Hitler begon heel voorzichtig in een land waar het niet echt lekker ging. Langzaam maar zeker gaf hij de schuld van alle ellende aan de Joden. Zij waren de schuld van alles wat slecht was in Duitsland. Hij stookte de Duitsers langzaam maar zeker op tegen alles wat aanhanger was van het Jodendom. Toen het duidelijk was dat hij een groot deel van de bevolking achter zich had staan ging hij steeds verder en tenslotte zei hij dat Duitsland alleen maar weer groot kon worden als alle Joden weg waren. Weg uit Duitsland. Vele Duitsers zagen zijn ideeën wel zitten en gaven hem groot gelijk dat Joden niet echt gewenst waren in hun land. Vanaf dat moment zag Hitler de kans schoon om Duitsland weer van de Duitser te maken (dus: BLANK). Een zuivering volgde, met alle gevolgen van dien.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:10 schreef Bushmaster het volgende:
Een laffe start. Begin eerst maar met een uiteenzetting waarom je hem wel met AdolfH. kunt vergelijken.
Wilders begon heel voorzichtig in een land waar het niet echt lekker ging. Langzaam maar zeker gaf hij de schuld van alle ellende aan de Moslims. Zijn waren de schuld van alles wat slecht was in Duitsland. Hij stookte de Duitsers langzaam maar zeker op tegen alles wat aanhanger was van het Moslimdom. Toen het duidelijk was dat hij een groot deel van de bevolking achter zich had staan ging hij steeds verder en tenslotte zei hij dat Duitsland alleen maar weer groot kon worden als alle Moslims weg waren. Weg uit Duitsland. Vele Duitsers zagen zijn ideeën wel zitten en gaven hem groot gelijk dat Moslims niet echt gewenst waren in hun land. Vanaf dat moment zag Wilders de kans schoon om Duitsland weer van de Duitser te maken (dus: BLANK). Een zuivering volgde, met alle gevolgen van dien.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:21 schreef scanman1 het volgende:
En lees nu het bovenstaande nog eens, maar lees dan 'moslims' in plaats van 'joden'.... en 'Wilders' in plaats van 'hitler'. Alsje het dan nog niet ziet, ben je blind.
Ja prima, maar je verhaal klopt niet helemaal. Wilders zegt nergens dat Moslims de schuldigen zijn aan het feit dat het slecht gaat in Nederland. Hij scheert die groep wel heel vaak en onterecht over één kam, dat is wat mij betreft verwijtbaar gedrag en daarmee vind ik hem een sukkel, maar een Hitler in spe? Neequote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:21 schreef scanman1 het volgende:
En lees nu het bovenstaande nog eens, maar lees dan 'moslims' in plaats van 'joden'.... en 'Wilders' in plaats van 'hitler'. Alsje het dan nog niet ziet, ben je blind.
LOL... die reactie is zó typerend... Dat je niet snapt dat je ook Duitsland moet vervangen voor Nederland zegt heel erg veel over je intelligentie. Men moet jou dus echt ALLES voorkauwen.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:25 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Wilders begon heel voorzichtig in een land waar het niet echt lekker ging. Langzaam maar zeker gaf hij de schuld van alle ellende aan de Moslims. Zijn waren de schuld van alles wat slecht was in Duitsland. Hij stookte de Duitsers langzaam maar zeker op tegen alles wat aanhanger was van het Moslimdom. Toen het duidelijk was dat hij een groot deel van de bevolking achter zich had staan ging hij steeds verder en tenslotte zei hij dat Duitsland alleen maar weer groot kon worden als alle Moslims weg waren. Weg uit Duitsland. Vele Duitsers zagen zijn ideeën wel zitten en gaven hem groot gelijk dat Moslims niet echt gewenst waren in hun land. Vanaf dat moment zag Wilders de kans schoon om Duitsland weer van de Duitser te maken (dus: BLANK). Een zuivering volgde, met alle gevolgen van dien.
Ik snap het niet, sinds wanneer strijdt Wilders voor een groot en sterk Moslim-vrij Duitsland?
Zie je hem niet alles wat aanhanger is van de Islam uit dit land deporteren?quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:27 schreef Teun_ZHV het volgende:
[..]
Ja prima, maar je verhaal klopt niet helemaal. Wilders zegt nergens dat Moslims de schuldigen zijn aan het feit dat het slecht gaat in Nederland. Hij scheert die groep wel heel vaak en onterecht over één kam, dat is wat mij betreft verwijtbaar gedrag en daarmee vind ik hem een sukkel, maar een Hitler in spe? Nee
Zie jij jezelf als potentiële Volkert van der Graaf?quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:30 schreef scanman1 het volgende:
Een politicus die zó enorm generaliseerd moet wat mij betreft onmiddelllijk gestopt worden. Wat een eng personage.
Ik vind een Donner en een Hirsch Ballin voorlopig een stuk enger. En die hebben nog macht ookquote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:30 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Zie je hem niet alles wat aanhanger is van de Islam uit dit land deporteren?
Vergeet niet dat hij zelf zegt dat al het kwaad komt van de Islam. Mensen die aanhanger zijn van de Islam zijn volgens Wilders zwaar gestoord en potentiele terroristen. Dit verzin ik niet, maar zegt de man echt zelf. Een politicus die zó enorm generaliseerd moet wat mij betreft onmiddelllijk gestopt worden. Wat een eng personage.
Nee, maar ik zie jou wel als een potentiele moslim-hater. Jij lijkt me goed in generaliseren.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:32 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Zie jij jezelf als potentiële Volkert van der Graaf?
het gaat erom dat hij presies dezelfde meganismen gebruikt als hitler. over de gevolgen kunnen we nu nog niet veel zeggen, maar het beloofd niet veel goeds.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:27 schreef Teun_ZHV het volgende:
[..]
Ja prima, maar je verhaal klopt niet helemaal. Wilders zegt nergens dat Moslims de schuldigen zijn aan het feit dat het slecht gaat in Nederland. Hij scheert die groep wel heel vaak en onterecht over één kam, dat is wat mij betreft verwijtbaar gedrag en daarmee vind ik hem een sukkel, maar een Hitler in spe? Nee
Inderdaad. Waarom zien zoveel mensen (rechtse mensen) de overeenkomst niet? Uit zelfbescherming?quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:48 schreef okiokinl het volgende:
[..]
het gaat erom dat hij presies dezelfde meganismen gebruikt als hitler. over de gevolgen kunnen we nu nog niet veel zeggen, maar het beloofd niet veel goeds.
Oke, maar als jij geen Volkert bent, hoe ben je dan van plan deze opkomende 'moslim-Holocaust' te voorkomen? Hoeveel mensen zeggen niet dat ze terug willen reizen naar 1930 om de jonge Hitler om te leggen? Tot nu toe lijkt Wilders af te stevenen op een verkiezingsoverwinning. Je posts op Fok richten niet veel uit.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:48 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Nee, maar ik zie jou wel als een potentiele moslim-hater. Jij lijkt me goed in generaliseren.
Als hij echt een Hitler wordt, dan moet hij maar gewoon geëlimineerd lijkt mij. Tot die tijd vind ik hem een lul. Gevaar is er concreet nu niet van hem, wel van zittende regeringspartijen die onze privacy en vrijheid zitten te verkwanselen omwille van macht en controle.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:48 schreef okiokinl het volgende:
[..]
het gaat erom dat hij presies dezelfde meganismen gebruikt als hitler. over de gevolgen kunnen we nu nog niet veel zeggen, maar het beloofd niet veel goeds.
We leven niet meer in de jaren 30. Een dictatuur is onmogelijk in deze tijd. De PVV kan wel veel zetels behalen, maar regeren zullen ze nooit, met als het Vlaams Belang in Belgie. Geen enkele partij kan een coalitie met de PVV vormen, dus ze zullen eeuwig in de oppositie blijven. Dat zorgt ervoor dat ik me niet enorm veel zorgen maak. Wilders zal nooit verder komen dan wat geschreeuw in de kamer.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:54 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Oke, maar als jij geen Volkert bent, hoe ben je dan van plan deze opkomende 'moslim-Holocaust' te voorkomen? Hoeveel mensen zeggen niet dat ze terug willen reizen naar 1930 om de jonge Hitler om te leggen? Tot nu toe lijkt Wilders af te stevenen op een verkiezingsoverwinning. Je posts op Fok richten niet veel uit.
Hij niet, z'n vrouw wel, een Hongaarse jodinquote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:54 schreef Parafernalia het volgende:
wILDERS IS OOK EEN JOOD
Vergis je niet in de gasten van het CDA, die hadden ook geen probleem met Pimmetje destijds.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:56 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Geen enkele partij kan een coalitie met de PVV vormen,
Je vergeet alleen het stukje waar Wilders de macht grijpt, de legertop vermoordt, knokploegen door het land stuurt, een euthanasieprogramma voor gehandicapten lanceert, Vlaanderen aansluit, Polen binnenvalt, Noorwegen en Denemarken bezet, 25.000.000 Russen omlegt, 6.000.000 joden laat kreperen en vergassen, et cetera. Die Wilders toch! Maar goed, dat zijn slechts details.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:21 schreef scanman1 het volgende:
[..] Vele Duitsers zagen zijn ideeën wel zitten en gaven hem groot gelijk dat Joden niet echt gewenst waren in hun land. Vanaf dat moment zag Hitler de kans schoon om Duitsland weer van de Duitser te maken (dus: BLANK). Een zuivering volgde, met alle gevolgen van dien.
En lees nu het bovenstaande nog eens, maar lees dan 'moslims' in plaats van 'joden'.... en 'Wilders' in plaats van 'hitler'. Alsje het dan nog niet ziet, ben je blind.
Je geeft nu een soort van beschrijving van de huidige coalitie die allemaal van die fucked up maatregelen zitten te nemen.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:20 schreef maartena het volgende:
Je kunt Wilders NIET met Adolf Hitler vergelijken.
Waar de wensen van Wilders wel mee te vergelijken zijn, is met de eerste paar jaar van de NSDAP, toen men bij de oosterburen bijvoorbeeld tussen 1933 en 1938 een verbod op Joodse scholen invoerde, een verbod op nieuwe synagoges, een aanpassing op de rijkswet op het Duitse staatsburgerschap werd gemaakt waardoor het makkelijker werd het Duitse staatsburgerschap af te nemen van Joden - dit zijn allemaal zaken die Wilders ook wil voor moslims.
De huidige coalitie neemt maatregelen als een verbod op moskees, een verbod op moslimscholen, en maakt het mogelijk om van (kleine) criminelen het Nederlanderschap af te pakken van hen die IN Nederland geboren zijn?quote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:22 schreef Teun_ZHV het volgende:
Je geeft nu een soort van beschrijving van de huidige coalitie die allemaal van die fucked up maatregelen zitten te nemen.
True maar aan de macht kwam die pas nadat ie een bank had gevonden.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:20 schreef maartena het volgende:
Je kunt Wilders NIET met Adolf Hitler vergelijken.
Het grootste probleem van zo'n vergelijking is natuurlijk dat Hitler in 1929 bij zijn eerste campagne WEL veel op Wilders leek, dwz er waren economische en sociologische problemen en er was een bepaalde groep die als zondebok diende, maar de Hitler van NA 1938 is totaal niet met Wilders te vergelijken, en ook op geen enkele manier.
Dossiers aanleggen van kinderen tot hun 28-ste levensjaarquote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:24 schreef maartena het volgende:
[..]
De huidige coalitie neemt maatregelen als een verbod op moskees, een verbod op moslimscholen, en maakt het mogelijk om van (kleine) criminelen het Nederlanderschap af te pakken van hen die IN Nederland geboren zijn?
Hmmmm.... Nee,niet helemaal volgens mij. De huidige coalitie neemt wellicht veel fucked up maatregelen, maar geen die met de NSDAP te vergelijken zijn.
Heb jij soms iets te verbergen? Hè?quote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:31 schreef Teun_ZHV het volgende:
[..]
Dossiers aanleggen van kinderen tot hun 28-ste levensjaar
DNA afnemen bij het minste of geringste
Vingerafdrukken vastleggen van alle Nederlanders
Achter de voordeur mogen kijken als het over opvoeding gaat
Verplicht binnenlaten van controleurs bij het hebben van alle uitkeringen (ook bejaarden)
Samenscholingsverboden
Paspoort gemakkelijker af kunnen nemen
Legitimeren
etc.
etc.
De lijst is onnoemelijk lang
Het volk is dom, ik kan er niets anders van maken. Ik heb gelukkig geen kinderen, maar als je ze wel hebt, dan begrijp ik niet dat al die mensen niet op het binnenhof staan, dan begrijp ik niet dat ze maar blijven stemmen op het CDAquote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:35 schreef WallOfStars het volgende:
Privacy heb je al even niet meer.
dat is omdat het volk niet meer kan of wil
optreden tegen de politiek en het zich maar
laat aanleunen.
dit geld ook voor wilders.
Jij ook, want ik durf te wedden dat je iedere avond je voordeur op slot draait, hem in ieder geval niet open zetquote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:35 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Heb jij soms iets te verbergen? Hè?
Even een uiltje knappen.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:42 schreef Teun_ZHV het volgende:
Hoe dan ook, de huidige en vorige coalities zijn voorlopig veel gevaarlijker (en geweest) dan Wilders tot nu toe. Tijd voor een tukkie, 't kan nog net twee uurtjes
Zei hij niet dat Hitler langzaam aan steeds verder ging in zijn beschuldigingen? Wilders en dat soort mensen zijn pas tevreden als Nederland weer alleen voor Nederlanders is. Zulke mensen zullen nooit in Spanje kunnen gaan wonen.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:27 schreef Teun_ZHV het volgende:
[..]
Ja prima, maar je verhaal klopt niet helemaal. Wilders zegt nergens dat Moslims de schuldigen zijn aan het feit dat het slecht gaat in Nederland. Hij scheert die groep wel heel vaak en onterecht over één kam, dat is wat mij betreft verwijtbaar gedrag en daarmee vind ik hem een sukkel, maar een Hitler in spe? Nee
Die toen nog niet bestond?quote:Op dinsdag 9 februari 2010 10:35 schreef boyv het volgende:
Adolf H was immers ook een groot liefhebber van de staat Israel [ afbeelding ]
De Duitsers zagen zichzelf als onoverwonnen, hun soldaten werden als helden onthaald. Het leger had tegen alle legers in de wereld stand gehouden zonder dat die het Duitse rijk waren binnengevallen. Dus was met name grootheidswaanzin en wereldmacht de drijfveer. Een Franse of Engelse generaal waarschuwde daarvoor, hij wilde het leger vernietigen. In plaats daarvan werd het Duitse leger op papier teruggebracht tot 100.000 man. In plaats van het leger werd SA in het leven geroepen, en er was niemand die daar iets aan kon doen, het verdrag van Versaille was al ondertekend. Conclusie: als Wilders niet wordt veroordeeld maak je het alleen maar erger.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 11:44 schreef Teun_ZHV het volgende:
Los van alles, AH was het product van onderdrukking door geallieerden, die als winnaar uit WO I kwamen.
Dat was het probleem niet. De geallieerden verplichtten de Duitsers tot het terugbetalen van enorme bedragen die niet opgebracht konden worden en het land in armoede dompelden. Daardoor, uit nood geboren en vanwege hopen op iets beters, ontstond de ruimte voor AH.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 13:10 schreef Nausea_Spewalot het volgende:
[..]
In plaats daarvan werd het Duitse leger op papier teruggebracht tot 100.000 man.
Ja en?quote:
En waaruit onstond de SA dan? Uit vrede? Of uit haat? Na 15 jaar? Ze hadden blijkbaar wel genoeg geld om een oorlogje te starten en konden er 5 jaar lang mee doorgaan. De Duitsers hadden hun lesje nog niet geleerd, daarom kwam die oorlog!quote:Op dinsdag 9 februari 2010 13:16 schreef Teun_ZHV het volgende:
[..]
Dat was het probleem niet. De geallieerden verplichtten de Duitsers tot het terugbetalen van enorme bedragen die niet opgebracht konden worden en het land in armoede dompelden. Daardoor, uit nood geboren en vanwege hopen op iets beters, ontstond de ruimte voor AH.
Die SA was er al in 1920 en kreeg pas echte aanwas en macht toen de Duitsers zo ongeveer hun eigen stront moesten kanen van armoede. Geld was er niet, maar dat maakt niet uit, Ook zonder geld kun je mensen aan het werk zetten en schulden op laten lopen. De uiteindelijke landjepik strategie en het leeg jatten van die landen zorgde uiteindelijk weer voor grondstoffen en pecunia.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 13:38 schreef Nausea_Spewalot het volgende:
[..]
En waaruit onstond de SA dan? Uit vrede? Of uit haat? Na 15 jaar? Ze hadden blijkbaar wel genoeg geld om een oorlogje te starten en konden er 5 jaar lang mee doorgaan. De Duitsers hadden hun lesje nog niet geleerd, daarom kwam die oorlog!
Ik kan me voorstellen dat je wilt aantonen dat je Geert Wilders een gevaar voor de samenleving vindt. Maar om nu Wilders te vergelijken met iemand die in staat is om een complete bevoking uit te moorden dat gaat mij als groot PVV tegenstander te ver. Waarom niet gewoon de topic een titel geven als : waarom de PVV gevaarlijk is voor de samenleving.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 03:59 schreef scanman1 het volgende:
Ik weet dat heel erg veel mensen vanalles doen om iedere vergelijking met Adolf Hitler in de kiem te smoren, maar ik wilde toch een topic openen waarin mensen die de overeenkomst ook zien die overeenkomsten kunnen posten.
Waarom kun je Geert Wilders wél vergelijken met Adolf Hitler? Post hier je antwoorden, die voor vele links denkende mensen al duidelijk zijn.
Als aanvalulling: veel rechts denkenden hebben het idee dat het exact hetzelfde moet gaan om een vergelijking met Hitler te kunnen maken, maar de links denkende mens weet wel beter. Post hier waarom!
Alsof hij alleen maar minpunten hadquote:Op dinsdag 9 februari 2010 16:49 schreef Igen het volgende:
Alsof het vermoorden van de Joden het enige minpuntje van Hitler's politiek was.
Natuurlijk had Hitler ook positieve kanten. Met de aanleg van de snelwegen en het oprichten van Volkswagen was hij bijvoorbeeld best constructief bezig, hij had daarmee een pragmatische oplossing voor het mobiliteitsprobleem die in de praktijk goed werkbaar is gebleken.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 18:03 schreef Teun_ZHV het volgende:
[..]
Alsof hij alleen maar minpunten had![]()
Bizarre gast wel, die AH
Hij had ook iets met treinen, was ook best efficiëntquote:Op dinsdag 9 februari 2010 18:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Natuurlijk had Hitler ook positieve kanten. Met de aanleg van de snelwegen en het oprichten van Volkswagen was hij bijvoorbeeld best constructief bezig, hij had daarmee een pragmatische oplossing voor het mobiliteitsprobleem die in de praktijk goed werkbaar is gebleken.
Inderdaad.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 18:54 schreef Teun_ZHV het volgende:
[..]
Hij had ook iets met treinen, was ook best efficiënt![]()
Nou, joepie, geweldig. Geen nieuwe islamitische scholen en moskeeën erbij. Nou, dát zal de overlast van marokkaanse straatschoffies wel oplossen. Dát zal de volgende 9/11 wel tegenhouden.quote:‘We willen genoeg. De grenzen dicht, geen islamieten meer Nederland in, veel moslims Nederland uit, denaturalisatie van islamitische criminelen…’
Maar welke van die doelstellingen acht u haalbaar?
‘Niet meer moskeeën erbij en niet meer islamitische scholen erbij.’
Dan zou je geen Geert Wilders meer hebben.quote:Als hij eens niet als een grijsgedraaide langspeelplaat de problemen blijft benoemen en als een pipo-de-clown quasi-grappige niet-oplossingen blijft aandragen, maar eens serieus zou nadenken over échte oplossingen.
Autobahnen waren al begonnen voordat Hitler aan de macht kwam en Hitler is er alleen mee doorgegaan om wegen te hebben waarover zijn legers zich sneller konden verplaatsen.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 18:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Natuurlijk had Hitler ook positieve kanten. Met de aanleg van de snelwegen en het oprichten van Volkswagen was hij bijvoorbeeld best constructief bezig, hij had daarmee een pragmatische oplossing voor het mobiliteitsprobleem die in de praktijk goed werkbaar is gebleken.
Nee, dat zegt men van Mussolini. Het is overigens niet waar.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 18:54 schreef Teun_ZHV het volgende:
[..]
Hij had ook iets met treinen, was ook best efficiënt![]()
Waar jij het over hebt kwam pas later.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 19:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Autobahnen waren al begonnen voordat Hitler aan de macht kwam en Hitler is er alleen mee doorgegaan om wegen te hebben waarover zijn legers zich sneller konden verplaatsen.
En de Volkswagen is nooit bedoeld geweest voor de oplossing van een mobiliteitsprobleem. Er zijn ook nauwelijks VWs geleverd aan mensen die er wel voor betaald hadden.
Ooooh zo lekker tweestrijdig deze. Héérlijk!quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:48 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Nee, maar ik zie jou wel als een potentiele moslim-hater. Jij lijkt me goed in generaliseren.
De huidige machthebbers pogen toch (mede) via de staatsomroepen de denkbeelden van het volk op een dusdanig slinkse wijze te beïnvloeden dat Goebbels jaloers zou zijn. Zo`n Berlusconi doet het ten minste nog in het openbaar,,quote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:24 schreef maartena het volgende:
[..]
De huidige coalitie neemt maatregelen als een verbod op moskees, een verbod op moslimscholen, en maakt het mogelijk om van (kleine) criminelen het Nederlanderschap af te pakken van hen die IN Nederland geboren zijn?
Hmmmm.... Nee,niet helemaal volgens mij. De huidige coalitie neemt wellicht veel fucked up maatregelen, maar geen die met de NSDAP te vergelijken zijn.
Hahaha... zó dom die post van jou. Jij zoekt naar exacte overeenkomsten ipv het grote plaatje te zien. Maar misschien is dat wel standaard voor de simpele ziel onder onsquote:Op dinsdag 9 februari 2010 23:18 schreef Knip het volgende:
Als hij op Hitler lijkt, koop dan één van zijn schilderijen. Als Adolf succesvoller was geweest als kunstenaar, was hij nooit zo gefrustreerd geraakt.
Kun je Limburg eigenlijk vergelijken met Oostenrijk (geboorteland van Hilter)? Een land dat aan ons grenst, waar min of meer dezelfde taal wordt gesproken, dat graag bij ons wil horen, maar eigenlijk niet bij ons past
Heeft Wilders eigenlijk in dienst gezeten? Heeft hij verwondingen opgelopen, waardoor hij een vreemd kapsel moet aannemen om zijn litteken te verbergen?
Leeft de vader van WIlders nog? Zo nee, wanneer is die overleden?
Wil Wilders ook ten strijde trekken tegen de Russen? Of een ander land dat hier in de buurt ligt? Volgens mij wilde hij juist de troepen terughalen uit Afghanistan.
Heeft Wilder ook de naam van zijn Stiefopa aangenomen omdat die wat lekkerder bekt. Heil Wilders klinkt toch wat lekkerder van Heil Vanderkumshot bijvoorbeeld
Is Wilders vegetariër? Of eet hij graag een bordje zuur vlees?
Conclusie: WIlders is niet te vergelijken met Hitler.
Godzijdank zijn er nog mensen die wél kunnen nadenken in dit landquote:Op woensdag 10 februari 2010 05:04 schreef thingamajig het volgende:
Misselijkmakend hoe al die rechtse lafbekjes hun kop in het zand steken en zich verschuilen achter het woordje Godwin zonder de daadwerkelijke overeenkomsten te willen zien.
Zelfs als Wilders straks oproept tot een Kristallnacht omdat moslims de veroorzakers zijn van alle problemen in Nederland en ze daarna deporteert, zullen ze het nog roepen: "Godwin, Godwin!"
Als ik me al ergens schuldig aan maak dan is het aan het waarschuwen van mensen dat een gebeurtenis als de kristalnacht uit de jaren 30 maar zo weer kan gebeuren, aangezien een grote groep mensen (met natuurlijk niet al te veel hersens) echt de marokkanen de schuld van alle ellende geeft. Klaag me maar aan, omdat ik demensheid wil behoeden van een nieuwe kristalnacht en erger.quote:Op woensdag 10 februari 2010 05:25 schreef Morgenrood het volgende:
Als er dan toch (zoveel) overeenkomsten zijn met een gruwelijk persoon als Hitler, dan zijn er toch genoeg argumenten tegen hem te gebruiken? Het is veel zinvoller je daar op te focussen dan simpelweg te brullen: "Wilders is net zoals Hitler!" Ik vind het nogal goedkope marktkoopman-retoriek en je maakt je dan vooral schuldig aan hetgeen je hem zo graag verwijt en kunt verwijten, namelijk: loze Stimmungmacherei.
Laat ik vooropstellen dat ik ook geenszins een Wilders-fan ben. (En dan druk ik me voorzichtig uit). Mijn punt is dat je genoeg argumenten hebt om hem te bestrijden of zelfs zwart te maken. Door de vergelijking met Hitler op te werpen - die op bepaalde vlakken ook scheef loopt - snij je vooral jezelf in de vingers naar mijn idee. Het komt zwakker over.quote:Op woensdag 10 februari 2010 05:32 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Als ik me al ergens schuldig aan maak dan is het aan het waarschuwen van mensen dat een gebeurtenis als de kristalnacht uit de jaren 30 maar zo weer kan gebeuren, aangezien een grote groep mensen (met natuurlijk niet al te veel hersens) echt de marokkanen de schuld van alle ellende geeft. Klaag me maar aan, omdat ik demensheid wil behoeden van een nieuwe kristalnacht en erger.
Ga eens slapen naïef, werkschuw stuk vreten. En maar parasiteren op de centen van mensen die wel werken en maar een grote muil hebben over dat hij "sociaal" is want links. Hij zou zich schamen als zijn kinderen niet "sociaal" zijn (lees: parasiteren op de centen van mensen die er wel hard voor werken). Nou als jouw kinderen ook geen klap van de molewiek hebben gekregen net als palief schamen ze zich vast kapot voor jou. Nou hup douchen stinkjan!quote:Op woensdag 10 februari 2010 05:32 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Als ik me al ergens schuldig aan maak dan is het aan het waarschuwen van mensen dat een gebeurtenis als de kristalnacht uit de jaren 30 maar zo weer kan gebeuren, aangezien een grote groep mensen (met natuurlijk niet al te veel hersens) echt de marokkanen de schuld van alle ellende geeft. Klaag me maar aan, omdat ik demensheid wil behoeden van een nieuwe kristalnacht en erger.
Ik zou je desondanks willen terugnemen naar de realiteit. Hoe groot jouw aversie jegens Geert Wilders en diens opvattingen is dat lijkt me niet onoverkomelijk om in te zien, dat er geen potentiële PVV-kiezers zijn die de Nederlandse straten onveilig maken en arme moslims aan het opjagen zijn, dat bijvoorbeeld verspreid over heel Nederland in talloze volkswijken conflicten tussen bevolkingsgroepen zijn ontstaan als gevolg van het aanhangen van de denkbeelden van Geert Wilders of dat er door opruiing en volksmennerij potentiële PVV-kiezers oproepen tot het plegen van aanslagen op moslims of op instituten van moslims.quote:Op woensdag 10 februari 2010 05:32 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Als ik me al ergens schuldig aan maak dan is het aan het waarschuwen van mensen dat een gebeurtenis als de kristalnacht uit de jaren 30 maar zo weer kan gebeuren, aangezien een grote groep mensen (met natuurlijk niet al te veel hersens) echt de marokkanen de schuld van alle ellende geeft. Klaag me maar aan, omdat ik demensheid wil behoeden van een nieuwe kristalnacht en erger.
goeie woordkeus in een topic over hitler, douchen. ik zal maar aannemen dat je niet bedoelt wat ik nu denk.quote:Op woensdag 10 februari 2010 09:02 schreef SimpelZat het volgende:
[..]
Ga eens slapen naïef, werkschuw stuk vreten. En maar parasiteren op de centen van mensen die wel werken en maar een grote muil hebben over dat hij "sociaal" is want links. Hij zou zich schamen als zijn kinderen niet "sociaal" zijn (lees: parasiteren op de centen van mensen die er wel hard voor werken). Nou als jouw kinderen ook geen klap van de molewiek hebben gekregen net als palief schamen ze zich vast kapot voor jou. Nou hup douchen stinkjan!
Doe niet zo hopeloos overspannen.quote:Op woensdag 10 februari 2010 13:51 schreef okiokinl het volgende:
[..]
goeie woordkeus in een topic over hitler, douchen. ik zal maar aannemen dat je niet bedoelt wat ik nu denk.
Dus wat jij wil zeggen is dat moslims niet de veroorzakers zijn van veel problemen hier?quote:Op woensdag 10 februari 2010 05:04 schreef thingamajig het volgende:
Misselijkmakend hoe al die rechtse lafbekjes hun kop in het zand steken en zich verschuilen achter het woordje Godwin zonder de daadwerkelijke overeenkomsten te willen zien.
Zelfs als Wilders straks oproept tot een Kristallnacht omdat moslims de veroorzakers zijn van alle problemen in Nederland en ze daarna deporteert, zullen ze het nog roepen: "Godwin, Godwin!"
-fileleedquote:Op woensdag 10 februari 2010 16:39 schreef topdrob het volgende:
[..]
Dus wat jij wil zeggen is dat moslims niet de veroorzakers zijn van veel problemen hier?
quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:43 schreef Motorist het volgende:
[..]
-fileleed
-kredietcrisis
-broeikaseffect/smog
-verslechtering van de financiele situatie voor de landbouw
-nederland word minder interessant als produktieland
-bouwprojecten vallen altijd duurdr uit dan begroot
-stug ambtelijk apparaat
-ingewikklede regelgeving/tegensprekende regelgeving
-mbo-scholing voldoet niet
-vmbo heeft het moeilijk
welke probleem exact?
Al heb ik die uitspraak niet in de tekst kunnen vinden. Maar heb de tekst dan ook niet goed gelezenquote:Op dinsdag 9 februari 2010 13:21 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
Het treffendst vind ik nog altijd:
Wilders: alle problemen in Nederland zijn de schuld van de moslims, zelfs het fileprobleem.
Hitler: alle foute dingen zijn onderdeel van een Joods Complot.
En we hebben natuurlijk:
Geert Wilders ziet deportatie van Moslims als mogelijke optie
Voor wat betreft de gezondheidszorg... De allochtone inwoners zullen lang zoveel niet gaan kosten dat wat de babyboomers ons nu al kosten en in de toekomst ons gaan kosten. Die ook maar afvoeren dan?quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:54 schreef topdrob het volgende:
tja nu noem je express de problemen op waar ze niet de veroorzakers van zijn![]()
ik denk aan:
- gezinsgeweld -> niet meer dan tokkies
- eerwraak -> klopt
- uitgaansgeweld -> geen ervaring mee
- geweld tegen ambtenaren (ziekenhuis personeel bijvoorbeeld) -> klopt
- overvallen -> klopt
- intimidatie op straat -> niet meer dan tokkies, zij het anders
- discriminatie van vrouwen -> geen ervaring mee
- het terugbrengen van verzuiling -> doen het CDA & de CU vele malen erger imo
- terrorisme -> verzinsel in NL
- ontwikkelingsgeld -> Gaat niet naar hun
- defensie (denk aan afghanistan) -> da's puur omdat Balkie Bush zo slaafs wilde volgen. Horen wij niet thuis
- heeeel veeeel religie kwesties -> Zie verzuiling
- moorden / bedreiging van anti islam denkers -> Niet in Nederland. En 1 geval is geen bewijs voor het gedrag van een groep
- terugbrengen van scheiding mannen / vrouwen , aparte sportlessen/zwemlessen/ -> klopt
- vorming van allochtone 'ghetto' wijken / pesterijen en het weg pesten van de autochtone bevolking uit wijken -> hebben de overige immigranten ook jaren gedaan. Is veroorzaakt door de plaatsing van de immigranten, maar klopt idd.
- dubbele passpoort -> klopt
- geld wat naar het buitenland gaat (kinderbijslag, subsidies) -> klopt, maar niet exclusief voor moslims
- ontvoeringen van kinderen naar egypte/marokko etc. -> klopt, maar niet exclusief door moslims
- gevangenissen die vol zitten (voornamelijk allochtonen, sowieso komen allochtonen jongeren meer in aanraking met justitie dan autochtonen). -> onzin, we hebben zelfs een cellenoverschot
denk ook aan de gezondheidszorg, daar gaat bakken geld naar toe omdat allochtonen families vaak meer kinderen hebben, meer kinderbijslag, veel inteelt in die families = veel medische complicaties die bij autochtone families vaak niet voor komen.
quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:54 schreef topdrob het volgende:
tja nu noem je express de problemen op waar ze niet de veroorzakers van zijn![]()
ik denk aan:
- gezinsgeweld
- eerwraak
- uitgaansgeweld
- geweld tegen ambtenaren (ziekenhuis personeel bijvoorbeeld)
- overvallen
- intimidatie op straat
- discriminatie van vrouwen
- het terugbrengen van verzuiling
- terrorisme
- ontwikkelingsgeld
- defensie (denk aan afghanistan)
- heeeel veeeel religie kwesties
- moorden / bedreiging van anti islam denkers
- terugbrengen van scheiding mannen / vrouwen , aparte sportlessen/zwemlessen/
- vorming van allochtone 'ghetto' wijken / pesterijen en het weg pesten van de autochtone bevolking uit wijken
- dubbele passpoort
- geld wat naar het buitenland gaat (kinderbijslag, subsidies)
- ontvoeringen van kinderen naar egypte/marokko etc.
- gevangenissen die vol zitten (voornamelijk allochtonen, sowieso komen allochtonen jongeren meer in aanraking met justitie dan autochtonen).
denk ook aan de gezondheidszorg, daar gaat bakken geld naar toe omdat allochtonen families vaak meer kinderen hebben, meer kinderbijslag, veel inteelt in die families = veel medische complicaties die bij autochtone families vaak niet voor komen.
De initiële vraag was niet afvoeren of niet, maar exact welke problemen zijn moslims daarvan de veroorzakers.quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:59 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Voor wat betreft de gezondheidszorg... De allochtone inwoners zullen lang zoveel niet gaan kosten dat wat de babyboomers ons nu al kosten en in de toekomst ons gaan kosten. Die ook maar afvoeren dan?
Zó, wat doe jij je naam eer aan zegquote:Op woensdag 10 februari 2010 09:02 schreef SimpelZat het volgende:
[..]
Ga eens slapen naïef, werkschuw stuk vreten. En maar parasiteren op de centen van mensen die wel werken en maar een grote muil hebben over dat hij "sociaal" is want links. Hij zou zich schamen als zijn kinderen niet "sociaal" zijn (lees: parasiteren op de centen van mensen die er wel hard voor werken). Nou als jouw kinderen ook geen klap van de molewiek hebben gekregen net als palief schamen ze zich vast kapot voor jou. Nou hup douchen stinkjan!
Probeer me dan eens uit te leggen wat voor een belang je erbij zou hebben om zo hijgerig naar die overeenkomsten met Hitler te zoeken en ze te duiden?quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:21 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Zó, wat doe jij je naam eer aan zeg
Jij bent het schuim van de samenleving en ik ga verder geen woorden aan jou vuil maken.
Veel plezier nog met je struisvogelpolitiek! Je zult ondanks dat nog wel goed kunnen slapen ook.
Godzijdank zijn er in dit topic nog genoeg mensen die wel logisch kunnen nadenken en de overduidelijke overeenkomsten wél zien!
Joden deporteren deed Hitler pas toen hij aan de macht was..quote:Op dinsdag 9 februari 2010 04:30 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Zie je hem niet alles wat aanhanger is van de Islam uit dit land deporteren?
Vergeet niet dat hij zelf zegt dat al het kwaad komt van de Islam. Mensen die aanhanger zijn van de Islam zijn volgens Wilders zwaar gestoord en potentiele terroristen. Dit verzin ik niet, maar zegt de man echt zelf. Een politicus die zó enorm generaliseert moet wat mij betreft onmiddelllijk gestopt worden. Wat een eng personage.
Ik vind het nogal een bekrompen 'tactiek' om de 1 op 1 vergelijking te maken, terwijl deze vergelijking op genoeg punten ook scheef loopt. Goedkoop scoren is het wel en misschien als je er net zo'n geleerd gezicht bijtrekt als Peter R. de Vries bij PenW ("Ik ben bang dat we later pas zijn ware aard zien blabla"), dan gaan mensen wellicht nog denken dat Geertje Wilders uit Venlo daadwerkelijk tot noemenswaardige zaken in staat is. Alleen al door totaal verschillende omstandigheden en cultuur in Nederland (en de hele wereld) vergeleken met Hitler's tijd is het vrij loze Stimmungmacherei.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ik blijf de reactie hilarisch vinden. Het toont wel aan, dat mensen dus totaal niet weten, hoe je naar een breder plaatje moet kijken. Alsof er ooit zaken in de geschiedenis zijn die je 1:1 met elkaar kunt vergelijken. Uiteraard is er geen SA-achtige PVV organisatie. Uiteraard is er (nog) geen Kristalnacht geweest.
Dat beweert ook niemand. Wat wel gezegd wordt (en wat meerdere mensen al tijden roepen), is dat Wilders een klimaat schept binnen Nederland en gebruik maakt van vermeende grieven, die mensen hebben. Hij praat ze de grieven eerst aan en wijst dan een zondebok ervoor aan. Crisisje eroverheen, wat foutjes van de regerende partijen en de rest gaat vanzelf.
Feit is, en dat kan niemand ontkennen, dat Wilders uitspraken doet, die regelrecht uit het boekje van de vroege NSDAP kunnen komen. Niemand zal kunnen ontkennen, dat Wilders gesproken heeft over het deporteren van moslims. En kom nou niet met de slappe smoes 'Ja, maar hij bedoelde alleen de criminele moslims' want dat is gelul, en dat weten de apologeten ook wel. Er zijn namelijk geen tientallen miljoenen criminele moslims in Europa. Tenzij je inderdaad Wilders andere stapje erbij zet, en het crimineel maakt om moslimdingen te denken. Wat overigens zelfs een stapje verder is dan de NSDAP....
Nog niet.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 05:20 schreef maartena het volgende:
Je kunt Wilders NIET met Adolf Hitler vergelijken.
Waar de wensen van Wilders wel mee te vergelijken zijn, is met de eerste paar jaar van de NSDAP, toen men bij de oosterburen bijvoorbeeld tussen 1933 en 1938 een verbod op Joodse scholen invoerde, een verbod op nieuwe synagoges, een aanpassing op de rijkswet op het Duitse staatsburgerschap werd gemaakt waardoor het makkelijker werd het Duitse staatsburgerschap af te nemen van Joden - dit zijn allemaal zaken die Wilders ook wil voor moslims.
Uiteraard ging de NSDAP verder, en verbood het Joden om nog zaken te openen, vervolgens mochten ze geen gebruik meer maken van bibliotheken, zwembaden en andere openbare gebouwen, en na de Kristalnacht in 1938 begon eerst massa deportaties, en vervolgens vanaf 1941 de endlosung.
Maar als je kijkt naar het VROEGE stadium van de macht van de NSDAP, daar kun je met name in de eerste 2 jaar veel zaken terugvinden die Wilders wil gaan invoeren voor Moslims, die men in die periode heeft ingevoerd voor Joden.
Maar een vergelijking met Adolf Hitler NA 1935..... is denk ik ongepast. Ik heb in het verleden ook alleen de vergelijking gemaakt met de vroege wetswijzigingen van de NSDAP, en ook dat werd met 1 woord afgedaan als onzin: Godwin.
Het grootste probleem van zo'n vergelijking is natuurlijk dat Hitler in 1929 bij zijn eerste campagne WEL veel op Wilders leek, dwz er waren economische en sociologische problemen en er was een bepaalde groep die als zondebok diende, maar de Hitler van NA 1938 is totaal niet met Wilders te vergelijken, en ook op geen enkele manier.
Bij 'de rest gaat vanzelf' zet ik mijn vraagtekens bij, immers is er ook een klimaat gecreëerd waarbij alles dat met de PVV te maken heeft per definitie weggezet wordt als bruinhemden, de NSB, Adolf Hitler, Joseph Goebbels, extreem-rechts, Het Kwaad dat gestopt moet worden en wat dies meer zij. Als dit geen klimaat creëren is, dan weet ik het ook niet meer.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dat beweert ook niemand. Wat wel gezegd wordt (en wat meerdere mensen al tijden roepen), is dat Wilders een klimaat schept binnen Nederland en gebruik maakt van vermeende grieven, die mensen hebben. Hij praat ze de grieven eerst aan en wijst dan een zondebok ervoor aan. Crisisje eroverheen, wat foutjes van de regerende partijen en de rest gaat vanzelf.
If it walks like a chicken.....quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:54 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Bij 'de rest gaat vanzelf' zet ik mijn vraagtekens bij, immers is er ook een klimaat gecreëerd waarbij alles dat met de PVV te maken heeft per definitie weggezet wordt als bruinhemden, de NSB, Adolf Hitler, Joseph Goebbels, extreem-rechts, Het Kwaad dat gestopt moet worden en wat dies meer zij. Als dit geen klimaat creëren is, dan weet ik het ook niet meer.
Periodiek fulmineert een bekende Nederlander in de Volkskrant tegen Geert Wilders en hij zit dezelfde avond nog bij Paul & Witteman. Of het nu Doekle Terpstra, Herman van Veen of Harry de Winter is.
Het is onmogelijk gebleken om niet in neutrale bewoordingen over Geert Wilders te praten. Altijd moet er een bepaalde angst worden aangesproken door middel van de diverse Tweede Wereldoorlog associaties.
Ik vind deze demagogie helemaal niets bijdragen, maar enkel een potsierlijke wijze van koketteren met een vermeende morele superioriteit.
Moslims an sich veroorzaken niet heel veel problemen hier. Allochtonen wel, en toevallig bevinden zich daar veel moslims onder. Ik vind het bekrompen om enkel in te zoomen op moslims. Antillianen en Surinamers veroorzaken ook problemen. Marokkanen die de straat terroriseren zijn volgens mij compleet van God Allah los. Ik vraag me echt af in hoeverre iemand problemen veroorzaakt omdat hij of zij moslim is.quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:39 schreef topdrob het volgende:
[..]
Dus wat jij wil zeggen is dat moslims niet de veroorzakers zijn van veel problemen hier?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |