuten stilte op de Dam in Amsterdam met zijn geschreeuw voor paniek zorgde, blijft in voorlopige hechtenis.
Dat heeft de rechtbank in Amsterdam vrijdag besloten. Volgens de rechter-commissaris is er voldoende verdenking van strafbare feiten. De verdachte blijft daarom nog twee weken in de cel zitten.
De 39-jarige Amsterdammer zit sinds woensdagavond vast nadat hij tijdens de dodenherdenking de aanwezigen de stuipen op het lijf had gejaagd.
Door de paniek die ontstond door zijn geschreeuw moesten 63 mensen worden behandeld bij de eerstehulpposten van de Amsterdamse ziekenhuizen.
Openbare orde
Justitie verdenkt de man van verstoring van de openbare orde en het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Daarnaast heeft het Openbaar Ministerie (OM) er een nieuwe verdenking aan toegevoegd.
De officier van justitie is na het horen van getuigen en het verrichten van onderzoek tot de conclusie gekomen dat de man een gevaarlijke situatie heeft gecreëerd voor zowel de koningin als de kroonprins en zijn echtgenote of een poging daartoe heeft ondernomen.
Toegevoegd
Zijn advocate Mariëlle van Essen meent dat het OM deze feiten er bewust aan heeft toegevoegd om de man langer vast te kunnen houden. Het is volgens haar in lange tijd niet gebeurd dat iemand wordt vervolgd voor het wetsartikel 'aanranding van de koning'.
''Alsof schreeuwen zo'n goed plan is om de koningin iets aan te doen'', aldus de raadsvrouw.
Spijt
De man had eerder via zijn advocate al laten weten spijt te hebben van zijn actie. Hij betreurt de situatie die hij heeft veroorzaakt en de gevolgen daarvan voor de ruim zestig slachtoffers. Hij heeft nooit de bedoeling gehad paniek te veroorzaken.
Na afloop van de hechtenis van twee weken kan de officier van justitie de raadkamer van de rechtbank vragen de gevangenhouding van de verdachte met maximaal negentig dagen te verlengen.
Dat kan 'm nog duren komen te staanquote:Titel II. Misdrijven tegen de koninklijke waardigheid
Artikel 109
Elke feitelijke aanranding van de persoon van de Koning die niet valt in een zwaardere strafbepaling wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zeven jaren en zes maanden of geldboete van de vijfde categorie.
Als ik de ingezonden reacties van de volgende site lees, denk ik: Hoe kom je erbij?quote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:58 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Gelul
slordige 20 jaar terug werd er een man neergestoken door een doorgedraaide gek in een cafe bij mij in de provinciestad waar ik toen woonde. Mensen waren geschokt, was een gedenkdienst en stille tocht. Dit was goed voor een klein stukje in de Volkskrant op pagina 5, 1 kolom breed, 10 cm lang.
Als dit nu gebeurt staan er 5 rapportage wagens met een sat uplink live uit te zenden van de locatie en zie je urenlang de nooddiensten en de politie, geschokte mensen mogen hun zegje doen, spanning en sensatie, de stille toch wordt uitgezonden, de begrafenis,
Er gebeurt niet meer.
Nederland wordt steeds meer een Fox News Nation
quote:Damschreeuwer nog drie maanden vast
De man die de Dodenherdenking op de
Dam verstoorde,blijft nog drie maanden
vastzitten.Dat heeft de rechtbank in
Amsterdam bepaald.De man veroorzaakte
op 4 mei met zijn geschreeuw paniek op
de Dam.Tientallen mensen raakten gewond
toen ze wegrenden.
Ik was in het buitenland en hoorde hier zojuist pas van. Even op youtube gekeken maar 3 maanden erbij is wat overdreven vind ik (op basis van wat ik nu weet dan, en da's niet veelquote:
Was je in Noord-Koreaquote:Op dinsdag 18 mei 2010 16:04 schreef Miracle_Drug het volgende:
[..]
Ik was in het buitenland en hoorde hier zojuist pas van. Even op youtube gekeken maar 3 maanden erbij is wat overdreven vind ik (op basis van wat ik nu weet dan, en da's niet veel)
Op grond waarvan in vredesnaam? Die man had al lang op straat moeten staan en onder behandeling moeten zijn. Grof schandaal dit. Maar wel weer typerend voor de laffe, achterbakse Nederlandse mentaliteit. Rennen, het hek valt om! En vervolgens als een stel laffe jakhalzen blij gaan zitten doen omdat dat stelletje hufters bij het OM er weer eens zin in hebben.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 00:53 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Goed bezig bij het OM. Alles uit de kast halen om die man van de straat te houden.
Ga toch heen. Eén briefje naar het Europese hof en Nederland heeft een hoop uit te leggen.quote:Dat kan 'm nog duren komen te staan
quote:Getuigen 'damschreeuw' melden zich
***************************************
` Ruim 100 mensen hebben zich gemeld
bij de advocaat van de man die op de
Dam tijdens Dodenherdenking paniek
veroorzaakte.Ze deden dat na een oproep
van de advocaat.Die hoopt met hun hulp
aan te tonen dat de paniek niet alleen
door de schreeuw werd veroorzaakt.
Volgens de advocaat hebben ook anderen
daaraan bijgedragen,zoals iemand die
"bom,bom,vlucht!" zou hebben geroepen.
De rechtbank in Amsterdam besloot
vorige week om de voorlopige hechtenis
van de zogenoemde damschreeuwer met 90
dagen te verlengen.Hij wordt onder meer
verdacht van het veroorzaken van zwaar
lichamelijk letsel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |