Dat is inderdaad het grootste probleem, de funds. Ik tracht alles zo goedkoop mogelijk uit te voeren (zonder toegevingen te doen op vlak van kwaliteit. Dus geen Hubo verf maar echte verf en etc.)quote:Op maandag 28 augustus 2006 00:22 schreef releaze het volgende:
Ik zou dit helemaal niet mogen vragen en misschien is het al eerder voorbij geweest, maar al die verbouwingen zou bij ons een kapitaal kosten. (he, daar gaat de hollander weer over het geld!) Kunnen jullie dit betalen vanuit bijvoorbeeld een erfenis of de verkoop van verschillende dingen in huis of krijgen jullie geld van de staat omdat jullie al vroeg wezen waren? Ik had begrepen dat je vader alle apparatuur enzo al had, dat is gaaf, maar bijvoorbeeld de blokken van het muurtje hierboven.. Je zus had dr eigen kamertje betaald. Is het gewoon hard sparen en er dan tegen aan of hebben de studenten in belgie het ruimer dan hier? (of heb je gewoon een vette bijbaan)
je hoeft niet te antwoorden als je dat niet wilt natuurlijkIk vroeg het me alleen af.. Wij zijn laatst verhuisd naar een aardig opgeknapte huurwoning en we waren aan allerlei shit al meer dan 1000 euro kwijt.. hebben we nieteens verbouwd...
Een beschrijving van de firma die die gemaakt heeft. Een oud geval dus vermoedelijk wel wat waard.quote:besten Dank für Ihre Anfrage.
Auszug aus dem „Lexikon Deutscher Klavierbauer“, H. Henkel
Verlag Erwin Bochinsky, Frankfurt am Main
Abkürzungen:
Heilbrunn Söhne, K. Fabrik pneumatischer Pianos, Berlin, 1875-1911
Die Firma wird 1875 als Fabrik von Trommel- und Paukenfellen gegründet und spätestens 1891 nach Berlin verlegt, sie ist 1893 mit Inhaber Wolf Heilbronn als Fabrik von Trommeln, Trommelfellen und Tamburins in N0, Keibelstraße 39. Am 15.Jan. 1895, eingetragen erst im März 1906, wird eine OHG mit den Gesellschaftern Wolf Heilbrunn Lind Simon Blüth gegründet, die jetzt auch den Musikautomaten »Polyhymnia« produzieren. De Wit 1900 führt die Firma als Fabrik von Trommeln, Trommelfellen, Tamburins und selbstspielenden Pianos, sie ist auch MusikwerkeGroßhandlung und hat den Generalvertrieb der Symphonion- und AdlerMusikwerke und Automaten, erst ab 1902 erfolgt die Umstellung auf die Herstellung pneumatischer Reproduktionspianinos, die Klaviere werden von Römhild in Weimar bezogen. Am 5.Jan.1906 wird eine Filiale in Hamburg, Kaiser-Wilhelm-Straße 46, eröffnet. Die Warenzeichen Heilbrunn und Bonito werden am 21.Jan. 1910, Accentuos am 23. Sept. 1910 eingetragen. Am 1. Juli 1911 erfolgt die Fusion mit der Römhildt AG Weimar unter der Firma Römhild-Heilbrunn & Söhne AG.
Die Firma gilt als bahnbrechend für die Entwicklung der pneumatischen Reproduktionsklaviere, insbesondere war ihre Rückwärtsrollung unübertroffen und wurde auch von anderen Firmen bevorzugt übernommen.
PROK: Buchhalter Otto Strick, 28. Febr. 1908 bis ?.
AM: Berlin 1902, Ehrenvolle Auszeichnung; Leipzig 1905, Goldmedaille; Brüssel 1905, Grand Prix.
KAT. Sept. 1905, Katalog für das Kunstspiel-Piano »Virtuos«, 42 S., 3sprachig, 1 Flügel, 15 Pianinos und Repertoire, die Rollen befinden sich noch unter der Klaviatur.
Mit einem Vers aus der Bibel grüße ich Sie: 4. Mose, Kapitel 6, Vers 24.
D. Gocht
jezus gekquote:Op maandag 28 augustus 2006 00:47 schreef MMach het volgende:
[..]
Dat is inderdaad het grootste probleem, de funds. Ik tracht alles zo goedkoop mogelijk uit te voeren (zonder toegevingen te doen op vlak van kwaliteit. Dus geen Hubo verf maar echte verf en etc.)
Tot nu toe valt het eigenlijk wel nog mee van kosten.
-achtergevel (de stelling hebben we gratis ter beschikking gekregen van de firma in onze straat, zomaar) heeft iets van een 300¤ gekost denk ik
-mijn kamer 734¤, dat heb ik zelf betaald, dat 'moet' ik ooit nog terug krijgen
-de barkamer (zonder bar) was iets van een 500¤, moet ik nog iets van 100¤ van weer krijgen of zo, de rest is door alle 5 betaald. De plafond enzo hadden we ook nog liggen in huis.
-de bar was max 150¤ dacht ik, zelf betaald
-dorothee's kamer was 367¤, gelukkig hadden we ook de vloer nog liggen (>400¤ uitgespaard)
-dat muurtje kostte bijna geen fluit (cement en stenen)
-de wc iets van een 300¤ in totaal, ik zou het niet kunnen zeggen
Dus je ziet dathet nooit exhoarbitante bedragen zijn. We hebben een kleine reserve die dat net kan trekken. Voor mijn bar enzo heb ik een vakantiejob gedaan, dat leverde 1188¤ op, weer goed voor even. Links en rechts heb je ook wat kleine extraatjes.
Maar dan is er het volgende. We hebben een zeer grote wijnkelder (1600 flessen), zoveel jaar terug was de waarde iets van een 25 000¤, dat is al serieus de moeite. Maar die wijn moet verkocht worden. Niet alleen neemt dat veel plaats in, we zijn er niks mee en de flessen mogen ook niet te lang liggen. (de flessen beginnen ongeveer bij 1950 tot 1990 of zo) Wiens verantwoordelijkheid is het om die wijn te verkopen? je raadt het al: mijn broer. Hoeveel keer ik niet gezaagd heb om er werk van te maken, zonder succes overigens. Ik heb al voorgesteld om het zelf te doen, maar ook dat mag van hem niet. (zijn mening; dat is een eenmalige rijkdom die je niet mag gebruiken om de lopende kosten te dekken) Ik hoop dat hij dit topic niet onder ogen krijgt, want ik heb onlangs besloten om er werk van te maken en een 10 tal kistjes te verpatsen (uiteraard mooi bijhouden hoeveel dat opbrengt enzo en er verdwijnt niks in mn zak) en met dat geld wil ik beginnen aan de keuken (alhoewel ik ook daar niet aan mag beginnen). Ik doe dat gewoon, basta, ik weet dat 4/5 van ons het eens zal zijn met mijn beslissing, en hij ook, maar dan achteraf.
Picje van de wijnkelder:
[afbeelding]
Dit is ongeveer 1/2. De rest zit nog in kisten. Iemand een paar honderd flesjes kopen?
Ik ga eens mailen voor je. Ik ken wellicht wel iemand die geinteresseerd is een aantal kistjesquote:Op maandag 28 augustus 2006 00:47 schreef MMach het volgende:
Dit is ongeveer 1/2. De rest zit nog in kisten. Iemand een paar honderd flesjes kopen?
Jezus, slaap jij nooit???? Tis maandag!quote:MMach - maandag 28 augustus 2006 @ 04:02
Een onafhankelijke taxatie (dus niet door een beoogde koper) is waarschijnlijk duur - het voordeel lijkt me alleen dat een kenner kan aangeven welke wijnen al over hun hoogtepunt zullen zijn.quote:Op maandag 28 augustus 2006 10:54 schreef sanger het volgende:
Voor de wijn zou ik je, net als de rest, adviseren een kenner te laten taxeren. Zelfde met de piano.
Even aangeven als je het gelezen hebt zodat ik het kan weghalenquote:
Dat is inderdaad het gevaar waar ik voor vrees, dat er steeds meer goede wijnen over hun top geraken. Diegene die daar jaren geleden een prijs heeft opgeplakt (de waarde moest geschat worden omdat je daar successierechten (mss heet dat in nl anders dus: dat zijn belastingen die je moet betalen op geerfde goederen) op moest betalen) heeft dat ook gezegd dat er ook werk van moest gemaakt worden.quote:Op maandag 28 augustus 2006 09:35 schreef de_priester het volgende:
[...]
Dat je broer er geen werk van maakt is een schande. Natuurlijk, voor sommige wijnen heeft het vast en zeker veel zin om ze nog wat langer te houden, er zijn er legio die namelijk flink in prijs kunnen stijgen. Echter, er zijn er ook die na verloop van tijd niets meer waard zijn, of over hun beste periode heen zijn. Laat daar ook eens een expertje naar kijken
That would be great. Ik heb er vroeger al redelijk wat over gezocht en er is bijna niks over te vinden, behalve dat duitse geval daar. De piano is wat beschadigd door de tands des tijds maar mijns inziens niet zo overdreven erg.quote:Op maandag 28 augustus 2006 09:54 schreef Archont het volgende:
Wat betreft die piano denk ik dat ik wel een collega student van me eens kan meenemen om er eens naar te kijken, een achtergrondstudie te doen en evt te bekijken wat er restauratie zou kosten en wat hij dan waard zou zijn als je wilt.
Dat is juist, maar ik zette het hier gewoon om aan te tonen waar ik toekomstige funds wil halen en hoe ik dat het beste zou aanpakken. Het is niet de bedoeling dat hier mensen een bod gaan uitbrengenquote:Op maandag 28 augustus 2006 10:22 schreef Marsepein het volgende:
Het is beter om het verkopen van de huisraad buiten dit topic om te doen. Of FOK! V&A het juiste medium is moet je zelf bepalen MMach. Ik adviseer je om er professioneel iemand naar te laten kijken. Door het zo los te verkopen loop je een risico dat je te weinig punica's ontvangt.
Wel hij zegt dat hij dat niet wil omdat hij van oordeel is dat dat moet dienen als reserve bij een noodgeval. Omdat het eenmalig is wil hij dat niet zien als oplossing om de lopende kosten te dekken.quote:Op maandag 28 augustus 2006 10:54 schreef sanger het volgende:
Mmach: wat is de reden dat je broer alle klusjes tegenhoudt/tegenstrubbelt?
Voor de wijn zou ik je, net als de rest, adviseren een kenner te laten taxeren. Zelfde met de piano.
Inderdaad, een tacxatie zal wss handenvol geld kosten, en in hoeverre kan je van een koper verwachten dat hij een eerlijke prijs geeft. Dan moet je al meerdere potentiele kopers vinden.quote:Op maandag 28 augustus 2006 11:28 schreef dvr het volgende:
[..]
Een onafhankelijke taxatie (dus niet door een beoogde koper) is waarschijnlijk duur - het voordeel lijkt me alleen dat een kenner kan aangeven welke wijnen al over hun hoogtepunt zullen zijn.
Veel kun je echter ook zelf uitvinden door de flessen te inventariseren (zonder het stof er af te vegen..) en ze na te zoeken op internet (Google, eBay en wijnveilingen). Om een goede prijs te krijgen als je maar een paar kistjes verkoopt, zou ik ze op eBay zetten - goed gedocumenteerd en met goede foto's. Particuliere kopers geven er meer voor dan tussenhandelaren en je kunt een redelijke bodemprijs instellen. Als de hele verzameling in één keer van de hand wordt gedaan is het allicht verstandiger (en minder tijdrovend) om het door een gespecialiseerd veilinghuis te laten doen.
Een paar flesjes uit mijn geboortejaar lijkt me trouwens wel leuk, althans als ze nog niet zo verzuurd zijn als ikzelf
Benader dan in ieder geval meerdere kopers en laat dat ook subtiel merken, bijvoorbeeld door te zeggen dat je 'biedingen' zoekt op de nagelaten wijnen. Informeer ook naar de huidige stand van de wijnmarkt, als er geen grote prijsstijgingen worden verwacht, heeft het geen zin die flessen daar te laten liggen (in ieder geval niet die al over hun top zijn).quote:Op maandag 28 augustus 2006 12:52 schreef MMach het volgende:
Dus wat ik wil doen is de inventaris vinden (die is er, ik heb daar in 99 aan meegeholpen) Zeggen tegen een wijnboer: dit zijn de kisten, ik verkoop er zoveel, welke wil je hebben.
Yupz, gelezen!quote:Op maandag 28 augustus 2006 12:52 schreef MMach het volgende:
[..]
Dat mag op *hier stond een emailadres*
Even aangeven als je het gelezen hebt zodat ik het kan weghalen
Als je me reeds eens het typenummer en merk nog eens wil doorgeven en evt serienummer zal ik al eens gaan polsen of ze me in het MiM iets kunnen vertellen. Het MiM is het muziekinstrumentenmuseum in brussel, mss dat zij me ook kunnen verderleiden naar bouwplannen van dergelijke dingen.quote:Op maandag 28 augustus 2006 12:52 schreef MMach het volgende:
[..]
That would be great. Ik heb er vroeger al redelijk wat over gezocht en er is bijna niks over te vinden, behalve dat duitse geval daar. De piano is wat beschadigd door de tands des tijds maar mijns inziens niet zo overdreven erg.
[..]
als student instrumentenbouw zie ik daar geen problemen in. Er zijn altijd musea en verzamelaars. Moest er niemand zo gek zijn om zoiets te kopen zou mijn opleiding redelijk belachelijk zijn, dewelke ze niet is.quote:Op maandag 28 augustus 2006 20:41 schreef Lommerrijk het volgende:
Uw piano zou in een Lucky Luke saloon niet misstaan.
Het zou me verbazen als ze iets waard is: welke gek koopt zoiets?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |