Voor sommige mensen misschien niet. Voor ons bijvoorbeeld geldt, dat wij allebei (nogal overtuigd) atheïstisch zijn. Wij vinden daarom het idee van een christelijke of katholieke school niet prettig en willen graag dat ons kind naar een school gaat, waar niet 1 bepaalde godsdienst de boventoon voert. Een openbare school zou zeker een optie zijn, maar de verschillende, hierboven genoemde onderwijsmethodes spreken ons stuk voor stuk (tot op zekere hoogte) aan. Aan ons als ouder de taak om die verschillende mogelijkheden te onderzoeken, voor we een keuze maak voor ons kind. Daarom ben ik benieuwd naar de ideeën en bevindingen van andere ouders.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 18:34 schreef geelkuikentje het volgende:
Waarom moet je speciaal onderwijs hebben? Is een 'normale' openbare dan wel christelijke school geen optie?
Dit zou mijn antwoord kunnen zijn!quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 18:41 schreef renzell het volgende:
[..]
Voor sommige mensen misschien niet. Voor ons bijvoorbeeld geldt, dat wij allebei (nogal overtuigd) atheïstisch zijn. Wij vinden daarom het idee van een christelijke of katholieke school niet prettig en willen graag dat ons kind naar een school gaat, waar niet 1 bepaalde godsdienst de boventoon voert. Een openbare school zou zeker een optie zijn, maar de verschillende, hierboven genoemde onderwijsmethodes spreken ons stuk voor stuk (tot op zekere hoogte) aan. Aan ons als ouder de taak om die verschillende mogelijkheden te onderzoeken, voor we een keuze maak voor ons kind. Daarom ben ik benieuwd naar de ideeën en bevindingen van andere ouders.
Ha ha, bedankt voor je toevoeging!quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 18:33 schreef Pannenkoeken het volgende:
Freinet onderwijs: http://www.freinet.nl/
Ik zelf heb op een Freinet school gezeten, deze vorm van onderwijs komt vrij weinig in Nederland voor. Ik heb het een fijne school gevonden en vond de manier van onderwijs heel prettig.
Heb er niet heel veel verstand van maar volgens mij komt het neer op dat de ervaringen van kinderen min of meer het "begin" zijn van de lesstof.
Ik heb dan wel geen kinderen maar ik denk niet dat ik bij het kiezen van een school echt speciaal rekening zou houden met het karakter van mijn kind. Ik zou het prettiger vinden als de basisschool in de buurt zou liggen ivm het spelen met andere kinderen.
Wel zou ik eventueel rekening houden met de zelfstandigheid van mijn kind, zou het die vorm van onderwijs wel aankunnen.. dus misschien zou ik toch wel rekening houden met het karakter![]()
Dat je overtuigd atheïstisch bent vind ik een goede reden om je kind niet naar een christelijke school te brengenquote:Op vrijdag 21 augustus 2009 18:41 schreef renzell het volgende:
[..]
Voor sommige mensen misschien niet. Voor ons bijvoorbeeld geldt, dat wij allebei (nogal overtuigd) atheïstisch zijn. Wij vinden daarom het idee van een christelijke of katholieke school niet prettig en willen graag dat ons kind naar een school gaat, waar niet 1 bepaalde godsdienst de boventoon voert. Een openbare school zou zeker een optie zijn, maar de verschillende, hierboven genoemde onderwijsmethodes spreken ons stuk voor stuk (tot op zekere hoogte) aan. Aan ons als ouder de taak om die verschillende mogelijkheden te onderzoeken, voor we een keuze maak voor ons kind. Daarom ben ik benieuwd naar de ideeën en bevindingen van andere ouders.
quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 19:07 schreef Locusta het volgende:
Ik heb zelf op een dalton-basisschool gezeten en was er een dalton-middelbare school in de omgeving geweest, was ik zeker daar ook naar toe gegaan. Jammer genoeg zat die zo'n 1.5u verderop.
Het idee van het dalton onderwijs is (hoop dat ik het een beetje goed zeg) dat je als kind bezig bent met leren plannen en zelfstandig werken/leren, wat erg belangrijk is in het vervolgonderwijs. Ieder kind pakt dingen op een eigen manier op of werkt sneller/langzamer dan een andere leerling en op deze manier kunnen ze op hun eigen manier aan het werk.
Je krijgt een weektaak op maandagmorgen en dan ga je zelf beslissen wanneer je wat gaat doen, als het maar op vrijdagmiddag af is. Snap je iets niet? Vraag het eerst aan iemand die in je groepje zit en ga daarna pas naar de leraar.
Er zijn wel "vaste" momenten waarop dingen uitgelegd worden, maar de rest van de tijd werkt het kind zelfstandig.Natuurlijk is het niet dat de kinderen volledig "losgelaten" worden, dit alles natuurlijk onder het wakend ook van de leraar.
Het is belangrijk dat je een schooltype kiest die past bij je kind en dat was in mijn geval ook zo. Ik kon hier helemaal mijn ei in kwijt en heb er erg veel aan gehad in het vervolgonderwijs.
Ik hoop dat ik het een beetje goed verwoord heb, zo heb ik het tenminste ervaren op de basisschool
Als kinderen bijv. een broodje/boterham eten in een kring wat op de meeste scholen vrij normaal is komen er geheid rondvliegende kruimels op arwen haar eten. Zeker bij de jongere kleuters die knoeien simpelweg meer.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 19:31 schreef mikoxx het volgende:
evenstar, volgens mij kunnen gluten niet 'rondzweven', ze kunnen enkel op 'ander voedsel' terechtkomen door aanraking
Zo'n opvatting is dus tekenend voor de sfeer op een school, lijkt me.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 19:41 schreef _evenstar_ het volgende:
en dus maar in der uppie op de gang zou moeten eten/drinken.
Daar ben ik het helemaal mee eens. Ik vind sowieso dat een school aandacht voor ieder kind als individu moet hebben trouwens. Het is te zot voor woorden dat je kind enig risico zou lopen omdat de juf geen zin heeft om op te letten, lijkt me.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 19:41 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
Als kinderen bijv. een broodje/boterham eten in een kring wat op de meeste scholen vrij normaal is komen er geheid rondvliegende kruimels op arwen haar eten. Zeker bij de jongere kleuters die knoeien simpelweg meer.
En komen de kruimels op haar eten is arwen ziek. Voorzichtigheid is dus nodig, dat ze niet zweven snap ik zelf ook welongelukkige bewoording
![]()
Maar er is wel voorzichtigheid en oplettendheid nodig zeker als ze nog kleiner zijn van een oplettend oog.
Ze hebben hier op de vrijeschool eerder een tweeling gehad met beiden coeliakie en het tussen de leraar in werkte voor hun heel goed, en er werden ook de tafeltjes etc gedaan en het eetgedeelte direct stofgezogen etc. bij de kindjes veel meer nadruk gelegd op het handen wassen na het eten, omdat bij de vrije school ieder met gelijk respect moet behandeld worden, en evenveel plezier etc moet hebben.
Dat vind ik al heel anders dan dat ze mijn kind als een outcast behandelken omdat ze niet dat beetje moeite kunnen/willen doen en dus maar in der uppie op de gang zou moeten eten/drinken.
Hier sluit ik me bij aanquote:Op vrijdag 21 augustus 2009 19:45 schreef Moonah het volgende:
[..]
Zo'n opvatting is dus tekenend voor de sfeer op een school, lijkt me.
Maar dat staat uiteraard volkomen los van het type onderwijs. Ik werk op een reguliere school, en ook wij zouden met alle respect met een kind als Arwen omgaan.
Oh maar had volgens mij ook eerder ergens gezet dat het op anderen scholen ook prima zou kunnen, sprak echt over specifiek het gesprek op die ene schoolquote:Op vrijdag 21 augustus 2009 19:45 schreef Moonah het volgende:
[..]
Zo'n opvatting is dus tekenend voor de sfeer op een school, lijkt me.
Maar dat staat uiteraard volkomen los van het type onderwijs. Ik werk op een reguliere school, en ook wij zouden met alle respect met een kind als Arwen omgaan.
vroeger waren er ook coeliaken, dat jij er niet mee in de klas hebt gezeten, coeliakie is een zeer serieuze ziekte/aandoening en als er niet goed opgelet worden kan dit verre gevolgen hebben voor een persoon.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 20:34 schreef nostra het volgende:
God, wat voel ik me oud. Gewoon je taken maken, en als je slim was, dan kreeg je de donker oranje taken en anders de beige. Samenwerken werd geleerd doordat je vriendjes moest maken in je klas. Geen angsten voor rondvliegende kruimels op mijn broodje of een knutselwerkje dat ik maakte en teveel leek op dertien-in-een-dozijn.
Sorry als het wat te aanvallend overkwam.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 20:37 schreef _evenstar_ het volgende:
vroeger waren er ook coeliaken, dat jij er niet mee in de klas hebt gezeten, coeliakie is een zeer serieuze ziekte/aandoening en als er niet goed opgelet worden kan dit verre gevolgen hebben voor een persoon.
Sorry als er dan mensen zijn die opd e gezondheid van hun kind letten
Is het zo erg?quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 11:11 schreef miss_sly het volgende:
En dat is dan weer een nadeel, want er zijn hier in Amsterdam veel scholen waar je al heel jong (op IJburg voor hun 1e jaar!) moet opgeven, wil je een kans hebben dat ze er heen kan. Vele lange wachtlijsten, dus.
Ik ben zelf als kind altijd om school geweest aan de andere kant van het dorp en kwam dus altijd veel later thuis dan de kinderen in de straat. Iedereen was dan al bij een ander aan het spelen en de kinderen waren altijd heel duidelijk: ik zat op een andere school en was dus raar. Zit wellicht een kern van waarheid in, maar het heeft me echt wel heel wat tranen gekost en dat wil ik mijn kinderen liever niet aandoen (terwijl ik dolblij ben dat ik op die school zat hoor, daar niet van, ik zou toen dezelfde keuze hebben gemaakt als mijn ouders).quote:
Het zou voor mij ook niets geweest zijn en toch ben ik gek van montessoriquote:Op zaterdag 22 augustus 2009 11:31 schreef Bleie het volgende:
Ik heb zelf trouwens op een montessorischool gezeten (basisschool), en dat werkte voor mij en voor mijn zus erg goed. Voor mijn broer was het minder succesvol, die heeft veel meer structuur nodig. Wat ik wel jammer vind aan montessori, is dat er weinig ontwikkeling in zit. Wij werkten met precies hetzelfde materiaal als mijn moeder ruim 30 jaar eerder, en dat wordt nu, 20 jaar later, nog steeds gebruikt...
In elk geval in een wijk waar je - voor de goede schoelen - te maken hebt met postcodebeleid. Wat ik niet zo heel gek vindt trouwens. Er zijn ouders die hun kind aan de andere kant van Amsterdam op school doen, zodat het maar op een witte school zit. Ten eerste vind ik je dan wereldvreemd - Amsterdam is nou eenmaal geen witte stad, en ten tweede maak je het je kind (en/of jezelf) wel heel lastig met speelafspraken e.d. Dat een school in de buurt zit, is voor mij dan ook zeker een vereiste. Komt nog bij dat ik vind dat een kind op een gegeven moment (nog geen idee wanneer hoor) zelf naar school moet kunnen, en dat je niet tot groep 8 gebracht moet worden omdat het te ver en te gevaarlijk is.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 11:34 schreef miss_sly het volgende:
Bleie, welke wijk in Amsterdam zit je?
Bijkomend probleem in Amsterdam is dan ook nog eens dat je je kind in een bepaald postcode-gebied naar school moet doen, heb ik begrepen. Dus je kunt niet echt onbeperkt kiezen, dan.
Op onderwijsinspectie kan je nalezen waarom de school als 'zeer zwak' beoordeeld is. Misschien handig voor je beeldvorming? Overigens zou ik meer afgaan op 'gevoel' dan op prestaties, maar dat is mijn opvatting. Je noemt Dalton en Vrije school in 1 zin, dat zijn wel zo ongeveer twee uitersten! Het lijkt me ook enorm vroeg om je nu al in te schrijven hoor, al is het per regio heel verschillend qua aantal aanmeldingen. Verhalen/ervaringen van ouders kunnen ook heel waardevol zijn: hoe tevreden zijn die over de school van hun kind? Vergeet niet dat, wanneer je een afspraak maakt voor een bezoekje, je aangekondigd binnen bent. Ga bijvoorbeeld niet om 9.00 of 13.45, dan is de eerste roezemoes nét voorbij en zijn in de meeste gevallen de kids 'heerlijk aan het werk';) Succes met je schoolkeuzezoektocht iig!quote:Op zondag 4 april 2010 13:37 schreef Poppejans het volgende:
*schop n.a.v offtopic gaan in ''speelgoedopbergprobleem
Ik ben nu al heel erg bezig met het orienteren op basisscholen, ik vind zoiets erg belangrijk en zal absoluut niet ''voor het gemak'' de dichtsbijzijnde school hier kiezen.
Mij spreken Jenaplan en Dalton onderwijs erg aan, ook lijkt de Vrije school me erg leuk, maar daar heeft mijn man minder mee, en de school hier in de stad was kortgeleden nog een ''zeer zwakke'' school.(wel wil ik er eens gaan kijken).Jenaplanschool hebben mijn man en ik zelf opgezeten (allebei helaas alleen groep 7&8) dus weten we het meeste van. Het is enorm leuk onderwijs wat het kind enorm stimuleert in zelfstandigheid. Zo is er geen huiswerk maar hebben kinderen een weektaak die ze maandags opkrijgen en vrijdagmiddag af moeten hebben, Er is nergens ''stampwerk'' maar alles wordt spelenderwijs aangeboden. Bijv bij het leren schrijven van een woord, draait dan alles een tijd om dat woord in de klas.
een vak ''drama'' (toneel),wij hadden een ''vrije tekst'' schrift waar je 1x in de zoveel tijd een verhaal in moest schrijven,een weekviering met dans,toneel e.d, een laatste schooldag thema feest, geen twee aan twee zitten in de klas maar in groepjes. en groep 3/4/5 en 6/7/8 zaten bij elkaar zodat oudsten de jongsten weer konden helpen.
Nou hoorde ik op de zwangerschapsgym destijds, dat hier in de stad (woon maar in een klein stadje) al heel vroeg moet worden begonnen met inschrijven als je zo'n ''speciaal'' soort onderwijs wilt, maar wat is vroeg?! Zou ik NU al echt daarnaar moeten informeren en al inschrijven bij 1 jaar? Lijkt mij vrij belachelijk
quote:
Om hier even op in te haken. Mijn kinderen zitten niet op een bijzondere school, maar bij mijn dochter in groep 4 wordt er wel gewerkt met weektaken, vrije-tekst schrift en elke maand is er een 'crea', een maandafsluiting waarbij de hele school aanwezig is en waarbij elke keer een aantal groepen de afsluiting moeten verzorgen met dans, toneel e.d.quote:Op zondag 4 april 2010 13:37 schreef Poppejans het volgende:
Jenaplanschool hebben mijn man en ik zelf opgezeten (allebei helaas alleen groep 7&8) dus weten we het meeste van. Het is enorm leuk onderwijs wat het kind enorm stimuleert in zelfstandigheid. Zo is er geen huiswerk maar hebben kinderen een weektaak die ze maandags opkrijgen en vrijdagmiddag af moeten hebben, Er is nergens ''stampwerk'' maar alles wordt spelenderwijs aangeboden. Bijv bij het leren schrijven van een woord, draait dan alles een tijd om dat woord in de klas.
een vak ''drama'' (toneel),wij hadden een ''vrije tekst'' schrift waar je 1x in de zoveel tijd een verhaal in moest schrijven,een weekviering met dans,toneel e.d, een laatste schooldag thema feest, geen twee aan twee zitten in de klas maar in groepjes. en groep 3/4/5 en 6/7/8 zaten bij elkaar zodat oudsten de jongsten weer konden helpen.
quote:Op zondag 4 april 2010 15:12 schreef Twinkly het volgende:
Op de site over Jenaplan-onderwijs las ik dat de stof steeds weer wordt herhaald zodat die echt blijft hangen. Dat vind ik wel goed klinken.
*gaat weer verder lezen
ik ben een hormonale-muts, werd helemaal emo van die gedachte, ik geef de bv de schuldquote:Op maandag 5 april 2010 13:04 schreef Poppejans het volgende:
[..]
Het is niet ''het reken/taal boek doorgaan tot het uit is'' maar soms bijv met rekenen weet ik nog dat wij een zelfde som meerdere keren moesten doen met verschillende voorwerpen. Zo werd er zo'n litermaatding gebruikt om daadwerkelijk te ZIEN met welke hoeveelheden je nou aan het rekenen was enz, echt verduidelijking heel leuk.
Wat het dan ook voor school gaat worden, misschien kiezen we wel voor dezelfde school, dan komen Niels en Wolf nog bij elkaar in de klas ook![]()
De Jenaplan school hier is trouwens katholiek (op een hele milde manier)
same herequote:Op maandag 5 april 2010 14:33 schreef tessie het volgende:
Ik heb zelf ook op een montessorischool gezeten, en vond het wel heel leuk. Maar ik was niet zo goed in het zelfstandig werken, koos liever voor de dingen die ik leuk vond dan bijvoorbeeld rekenen. Maar voor zover ik heb begrepen, wordt er tegenwoordig ook echt wel een stuk beter gelet, en wordt er niet meer met jaartaken gewerkt zoals wij dat eigenlijk hadden.
Maar van een vriendin die zelf ook op een montessorischool werkt, hoorde ik idd dat je al heel vroeg moet inschrijven. ZIj heeft haar kindje met 10 maanden al ingeschreven, en was eigelijk al te laat. Ik vind dat echt heel vreemd. Ik wil eerst wel weten hoe het karakter van Graeme is voordat ik voor een school kies. Dus ik zit nu erg te twijfelen, om nu toch maar wel ergens in te gaan schrijven, omdat we anders misschien te laat zijn, of om te wachten en te kijken welke school bij hem past, maar dan wel met het risico dat we voor de school van onze keuze veel te laat zijn.
Wij hebben er voor gekozen om de kinderen in te schrijven bij de school die ons nu op alle gebieden het meest bevalt. Hoe het combi van kind-school gaat zijn is toch zo onvoorspelbaar (en van zo veel dingen afhankelijk) dat we liever in eerste instantie kiezen voor de in onze ogen beste school en dan later eventueel wel verder kijken.quote:Op maandag 5 april 2010 14:33 schreef tessie het volgende:
Ik heb zelf ook op een montessorischool gezeten, en vond het wel heel leuk. Maar ik was niet zo goed in het zelfstandig werken, koos liever voor de dingen die ik leuk vond dan bijvoorbeeld rekenen. Maar voor zover ik heb begrepen, wordt er tegenwoordig ook echt wel een stuk beter gelet, en wordt er niet meer met jaartaken gewerkt zoals wij dat eigenlijk hadden.
Maar van een vriendin die zelf ook op een montessorischool werkt, hoorde ik idd dat je al heel vroeg moet inschrijven. ZIj heeft haar kindje met 10 maanden al ingeschreven, en was eigelijk al te laat. Ik vind dat echt heel vreemd. Ik wil eerst wel weten hoe het karakter van Graeme is voordat ik voor een school kies. Dus ik zit nu erg te twijfelen, om nu toch maar wel ergens in te gaan schrijven, omdat we anders misschien te laat zijn, of om te wachten en te kijken welke school bij hem past, maar dan wel met het risico dat we voor de school van onze keuze veel te laat zijn.
quote:Op maandag 5 april 2010 14:07 schreef Twinkly het volgende:
[..]
ik ben een hormonale-muts, werd helemaal emo van die gedachte, ik geef de bv de schuldOver het katholieke karakter van de school moeten we het hier thuis nog wel hebben.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |