GPS Cycle Computerquote:Op woensdag 16 september 2009 01:53 schreef yozd het volgende:
Heb je voor HTC (touch) telefoons ook software als Sportstracker voor Nokia's en Runkeeper voor iPhones? Dus software die op basis van de GPS meet hoe ver (en waar) je gelopen hebt?
Hartstikke bedankt, echt mooi. Hier ga ik me even in verdiepenquote:Op woensdag 16 september 2009 17:25 schreef dyna18 het volgende:
GPS Cycle Computer
SportyPal
TrackMyRun.mobi
Deze 3 heb ik op mijn HTC staan. Ik gebruik de 1e het meest, omdat die je route ook vastlegt (en die kun je bijv. naar google maps exporteren).
ik ook.quote:
Ik ken het DtD shirt niet, maar als het een 'speciale' stof is..zoals dryFit zal het geen vocht opnemen wat katoenen shirts door de 'holle' vezel wel doen, en zal het veel beter ademen en vocht afvoeren...quote:Op woensdag 16 september 2009 20:41 schreef Blupp het volgende:
[..]
ik ook.
loopt dit nou lekkerder dan in een katoennen shirt??
sorry ben een leek , net een paar weken bezig en zweet enorm in zo'n katoenen shirt, dit zal wel beter gaan denk ik
Het is inderdaad een runningshirt, zit veel prettiger dan gewone shirtsquote:Op woensdag 16 september 2009 20:53 schreef ForrestX het volgende:
[..]
Ik ken het DtD shirt niet, maar als het een 'speciale' stof is..zoals dryFit zal het geen vocht opnemen wat katoenen shirts door de 'holle' vezel wel doen, en zal het veel beter ademen en vocht afvoeren...
Over het algemeen wordt het niet verstandig gevonden om gelijk zoveel te lopen als je pas begintquote:Op woensdag 16 september 2009 21:10 schreef jordeeeh het volgende:
Tvp.
Vandaag 1e keer hardgelopen, gelijk 6,7 km gelopen, ging wel lekker
Had ik moeten weten, had ik ook meegedaan. Vroeg me vanavond al af waarom al die hardlopers hier voor langs liepen. Even zoeken en ja hoor een hardloopwedstrijd vlak voor mijn huis en ook nog op het rondje dat ik zelf ook regelmatig loop. Volgend jaar dan maar een keer.quote:Op woensdag 16 september 2009 21:25 schreef ShadyLane het volgende:
Ik heb vanavond de Bruggenloop gedaan hier in Nijmegen (da's ideaal zeg, een wedstrijd met start en finish op 5 minuten van je huis) en het ging perfect. Ik dacht tijdens het lopen al: "deze race geeft me een stuk beter gevoel dan die bij de Veluweloop, want daar werd ik alleen maar ingehaald en hier ben ik alleen maar aan het inhalen". En ik dacht dat dat kwam omdat hier veel langzamere mensen meedoen. Het voelde allemaal heel lekker, ik kwam echt in zo'n flow en eigenlijk kwam de finish te vroeg, had nog wel even door gewild.
Meestal als ik zo'n gevoel heb dat ik heel lekker ontspannen aan het lopen ben betekent dat dat ik niet zo hard gaMaar deze keer ging ik dat blijkbaar wel, harder dan afgelopen weekend bij de Veluweloop, terwijl de afstand iets langer was. Prachtig. Het begint zo langzamerhand ergens op te lijken. Zevenheuvelenloop, here we come
.
Een veel groter nadeel van katoenen shirts is dat je veel te snel afkoelt als het vochtig wordt van het zweet.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:45 schreef Daph_ het volgende:
Deze shirts gaan niet zo plakken als katoenen shirts doen als je zweet
True, maar echt veel verstand heb ik niet van het materiaal dus wilde niet gaan blatenquote:Op woensdag 16 september 2009 21:34 schreef Grollie het volgende:
[..]
Een veel groter nadeel van katoenen shirts is dat je veel te snel afkoelt als het vochtig wordt van het zweet.
Hierdoor kun je kramp krijgen of kou vatten, en dat gaat dan weer ten koste van je conditie
Als je dus enigszins regelmatig hardloopt, is het echt verstandig om een functioneel loopshirt aan te schaffen!
Hmm ok.. T voelt alleen zo nutteloos om een klein stukje te lopen.quote:Op woensdag 16 september 2009 21:28 schreef knnth het volgende:
[..]
Over het algemeen wordt het niet verstandig gevonden om gelijk zoveel te lopen als je pas begintMisschien kan je het conditioneel wel aan maar je gewrichten en pezen hebben wel een paar weken nodig om aan de zware belasting te wennen.
Als je een katoenen shirt draagt kan dit heel goed kloppen... je zweet maakt het shirt vochtig, door het lopen koelt het vochtige shirt snel af en dat koelt weer je buik af. Daarom is een functioneel loopshirt dus zo belangrijk.quote:Op woensdag 16 september 2009 21:50 schreef jordeeeh het volgende:
Nog even een vraagje trouwens. Tijdens het hardlopen, of in ieder geval erna, voelt m'n buik helemaal koud aan. Toen ik in de zomer wel eens liep had k dit ook volgens mij![]()
Komt dit vaker voor?
Je kan ook 5 keer 3 minuten lopen met een minuut wandelpauze en dat langzaam uitbouwen naar twee keer 30 minuten oid, ik noem maar ietsquote:Op woensdag 16 september 2009 21:41 schreef jordeeeh het volgende:
[..]
Hmm ok.. T voelt alleen zo nutteloos om een klein stukje te lopen.
Bedankt voor de tip though.
Ik ben met het Start to Run schema begonnen en in het begin ging het wel goed, maar na 2 weken kreeg ik enorm last van mijn knie (niet tijdens het lopen, maar een paar uur later). Zelfs zo erg dat ik naar de fysio ben gegaan en die merkte op dat ik waarschijnlijk een overbelasting van een of andere spier had. Ik moest rust nemen en daarna ipv 3x p/week, 2x p/week lopen en ondertussen kracht en stabiliteitsoefeningen doen voor mijn bovenbenen. Goede schoenen had ik al (heb ook een loopfilmpje laten maken).quote:Op woensdag 16 september 2009 22:24 schreef knnth het volgende:
[..]
Je kan ook 5 keer 3 minuten lopen met een minuut wandelpauze en dat langzaam uitbouwen naar twee keer 30 minuten oid, ik noem maar ietsMaar je moet maar kijken hoe het gaat. Luister in ieder geval erg goed naar je lichaam! Conditie is belangrijk, maar lang niet alles: let op je gewrichten, pezen en spieren.
In ieder geval veel plezier
nooit gedacht dat ik jou in dit topic tegen zou komenquote:Op woensdag 16 september 2009 21:10 schreef jordeeeh het volgende:
Tvp.
Vandaag 1e keer hardgelopen, gelijk 6,7 km gelopen, ging wel lekker
Weet niet hoever je gelopen hebt, maar ik voel het ook wel als ik 10km loop op een redelijk tempo. Het is niet voor niets een intensieve sport. En bedoel je met dat "beurs" het lekkere gevoel dat je je spieren hebt gebruikt na een goede workout?quote:Op woensdag 16 september 2009 22:43 schreef yozd het volgende:
[..]
Ik ben met het Start to Run schema begonnen en in het begin ging het wel goed, maar na 2 weken kreeg ik enorm last van mijn knie (niet tijdens het lopen, maar een paar uur later). Zelfs zo erg dat ik naar de fysio ben gegaan en die merkte op dat ik waarschijnlijk een overbelasting van een of andere spier had. Ik moest rust nemen en daarna ipv 3x p/week, 2x p/week lopen en ondertussen kracht en stabiliteitsoefeningen doen voor mijn bovenbenen. Goede schoenen had ik al (heb ook een loopfilmpje laten maken).
Vandaag heb ik de laatste les gelopen van het Start to Run programma en op zich ging het wel goed, maar nog steeds "voel" ik dat ik gelopen heb. Dat wil zeggen dat ik nergens pijn voel, maar mijn benen voelen wel een beetje "beurs" (kan niet zo snel een goed woord bedenken) aan. Is dat normaal?
Vandaag voor de eerste keer met het shirt van de AH gelopen.quote:Op woensdag 16 september 2009 21:28 schreef knnth het volgende:
[..]
Over het algemeen wordt het niet verstandig gevonden om gelijk zoveel te lopen als je pas begintMisschien kan je het conditioneel wel aan maar je gewrichten en pezen hebben wel een paar weken nodig om aan de zware belasting te wennen.
Gewoon harder lopen, scheelt al een hele hoopquote:Op woensdag 16 september 2009 23:31 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Wat is aan te raden om je warmer te kleden... gewoon iets anders warms erover heen?
Hmm, misschien binnenkort dan even kijken voor een hardloopshirt.quote:Op woensdag 16 september 2009 21:54 schreef Grollie het volgende:
[..]
Als je een katoenen shirt draagt kan dit heel goed kloppen... je zweet maakt het shirt vochtig, door het lopen koelt het vochtige shirt snel af en dat koelt weer je buik af. Daarom is een functioneel loopshirt dus zo belangrijk.
Daarnaast is zweten de manier van je lichaam om af te koelen, het kan zijn dat als je handen juist nog wat warm zijn van het lopen je buik dan toch kouder aanvoelt, helemaal als die bezweet is...
Mja in principe heb ik een stuk van 3,4km heen en terug gelopen. Op de heenweg voelde ik t af en toe in m'n voeten.. Dan ging k even een stukje wandelen en daarna weer verder. Terugweg aan 1 stuk doorgelopen en dat voelde gewoon primaquote:Op woensdag 16 september 2009 22:24 schreef knnth het volgende:
[..]
Je kan ook 5 keer 3 minuten lopen met een minuut wandelpauze en dat langzaam uitbouwen naar twee keer 30 minuten oid, ik noem maar ietsMaar je moet maar kijken hoe het gaat. Luister in ieder geval erg goed naar je lichaam! Conditie is belangrijk, maar lang niet alles: let op je gewrichten, pezen en spieren.
In ieder geval veel plezier
Ik zei op Moemoe toch al dat ik wilde hardlopenquote:Op woensdag 16 september 2009 23:01 schreef beertenderrr het volgende:
[..]
nooit gedacht dat ik jou in dit topic tegen zou komen![]()
Geen idee, maar ik kan je aanraden om een snelle afspraak bij een fysio te regelen, die kan je beter aanraden om wel of niet te starten. Overigens, als je echt niet meer kan lopen na een tijdje, lijkt het me niet verstandig om dan 16km te gaan lopen, dan mag je hopen dat je na de winter überhaupt weer kan trainen. Ik kan hier natuurlijk niet voelen hoe ernstig het is, maar problemen met je knieën kunnen voor zover ik weet voor enorm veel problemen en langdurige blessureleed veroorzaken, dus weet waar je aan begint. Er komt altijd weer een nieuwe dam tot damloop, nieuwe knieën is toch een ander verhaalquote:Op donderdag 17 september 2009 00:00 schreef thettes het volgende:
Iemand hier bekend met het probleem dat je knie (in dit geval mijn linker) tijdens het lopen langzaamaan pijn gaat doen waarna je echt niet meer kan rennen? Pijn zit een beetje onderaan de buitenkant van de knie. Met stilzitten voel je overigens helemaal niets, met wandelen ook vrijwel niet. Het is puur met hardlopen.
Ik had dat vorige week woensdag (de 9e), en heb omdat het bleef irriteren heb ik gisteren mijn dam tot dam startnummer in de verkoop gezet. Vandaag leek het opeens een stukje minder, dus ik twijfel wat ik nu moet. Wil heel graag lopen zaterdagavond. Iemand ervaring met deze klachten?
Moet je nagaan hoe groot dat gat is geweest tussen verkondigen dat je gaat lopen en uiteindelijk bent begonnenquote:Op donderdag 17 september 2009 00:37 schreef jordeeeh het volgende:
Ik zei op Moemoe toch al dat ik wilde hardlopen
ik heb hem maandag ook al een keer aan gehad maar toen vond ik hem echt nog te warm.quote:Op woensdag 16 september 2009 23:54 schreef dyna18 het volgende:
Ja die longsleeve van de AH heb ik nu dus. Maar dat is een erg dun shirt, waarin ik het dus zelfs vanavond al te fris vond.
inderdaad, ik was zelf heel rustig begonnen met lopen en toen ik dacht dat het goed ging en ik in een lekker tempo zat ben ik te lang door gegaan.quote:Op woensdag 16 september 2009 21:28 schreef knnth het volgende:
[..]
Over het algemeen wordt het niet verstandig gevonden om gelijk zoveel te lopen als je pas begintMisschien kan je het conditioneel wel aan maar je gewrichten en pezen hebben wel een paar weken nodig om aan de zware belasting te wennen.
Dam Tot Dam?quote:Op donderdag 17 september 2009 13:22 schreef thettes het volgende:
toch startnummer kwijtgeraakt, dan volgend jaar maar proberen.
Nike+ is volgens mij een combinatie van calibratie en (geavanceerde) stappenteller.quote:Op donderdag 17 september 2009 14:30 schreef MMUFC het volgende:
(...)
Ga binnenkort een keer met zowel GPSed en Nike+ lopen om te kijken of het klopt dat Nike+ naar mijn idee niet zuiver is.. Heb het idee dat als Nike+ 5km aangeeft dat ik pas 4,5km gelopen heb..
Dat het niet helemaal klopte had ik al wel door... want je hebt op de Nike+ site een top 10 met snelste 5k's die gelopen zijn.. Daarvan zit de complete top 10 minimaal 1 minuut 27 onder het WR.. maar dat lijkt me toch sterk dat dat klopt..quote:Op donderdag 17 september 2009 14:48 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Nike+ is volgens mij een combinatie van calibratie en (geavanceerde) stappenteller.Dus die is inderdaad niet echt accuraat volgens mij, denk dat je idd wel zo'n 10-15% verschil zal zien met GPS. En dat is eigenlijk veel te groot voor betrouwbare afstanden en snelheden met hardlopen.
nu alweer spijt vanquote:Op donderdag 17 september 2009 13:22 schreef thettes het volgende:
toch startnummer kwijtgeraakt, dan volgend jaar maar proberen.
Vroeg me al af hoeveel je had gelopen, maar uitslagen staan nog niet op de sitequote:Op zondag 13 september 2009 12:20 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Zo, terug van de 10 kilometer: 43.25 (21:15, 22:09). Ging wel ok, zat niet echt stuk op het einde, maar was ook niet de bedoeling aangezien ik beetje op wedstrijdsnelheid van de 10 EM wilde lopen. Iets minder tevreden over het verval, maar de wind tegen en het feit dat ik het hele 2e rondje alleen liep zorgden ervoor dat het tempo iets (teveel) zakte.1:10 gaat wel zwaar worden bij de DtD, maar heb nog wel wat vertrouwen, anders maar 1:11.11
Sportypal doet die allemaal zelf.quote:Op donderdag 17 september 2009 14:30 schreef MMUFC het volgende:
Gister voor het eerst met GPSed op mijn telefoon gelopen.. nadeel is dat ik altijd mijn telefoon(meestal in mijn hand) en GPS-muis(meestal in broekzak) mee moet nemen.. maar ik ben iemand die graag weet hoeveel hij loopt en dan ook hoe lang hij erover doet.
En het mooie is dat ik naderhand de tracks van mijn telefoon op mijn computer zet, vervolgens op de GPSed site upload en daar dan kan zien wat voor tracks ik gelopen heb. Daarvan kan ik dan de tijd, afstand en gemiddelde snelheid(in km/u) bekijken. Eveneens kan ik de route die ik gelopen heb op kaart bekijken.
Zal vanavond of morgen eens kijken.. en dan ook welke ik het prettigst vindt.. Moet iig wel handmatig naar mijn pc overzetten en dan kunnen uploaden want heb geen inet op mijn telefoon..(en dat wil ik graag zo houdenquote:Op donderdag 17 september 2009 16:16 schreef jordeeeh het volgende:
[..]
Sportypal doet die allemaal zelf.
Zelf gebruik ik een Garmin 405 horloge, heeft ook GPS en hartslagmeter. Na thuiskomst worden de resultaten netjes naar de PC geupload (draadloos) en kan ik o.a. exporteren naar Google Maps.quote:Op donderdag 17 september 2009 16:49 schreef MMUFC het volgende:
[..]
Zal vanavond of morgen eens kijken.. en dan ook welke ik het prettigst vindt.. Moet iig wel handmatig naar mijn pc overzetten en dan kunnen uploaden want heb geen inet op mijn telefoon..(en dat wil ik graag zo houden)
Als je op het tempo loopt waarop de sensor gecalibreerd is zal je niet veel verschil hebben, had soms maar een paar meter. Maar bij een ander tempo kan het verschil behoorlijk oplopen. Ik liep zondag 15.4 km volgens mijn GPS (Garmin forerunner 405) en 17 km volgens Nike+quote:Op donderdag 17 september 2009 14:48 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Nike+ is volgens mij een combinatie van calibratie en (geavanceerde) stappenteller.Dus die is inderdaad niet echt accuraat volgens mij, denk dat je idd wel zo'n 10-15% verschil zal zien met GPS. En dat is eigenlijk veel te groot voor betrouwbare afstanden en snelheden met hardlopen.
Wat draag je als 2e laag?quote:Op donderdag 17 september 2009 09:04 schreef computergirl het volgende:
[..]
ik heb hem maandag ook al een keer aan gehad maar toen vond ik hem echt nog te warm.
Ik heb het de eerste 10/15 minuten soms ook koud, maar daarna krijg ik het toch heel snel erg warm. Ik loop meestal pas bij vorst of kouder met twee lagen.
toen het vorig jaar een poos echt koud was (-10) heb ik met een thermisch ondershirt van Falke gelopenquote:
ik zat te twijfelen, maar durf nietquote:Op vrijdag 18 september 2009 18:58 schreef ForrestX het volgende:
straks nog even een halfuurtje en dan op naar zondag!
Lekker lopen dan dit weekend als je bang bent geblesseerd te raken van een half uurtje dribbelenquote:Op vrijdag 18 september 2009 19:00 schreef beertenderrr het volgende:
[..]
ik zat te twijfelen, maar durf nietwil onder geen beding geblesseerd raken voor de race
succes
de twijfel was hier ook...een stoepje, koude wind en koude hamsring...een blessure zit in een klein hoekje.quote:Op vrijdag 18 september 2009 19:00 schreef beertenderrr het volgende:
[..]
ik zat te twijfelen, maar durf nietwil onder geen beding geblesseerd raken voor de race
succes
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |