Dat!quote:Op zaterdag 16 januari 2010 21:10 schreef Tha_Duck het volgende:
@ikweethetookniet:
Je bent behoorlijk wereldvreemd he? Scheringa is, tot op heden, nog onschuldig volgens mij. Althans, ik wacht nog steeds op concreet bewijs dat hij iets verkeerd gedaan zou hebben.
quote:Op zaterdag 16 januari 2010 21:10 schreef Tha_Duck het volgende:
@ikweethetookniet:
Je bent behoorlijk wereldvreemd he? Scheringa is, tot op heden, nog onschuldig volgens mij. Althans, ik wacht nog steeds op concreet bewijs dat hij iets verkeerd gedaan zou hebben.
Geef mij het bewijs, en de feiten dan eens. Waarschijnlijk blijf je nu stil, maar goed. In Nederland ben je volgens mij onschuldig tot het tegendeel bewezen is, bewijs mij dat tegendeel nu eens eindelijk.quote:
Ga dat eens vertellen tegen paarlberg.quote:Op zondag 17 januari 2010 17:53 schreef Tha_Duck het volgende:
In Nederland ben je volgens mij onschuldig tot het tegendeel bewezen is, bewijs mij dat tegendeel nu eens eindelijk.
Dan heb je het over 'schuldig' in de juridische betekenis. Dat een bedrijf failliet gaat, hoeft niet persé te betekenen dat er iemand op die manier schuldig is - het kan wel, maar het hoeft niet. Of er sprake is van onbehoorlijk bestuur of paulianeus handelen is nog onderwerp van onderzoek door de curatoren.quote:Op zondag 17 januari 2010 17:53 schreef Tha_Duck het volgende:
Geef mij het bewijs, en de feiten dan eens. Waarschijnlijk blijf je nu stil, maar goed. In Nederland ben je volgens mij onschuldig tot het tegendeel bewezen is, bewijs mij dat tegendeel nu eens eindelijk.
Ok, Scheringa heeft zijn bank dus prima geleid, en zonder het kwalijke optreden van Lakeman had hij nog vele jaren zijn prachtige en aantrekkelijke producten zonder problemen aan de man kunnen brengen?quote:Op zondag 17 januari 2010 17:53 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Geef mij het bewijs, en de feiten dan eens. Waarschijnlijk blijf je nu stil, maar goed. In Nederland ben je volgens mij onschuldig tot het tegendeel bewezen is, bewijs mij dat tegendeel nu eens eindelijk.
Er zitten een aantal zeer zielige en rotte appels op Fok! in de 'crisis' topics die het allemaal zo goed wisten (en regelmatig nog weten). Er komt nog geen splinter van hun voorspellingen uit, zoveel verstand hebben ze er dus niet van. Toch laten een hoop mensen zich leiden door die bangmakerij (lakeman syndroom). Ze waaien met de wind mee van de zogenaamde 'professionals' die je op TV en in de krant zag, maar ook de zijn ondertussen al diep weggedoken. Men laat zich een crisis en problemen aanpraten die er niet zijn. Jammer.
Ik wacht nog steeds op concrete bewijzen overigens. Komt u maar!
Hier de brief.quote:Miljardenclaim bij DSB-curatoren
De Stichting Hypotheekleed eist een schadevergoeding van 2,8 miljard euro voor alle klanten die door DSB Bank zijn gedupeerd. Voorman Pieter Lakeman heeft die collectieve claim neergelegd bij de twee curatoren van de failliete bank van Dirk Scheringa.
Schadelijk
Het gaat om klanten die tussen 1997 en 2009 schade hebben geleden. Zij sloten hypotheken, verzekeringen en kredieten af. Volgens Hypotheekleed werden zij gelokt met lage variabele rentes en lagere maandlasten. Uiteindelijk betaalden de klanten de rekening doordat zij werden opgezadeld met dure koopsompolissen en hypotheken die hoger waren dan de waarde van hun huis.
Brief
,,Deze financiële producten waren zeer schadelijk voor de klanten van DSB, maar extreem winstgevend voor DSB zelf'', schrijft Lakeman in een dinsdag verstuurde brief aan de curatoren, waarin hij de collectieve actie aankondigt. Lakeman bevestigt aan RTL Z het bestaan van de brief. Om 20.00 uur komt de brief op de site van Sobi.
[..enverder..]
Waar is je bewijs???quote:Op vrijdag 22 januari 2010 17:11 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Ok, Scheringa heeft zijn bank dus prima geleid, en zonder het kwalijke optreden van Lakeman had hij nog vele jaren zijn prachtige en aantrekkelijke producten zonder problemen aan de man kunnen brengen?
Zo! Groot nieuws, smullenquote:Op dinsdag 26 januari 2010 21:03 schreef capricia het volgende:
[..]
Hier de brief.
En Hier de bijlage.
Iedere bank gaat kapot als de spaarklanten weglopen. Maar dat kun je niet op het bordje van kritische volgers schuiven. Met DSB was een heleboel mis, getuige alleen al de problemen die Gerrit Zalm momenteel heeft omdat hij bij die bank alleen al gewerkt heeft.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 21:51 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Waar is je bewijs???
Ik zeg overigens niet dat Scheringa alles goed gedaan heeft. Hem valt absoluut dingen te verwijten, maar in mijn ogen zijn de klanten nog steeds het meeste te verwijten.
Vooral die bijlage is smullen!quote:
quote:1. Verdienmodel DSB Bank: jagen op te hoge provisies 2
2. Koppelverkoop 4
3. Met lage variabele instaprentes uitlokken van oversluitingen 7
4. Hoogte van de schade 9
5. Negeren bijzondere zorgplicht als financiele dienstverlener 11
6. Dwaling 15
7. Het element eigen schuld 19
Dus als een dokter je het verkeerde been afzet is dat je eigen schuld? Had je maar een betere dokter moeten uitzoeken? Wat houd zorgplicht volgens jou dan in? Geld verdienen is vrij normaal, maar profiteren ten koste van onkunde is gewoon de boel oplichten. Financiele mannetjes (en vrouwtjes) hebben volgens mij een afwijkend normen en waarden patroon, ik eerst, dan ik, daarna ik en heel misschien dan jij en als er nog wat over is? Wil je dat dan met mij delen?quote:Op dinsdag 26 januari 2010 21:51 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Waar is je bewijs???
Ik zeg overigens niet dat Scheringa alles goed gedaan heeft. Hem valt absoluut dingen te verwijten, maar in mijn ogen zijn de klanten nog steeds het meeste te verwijten.
"Boek uw lezing"quote:
Even lezen hoorquote:Op dinsdag 26 januari 2010 22:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Vooral die bijlage is smullen!
De inhoudsopgave alleen al:
[..]
Layout recyclen is lekker voordeligquote:Op dinsdag 26 januari 2010 22:26 schreef capricia het volgende:
[..]
"Boek uw lezing"![]()
Die site heeft wel veel weg van de oude DSB opmaak.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 59% gewijzigd door ikweethetookniet op 27-01-2010 17:15:24 ]
Joh, dat had ik hier al op 2 januari geplaatstquote:Op woensdag 27 januari 2010 16:58 schreef ikweethetookniet het volgende:
http://twitter.com/dirkscheringa
Het had niets met de spaarklanten te maken, dat is pas een veel later stadium. Ik heb het over de klanten die zelf willens en wetens een kut product aanschaffen en vervolgens als blijkt dat hun ogen groter waren dan hun portemonnee opeens gaan huilen en brullen en de schuld op een ander afschuiven.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 22:11 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Iedere bank gaat kapot als de spaarklanten weglopen. Maar dat kun je niet op het bordje van kritische volgers schuiven. Met DSB was een heleboel mis, getuige alleen al de problemen die Gerrit Zalm momenteel heeft omdat hij bij die bank alleen al gewerkt heeft.
Dat is de schuld van de klanten? Weet je waarom DSB een heleboel van dat soort klanten had? Omdat die mensen bij andere banken niet terecht konden. Met reden.quote:Op woensdag 27 januari 2010 18:44 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Het had niets met de spaarklanten te maken, dat is pas een veel later stadium. Ik heb het over de klanten die zelf willens en wetens een kut product aanschaffen en vervolgens als blijkt dat hun ogen groter waren dan hun portemonnee opeens gaan huilen en brullen en de schuld op een ander afschuiven.
andere banken namen de zorgplicht serieuzer op en joegen minder op korte termijn provisiequote:Op woensdag 27 januari 2010 19:08 schreef k_man het volgende:
[..]
Dat is de schuld van de klanten? Weet je waarom DSB een heleboel van dat soort klanten had? Omdat die mensen bij andere banken niet terecht konden. Met reden.
ik durf dat feitelijk onjuist te noemen, eigenlijk, en ik vermoed dat dat de curatoren dat ook gaan aanvoeren, als ze hun taak serieus nemen, en ze niet de zetbazen/beul van de grootbanken zijn.quote:Op woensdag 27 januari 2010 19:51 schreef Stroekie het volgende:
[..]
andere banken namen de zorgplicht serieuzer op en joegen minder op korte termijn provisie
En dan hoef je zelf niet meer te denken opeens?quote:Op woensdag 27 januari 2010 19:08 schreef k_man het volgende:
[..]
Dat is de schuld van de klanten? Weet je waarom DSB een heleboel van dat soort klanten had? Omdat die mensen bij andere banken niet terecht konden. Met reden.
Aan een domme klant valt nu eenmaal veel meer geld te verdienen dan aan een slimme klant.quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:13 schreef k_man het volgende:
Domme mensen bestaan nou eenmaal. Toch gaan andere bedrijven niet failliet aan hun domme klanten. Domme mensen die riskante producten willen afnemen hoeven namelijk geen enkel probleem te zijn. Het probleem otstaat pas als je - als bank - die mensen toch accepteert. Het is niet zo dat DSB verplicht was om elke idioot als klant te accepteren - dat was hun eigen keuze.
Vaak is het ook nog zo dat de domme klanten voor een andere slimme klant werken om het verdiende geld weer door een andere slimme klant, waar ook weer domme klanten werken, afhandig te laten maken.quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:20 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Aan een domme klant valt nu eenmaal veel meer geld te verdienen dan aan een slimme klant.
Jij snapt het iig!quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:28 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Vaak is het ook nog zo dat de domme klanten voor een andere slimme klant werken om het verdiende geld weer door een andere slimme klant, waar ook weer domme klanten werken, afhandig te laten maken.
Hypotheekje nodig, Bolk?quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:28 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Vaak is het ook nog zo dat de domme klanten voor een andere slimme klant werken om het verdiende geld weer door een andere slimme klant, waar ook weer domme klanten werken, afhandig te laten maken.
Gedeeltelijk waar, maar ik snap je punt en ben het ermee eens.quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:20 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Aan een domme klant valt nu eenmaal veel meer geld te verdienen dan aan een slimme klant.
Maar is dat niet het hele idee waar de financiële dienstverlening op draaiende is? Als jij als verzekeraar een verzekering kunt verkopen tegen iets onzinnigs als het jatten van je koelkast doe je het aardig goed nietwaar?quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:53 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Gedeeltelijk waar, maar ik snap je punt.
Oh ik heb ook nooit gezegd dat DSB schuld heeft. De enige slimme mensen in deze zaken zijn degene die die fondsen hebben opgericht voor de mensen die zijn 'opgelicht' door DSBquote:Op woensdag 27 januari 2010 22:53 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Maar dat streept nog steeds mijn argument niet weg dat niet alleen DSB (dus Scheringa) schuld heeft. En tot op heden is dat ook wat de curatoren zeggen. Lakeman begint maar weer in het wilde weg te gillen, want hij staat een beetje voor lul omdat zijn optie van failliet gaan alles behalve goed lijkt te zijn tot op heden.
Ik heb me zelf voorgesteld dat ik in mijn leven nooit een hypotheek zal aanschaffenquote:Op woensdag 27 januari 2010 23:01 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik neem wel een simpele annuiteitenhypotheek.
Waarom zou je dat doen? Met lenen is niks mis, het is een prima methode om cash outflows, de aanschaf van het huis, en cash inflows, mijn inkomen, die uit de pas met elkaar lopen op elkaar af te kunnen stemmen. De overeenkomst laat ik door een advocaat of iemand anders waarvan ik er op kan vertrouwen dat deze mij goed voorlicht over wat het contract betekent bekijken. Volgens mij is de grootste beer dan wel van de weg.quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:04 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik heb me zelf voorgesteld dat ik in mijn leven nooit een hypotheek zal aanschaffenRotzooi
Lenen en een hypotheek op een huis zijn voor mij toch echt 2 verschillende dingenquote:Op woensdag 27 januari 2010 23:09 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Waarom zou je dat doen? Met lenen is niks mis, het is een prima methode om cash outflows, de aanschaf van het huis, en cash inflows, mijn inkomen, die uit de pas met elkaar lopen op elkaar af te kunnen stemmen.
Hmm, grr ik reageer te snel. Anywayz, een advocaat of notaris vertrouw ik ook niet of het moet een vriend zijn. Die mensen vragen belachelijke prijzen.quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:09 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Waarom zou je dat doen? Met lenen is niks mis, het is een prima methode om cash outflows, de aanschaf van het huis, en cash inflows, mijn inkomen, die uit de pas met elkaar lopen op elkaar af te kunnen stemmen. De overeenkomst laat ik door een advocaat of iemand anders waarvan ik er op kan vertrouwen dat deze mij goed voorlicht over wat het contract betekent bekijken. Volgens mij is de grootste beer dan wel van de weg.
DSB maakte het zelfs zo bont dat ze eerst een klant bij frisia afwezen, daarna bij becam om hem vervolgens de hoogste rente via postkrediet te laten betalen. Men wist van de negatieve BKR toetsing en de aanvraag bij de andere banken. Er zaten klanten bij die het ene gat met het andere moesten vullen en DS wou maximaal daarvan profiteren, standaard procedure volgens een oud werknemer. Tijdens je training werd je al geleerd mensen maximaal uit te knijpen, gewoon omdat het kon.quote:Op woensdag 27 januari 2010 21:44 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
En dan hoef je zelf niet meer te denken opeens?
"Oohh 4 banken wijzen mij af, maar bij DSB kan ik terecht. Dus is het goed en moet ik nu die TV kopen!!!"
Of zou een normaal mensen denken:
"Hummm... 4 banken wijzen mij af, maar bij de DSB kan ik terecht. Ik ga eerst de voorwaarden lezen en dan kijken of ik die TV kan kopen".
???
medeschuldig dus? Of wijs je naar anderen?quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:36 schreef xenobinol het volgende:
[..]
DSB maakte het zelfs zo bont dat ze eerst een klant bij frisia afwezen, daarna bij becam om hem vervolgens de hoogste rente via postkrediet te laten betalen. Men wist van de negatieve BKR toetsing en de aanvraag bij de andere banken. Er zaten klanten bij die het ene gat met het andere moesten vullen en DS wou maximaal daarvan profiteren, standaard procedure volgens een oud werknemer. Tijdens je training werd je al geleerd mensen maximaal uit te knijpen, gewoon omdat het kon.
Die oud medewerker is mijn buurman, hij heeft het er 6 maanden vol gehouden. Daarvoor werkte hij bij een andere oplichtersclub. Iets met aandelen die niet echt bestonden, kennelijk vonden ze hem daardoor bij DSB wel een geschikte peerquote:Op woensdag 27 januari 2010 23:38 schreef TheFrankey het volgende:
[..]
medeschuldig dus? Of wijs je naar anderen?
Heb je het stuk van Lakeman gelezen?quote:Op woensdag 27 januari 2010 18:44 schreef Tha_Duck het volgende:
[..]
Het had niets met de spaarklanten te maken, dat is pas een veel later stadium. Ik heb het over de klanten die zelf willens en wetens een kut product aanschaffen en vervolgens als blijkt dat hun ogen groter waren dan hun portemonnee opeens gaan huilen en brullen en de schuld op een ander afschuiven.
Heb jij het stuk van Lakeman gelezen? Alleen algemene stellingen, en hij geeft zelf toe dat alle individuele gevallen die voor de rechter zijn gekomen tot nu toe afgewezen zijn.quote:Op donderdag 28 januari 2010 10:00 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Heb je het stuk van Lakeman gelezen?
Zulke verkooppraktijken maken de eigen schuld van de afnemer van het product wel verwaarloosbaar, mede gelet op de zorgplicht die een bank heeft.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |