quote:Op maandag 25 januari 2010 12:35 schreef superworm het volgende:
Wat een ranzig sturende enquete van de ANWB zeg. Heb 'm na een paar vragen weggeklikt. Waarom is er geen "blijf gvd met je poten uit mijn auto"-knop?
"Beslissing" m'n hol. Als je die enquete ziet is het wel duidelijk dat de ANWB zich niet zal laten sturen whatsoever, en bij voorbaat al een stevig "ja" heeft toegezegd aan Eurlings.quote:
Dat is een blunder van de overheid die ze nog zwaar gaat opbreken over een paar jaar.quote:Op maandag 25 januari 2010 13:06 schreef Leandra het volgende:
[..]
Of het een voordeel is dat mensen die minder rijden minder gaan betalen??
Tuurlijk, maar voor hoe lang? En als we allemaal in een Prius gaan rijden, de overheid dus geen cent meer binnenhaalt aan km-heffing, dan nemen ze dat verlies dus maar?? Het gaat altijd meer kosten.
Liever niet, die dingen doen nu al alleen maar verkeerd werk (aanspringen als het al gebeurd is, aanblijven als ze uit moeten, aangeven dat je 70 mag als je stilstaat in de file...)quote:Of het een voordeel is dat er geen 2 belastingen meer zijn maar slechts 1 kilometerheffing?
Wat een nonsens vraag, die BPM betaal je in een keer bij aanschaf en daar merk je dus niets van, zit in de prijs van een auto.
Maar 1 belastingsoort met een kilometerheffing?? Hoezo 1 soort?? We hebben een stuk of 5 tarieven voor verschillende auto's die dan ook nog een keer een extra bedrag moeten betalen als ze op het juiste (of verkeerde) moment op de A1 of de A12 zitten.... Komt dat op de matrixborden te staan trouwens??
Utrecht via
A1/A27: 38 minuten, 5 ct per km.
A28: 34 minuten, 6 ct km.
Net zoals met de OV-chipkaart? Of de bodyscanners?quote:Op maandag 25 januari 2010 13:29 schreef PalmRoyale het volgende:
Misschien is het tijd voor een potje ouderwetsche burgerlijke ongehoorzaamheid als dit er door komt. Als genoeg mensen weigeren het stasi kastje in te laten bouwen kunnen ze er niks tegen doen.
Ik heb het idee dat ze de OV-chipkaart er vooral door hebben kunnen duwen doordat een groot aantal OV-gebruikers dat op kosten van de staat doet..... En studenten lijken er weinig over na te denken dat dit na hun studietijd ook nog gevolgen kan hebben, ze denken dan namelijk allemaal een auto van de zaak te hebben.quote:Op maandag 25 januari 2010 13:49 schreef Stupendous76 het volgende:
Net zoals met de OV-chipkaart? Of de bodyscanners?
En das nou net het probleem. We zeuren met z'n allen lekker maar de wil om er echts iets tegen te doen is er niet. We zijn een volk van klagers en we accepteren alles wat de overheid ons door de strot duwt. Dat weten ze in Den Haag dondersgoed en daardoor komen ze met alles weg. Als alle tegenstanders (en dat zijn er zo onderhand enkele miljoenen denk ik) zich nu zouden verenigen en als 1 front aan Den Haag laat weten dat we het kastje niet accepteren dan is het snel gedaan. Het probleem is echter dat we te lui zijn om dit daadwerkelijk te doen.quote:Op maandag 25 januari 2010 13:49 schreef Stupendous76 het volgende:
Net zoals met de OV-chipkaart? Of de bodyscanners?
Van een goede OV-chipkaart ben ik zwaar voorstander. Net zoals een goed uitgedacht kilometerheffing-plan. De chipkaart is er nu en is gewoon een wanprodukt van de allerhoogste orde. En ondertussen komt dit kilometerheffingplan langszij waar volgens mij ook van alles aan rammelt.quote:Op maandag 25 januari 2010 13:52 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat ze de OV-chipkaart er vooral door hebben kunnen duwen doordat een groot aantal OV-gebruikers dat op kosten van de staat doet..... En studenten lijken er weinig over na te denken dat dit na hun studietijd ook nog gevolgen kan hebben, ze denken dan namelijk allemaal een auto van de zaak te hebben.
