Nu vind ik SUV-rijders ook suf, maar ik had nog niet uit de berichten opgemaakt dat er al gedifferentieerd ging worden in kilometerprijs per autotype. Ik dacht dat we allemaal begonnen op 3,3 cent en dat dit bedrag vanaf dat moment per jaar ging oplopen. Maar hier lees ik dus dat SUF-rijders al een starttarief hebben van 33,6 cent per kilometer! (exclusief spitstoeslagen etc.). Voor de rijder in het in het artikel genoemde voorbeeld zou dat dan al 100.000 x 33,6 cent = 33.600 euro per jaar aan kilometerheffing alleen betekenen! (Plus alle andere belastingen en accijnzen dan). Dat zijn toch wel vrij forse bedragen, zeker als we de plannen om de heffing in een paar jaar tijd te verdrievoudigen. Dan kom je dus al snel op een ton per jaar, als je alle kosten optelt. Om naar je werk te mogen rijden.quote:SUV-rijder dupe kilometerheffing door Jeroen Jongeneel
AMSTERDAM - Vooral SUV-rijders zullen zwaar de dupe zijn bij de invoering van de kilometerbeprijzing. De procentuele tariefverschillen tussen nieuwe en wat oudere auto's zijn in die categorie veel groter dan in de lagere klassen.
Bovendien is er sprake van een enorme willekeur bij de invoering van de daadwerkelijke beprijzing. Daardoor zullen bezitters van eenzelfde type auto, die precies evenveel kilometers rijden, een aantal jaren totaal verschillend belast worden. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft voor personenauto's een aantal rekenvoorbeelden gemaakt, waarbij van tarieven wordt uitgegaan van nieuwe en (bij de invoering van de heffing) oudere auto's.
Voor een nieuwe middenklasser als een VW Golf zou 3,3 cent per kilometer betaald moeten gaan worden en voor een vier jaar oude Peugeot 307 wordt 4,6 cent voorgerekend. In de SUV-klasse liggen die heffingen voor een nieuwe BMW X5 en een vier jaar oude Range Rover op respectievelijk 12,2 cent en liefst 33,6 cent per kilometer, vanwege de veel hogere CO2-uitstoot.
Wachten
Wie nu derhalve een SUV koopt (die bij invoering vier jaar oud is), gaat waarschijnlijk veel méér kilometerheffing betalen dan iemand die gewoon wacht. Alle bedragen zijn exclusief de 'spitsheffing', waarvan de hoogte nog moet worden vastgesteld.
Verder kan er tussen de eigenaars van twee identieke SUV's een enorme ongelijkheid qua belasting gaan bestaan, omdat de heffing volgens het ministerie "aselect op basis van de eerste twee cijfers van het kenteken zal worden ingevoerd". Op basis daarvan zal een eerste groep autobezitters het kastje dat de kilometers registreert naar verwachting omstreeks 2013 moeten laten inbouwen.
Uitgangspunt is dat iemand die véél rijdt, meer zal gaan betalen dan zijn huidige tarief voor de motorrijtuigenbelasting. Iemand die weinig rijdt, zal minder gaan betalen. Wanneer twee bezitters van eenzelfde type auto allebei 100.000 kilometer per jaar rijden, zal eentje gewoon zijn mrb-tarief blijven betalen, terwijl de gelukkige die een kastje krijgt uitkomt op de veel hogere heffing qua kilometerbeprijzing.
Ook de RAI, de gezamenlijke organisatie van auto-importeurs, vindt dat er met twee maten wordt gemeten, maar "volgens het ministerie is dit de eerlijkste oplossing", zo zegt woordvoerder Harald Bresser. "Wij zijn bezig om de gevolgen voor de verschillende segmenten in kaart te brengen. Onze leden zullen heel binnenkort precies kunnen doorrekenen hoe iedere auto zal worden belast qua kilometerbeprijzing. Kopers zullen enorm goed moeten opletten wat de gevolgen op termijn van de aanschaf van een bepaalde auto zijn", zo zegt hij.
Zón C1 is inderdaad wel zo relax, zeker als je een aanhanger mee moet nemen ofzoquote:
dan zou je de bijtelling moeten koppelen aan het aantal prive kilometers,quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:01 schreef vigier het volgende:
Gaan ze onderaan beginnen? MIjn kenteken begint met 87
Overigens: 100.000km op jaarbasis? Er zijn maar ERG weinig mensen die zoveel per jaar rijden hoor...
Wordt dat dan trouwens 1:1 gekoppeld aan de CO2 uitstoot? Dat zou mooi zijn, want dan gaan ook die oude goedkope zwaar vervuilende barrels eens flink betalen!!!! Dan zie ik er tenminste iets van terug dat het bij mij 128g/km is... En als ze dan ook de bijtelling voor leaserijders eens koppelen aan het aantal gereden km's om zo het daadwerkelijke "inkomens"-voordeel voor de berijder te berekeken... wow, dat zou een vooruitgang zijn.
Maar goed: ik heb nu veel moeite gedaan om bovenstaande voordelen eruit te persen. De petitie kilometerheffing-nee heb ik al lang getekend, ik vind het belachelijk namelijk...
Daar kan ook gewoon een trekhaak op hoor!quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:06 schreef BlaZ het volgende:
Zón C1 is inderdaad wel zo relax, zeker als je een aanhanger mee moet nemen ofzo
quote:Op vrijdag 20 november 2009 09:38 schreef LXIV het volgende:
maar ik had nog niet uit de berichten opgemaakt dat er al gedifferentieerd ging worden in kilometerprijs per autotype. Ik dacht dat we allemaal begonnen op 3,3 cent en dat dit bedrag vanaf dat moment per jaar ging oplopen.
Ironisch genoeg is de kostprijs hiervan (excl. gemiste accijns dus) aanzienlijk lager dan "gratis" OV...quote:Op vrijdag 20 november 2009 09:52 schreef kirsten. het volgende:
gaan ze de benzine dan gratis maken?
iddquote:Op vrijdag 20 november 2009 10:18 schreef superworm het volgende:
"CO2" is de nieuwe overheidsterm voor "extra belastingen".
Of marktkooplieden, die hebben een zware auto nodig voor hun werk bijvoorbeeld. Die kunnen wel opdoeken zo!quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:11 schreef -_Tommy_- het volgende:
Leuk voor de mensen die een SUV/jeep gekocht hebben vanwege de hobby zoals paardrijden, zeilen of regelmatig iets anders achter een wagen moeten hangen...
Allemaal SP stemmen krijgen we allemaal een hogere uitkeringquote:Op vrijdag 20 november 2009 10:39 schreef LXIV het volgende:
Prima toch! Iedereen in de steun, iedereen een uitkering, iedereen PVDA stemmen.
A plan that cannot fail.
En het CDA en CU hebben er niets mee te maken zeker?quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:39 schreef LXIV het volgende:
Prima toch! Iedereen in de steun, iedereen een uitkering, iedereen PVDA stemmen.
A plan that cannot fail.
De aanhanger neemt in een dergelijk geval de C1 mee.quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Zón C1 is inderdaad wel zo relax, zeker als je een aanhanger mee moet nemen ofzo
Moet je eens voorstellen wat je voor zo'n monster-humvee gaat betalen! Meer dan 70 cent pkm ofzo?quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:49 schreef Jumparound het volgende:
oh trouwens.. het gaat voor 33 cent om deze bakken he...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ga ik zeker doen met mijn 2 meter 5, vriendin, dochter en tegen die tijd waarschijnlijk een tweede kleine.quote:
Wel makkelijker!quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:09 schreef Herkauwer het volgende:
Ga ik zeker doen met mijn 2 meter 5, vriendin, dochter en tegen die tijd waarschijnlijk een tweede kleine.
Die kilometerheffing is echt bagger, je kan niet eens een fatsoenlijke auto meer rijden.... En dan proberen ze een golf al een middenklasser te noemen!
Ze maken het er in ieder geval niet leuker op!
Het gaat niet omdat ik er al niet in kan zitten en als ik mezelf er in prop dan is het spontaan een 3 zits auto omdat er op de achterbank niemand meer past. Achter mij past dan geen maxi cosi, dat is al zo in een Vectra/a4/3 serie, dus waarom zou het in een zeer kleine auto wel passen? Daarnaast welke ruimte is er om een weekendtas plus kinderwagen en buggy mee te nemen? Daarnaast rij ik meerendeel van de kilometers niet alleen maar met zijn allen.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:13 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Wel makkelijker!
Ik zag laatst 4 niet al te slanke dames in 1 Aigo!Dus dat kan best met kindertjes en vriendin.
![]()
Bovendien rijd je 90% van je km in je eentje (in een C1)! Kun je ook nog een auto huren voor die andere 10%
Beetje creatief!
Nee. Als het principe is dat de vervuiler betaalt, dan moet je de betaler ook laten vervuilen.quote:Op vrijdag 20 november 2009 09:38 schreef LXIV het volgende:
Het effect zal natuurlijk niet zijn dat mensen dit werkelijk gaan betalen (op een hele enkele uitzondering na). Het effect zal zijn dat niemand meer in een SUV zal willen rijden. Indirect dus een verbod op SUV's, te ontwijken met het betalen van een extreem hoge boete per jaar. Is het niet minder hypocriet om dan de SUV gewoon te verbieden?
Om mee te beginnen ja. De prijzen worden gestaag opgevoerd per jaar. En exclusief spitsheffing en brandstofaccijnzen. Plus dan nog je normale, niet belastinggebonden kosten van je auto.quote:
Welke totale randmongool rijdt er dan ook in een Humvee in Nederlandquote:Op vrijdag 20 november 2009 10:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Moet je eens voorstellen wat je voor zo'n monster-humvee gaat betalen! Meer dan 70 cent pkm ofzo?
Ik heb ook een hekel aan SUV's hoor! Ik zag van de zomer zo'n gepimpte humvee-SUV en dacht bij mezelf: wat een onvoorstelbaar lompe en lelijke bak! Zo e-norm! groot, zo waanzinnig lomp en zwaar uitgevoerd! Niet normaal meer.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee. Als het principe is dat de vervuiler betaalt, dan moet je de betaler ook laten vervuilen.
Als je de vervuiling niet kunt betalen dan moet je ook niet proberen te showen met je centen. Ik vind het altijd zo zielig, die mensen kopen dan een overdadig grote auto met overdadig veel kg's die overdadig veel cilinders heeft met een overdadig slagvolume, overdadig veel pk's, overdadig veel newtonmeters. Pure luxe allemaal, en dan maar zeiken dat luxe geld kost. Je bent een krentenkakker of je bent het niet. Je moet niet koketteren met de uiterlijke schijn van de big spender, en dan ineenschrompelen als er daadwerkelijk gespendeerd moet worden.
Comfort opofferen om geld te besparen... kan je het financieel compleet niet trekken om 1 of 2 autos te hebben, dan is het te begrijpen, maar een of twee autos opofferen omdat je er niet voor wil betalen is voor mij vreemd. Wat wil je met het gespaarde geld gaan doen? Een extra vakantie?quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Om mee te beginnen ja. De prijzen worden gestaag opgevoerd per jaar. En exclusief spitsheffing en brandstofaccijnzen. Plus dan nog je normale, niet belastinggebonden kosten van je auto.
Dan kun je zo rond de euro per kilometer uitkomen. Dan is de taxi een aantrekkelijk alternatief. Die hoeft ook geen km-heffing te betalen, dus dat ook niet door te berekenen.
Ik heb nu 2 auto's (en een OV-abbonement). Ééntje ga ik sowieso verkopen, maar denk er serieus over na om de tweede er dan ook uit te doen. De meeste familie woont in de buurt van een treinstation, met de fiets kunnen wij ook veel bereiken en desnoods kun je een keer een taxi pakken. Dan ben je al snel veel voordeliger uit op die manier.
En jij denkt dat de vermogende Nederlander in een picasso gaat rijdenquote:Op vrijdag 20 november 2009 11:25 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik heb ook een hekel aan SUV's hoor! Ik zag van de zomer zo'n gepimpte humvee-SUV en dacht bij mezelf: wat een onvoorstelbaar lompe en lelijke bak! Zo e-norm! groot, zo waanzinnig lomp en zwaar uitgevoerd! Niet normaal meer.
Maar 33 ct/km vind ik ook wel heel veel geld om te heffen. En je zult zien dat als niemand meer een SUV rijdt, ze die hoge tarieven voor de auto's van net een klasse lichter laten gelden. Totdat straks iedereen noodgedwongen in een picasso rijdt.
Ergens voor betalen is al erg genoeg, maar belasting betalen is een gruwel! Iedere burger heeft de morele plicht om zo min mogelijk geld richting de staatskas te laten vloeien!quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:26 schreef Fogel het volgende:
[..]
Comfort opofferen om geld te besparen... kan je het financieel compleet niet trekken om 1 of 2 autos te hebben, dan is het te begrijpen, maar een of twee autos opofferen omdat je er niet voor wil betalen is voor mij vreemd. Wat wil je met het gespaarde geld gaan doen? Een extra vakantie?
quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:49 schreef Jumparound het volgende:
oh trouwens.. het gaat voor 33 cent om deze bakken he...
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dan neem je toch een mini-cosi! Iedereen moet inleveren!quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:17 schreef Herkauwer het volgende:
Het gaat niet omdat ik er al niet in kan zitten en als ik mezelf er in prop dan is het spontaan een 3 zits auto omdat er op de achterbank niemand meer past. Achter mij past dan geen maxi cosi, dat is al zo in een Vectra/a4/3 serie, dus waarom zou het in een zeer kleine auto wel passen? Daarnaast welke ruimte is er om een weekendtas plus kinderwagen en buggy mee te nemen? Daarnaast rij ik meerendeel van de kilometers niet alleen maar met zijn allen.
En buiten dat zou ik gewoon een fatsoenlijke auto willen en geen kleine stuiterbal.
Nou mocht het allemaal zo ver kopen verpats ik mijn auto ook, niet omdat het financieel niet uit kan maar dit plan slaat echt alles.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:26 schreef Fogel het volgende:
[..]
Comfort opofferen om geld te besparen... kan je het financieel compleet niet trekken om 1 of 2 autos te hebben, dan is het te begrijpen, maar een of twee autos opofferen omdat je er niet voor wil betalen is voor mij vreemd. Wat wil je met het gespaarde geld gaan doen? Een extra vakantie?
quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:39 schreef Mickey_Blue_Eyes het volgende:
[..]
Nou mocht het allemaal zo ver kopen verpats ik mijn auto ook, niet omdat het financieel niet uit kan maar dit plan slaat echt alles.
Koop er wel een leuke motor voor terug met alles erop en eraan (er vanuit gaande dat ze deze idd buiten dit krankzinnige plan laten).
Heb een eigen bedrijf met een totaal aantal kilometers van 180k per jaar. Zeg keer 15/20 cent incl spitsheffing. Dit is dus ¤ 36000,- bij 20 cent.
En ze denken echt dat wij dit zelf gaan betalen???
Dit wordt gewoon allemaal doorberekend, is het niet met toeslagen, dan wel in de goederen prijs. Dus
wie betaald -> de consument.
Nee strak plan dit hoor
42,8 cent per kilometerquote:Op vrijdag 20 november 2009 11:31 schreef AchJa het volgende:
Dit was al een tijdje bekend... Kilomterprijs checken.
Overigens is de duurste uit die lijst de Toyota Landcruiser waarmee je maar liefst 42.8 ct/km mag aftikken...
quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:12 schreef Lightning_NL het volgende:
Het volk moet in opstand komen. NIEMAND meewerken aan dit criminele systeem. Laat deze kutregering maar in de stront zakken. Bij de volgende verkiezingen moeten de PVV en VVD winnen en dan gaat het hele kilometerheffing plannetje de prullenbak in.
Want het gaat nu zoveel beter natuurlijk.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:49 schreef Posdnous het volgende:
[..]. Ja , helaas gaat het hele land dan tevens de prullenbak in.
Binnenkort hebben we files in de lucht omdat het goedkoper is met een helikopter te gaan.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:47 schreef nikk het volgende:
[..]
42,8 cent per kilometer
Dit land heeft een coup nodig.
Nee, dit land heeft meer Toyota Landcruisers nodig! Dan kan de accijns op drank omlaag, het kwartje van Kok van de benzine af en de zorgtoeslag omhoog!quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:47 schreef nikk het volgende:
42,8 cent per kilometer
Dit land heeft een coup nodig.
Het probleem is niet dat jij zit te fucken, maar de overheid. Als je niet gemiddeld bent, in mijn geval dus mijn lengte, dan moet je altijd veel meer betalen.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:39 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Dan neem je toch een mini-cosi! Iedereen moet inleveren!In de aanhangwagen is genoeg ruimte om je buggy mee te slepen en als je het merendeel van de kilometers met z'n allen rijdt dan rijd je nooit veel! (In de spits.)
Wat kost het dan? 3 cent p/km? laten we 6 cent nemen...
Wegenbelasting voor een Vectra Diesel is 1200 per jaar? 100 euro per maand? Daar kun je dus 100 / 0,06 = 1.666 km per maand mee rijden! Meer dan genoeg toch?
Ik zit je maar te *cken jongen!
Gewoon een (vervuilende) oldtimer aanschaffen dus. Voor het verbruik hoef je het netto gezien niet meer te laten.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:50 schreef Pritt het volgende:
[..]
Binnenkort hebben we files in de lucht omdat het goedkoper is met een helikopter te gaan.
Belastingen die verlaagd worden? Net wakker zeker?quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:51 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Nee, dit land heeft meer Toyota Landcruisers nodig! Dan kan de accijns op drank omlaag, het kwartje van Kok van de benzine af en de zorgtoeslag omhoog!
Ja dat lijkt me duidelijk. Wat gaat er niet goed dan?quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:50 schreef nikk het volgende:
[..]
Want het gaat nu zoveel beter natuurlijk.
Idd, beter uit protest tegenstemmen met resultaat 0 als meegaan met deze boevenbende met resultaat 0quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:50 schreef nikk het volgende:
[..]
Want het gaat nu zoveel beter natuurlijk.
Dat plan had ik ook al opgevat ja, mijn relatief zuinige carisma met C label vervangen door een toffe amerikaan + ik ga voor mijn motorrijbewijs.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:42 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Als de kilometerheffing door gaat dan word onze 2de auto (Suzuki Swift 1.3) vervangen door een 25 jaar oude Amerikaan met V8 en LPG.
Dat is nog wel het belangrijkste. De vermogende Nederlander gaat echt niet in een middeklasse auto rijden. Dan laat ik de afschaffing van de HRA nog even buitenwegen.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:54 schreef Pritt het volgende:
Bovendien jaag je met dit soort regelingen rijk Nederland weg, waardoor de meest opbrengende categorie qua belasting zijn centjes gaat afdragen in België.
Ik vind dat niet zo relevant, vrijheid is er ook voor patjepeeërs en parvenu's. Jammer dat die er zijn, maar goed dat er vrijheid is. Ik ben tegen rekeningrijden vanwegen het Stasi-karakter, niet vanwege het principe dat de vervuiler betaalt en de gebruiker betaalt.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:25 schreef LXIV het volgende:
Ik heb ook een hekel aan SUV's hoor! Ik zag van de zomer zo'n gepimpte humvee-SUV en dacht bij mezelf: wat een onvoorstelbaar lompe en lelijke bak! Zo e-norm! groot, zo waanzinnig lomp en zwaar uitgevoerd! Niet normaal meer.
Ik zie het een beetje anders. De olieprijs is de laatste 20 jaar vrij kunstmatig laag geweest omdat de OPEC duurzame energie in de kiem wilde smoren. Zowel lage prijzen als wisselingen in de prijzen hebben die sector ernstig gehinderd, en zeker niet per ongeluk. Daardoor hebben we in de auto-industrie een ontwikkeling gezien naar dubbel zoveel vermogen, toen driedubbel zoveel koppel, twee keer zo zware auto's en een relatieve technologisch luiheid waarbij achterhaalde zaken als de roots-kompressor en slagvolumevergroting schering en inslag waren.quote:Maar 33 ct/km vind ik ook wel heel veel geld om te heffen. En je zult zien dat als niemand meer een SUV rijdt, ze die hoge tarieven voor de auto's van net een klasse lichter laten gelden. Totdat straks iedereen noodgedwongen in een picasso rijdt.
Omdat ze net als de hele wereld SUV-rijden gaan ontmoedigen?quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:53 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Idd, beter uit protest tegenstemmen met resultaat 0 als meegaan met deze boevenbende met resultaat 0
Ik wou eigenlijk niet op Wilders stemmen maar ik ben nu gewoon genoodzaakt om mijn stem aan de PVV te geven.
Ik ben ook van plan om de volgende leaseauto een klein fijn autootje te laten zijn,quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:42 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Als de kilometerheffing door gaat dan word onze 2de auto (Suzuki Swift 1.3) vervangen door een 25 jaar oude Amerikaan met V8 en LPG.
Waarom niet?quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:57 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Dat is nog wel het belangrijkste. De vermogende Nederlander gaat echt niet in een middeklasse auto rijden.
Stoer man.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:59 schreef Soohr het volgende:
[..]
Ik ben ook van plan om de volgende leaseauto een klein fijn autootje te laten zijn,
niet te duur en hopenlijk 14% bijtelling,
en dan ernaast een Toyota Landcruiser HJ60 uit 1984 a 1985 voor de vakanties en grote boodschappen.
Wel eens gedacht aan oldtimers?quote:Op vrijdag 20 november 2009 10:01 schreef vigier het volgende:
Gaan ze onderaan beginnen? MIjn kenteken begint met 87
Dat zou mooi zijn, want dan gaan ook die oude goedkope zwaar vervuilende barrels eens flink betalen!!!!
Het is naief om te denken dat vermogende Nederlanders in een zelfde auto gaan rijden als Jan Modaal.quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:59 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Waarom niet?
Dus omdat je vermogend bent mag je lekker doorvervuilen en anderen niet?
Omdat er binnenkort een muur opgetrokken wordt en alleen de vogels nog van Oost naar West Brabant kunnen.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:05 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Waarom zouden ze in dit land blijven? Waarom!?
Je kan zeggen, stoer manquote:
quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:05 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Het is naief om te denken dat vermogende Nederlanders in een zelfde auto gaan rijden als Jan Modaal.
Mensen willen van nature een financiele gezondheid aan de buitenwereld laten zien. De auto is het status symbool in onze huidige samenleving en daar gaan mensen geen concessies aan doen.
Rijke mensen kunnen beter emigregen ja. En hoe doen ze dat met buitenlanders die hier rijden?quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:05 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Het is naief om te denken dat vermogende Nederlanders in een zelfde auto gaan rijden als Jan Modaal.
Mensen willen van nature een financiele gezondheid aan de buitenwereld laten zien. De auto is het status symbool in onze huidige samenleving en daar gaan mensen geen concessies aan doen.
Zoals al eerder gezegt. Vermogende Nederlanders gaan zoals het er nu naar uit ziet een forse toename aan belastingdruk tegemoet zien en dat gaan ze echt niet pikken.
Waarom zouden ze in dit land blijven? Waarom!?
Met deze post bewijs je wederom dat je totaal niet weet wat er leeft in de maatschappij.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:07 schreef Posdnous het volgende:
[..]als je in de jaren 90 leeft ja.
Anno nu hebben de welgestelden vast wel wat beters te verzinnen om hun welgesteldheid te tonen.
En als je per se in een grote auto wil rijden of anders niet in NL wil wonen rot je lekker op.
Maar iedereen weet natuurlijk allang dat dit een Europese aanpak wordt. Elk Europees land is nu bezig met dergelijke wetgeving. Als het niet via kilometerheffing is dan wel op een andere manier grote auto's duur maken.
Als je daar nu pas achterkomt loop je wel een paar jaar achter...
hahaha, je denkt echt dat 'rijke mensen' weg gaan als ze hier niet in een duur autootje mogen zitten?quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:12 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Met deze post bewijs je wederom dat je totaal niet weet wat er leeft in de maatschappij.
Je roept nu wel heel hard dat vermogende mensen lekker op moeten rotten, maar wie gaat de linkse hobbies dan betalen? Wie gaat al de mondjes van alle paracieten vullen die hier massaal zijn binnengehaald. Wie gaat Jan Modaal voorzien van werk.
Uiteraard. Net zoals fatsoenlijk leren spellen ook een voorwaarde voor succes is. .quote:Hou toch op man.
Succes moet beloont worden, niet bestraft.
Natuurlijk, op deze manier worden autofabrikanten ook gewoon gedwongen met alternatieven te komen.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:13 schreef Herkauwer het volgende:
Ik snap het gezeik op SUV's en grote auto's eigenlijk niet. Het gaat toch niet om wat voor een auto het is, maar hoe vervuilend deze is?
Autofabrikanten zullen grote auto's steeds zuiniger maken zodat je tenminste, naar mijn mening, een fatsoenlijke auto kan rijden voor minder. Het gaat al steeds meer de goede kant op, hopelijk wordt het ook nog een beetje betaalbaar in de toekomst.
Ja, totdat de eisen weer verscherpt worden omdat het dan te weinig opbrengt.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:13 schreef Herkauwer het volgende:
Ik snap het gezeik op SUV's en grote auto's eigenlijk niet. Het gaat toch niet om wat voor een auto het is, maar hoe vervuilend deze is?
Autofabrikanten zullen grote auto's steeds zuiniger maken zodat je tenminste, naar mijn mening, een fatsoenlijke auto kan rijden voor minder. Het gaat al steeds meer de goede kant op, hopelijk wordt het ook nog een beetje betaalbaar in de toekomst.
Gefeliciteerd je hebt een spelfout gevonden!quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:16 schreef Posdnous het volgende:
[..]
hahaha, je denkt echt dat 'rijke mensen' weg gaan als ze hier niet in een duur autootje mogen zitten?.
Ken je er uberhaupt wel eentje, volgens mij niet.
'linkse hobbies' , 'parasieten'
heerlijk al die eencelligen die alleen maar Geertje kunnen citeren. Hilarische verkiezingen gaan dat worden.
[..]
Uiteraard. Net zoals fatsoenlijk leren spellen ook een voorwaarde voor succes is. .
Helemaal gelijk, maar jij hebt het over de overheid en ik over de mensen die hier posten. Het lijkt wel om mensen een hekel aan grote auto's hebben omdat ze groot zijn, niet omdat ze meer vervuilen dan kleinere auto's.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:17 schreef Mickey_Blue_Eyes het volgende:
[..]
Ja, totdat de eisen weer verscherpt worden omdat het dan te weinig opbrengt.
Een auto die nu A klasse is is dan weer een D om toch maar genoeg centjes binnen te krijgen.
Idem als het rekening rijden goed lukt en er minder gereden wordt, ja dan moet de km prijs omhoog want anders zijn er niet genoeg inkomsten
Ja, je kun beter op de VVD bouwen als lekker belastingloze visie op ons landquote:Op vrijdag 20 november 2009 12:17 schreef Mickey_Blue_Eyes het volgende:
[..]
Ja, totdat de eisen weer verscherpt worden omdat het dan te weinig opbrengt.
Een auto die nu A klasse is is dan weer een D om toch maar genoeg centjes binnen te krijgen.
Idem als het rekening rijden goed lukt en er minder gereden wordt, ja dan moet de km prijs omhoog want anders zijn er niet genoeg inkomsten
Wehehe, moet je nagaan wat voor een zooitje je nu dan gehad zou hebben, het hele land lag dan in puin.quote:De partij belooft de kiezers een belastingverlaging van maar liefst 3 procent voor alle schijven van de inkomstenbelasting. Door deze koopkrachtstijging kan de nominale loonstijging beperkt blijven. Voor de financiering van deze lastenverlichting rekent de VVD op extra belastinginkomsten door economische groei. Ook wordt een heffing voorgesteld op het vermogen van woningbouwverenigingen.
Ja, want jouw sterkste kant is inhoudelijk reageren.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:19 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Gefeliciteerd je hebt een spelfout gevonden!
Als je inhoudelijk niks te melden hebt is het natuurlijk weer makkelijk om een aanval te doen op iemands intellect. Lijkt op een links trekje.
Een teken van zwakte als je het mij vraagt.
Aah okquote:Op vrijdag 20 november 2009 12:20 schreef Herkauwer het volgende:
[..]
Helemaal gelijk, maar jij hebt het over de overheid en ik over de mensen die hier posten. Het lijkt wel om mensen een hekel aan grote auto's hebben omdat ze groot zijn, niet omdat ze meer vervuilen dan kleinere auto's.
A klasse SUV gebruikt toch echt meer brandstof dan een A klasse in de mini auto catagorie. Lijkt me dan ook niet onlogisch om grotere auto's (ondanks een A klasse) meer te laten betalen. Die variabele zit momenteel ook al in de motorrijtuigenbelasting.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:17 schreef Mickey_Blue_Eyes het volgende:
Ja, totdat de eisen weer verscherpt worden omdat het dan te weinig opbrengt.
Een auto die nu A klasse is is dan weer een D om toch maar genoeg centjes binnen te krijgen.
Ik snap niet helemaal wat dit plan van de VVD er mee te maken heeft ( wat inderdaad weinig onderbouwd is). Maar het is toch te krom voor woorden dat de km prijs omhoog gaat als het werkt?quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:20 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Ja, je kun beter op de VVD bouwen als lekker belastingloze visie op ons land.
zoals in 2006:
[..]
Wehehe, moet je nagaan wat voor een zooitje je nu dan gehad zou hebben, het hele land lag dan in puin.
Het gaat er niet om dat een SUV rijder meer moet betalen, maar om de proportionaliteit. De SUV rijder heeft al enorm veel belasting moeten betalen in de vorm van BPM en dat zal in de toekomst alleen maar meer worden door de hogere slurptax. En nu per kilometer nog eens 40 cent afrekenen? Dat gaat aan alle redelijkheid voorbij.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:24 schreef kdijkstra het volgende:
[..]
A klasse SUV gebruikt toch echt meer brandstof dan een A klasse in de mini auto catagorie. Lijkt me dan ook niet onlogisch om grotere auto's (ondanks een A klasse) meer te laten betalen. Die variabele zit momenteel ook al in de motorrijtuigenbelasting.
Zal ik je eens wat vertellen. Er is geen CO2-probleem dat is de grofste leugen die er ooit verkondigd is.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:21 schreef kdijkstra het volgende:
[..]
Auto uit 1997 gaat ook meer betalen. Old timers zijn denk ik de grootste slachtoffers van de km-registratie systeem. Terecht: vervuiler betaald.
Ik dacht dat die klasses gebaseerd waren op CO2 uitstoot?(ook voor de bijtelling?)quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:24 schreef kdijkstra het volgende:
[..]
A klasse SUV gebruikt toch echt meer brandstof dan een A klasse in de mini auto catagorie. Lijkt me dan ook niet onlogisch om grotere auto's (ondanks een A klasse) meer te laten betalen. Die variabele zit momenteel ook al in de motorrijtuigenbelasting.
Om te laten zien dat je nu eenmaal geld moet verkrijgen om bepaalde targets te behalen. Daar wordt hier nogal aan getwijfeld namelijk.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:31 schreef kdijkstra het volgende:
Ik snap niet wat een verkiezingsprogram van 2006 nog wordt gequote.
Heel terecht dat diesels meer betalen. Diesel (ook de nieuwe generatie) is altijd millieu vervuilender dan op benzine.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:31 schreef Posdnous het volgende:
Welke partijen hebben trouwens de extra BPM op dieselauto's en ook nog de extra belasting voor dieselrijders verzonnen?
Dat is namelijk al een decennia minimaal aan de gang en dat is pas echt een zwaar corrupt stelsel.
ALLE JEZUS wat is dit een schandalige misdaad wat hier gebeurd. Dit gaat heel veel ECHTE milieubelasting opleveren. Als je dus zuinig bent en 10 jaar oude auto hebt dan betaal je er vors voor ondanks dat je dus nog in de hoge BPM zat.quote:Op vrijdag 20 november 2009 09:38 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nu vind ik SUV-rijders ook suf, maar ik had nog niet uit de berichten opgemaakt dat er al gedifferentieerd ging worden in kilometerprijs per autotype. Ik dacht dat we allemaal begonnen op 3,3 cent en dat dit bedrag vanaf dat moment per jaar ging oplopen. Maar hier lees ik dus dat SUF-rijders al een starttarief hebben van 33,6 cent per kilometer! (exclusief spitstoeslagen etc.). Voor de rijder in het in het artikel genoemde voorbeeld zou dat dan al 100.000 x 33,6 cent = 33.600 euro per jaar aan kilometerheffing alleen betekenen! (Plus alle andere belastingen en accijnzen dan). Dat zijn toch wel vrij forse bedragen, zeker als we de plannen om de heffing in een paar jaar tijd te verdrievoudigen. Dan kom je dus al snel op een ton per jaar, als je alle kosten optelt. Om naar je werk te mogen rijden.
Het effect zal natuurlijk niet zijn dat mensen dit werkelijk gaan betalen (op een hele enkele uitzondering na). Het effect zal zijn dat niemand meer in een SUV zal willen rijden. Indirect dus een verbod op SUV's, te ontwijken met het betalen van een extreem hoge boete per jaar. Is het niet minder hypocriet om dan de SUV gewoon te verbieden?
Daar zijn nogal wat twijfels over zoals je zelf ook wel weet.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:34 schreef kdijkstra het volgende:
[..]
Heel terecht dat diesels meer betalen. Diesel (ook de nieuwe generatie) is altijd millieu vervuilender dan op benzine.
Wat dacht je, als ik het maar vaak genoeg herhaal wordt het vanzelf waar? Ik begin te vermoeden hoe jij je wereldbeeld bij elkaar geschrapen hebt.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:35 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
ALLE JEZUS wat is dit een schandalige misdaad wat hier gebeurd. Dit gaat heel veel ECHTE milieubelasting opleveren. Als je dus zuinig bent en 10 jaar oude auto hebt dan betaal je er vors voor ondanks dat je dus nog in de hoge BPM zat.
Dit is dus echt een doodtrap voor autos die ouder zijn dan 3 a 4 jaar.
En voor diegene die het nog niet weet. ER IS GEEN CO2 probleem. Het is echt en grof schandaal.
Dit is echt ongekend misdadig wat onze overheid doet.
Dit kan echt niet getolereerd worden.
Nee, die labels zijn relatief: het gaat om de klasse waar de auto in zit. Daar wordt mee vergeleken m.b.t. verbruik en uitstoot. (dat geldt ook voor labels voor bijvoorbeeld witgoed. Daarom is een A-klasse wasmachine van 5 jaar geleden, nu geen A-klasse meer, maar hooguit B, omdat de modernere machines weer zuiniger zijn)quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:31 schreef Mickey_Blue_Eyes het volgende:
[..]
Ik dacht dat die klasses gebaseerd waren op CO2 uitstoot?(ook voor de bijtelling?)
En dat de accijns op brandstof en de wegenbelasting juist de onzuinige en zwaardere auto's belasten
Tja, waarom betalen als je ook aan ruilhandel kan doen? Hoeveel kilo schapenvlees is 1 rit in een bus voor zeg 5km?quote:Op vrijdag 20 november 2009 11:31 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ergens voor betalen is al erg genoeg, maar belasting betalen is een gruwel! Iedere burger heeft de morele plicht om zo min mogelijk geld richting de staatskas te laten vloeien!
Ik denk dat ik prima uit de voeten kan zonder auto. Mijn enige twijfel is dat achteraf toch blijkt dat je er wel eentje nodig hebt en dan steeds een beroep op anderen moet doen. Dat je dan als een soort van parasiet gezien wordt...
Een auto poolen met een aantal buren lijkt me dan ook wel een optie.
En daarom gaat LPG net zo duur worden als diesel met de km heffing...quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:34 schreef kdijkstra het volgende:
[..]
Heel terecht dat diesels meer betalen. Diesel (ook de nieuwe generatie) is altijd millieu vervuilender dan op benzine.
Aaah ok, dat wist ik niet.quote:Op vrijdag 20 november 2009 12:39 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Nee, die labels zijn relatief: het gaat om de klasse waar de auto in zit. Daar wordt mee vergeleken m.b.t. verbruik en uitstoot. (dat geldt ook voor labels voor bijvoorbeeld witgoed. Daarom is een A-klasse wasmachine van 5 jaar geleden, nu geen A-klasse meer, maar hooguit B, omdat de modernere machines weer zuiniger zijn)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |