En waarom dan niet de kinderbijslag? Ouders genieten toch ook van hun kinderen? Waarom moeten ze dan zoveel extraatjes krijgen? (kinderbijslag, schoolboeken, gratis zorgverzekering)quote:Op woensdag 2 september 2009 12:36 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Ze genieten toch een studie. Sinds wanneer is een bijdrage in de kosten (de bijdrage is zo klein dat ik het niet eens betalen wil noemen) pesten ? Dus als ik een Audi ga kopen word ik door de Audi verkoper gepest omdat ik een rekening krijg ?
Hoezo?quote:Op woensdag 2 september 2009 12:34 schreef Klopkoek het volgende:
Ja dat is heel erg. Moet de doodstraf op staan.
Dus het is op dit moment nog zwarter dan gedacht (goh, hoe kan dat nu?)quote:wo 02 sep 2009, 05:30 | 133 reacties | lees voor
Begrotingstekort 2 miljard meer door Roelien Wierstra
Den Haag - Het kabinet presenteert op Prinsjesdag een gitzwart scenario voor de overheidsfinanciën. Het begrotingstekort voor dit en komend jaar valt nog een kleine 2 miljard euro slechter uit dan vorige maand werd gedacht.
Het kabinet presenteert op Prinsjesdag een gitzwart scenario voor de overheidsfinanciën... Dit blijkt uit nieuwe vertrouwelijke berekeningen van het CPB. Het begrotingstekort in 2009 komt volgens de laatste berekening uit op 4,8 procent van het bruto binnenlands product terwijl de rekenmeesters in augustus nog uitgingen van 4,6 procent. Voor 2010 wordt een tekort voorspeld van 6,4 procent. In augustus ging het CPB uit van een tekort van 6,3 procent. De domper betekent dat de staatsschuld nog verder zal oplopen. Lichtpuntje is de inflatie die in 2010 met 1 procent een kwart procentpunt lager uitkomt dan eerder gedacht.
quote:di 01 sep 2009, 23:57 | 118 reacties | lees voor
Ruzie om aanpak financiële crisis
door Theo Besteman en Jaap Folkerts
Den Haag - De Tweede Kamer ruziet hevig over de aanpak van de financiële crisis die Nederland teistert en wie de oplossingen daarvoor mag claimen. De speciale commissie die de oorzaken van deze crisis onderzoekt, is keihard in aanvaring gekomen met de financieel specialisten in de Kamer.
Voorzitter Jan de Wit (SP) eist in een brief dat de fractiespecialisten komende tijd niet de schijnwerpers zoeken met plannen om de crisis te beperken. Anders zouden zij de commissie voor de voeten lopen die straks met een groots optreden de Kamer aangeeft hoe een nieuwe financiële crisis kan worden voorkomen. „Volstrekt onbespreekbaar”, aldus een betrokkene, die de ’zeer heftige botsing’ met De Wit bevestigt.
„Het is bovendien nu dringend tijd voor veranderingen; de Kamer moet nu met ingrepen komen om te voorkomen dat bijvoorbeeld de bankiers in hun oude gedrag met beloningen vervallen.” Nederland moet op de G20-top in Pittsburgh bovendien aangeven welke ingrepen wereldwijd nodig zijn. „Dan kan De Wit niet verlangen dat Kamerleden de mond houden. Echt onbeholpen.”
Voorzitter De Wit was ondanks herhaaldelijke pogingen van deze krant niet bereikbaar voor commentaar.
„Een blauw oog voor De Wit is dit zeker”, concludeert een betrokkene.
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601109&sid=aI.TvvSBYXBMquote:Following is a table of European government’s commitments. All figures are in billions of euros and include capital injections, guarantees granted, effective asset relief and liquidity interventions.
United Kingdom 781.2
Denmark 593.9
Germany 554.2
Ireland 384.5
France 350.1
Belgium 264.5
Netherlands 246.1
Austria 165
Sweden 142
Spain 130
Dan heb je blijkbaar problemen met lezen.quote:Op woensdag 2 september 2009 09:56 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Ik heb jou anders nog nooit op een argument kunnen betrappen. Verder dan leg het eens uit, leg het nog eens uit, leg het nog eens uit, leg het nog eens uit, enzovoorts kom je niet.
Maar goed toegeven dat je fout zit zal er bij jou wel niet inzittenquote:Wederom onzin. Van die groep was een heel groot deel zo verstandig om geen maximale hypotheek te nemen of wel langer dan een jaar of 5 in hetzelfde huis te wonen. Voor hen zal het geen probleem zijn iets dergelijks op te brengen zeker als het gecombineerd wordt met een algemene belastingverlaging in 1 van de schijven.
Aantallen verkochte huizen geven niet aan hoe de hypotheek is opgebouwd; of mensen 70, 80, 90 of 100% van hun maximale hyptheek lenen. En met logisch nadenken kom je een eind, maar zonder statistische onderbouwing is het niets waard. Jij claimt dat "een heel groot deel" niet maximaal leent. Nogmaals, op welke cijfers baseer je dit? Ik heb namelijk het vermoeden dat niet niet klopt.quote:Op dinsdag 1 september 2009 22:03 schreef du_ke het volgende:
[..]
Op aantallen verkochte huizen per jaar en logisch nadenken.
Mja, dat maakt je eigen bewering er ook niet bepaald sterker op. Je eigen situatie projecteren op heel Nederland is op zijn minst kortzichtig, en totaal irrelevant voor een discussie op landelijk niveau. Niveau "ik heb niks te verbergen, dus gooi maar in de openbaarheid, die gegevens".quote:Op dinsdag 1 september 2009 22:03 schreef du_ke het volgende:
[..]
Klopt maar wel een teken dat de bewering van Fasmatti ook niet al te sterk is.
Volgens mij is er maar een heel klein deel wat niet maximaal leent.quote:Op woensdag 2 september 2009 19:42 schreef Autodidact het volgende:
Aantallen verkochte huizen geven niet aan hoe de hypotheek is opgebouwd; of mensen 70, 80, 90 of 100% van hun maximale hyptheek lenen. En met logisch nadenken kom je een eind, maar zonder statistische onderbouwing is het niets waar. Jij claimt dat "een heel groot deel" niet maximaal leent. Nogmaals, op welke cijfers baseer je dit. Ik heb namelijk het vermoeden dat niet niet klopt.
Oh, ik dacht juist dat de meesten niet maximaal lenen...quote:Op woensdag 2 september 2009 19:45 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Volgens mij is er maar een heel klein deel wat niet maximaal leent.
Helaasquote:Op woensdag 2 september 2009 21:21 schreef capricia het volgende:
[..]
Oh, ik dacht juist dat de meesten niet maximaal lenen...
quote:Hypotheekschuld ruim 40 procent van woningwaarde
In 2000 woonde bijna de helft van de huishoudens in Nederland in een eigen woning. Dit komt overeen met 3,3 miljoen huishoudens. Op 87 procent van de eigen woningen rustte een hypotheekschuld. Deze schuld bedroeg gemiddeld 42 procent van de waarde van de woning.Link CBS
Het gaat er niet om wat je vaak hoort, maar of je je stellingen kunt onderbouwen met gegevens.quote:Op woensdag 2 september 2009 21:22 schreef henkway het volgende:
[..]
Helaas
Wat ik vaak hoor is dat men geen tijd voor werken heeft.
Tja er moet ook gesjopt worden he
Het is de normvervaging, iedereen doet het he?
Het is ook een soort verslaving
Heb jij recentere gegevens dan?quote:
Valt wel mee dus.quote:Per huishouden met een eigen huis bedraagt de hypotheekschuld nu ongeveer 150 duizend euro.
[..]
De waarde van de Nederlandse woningen dekt de hypotheekschuld van huishoudens ruimschoots. Eind 2005 bedroeg de totale uitstaande hypotheekschuld 36 procent van de totale WOZ-waarde van woningen ter grootte van 1 392 miljard euro.
In een vorige discussie heb ik dit opgezocht bij het CBS. Die houden gewoon bij hoeveel huizen er per jaar verkocht worden. En met logisch nadenken moet ook jij kunnen bedenken dat de meeste mensen niet binnen een jaar of 5 na de ene woning een nieuwe woning kopen. En met de ontwikkeling van de huizenmarkt en de arbeidsmarkt de afgelopen pakweg 20 jaar (ken je die ontwikkeling of moet ik dat ook nog voorkauwen?) is de conclusie dat veel zo niet de meeste 40 minners hun huidige hypotheek ook zonder HRA goed kunnen dragen zeker in combinatie met het verlagen van een van de schijven. En daarmee zal de stelling van Fastmatti gewoon niet kloppen.quote:Op woensdag 2 september 2009 19:42 schreef Autodidact het volgende:
[..]
Aantallen verkochte huizen geven niet aan hoe de hypotheek is opgebouwd; of mensen 70, 80, 90 of 100% van hun maximale hyptheek lenen. En met logisch nadenken kom je een eind, maar zonder statistische onderbouwing is het niets waard. Jij claimt dat "een heel groot deel" niet maximaal leent. Nogmaals, op welke cijfers baseer je dit? Ik heb namelijk het vermoeden dat niet niet klopt.
[..]
Ik gaf 1 enkel voorbeeld. Niet meer en niet minder. Dat jij niet verder kan kijken dan dat zegt voldoendequote:Mja, dat maakt je eigen bewering er ook niet bepaald sterker op. Je eigen situatie projecteren op heel Nederland is op zijn minst kortzichtig, en totaal irrelevant voor een discussie op landelijk niveau.
Neuh daar heeft het niets mee te maken. Het is 1 simpel en controleerbaar voorbeeld dat de stelling van Fastmatti, te weten:quote:Niveau "ik heb niks te verbergen, dus gooi maar in de openbaarheid, die gegevens".
gewoon van geen kant klopt.quote:Het houdt simpelweg in dat iedereen onder de 40 met een huis gewoon letterlijk failliet gaat
Tja dit past niet in de retoriek dus weigert men dit soort logische gegevens te accepteren. Statistiek en demografie zijn lastigquote:Op woensdag 2 september 2009 21:26 schreef capricia het volgende:
CBS over 2006:
[..]
Valt wel mee dus.
Ja, de huidige hypotheekschuld. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat men niet 20 jaar geleden een maximale hypotheek heeft afgesloten en daar nu nog 150.000 schuld over heeft.quote:Op woensdag 2 september 2009 21:26 schreef capricia het volgende:
CBS over 2006:
[..]
Valt wel mee dus.
nog maar 34,5 miljard te gaan.quote:Kabinet bezuinigt fors op AOW'
Uitgegeven: 3 september 2009 06:56
Laatst gewijzigd: 3 september 2009 06:56
AMSTERDAM - Het kabinet gaat flink bezuinigen op de AOW. Op Prinsjesdag wordt het einde van de partnertoeslag aangekondigd. De extra AOW-uitkering voor Nederlanders in het buitenland wordt ook afgeschaft.
© ANP
Dat schrijft De Telegraaf donderdag op basis van bronnen in Den Haag.
Nu krijgt een getrouwde AOW'er nog 673 euro en nog eens dat bedrag als zijn jongere partner niet werkt. Vanaf 2011 zou de partnertoeslag alleen nog worden uitgekeerd voor partners vanaf 55 jaar.
Klik hier voor meer informatie!
Dat moet zo'n 170 miljoen euro opleveren. Eerder is al aangekondigd dat de toeslag in 2015 helemaal verdwijnt.
Reïntegratie
Daarnaast wordt gesneden in budgetten voor reïntegratie. Het gaat volgens de krant om enkele tientallen miljoenen euro's. Minister van Sociale Zaken Piet Hein Donner (CDA) zou volgend jaar vierhonderd miljoen euro moeten besparen.
Hierover zou de afgelopen dagen druk zijn overlegd tussen de coalitiepartijen CDA, PvdA en ChristenUnie.
Ja de VVD had in het vorig kabinet door overleg met rijke pensionados in Spanje het woonlandbegindsel 1,35% ingestelt voor betalingen inkomensafhankelijke ZVW premie, en een omgekeerd woonlandbeginsel voor de AOWquote:Op donderdag 3 september 2009 09:16 schreef ethiraseth het volgende:
Nou, de eerste paar honderd miljoen is gevonden:
[..]
nog maar 34,5 miljard te gaan.
Vergeet niet dat een percentage van de virtuele waarde is. Eentje die zeker geen stand kan houden dus het percentage is veel hoger. Veelzeggender is dat de totale hypotheekschuld 1,2 keer het bnp is wat is koploper in de wereld maakt.quote:Op woensdag 2 september 2009 21:26 schreef capricia het volgende:
CBS over 2006:
[..]
Valt wel mee dus.
Geen bezuiniging, maar gewoon roof:quote:Op donderdag 3 september 2009 09:16 schreef ethiraseth het volgende:
Nou, de eerste paar honderd miljoen is gevonden:
[..]
nog maar 34,5 miljard te gaan.
quote:Bezuiniging op re-integratiegeld en AOW-toeslag
Uitgegeven: 3 september 2009 06:56 ///Laatst gewijzigd: 3 september 2009 12:39
DEN HAAG - Minister Piet Hein Donner en staatssecretaris Jetta Klijnsma (Sociale Zaken) bezuinigen volgend jaar 80 miljoen euro op re-integratiegelden.
Dat bedrag loopt de komende jaren nog op. Een deel wordt weggehaald bij gemeenten die bijstandsgeld opzij hadden gezet om mensen aan het werk te helpen.
Dat hebben ingewijden rond het kabinet donderdag bevestigd naar aanleiding van een bericht in De Telegraaf. In de begroting Sociale Zaken van 2010 moet een gat worden gedicht van ongeveer 400 miljoen euro. Dat bedrag loopt naar verwachting de komende jaren met enkele honderden miljoenen euro's op.
AOW-partnertoeslag
Vanaf 2011 wordt ook de AOW-partnertoeslag voor gepensioneerden met een jongere niet-werkende partner onder de 55 jaar eerder geschrapt dan gepland. Dit moet tot 2015 in totaal 170 miljoen euro opleveren.Eerder was al besloten om in 2015 de AOW-partnertoeslag helemaal af te schaffen. Volgens het kabinet kunnen niet-werkende jongere partners een baan zoeken.
Koopkracht
Verder wordt volgend jaar een door het vorige kabinet ingestelde tegemoetkoming in de koopkracht van AOW'ers verlaagd met 26 euro per jaar. Dit voelen alleen gepensioneerden in het buitenland, omdat in ruil voor de lagere toeslag de ouderenkorting op belastingen wordt verhoogd.
© ANP
Als we dat hier ook eens zouden invoeren? Scheelt enorm in dat wat anders de burgers moeten betalen, je treft de schuldigen van deze 'crisis' en je kan er een nieuwe mee afschrikken.quote:België overweegt heffing op banken
Uitgegeven: 3 september 2009 12:04 /// Laatst gewijzigd: 3 september 2009 11:59
BRUSSEL - De Belgische regering heeft plannen om de banken een heffing op te leggen.
De heffing zou een tegenprestatie moeten zijn voor de bereidheid van de overheid om banken te redden als ze failliet dreigen te gaan.
Het idee is geopperd door de liberale vicepremier van Financiën Didier Reynders en de socialistische vicepremier Laurette Onkelinx. ''Zij die de crisis hebben veroorzaakt, moeten betalen'', aldus Onkelinx donderdag.
Begrotingstekort
De heffing moet het grote Belgische begrotingstekort helpen wegwerken. De Belgische overheid stevent af op een begrotingstekort van zo'n 25 miljard euro, ofwel 7 procent van het bruto binnenlands product.
Mes
Onkelinx denkt ook aan andere maatregelen om de Belgische begroting rond 2015 weer in evenwicht te brengen. Zo wil ze het mes zetten in een ruimhartige rente-aftrek voor bedrijven.
© ANP
Walgelijke kutpartij is het.quote:Op donderdag 3 september 2009 09:39 schreef henkway het volgende:
[..]
Ja de VVD had in het vorig kabinet door overleg met rijke pensionados in Spanje het woonlandbegindsel 1,35% ingestelt voor betalingen inkomensafhankelijke ZVW premie, en een omgekeerd woonlandbeginsel voor de AOW![]()
![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |