FOK!forum / Klussen, Wonen en Huishouden / MMach verzameltopique #2
MMachvrijdag 18 september 2009 @ 21:17
Om te voorkomen dat m'n andere topics vervuild worden met al teveel offtopic geneuzel over m'n eigen huis maak ik gewoon een verzameltopic dat ik in de loop der tijd wat kan aanvullen.
De oude K&W garde kent me nog wel, voor de nieuwe:
Long story short: ik ben eigenhandig mijn ouderlijke huis (waar ik alleen nog met m'n zus woon) aan het renoveren. Door allerhande omstandigheden is dat huis verwaarloosd geraakt (geen wc, 1 kraan, vochtproblemen, geen badkamer, geen keuken, enz.). Omdat dat huis toch mijn jeugd omvat vond ik het de moeite waard om de werken aan te vatten. Ik ben daarmee begonnen rond 2003, gewoon als hobby naast het studentenleven.
Dit geeft wel een algemeen beeld:


Ja ik ben Belg, en nee, niet alle Belgische huizen zijn zo rampzalig, maar het is een lastig verhaal, en daarvoor moet je m'n andere topics van vroeger wel eens gelezen hebben.

Ik weet niet hoe snel en hoe vaak dit topic geupdate zal worden, maar dat zien we wel.

In het vorige topic zijn er nog 2 kamers extra aangepakt.
MMach verzameltopique
MMachvrijdag 18 september 2009 @ 21:18
In het vorige topic:

De badkamer;

Voor







En na:








Filmpje:


De TV kamer

Voor:






Voorlopig na









[ Bericht 99% gewijzigd door MMach op 19-09-2009 00:02:41 ]
realbasevrijdag 18 september 2009 @ 21:21
deze gaat ook alweer hard :s

Mmach respect ! ik zit nu alweer 3 maanden in mn nieuwe huis, en moet nog steeds hier en daar lampen ophangen jij pakt zaken grondig aan als je er aan begint
MMachvrijdag 18 september 2009 @ 21:23
Ondertussen zijn de tv, de digibox en de surround sound installatie er al (en is er een dimmer geinstalleerd).
Dit weekend ga ik even denken voor een tv meubeltje, maar heb ik voor de rest niet veel tijd.

(De vloer is nog steeds niet schoongemaakt )





M'n zus heeft de juiste zithouding al gevonden

Judeljuudvrijdag 18 september 2009 @ 22:03
Oeh! Dat ziet er comfortabel uit!
Reesevrijdag 18 september 2009 @ 22:25
Ah, gelukkig, een deel 2 van je verzameltopic

Kan ik mooi nog even jubelen voor je harde werk. In vijf weken tijd heb je die hele kamer van boven tot onder gerenoveerd Ga eerst maar even lekker chillen naast je zus op die bank!

Ik had nog een vraagje over het deurbeslag. Is dat origineel? Ik vind het zo nieuw ogen!
Etceteravrijdag 18 september 2009 @ 22:28
Da's toevallig, vroeg me laatst al af hoe het met de klus-Belg ging - nofi, want wist je nickname niet meer
sander89vrijdag 18 september 2009 @ 22:35
Was al op zoek naar deel 2, ziet er goed uit en blijf het erg knap vinden hoe jij dit doet naast je werk etc.
Of hebben ze geen 40 urige werk week in Belgie?

Ben je ook zo handig dat je die tv goedkoop op de kop heb getikt, ik dacht misschien wacht jij tot een mooie aanbieding van ibood.

Die foto's van je zus zijn ook altijd wel leuk.
Leintjeuhvrijdag 18 september 2009 @ 22:39
tvp
MMachvrijdag 18 september 2009 @ 23:53
quote:
Op vrijdag 18 september 2009 22:35 schreef sander89 het volgende:
Was al op zoek naar deel 2, ziet er goed uit en blijf het erg knap vinden hoe jij dit doet naast je werk etc.
Of hebben ze geen 40 urige werk week in Belgie?

Ben je ook zo handig dat je die tv goedkoop op de kop heb getikt, ik dacht misschien wacht jij tot een mooie aanbieding van ibood.

Die foto's van je zus zijn ook altijd wel leuk.
Ik heb wel veel meer dan een 40uren week Mijn overuren worden niet betaald, en ik ben geacht om 24/7 (ook in de weekends dus) beschikbaar te zijn. Daar tegenover staat dat ik de zaken mag aanpakken as I see fit (binnen de grenzen van mijn budgetten, regels en doelen natuurlijk). Dat is een hele verantwoordelijkheid, maar een ongelofelijk pluspunt.

Ik klus dan ook misschien max 2u per dag, in het weekend iets meer. Ik heb daarvoor getekend, dat wist ik op voorhand. Ik ben dat al bijna m'n hele leven gewoon om altijd actief te zijn. Vandaar misschien dat m'n huisinrichting gefocussed is op ontspanningsruimtes. Ik ontspan even intens als ik werk, om het zo maar te zeggen.


Sommige dingen kan je niet zelf maken, een tv is daar 1 van Ik splits de kosten gewoon met m'n zus. Zij de tv, ik de rest van de installatie en de kamer zelf. Het voordeel van alles zelfdoen is dat je enorm kan besparen waardoor geld overblijft voor andere dingen. Ik denk dat deze kamer me nog geen 1000¤ gekost heeft aan materiaal. De kostprijs aan werkuren is een veelvoud daarvan.

@Reese: dat deurbeslag is nieuw, het is nu min of meer uniform met de rest van de deuren in huis. Het oude deurbeslag was in slechte staat en niet meer te redden (een soort zwartgelakt gietijzer)

[ Bericht 3% gewijzigd door MMach op 19-09-2009 00:38:04 ]
Pseik-Ozaterdag 19 september 2009 @ 00:38
Ook dit blijft een geweldig project om te volgen..

Tevens even ordinair tvp-tje
Appelblauwzeegroenzaterdag 19 september 2009 @ 03:59
Mooi geworden!!! Wel wat kleurloos nu nog, gaat er nog wat leuks aan de muur?

En wat gaat het volgende project worden? De living ernaast moet nog gedaan worden, ben je van plan daar binnenkort aan te beginnen? Wat moet verder nog in je huis gedaan worden eigenlijk?
Quarazaterdag 19 september 2009 @ 12:00
Geen wc? Dat had je toch al opgelost? Of ben ik in de war

Ziet er erg knus uit, de tv-kamer
Guppyzaterdag 19 september 2009 @ 12:14
Whieh, de kamer gaat gebruiken worden!
maokzaterdag 19 september 2009 @ 12:16
Ik wil het weer volgen
* maok fan is
domezaterdag 19 september 2009 @ 14:58
deel 2 alweer
_Ophelia_zaterdag 19 september 2009 @ 16:21
quote:
Op vrijdag 18 september 2009 23:53 schreef MMach het volgende:

[..]

Ik klus dan ook misschien max 2u per dag, in het weekend iets meer.
Iedere dag, na je werk een uur of twee klussen
MMachzaterdag 19 september 2009 @ 17:30
Ja, die wc is al lang in orde, was een van de eerste dingen.

Maar nu:
Alle meubels zijn er, alle apparaten werken. Hij is compleet, op de luchter na. Perpentijntje gaat daarvoor kijken

Hier is ze trouwens aan het werk, met het lief van m'n zus.


Et voila:









Het ziet er misschien wat donker uit op foto, maar het licht is echt perfect. Warm als de deuren dicht zijn, en helder wanneer de grote deuren opstaan.



[ Bericht 18% gewijzigd door MMach op 19-09-2009 17:51:49 ]
Appelblauwzeegroenzaterdag 19 september 2009 @ 17:54
WOW!! Wat een lekkere ruimte heb je gecreëerd! Persoonlijk zou ik er nog wat kleur ingooien, maar kan me voorstellen dat je dat niet doet. Hoewel je volgens mij niet bang bent voor kleur gezien je slaapkamer...

(btw: motorbroeken doen niet veel goeds voor Perpentijntjes billen.... )


EDIT: op het filmpje zie je al veel meer kleur met de plant en de lamp enzo. Licht is veel beter dan op de foto's inderdaad. En de vloer en de hoogglansdeuren komen mooi uit.
En wat voor tafel is dat? Ziet er erg relaxed uit!

Hoef je nu alleen nog maar de living ernaast die je ook gefilmd hebt en de hal plus trap te doen? Of zijn er nog meer ruimtes die nog niet onder handen zijn genomen?

[ Bericht 19% gewijzigd door Appelblauwzeegroen op 19-09-2009 18:03:31 ]
bleibleizaterdag 19 september 2009 @ 18:37
Ziet er wederom weer erg goed uit!
Als ik jou was zou ik wel experimenteren of verlichting achter de tv niet rustiger kijkt. De schouw is nu een redelijk donker gat met de tv er zo in.

Ik ken je voorkeuren natuurlijk niet, maar ik geloof dat licht achter de tv zorgt voor rustiger en relaxder beeld. Al zou ik die verlichting dan weer niet in de led of tl richting zoeken maar in die langwerpige gloeilampen. Led (warmwit valt trouwens wel mee) en vooral TL heeft een wat blauwige gloed in het licht wat weer relatief vermoeiend is voor je ogen.
bleibleizaterdag 19 september 2009 @ 18:38
Die pot + plant rechts in de hoek hebben wij hier trouwens ook staan .
Mooie combi voor weinig geld [/sub] van de ikeaaaa [/sub].
nietzmanzaterdag 19 september 2009 @ 18:39
TVBaas.
MMachzaterdag 19 september 2009 @ 20:24
quote:
Op zaterdag 19 september 2009 18:37 schreef bleiblei het volgende:
Ziet er wederom weer erg goed uit!
Als ik jou was zou ik wel experimenteren of verlichting achter de tv niet rustiger kijkt. De schouw is nu een redelijk donker gat met de tv er zo in.

Ik ken je voorkeuren natuurlijk niet, maar ik geloof dat licht achter de tv zorgt voor rustiger en relaxder beeld. Al zou ik die verlichting dan weer niet in de led of tl richting zoeken maar in die langwerpige gloeilampen. Led (warmwit valt trouwens wel mee) en vooral TL heeft een wat blauwige gloed in het licht wat weer relatief vermoeiend is voor je ogen.
Ik heb er nog aan gedacht om bv rood licht achter de tv te steken, maar zoals het nu is vind ik het eigenlijk perfect. Ik vind licht naast een tv scherm altijd zo storend, hoewel iedereen dat bijna doet. Nu is de kamer zelf perfect te dimmen tot bijna kaarslicht, en dan de tv aan, perfect voor mij.

Nu het zo goed als af is, heb ik toch een complementje van m'n middelste zus gekregen, ik ben benieuwd wat m'n broer ervan gaat vinden.

Next thing on the list is zijn kamer, dus moet hij nog zijn toestemming geven De grotere woonkamer naast de tv kamer is nog niet voor direct omdat we bij de tv kamer al een maand in het stof hebben moeten leven, dus daar heb ik nog even geen zin in. Ik hoop in elk geval zowel die kamer als de woonkamer toch af te hebben voor de zomer. In de zomer kan ik dan de achterbouw plat smijten.
MMachzaterdag 19 september 2009 @ 20:26
quote:
Op zaterdag 19 september 2009 18:38 schreef bleiblei het volgende:
Die pot + plant rechts in de hoek hebben wij hier trouwens ook staan .
Mooie combi voor weinig geld [/sub] van de ikeaaaa [/sub].
Idd, ik schaam me bijna voor het feit dat ik eenheidsworst koop, maar voor dat geld kan ik het zelf echt niet maken. Het is dan wel iets minder van kwaliteit (honingraat structuur als kern enzo), maar daartegenover staat dat je het na een paar jaar kan vervangen door iets nieuws, zonder je blauw te betalen.
De meubels zijn trouwens allemaal uit de slaapkamerafdeling.
bleibleizaterdag 19 september 2009 @ 20:49
Ach, die tent is gewoon ideaal voor bepaalde zaken.
Je komt trouwens spullen van ze tegen in de meest kapitale villa's .
Guppyzaterdag 19 september 2009 @ 23:07
Die kastjes zijn anders hartstikke leuk! Wij hebben een grote van die, en een bed uit die serie
MMachzondag 20 september 2009 @ 13:19
Tijd voor een paar echte voor en na foto's.

Links was dezelfde kamer in 2003, rechts in 2009. Let wel, de foto's uit 2003 waren al na 4 jaar onafgebroken opruimen (het hele huis en het andere huis stonden vol). Van de foto's hoe het echt was toen wij wees werden is niks meer over. Uit vrees dat dat tegen ons kon worden gebruikt zijn daar dus geen foto's van. Jammer genoeg, achteraf gezien.







Snap je een beetje waarom het huis voor mij een persoonlijke zaak is?
Guppyzondag 20 september 2009 @ 13:47
Heel bijzonder om dat verschil zo naast elkaar te zien

edit, ik zie konijntjes op je foto's
Flappekzzondag 20 september 2009 @ 19:40
W O W
Vonkenboerzondag 20 september 2009 @ 22:14
Het is potdorie alsof onze belg steeds fanatieker wordt en steeds mooiere klus resultaten neerzet
Chapeau MMach !
Etceterazondag 20 september 2009 @ 22:41
Jeeeeetje wat een verschil MMach, héél, héél veel respect voor jouw geklus
klusfoobjezondag 20 september 2009 @ 22:47
volgens mij heb ik het al eens eerder gezegt...

Maar mocht de crisis in Belgie toeslaan... dan kun je er zeker van zijn dat jij je centen wel blijft binnenhalen hoor... Menig forum lurker zou je dolgraag aan het werk zetten

hier mag je zo beginnen
lesleyzondag 20 september 2009 @ 22:49
welke ikea serie is dat?
Guppymaandag 21 september 2009 @ 06:42
als ik me niet vergis is het MALM
Harajuku.maandag 21 september 2009 @ 07:13
Fantvp
MMachmaandag 21 september 2009 @ 20:05
Vanavond wordt de kamer met wat vrienden en vriendinnen ingewijd Maar ook de rest van de kamers zijn ter beschikking

stijn_maandag 21 september 2009 @ 21:16
quote:
Op maandag 21 september 2009 20:05 schreef MMach het volgende:
Vanavond wordt de kamer met wat vrienden en vriendinnen ingewijd Maar ook de rest van de kamers zijn ter beschikking


Ik blijf je slaapkamer het geweldigst vinden. Dit zou ik als voorbeeld nemen als ik op kamers ging.

je beamer
stylistemaandag 21 september 2009 @ 21:55
Jee MMach wat maak jij mooie dingen.
Wat een enorm verschil! Hier mag je echt heel erg trots op zijn.
(en ook al ken ik het verhaal er achter niet, ik snap wel waarom het huis een persoonlijke zaak is.)
automatic_maandag 21 september 2009 @ 22:03
Damn...
Wat ben jij goed bezig!
mriendinsdag 22 september 2009 @ 12:51
Wow, wat gaaf weer!
Appelblauwzeegroendinsdag 22 september 2009 @ 14:02
Dat moet wel een leuk feessie zijn geweest! Je trappenhuis ziet er eigenlijk helemaal niet slecht ui , ik had iets veel ergers verwacht daar.

Wat was dat laatste nummer in je fimpje? Niet Damien Rice denk ik, maar iets wat er een beetje op lijkt?
Charismawoensdag 23 september 2009 @ 17:42
ik verbaas me nog steeds weer dat jij in een oogomslag uit iets wat hopeloos lijkt te zijn een palais maakt !

knap hoor !
Quarawoensdag 23 september 2009 @ 19:29
Kreeg je nou een middelvinger van je zusje toen je haar half filmde?
sjaaksparkwoensdag 23 september 2009 @ 20:00
Echt super wat je weer gepresteerd hebt. Ben nu al benieuwd naar je volgende project
Reesewoensdag 23 september 2009 @ 21:30
quote:
Op dinsdag 22 september 2009 14:02 schreef Appelblauwzeegroen het volgende:

Wat was dat laatste nummer in je fimpje? Niet Damien Rice denk ik, maar iets wat er een beetje op lijkt?


Ik snap de vergelijking met Damien Rice, het is Ray Lamontagne, nummer heet 'All the wild horses'



Mooi, he
Appelblauwzeegroenwoensdag 23 september 2009 @ 23:49
quote:
Op woensdag 23 september 2009 21:30 schreef Reese het volgende:

[..]

Ik snap de vergelijking met Damien Rice, het is Ray Lamontagne, nummer heet 'All the wild horses'



Mooi, he
lekker slim , ik heb veel muziek van hem in mijn itunes, ook dit nummer en nog herkende ik het niet.....
DaMookdonderdag 24 september 2009 @ 01:58
Ik heb het volgens mij nog nooit hardop gezegd, maar je hebt een erg leuke zus.

En je klussen, meer dan respect, dat zie ik mezelf echt niet doen. Dat huis van jullie stijgt in waarde door jou werk, wat jij erin steekt komt er minstens dubbel uit .
Etoilevrijdag 25 september 2009 @ 09:05
quote:
Op zondag 20 september 2009 13:19 schreef MMach het volgende:
Tijd voor een paar echte voor en na foto's.

Links was dezelfde kamer in 2003, rechts in 2009. Let wel, de foto's uit 2003 waren al na 4 jaar onafgebroken opruimen (het hele huis en het andere huis stonden vol). Van de foto's hoe het echt was toen wij wees werden is niks meer over. Uit vrees dat dat tegen ons kon worden gebruikt zijn daar dus geen foto's van. Jammer genoeg, achteraf gezien.

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Snap je een beetje waarom het huis voor mij een persoonlijke zaak is?
C'est magnifique!

Ik ben heel benieuwd wat de reactie van je broer gaat zijn! Wanneer komt hij weer langs in het huis?
Sjeenvrijdag 25 september 2009 @ 13:36
MMach topic
MMachvrijdag 25 september 2009 @ 20:56
Sorry voor het late antwoorden, het was een drukke week. Volgende week ook, dus veel updates zijn niet te verwachten.

Iedereen was enhousiast over de ruimte, zelfs m'n broer. Ik ben dus best zufrieden. Ik mag echter wel niet aan zijn kamer beginnen, maar ik denk dat ik het toch ga doen. Het zal een leuke verrassing zijn als hij eens laat thuiskomt van een lange werkweek+studieweek (hij studeert naast zijn full time baan ook nog eens voor lijnpiloot ). Denk ik dan

En mijn zus is knap ja, ik denk dat ze dat zelf wel weet, want ze krijgt een heleboel modelopdrachten elk jaar. Alle 3 mijn zussen mogen er zijn trouwens.
DirectZmaandag 28 september 2009 @ 14:47
Welkom terug..!!!
B.erthadinsdag 29 september 2009 @ 19:18
ziet er weer puik uit
sander89maandag 9 november 2009 @ 02:09
en ben je al stiekem aan je broers kamer begonnen?
perpentijntjemaandag 9 november 2009 @ 11:34
Voor zover ik weet is MMach nog niet begonnen,hij heeft andere -leukere- bezigheden
Vonkenboermaandag 9 november 2009 @ 21:59
Ik denk dat MMach zijn werk al bijna als een hobby is gaan zien
MMachdinsdag 10 november 2009 @ 11:06
Ik ben er idd niet aan begonnen, al heb ik er wel voor gezaagd. Het volgende jobje dat gaat gebeuren zal dan de woonkamer zijn. Ik heb echter op dit moment weinig zin om weer in het stof te zitten én het antieke meubilair is mijn grootste probleem. Er staat een piano van 1895, wat antieke eiken kasten, enz. Om daar te kunnen werken moeten die weg -ik zou ze nog het liefste verkopen- maar mijn antiekkennis is nihil.
Ik denk eraan te beginnen in het voorjaar, zodanig dat ik aan de echte werken (zoals het afbreken van de achterbouw) in de zomermaanden kan beginnen.

[ Bericht 50% gewijzigd door MMach op 10-11-2009 12:24:58 ]
Appelblauwzeegroenwoensdag 11 november 2009 @ 13:16
Een antieke piano is niet meer waard dan hoe hij eruit ziet. Om te spelen is hij waarschijnlijk niet meer goed, piano's verliezen hun mooie klank na een jaar of 75, of je moet het hele binnenwerk vervangen. Wel zijn ze natuurlijk mooi als decoratieobject. Wat voor maker heeft ie? Ik zie dat veel piano's van rond die leeftijd weggaan voor rond de 700 euro, ligt aan de staat.

Heb je goede foto's van de kasten? (Ik gok van niet, want ik weet dat alles daar enorm opgepropt staat). Mocht je wel goede foto's hebben, wil ik best wat over uitzoeken mbv mijn vader.
Appelblauwzeegroenwoensdag 11 november 2009 @ 14:07
ik heb even gezocht en dit is de piano he?
Quarawoensdag 11 november 2009 @ 16:11
Ziet er wel mooi uit
MMachzondag 15 november 2009 @ 13:55
quote:
Een antieke piano is niet meer waard dan hoe hij eruit ziet. Om te spelen is hij waarschijnlijk niet meer goed, piano's verliezen hun mooie klank na een jaar of 75, of je moet het hele binnenwerk vervangen. Wel zijn ze natuurlijk mooi als decoratieobject. Wat voor maker heeft ie? Ik zie dat veel piano's van rond die leeftijd weggaan voor rond de 700 euro, ligt aan de staat.

Heb je goede foto's van de kasten? (Ik gok van niet, want ik weet dat alles daar enorm opgepropt staat). Mocht je wel goede foto's hebben, wil ik best wat over uitzoeken mbv mijn vader.
Het is dat het geen standaard piano is, anders dacht ik er hetzelfde over.




Maar vooral dit is interessant, deze piano kan vanzelf spelen met geponste papieren rollen Archont (die instrumentenbouwer is) heeft deze piano eens gedemonteerd en de piano is intern nog goed te restaureren. Extern is er wat fineerschade, maar dat zou ik zelfs kunnen herstellen.


Ik heb er destijds eens onderzoek naar gedaan, en het enige wat ik te weten ben gekomen is dat dit een beperkte oplage 'virtuos' was van een berlijnse pianofabrikant, gebouwd tussen 1895 en 1902, en dat deze op de wereldtentoonstelling zou hebben gestaan.

De meubels zijn in mijn ogen gewoon de standaard 13 in een dozijn oude kasten:



Gisteren was het trouwens de verjaardag van Perpenijntje hier op Fok, het was gezellig
[img][/img]
Guppyzondag 15 november 2009 @ 14:18
Ooh die piano wat een plaatje
Appelblauwzeegroenzondag 15 november 2009 @ 14:43
Oh, dat is wel cool, met die papieren rollen!!! Die er ook nog bij zitten.Doen ze het ook nog?
En van dichtbij ziet de piano er beter uit dan ik verwacht had. Minder "overbouwd" als je snapt wat ik bedoel, enkel dat "hekje" bovenop ziet er qua ontwerp niet zo goed uit. Denk je dat dat bovenste deel er altijd op heeft gezeten?Ik zal eens kijken of ik vergelijkbare piano's kan vinden.

De kasten zien er goed uit. Veel fijne details aangebracht qua randen ed, gevlamde nerven op de onderkastjes: zeker kwaliteit. Zelf ben ik geen fan van al dat houtsnijwerk en om eerlijk te zijn denk ik dat ook niet zo goed verkoopt. Wel hele mooie raampjes erin. En als je twee dezelfde hebt, is dat ook een plus Ik zal eens mijn pa vragen of ie het ergens qua plaats en tijd kan thuis brengen. Zelf gok ik 1890 in duitsland/belgie, het heeft een beetje jugendstil, maar durfde niet echt over te stappen van traditionele methodes

[ Bericht 14% gewijzigd door Appelblauwzeegroen op 15-11-2009 14:52:42 ]
Appelblauwzeegroenzondag 15 november 2009 @ 14:49
Ligt er onder dat lelijke zeil in de living dezelfde vloer als in de tv kamer?

Enne, die tafel met dat ingelegde "schaakbord" hout? Erg mooi!!!!

[ Bericht 52% gewijzigd door Appelblauwzeegroen op 15-11-2009 14:59:07 ]
MMachzondag 15 november 2009 @ 15:51
Er hangt een stekker aan die piano, maar ik heb die nog nooit ingestoken (wie weet hoe de electriciteit er aan toe is binnenin dat geval).

Die kasten zijn van een 'set', het is te zeggen, er is nog zo'n kast, maar een variant met een spiegel:




Die kasten zijn totaal mijn smaak niet, maar de eettafel kan ik dan weer wel apprecieren







De vloer is idd dezelfde als die in de tvkamer, maar moet in veel betere staat zijn, gezien die altijd al is beschermd door het -lelijke- zeil.



(en rechts, das mijn vriendin )

Appelblauwzeegroenzondag 15 november 2009 @ 17:26
ik had eerder nog wat dingen over je piano opgezocht, maar fok lag eruit

Ik zag dat je al veel info had gekregen over je piano op Renovatie kamer zus, the aftertalk (deel 6)

Anyway: het pianola museum van Amsterdam zou je mogelijk nog wat meer info kunnen verschaffen. Ze zien er niet rijk uit, dus een vette prijs ervoor vangen van hen wordt lastig Maar misschien hebben ze wel dezelfde piano staan daar, ze hebben er in ieder geval muziekrollen in hun collectie van dezelfde maker. Info zal sowieso wel lukken denk ik.
Enne, hier hebben ze een advertentie van een van hun pianola's... 3500 euro.... http://www.pianola.nl/FramesetNederlands.html

Er zijn meerdere piano's van deze nog bestaand http://www.mmdigest.com/A(...)7/1998.07.30.15.html Je kunt evt ook even naar het serienummer kijken, zou binnenin moeten staan.

Al en al denk ik dat je piano best een hoop waard is, MAAR zie er maar eens een goede koper voor te krijgen. Ik heb door te googlelen nou niet echt een duidelijke markt er voor gevonden, denk dat pianorestaurateurs en taxateurs de beste verkoopplekken kunnen wijzen. Bij de NLse pianolovereniging bemiddelen ze wel tussen kopers en verkopers, mailtje wagen? http://www.pianolavereniging.nl/


Ander onderwerp: Kun je iets vinden van een maker op of in of achter de kasten? Ze zien er vol uit, dus ik kan me voorstellen dat dat weer een onderneming op zich is


Enne..... dat zeil Ik ben heel ver verwijderd van smetvrees, maar zelfs voor mij ziet dat er goor uit. Maar dat gaat vast goed komen

[ Bericht 1% gewijzigd door Appelblauwzeegroen op 15-11-2009 19:47:41 ]
MMachzondag 29 november 2009 @ 14:37
Interessante links daar


Ach, goor... De toplaag met de print is er gewoon afgesleten Vandaag heb ik toch samen met m'n vriendin het zeil verwijderd, ik was benieuwd naar de staat van de vloer eronder. Die blijkt best goed te zijn!





Mijn vingers jeuken om eraan te beginnen, maar ik sta nog geen stap verder met de meubels en/of de piano. Laat staan dat ik weer zin heb om mijn huisgenootjes weer te overtuigen dat het stof de moeite waard is
Na zoveel jaar en zoveel projecten is het nog steeds niet vanzelfsprekend geworden dat ik verderwerk aan dat huis, helaas

Ook de kamer van m'n broer is iets leger (ter herinnering, dat is dus de kamer naast de badkamer).




Wat ik daarvan wil maken: een 2 persoons opklapbed dat het meeste van de tijd weggestoken kan worden, zodat mijn broer er nog kan slapen. Veel archiefruimte voor de administratieve stuff, een grote bureau omdat ik toch redelijk vaak thuis werk, met een beveiligde internetaansluiting en de bureau moet groot genoeg zijn voor bouwtekeningen enzo. Daarnaast wil ik een hoek van de kamer inrichten als hobby fotografiehoek. Daarom zal de hele kamer knalwit zijn. Mijn grote liefde fotografie is namelijk weer aan het oplaaien.


(Kom niet af met reacties als: maar dat gaat toch niet, zo'n kleine kamer als fotostudio, en dan nog een hoek , want het zal wel gaan, trust me on that one )

Ik hoop in de komende weken toch te beginnen aan een van beide ruimtes, ik voel dat ik er weer helemaal zin in krijg.
Appelblauwzeegroenzondag 29 november 2009 @ 14:45
Oeh, MMach die kluszin heeft! Ik verheug me alvast!

Had je broer zijn kamer al zelf aangepakt? De wanden zien er in ieder geval schilder-klaar uit, maar zijn ze dat ook?
Als je zoekt op murphybed kun je veel werkbeschrijvingen vinden van opklapbedden om ideetjes uit te halen. Maar waarschijnlijk ga je iets beters bouwen

[ Bericht 44% gewijzigd door Appelblauwzeegroen op 29-11-2009 20:07:56 ]
Beijtjezondag 29 november 2009 @ 14:51
Gaaf topic!
realbasezondag 29 november 2009 @ 18:03
we gaan weer los !!!
Nintzondag 29 november 2009 @ 22:44
* Nint Gaat er voor zitten en pakt de popcorn
kingofcoolzondag 29 november 2009 @ 23:51
quote:
Op woensdag 11 november 2009 14:07 schreef Appelblauwzeegroen het volgende:
ik heb even gezocht en dit is de piano he?
[ afbeelding ]
Volgens mij... heet dit een pianola

En MMach die kachels wat zien de er gaaf uit,, zeker met de schouw!

Ga je daar nog iets mee doen???? of laat je die zo....
MMachmaandag 30 november 2009 @ 11:05
quote:
Op zondag 29 november 2009 23:51 schreef kingofcool het volgende:

[..]

Volgens mij... heet dit een pianola

En MMach die kachels wat zien de er gaaf uit,, zeker met de schouw!

Ga je daar nog iets mee doen???? of laat je die zo....
Beide kachels op de foto blijven bewaard.
In de woonkamer vervang ik de kapotte mica en blijft voor de rest de stoof zoals het is (misschien wel zo'n lampje erin voor wat sfeerlicht), en wordt ze niet aangesloten op het rookkanaal.
De kamer van m'n broer is er net boven, en ook daar staat een kachel. Je kan het niet direct zien op de foto maar dat is een beauty Art decoachtig van stijl, zeer goede staat, bruin met een rode zweem door de 'verf' en een candycoat finish. Die blijft dus ook bewaard; maar de rugplaat gaat weg (dat is dat bruine paneel achter de kachel). Het is niet mooi genoeg, en als dat weg is kan de kachel verzonken worden in de schouw zonder veel plaats in de kamer te verliezen. Die kachel is wel nog aangesloten op het rookkanaal, maar die aansluiting wordt gesupprimeerd. Het zijn allemaal kolenkachels en hoewel we nog een massa kolen hebben liggen in de tuin, ik zie mezelf niet zeulen met kolen en as.
Quaramaandag 30 november 2009 @ 11:50
Kolenkachels zijn ook niet echt veilig... CO enzo. Wat voor verwarming hebben jullie verder in het huis?
MMachmaandag 30 november 2009 @ 12:26
quote:
Op maandag 30 november 2009 11:50 schreef Quara het volgende:
Kolenkachels zijn ook niet echt veilig... CO enzo. Wat voor verwarming hebben jullie verder in het huis?
Een gewone centrale verwarming op aardgas (in zeer goede staat gelukkig )

Vandaag is het trouwens exact 10 jaar geleden dat m'n vader overleden is. Ik heb een maand of 2 geleden echt honderden foto's van rond die tijd teruggevonden. Ik was het zelf al bijna vergeten van hoe ver we gekomen zijn. Ik plaats er maar een paar, aangezien de gemiddelde fokker al smetvrees krijgt van wat afgesleten zeil op de vloer Goor of niet, it wasn't our choice, en ik kan alleen maar voor mezelf spreken als ik zeg dat ik mijn leven nu veel harder appreciëer dan ik ooit zou doen mocht ik een gewone thuis gehad hebben.

2001

2009


2001

2009


En zo zijn er van elke kamer in huis, zelfs van de tuin

2000

2001

2009
AnneXmaandag 30 november 2009 @ 15:08
Vandaag is dus een rare dag om bij stil te staan.
Ik begrijp dat je niet in wrok omkijkt.

En het is vaker gezegd: je bent een handige man met gouden handen.
En je hebt weer klus- en fotokriebels.
Altijd fijn voor ons lurkers.
MMachzaterdag 5 december 2009 @ 18:04
Ok, there we go. Dan maar zonder toestemming van m'n broer.

We starten dus met:

En de eerste fase is altijd opruimen. Samen met Archont en Lauren (de vriendin) ging dat vlot












Ook weer een mooie spiegel gevonden die ook gebruikt zal worden











En wat het allemaal wordt, dat zien jullie wel...
Nintzaterdag 5 december 2009 @ 18:15
Laat je die wand (laatste foto) staan of haal je die eruit?
Judeljuudzaterdag 5 december 2009 @ 18:23
MMach! Wat leuk...een nieuw project!

Ik had nog een vraag over die foto uit 2001, die waarop dat jongetje (jij waarschijnlijk?) staat. Wat staat hij of sta jij daar te doen? Sorry als ik te nieuwsgierig overkom hoor, maar dat ben ik nou eenmaal.
Duderellazaterdag 5 december 2009 @ 18:32
Zet 'm op Mmach!

En wat een mooie vriendin heb je.
MMachzaterdag 5 december 2009 @ 18:59
quote:
Op zaterdag 5 december 2009 18:15 schreef Nint het volgende:
Laat je die wand (laatste foto) staan of haal je die eruit?
Achter die wand zit de badkamer, dus die laat ik wel staan . Maar de wand zal een soort meubelstuk worden om ruimte te winnen. De badkamer zal dan ook een soort van ensuite zijn (dat kadert in een groter geheel, want (heel veel) later wil ik deze kamer en mijn kamer samenvoegen tot 1 grote slaapkamer met badkamer.
quote:
Op zaterdag 5 december 2009 18:23 schreef Judeljuud het volgende:
MMach! Wat leuk...een nieuw project!

Ik had nog een vraag over die foto uit 2001, die waarop dat jongetje (jij waarschijnlijk?) staat. Wat staat hij of sta jij daar te doen? Sorry als ik te nieuwsgierig overkom hoor, maar dat ben ik nou eenmaal.
Dat ben ik idd Ik was op die foto de stalen veren aan het knippen uit de onderkant van de zetel. Als je naar het stort gaat moet alles immers gescheiden zijn in metaal/brandbaar grofvuil.
quote:
Op zaterdag 5 december 2009 18:32 schreef Duderella het volgende:
Zet 'm op Mmach!

En wat een mooie vriendin heb je.
Ty en Ty
Appelblauwzeegroenzaterdag 5 december 2009 @ 22:04
Gaaf dat je begonnen bent. Mooie spiegel is dat.

Klopt het nou dat de muren al redelijk afgewerkt zijn? Ik ben benieuwd wat je met die wand en inbouwbed gaat doen.......
rub3nzaterdag 5 december 2009 @ 23:36
Allereerst TOPWERK! Echt super gaaf en mooi! Ook een zeer mooi huis, die hoge plafonds echt super!

En je oog voor details is fenomenaal! In de afwerking... pff gewoon super.

Ik heb je andere topic ook even doorgelezen.
Ik ben echter heel benieuwd naar het verhaal achter dit huis. En heb een paar vragen die in mij oprijzen! Heeft iemand een linkje waar ik die verhalen kan vinden? Hij rept in zijn openingspost over andere topics, maar echt vinden doe ik die niet!
sander89zaterdag 5 december 2009 @ 23:55
quote:
Op zaterdag 5 december 2009 23:36 schreef rub3n het volgende:Ik ben echter heel benieuwd naar het verhaal achter dit huis. En heb een paar vragen die in mij oprijzen! Heeft iemand een linkje waar ik die verhalen kan vinden? Hij rept in zijn openingspost over andere topics, maar echt vinden doe ik die niet![/sub]
Gewoon bij het eerst echte MMach topic beginnen: Renovatieprojectje: de fitness room die bar werd
Je vind al zijn topics het makkelijkst via zijn geschiedenis.

Zijn aardig wat topics, maar zijn allemaal zeker de moeite waard om ze door te lezen.
Maringozondag 6 december 2009 @ 09:20
Ziet er super uit MMach!
veritazondag 6 december 2009 @ 09:42
Tsjonge MMach, wat ga je weer als een speer
Rewimozondag 6 december 2009 @ 10:23
En weer een nieuw project Wat voor vloer heeft je broers kamer? Ik zie iets blauwigs maar dat zal wel zeil o.i.d. zijn denk ik? Er zit vast ook een (hopelijk mooie) houten vloer onder. En de kachel is

De TV-kamer ziet er prachtig uit trouwens
Blue-eyeszondag 6 december 2009 @ 12:16
Ik ga het ook weer vol bewondering volgen, veel succes
MMachzondag 6 december 2009 @ 12:31
quote:
Op zondag 6 december 2009 10:23 schreef Rewimo het volgende:
En weer een nieuw project Wat voor vloer heeft je broers kamer? Ik zie iets blauwigs maar dat zal wel zeil o.i.d. zijn denk ik? Er zit vast ook een (hopelijk mooie) houten vloer onder. En de kachel is

De TV-kamer ziet er prachtig uit trouwens
Deze keer ga ik opteren voor tapijt
-leuk voor de voetjes
-er is een overgang van oud hout naar nieuw hout (ter hoogte van de badkamer) waarvan beiden niet alleen een andere maat hebben, maar ook nog eens van een ander soort hout zijn. Ik ga nooit tevreden zijn met die overgang dus ga ik er mijn tijd ook niet aan spenderen.
-ik moet nog een stuk van de vloer mollen omdat ik wat electriciteitsleidingen wil leggen voor de kamer eronder (de woonkamer) zodat ik daar toch die leiding kan wegwerken die ik in de tv kamer niet kon wegwerken (leiding dwars over het plafond)

Intussen tijd voor een vertrouwde foto:


Wat wil zeggen dat ik daar ook aan de electriciteit ben begonnen.




Dat zou normaal gezien niet zo heel moeilijk moeten zijn. Ik voorzie 3 stopcontacten in 3 hoeken van de kamer en een dimmer naast de deur. De horizontale leidingen zullen via een verlaagd plafond (10cm) lopen. In dat verlaagde plafond een 10 tal dimbare halogeenspotjes.
Olezondag 6 december 2009 @ 15:20
Oeh ik ga deze ook weer volgen
groggyzondag 6 december 2009 @ 15:24
ik weet zeker dat je het weer prachtig weet te maken, maar enig idee wat je broer gaat vinden?
je pikt nu toch een beetje zijn kamer in of?
Saisaizondag 6 december 2009 @ 15:28
jeetje wat ene klus zeg.. maar wat wordt het ontzettend mooi!

heb je eraan gedacht om de antieke meubels creme te verven? (aangezien je ze niet mooi vind) ze hebben dan meteen een heel andere look, althans ik vind het dan ineens wel mooie kasten.
Vonkenboerzondag 6 december 2009 @ 22:20
Het ziet er nu al goed uit Benoit !
Ben benieuwd of je er net zo'n mooie kamer van gaat maken als de rest van het huis

Maar jou kennende komt dat vast wel goed !

(toch wel een stofmasker opgehad bij het slijpen ? )
sjaaksparkzondag 6 december 2009 @ 23:15
volg dit natuurlijk ook weer..... Ben wel nieuwsgierig naar wat je met al die spullen die in de kamer waren hebt gedaan. Ik neem aan dat alles niet terug komt.
MMachmaandag 7 december 2009 @ 11:26
quote:
Op zondag 6 december 2009 15:24 schreef groggy het volgende:
ik weet zeker dat je het weer prachtig weet te maken, maar enig idee wat je broer gaat vinden?
je pikt nu toch een beetje zijn kamer in of?
Die kamer krijgt ie gewoon terug na 1 maand hoor, net zoals m'n zus de hare. Hij heeft er al 3 jaar niet meer geslapen...
quote:
Op zondag 6 december 2009 15:28 schreef Saisai het volgende:
jeetje wat ene klus zeg.. maar wat wordt het ontzettend mooi!

heb je eraan gedacht om de antieke meubels creme te verven? (aangezien je ze niet mooi vind) ze hebben dan meteen een heel andere look, althans ik vind het dan ineens wel mooie kasten.
Ik heb er al aan gedacht, maar m'n zus steigert bij die gedachte, and that's the end of it Ze zijn evenveel van haar als van mij, dus heeft ze er evenveel over te zeggen.

@ Vonkenboer: ik wist dat ik iets had vergeten.
quote:
Op zondag 6 december 2009 23:15 schreef sjaakspark het volgende:
volg dit natuurlijk ook weer..... Ben wel nieuwsgierig naar wat je met al die spullen die in de kamer waren hebt gedaan. Ik neem aan dat alles niet terug komt.
Wat zeker terugkomt is de administratie (die hopen papier ), zij het dan iets ordelijker. Voor de rest: het bed (in een andere vorm), de kachel (als decoratieobject) en die antieke spiegel (als decoratie en rode draad met de andere kamers in het huis)
fespomaandag 7 december 2009 @ 11:36
leuk
elvymaandag 7 december 2009 @ 17:15
Oe! Daar gaan 'we' weer! Leuk!!
Ben erg benieuwd wat voor moois je er weer van gaat maken MMach, zeker ook omdat ik eigenlijk niet zo van tapijt houd.... Maar ik weet zéker dat je er iets moois van gaat maken, en eigenlijk ook wel heel tof dat die leiding (uit de tv kamer) nu dan tóch nog weggewerkt kan worden!
Succes!

ps: ow, en dat langere haar staat je leuk! (haha, zelfs verstopt onder het stof!)
MMachmaandag 7 december 2009 @ 19:26
quote:
Op maandag 7 december 2009 17:15 schreef elvy het volgende:
.... en eigenlijk ook wel heel tof dat die leiding (uit de tv kamer) nu dan tóch nog weggewerkt kan worden!
....
Dat is helaas niet het geval. Ik kan wel al de leiding klaarleggen voor ik aan de woonkamer start
Maar het is niet uitgesloten dat ik ook mijn kamer (boven de tv kamer) nog eens opnieuw aanpak, en dan kan ik ook daar de leiding wegwerken (hoewel ze mij tot op heden nog niet stoort)

Ik heb een erg drukke week voor de boeg, dus ik weet niet of er veel updates gaan zijn. Toch heb ik nog snel de electriciteit in de muren gelegd. Op de foto is dat al de 2de laag, de eerste is cement.



Finchdinsdag 8 december 2009 @ 18:41
quote:
Op maandag 30 november 2009 12:26 schreef MMach het volgende:

2001
[ afbeelding ]
Klusbelgje
MMachdinsdag 8 december 2009 @ 20:39
Intussen verder gewerkt aan het rachelwerk, maar nog niet zo heel veel gedaan. Sterk genoeg in elk geval




q.e.d.
AnneXdinsdag 8 december 2009 @ 21:01
en als je er met zijn tweeën aan gaat hangen?

Waarom zien zg. kleine stappen bij jou eruit als mijlpalen.
Even tussendoor een rachelwerk aanbrengen !
Beijtjedinsdag 8 december 2009 @ 21:02
Haha, zeg dat wel!
MMachdinsdag 8 december 2009 @ 21:33
quote:
Op dinsdag 8 december 2009 21:01 schreef AnneX het volgende:
en als je er met zijn tweeën aan gaat hangen?

Waarom zien zg. kleine stappen bij jou eruit als mijlpalen.
Even tussendoor een rachelwerk aanbrengen !
Dat ging ook, maar dan was er niemand om foto's te nemen

Edit:


En ik heb ook wat voortgedaan


[ Bericht 17% gewijzigd door MMach op 08-12-2009 22:22:39 ]
Appelblauwzeegroendinsdag 8 december 2009 @ 23:19
Wat voor plafond zat er eigenlijk in? Ik neem aan dat je niet aan een varkenshaar-plakaat hangt
Nintdinsdag 8 december 2009 @ 23:23
quote:
Op dinsdag 8 december 2009 21:33 schreef MMach het volgende:

[..]

Dat ging ook, maar dan was er niemand om foto's te nemen

Edit:
[ afbeelding ]

En ik heb ook wat voortgedaan
[ afbeelding ]
Het word een fitnessruimte
MMachwoensdag 9 december 2009 @ 09:36
quote:
Op dinsdag 8 december 2009 23:19 schreef Appelblauwzeegroen het volgende:
Wat voor plafond zat er eigenlijk in? Ik neem aan dat je niet aan een varkenshaar-plakaat hangt
Dat is wel degelijk zo'n plafond, maar daarboven zitten wel om de +-50cm balken van 18cm hoog. Die kunnen dus erg veel dragen.
Je kan aan de kleur van de plaaster zien waar ergens een balk loopt, daar sla je een nagel in met een grote platte kop. Daaraan hang je zo'n magnetisch laserlijn geval, en daaruit kan je afleiden waar je precies moet schroeven.
twentemeisjewoensdag 9 december 2009 @ 10:27
Volgens mij zal er op FOK! nooit een grotere klusheld zijn dan jij, respect!

Wat een contrast met die oude foto's, en wat een voldoening moet dat geven om zo'n verandering te bewerkstelligen.
Dagoduckwoensdag 9 december 2009 @ 13:11
Tvp.

Ik heb dus net 3 uur lang die oude topics van je zus d'r kamer gelezen.
Olewoensdag 9 december 2009 @ 13:47
quote:
Op woensdag 9 december 2009 13:11 schreef Dagoduck het volgende:
Tvp.

Ik heb dus net 3 uur lang die oude topics van je zus d'r kamer gelezen.
Wat is ie goed he!
Dagoduckwoensdag 9 december 2009 @ 14:01
quote:
Op woensdag 9 december 2009 13:47 schreef Ole het volgende:

[..]

Wat is ie goed he!
Jammer dat de foto's vanaf deel 4 het niet meer doen
net toen hij de plinten erin ging zetten
perpentijntjewoensdag 9 december 2009 @ 22:10
quote:
Op dinsdag 8 december 2009 21:01 schreef AnneX het volgende:
en als je er met zijn tweeën aan gaat hangen?
Ah, daarom dat ik nog eens aan die verdomde balk moest gaan hangen
Dagoduckwoensdag 9 december 2009 @ 23:03
Wilden jullie nou die dingen eraf hebben?
of testen hoe sterk ze vast zaten?
Reesewoensdag 9 december 2009 @ 23:25
Mmach, ik had het al eens eerder gevraagd, maar waarschijnlijk heb je het niet gelezen tussen alle terechte jubelposts , maar heb je in de badkamer een speciale verf gebruikt ivm vocht? En heb je op die muren ook weer het door jou zo geliefde glasvlies gebruikt en daarna geschilderd?

Ik ben u op voorhand zeer erkentelijk voor het antwoord

Is Perpentijntje trouwens dezelfde charmante dame als op de vorige foto's? Oftewel MrsMach?
perpentijntjedonderdag 10 december 2009 @ 19:15
quote:
Op woensdag 9 december 2009 23:25 schreef Reese het volgende:
Mmach, ik had het al eens eerder gevraagd, maar waarschijnlijk heb je het niet gelezen tussen alle terechte jubelposts , maar heb je in de badkamer een speciale verf gebruikt ivm vocht? En heb je op die muren ook weer het door jou zo geliefde glasvlies gebruikt en daarna geschilderd?

Ik ben u op voorhand zeer erkentelijk voor het antwoord

Is Perpentijntje trouwens dezelfde charmante dame als op de vorige foto's? Oftewel MrsMach?
Helaas,ik ben het wel ooit geweest, maar er is een andere MrsMach gekomen :-)
MMachdonderdag 10 december 2009 @ 19:53
quote:
Op woensdag 9 december 2009 23:25 schreef Reese het volgende:
Mmach, ik had het al eens eerder gevraagd, maar waarschijnlijk heb je het niet gelezen tussen alle terechte jubelposts , maar heb je in de badkamer een speciale verf gebruikt ivm vocht? En heb je op die muren ook weer het door jou zo geliefde glasvlies gebruikt en daarna geschilderd?

Ik ben u op voorhand zeer erkentelijk voor het antwoord

Is Perpentijntje trouwens dezelfde charmante dame als op de vorige foto's? Oftewel MrsMach?
Tiens, ik dacht dat ik dat al eens had beantwoord had hoor
Maar dat is vochtbestendige badkamerverf op glasvlies. Met een ventilator met hoog debiet en voldoende ventilatie (deur laten openstaan na douchen) verwacht ik ook geen afbladderende verf oid. Er is dan ook weinig damp te bespeuren na badkamergebruik.

Op sommige foto's is het idd Perpentijntje (die intussen ongeveer een jaar m'n lief niet meer is, maar intussen wel een van m'n beste vriendinnen is geworden).
Dus voor de goede orde:
Perpentijntje (zwartharige charmante dame):


En nu heb ik sinds een maand of 2 een vriendin (die niet op dit forum zit overigens) en die je dus ook af en toe op de foto's ziet:
Lauren (roodharige charmante deerne):

(blijf ik een machtig mooie foto vinden, ook al heb ik hem zelf niet gemaakt )

Maargoed, dat is offtopic -in dit topic althans-
Ik ben pas thuis van een stressgevulde dag en natuurlijk zijn alle winkels alweer dicht waardoor ik niet echt kan voortdoen
Ou-Tannudonderdag 10 december 2009 @ 21:20
sodeju! jij hebt weinig last van de crisis !

Keep um Going!
MMachdonderdag 10 december 2009 @ 22:16
In plaats van verder te doen met het rachelwerk ben ik dan deels bezig geweest met het dichtmaken van het plafond. 3 van de 8 (of 9, weet ik nog niet) spotjes zijn ook al voorzien, net zoals de electriciteit. Ik heb die nog niet kunnen testen, maar dat staat volgende week op het programma.




MMachzaterdag 12 december 2009 @ 20:21
Ik dacht gisteren: laat ik m'n broer alvast inlichten dat ik zijn kamer onder handen neem, zodat de shock niet te groot is als hij het ziet. Hij was werkelijk ziedend 'omdat ik geen respect toonde voor zijn privé en dat de kamer sentimentele waarde heeft, etc..' In my defense is er niets van zijn zaken weggegooid en komt alles na de renovatie gewoon terug, woont hij al 3 jaar niet meer bij ons thuis en betaal ik 95% van de verbouwingen uit eigen zak. Ik moet eerlijk zeggen mijn verbouwmoed me al lang in de schoenen was gezonken mocht ik op dit forum niet zoveel schouderklopjes gekregen hebben en m'n naaste vrienden me niet zouden aanmoedigen om voort te doen. Appreciatie krijgen van iedereen, behalve van diegene waarvoor je het doet is om op z'n zachtst te zeggen ontmoedigend.

Wat me dan wel bijzonder veel plezier doet is dat mijn kleine zus die vroeger ongeveer dezelfde houding had, intussen toch al bijdraait. Zo heeft ze net met haar vriend een kerstboom gezet Dat is echt meer dan 15j geleden dat hier nog eens een kerstboom heeft gestaan.


Dus of m'n broers kamer afgewerkt zal worden hangt er grotendeels van hem af. Zolang de storm niet in volle kracht losbreekt klus ik dus nog even snel verder.

Het plafond zit bijna dicht:




En dit krijg je als je aan je vriendin vraagt om wat overzichtsfoto's van de werkzaamheden te nemen
Dagoduckzaterdag 12 december 2009 @ 20:47
Als hij er toch al 3 jaar niet meer woont, who cares
bleibleizaterdag 12 december 2009 @ 20:56
Dat is wel redelijk zaad, zo een reactie.
Kan je die gast niet gewoon uitkopen ofzo?
Heeft ie niets meer te zeggen over het huis en je verbouwingen.
Met als bijkomende voordeel dat hij niet meer kan profiteren van de waardevermeerdering die je realiseert in het huis. Blijven de familiaire banden okee en zit je niet meer met dit domme gelazer van iemand die je werk niet waardeert.
Duderellazaterdag 12 december 2009 @ 22:19
Gewoon doordoen Benoit. Laat je broer maar brommen!

Hangen jullie nog een leuke lamp in de TV-kamer?
Rewimozaterdag 12 december 2009 @ 22:28
Je broer is een sufferd. Zo.

Hopelijk ziet ie dat binnenkort zelf ook in
Appelblauwzeegroenzaterdag 12 december 2009 @ 22:30
Klote hoor, die reactie van je broer. Maar waarschijnlijk draait ie wel bij als het uiteindelijk af is. Wat wil hij nou liever: een kamer die verbouwd wordt door hemzelf terwijl hij er niet meer woont, wel geheel naar zijn idee OF een kamer die AF is, netjes afgewerkt, die waardevermeerderend is?

[ Bericht 48% gewijzigd door Appelblauwzeegroen op 12-12-2009 22:36:12 ]
Maringozondag 13 december 2009 @ 09:24
Ach, hij ziet niet hoe mooi het wordt, dat scheelt als ie terug is
Jannukzondag 13 december 2009 @ 09:28
Awww MMach, wat een rotreactie van je broer!
Waarschijnlijk heeft hij niet eens in al die 3 jaar een kijkje genomen in je topics, want dan had hij wel gezien dat hij er alleen maar profijt van heeft!
Je bent een klusheld!!
Ou-Tannuzondag 13 december 2009 @ 10:41
quote:
Op zondag 13 december 2009 09:28 schreef Jannuk het volgende:
Awww MMach, wat een rotreactie van je broer!
Waarschijnlijk heeft hij niet eens in al die 3 jaar een kijkje genomen in je topics, want dan had hij wel gezien dat hij er alleen maar profijt van heeft!
Je bent een klusheld!!
precies man..

je broer moet blij wezen met zo`n handig broertje als jij!
MMachzondag 13 december 2009 @ 15:53
quote:
Op zaterdag 12 december 2009 22:19 schreef Duderella het volgende:
Gewoon doordoen Benoit. Laat je broer maar brommen!

Hangen jullie nog een leuke lamp in de TV-kamer?
Dat moet je vragen aan Perpentijntje, zij zou iets meer dan een maand geleden een luchter kiezen
quote:
Op zaterdag 12 december 2009 22:30 schreef Appelblauwzeegroen het volgende:
Klote hoor, die reactie van je broer. Maar waarschijnlijk draait ie wel bij als het uiteindelijk af is. Wat wil hij nou liever: een kamer die verbouwd wordt door hemzelf terwijl hij er niet meer woont, wel geheel naar zijn idee OF een kamer die AF is, netjes afgewerkt, die waardevermeerderend is?
quote:
Op zondag 13 december 2009 09:28 schreef Jannuk het volgende:
Awww MMach, wat een rotreactie van je broer!
Waarschijnlijk heeft hij niet eens in al die 3 jaar een kijkje genomen in je topics, want dan had hij wel gezien dat hij er alleen maar profijt van heeft!
Je bent een klusheld!!

Dat heeft hij in elk geval nog niet gedaan. Hij is er namelijk tegen dat ik over mijn verbouwingen stoef (=Vlaams voor pochen), zie ergens in m'n allereerste topic
En dat hij (en alle andere familieleden) er profijt van hebben dat wil er bij hen maar niet in. Mijn broer denkt dat ik de kosten nooit kan krijgen uit de meerwaarde die de verbouwingen betekenen (let alone dat hij denkt dat die verbouwingen een meerwaarde betekenen). Maar ik spendeer meestal maar 1à2000¤ per kamer (meestal minder), en volgens mij is de waarde van een afgewerkt huis, groter dan de som van al die kostprijzen. De honderden, misschien zelfs 1000den werkuren die er van mij inzitten, die zijn dan weer gratis. Wat wil dat zeggen? Als dit huis verkocht wordt, dan wordt iedereen er rijker van, zonder er ook maar 1 werkuur of 1cent ingestoken te hebben. Als ik het wil kopen, dan ga ik nog meer moeten betalen omdat ik het zelf in orde heb gebracht Dat is een absurde situatie, overduidelijk voor iedereen die rationeel kan nadenken. Maar geen van de anderen schijnt dit te begrijpen ("niemand vraagt je toch om het te doen?"). Ik kan alleen maar hopen dat als puntje bij paaltje komt, ze alsnog goed nadenken over wat ik doe. Langs de andere kant, mensen die nog nooit verbouwd hebben, hebben dan ook geen notie over tijd/kosten


Maar goed, laten we daarover ophouden, daar gaat dit topic niet over en ik jaag me op als ik irrationaliteit bij andere mensen zie.


De electriciteit zou nu compleet moeten zijn. Alle stopcontacten werken, alle lampjes zijn aangesloten. De lampjes kan ik nog niet testen omdat ik nog geen gepaste transformator heb gekocht. Eens die geinstalleerd is en alles werkt, kan ik de rest van het plafond dichtdoen.
Appelblauwzeegroenzondag 13 december 2009 @ 16:20
Tja, blijft moeilijk, dat gedoe met die broer van je. Gelukkig zijn je zussen wel redelijk om toch?

Je hoeft alleen maar naar de achtergevel voor en na het schilderen te kijken om te zien of het waardevermeerderend is. Of naar het feit dat er nu een zeer nette badkamer in zit, terwijl hiervoor niet eens een badkamer was. Of dat er geen ingestort plafond meer is in je bar......enz enz.... Nee joh, dat maakt niks uit qua waarde

Je hebt trouwens wel het voordeel dat alle apparaten en veel bouwmaterialen al in huis zijn. Dat is bij veel klussen toch een grote kostenpost.

Ideetje: Als je een makelaar of taxateur kent, kun je die eens vragen om een ruwe schatting obv voor en na foto's te laten doen.... Misschien dat dat zijn ogen opent??

[ Bericht 4% gewijzigd door Appelblauwzeegroen op 13-12-2009 16:27:35 ]
bl0emetjEzondag 13 december 2009 @ 16:30
Mmach, ik vind dat je het geweldig doet!
Zoals ik het zie, is het een eerbetoon aan het huis en zijn bewoners. Je geeft het huis zijn waardigheid terug, zijn glorie. Je bent altijd hartstikke bescheiden en wij zijn hier met zijn allen gewoon trots op je!

En ik denk dat het bij je broer ook ooit wel zal bijdraaien, zoals bij je zus gebeurd.
Op een dag kan hij hopelijk in zien dat het huis weer 'het huis' is, want zoals het overkomt is hij bang dat hij 'zijn huis' verliest. Maar eigenlijk is het tegendeel waar, het huis wordt juist weer het huis.

Dat er bijvoorbeeld weer een kerstboom kan en mag staan, voor zoiets is een huis bedoelt, als een fijn dak boven het hoofd, een plek waar mensen die elkaar liefhebben samen kunnen genieten van elkaar en de warmte in de winter, de vogels in de tuin in de zomer. Waar iedereen zich fijn voelt en op zijn gemak.
In mijn ogen krijgt het huis nu weer terug waar het oorspronkelijk voor bedoelt is, die plek voor jullie waar je je thuis kunt voelen.

Ik hoop dat je broer het uiteindelijk ook mooi zal vinden!
En steek je energie maar in de verbouwing en niet in de rot reactie van je broer, al begrijp ik best dat het gewoon rot is als hij zo reageert. Steek je energie in je eigen doelen en hopen dat je broer het uiteindelijk waardeert dat jij die energie daarin hebt gestoken.

Een knuffel voor de goede moed!

maokzondag 13 december 2009 @ 19:18
quote:
Op zaterdag 12 december 2009 20:21 schreef MMach het volgende:
-knip-

En dit krijg je als je aan je vriendin vraagt om wat overzichtsfoto's van de werkzaamheden te nemen
[ afbeelding ]
MMachmaandag 14 december 2009 @ 14:46
Gisteren is m'n broer dan naar huis gekomen en hij was weer helemaal relax (al is hij niet gaan kijken) en heeft hij er geen woord over gezegd. Works for me. Het zal vooral onder invloed van stress geweest zijn vermoed ik.

Over stress gesproken, ik heb vandaag congé gepakt om nog eens te kunnen ontspannen van het madhouse dat m'n werk is. M'n gsm staat al de hele morgen roodgloeiend, maar ik kan dan toch voortdoen.

Ik heb de trafo geplaatst (ik prefereer 12V halogeenspots ipv die van 230V omdat de lichtopbrengst/verbruik/levensduur veel beter is, ook al komen ze dubbel zo duur uit in totaal). Er zitten nu 8 spots van 20Watt in het plafond, om wat speling te hebben zit er een trafo van 250W in, dus indien nodig kan ik op wat plaatsen straffere spots steken (bijvoorbeeld boven de bureau). Toch denk ik dat dit voldoende is, omdat ik toch vooral sfeerlicht wil hebben. Vanavond zie ik wel hoe het zit met de lichtopbrengst in het donker.
in het plafond:

van buiten gezien:

van binnen gezien:
AnneXmaandag 14 december 2009 @ 14:51
gekke broer, bedoel ik lief.

Leuk dat voortgaan voor jou ontspannend werkt in de stress.

Ga zo voort...

en dan de gevel?
Dagoduckmaandag 14 december 2009 @ 14:58
quote:
Op maandag 14 december 2009 14:46 schreef MMach het volgende:
Gisteren is m'n broer dan naar huis gekomen en hij was weer helemaal relax (al is hij niet gaan kijken) en heeft hij er geen woord over gezegd. Works for me. Het zal vooral onder invloed van stress geweest zijn vermoed ik.

Over stress gesproken, ik heb vandaag congé gepakt om nog eens te kunnen ontspannen van het madhouse dat m'n werk is. M'n gsm staat al de hele morgen roodgloeiend, maar ik kan dan toch voortdoen.

Ik heb de trafo geplaatst (ik prefereer 12V halogeenspots ipv die van 230V omdat de lichtopbrengst/verbruik/levensduur veel beter is, ook al komen ze dubbel zo duur uit in totaal). Er zitten nu 8 spots van 20Watt in het plafond, om wat speling te hebben zit er een trafo van 250W in, dus indien nodig kan ik op wat plaatsen straffere spots steken (bijvoorbeeld boven de bureau). Toch denk ik dat dit voldoende is, omdat ik toch vooral sfeerlicht wil hebben. Vanavond zie ik wel hoe het zit met de lichtopbrengst in het donker.
in het plafond:
[ afbeelding ]
van buiten gezien:
[ afbeelding ]
van binnen gezien:
[ afbeelding ]
In welk huis is dit dan?

[ Bericht 0% gewijzigd door Dagoduck op 14-12-2009 15:05:19 ]
MMachmaandag 14 december 2009 @ 15:01
@AnneX: de gevel is voorlopig het verste van m'n prioriteiten, na de tuin zelfs :p Dat is iets voor binnen een jaar of 2 denk ik, deze zomer wil ik immers beginnen aan de achterbouwafbraak enzo.

@Dagoduck, dat is nog steeds hetzelfde huis gewoon het ouderlijke
AnneXmaandag 14 december 2009 @ 15:04
dat vroeg ik - van de voorgevel - omdat ik voor het eerst een aanzicht zie.
En ik herinner mij hoe je met de steigers en zus de achtergevel zo mooi hebt verfraaid.

Laat je niet opjutten hé, door ons.
Dagoduckmaandag 14 december 2009 @ 15:05
quote:
Op maandag 14 december 2009 15:01 schreef MMach het volgende:
@AnneX: de gevel is voorlopig het verste van m'n prioriteiten, na de tuin zelfs :p Dat is iets voor binnen een jaar of 2 denk ik, deze zomer wil ik immers beginnen aan de achterbouwafbraak enzo.

@Dagoduck, dat is nog steeds hetzelfde huis gewoon het ouderlijke
Maar die gevel had je toch al opgeknapt?
MMachmaandag 14 december 2009 @ 15:08
Ahja, jullie bedoelen de achtergevel. De achtergevel is al gedaan, de voorgevel nog niet:

Als daar ooit aan wordt begonnen, dan zal die er nagenoeg hetzelfde komen uit te zien: knalwit en in originele staat.
Archontmaandag 14 december 2009 @ 15:09
@dagoduck: enkel de achtergevel is opgenkapt geweest
Dagoduckmaandag 14 december 2009 @ 15:14
Ik zal wel in de war zijn , ik dacht dat er nog een tuin aan zat
die zit natuurlijk weer aan de andere kant

edit: waarom is dat onderste raam dicht? is dat die muur in die kamer met die tv die je opgeknapt hebt?
waarbij je toen je net begon met opknappen nog zag dat het dichtgemetseld was?

edit: ohnee ook niet daar zit gewoon een rolluik voor

Ik zeg niets
Archontmaandag 14 december 2009 @ 15:17
@dagoduck, daar zit nog een andere kamer achter die op de tv kamer uitkomt. is voor warmte en inkijk denk ik zo dat dat luik naar beneden is
Quaramaandag 14 december 2009 @ 15:26
Waar de de BA-bus?
Hebben ze geen parkeerplaatsen voor 't huis in België? (als in je mag zo voor de deur parkeren op de straat)
MMachwoensdag 16 december 2009 @ 11:48
De BA bus staat wat verder, en je mag gewoon parkeren voor de deur, nu was er gewoon veel plaats

En dan nu belangrijk -en slecht- nieuws:
Na de zoveelste discussie over ik die het huis een thuis wil maken (zoals iemand zo goed kwam te zeggen) met mijn broer en zussen, geef ik het op. Ik stop vanaf vandaag gewoon met alles. Verschillende redenen:
-mijn broer en zussen appreciëren mijn werk niet
-zij vinden het geen meerwaarde en zien niet in dat zij er later wel door varen.

Financieel gezien is dit voor mij namelijk erg dom om te blijven investeren in dit huis. Mijn kleine zus woont hier zeker nog 1,5jaar (ze studeert nog), dus in die tijd kan ik het niet kopen. Het is namelijk m'n plan om het huis helemaal over te kopen. Meer nog, ik ben bezig met een haalbaarheidsstudie en deze week komt nog een schatter om het huis te schatten. Blijf ik renoveren, dan stijgt de waarde verder en moet ik later een hogere prijs betalen voor het huis (mijn broer en zussen willen geen rekening houden met het werk dat ik er al in gestoken hebt, puur omdat niemand het aan mij heeft gevraagd om dat te doen ). Ik wil me daar niet meer in opjagen, ik wil er ook geen familievete door laten ontstaan, maar hoop in elk geval toch dat zij binnen zoveel jaar gaan inzien wat werkuren waard zijn.
Het allermoeilijkste zal voor mij zijn om me 1.5jaar gedeisd te houden en niets meer te repareren/renoveren...

Dat wordt uiteraard een fikse lening voor mij, op dit moment vermoedelijk onhaalbaar. Gezien mijn hoge graad op mijn werk heb ik dan wel een mooi loon, ik heb ook een proefperiode van -toevallig- 18 maanden in totaal. Op mijn werk zijn ze tevreden, en ik ben er tevreden over, dus ik verwacht niet echt problemen op dat vlak, maar vind het wel te riskant om in een proefperiode een 200k lening aan te gaan. Van zodra mijn vriendin vast werk heeft verdienen we samen wel voldoende voor zo'n lening.
Omdat dit huis te groot is voor maar 2 mensen, wil ik wel nog 1 of 2 studenten/vrienden/... laten inwonen eens het huis van mij zou zijn. Maar waar ik mensen ga vinden die dat ( nog even wonen in een niet afgewerkt huis waar constant aan gewerkt zal worden) willen?

Dit is dus geen K&W vaarwel, maar een tot ziens. Ik vind dit echt een jammer besluit, maar er zijn geen andere opties over waar ik zelf niet gigantisch slechter van word.
Guppywoensdag 16 december 2009 @ 11:56
Benoit Wat een klote situatie...
bleibleiwoensdag 16 december 2009 @ 11:57
Vaak kan een taxateur ook wel wat zeggen over de waarde van voor de verbouwing.
Je hebt genoeg foto's van het werk, dus ik zou het zeker niet laten om te proberen er 2 aparte taxaties uit te krijgen. 1 voor verbouwing en 1 na verbouwing.

Kan je achteraf altijd nog beslissen of het je de moeite waard is om nog te steggelen over welke prijs je gaat betalen voor het huis.
Ou-Tannuwoensdag 16 december 2009 @ 12:10
quote:
Op woensdag 16 december 2009 11:56 schreef Guppyfriend het volgende:
Benoit Wat een klote situatie...
eensch!

maar wel 1.5 jaar om bergen inspiratie op te doen, plannen maken etc !
AnneXwoensdag 16 december 2009 @ 13:39
Onbegrijpelijk ! dat volwassen mensen dit niet inzien.

Behalve je studerende zus + konijn + vriend die er vast heel blij mee zijn.
De anderen wonen - vermoed ik - niet in zo'n krot ALS het was.
En vinden dat je er genoegen mee moet nemen?

Gelukkig heb je de keuken en badkamer en tv kamer mét K boom en je eigen kamer.
Flikker de zooi van je broer in een doos terug in zijn kot.

En ga 18 maanden plannen maken en plezier maken met je lief.

Wij (ik) ben wel benieuwd wat de taxateur gaat roepen.

Succes en veel sterkte.
Dagoduckwoensdag 16 december 2009 @ 13:43
Nu mag het publiek hier mij helpen
Appelblauwzeegroenwoensdag 16 december 2009 @ 14:06
Jee, wat zuur Mmach!

Je broers en zussen hebben natuurlijk wel een punt, maar ik vind het nogal lullig. Ik zou het je denk ik wel gunnen om een groter deel te krijgen ivm je investeringen (tijd en geld) in het huis. Maar als ze bij hun mening blijven, doe je daar weinig tegen.

Wel zou ik, als ik jou was, de taxateur een uitspraak laten doe over de toegevoegde waarde door de verbouwingen. Mogelijk kun je toch nog iets afspreken met je familie hoe de gecreeerde extra waarde door verbouwingen aan jou ten goede komt, terwijl het pand zoals het was gewoon door 5 (toch?) gesplitst wordt....

Trouwens: weet je zeker dat jij de enige bent van jullie die er wil blijven wonen? Staat dat andere pand ook nog te koop of zijn daar andere plannen voor?

Ik denk trouwens dat je weinig problemen zal hebben om een paar studenten te vinden als huisgenoot. Je klinkt als een toffe gast en niet als creepy huisbaas
heartworkwoensdag 16 december 2009 @ 15:05
familie icm erfenis/zaken lijkt altijd wel verkeerd te gaan.

Ik vind het heel spijtig, maar kan je geen enkele tip geven over hoe je dit nou kan oplossen. Enkel mijn medeleven tonen.

Kop op TS. Komt goed. Ik hoop dat er een situatie ontstaat waarin ieder zijn eerlijke deel uit haalt. Heel veel succes.
stijn_woensdag 16 december 2009 @ 15:14
Rallydamewoensdag 16 december 2009 @ 15:36
quote:
Op woensdag 16 december 2009 11:57 schreef bleiblei het volgende:
Vaak kan een taxateur ook wel wat zeggen over de waarde van voor de verbouwing.
Je hebt genoeg foto's van het werk, dus ik zou het zeker niet laten om te proberen er 2 aparte taxaties uit te krijgen. 1 voor verbouwing en 1 na verbouwing.

Kan je achteraf altijd nog beslissen of het je de moeite waard is om nog te steggelen over welke prijs je gaat betalen voor het huis.
Ben het eens met BB.
Misschien dat dan ook je broer en zussen in zien dat al je werk, geld en tijd wel degelijk effect hebben op de waarde van jullie huis.

Blijft het nu niettemin een vervelende situatie
Vonkenboerwoensdag 16 december 2009 @ 18:06
We zeggen hier in Nederland wel eens "Met familie moet je wandelen, maar niet handelen"; helaas blijkt dat maar al te vaak waar te zijn.

Ik snap zelf ook niet dat je broer en zussen het nut van de vele verbouwingen en renovatie's niet in zien. Het is er nou niet bepaald slechter van geworden. Sterker jullie huis leeft er helemaal van op .

Ik kreeg van Benoit een pm of ik dit topic niet op zijn verzoek op slot wou gooien aangezien er geen vorderingen meer komen. Ik doe dit topic in ieder geval niet op slot; hij zakt vanzelf denk ik wel weg in de lijst met actieve topics en dat dit topic af en toe eens omhoog geschopt wordt om eens te kijken hoe het met onze top klusser is is anzich helemaal niet verkeerd .

Zal wel heel moeilijk voor jou worden om 1,5 jaar stil te gaan zitten maar je kunt in ieder geval genieten van alle kamers die je reeds wel onderhanden hebt genomen. o.a. de badkamer , tv kamer , de zolderkamer , de keuken, jou eigen kamer en de bar natuurlijk

Hulde voor alles wat je op K&W hebt laten zien !

Het blijft natuurlijk een heel erge rot situatie
Ron.Burgundywoensdag 16 december 2009 @ 18:24
Erg zuur MMach.

Hopelijk kom je toch snel weer terug
MMachwoensdag 16 december 2009 @ 18:32
And this,dear Fok!, is the end of it





Appelblauwzeegroenwoensdag 16 december 2009 @ 18:40
Het is in ieder geval een stuk opgeruimder dan voordat je begon...

Nou, als je weer, in de toekomst, gaat klussen, heb je die kamer in een week af met jouw tempo
densmeewoensdag 16 december 2009 @ 18:59
Benoit je hebt je super ingespannen en mij op veel punten er doorheen getrokken met klussen.
Duderellawoensdag 16 december 2009 @ 19:35
MMach, het is al eerder gezegd: Vraag of je broer met jou én een makelaar/taxateur om de tafel wil om te zien wat voor iedereen de gunstigste koers is. - Met de toezegging aan je broer dat je niets onderneemt dat in zijn nadeel zou kunnen zijn.
Ik denk dat als hij 'het ook eens van een ander hoort' (de taxateur) hij wellicht opener zal staan om een goed doordacht plan te trekken met het huis.
En wie weet levert het jou ook wel nieuwe inzichten op over wat de beste aanpak is, op dit moment.


Maar dat neemt allemaal niet weg dat het teleurstellend is dat je zo weinig steun ervaart voor je noeste arbeid. Thuis althans. Wij zijn apetrots op je, voor wat dat waard is!
Dagoduckwoensdag 16 december 2009 @ 22:36
quote:
Op woensdag 16 december 2009 19:35 schreef Duderella het volgende:
MMach, het is al eerder gezegd: Vraag of je broer met jou én een makelaar/taxateur om de tafel wil om te zien wat voor iedereen de gunstigste koers is. - Met de toezegging aan je broer dat je niets onderneemt dat in zijn nadeel zou kunnen zijn.
Ik denk dat als hij 'het ook eens van een ander hoort' (de taxateur) hij wellicht opener zal staan om een goed doordacht plan te trekken met het huis.
En wie weet levert het jou ook wel nieuwe inzichten op over wat de beste aanpak is, op dit moment.


Maar dat neemt allemaal niet weg dat het teleurstellend is dat je zo weinig steun ervaart voor je noeste arbeid. Thuis althans. Wij zijn apetrots op je, voor wat dat waard is!
Ik heb zo'n vermoeden dat zijn broer zal zeggen: "nou, het is toch niet veel meer waard, dus zonde van mn tijd"
en dan op z'n mooi Belgisch
vigierwoensdag 16 december 2009 @ 22:50
Klote voor je kerel...
Maar je kunt dan nu maar beter zorgen dat je huis een lage waarde heeft als je het overneemt, dan kun je het overkopen en er echt een prachtpand van maken... Zo zonde dat je familie geen blijk van waardering geeft...

Hoop dat je over 1,5 jaar weer terug bent met goed nieuws en grootse plannen!!
tim1986woensdag 16 december 2009 @ 23:09
zonde idd maar je kan er veel meer mee als het uiteindelijk je eigen huis is

hoe zit het eigenlijk met die kozijnen want die lijken me gewoon bijna rot als het nog 1,5 jaar zo doorgaat
en dan zit je natuurlijk met hogere kosten
Dagoduckwoensdag 16 december 2009 @ 23:12
quote:
Op woensdag 16 december 2009 23:09 schreef tim1986 het volgende:
zonde idd maar je kan er veel meer mee als het uiteindelijk je eigen huis is

hoe zit het eigenlijk met die kozijnen want die lijken me gewoon bijna rot als het nog 1,5 jaar zo doorgaat
en dan zit je natuurlijk met hogere kosten
En dat scheelt weer in de afkoop
Archontwoensdag 16 december 2009 @ 23:54
quote:
Op woensdag 16 december 2009 23:09 schreef tim1986 het volgende:
zonde idd maar je kan er veel meer mee als het uiteindelijk je eigen huis is

hoe zit het eigenlijk met die kozijnen want die lijken me gewoon bijna rot als het nog 1,5 jaar zo doorgaat
en dan zit je natuurlijk met hogere kosten
die kozijnen kan je idd soms doorkijken
Maarja, die investering is zeker te groot vooraleer er duidelijkheid is over de toekomst van het huis
Gurbdonderdag 17 december 2009 @ 09:04
MMach, bedankt voor je vele topics met klus-reportages, succes de komende periode, en hopelijk tot snel!
bl0emetjEdonderdag 17 december 2009 @ 14:45
Lieve Mmach,

Wat rottig allemaal...
Maar toch zie ik daar wel hoop oprijzen!
Wat zou het toch gaaf zijn als je je broer en zussen uit zou kunnen kopen, als het huis dan helemaal van jou wordt en dat je alles helemaal zonder rottigheid op kunt gaan knappen!

Anderhalf jaar lijkt nu misschien nog een poosje, maar in anderhalf jaar kun je wel al het geld dat je nu in de verbouwing wilde steken opsparen! En je hebt misschien een beetje tijd over (dat je anders nu in de verbouwing zou steken), zou je niet nog ergens anders klussen kunnen doen om nog meer te sparen?!

Voor je het weet zijn die anderhalf jaar voorbij!

Ik ben heel benieuwd naar wat de taxateur zal gaan zeggen!
Hou je ons op de hoogte?

Nogmaals een dikke knuffel, laat je niet uit het veld slaan maar probeer om de situatie zoals ie nu is om te turnen naar iets positiefs (de overkoop van het huis?!?)
Ondertussen zijn wij gewoon trots op je met z'n allen
AnneXdonderdag 17 december 2009 @ 15:04
en MMach, de zussen in het buitenland hé : hoe vaak komen die over dan?
Zijn ze door het het vakkundige opknappen helemaal vergeten hoe het was daarvoor?
Of hebben ze een selectief geheugen?

Gunnen ze jou en de jongste zus dan geen huis? als comfortabele plek?
Omdat ze niet beter weten: wonen ze nu dan ook bescheiden.armzalig en wassen zich met koud water in een teiltje?

Heb je ze wel eens de links gestuurd vanaf de eerste aanpak van de werken, zoals wij op FoK hebben gevolgd?

Nou ja, je zal het allemaal genoemd hebben.
Het blijft butterdebut.
Rewimodonderdag 17 december 2009 @ 20:59
Tjee, dat is echt @$%^!@)$&%)*$%!@)$_ Al dat werk en dan zo beloond worden

Ik snap je broer en zussen echt niet

In elk geval bedankt voor al het plezier dat je ons gegeven hebt en ik hoop van ganser harte dat je het huis straks zelf kunt kopen en dan eens even helemaal uit je dak kunt gaan ermee Het huis is jou waard en jij het huis!
Nintdonderdag 17 december 2009 @ 22:11
Sprakeloos......

MMach veel succes.

* Nint Hoopt dat er weer vele mooie topics mogen komen in de toekomst als je bezig bent met jouw huis
Catch22-donderdag 17 december 2009 @ 22:14
echt heel belachelijk... Wat nou als jij het van hun 'koopt' (of ze uitkoopt) voor de waarde die het zou hebben als jij niets had gedaan?
Etceteradonderdag 17 december 2009 @ 22:35
Wat kut zeg Maar als ik al deze reacties lees, zul je geen moeite hebben om huurders te vinden
Finchvrijdag 18 december 2009 @ 09:32
van je familie moet je het maar hebben zeggen ze dan..

Succes met je inhouden van je kluswerkzaamheden.. En volgens (en voor) mij blijf je toch echt de enige fok! klus held..
bouwfraudevrijdag 1 januari 2010 @ 17:55
quote:
Op zondag 13 december 2009 15:53 schreef MMach het volgende:
Mijn broer denkt dat ik de kosten nooit kan krijgen uit de meerwaarde die de verbouwingen betekenen (let alone dat hij denkt dat die verbouwingen een meerwaarde betekenen). Maar ik spendeer meestal maar 1à2000¤ per kamer (meestal minder), en volgens mij is de waarde van een afgewerkt huis, groter dan de som van al die kostprijzen.
Ik heb de topics een beetje doorgelezen:

Voordat je aan de opruimingen/verbouwingen begon was het huis onbewoonbaar en onverkoopbaar.
De bedragen die je geïnvesteerd hebt zijn relatief erg laag (tel maar eens een de bouwmarktbonnetjes op van wat potjes verf, dingetjes, wat hout na een verhuizing je vraagt je echt af waar het allemaal is gebleven)
Je zou eens kunnen informeren bij een makelaar over de waarde in de oude/huidige/opgeknapte staat.

Met al die klusprogramma's op tv lijkt het makkelijk maar als je het niet gewend ben is het gewoon fysiek zwaar werk, ik geef het na zes uur klussen op een dag al op en dan doe ik verder liefst helemaal niks.
En dan is er lang zoveel nog niet gebeurt.
becky27vrijdag 1 januari 2010 @ 18:36
jeetje MMach, ik lees dit nu pas, wat een ontzettend verdrietige stap die je nu moet nemen. Maar ik geef je geen ongelijk, helaas moet het zo. Ik hoop dat je dit pand over 1.5 jaar kun kopen en er een prachtig huis van gaat maken.
Maar ik vind het wel fijn te lezen dat het op andere vlakken (werk, liefde ) het je wel voor de wind gaat. Zet hem op!
MMachvrijdag 21 mei 2010 @ 10:26
Ik had nooit gedacht dat ik zulke privé foto's zou tonen, maar ik heb in de loop der jaren meer steun en waardering gehad van Fok dan van mijn medebewoners. Daarom vind ik dat jullie het verleden in al zijn 'glorie' mogen zien.

Ik neem je in deze link mee naar mijn verleden, naar de originele staat van het huis.
http://www.facebook.com/album.php?aid=128725&id=519097320&l=fad53e3b78

En toch vinden mijn medebewoners dat de tijd en de energie die ik er heb ingestoken niet zoveel voorstellen. Dat is een discussie die ik officieel opgeef in de hoop dat ze het ooit wel zullen beseffen.

In mijn ogen is dit de perfecte afsluiter van dit topic...
Dagoduckvrijdag 21 mei 2010 @ 10:38
Duderellavrijdag 21 mei 2010 @ 10:40
quote:
Op vrijdag 21 mei 2010 10:26 schreef MMach het volgende:
Ik had nooit gedacht dat ik zulke privé foto's zou tonen, maar ik heb in de loop der jaren meer steun en waardering gehad van Fok dan van mijn medebewoners. Daarom vind ik dat jullie het verleden in al zijn 'glorie' mogen zien.

Ik neem je in deze link mee naar mijn verleden, naar de originele staat van het huis.
http://www.facebook.com/album.php?aid=128725&id=519097320&l=fad53e3b78

En toch vinden mijn medebewoners dat de tijd en de energie die ik er heb ingestoken niet zoveel voorstellen. Dat is een discussie die ik officieel opgeef in de hoop dat ze het ooit wel zullen beseffen.

In mijn ogen is dit de perfecte afsluiter van dit topic...
Jeetje MMch, ik ben er een beetje stil van.

Wat een chaos en wat een doorzettingsvermogen - in allerlei opzichten.
Leintjeuhvrijdag 21 mei 2010 @ 10:56
... Ik ben er stil van. Hopelijk is het gesprek met de taxateur positief.
elvis.livesvrijdag 21 mei 2010 @ 11:08
Na dit 'inkijkje' voel ik me verplicht ook te posten (mijn allereerste post ooit - je hebt de primeur).
Er is maar één smiley die kan verbeelden hoe ik me nu voel:
Ik wens je alle goeds!
automatic_vrijdag 21 mei 2010 @ 11:13
Ongelooflijk zeg...
Ik snap niet dat zij die veranderingen / verbeteringen niet zien
Het is in ieder geval te hopen dat het over +/- 1,5 jaar van jou is en dat je er dan lekker mee kan doen wat je wil!
Etceteravrijdag 21 mei 2010 @ 11:16
Damn wat lijkt me dit hard zeg

Sterkte En veel succes met wat je ook gaat doen en wat er ook nog komen gaat.
MMachvrijdag 21 mei 2010 @ 11:23
Mij niet verkeerd verstaan Dat was geen deprimerende post. Het is wel een post ter afsluiting van het hoofdstuk van het ouderlijke huis. Ik zal de resterende ruimtes dus ook niet meer afwerken, want ik ga het huis niet meer overkopen. De taxateur is al een tijdje geleden langsgekomen, waarde van het huis is relatief hoog (ook dankzij de locatie). Mijn familieleden vinden niet dat ik meer recht heb op dit huis dan hen -gezien mijn inspanningen te verwaarlozen zijn - en dat ik dus ook de volle pot moet betalen. Dat maakt het huis onhaalbaar duur (gezien de bijkomende investeringen die nodig zijn). Ik heb geen zin in familieruzies dus ga ik voor ander en beter. Het is met een zekere pijn in het hart, maar anders is daarom niet slechter. Het zal misschien goed zijn dat we met z'n allen dat hoofdstuk kunnen afsluiten (na ondertussen al meer dan 10 jaar). Mijn broer en zussen zijn echter een heel stuk minder doortastend dan mij, dus ik vrees dat het huis nog zeker 5 jaar niet verkocht zal worden...
twentemeisjevrijdag 21 mei 2010 @ 11:38
Lieve MMach, je bent gewoon een held en het is onbegrijpelijk dat je eigen familie dat niet ziet. Ik vind het erg droevig voor je. Het verschil tussen voor en na is bijna onwerkelijk. Misschien willen ze het niet toegeven omdat ze dan moeten toegeven dat jou wel iets extra's toe zou moeten komen?

Ik hoop (misschien tegen beter weten in) dat er nog een oplossing komt waardoor jij dit huis wel kunt kopen. Er is maar 1 iemand die hier echt hoort te wonen en dat ben jij!



(hebben al je broers en zussen deze reeksen gelezen?)
Duderellavrijdag 21 mei 2010 @ 12:08
Nou goed, als het dan afgesloten is, dan is het ook klaar en moet je je blik op de toekomst richten. Daarin neem je in elk geval alle ervaring mee die je in de ouderlijke woning hebt opgedaan, en hopelijk ook toch veel goede herinneringen eraan.

Hou je ons op de hoogte van eventuele andere klussen? Al dan niet in jouw eigen huis in de toekomst?
Everlongvrijdag 21 mei 2010 @ 12:09
MMach, ik heb je verbouwingen met veel plezier en respect gevolgd en ik vind het echt onbegrijpelijk hoe jouw familie er tegen aankijkt...Sterkte en je vindt vast een mooi pandje wat je voor jezelf kan opknappen!
MMachvrijdag 21 mei 2010 @ 12:28
Sterker nog... we hebben al zo'n pandje gevonden en zitten in de laatste fase van aankoop. Maar dat is voor een ander topic
Duderellavrijdag 21 mei 2010 @ 12:33
quote:
Op vrijdag 21 mei 2010 12:28 schreef MMach het volgende:
Sterker nog... we hebben al zo'n pandje gevonden en zitten in de laatste fase van aankoop. Maar dat is voor een ander topic
Jeuj!

Gefeliciteerd!
Leintjeuhvrijdag 21 mei 2010 @ 12:41
quote:
Op vrijdag 21 mei 2010 12:28 schreef MMach het volgende:
Sterker nog... we hebben al zo'n pandje gevonden en zitten in de laatste fase van aankoop. Maar dat is voor een ander topic
Spannend! Ik ben benieuwd naar je volgend klustopic
Beijtjevrijdag 21 mei 2010 @ 13:13
quote:
Op vrijdag 21 mei 2010 12:28 schreef MMach het volgende:
Sterker nog... we hebben al zo'n pandje gevonden en zitten in de laatste fase van aankoop. Maar dat is voor een ander topic
Guppyvrijdag 21 mei 2010 @ 13:16
Van naar ! Wat fijn voor je!
Gurbvrijdag 21 mei 2010 @ 13:20
In al je vorige topics had ik her en der al wel wat foto's gezien van hoe de situatie was, maar als je alles bij elkaar ziet is het toch wel even confronterend.
Maar jij hebt alles omgezet in alleen maar positieve energie, en het is ontzettend zonde en ook onbegrijpelijk dat jouw familie dat niet inziet (en dat ze zelf ook geen verandering willen)

Ik heb enorm respect voor je, en ben ook erg blij te horen dat je nu wat anders op het oog hebt!
Hoe is het trouwens met je studie?
MMachvrijdag 21 mei 2010 @ 13:34
quote:
Op vrijdag 21 mei 2010 13:20 schreef Gurb het volgende:
In al je vorige topics had ik her en der al wel wat foto's gezien van hoe de situatie was, maar als je alles bij elkaar ziet is het toch wel even confronterend.
Maar jij hebt alles omgezet in alleen maar positieve energie, en het is ontzettend zonde en ook onbegrijpelijk dat jouw familie dat niet inziet (en dat ze zelf ook geen verandering willen)

Ik heb enorm respect voor je, en ben ook erg blij te horen dat je nu wat anders op het oog hebt!
Hoe is het trouwens met je studie?
Ik ben al ongeveer een jaar geleden magna cum laude afgestudeerd als industrieel ingenieur electromechanica maritieme technieken. Ik geef zelfs gastcollege's in die studierichting (Dit jaar slechts 1tje, maar volgend jaar meer. Ik was de afgelopen jaren namelijk een pusher van de studenten uit om die richting op te richten. Er is namelijk een enorme vraag naar dat type ingenieurs en geen enkele opleiding die de mogelijkheid biedt. Dit jaar is het 2de jaar dat die richting dus bestaat op mijn ex-hogeschool Nu heb ik daar een zeer goede band mee en geef ik daar met plezier een paar lesjes aan de laatstejaars ingenieurs ).
Nu ben ik aan het werk als projectingenieur in de graad van adjunct-directeur bij een grote Belgische rederij.
Op dat vlak gaat het behoorlijk goed dus
bl0emetjEvrijdag 21 mei 2010 @ 14:20
Lieve Mmach, wat een wendingen weer! Ik hoop dat de beslissing om voor een eigen plek te gaan ook ten goede komen aan de familie-sfeer. Dat zowel jij als je broer en zussen het hoofdstuk af kunnen sluiten en verder geen boosheid of irritaties of anderzins meer tegenover elkaar zullen voelen!

Het is erg jammer dat ze je inspanningen niet goed hebben kunnen zien, maar ook zij hebben natuurlijk veel meegemaakt en herinneringen naar het verleden kunnen heel gekleurd zijn. Misschien voelen zij werkelijk dat het eerder nooit zo uit de hand gelopen was geweest (ook al kun je dat best goed terug zien in de foto's). Ik hoop echt dat jullie nu weer zonder problemen met elkaar kunnen omgaan en dat dit voorgaande allemaal niet in de weg zal zitten tussen jullie.

Het is spannend om te lezen dat je een nieuwe stap hebt genomen en bezig bent met een eerste echt helemaal eigen plek voor jezelf! Ik kijk ook vol verwachting uit naar een nieuw topic van je!
Mocht ik ooit iets voor je kunnen doen, je mag het altijd vragen! (Don't ask wat ik kan doen, maar je weet nooit en dan mag je gerust weten dat je welkom bent!)

Anyway, je klinkt goed! En dat is fijn.
Hopelijk tot zeer snel in een nieuw topic!

veel liefs
Rewimovrijdag 21 mei 2010 @ 16:06
Hoe is het mogelijk dat je familie niet inziet wat je allemaal gedaan hebt... Ik vind het knap dat je nu doorzet en heel fijn voor je dat je straks je eigen huis hebt Ik kijk al uit naar je nieuwe klustopic!
fespovrijdag 21 mei 2010 @ 16:24
heb je ook een grote versie van het stuk uit de Flair, zodat ik het kan lezen
MMachvrijdag 21 mei 2010 @ 18:12
quote:
Op vrijdag 21 mei 2010 16:24 schreef fespo het volgende:
heb je ook een grote versie van het stuk uit de Flair, zodat ik het kan lezen
Bij deze:
AnneXvrijdag 21 mei 2010 @ 18:31
Ongeveer 369.900 vieuws in je verbouwtopics met ongeveer 20 afleveringen.
Eerder meer dan minder.
Ja, ik moest even tellen.

Het is spijtig- en onbegrijpelijk voor je fok-fans - dat familieleden zo tegen de situatie aankijken.
Voor ons ben je (ook) een magna cum laude - klusheld.

Punt. en verder. Heel veel succes met het volgende projekt en je weet dat wij je graag en jaloers op je onnavolgbare kluskwaliteiten volgen.
Volvomanvrijdag 21 mei 2010 @ 19:05
Respect voor al je projecten
Jammer dat het zo eindigt. Ik hoop dat er in de toekomst nog mooie topics mogen volgen.

Ook vind ik je maritieme ontwerpen interessant.
Ik zit zelf op de zeevaartschool. Uiteraard heel wat anders dan het ontwerpen van (bagger)schepen
densmeevrijdag 21 mei 2010 @ 19:21
ik heb de afgelopen jaren al je klus topics gevolgd en ik heb zeer zeer veel respect voor je werk en hoe je alles oppakt. heel het huis verbouwd, je had eerst nog een website met foto's en verslagen ofzo. en door je broers en zussen dwars gezeten met alles wat je deed. moet je nu eens terug kijken hoe succesvol je bent ondanks alles. gewoon naar school gaan en bij iemand anders een hele zolder opknappen. en nu ben je misschien 2 jaar aan het werk en ben je al adjunct directeur.

overigens een mooi stuk van je zus in de flair, wel pittig om zo te lezen wat jullie allemaal hebben meegemaakt, afgelopen jaren natuurlijk wel her en der al wat gelezen, maar nu zo een "samenvatting" is het toch wel heel erg zwaar voor jullie geweest
Appelblauwzeegroenvrijdag 21 mei 2010 @ 20:20
Ook ik ben een Fok!ker die al je klustopics heeft gelezen en je doorzettingsvermogen heeft me serieus op allerlei punten geïnspireerd.

Ontzettend jammer dat je broers en zussen niet inzien dat jij de waarde van het pand door al je harde werken substantieel hebt verhoogd..... Maar goed, het is niet anders, ze zijn in ieder geval niet opeens van mening geswitched en je zo beduveld...

Maar ik moet wel zeggen dat ik het wel heel tof vind dat je een huis met je vriendin gaat kopen... en naar ik hoop ook op gaat knappen en hier verslag van gaat geven
zwahielmaandag 24 mei 2010 @ 14:31
Benoît je weet hoe ik tegen jou aankijk. Held ben je! (maar dat wist je al )

Volg met plezier uw nieuwe topique's.
ron1970donderdag 27 mei 2010 @ 20:29
Ik ben hier terrecht gekomen nadat ik gelezen heb dat je een eigen optrekje op het oog hebt. Je zal van mij ook maar heel weinig tot geen berichten tegen gekomen zijn maar ik heb de meeste klustopics van jou gevolgd. Erg jammer dat je familie niet zien wat voor een werk je verzet hebt.
Ik zou willen dat ik met zo'n voortvarendheid en handigheid in dat aantal uren hetzelfde werk kon verzetten. Je bent voor mij bij veel klussen een inspiratie geweest en ik hoop dat we weer volop mogen genieten van je nieuwe projecten in jullie eigen stek.
s6
(ook al ken ik je verder niet persoonlijk, heel veel respect voor jou! )
MMachdonderdag 27 mei 2010 @ 22:07
Bedankt voor de lieve woorden allemaal. Ik heb er in de loop der jaren echt wel steun aan gehad.

Op een andere noot is het mogelijk (nog in onderhandeling met de school over verloning en tijdsbestek) dat ik het merendeel van de lessen in de specialisatie maritieme technieken aan de laatstejaars ingenieurs op mijn ex-hogeschool mag geven. Ik moet ook nog even uitzoeken hoe goed dat te combineren valt bij m'n fulltime job, maar het zou echt een grote eer zijn
bleibleidonderdag 27 mei 2010 @ 22:19
Damn, ben wel jaloers op je drive. Qua werk, opleiding maar natuurlijk ook het klussen. Als ik zo naar mijzelf kijk ben ik al hartstikke trots op mezelf dat ik ongeveer 1/3de van jouw drive en tempo heb .
Maisnonzondag 6 juni 2010 @ 21:36
Wow, die foto's van vroeger en nu, ik ken je niet zo goed MMach maar ik heb wel telkens die zolderruimte verbouwing gezien die je voor iemand hebt gedaan en af en toe wat verhalen meegekregen, wat een doorzettingsvermogen! Echt inspirerend!

Heb ook niks minder dan het volste vertrouwen dat het allemaal goed komt, vooral nu je je eigen fijne huisje (gigantisch huis eigenlijk, haha) samen met je vriendin hebt gevonden
phluphyzaterdag 16 juli 2011 @ 13:34
Mega schop, omdat ik enorm onder de indruk ben van.... alles.
Ik zit al 2 uur diverse oude topics van je te lezen, en de rest van de middag wil ik de rest gaan doorspitten.

Ik ben totaal flabbergasted van al je klusprojecten. En een beetje geëmotioneerd door je/jullie persoonlijke verhaal. Wat een weg heb je bewandeld om te komen waar je nu bent!

Respect! En dat maal heel veel !

En nu...snel je andere topics zoeken. Want vanaf nu ben ik Officieel MMach Fan! :Y
Finchzaterdag 16 juli 2011 @ 20:20
Zie dan deze.. :)


MMach & Laurette herbouwen een huisje deel 4
phluphyzondag 17 juli 2011 @ 09:24
Yep, die heb ik (alle 4) inmiddels met veel plezier bekeken.

Ik wilde ook graag de wat oudere projecten (keuken, zolder) van het vorige huis bekijken, maar de afbeeldingen in die topics worden niet meer geladen. Heel jammer!