Die KM-heffing lijkt ook weer niet hun probleem te zijn; ze hebben geen auto en als ze straks klaar zijn met hun studie hebben ze een auto die door een ander betaald wordt.
Idd.... meeste mensen die dagelijks in de file staan komen van buiten de randstad. Buiten de randstad is het OV zeer matig. Lees treinen/bussen 1 keer per uur, slechte aansluitingen enz enz. Je bent al gauw 3 keer zolang onderweg dan met de auto.quote:Op maandag 25 januari 2010 18:40 schreef kawotski het volgende:
En dan te bedenken dat heel veel bedrijven het OV al 100% vergoeden en eigen vervoer maar tot een maximum.
Ik leg al toe op mijn woon-werk verkeer, ben altijd op tijd daarentegen wat dan weer niet van mijn OV'ende collega's gezegd kan worden.. maar toch pakken zij alle voordelen..
Ze weten niet waar je rijd, dat weet je zelf ook niet meer als je de rekening krijgt. Je moet er dus op vertrouwen dat de rekening correct is.quote:Op maandag 25 januari 2010 20:44 schreef JanJanJan het volgende:
De privacy ben ik trouwens niet bang voor.
Wat kan mij het schelen dat ze weten waar ik rijdt.
Dat ze nu niet weten hoe ik rij klopt.quote:Op maandag 25 januari 2010 21:00 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Ze weten niet waar je rijd, dat weet je zelf ook niet meer als je de rekening krijgt. Je moet er dus op vertrouwen dat de rekening correct is.
Het gaat zelfs nog verder, als jouw geinstalleerde noem maar een ding niet blijkt te werken kan de klant een boete van 67.000 euro of een gevangenisstraf van 4 jaar verwachten. Dat lijkt me toch een behoorlijke verantwoording op de schouder van de installateur, die mag dan wel een pilotensalaris gaan krijgen.quote:Op maandag 25 januari 2010 21:49 schreef JanJanJan het volgende:
[..]
Dat ze nu niet weten hoe ik rij klopt.
Dat ik straks een ongespecificeerde rekening krijg is schandalig. Moet ik eens doen, mijn klant een rekening sturen zonder dat hij kan nagaan wat ik voor hem gedaan heb. Als ik dat doe weet ik 1 ding zeker, de rekening wordt niet betaald. Als ik het vervolgens bij diezelfde klant nog eens doe, weet ik 2 dingen zeker: beide rekeningen worden niet betaald, en ik ben de klant kwijt.
Dat meen je hopelijk toch niet serieus.quote:Op maandag 25 januari 2010 22:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het gaat zelfs nog verder, als jouw geinstalleerde noem maar een ding niet blijkt te werken kan de klant een boete van 67.000 euro of een gevangenisstraf van 4 jaar verwachten. Dat lijkt me toch een behoorlijke verantwoording op de schouder van de installateur, die mag dan wel een pilotensalaris gaan krijgen.
Vrij vertaald, je krijgt straks iedere maand een bekeuring omdat je weer eens hebt bijgedragen aan de economie.. stouterd..quote:Op maandag 25 januari 2010 21:49 schreef JanJanJan het volgende:
[..]
Dat ze nu niet weten hoe ik rij klopt.
Dat ik straks een ongespecificeerde rekening krijg is schandalig. Moet ik eens doen, mijn klant een rekening sturen zonder dat hij kan nagaan wat ik voor hem gedaan heb. Als ik dat doe weet ik 1 ding zeker, de rekening wordt niet betaald. Als ik het vervolgens bij diezelfde klant nog eens doe, weet ik 2 dingen zeker: beide rekeningen worden niet betaald, en ik ben de klant kwijt.
Die straffen zijn nogal buiten proportie in mijn ogenquote:Op maandag 25 januari 2010 22:08 schreef Hukkie het volgende:
Jawel, schijnt dat fraude veel zwaarder wordt bestraft dan bijvoorbeeld zedendelicten.
Jawel, dat meen ik.quote:Op maandag 25 januari 2010 22:06 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Dat meen je hopelijk toch niet serieus.
Kilomterheffings ontduikingquote:Op maandag 25 januari 2010 22:10 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Die straffen zijn nogal buiten proportie in mijn ogen. Als er een bron van beschikbaar is dan zou ik dat wel graag zien.
quote:Hoge straffen ontduikers kilometerheffing
Wie straks probeert te sjoemelen met de kilometerheffing kan vier jaar de cel ingaan.
In een wetsontwerp over de kilometerheffing, dat in het bezit is van RTL Nieuws, staat dat automobilisten die proberen te frauderen met de heffing een boete van maximaal 67.000 euro en een celstraf tot vier jaar riskeert. Het wetsvoorstel is voor advies naar een aantal organisaties gestuurd en moet aan het eind van het jaar door het kabinet worden goedgekeurd.
Dat zijn fikse straffenquote:
Doe geen moeite. Er zijn slechts een paar figuren die dit inzien. Zelfs als jouw kastje het niet doet is het jouw probleem., ga je toch rijden met een kapot kastje en je weet het niet dat hangen dit soort straffen boven je hoofd. Maar ga maar lekker verder met dit plan hoor!quote:Op maandag 25 januari 2010 22:17 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Dat zijn fikse straffen. Ik neem wel aan dat men die oplegt als men het systeem systematisch probeert te saboteren. Eurlings kan zich beter in andere zaken gaan verdiepen.
quote:Op maandag 25 januari 2010 22:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het gaat zelfs nog verder, als jouw geinstalleerde noem maar een ding niet blijkt te werken kan de klant een boete van 67.000 euro of een gevangenisstraf van 4 jaar verwachten. Dat lijkt me toch een behoorlijke verantwoording op de schouder van de installateur, die mag dan wel een pilotensalaris gaan krijgen.
Jij leest graag wat je wil lezen blijkbaar om je punt kracht bij te zetten. Je KAN een boete TOT 67.000 euro krijgen.quote:Op maandag 25 januari 2010 22:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het gaat zelfs nog verder, als jouw geinstalleerde noem maar een ding niet blijkt te werken kan de klant een boete van 67.000 euro of een gevangenisstraf van 4 jaar verwachten
Ik ben wel lid en ik zeg mijn lidmaatschap op, wanneer er een "ja" gaat komen. En ik hoop met mij velen.quote:Op maandag 25 januari 2010 20:44 schreef JanJanJan het volgende:
De privacy ben ik trouwens niet bang voor.
Wat kan mij het schelen dat ze weten waar ik rijdt.
Ze weten toch al waar ik uithang, OK ongeveer dan. Mijn mobiel straalt verschillende palen aan onderweg, en als ik in Maastricht ergens pin, weten ze ook dat ik in Maastricht geweest ben. Onderweg nog effe tanken bij Ruwiel, en ze weten dat ik via de A2 weer teruggereden ben.
ALLEEN HEB IK GVD GEEN KEUS OM NIET IN DE FILE TE KOMEN!!!!!!!!!
Die ANWB enquête is echt om te janken zo slecht.
Het is dat ik geen lid ben, anders had ik NU opgezegd.
Volgens mij heb jij helemaal niets begrepen van wat de kilometerheffing inhoudt Gia.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 12:10 schreef Gia het volgende:
Ik heb sowieso aangegeven liever een systeem van tolpoortjes te hebben, of nog liever een hogere accijns op de benzine.
Nadeel van tolpoortjes en het systeem met die kastjes is, dat mensen binnendoor gaan crossen, weg van de snelweg.
Voordeel van een hogere benzineprijs is dat iedereen gelijk betaalt voor elke kilometer die hij rijdt, of dat nou binnen of buiten de bebouwde kom is.
Nadeel daarvan is dan weer dat degene met een duurdere schonere auto hier niet voldoende voor gecompenseerd wordt. Hij betaalt gewoon ook per kilometer. Is zijn auto misschien wel zuiniger, maar het schoner rijden wordt niet echt gestimuleerd.
Dan kun je weer beter afrekenen op de kilometerteller, rekening houdend met het merk en type auto dat iemand rijdt.
Ook dat heeft weer een nadeel: De toeristen/buitenlandse chauffeurs betalen niet mee.
Zo zie je, elk voordeel heb ze nadeel.
Als je een schone(re) auto rijdt, zal je waarschijnlijk minder benzine gebruiken en dus minder betalen. Dus stimuleren van zuinigere auto's/zuinig rijden.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 12:10 schreef Gia het volgende:
Ik heb sowieso aangegeven liever een systeem van tolpoortjes te hebben, of nog liever een hogere accijns op de benzine.
Nadeel van tolpoortjes en het systeem met die kastjes is, dat mensen binnendoor gaan crossen, weg van de snelweg.
Voordeel van een hogere benzineprijs is dat iedereen gelijk betaalt voor elke kilometer die hij rijdt, of dat nou binnen of buiten de bebouwde kom is.
Nadeel daarvan is dan weer dat degene met een duurdere schonere auto hier niet voldoende voor gecompenseerd wordt. Hij betaalt gewoon ook per kilometer. Is zijn auto misschien wel zuiniger, maar het schoner rijden wordt niet echt gestimuleerd.
Dan kun je weer beter afrekenen op de kilometerteller, rekening houdend met het merk en type auto dat iemand rijdt.
Ook dat heeft weer een nadeel: De toeristen/buitenlandse chauffeurs betalen niet mee.
Zo zie je, elk voordeel heb ze nadeel.
quote:'Laat reizigers beslissen over strippenkaart'
Uitgegeven: 26 januari 2010 11:45 /// Laatst gewijzigd: 26 januari 2010 11:44
AMSTERDAM - De reizigers in het openbaar vervoer moeten het laatste woord krijgen over het afschaffen van de strippenkaart. Dat bepleit reizigersvereniging Rover dinsdag.
© ANPDe vereniging reageert hiermee op minister van Verkeer Camiel Eurlings (CDA), die de invoering van de kilometerheffing laat afhangen van de opstelling van de ANWB. De ANWB houdt momenteel een ledenraadpleging onder de vier miljoen leden om tot een standpunt te komen.
Hoewel een aantal partijen in de Tweede Kamer niet zo blij is met de opstelling van de minister -het parlement moet immers het laatste woord hebben- spreekt Rover van een 'boeiende bestuurlijke vernieuwing'.
"In het kader van deze vernieuwing vindt Rover dat de afschaffing van de strippenkaart bepaald moet worden door een raadpleging onder haar achterban."
Tineke Huizinga
De reizigersvereniging is graag bereid deze peiling te organiseren. De uitkomst moet 'leidend' zijn voor staatssecretaris van Verkeer Tineke Huizinga (CU) bij het al dan niet afschaffen van de strippenkaart.
Rover startte vorige week een nieuw offensief tegen de afschaffing van de strippenkaart, samen met ouderenorganisaties en vertegenwoordigers van chronisch zieken en gehandicapten. Met name ouderen en mensen met een fysieke beperking ondervinden nog veel problemen met de OV-chipkaart.
Huizinga liet de Tweede Kamer maandag echter opnieuw weten dat Rotterdam wat haar betreft gewoon op 11 februari de strippenkaart in het hele openbaar vervoer mag afschaffen.
De stad voldoet aan alle voorwaarden. Uit evaluaties blijkt dat ook ouderen, blinden en slechtzienden uit de Maasstad 'positief' zijn over het gebruik van de chipkaart, aldus de bewindsvrouw.
© Novum
En het erge is dat er niets gaat veranderen: het OV wordt niet opeens stukken beter, de files zullen blijven (maar dan op andere plaatsen of in een andere vorm)quote:Op dinsdag 26 januari 2010 13:53 schreef PalmRoyale het volgende:
Uitgaande van het basistarief ga ik van 38 naar 50 euro per maand, daar komt dan nog het spitstarief bij op. Het overgrote deel van de mensen zal veel duurder uit zijn. Voor veel mensen zal het zelfs onbetaalbaar worden om auto te rijden. Hoezo goedkoper? dit hele voorstel heeft maar 1 doel, de burgers nog meer geld afhandig maken. De geraamde invoeringkosten zullen de overheid kennende 2x zo hoog liggen, autorijden wordt duurder en de provincies zullen een andere melkkoe bedenken om het verlies aan opcenten te compenseren. Maar bij de volgende verkiezingen gewoon weer op het CDA stemmen mensen, kunnen ze het land nog verder verkloten.
Ja zeg, het is ook nóóit goed. Dan wordt je privacy eens gewaarborgd en ga je huilen omdat het niet specifiek genoeg is? Maak eens een keuze.quote:Op maandag 25 januari 2010 21:49 schreef JanJanJan het volgende:
[..]
Dat ze nu niet weten hoe ik rij klopt.
Dat ik straks een ongespecificeerde rekening krijg is schandalig. Moet ik eens doen, mijn klant een rekening sturen zonder dat hij kan nagaan wat ik voor hem gedaan heb. Als ik dat doe weet ik 1 ding zeker, de rekening wordt niet betaald. Als ik het vervolgens bij diezelfde klant nog eens doe, weet ik 2 dingen zeker: beide rekeningen worden niet betaald, en ik ben de klant kwijt.
Ik zie mijn oma van 80 al in de gevangenis gestopt worden omdat ze met haar opel agila is gaan rijden zonder een werkend kastjequote:Op maandag 25 januari 2010 22:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Doe geen moeite. Er zijn slechts een paar figuren die dit inzien. Zelfs als jouw kastje het niet doet is het jouw probleem., ga je toch rijden met een kapot kastje en je weet het niet dat hangen dit soort straffen boven je hoofd. Maar ga maar lekker verder met dit plan hoor!
Vind je? Ik vind die grens gewoon schandalig hoog. Maar ja, kom niet met de handjes aan het geld van de staat want dan ben je zwaar de klos. Kijk bv ook maar eens hoe hard je aangepakt wordt als je rode diesel tankt. TankinhoudX10 euro + auto zoveel jaar op naam X kilometers.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 11:36 schreef ktnxbye het volgende:
[..]
Jij leest graag wat je wil lezen blijkbaar om je punt kracht bij te zetten. Je KAN een boete TOT 67.000 euro krijgen.
beetje populistisch geblaat op deze manier.
Alle auto's krijgen toch zo'n kastje?quote:Op zondag 24 januari 2010 23:27 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Ik het hetzelfde gedaan. Je moest wel heel erg je best doen om tot tegenstander van de km heffing gerekend te worden
Wat een suggestieve vragenlijst zeg
Hoe dan ook, ER KOMT GEEN STASI KASTJE IN MIJN AUTO!!!! Dan schop ik de hybride er wel uit en ga ik in een Amerikaanse v8 Oldtimer rijden.
Oldtimers niet.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 16:31 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Alle auto's krijgen toch zo'n kastje?
Nope, auto's vanaf 25 jaar en ouder (bij de invoering) niet.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 16:31 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Alle auto's krijgen toch zo'n kastje?
Ik heb voor de zekerheid een BMW e32 735ia van eind 1986, die nu in een stalling staat.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 17:05 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nope, auto's vanaf 25 jaar en ouder (bij de invoering) niet.
Dus:
[ afbeelding ]
of:
[ afbeelding ]
![]()
omdat de ANWB niet tegen is en niet uit is op een stem voor of tegen..quote:Op dinsdag 26 januari 2010 19:30 schreef Chooselife het volgende:
Ik heb de ANWB enquete ook gemaakt.
Maar waarom kan ik niet gewoon "tegen" stemmen?
Uit mijn mening wordt anders wel een "voor" of "tegen" opgemaakt.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 19:35 schreef kawotski het volgende:
[..]
omdat de ANWB niet tegen is en niet uit is op een stem voor of tegen..
dat is knap als de vraag suggestief is gesteld zoals meer dan de helft van de vragen. (maar ik vrees dat je gelijk hebt)quote:Op dinsdag 26 januari 2010 19:37 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Uit mijn mening wordt anders wel een "voor" of "tegen" opgemaakt.
Ik vind dat maar een schandelijke constatering.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 19:46 schreef kawotski het volgende:
[..]
dat is knap als de vraag suggestief is gesteld zoals meer dan de helft van de vragen. (maar ik vrees dat je gelijk hebt)
Heel goed! Ik zat zelf te denken aan een 635 CSI.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 19:31 schreef Chooselife het volgende:
Ik heb voor de zekerheid een BMW e32 735ia van eind 1986, die nu in een stalling staat.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |