Gelulquote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:49 schreef Edana het volgende:
Nee dat vind ik niet.
Er zijn nou eenmaal veel dingen gebeurd de laatste jaren, dat weet iedereen, daar kan de media ook niet aan onderuit.
Jep, triest niet?quote:Op vrijdag 7 mei 2010 21:14 schreef Modus het volgende:
Maar dat is natuurlijk ook mede te danken niet alleen aan hoe media werken maar ook dat er veel meer media is gekomen. Zoals vanmiddag op Radio 1 werd omschreven 'en commercieel of niet commercieel, ze vechten allemaal om de kijkcijfers'. Wat er voor zorgt dat tegenwoordig ook de NOS 10x overschakelt naar een wachtende verslaggever die letterlijk niks te melden heeft.
Het is de realiteit, denk dat er weinig meer aan te veranderen valt, dus moeten we ons er maar op aanpassen lijkt me. Vooruitgang brengt niet enkel positieve dingen maar je hebt er maar mee te dealen.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 21:16 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Jep, triest niet?
Kranten net zo, bij een vergelijkbare moord die 20 jaar terug op Pag 5 stond heeft ook de volkskrant nu de chocoladeletters op de voorpagina.
ik moet helemaal niksquote:Op vrijdag 7 mei 2010 21:23 schreef Samson het volgende:
[..]
Het is de realiteit, denk dat er weinig meer aan te veranderen valt, dus moeten we ons er maar op aanpassen lijkt me.
Kortom, je geeft me gelijk.quote:Op vrijdag 7 mei 2010 21:23 schreef Samson het volgende:
[..]
Het is de realiteit, denk dat er weinig meer aan te veranderen valt, dus moeten we ons er maar op aanpassen lijkt me. Vooruitgang brengt niet enkel positieve dingen maar je hebt er maar mee te dealen.
Goed bezig bij het OM. Alles uit de kast halen om die man van de straat te houden.quote:Schreeuwer dodenherdenking langer vast
AMSTERDAM - De man die tijdens de twee minuten stilte op de Dam in Amsterdam met zijn geschreeuw voor paniek zorgde, blijft in voorlopige hechtenis.
Dat heeft de rechtbank in Amsterdam vrijdag besloten. Volgens de rechter-commissaris is er voldoende verdenking van strafbare feiten. De verdachte blijft daarom nog twee weken in de cel zitten.
De 39-jarige Amsterdammer zit sinds woensdagavond vast nadat hij tijdens de dodenherdenking de aanwezigen de stuipen op het lijf had gejaagd.
Door de paniek die ontstond door zijn geschreeuw moesten 63 mensen worden behandeld bij de eerstehulpposten van de Amsterdamse ziekenhuizen.
Openbare orde
Justitie verdenkt de man van verstoring van de openbare orde en het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Daarnaast heeft het Openbaar Ministerie (OM) er een nieuwe verdenking aan toegevoegd.
De officier van justitie is na het horen van getuigen en het verrichten van onderzoek tot de conclusie gekomen dat de man een gevaarlijke situatie heeft gecreëerd voor zowel de koningin als de kroonprins en zijn echtgenote of een poging daartoe heeft ondernomen.
Toegevoegd
Zijn advocate Mariëlle van Essen meent dat het OM deze feiten er bewust aan heeft toegevoegd om de man langer vast te kunnen houden. Het is volgens haar in lange tijd niet gebeurd dat iemand wordt vervolgd voor het wetsartikel 'aanranding van de koning'.
''Alsof schreeuwen zo'n goed plan is om de koningin iets aan te doen'', aldus de raadsvrouw.
Spijt
De man had eerder via zijn advocate al laten weten spijt te hebben van zijn actie. Hij betreurt de situatie die hij heeft veroorzaakt en de gevolgen daarvan voor de ruim zestig slachtoffers. Hij heeft nooit de bedoeling gehad paniek te veroorzaken.
Na afloop van de hechtenis van twee weken kan de officier van justitie de raadkamer van de rechtbank vragen de gevangenhouding van de verdachte met maximaal negentig dagen te verlengen.
Dat kan 'm nog duren komen te staanquote:Titel II. Misdrijven tegen de koninklijke waardigheid
Artikel 109
Elke feitelijke aanranding van de persoon van de Koning die niet valt in een zwaardere strafbepaling wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zeven jaren en zes maanden of geldboete van de vijfde categorie.
Als ik de ingezonden reacties van de volgende site lees, denk ik: Hoe kom je erbij?quote:Op vrijdag 7 mei 2010 20:58 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Gelul
slordige 20 jaar terug werd er een man neergestoken door een doorgedraaide gek in een cafe bij mij in de provinciestad waar ik toen woonde. Mensen waren geschokt, was een gedenkdienst en stille tocht. Dit was goed voor een klein stukje in de Volkskrant op pagina 5, 1 kolom breed, 10 cm lang.
Als dit nu gebeurt staan er 5 rapportage wagens met een sat uplink live uit te zenden van de locatie en zie je urenlang de nooddiensten en de politie, geschokte mensen mogen hun zegje doen, spanning en sensatie, de stille toch wordt uitgezonden, de begrafenis,
Er gebeurt niet meer.
Nederland wordt steeds meer een Fox News Nation
quote:Damschreeuwer nog drie maanden vast
De man die de Dodenherdenking op de
Dam verstoorde,blijft nog drie maanden
vastzitten.Dat heeft de rechtbank in
Amsterdam bepaald.De man veroorzaakte
op 4 mei met zijn geschreeuw paniek op
de Dam.Tientallen mensen raakten gewond
toen ze wegrenden.
Ik was in het buitenland en hoorde hier zojuist pas van. Even op youtube gekeken maar 3 maanden erbij is wat overdreven vind ik (op basis van wat ik nu weet dan, en da's niet veelquote:
Was je in Noord-Koreaquote:Op dinsdag 18 mei 2010 16:04 schreef Miracle_Drug het volgende:
[..]
Ik was in het buitenland en hoorde hier zojuist pas van. Even op youtube gekeken maar 3 maanden erbij is wat overdreven vind ik (op basis van wat ik nu weet dan, en da's niet veel)
Op grond waarvan in vredesnaam? Die man had al lang op straat moeten staan en onder behandeling moeten zijn. Grof schandaal dit. Maar wel weer typerend voor de laffe, achterbakse Nederlandse mentaliteit. Rennen, het hek valt om! En vervolgens als een stel laffe jakhalzen blij gaan zitten doen omdat dat stelletje hufters bij het OM er weer eens zin in hebben.quote:Op zaterdag 8 mei 2010 00:53 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Goed bezig bij het OM. Alles uit de kast halen om die man van de straat te houden.
Ga toch heen. Eén briefje naar het Europese hof en Nederland heeft een hoop uit te leggen.quote:Dat kan 'm nog duren komen te staan
quote:Getuigen 'damschreeuw' melden zich
***************************************
` Ruim 100 mensen hebben zich gemeld
bij de advocaat van de man die op de
Dam tijdens Dodenherdenking paniek
veroorzaakte.Ze deden dat na een oproep
van de advocaat.Die hoopt met hun hulp
aan te tonen dat de paniek niet alleen
door de schreeuw werd veroorzaakt.
Volgens de advocaat hebben ook anderen
daaraan bijgedragen,zoals iemand die
"bom,bom,vlucht!" zou hebben geroepen.
De rechtbank in Amsterdam besloot
vorige week om de voorlopige hechtenis
van de zogenoemde damschreeuwer met 90
dagen te verlengen.Hij wordt onder meer
verdacht van het veroorzaken van zwaar
lichamelijk letsel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |