Dat is helemaal een schande. Vorig jaar zag ik tussen 5 december en Kerst ook zo'n vette nep-Amerikaanse nepklaas door het dorp heen lopen. Dacht 'ie leuk te zijn door ho-ho-ho naar mijn dochtertje te roepen!quote:Op zaterdag 21 november 2009 10:46 schreef Hexagon het volgende:
Hoe denken al die sinterklaas-ridders eigenlijk over al die autochtone Nederlanders die Sint laten stikken en de Kerstman importeren? daar hoor is ze dan weer nooitover.
Je hebt ook helemaal niet gezegd dat het om HET christelijke kruis ging. Ik citeer:quote:Op zaterdag 21 november 2009 10:21 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Dat is een christelijk kruis, maar niet hét christelijke kruis.
En ook een Andreaskruis is, zoals je zelf al zegt, een christelijk kruis.quote:Op zaterdag 21 november 2009 09:44 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Het gemeentewapen bestaat niet uit 3 christelijk kruisen.
Och jeetje, een kruis.quote:Op vrijdag 20 november 2009 17:42 schreef Aloulou het volgende:
Het stoort mij zeer dat kruis op die mijter. Nederland is verandert en dan veranderen bepaalde tradities ook mee. In Amsterdam snap ik best dat je ervoor kiest dat kruis van die mijter af te halen, niets mis mee dus. En laten we over de "zwarte pieten" en het racistische gehalte daarvan niet eens beginnen.
Inderdaad. De goddeloosheid regeert. Het zal niet onbeantwoord blijven vrees ik....quote:Op zondag 22 november 2009 18:44 schreef servus_universitas het volgende:
Anti-religie wordt de nieuwe religie!
Ik vind het gewoonweg infantiel gedrag. Ik kan er weinig anders van maken. Ik lees zo'n bericht, ik hoor die mensen hun kritiek uiten en ik denk aan pubers die willen schoppen om het schoppen. Wat is nu precies het probleem? Degenen die er niet zo krampachtig mee omgaan zien er, terecht, totaal geen kwaad in. Dit is gewoon een kwestie van problemen creëren die er niet zijn. Jammer van de verspilde energie.quote:Op zondag 22 november 2009 18:58 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Inderdaad. De goddeloosheid regeert. Het zal niet onbeantwoord blijven vrees ik....
wat is het probleem ? heel goede vraag !!quote:Op zondag 22 november 2009 19:03 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Ik vind het gewoonweg infantiel gedrag. Ik kan er weinig anders van maken. Ik lees zo'n bericht, ik hoor die mensen hun kritiek uiten en ik denk aan pubers die willen schoppen om het schoppen. Wat is nu precies het probleem? Degenen die er niet zo krampachtig mee omgaan zien er, terecht, totaal geen kwaad in. Dit is gewoon een kwestie van problemen creëren die er niet zijn. Jammer van de verspilde energie.
Ik weet dat ik zelf ook een enorme mierenneuker kan zijn, maar deze semantische discussie leidt nergens toe. Ik bedoelde dus, hoewel ik mezelf niet 100% accuraat uitdrukte, hét christelijk kruis.quote:Op zaterdag 21 november 2009 22:33 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Je hebt ook helemaal niet gezegd dat het om HET christelijke kruis ging. Ik citeer:
[..]
En ook een Andreaskruis is, zoals je zelf al zegt, een christelijk kruis.
Ik snapte je .. je hebt gelijkquote:Op zondag 22 november 2009 19:23 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
Ja, het Andreaskruis is ook een christelijk kruis te noemen. Maar het is niet het soort kruis dat normaliter op Sinterklaas' mijter staat.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Andreaskruisquote:Een andreaskruis, andrieskruis of maalkruis is een heraldisch symbool, een kruis dat schuin staat, dus bestaande uit de twee diagonalen van een rechthoek. Het dankt zijn naam aan de apostel Andreas, die aan een dergelijk kruis zou zijn gekruisigd.
Het andreaskruis staat in drievoud in het wapen van de stad Amsterdam.
Wat een geklets weer! Rita Verdonk had het niet beter kunnen doen!quote:Op vrijdag 20 november 2009 21:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik criminaliseer helemaal niemand. Ik kom alleen op voor mijn eigen cultuur en identiteit. In plaats van deze aan te vallen en te verloochenen.
De hele Westerse beschaving heeft haar bestaan te danken aan het christelijke fundament. Daar willen velen tegenwoordig niets van weten, maar dat maakt het niet minder waar.quote:Op zondag 22 november 2009 19:31 schreef Bluesdude het volgende:
Maar je kunt ook betogen dat er 3 christelijke symbolen staan ipv 1.. en dat in principe het mijteropschrift niet van zijn christelijkheid wordt ontdaan... De mijter op zich blijft een christelijk symbool, net zoals de hele bisschopsoutfit itt tot die heidense protestantse santaclaus ()
Al was hij afkomstig van Mars, waar het om gaat is dat het buiten kijf staat dat hij al generaties lang deel uitmaakt van onze traditie. Sinterklaas is zo'n element dat een samenleving bindt en waar dat oorspronkelijk vandaan komt is niet zo interessant. Zo kun je immers alles wel weg relativeren. Bijvoorbeeld naar het idee dat alle mensen hun oorsprong vinden in de eerste homo sapiens in Afrika.quote:Op maandag 23 november 2009 04:35 schreef Hik het volgende:
Al die eigen-volk-eerscht mensen hier die zo hechten aan "onze" cultuur en tradities weten toch hopelijk dat Sinterklaas een Turk was he?
De overheid mag best wat met cultuur doen (vind ik zelfs wenselijk) maar dat moet zich beperken tot het mede mogelijk maken van dingen die van onderaf komen. Zoals plaatsen voor nieuwe bands om op te treden of het goedkoop houden van musea.quote:Op donderdag 19 november 2009 10:35 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Cultuur schrappen als overheidstaak?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |