.quote:
Kan je een paar voorbeelden noemen van onnodige regels?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:48 schreef Zienswijze het volgende:
Investeringsklimaat in Nederland is ook niet bijzonder gunstig. En verder heb je 20 duizend regeltjes en tierenlantijnen die je moet doornemen voordat je een bedrijfje kan opzetten of projecten kan lanceren. Op deze manier raakt Nederland achter bij de rest van de wereld.
Is de Noord-Zuidlijn niet ambitieus? De HSL? De Betuweroute?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:45 schreef 0100 het volgende:
Contradictio in Terminis.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:51 schreef LXIV het volgende:
Als land is Nederland best ambitieus. Kijk naar onze multinationals
Daar heb je zeker gelijk in. Maar voor de mensen die wel ambitie hebben is het veel beter vertoeven in het buitenland. Dat moeten we veranderen.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:55 schreef Hexagon het volgende:
Ik vind eigenlijk dat individuele burgers zelf moeten bepalen wat ze wel of niet willen doen.
JIj loopt gewoon uit je nek te lullen.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Snap je het niet of loop je te mierenneuken?
De OP gaat ook niet enkel over de ambitie van Nederland in het algemeen. Bedrijven als Heineken, Shell, Unilever, Ballast Neddam, Phillips, ASML etc. zijn van oorsprong Nederlands en hebben wereldwijd faam gemaakt als marktleiders of innovators. Dat noem ik Nederlandse ambitie.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 19:01 schreef Salvad0R het volgende:
[..]
JIj loopt gewoon uit je nek te lullen.
Wat is de definitie van een multinational? Werk verschaffen in andere naties. Dat heeft dus niets met de ambitie van Nederland in het algemeen te maken, maar alles met de ambitie van individuele corporaties, die Nederlandsch belang ver van voorop stellen. Kijk maar naar onze benzineprijzen. Het is toch Royal Dutch Shell?
Waar ben je nou nog met je bullshitbetoog? Nergens.
Ik doel vooral op de mentaliteit.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 19:00 schreef RTB het volgende:
Sinds wanneer is economische winst de enige vorm van ambitie?
Ik generaliseer misschien inderdaad een beetje, maar in de dorpen is het wel overwegend zo. Men blijft in het oud-Hollands denken. Daar bedoel ik mee dat men 'alles lekker bij het oude wil laten. Over 50 jaar is het (vooral met name in de dorpen) hier ouderwets. De toekomst lijkt nu vooral te liggen in Aziatische steden, Brazilië etc...quote:Op dinsdag 30 juni 2009 19:05 schreef Ame_thyst het volgende:
Wordt me hier toch even gegeneraliseerd zeg, niet te filmen
Je observatie is goed, maar je voorbeelden niet.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:45 schreef 0100 het volgende:
Ambitie lijkt tegenwoordig wel een vies woord in Nederland. We zijn blij met het oude en durven niet vooruitstrevend te zijn.
En als ik het over ambitie heb bedoel ik het ook echt in de breedste zin van het woord.
Zie de cultuur die onder Nederlandse vrouwen heerst. Men blijft vooral liever huisvrouw.
Zie ook het volgende artikel:[b]
[..]
.
Aan die mentaliteit erger ik me. Nederland lijkt volledig ingedut. Dat zie je ook in de kleine dorpen. Veel jongelui durven niet de stap te nemen om eens iets te ondernemen. Je kent het wel: 'huisje,boompje, beestje'.
Die mentaliteit zie je vaak ook terug in de infrastructurele projecten. In Dubai en Azië durft men te investeren in grootste projecten. Zo zag ik laatst op National Geographic een documentaire over de bouw van het Venetian Casino in Macau. Het project leverde in totaal rond de 25 000 banen op, ongeveer 5% van de beroepsbevolking daar.
Dat noem ik pas investeren in de economie. Hier praat en praat men maar, maar tot realisatie komt het vaak niet. Zo juich ik bijvoorbeeld de bouw van Schiphol in de Noordzee toe. Of zie bij mij in het dorp. Men praat nu al tientallen jaren (geen grapje) over de bouw van een nieuw winkelcentrum. Ongelofelijk!.
Het lijkt er op dat Nederland liever oud wordt achter de geraniums. Wat ik later wil kunnen zeggen: kijk dat hebben we opgebouwd! Nederland heeft het geld, de kennis en talent maar benut dat niet. Degenen met ambitie trekken weg naar het buitenland.
Ambitie zou onze economie, maar vooral ook het Nederlandse volk veel goed doen.
Dat is inderdaad iets waaraan ik mij ook erger. En niet alleen op ambitite maar ook op levenswijze. Kleurloos en middelmatig is vaak de regel en de aanhangers daarvan verheerlijken het nog graag ook.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:00 schreef El_Matador het volgende:
Ik ben wel voor ambitie, maar wel met een doel. Maar je hebt gelijk over Nederland. Het "doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg" maaiveldcalvinisme.
Ik ben inderdaad blij dat ik nooit in een dorp heb gewoond. Als ik verhalen van uit dorpen afkomstige vrienden hoor is het daar treurigheid troef en is alles dat niet burgerlijk en gewoontjes is verdacht.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:04 schreef Leevancleef het volgende:
De mentaliteit die TS omschrijft is wel erg typerend voor dorpen in de provincie. Daar is het inderdaad burgerlijkheid troef, maar dat is altijd al zo geweest. In grotere steden valt het alleszins goed mee.
Des te lekkerder om daartegen aan te schoppen en bovenuit te springen. Vind ik dan.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:16 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is inderdaad iets waaraan ik mij ook erger. En niet alleen op ambitite maar ook op levenswijze. Kleurloos en middelmatig is vaak de regel en de aanhangers daarvan verheerlijken het nog graag ook.
Waarom zou je je best doen? Luiheid en domheid worden gesubsidieerd en als je succesvol bent staat de overheid klaar om je te plukken en je door te bureaucratiseren.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:45 schreef 0100 het volgende:
Ambitie lijkt tegenwoordig wel een vies woord in Nederland. We zijn blij met het oude en durven niet vooruitstrevend te zijn.
Ik vergelijk het liever met Frans Bauer. Die zanger is wel de personificatie van burgerlijke treurigheid en middelmatigheid. Zijn succes is ook mede aan die mentaliteit te danken.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:19 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Des te lekkerder om daartegen aan te schoppen en bovenuit te springen. Vind ik dan.
De echt interessante mensen zijn zo makkelijker te spotten. De non-conformisten, de onafhankelijken. Die hebben vaak wel een leuk verhaal in plaats van Sugababes breezahdrinkend stamppotvretend Nederland.
Deze smiley past er precies bij, die Rouvoetsukkels:
De financiële beloning is ondanks dat nog altijd behoorlijk te noemen. Genoeg om je voor in te spannen, in ieder geval.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:32 schreef Napalm het volgende:
[..]
Waarom zou je je best doen? Luiheid en domheid worden gesubsidieerd en als je succesvol bent staat de overheid klaar om je te plukken en je door te bureaucratiseren.
quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:53 schreef Klopkoek het volgende:
Dom liberaal geklaag weer.
Mensen zijn juist veel te ambitieus en individualistisch geworden. Egoistisch ook. Veramerikaniseert. De gemeenschapszin moet terug.
Met de materiële kant van het verhaal valt het alleszins mee. De financiële prikkel is nog altijd goed genoeg om je best te doen en je talenten te gebruiken.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:32 schreef Napalm het volgende:
[..]
Waarom zou je je best doen? Luiheid en domheid worden gesubsidieerd en als je succesvol bent staat de overheid klaar om je te plukken en je door te bureaucratiseren.
gemeenschapszin...mmm... bedoel je de thans 5.300.000 uitkeringen (van wao t-m aow en alles wat er tussen inzit) en dat er binnen 1,5 jaar nog 600.000 ww uitkeringen (opgave den haag) nog bijkomen?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:53 schreef Klopkoek het volgende:
Dom liberaal geklaag weer.
Mensen zijn juist veel te ambitieus en individualistisch geworden. Egoistisch ook. Veramerikaniseert. De gemeenschapszin moet terug.
Dat van de nederlandse ambitie is niet zoveel meer over, 85-90% van de op de AEX gerelateerde bedrijven zijn inmiddels in buitenlandse handen...quote:Op dinsdag 30 juni 2009 19:04 schreef LXIV het volgende:
[..]
De OP gaat ook niet enkel over de ambitie van Nederland in het algemeen. Bedrijven als Heineken, Shell, Unilever, Ballast Neddam, Phillips, ASML etc. zijn van oorsprong Nederlands en hebben wereldwijd faam gemaakt als marktleiders of innovators. Dat noem ik Nederlandse ambitie.
Jij wilt gewoon weer terug naar het ancien regime.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 21:09 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
Met de materiële kant van het verhaal valt het alleszins mee. De financiële prikkel is nog altijd goed genoeg om je best te doen en je talenten te gebruiken.
De immateriële waardering, dat is waar het 'm aan schort in Nederland. Dat komt door het totaal doorgeschoten gelijkheidsdenken. Iedereen moet per se gelijk zijn in ieder opzicht, wat leidt tot vreemde situaties. Het is goed mogelijk dat je op een zekere dag op dociele wijze bejegend wordt door een in fleece-tenue gehulde gerenommeerde wetenschapper, terwijl je vijf minuten later wordt gekleineerd door een kapper. De verhoudingen zijn totaal zoek.
Ah, dat vind jij een gebrek aan ambitieloosheid...quote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:44 schreef Nielsch het volgende:
Ik denk dat een hele boel Nederlanders ambitieus (willen) zijn, maar enorm in hun doen en laten gehinderd worden door conservatieve politici...
De manier waarop de minister Cramer ageert tegen de bouw van de Belle van Zuylen in Utrecht, is daar een prima voorbeeld van.
Daar dacht ik PRECIES aan! Goed punt.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:44 schreef Nielsch het volgende:
De manier waarop de minister Cramer ageert tegen de bouw van de Belle van Zuylen in Utrecht, is daar een prima voorbeeld van.
Jullie zijn echt triest. VVD stokpaardjes (wolkenkrabbers voor het grootkapitaal toe staan) gebruiken om te laten zien dat Nederland geen ambitie zou hebbenquote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:47 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Daar dacht ik PRECIES aan! Goed punt.
O, nee. Tenminste, niet als je daaronder een maatschappij verstaat waarin macht en succes afhangen van het milieu waarin je geboren bent. Er is niets achterlijker dan dat.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:41 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Jij wilt gewoon weer terug naar het ancien regime.
Wie is hier nou triest?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:50 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Jullie zijn echt triest. VVD stokpaardjes (wolkenkrabbers voor het grootkapitaal toe staan) gebruiken om te laten zien dat Nederland geen ambitie zou hebben
Het lijkt er wel op gezien je pleidooi voor ontzag jegens edele beroepen.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:51 schreef Leevancleef het volgende:
[..]
O, nee. Tenminste, niet als je daaronder een maatschappij verstaat waarin macht en succes afhangen van het milieu waarin je geboren bent. Er is niets achterlijker dan dat.
Wat is er mis met huisvrouwen? Moeten we dit juist niet toejuichen, een au-pair / kinderdagverblijf cultuur moeten we zoveel mogelijk vermijden.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:58 schreef 0100 het volgende:
[..]
Daar heb je zeker gelijk in. Maar voor de mensen die wel ambitie hebben is het veel beter vertoeven in het buitenland. Dat moeten we veranderen.
Wow, wat een neutraliteit.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:53 schreef Klopkoek het volgende:
Dom liberaal geklaag weer.
Goed onderbouwd, je haalt me echt over.quote:Mensen zijn juist veel te ambitieus en individualistisch geworden. Egoistisch ook. Veramerikaniseert. De gemeenschapszin moet terug.
Dat vind ik ook. Het is belachelijk dat sommige mensen neerkijken op huisvrouwen. Kinderen moeten je zelf opvoeden, dat moet je niet uitbesteden aan een kinderdagverblijf.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:05 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Wat is er mis met huisvrouwen? Moeten we dit juist niet toejuichen, een au-pair / kinderdagverblijf cultuur moeten we zoveel mogelijk vermijden.
Ik heb er ook geen bezwaar tegen. Het verbaast me vaak echter dat jonge vrouwen nu al zeggen dat ze huisvrouw worden. Vaak blijft men thuis voor de kinderen, terwijl die ambitie om te werken er vaak ook wel is.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:05 schreef Redcoon het volgende:
[..]
Wat is er mis met huisvrouwen? Moeten we dit juist niet toejuichen, een au-pair / kinderdagverblijf cultuur moeten we zoveel mogelijk vermijden.
Keuzevrijheid ftwquote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:26 schreef 0100 het volgende:
[..]
Ik heb er ook geen bezwaar tegen. Het verbaast me vaak echter dat jonge vrouwen nu al zeggen dat ze huisvrouw worden. Vaak blijft men thuis voor de kinderen, terwijl die ambitie om te werken er vaak ook wel is.
Nu begint men vaak later aan kinderen, een goede oplossing denk ik.
De beperkende wetten, bureaucratie en belastingen moeten weg. Maarja, als die blijven kunnen mensen als de OP weer ambitieus zijn op de kosten van een ander door dure infrastructuren.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:58 schreef 0100 het volgende:
[..]
Daar heb je zeker gelijk in. Maar voor de mensen die wel ambitie hebben is het veel beter vertoeven in het buitenland. Dat moeten we veranderen.
Nederland is niet sexy, of hoe moet ik dit interpreteren?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:45 schreef 0100 het volgende:
Ambitie lijkt tegenwoordig wel een vies woord in Nederland. We zijn blij met het oude en durven niet vooruitstrevend te zijn.
En als ik het over ambitie heb bedoel ik het ook echt in de breedste zin van het woord.
Zie de cultuur die onder Nederlandse vrouwen heerst. Men blijft vooral liever huisvrouw.
Zie ook het volgende artikel:[b]
[..]
.
Aan die mentaliteit erger ik me. Nederland lijkt volledig ingedut. Dat zie je ook in de kleine dorpen. Veel jongelui durven niet de stap te nemen om eens iets te ondernemen. Je kent het wel: 'huisje,boompje, beestje'.
Die mentaliteit zie je vaak ook terug in de infrastructurele projecten. In Dubai en Azië durft men te investeren in grootste projecten. Zo zag ik laatst op National Geographic een documentaire over de bouw van het Venetian Casino in Macau. Het project leverde in totaal rond de 25 000 banen op, ongeveer 5% van de beroepsbevolking daar.
Dat noem ik pas investeren in de economie. Hier praat en praat men maar, maar tot realisatie komt het vaak niet. Zo juich ik bijvoorbeeld de bouw van Schiphol in de Noordzee toe. Of zie bij mij in het dorp. Men praat nu al tientallen jaren (geen grapje) over de bouw van een nieuw winkelcentrum. Ongelofelijk!.
Het lijkt er op dat Nederland liever oud wordt achter de geraniums. Wat ik later wil kunnen zeggen: kijk dat hebben we opgebouwd! Nederland heeft het geld, de kennis en talent maar benut dat niet. Degenen met ambitie trekken weg naar het buitenland.
Ambitie zou onze economie, maar vooral ook het Nederlandse volk veel goed doen.
Jep, valt mij ook al jaren op. Is dat iets van de jaren 00 of speelt dit al veel langer?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:00 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik ben wel voor ambitie, maar wel met een doel. Maar je hebt gelijk over Nederland. Het "doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg" maaiveldcalvinisme.
Het is iets dorpelijks wat zich stedelijk ook uit, speelt al langer maar niet overal.quote:Op woensdag 1 juli 2009 01:19 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Jep, valt mij ook al jaren op. Is dat iets van de jaren 00 of speelt dit al veel langer?
Wat is precies het probleem? Zou die kapper zich dan bescheidener op moeten stellen t.o.v. jou? Zijn 'plaats' kennen in de maatschappij? En zou een geronommeerde wetenschapper kleding moeten dragen die meer bij zijn sociale status past?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 21:09 schreef Leevancleef het volgende:
Het is goed mogelijk dat je op een zekere dag op dociele wijze bejegend wordt door een in fleece-tenue gehulde gerenommeerde wetenschapper, terwijl je vijf minuten later wordt gekleineerd door een kapper. De verhoudingen zijn totaal zoek.
Kijk, dat jij tegen kapitalistische welvaart in het algemeen en het grootkapitaal in het bijzonder bent is nog tot daar aan toe, maar dat je nu gedachtenpolitie gaat spelen maakt je echt een enge communist. Waarom verhuis je niet naar China, daar zullen ze dol zijn op mensen als jij?quote:Op dinsdag 30 juni 2009 22:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ah, dat vind jij een gebrek aan ambitieloosheid...
Wat een onzin zeg.
24% van de acadamisch afgestudeerden gaan onmiddellijk na hun eindexamens uit Nederland weg om te emigreren.quote:Op woensdag 1 juli 2009 07:35 schreef Bowlingbal het volgende:
En al studeer je een keertje door, en draag je een designerbril, dan vinden politici van de PVV dat je neus afgehakt moet worden. Het is inderdaad niet alsof ambitie goed gefaciliteerd wordt, met de hedendaagse 'haat' naar de ambitieuze elite vanaf mensen die het wel prima vonden om hun leven lang op dezelfde functie te blijven hangen.
Maak daar maar PvdA en SP van, lieverd.quote:Op woensdag 1 juli 2009 07:59 schreef Nielsch het volgende:
Je moet in Nederland natuurlijk ook weer niet keihard werken en teveel geld verdienen, want dan word je bespot en gehaat door die jaloerse kuthonden van de PVV.
Waar haal je dat cijfer vandaan?quote:Op woensdag 1 juli 2009 08:16 schreef bendk het volgende:
[..]
24% van de acadamisch afgestudeerden gaan onmiddellijk na hun eindexamens uit Nederland weg om te emigreren.
Voor die groep geldt kennelijk dat hun toekomst niet in nederland ligt.
(dus 1 maal per 4 jaar zijn de nl universiteiten voor de kat zijn kudt aan het opleiden. En dat kost... en dat levert op ?)
Dit is een complete leugen. Je hebt het al vaker gepost en ik heb het al vaker ontkracht, maar je blijft maar in je eigen leugens geloven.quote:Op woensdag 1 juli 2009 08:16 schreef bendk het volgende:
[..]
24% van de acadamisch afgestudeerden gaan onmiddellijk na hun eindexamens uit Nederland weg om te emigreren.
Voor die groep geldt kennelijk dat hun toekomst niet in nederland ligt.
(dus 1 maal per 4 jaar zijn de nl universiteiten voor de kat zijn kudt aan het opleiden. En dat kost... en dat levert op ?)
Is dit hele topic dan ook niet een klaagzang over de slechte smaak van de vruchten der sociaal-democratie?quote:Op woensdag 1 juli 2009 08:31 schreef huhggh het volgende:
[..]
Maak daar maar PvdA en SP van, lieverd.
Als je ergens afgunst tegenkomt is het wel bij socialisten.
Dat maakt dit topic zo dieptriestquote:Op woensdag 1 juli 2009 09:57 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Is dit hele topic dan ook niet een klaagzang over de slechte smaak van de vruchten der sociaal-democratie?
Nee, nee. Jij maakt dit topic zo diep triest. Maar ik heb je al vaker een gebrek aan argumentatie en een teveel aan dogmatiek verweten, dus dat zullen we nu maar laten.quote:
Dit is weer de typerende houding uit de hoogte van een snobistische liberaal.quote:Op woensdag 1 juli 2009 10:30 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Nee, nee. Jij maakt dit topic zo diep triest. Maar ik heb je al vaker een gebrek aan argumentatie en een teveel aan dogmatiek verweten, dus dat zullen we nu maar laten.
Maak er maar weer een karikatuur van.quote:Op woensdag 1 juli 2009 10:33 schreef Hexagon het volgende:
Wat zie jij dan wel als jouw ideale samenleving Klopkoek? Een calvinistische, collectivistische samenleving waarin eenieder zich dient weg te cijferen voor de groep waartoe hij of zij behoort. Waarbij een succesvoller leven hebben dan een ander voorkomen moet worden en alles dat van de norm afwijkt de kop in moet worden gedrukt?
Geen gezeik, iedereen arm?
quote:Op woensdag 1 juli 2009 10:37 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit is weer de typerende houding uit de hoogte van een snobistische liberaal.
quote:Op woensdag 1 juli 2009 10:43 schreef Chewie het volgende:
[..]
En dit weer de typische afgunstige houding van de calvinistische socialist![]()
Ben je ook een trieste verschijning geworden op dit forum, eerst probeerde je je geneuzel nog enigszins te onderbouwen maar dat is helaas ook over.
De SP wil je geld afpakken als je rijk bent. Dat is natuurlijk ook crimineel, maar de PVV praat over rijke mensen als zijn het criminelen die je moet verketteren: die klootzakken in hun grachtenpanden, die hufters in hun Mercedes, die idioten met veel geld op de bank.quote:Op woensdag 1 juli 2009 08:31 schreef huhggh het volgende:
[..]
Maak daar maar PvdA en SP van, lieverd.
Als je ergens afgunst tegenkomt is het wel bij socialisten.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 27% gewijzigd door #ANONIEM op 01-07-2009 10:48:42 ]
quote:Op woensdag 1 juli 2009 10:47 schreef Nielsch het volgende:
[..]
De SP wil je geld afpakken als je rijk bent. Dat is natuurlijk ook crimineel, maar de PVV praat over rijke mensen als zijn het criminelen die je moet verketteren: die klootzakken in hun grachtenpanden, die hufters in hun Mercedes, die idioten met veel geld op de bank.
Dat 'geklaag' over dat maaiveld bevat toch een kern van waarheid? Middelmatigheid is in die zin toch de prijs die je betaalt voor gelijkheid/gelijkwaardigheid? Dat blijft er namelijk over als je alle extremen wegwerkt door middel van welvaartsverdeling. Dat is niet alleen typerend voor Nederland maar voor alle landen waar de sociaal-democraten lange tijd een vinger in de pap hebben of hebben gehad (Zweden, Noorwegen, Denemarken).quote:Op woensdag 1 juli 2009 10:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Maak er maar weer een karikatuur van.
Feit is dat dit topic triest is. Dat het geklaag over kop en maaiveld nergens op gestoeld is. En er met belachelijke voorbeelden worden gestrooid waarvan de Belle van Zuylen op één staat. Er zijn blijkbaar luitjes die een strakke piemel van wolkenkrabbers krijgen en dat als een teken van ambitie zien wanneer die kathedralen van het grootkapitaal de lucht komen vervuilen.
Maar ergens geef je duidelijk wat je nu eigenlijk wel wilt. Geef eens aan. Hoe ziet jouw ideale samenleving eruit.quote:Op woensdag 1 juli 2009 10:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Maak er maar weer een karikatuur van.
Feit is dat dit topic triest is. Dat het geklaag over kop en maaiveld nergens op gestoeld is. En er met belachelijke voorbeelden worden gestrooid waarvan de Belle van Zuylen op één staat. Er zijn blijkbaar luitjes die een strakke piemel van wolkenkrabbers krijgen en dat als een teken van ambitie zien wanneer die kathedralen van het grootkapitaal de lucht komen vervuilen.
Ik verplicht niemand om dit bericht ic mij te geloven, so be my guest...quote:Op woensdag 1 juli 2009 09:12 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Dit is een complete leugen. Je hebt het al vaker gepost en ik heb het al vaker ontkracht, maar je blijft maar in je eigen leugens geloven.![]()
Het emigratie-percentage zit onder de 10% en de meeste keren heel snel weer terug.
In Nederland is er genoeg aan ambitie te vinden. Alleen de economische ontwikkelingen op allerlei gebieden gaan veel te snel. Mensen willen te veel in een te korte tijd. Dat zie je nu ook aan de economische crisis, van een recessie nog net niet naar een depressie. Dus door nu te stellen dat er binnen Nederland te weinig ambitie is om dat vervolgens te vergelijken met Shangai, Singapore, Dubai of andere snel groeiende ecnomische grootmacht. Gaat mijns inzien niet op...simpelweg omdat Nederland een andere georganiseerde samenleving en economie heeft.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 18:45 schreef 0100 het volgende:
Het lijkt er op dat Nederland liever oud wordt achter de geraniums. Wat ik later wil kunnen zeggen: kijk dat hebben we opgebouwd! Nederland heeft het geld, de kennis en talent maar benut dat niet. Degenen met ambitie trekken weg naar het buitenland.
Ambitie zou onze economie, maar vooral ook het Nederlandse volk veel goed doen.
Hier gaat het dus al fout. De sociaal-democratie heeft hier amper voeten aan de grond gekregen. Het naoorlogse Nederland is grotendeels vormgegeven door de christelijke partijen. Het enige echt linkse kabinet kwam bovendien op een bijzonder slecht moment... wat dus ook weinig klaarspeelde.quote:Op woensdag 1 juli 2009 10:59 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Dat 'geklaag' over dat maaiveld bevat toch een kern van waarheid? Middelmatigheid is in die zin toch de prijs die je betaalt voor gelijkheid/gelijkwaardigheid? Dat blijft er namelijk over als je alle extremen wegwerkt door middel van welvaartsverdeling. Dat is niet alleen typerend voor Nederland maar voor alle landen waar de sociaal-democraten lange tijd een vinger in de pap hebben of hebben gehad (Zweden, Noorwegen, Denemarken).
Ik wil dat niet eens persé afdoen als iets goeds of iets slechts. Een doorgeschoten gelijkheidsstreven dat leidt tot een enorme middenklasse doorspekt van middelmatigheid, of een doorgeschoten meritocratie waarin de samenleving polariseert zijn allebei even erg.
Wat wel erg is is dat jij werkelijk niets, maar dan ook helemaal niets zinnigs hebt in te brengen. Het enige wat jij heden ten dage nog kan is een beetje blaten over "rechtsjes" en "hautaine liberalen". In die zin maak je je schuldig aan dezelfde retoriek als Wilders, alleen het 'kleurtje' is anders. How have the mighty fallen..
Goed onderbouwd, je inspireert me nu ook echt om verder uit te breiden..quote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:06 schreef JoaC het volgende:
[..]
Wow, wat een neutraliteit.
[..]
Goed onderbouwd, je haalt me echt over.
Het verzorgen van kinderen en het runnen van een huishouden is óók een ambitie.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 23:26 schreef 0100 het volgende:
[..]
Ik heb er ook geen bezwaar tegen. Het verbaast me vaak echter dat jonge vrouwen nu al zeggen dat ze huisvrouw worden. Vaak blijft men thuis voor de kinderen, terwijl die ambitie om te werken er vaak ook wel is.
Nu begint men vaak later aan kinderen, een goede oplossing denk ik.
Ik heb kritiek op de slechte voorbeelden van dit topic. Ik ga daar zo wel op in.quote:Op woensdag 1 juli 2009 11:04 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Maar ergens geef je duidelijk wat je nu eigenlijk wel wilt. Geef eens aan. Hoe ziet jouw ideale samenleving eruit.
Ik lees nu vooral holle retoriek over het grootkapitaal en het afgeven op mensen met meer geld dan gemiddeld. En dat laatste is juist die mentaliteit die zo afschuwelijk is. Sommige mensen menen alles te moeten afkraken dat afwijkt van de middelmatige standaard. Of dat nou veel geld is of iets anders dat speciaal is.
Dat is gewoonweg niet waar. In het klassieke onderzoek van Esping-Andersen* naar de verschillende typen welvaartsstaten wordt Nederland als een sociaal-democratisch land geclassificeerd. Weliswaar met relatief sterke corporatistische elementen in vergelijking met 'klassieke' sociaal-democratische welvaartsstaten als Denemarken of Zweden, maar zeker sociaal-democratisch vergeleken met typisch corporatistische welvaartsstaten als Frankrijk, Duitsland en Italië.quote:Op woensdag 1 juli 2009 11:42 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Hier gaat het dus al fout. De sociaal-democratie heeft hier amper voeten aan de grond gekregen. Het naoorlogse Nederland is grotendeels vormgegeven door de christelijke partijen. Het enige echt linkse kabinet kwam bovendien op een bijzonder slecht moment... wat dus ook weinig klaarspeelde.
Hoezo ontslagen? Iemand die werkt is niks anders als een handelaar in arbeid, in dit geval wenst de koper (het casino) deze arbeid niet meer te kopen, de werknemer (handelaar in arbeid), is vrij omzijn arbeid nu ergens anders aan te bieden, is niets vreemds aan.quote:Op woensdag 1 juli 2009 14:47 schreef Tijger_m het volgende:
Oh en voor de TS, het Venetian Macau heeft in November 2008 11.000 man ontslagen. Valt dat ook onder de genoemde ambitie?
Dat van die ontslagen wist ik niet.quote:Op woensdag 1 juli 2009 14:47 schreef Tijger_m het volgende:
Tja, was is ambitie dan eigenlijk?
Grote kantoorgebouwen of prestige projecten neerplemplen? Ach, dat doen we toch wel voor zover de bodem dat toestaat in Nederland. Wij zijn verder met stadsvernieuwing dan de meeste landen in de wereld, Nederlandse kinderen behoren tot de gezondste en gelukkigste ter wereld...mischien is dat wel een veel grotere ambitie dan de hoogste toren ter wereld bouwen of het grootste casino.
Het is maar net wat je ambitie noemt.
Oh en voor de TS, het Venetian Macau heeft in November 2008 11.000 man ontslagen. Valt dat ook onder de genoemde ambitie?
Nederland staat anders internationaal gezien in hoog aanzien wat betreft architectonische prestigeprojecten en een exacte kopie van een nogal kitscherig casino in Vegas zou ik nu niet echt het summum van ambitie willen noemen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:33 schreef 0100 het volgende:
Mijn punt is echter de mentaliteit die heerst in Nederland. Zoals al eerder aangegeven de 'doe maar normaal dan doe je al gek genoeg' mentaliteit. Die mentaliteit waar ik het over heb zie je o.a. terug in de bouw. I
Nederland heeft inderdaad toptalent. Je hebt in Nederland wel ambitieuze projecten maar daar zie je vaak veel minder van terug. Het casino is dan wel kitscherig, men bouwt het wel (heeft daarnaast een belangrijke functie).quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:38 schreef Chewie het volgende:
[..]
Nederland staat anders internationaal gezien in hoog aanzien wat betreft architectonische prestigeprojecten en een exacte kopie van een nogal kitscherig casino in Vegas zou ik nu niet echt het summum van ambitie willen noemen.
Het bevalt me niet dat jij me op dit punt probeert af te troeven en dan een jij-bak plaatst.quote:Op woensdag 1 juli 2009 14:43 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Dat is gewoonweg niet waar. In het klassieke onderzoek van Esping-Andersen* naar de verschillende typen welvaartsstaten wordt Nederland als een sociaal-democratisch land geclassificeerd. Weliswaar met relatief sterke corporatistische elementen in vergelijking met 'klassieke' sociaal-democratische welvaartsstaten als Denemarken of Zweden, maar zeker sociaal-democratisch vergeleken met typisch corporatistische welvaartsstaten als Frankrijk, Duitsland en Italië.
Het komt er dus op neer dat jij vindt dat de sociaal-democratie niet genoeg voet aan de grond heeft gekregen. Dat is al een heel ander uitgangspunt.
Dit is van dat conservatieve geneuzel. Vind ik ook niet zo vreemd omdat de universiteiten in Nederland worden gedomineerd door conservatieve krachten waar figuren als Plato (zie jouw sigquote:En dan hetgeen wat jij beweert: afnemende gelijkheid, en de daardoor steeds asocialer wordende samenleving. Ik pleit het omgekeerde. Juist doordat men in de huidige samenleving denkt volkomen gelijk te zijn verhufterd de samenleving.
Er is geen hogere moraal meer, geen uitgangspunt om anderen aan te spreken op gedrag, immers: iedereen is gelijk, of op zijn minst gelijkwaardig, en dus is iedere levensstijl, levenshouding, of vorm van sociaal gedrag even goed.
Vanuit dat denkbeeld wordt iedere vorm van gezag bespot, iedere vorm van moraal weggehoond als betutteling. Mensen met kennis moeten vooral niet denken dat ze het beter weten; we zijn toch allemaal gelijk? Waarom zou iemand dan ook maar iets van een ander aannemen?
Ik weet wat verantwoordelijkheid bij jouw in houdt: het 'klootjesvolk' nationalistische onderbuiksentimenten aanpraatten om ze in toom te houden. Brood en spelen. Ik doe daar niet aan mee.quote:Daar komt bij dat het liberale beginsel van vrijheid is verkracht. Vrijheid zonder verantwoordelijkheid bestaat niet. Niemand lijkt die verantwoordelijkheid voor zichzelf te willen nemen, en tevens accepteert men geen aanspraak op het eigen gedrag (want dat zou wellicht impliceren dat er iemand beter is dan jij!): het recept voor een asociale samenleving lijkt geboren.
Helaas zit je hier nu voorbeelden te geven wat je niet wilt. Racisme en allerlei vormen van asociaal gedrag vind ik ook storend en dat mag ook aangepakt worden wat mij betreft.quote:Op woensdag 1 juli 2009 11:55 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik heb kritiek op de slechte voorbeelden van dit topic. Ik ga daar zo wel op in.
Ik merk eigenlijk alleen maar toenemend ongelijkheidsdenken. Racisme steekt de kop weer op, de christelijke superioriteit wordt weer volop beleden (en ik kan het weten) en het binnenhalen van de Olympische Spelen wordt meteen gekoppeld aan een zogenaamde mentaliteitsverandering... wat dus eigenlijk betekend dat die mentaliteitsverandering al aan de gang is (lees: nog individualistischer en egoistischer worden). Zelfs onze zgn. sociaal-democratische staatssecretaris van Sport hoor je daarover spreken. De Olympische Spelen als ideologisch project, jaja.
Verder zie ik het ook in de dagelijkse omgangsvormen. Hoe dikker de auto hoe asocialer mensen zich gedragen. Dat is dus mijn tweede grote probleem met dit topic: de verhuftering van de omgangsvormen wordt gekoppeld aan het gelijksheidsdenken terwijl het eerder het tegenovergestelde ervan is. Werkelijke gelijkheid zou juist een opwaardering van de omgangsvormen in houden. Ten eerste omdat de haute culture doorsijpelt naar de lagere klassen en ten tweede omdat men bij werkelijke gelijkheid meer in een ander kan verplaatsen wat automatisch de ingebakken botheid corrigeert. Daarenboven wordt deze verhuftering in dit topic enkel gekoppeld aan de lagere klassen terwijl de hogere klassen er net zo goed aan mee doen.
Onlangs werd ik weer eens met de neus op de feiten gedrukt. In een overvolle tram kwam er een rolstoel binnen. Zoals je weet zijn er speciale vakken in een bus of tram getekend waar zo'n rolstoel dan kan gaan staan, dat is speciaal gereserveerd voor hem. Hij ging daar dus ook staan, dat was geen enkel probleem ondanks dat het tamelijk druk was.
Ging er opeens zo'n man met een duur krijtstreeppak tegen die vent aanplakken. Gelukkig was er iemand die daar wat van zei (kan ook dat diegene bij die man in de rolstoel hoorde). Gaat die man opeens uitvallen en onder andere zeggen 'ja luister is, ik moet dagelijks die rolstoel van hem betalen, houd je dus even in'.
Daarmee zei die man wat velen denken maar weinigen zullen zeggen. Wat dat betreft is Fok een mooie spiegel. Hier zeggen mensen namelijk exact wat ze denken en het laat treurig genoeg zien hoe de mens werkelijk in elkaar steekt. Zouden zij in de tram 'och' en 'ah' roepen, hier hoeven ze dat masker van sociale gewenstheid niet langer meer op te houden.
Het ongelijksdenken prevaleert in Nederland, steeds meer. De scherpe kantjes worden daar vanaf geslepen, waar velen hier op Fok dan weer over klagen omdat het niet strookt met wat hun verdorven ziel hun zegt.
Zo zit het denk ik werkelijk in elkaar. Grof gezegd. Vooral dat dikgedrukte is de essentie van de huidige status quo.
Dat is EchtGaafs core-business en hoewel er 30% is waar ik het oneens met hem over ben doet hij prima werk en is het een goed mens.quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:40 schreef raptorix het volgende:
Nee jij loopt alleen maar te klagen over managers.
Wellicht dat je daar een punt maakt, dat je het niet in de bouwprojecten en politiek terugziet. Vaak is Nederland niet vooruitstrevend als het gaat om zeer ambitieuze prestige projecten, maar moet dat dan? Is dat een must om als klein land zich continu te willen bewijzen dat je meegaat in de vaart der volkeren. Nederland is toch best zo. Kritisch blijven op een gezonde manier is belangrijk, maar als land hoef je je niet telkens te bewijzen dat je beste jongetje van de klas bent. Wat Nederland op sommige punten graag wil doen overkomen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:54 schreef 0100 het volgende:
[..]
Nederland heeft inderdaad toptalent. Je hebt in Nederland wel ambitieuze projecten maar daar zie je vaak veel minder van terug. Het casino is dan wel kitscherig, men bouwt het wel (heeft daarnaast een belangrijke functie).
In Nederland krijgen juist ambitieuze projecten zeer veel kritiek (HSL, malls, noord/zuid lijn enz..)
Maar zoals ik al zei zie je dat niet per se alleen in de bouw terug. De politiek is vaak te behoudend (+ een groot deel Nederlanders en een groot deel ook niet).
Oja ik haal jouw en je communistenvriend altijd door elkaar.quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:53 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat is EchtGaafs core-business en hoewel er 30% is waar ik het oneens met hem over ben doet hij prima werk en is het een goed mens.
Daar moet ik over nadenken maar een sleutel zit wel in het onderwijs wat gegeven wordt en het kostwinnersmodel in combinatie met de kinderopvang.quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:50 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Helaas zit je hier nu voorbeelden te geven wat je niet wilt. Racisme en allerlei vormen van asociaal gedrag vind ik ook storend en dat mag ook aangepakt worden wat mij betreft.
Maar hoe wil je dat onze samenleving er wel uitziet? Wat voor projecten zie je wel graag van de grond komen?
Ongeacht die kritiek blijft het zoals je zelf al aangeeft een twijfelgevalletje. Jij kiest ervoor om de nadruk te leggen op een vermeend gebrek aan sociaal-democratische waarden. Dat is en blijft een visie; ook de andere kant valt prima te beargumenteren en dat weet jij ook donders goed. Bovendien hebben we zeker een aantal SD MP's gehad. Daar kun jij dan weer niet omheen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:09 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het bevalt me niet dat jij me op dit punt probeert af te troeven en dan een jij-bak plaatst.
Esping-Andersen kreeg op meerdere punten flinke kritiek. In later werk heeft o.a. moeten toegeven dat Nederland een 'janus-hoofd' is en dus niet in een hokje is te plaatsen.
De Nederlandse verzorgingsstaat is gewoon zeer sterk vormgegeven door Christelijke partijen. De sociaal-democraten waren een junior-partner en vaker werd voor de VVD geopteerd. Daar kun je niet omheen.
Ik zou alleen voor de humor dit stuk tekst af moeten doen als socialistisch geneuzel. Dat zou jammer zijn hè? Temeer omdat het de discussie niet ten goede komt.quote:Dit is van dat conservatieve geneuzel. Vind ik ook niet zo vreemd omdat de universiteiten in Nederland worden gedomineerd door conservatieve krachten waar figuren als Plato (zie jouw sig) en Nietzsche (waar jij dit verhaal van hebt gekopieerd) op een voetstuk staan.
Observeer eens in plaats van Nietzsche over te typen. Allerlei sociaal-democratische waarden (waarvan jij een misrepresentatie geeft maar dat laat ik maar even zitten) zijn flink aan het wankelen gebracht sinds de jaren '80. De omgangsvormen in de maatschappij zijn er een uitvloeisel van. Zover mensen nog gelijk aan elkaar zijn is dat in de mate waarin ze zich superieur en verheven boven de ander voelen en de standvastigheid waarmee ze hun eigen imaginaire territorium proberen te verdedigen. En ja, ik merk dat ik daar ook vatbaar voor ben. Ik heb een heel sterk zondebesef maar dat komt ook een beetje uit het soort familie waar ik vandaan kom. Dat blijft toch hangen.
[..]
Als we dan op die toer gaan blaten dan weet ik ook wat bij jou verantwoordelijkheid inhoudt: onder het motto van 'volksverheffing' tegen beter weten in zolang mogelijk op het pluche blijven zitten om maximaal te kunnen profiteren. Links lullen, rechts zakkenvullen. Ik doe daar niet aan mee.quote:Ik weet wat verantwoordelijkheid bij jouw in houdt: het 'klootjesvolk' nationalistische onderbuiksentimenten aanpraatten om ze in toom te houden. Brood en spelen. Ik doe daar niet aan mee.
Het is heel belangrijk dat je nadenkt over wat je wel wilt in plaats van te benoemen wat je niet wilt. Dat geeft ook een doel om naar te streven.quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:58 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Daar moet ik over nadenken maar een sleutel zit wel in het onderwijs wat gegeven wordt en het kostwinnersmodel in combinatie met de kinderopvang.
Maar waar het om gaat is dat er allemaal dingen aan vast geplakt worden om aan te geven hoe egalitair Nederland zou zijn. Pak je de onderzoeken van Hofstede erbij dan zie je dat Duitsland egalitairder (machtsafstandsrelatie heet dat, is niet helemaal hetzelfde uiteraard) is dan Nederland!
Er wordt een hele potpoerrie gesmeedt waarin begrippen als Frans Bauer, lethargie, Macau, socialisme, gelijkheidswaanzin moeiteloos met elkaar verbonden worden.
Frans Bauer, en dat weet iedereen, wordt vooral op handen gedragen door het TROS-publiek en ik zou nou niet persé willen zeggen dat het TROS-publiek uitblinkt in lankmoedigheid en gelijkheidsdenken. Dit voorbeeld van Hexagon werd specifieker gelinkt aan 'doe maar gewoon, dan ben je al gek genoeg' en 'kop boven maaiveld'.
Bauer is natuurlijk het tegenovergstelde van gewoon: hij kwam uit een arm zigeunersgezin en zijn hele doen en laten is ook niet zo 'gewoon'. Zij ouders waren analfabeet. Zo 'gewoon' is hij echt niet. De beste man verdient miljoenen en weet uitstekend hoe hij zijn fans moet vasthouden, wat echt niet zo makkelijk is, waarmee tegelijkertijd dat kop en maaiveld riedeltje is ontkracht.
Ik vind het inderdaad belangrijk dat Nederland internationaal mee doet. Vooral in een wereld die tegenwoordig alleen maar lijkt te bestaan uit concurrentie. De EU is een goed instrument om internationaal nog mee te kunnen doen. Maar dat is weer een ander verhaal. Ook daar staan helaas veel Nederlanders negatief over.quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:56 schreef rapirapi het volgende:
[..]
Wellicht dat je daar een punt maakt, dat je het niet in de bouwprojecten en politiek terugziet. Vaak is Nederland niet vooruitstrevend als het gaat om zeer ambitieuze prestige projecten, maar moet dat dan? Is dat een must om als klein land zich continu te willen bewijzen dat je meegaat in de vaart der volkeren. Nederland is toch best zo. Kritisch blijven op een gezonde manier is belangrijk, maar als land hoef je je niet telkens te bewijzen dat je beste jongetje van de klas bent. Wat Nederland op sommige punten graag wil doen overkomen.
Pas op!quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:36 schreef 0100 het volgende:
[..]
Ik vind het inderdaad belangrijk dat Nederland internationaal mee doet. Vooral in een wereld die tegenwoordig alleen maar lijkt te bestaan uit concurrentie. De EU is een goed instrument om internationaal nog mee te kunnen doen. Maar dat is weer een ander verhaal. Ook daar staan helaas veel Nederlanders negatief over.
Overigens wil ik met dit topic niet generaliseren. Nederland is zeker een land met potentie. Er heerst alleen zo afgrijselijke pessimistische grafstemming in dit land. We moeten eens (zowel politiek als burgers) wat meer doen in plaats van schreeuwen. En met de laatst genoemde houding verdwijnt ambitie langzaam in dit land.
Laat dat laatste nou net een van DE peilers zijn van de family values van jawel, het (neo)conservatisme waar jij alles wat niet links is graag voor uitmaakt.quote:Op dinsdag 30 juni 2009 20:53 schreef Klopkoek het volgende:
Dom liberaal geklaag weer.
Mensen zijn juist veel te ambitieus en individualistisch geworden. Egoistisch ook. Veramerikaniseert. De gemeenschapszin moet terug.
Zet daar eens rap zuivere wiskunde en theoretische natuurkunde bij. Kan je ook je hart ophalen met kennis opdoen omwille van de kennis. Maar nee, het is veel meer popiejopie want makkelijker om op al die kankernerds te kankeren natuurlijk, want "zij zijn het lievelingetje van de leraar want zij kunnun leruh en ikkuh niet huilie huile".quote:Op woensdag 1 juli 2009 07:45 schreef ethiraseth het volgende:
Tja, we leven in het decennium van de verheerlijk van "het gewone volk" en de "hardwerkende Nederlander". De trend zal vast wel weer eens voorbij gaan, de vraag is alleen wanneer. Maar de afkeer van Nederlanders tegenover studeren en intellectuele interesses stuit me ook geregeld tegen de borst. Er kan alleen in termen van geld worden gedacht en dus is het voor mensen onbegrijpelijk waarom iemand filosofie of theologie zou willen studeren want "daar kan je toch niks mee worden?". Kennis opdoen omwille van de kennis lijkt een vieze bezigheid geworden dit decennium.
en dan Zeeland maar laten verzuipen in de noordzee omdat de deltawerken zo vies vuig ambitieus waren zeker. Hou je er dan rekening mee dat het gehype Noord-Holland en de Randstad dan ook meegaanquote:Op woensdag 1 juli 2009 07:47 schreef Klonk het volgende:
laten we ambitie maar aan andere landen overlaten, de tunnels in de A73 kunnen we al niet fatsoenlijk bouwen, of een noord zuid lijn om maar eens wat te noemen...
Daar heb je inderdaad een punt. Want er zijn ook genoeg Nederlanders die vol zitten met ambitie.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:28 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Het is heel belangrijk dat je nadenkt over wat je wel wilt in plaats van te benoemen wat je niet wilt. Dat geeft ook een doel om naar te streven.
Een boek waarin dit naar voren komt is onder andere:
[ afbeelding ]
Verder OT:
Een hele groep van kiezers is via Fortuyn en de SP nu naar de PVV gelopen en die mensen doen niets anders dan alleen klagen over wat er slecht is. Juist die mensen zijn volgens mij de belichaming van het gebrek aan ambitie in Nederland, terwijl er veel andere Nederlanders best dromen en ambities hebben.
Wat heeft GL met liberalisme te maken. Als er één partij de burger wil betuttelen en treiteren dan is het GL wel.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:56 schreef 0100 het volgende:
[..]
Daar heb je inderdaad een punt. Want er zijn ook genoeg Nederlanders die vol zitten met ambitie.
Helaas kijkt de huidige politiek vooral juist naar die groep die jij noemt.
De liberale partijen GroenLinks en D66 (VVD helaas niet op dit moment) durven gelukkig wel minder bekrompen te zijn. Want bekrompenheid en ambitie gaan naar mijn mening helaas niet goed samen.
Laat ik het dan anders zeggen. D66 en GL zijn gelukkig wat meer internationaal geörienteerd en bovendien progressiever (in plaats van het conservatieve nationalisme en calvinisme).quote:Op woensdag 1 juli 2009 18:17 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Wat heeft GL met liberalisme te maken. Als er één partij de burger wil betuttelen en treiteren dan is het GL wel.
Maar dat zijn dan wel weer partijen die van oudsher geen achterban hebben die ze moeten zien te behouden. Dat maakt het voor hen wat makkelijker om zich te richten op de genuanceerde, beschaafde kiezer, in plaats van hun oren te laten hangen naar laagopgeleide, rechtse schreeuwlelijken.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:56 schreef 0100 het volgende:
De liberale partijen GroenLinks en D66 (VVD helaas niet op dit moment) durven gelukkig wel minder bekrompen te zijn. Want bekrompenheid en ambitie gaan naar mijn mening helaas niet goed samen.
Dat is voor mijn gevoel een hoog cijfer. Ik kan me voorstellen dat een bepaald aantal studenten even in het buitenland gaat werken, maar is dat permanent? Daarnaast, zeker de grotere werkgevers hebben ook weer academici uit het buitenland.quote:Op woensdag 1 juli 2009 08:16 schreef bendk het volgende:
[..]
24% van de acadamisch afgestudeerden gaan onmiddellijk na hun eindexamens uit Nederland weg om te emigreren.
Voor die groep geldt kennelijk dat hun toekomst niet in nederland ligt.
(dus 1 maal per 4 jaar zijn de nl universiteiten voor de kat zijn kudt aan het opleiden. En dat kost... en dat levert op ?)
We hebben intellectuelen nodig, of die elitair zijn kan ik niet zeggen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:20 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Dat is voor mijn gevoel een hoog cijfer. Ik kan me voorstellen dat een bepaald aantal studenten even in het buitenland gaat werken, maar is dat permanent? Daarnaast, zeker de grotere werkgevers hebben ook weer academici uit het buitenland.
Maar wat heeft dit te maken met een bedreiging van een politieke partij naar academici en de, en dat is nog triester, de maatschappelijke reactie erna waar geen sterke afkeur uit bleek? Wat hooguit gezegd werd was 'hihi, grapje'. Dreigen met neuzen afhakken vind ik geen grapje maar een directe intimidatie als het geen bedreiging is. Exact dat soort partijen en zijn aanhang zijn de reden dat men helemaal geen zin heeft om uit te blinken. Voor je het weet ben je anders, ben je niet het stereotype hardwerkende Nederlander welke zuipend op een kratje in de voortuin SBS6 kijkt en dient, volgens Tweede Kamerpolitici, je neus afgehakt te worden omdat je elitair zou zijn.
We hebben elitaire mensen nodig, maar dat lijkt een groot deel niet te beseffen.
Sowieso is het erg naar dat elitair tegenwoordig iets vies schijnt te zijn.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:25 schreef JoaC het volgende:
[..]
We hebben intellectuelen nodig, of die elitair zijn kan ik niet zeggen.
Gezien het gedrag van de WO-wannabee corpsballetjes die denken dat ze al king of the hill zijn met hun propedeuse van hun alfa-/gammaopleiding hiero verbaast mij dat nietsquote:Op woensdag 1 juli 2009 19:30 schreef Bowlingbal het volgende:
Sowieso is het erg naar dat elitair tegenwoordig iets vies schijnt te zijn.
Het is moeilijk te definiëren, neemt niet weg dat paupers elite een vies woord vinden.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:30 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Sowieso is het erg naar dat elitair tegenwoordig iets vies schijnt te zijn.
Nee, want die hebben we nodig om de buschauffeurs in Gouda te beschermenquote:Excellente soldaten noemen -of noemden- we bijvoorbeeld elitetroepen. Zijn dat tegenwoordig soldaten waarvan de neus afgehakt moet worden volgens de PVV?
Evenzo als de maatschappij domme mensen nodig heeft, heeft deze ook jouw omschreven doelgroep nodig.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:20 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Dat is voor mijn gevoel een hoog cijfer. Ik kan me voorstellen dat een bepaald aantal studenten even in het buitenland gaat werken, maar is dat permanent? Daarnaast, zeker de grotere werkgevers hebben ook weer academici uit het buitenland.
Maar wat heeft dit te maken met een bedreiging van een politieke partij naar academici en de, en dat is nog triester, de maatschappelijke reactie erna waar geen sterke afkeur uit bleek? Wat hooguit gezegd werd was 'hihi, grapje'. Dreigen met neuzen afhakken vind ik geen grapje maar een directe intimidatie als het geen bedreiging is. Exact dat soort partijen en zijn aanhang zijn de reden dat men helemaal geen zin heeft om uit te blinken. Voor je het weet ben je anders, ben je niet het stereotype hardwerkende Nederlander welke zuipend op een kratje in de voortuin SBS6 kijkt en dient, volgens Tweede Kamerpolitici, je neus afgehakt te worden omdat je elitair zou zijn.
We hebben elitaire mensen nodig, maar dat lijkt een groot deel niet te beseffen.
Dat maakt het ok om maar als Tweede Kamerlid wat te gaan dreigen met neuzen afhakken?quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:33 schreef ErictheSwift het volgende:
[..]
Gezien het gedrag van de WO-wannabee corpsballetjes die denken dat ze al king of the hill zijn met hun propedeuse van hun alfa-/gammaopleiding hiero verbaast mij dat niets.
Gast, weet je zeker dat je dat niet iets tè serieus neemtquote:Op woensdag 1 juli 2009 19:39 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Dat maakt het ok om maar als Tweede Kamerlid wat te gaan dreigen met neuzen afhakken?
Ja, dat snap ik allemaal en dat is heel logisch. Maar dat praat niet goed dat nota bene Tweede Kamerpolitici zo ongeveer alle academici loopt te bedreigen. Dat en het erachteraan geloop van mensen die na een uitspraak als 'neuzen afhakken van academici' dat niet sterk afkeuren, bagatelliseren of zelfs toejuichen, vind ik één van de oorzaken dat het niet eens grappig is om uit te blinken.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:34 schreef bendk het volgende:
[..]
Evenzo als de maatschappij domme mensen nodig heeft, heeft deze ook jouw omschreven doelgroep nodig.
Echter wil je ze met elkaar laten communiceren, dan is daar meer voor nodig dan intelligentie. Ik ben op dit moment betrokken bij een projekt, waarbij een nieuwe maar domme chef meewerkt aan een nieuw arbeidsplan waarbij mensen worden gedwongen om ook snachts te gaan werken.
Zijn houding is: ok mensen vanaf nu is het zo, letterlijk ! De man ziet werkelijk niet dat hij in dikke shit zit en blijft zitten. Zijn hoogste baas, een academicus, heeft hem aangetrokken. Deze is voor mij dus een hele domme man !
In nederland is het EQ een zwaar onderbelicht gegeven, mogelijk ook de oorzaak van het gekanker op elkaar.
Sommige uitspraken moet je gewoon niet doen. Dit was er 1.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:42 schreef ErictheSwift het volgende:
[..]
Gast, weet je zeker dat je dat niet iets tè serieus neemt
Ik ga er vooralsnog vanuit dat dat PVV TweedeKamerlid niet met een bijl door de universiteit gaat lopen om daadwerkelijk neuzen af te hakken, maar het toont wel exact aan wat ik bedoel. De ongenuanceerde haat naar uitblinkers. Want uitblinkers zijn anders en niet identiek (daar hebben we die heilige identiteit van de PVV weer) aan wat de PVV en een groot deel van zijn achternalopers als dé Nederlander zien.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:42 schreef ErictheSwift het volgende:
[..]
Gast, weet je zeker dat je dat niet iets tè serieus neemt
Ik krijg zomaar de indruk dat je het nu meer over je eigen positie hebt dan over het gedrag van anderen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:45 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Ik ga er vooralsnog vanuit dat dat PVV TweedeKamerlid niet met een bijl door de universiteit gaat lopen om daadwerkelijk neuzen af te hakken, maar het toont wel exact aan wat ik bedoel. De ongenuanceerde haat naar uitblinkers. Want uitblinkers zijn anders en niet identiek (daar hebben we die heilige identiteit van de PVV weer) aan wat de PVV en een groot deel van zijn achternalopers als dé Nederlander zien.
Aan de ene kant ben ik wel benieuwd wat de PVV dan als dé Nederlander ziet, maar aan de andere kant wil ik het niet eens weten. Daarnaast verwacht ik ook geen antwoord te krijgen want de dag dat de PVV wat verder komt dan one-liners zal de dag zijn dat Pasen en Kerst op één dag vallen. Met zonsverduistering.
Het gaat dus niet zozeer om het niet ambitieus durven zijn, het gaat mij er meer om dat je haast niet meer ambitieus kunt zijn.
Ik stoor me er simpelweg ernstig aan het feit dat mensen die ambitieus zijn en dat een beetje laten zien direct door een groot deel van de samenleving buitengesloten worden, en daarnaast ook nog eens door politici in de Tweede Kamer geintimideerd worden.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:52 schreef bendk het volgende:
[..]
Ik krijg zomaar de indruk dat je het nu meer over je eigen positie hebt dan over het gedrag van anderen.
Maar goed...soms moet je eens laten liggen
Nederland mag weleens wat opener en grootser denken. Dat laatste wordt vaak als iets slechts gezien, 'want Nederland is te klein voor zulke dingen'. Die bekrompen mentaliteit zie je dus in de bouw en het ondernemerschap maar ook in de politiek, het onderwijs, op straat en ga zo maar door.....quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:01 schreef reem het volgende:
Ik heb eigenlijk alleen nog maar het afschieten van achitectonische prestigeprojecten en een zgn ongezond ondernemersklimaat als voorbeelden van 'het buitensluiten van ambitie' door een groot deel van de NL bevolking gezien.
Iemand die nog daadwerkelijke barrières kan melden?
Steevast worden succesvolle personen, en succes in het algemeen, publiekelijk afgeschoten.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:01 schreef reem het volgende:
Ik heb eigenlijk alleen nog maar het afschieten van achitectonische prestigeprojecten en een zgn ongezond ondernemersklimaat als voorbeelden van 'het buitensluiten van ambitie' door een groot deel van de NL bevolking gezien.
Iemand die nog daadwerkelijke barrières kan melden?
Ik denk dat dat weinig met de vakbekwaamheid van die personen te maken heeft. Een Nederlander kijkt over 't algemeen naar het hele plaatje ipv slechts iemand's prestaties.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:26 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Steevast worden succesvolle personen, en succes in het algemeen, publiekelijk afgeschoten.
Vakmensen die niet likken naar anderen maar hun eigen lijn volgen en daar gewoon keigoed in zijn worden neergesabeld.
Ik noem een Louis van Gaal, een Peter R. de Vries en de reacties op Michael Jackson zijn ook niet van de lucht hier.
Misschien heeft het ook te maken in wat voor soort kringen je je begeeft. Ik heb een open minded vriendenkring waar initiatief en ambitie zeer op prijs wordt gesteld. En dat zijn absoluut geen carrièremannetjes uit 't zakenleven, maar juist mensen uit de zachte sector.quote:Het "doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg" en het "schoenmaker blijf bij je leest" gedrag.Niet voor niets dat juist die spreekwoorden zo typisch Nederlands zijn.
![]()
Het is jouw stelling dat Clairy Polak een uitblinker is?quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:45 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Ik ga er vooralsnog vanuit dat dat PVV TweedeKamerlid niet met een bijl door de universiteit gaat lopen om daadwerkelijk neuzen af te hakken, maar het toont wel exact aan wat ik bedoel. De ongenuanceerde haat naar uitblinkers. Want uitblinkers zijn anders en niet identiek (daar hebben we die heilige identiteit van de PVV weer) aan wat de PVV en een groot deel van zijn achternalopers als dé Nederlander zien.
Aan de ene kant ben ik wel benieuwd wat de PVV dan als dé Nederlander ziet, maar aan de andere kant wil ik het niet eens weten. Daarnaast verwacht ik ook geen antwoord te krijgen want de dag dat de PVV wat verder komt dan one-liners zal de dag zijn dat Pasen en Kerst op één dag vallen. Met zonsverduistering.
Het gaat dus niet zozeer om het niet ambitieus durven zijn, het gaat mij er meer om dat je haast niet meer ambitieus kunt zijn.
Hoe langer ik hier in denemarken woon hoe meer ik mij realiseer en overtuigd raak dat dat jullie saamhorigheidsgevoel er niet ic er in onvoldoende mate aanwezig is.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:23 schreef 0100 het volgende:
[..]
Nederland mag weleens wat opener en grootser denken. Dat laatste wordt vaak als iets slechts gezien, 'want Nederland is te klein voor zulke dingen'. Die bekrompen mentaliteit zie je dus in de bouw en het ondernemerschap maar ook in de politiek, het onderwijs, op straat en ga zo maar door.....
Ambitie lijkt hier minder te lonen. Vooral negatieve kanten worden belicht (natuurlijk ook nodig). Positivisme zal je veel minder horen. Sta als land/bevolking open voor nieuwe dingen. Dat hoeft absoluut niet in materiële vorm te zijn. Er is toch niks mis mee als je het 'beste jongetje van de klas wil zijn'. Dat laatste moet juist worden toegejuicht en is dan ook een barrière die open moet worden gebroken.
quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:54 schreef Morendo het volgende:
en dient de hoogste marginale belastingschijf op inkomen maximaal 25% te bedragen. De 'ongelijkheid' neemt dan toe, maar zonder ongelijkheid geen elite.
Het lijkt wel of succesvolle mensen niet MOGEN. Altijd moet er gerationaliseerd worden en moeten uitblinkers neergesabeld worden.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:53 schreef reem het volgende:
[..]
Ik denk dat dat weinig met de vakbekwaamheid van die personen te maken heeft. Een Nederlander kijkt over 't algemeen naar het hele plaatje ipv slechts iemand's prestaties.
Dat iemand als Van Gaal wordt neergesabelt heeft niets met zijn kwaliteiten als trainer te maken, maar alles met een gebrek aan sociale vaardigheden. Hiddink, een coach die minimaal net zo goed is, wordt door iedereen gelauwerd omdat hij niet alleen een vakman is, maar daarnaast ook gewoon normaal met andere mensen omgaat.
MJ is een ander voorbeeld. Een megaster, een artiest als geen ander. Ik denk dat weinig mensen daar negatief op reageren, maar MJ was ook een persoon met psychologische problemen, een gat in z'n hand en werd verdacht van pedofilie.
Het belichten van meerdere kanten van personen om tot een afgewogen oordeel te komen lijkt me een stuk gezonder dan het verafgoden van mensen die succes hebben geboekt en verder een oogje toe te knijpen wat betreft misstappen. Dat heeft verder weinig met afgunst te maken denk ik.
Voor een nobele held als jou geldt dat natuurlijk niet, maar voor sommigen wel. Bovendien geef je als overheid een psychologisch signaal af dat (economisch) succes niet wordt bestraft. Integendeel, dat bijzonder zijn loont en dat je als burger dient 'te woekeren met je talenten'.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:06 schreef reem het volgende:
[..]
Als mensen het vergaren van rijkdom als belangrijkste motivator nodig hebben om zich tot grootse prestaties te zetten
Loont ambitie dan niet in Nederland? Mensen houden hier aan een goeie baan of een goed idee toch een rijkelijk gevulde poeplap over.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:17 schreef Morendo het volgende:
[..]
Voor een nobele held als jou geldt dat natuurlijk niet, maar voor sommigen wel. Bovendien geef je als overheid een psychologisch signaal af dat (economisch) succes niet wordt bestraft. Integendeel, dat bijzonder zijn loont en dat je als burger dient 'te woekeren met je talenten'.
Jij, conservatief, wilt 19e eeuwse toestanden. Zeg dat nou maar.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:54 schreef Morendo het volgende:
[..]
Het is jouw stelling dat Clairy Polak een uitblinker is?
Enfin, wil Nederland afkomen van het eeuwige 'maaiveld' dan zouden universiteiten hun eigen toegangsbeleid mogen vaststellen en dient de hoogste marginale belastingschijf op inkomen maximaal 25% te bedragen. De 'ongelijkheid' neemt dan toe, maar zonder ongelijkheid geen elite.
Dat is niet datgene wat je zei.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:18 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Ongeacht die kritiek blijft het zoals je zelf al aangeeft een twijfelgevalletje. Jij kiest ervoor om de nadruk te leggen op een vermeend gebrek aan sociaal-democratische waarden. Dat is en blijft een visie; ook de andere kant valt prima te beargumenteren en dat weet jij ook donders goed. Bovendien hebben we zeker een aantal SD MP's gehad. Daar kun jij dan weer niet omheen.
Je gaat er dus totaal niet op in.quote:[..]
Ik zou alleen voor de humor dit stuk tekst af moeten doen als socialistisch geneuzel. Dat zou jammer zijn hè? Temeer omdat het de discussie niet ten goede komt.
Zo conservatief was die Universiteit niet, en het zal je wellicht bekoren dat het voornamelijk PvdA prominenten waren die colleges gaven. Nietsche heb ik überhaupt niet gelezen, dus waar je die vandaan haalt weet ik niet, maar ik kan er iig niet inhoudelijk op in gaan. Ik kan hier überhaupt verder niets mee, want je verwijt me een gebrek, om vervolgens geen uitleg te willen geven.
[..]
Als we dan op die toer gaan blaten dan weet ik ook wat bij jou verantwoordelijkheid inhoudt: onder het motto van 'volksverheffing' tegen beter weten in zolang mogelijk op het pluche blijven zitten om maximaal te kunnen profiteren. Links lullen, rechts zakkenvullen. Ik doe daar niet aan mee.
Is dat een beschuldiging? Dan ken ik er ook één: Jij, communist, wilt Noord-Koreaanse toestanden. Zeg dat nou maar.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:24 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Jij, conservatief, wilt 19e eeuwse toestanden. Zeg dat nou maar.
Johan Cruijff is onze nationale volksheld. Komt hij te overlijden gaan de drie nationale zenders voor 24 uur op zwart.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:18 schreef Leevancleef het volgende:
Of neem Harry Mulisch, die er toen hij een prijs voor zijn oeuvre won gewoon eerlijk voor uitkwam dat hij er eigenlijk wel rekening had gehouden met de mogelijkheid dat hij die prijs zou winnen. Sympathiek, zou je zeggen. Geen valse bescheidenheid. Maar nee, dan is Harry Mulisch weer arrogant en steekt hij andere mensen de ogen uit met zijn talent en succes.
Wat mensen liever zien is een matig getalenteerd iemand in de trant van Jan Smit die, mocht hij ooit een prijs winnen, iets zou zeggen als 'o, het kwam totaal onverwacht!'
Waarom zou je een elite willen?quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:35 schreef Morendo het volgende:
[..]
Is dat een beschuldiging? Dan ken ik er ook één: Jij, communist, wilt Noord-Koreaanse toestanden. Zeg dat nou maar.
Bij Mulisch gaat het niet om dat ene feit op zich, maar om het totaalplaatje. Z'n boek Siegfried sluit hij bijvoorbeeld af met een ingewikkeld filosofisch discours, bedacht door de hoofdpersoon van het boek, maar het is overduidelijk dat Mulisch zich zelf met die persoon identificeert, dus het hele boek is één grote kijk mij academisch geschoold zijn-arrogantie.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:18 schreef Leevancleef het volgende:
Of neem Harry Mulisch, die er toen hij een prijs voor zijn oeuvre won gewoon eerlijk voor uitkwam dat hij er eigenlijk wel rekening had gehouden met de mogelijkheid dat hij die prijs zou winnen. Sympathiek, zou je zeggen. Geen valse bescheidenheid. Maar nee, dan is Harry Mulisch weer arrogant en steekt hij andere mensen de ogen uit met zijn talent en succes.
Wat mensen liever zien is een matig getalenteerd iemand in de trant van Jan Smit die, mocht hij ooit een prijs winnen, iets zou zeggen als 'o, het kwam totaal onverwacht!'
Siegfried is zijn slechtst aangeprezen werk. Dat is dan wel weer oneerlijk van je.quote:Op woensdag 1 juli 2009 22:08 schreef Igen het volgende:
[..]
Bij Mulisch gaat het niet om dat ene feit op zich, maar om het totaalplaatje. Z'n boek Siegfried sluit hij bijvoorbeeld af met een ingewikkeld filosofisch discours, bedacht door de hoofdpersoon van het boek, maar het is overduidelijk dat Mulisch zich zelf met die persoon identificeert, dus het hele boek is één grote kijk mij academisch geschoold zijn-arrogantie.
En als hij o.a. dáár dan een prijs mee wint en dan iets zegt van "dat had ik wel gedacht" dan is dat gewoon walgelijk.
Dit is exact wat ik bedoel met bagatelliseren. Hij had het niet over Clairy Polak. Daarvoor wel, maar met het neuzen afhakken had hij het over de gehele elite.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:54 schreef Morendo het volgende:
[..]
Het is jouw stelling dat Clairy Polak een uitblinker is?
Waar slaat dat nu weer op? Lost dat de overduidelijke haat naar de elite op?quote:Enfin, wil Nederland afkomen van het eeuwige 'maaiveld' dan zouden universiteiten hun eigen toegangsbeleid mogen vaststellen en dient de hoogste marginale belastingschijf op inkomen maximaal 25% te bedragen. De 'ongelijkheid' neemt dan toe, maar zonder ongelijkheid geen elite.
Hoe eerder hoe beter. Opdonderen met die omhooggevallen nietskunners.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:03 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Dit is exact wat ik bedoel met bagatelliseren. Hij had het niet over Clairy Polak. Daarvoor wel, maar met het neuzen afhakken had hij het over de gehele elite.
Hij had het niet over omhooggevallen nietskunners, hij had het over mensen met een universitaire graad en een bril.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:10 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hoe eerder hoe beter. Opdonderen met die omhooggevallen nietskunners.
Het idee dat iedereen die gestudeerd heeft en een bril draagt ook maar IETS zou bijdragen of een intelligente toon aan zou kunnen slaan, is natuurlijk volledig van de pot gerukt.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:16 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Hij had het niet over omhooggevallen nietskunners, hij had het over mensen met een universitaire graad en een bril.
Mijn rare username ook...quote:
Men weet dat er een groep van kiezers is die te paaien is door keihard te klagen over allerlei problemen in de maatschappij. Gezien de zetelwinst van de LPF 7 jaar geleden en de huidige peilingen, is die groep zo'n 25 zetels waard. Wilders heeft dat vast wel door...quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:56 schreef 0100 het volgende:
Daar heb je inderdaad een punt. Want er zijn ook genoeg Nederlanders die vol zitten met ambitie.
Helaas kijkt de huidige politiek vooral juist naar die groep die jij noemt.
De liberale partijen GroenLinks en D66 (VVD helaas niet op dit moment) durven gelukkig wel minder bekrompen te zijn. Want bekrompenheid en ambitie gaan naar mijn mening helaas niet goed samen.
Zijn analyse van het probleem is heel goed en de oplossing simpel, maar zeker de juiste. Hij spreekt de veroorzakers van die problemen er heel terecht op aan. Ze halen niet alleen hun eigen doelstellingen niet, het niveau gaat achteruit ten opzichte van vroeger. Als dit lang doorgaat, dan vrees ik voor het niveau van de toekomstige studenten.quote:Op woensdag 1 juli 2009 17:59 schreef 0100 het volgende:
Prof. Jan van der Craats is trouwens zo te zien een ambitieus man.
Daar ga je wéér bagatelliseren.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:21 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Het idee dat iedereen die gestudeerd heeft en een bril draagt ook maar IETS zou bijdragen of een intelligente toon aan zou kunnen slaan, is natuurlijk volledig van de pot gerukt.
Wat heeft dit, wederom, met de haat naar de elite te maken?quote:De dramatische reeks bewindslieden die ons land naar voren schuift, zegt al genoeg.
Ellah Vogelaar
Evenhardbukken van der Laan
Maria "creationisme hoort in het onderwijs" van der Hoeven
Jan Peter "zo gaan we niet met elkaar om" Balkenende
Mensen die je van tevoren hoog inschat als een Ronald Plasterk bakken er ook helemaal niks van. Het is echt een groot drama. Het is dat het in het VK nog erger is.
Je begrijpt het principe van beeldspraak?quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:36 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Daar ga je wéér bagatelliseren.
Hij wilde iedereen, zonder uitzonderingen, iedereen met een universitaire graad en een bril de neus afhakken. Niet alleen Clairy Polak, niet alleen 'niksnutten', nee, iedereen die voldoet aan de eerdergenoemde omschrijving.
Er is geen "haat naar de elite". Er is een volkomen terecht gevoel van "ongezien de tiefus" naar baantjesverdelende nietsnutten die een monsterlijk overheidsapparaat gecreeerd hebben en in stand houden en graag nog uitbreiden zelfs.quote:Wat heeft dit, wederom, met de haat naar de elite te maken?
Oooohhh, nu is het beeldspraak? Zoiets als 'alle neuzen dezelfde kant op krijgen'? Natuurlijk.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:39 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Je begrijpt het principe van beeldspraak?![]()
quote:[..]
Er is geen "haat naar de elite". Er is een volkomen terecht gevoel van "ongezien de tiefus" naar baantjesverdelende nietsnutten die een monsterlijk overheidsapparaat gecreeerd hebben en in stand houden en graag nog uitbreiden zelfs.
Dat gevoel kan niet hard genoeg geuit worden. Dat heeft niets met haat, maar alles met gezond verstand te maken.
Kom nou gauw zeg. Het is beeldspraak en als jij dat niet begrijpt dan is dat niet erg, maar dan moet je niet om je heen gaan slaan en dingen erbij halen die nergens op slaan.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:46 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Oooohhh, nu is het beeldspraak? Zoiets als 'alle neuzen dezelfde kant op krijgen'? Natuurlijk.
Nee. Neuzen afhakken is geen beeldspraak, het is haat, intimidatie als het geen bedreiging is.
Goed dat we het eens zijn.quote:.
Ja, wat jij wil.
Als ik de hoogleraar van de vakgroep waarin ik afstudeer mag geloven, is Plasterk de politiek ingestapt, omdat zijn kans op een Nobelprijs verkeken was.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:21 schreef El_Matador het volgende:
De dramatische reeks bewindslieden die ons land naar voren schuift, zegt al genoeg.
Ellah Vogelaar
Evenhardbukken van der Laan
Maria "creationisme hoort in het onderwijs" van der Hoeven
Jan Peter "zo gaan we niet met elkaar om" Balkenende
Mensen die je van tevoren hoog inschat als een Ronald Plasterk bakken er ook helemaal niks van. Het is echt een groot drama. Het is dat het in het VK nog erger is.
Ik zou het misschien van je aannemen als de PVV zelf beeldspraak niet als directe doodsbedreiging zou zien.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:55 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Kom nou gauw zeg. Het is beeldspraak en als jij dat niet begrijpt dan is dat niet erg, maar dan moet je niet om je heen gaan slaan en dingen erbij halen die nergens op slaan.
quote:[..]
Goed dat we het eens zijn.
Haha, serieus?? Wassie zo goed in zijn onderzoek dan? Politiek gezien is het niet veel soeps. Dat terwijl hij vaak sterke Buitenhofcolumns had.quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:58 schreef lyolyrc het volgende:
[..]
Als ik de hoogleraar van de vakgroep waarin ik afstudeer mag geloven, is Plasterk de politiek ingestapt, omdat zijn kans op een Nobelprijs verkeken was.![]()
Een bekende auteur, conservatief toch?quote:
Ik snap niet waarom er zo ongenuanceerd over de PVV gedacht moet worden. Juist dat uit de monden van diegenen die pleiten voor nuance en de PVV erop aanvallen dat ze die nuance niet willen hanteren.quote:Op donderdag 2 juli 2009 00:03 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Ik zou het misschien van je aannemen als de PVV zelf beeldspraak niet als directe doodsbedreiging zou zien.
Het tegendeel is waar, als een bloem verkeerd staat flipt de PVV hem al helemaal en gaan ze alles en iedereen aanklagen.
Ik heb nooit iets gelezen van zijn wetenschappelijke publicaties. Hij bedoelde het waarschijnlijk als grap, omdat Roger Kornberg de Nobelprijs voor de Scheikunde kreeg in 2006.quote:Op donderdag 2 juli 2009 00:05 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Haha, serieus?? Wassie zo goed in zijn onderzoek dan? Politiek gezien is het niet veel soeps. Dat terwijl hij vaak sterke Buitenhofcolumns had.
[..]
Een bekende auteur, conservatief toch?
Dank voor de tip. Denk niet dat ik eraan toekom, maar goeie suggestie.
Moeten we het nog even voorkauwenquote:Op woensdag 1 juli 2009 23:46 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
Oooohhh, nu is het beeldspraak? Zoiets als 'alle neuzen dezelfde kant op krijgen'? Natuurlijk.
Nee. Neuzen afhakken is geen beeldspraak, het is haat, intimidatie als het geen bedreiging is.
Weer een stroman van boring lefty, maar ook die gaat niet op. Laat je het woord nazi vallen dan denkt iedereen gelijk aan Auswitz-toestanden, in de letterlijke zin.quote:Op donderdag 2 juli 2009 08:10 schreef ethiraseth het volgende:
Oh, dan is Wilders voortaan een nazi noemen ook beeldspraak voor een naar, vervelend mannetje die je beter niet in de politiek wilt hebben. Want ja, nazi's waren tenslotte ook nare vervelende mannetjes die je liever niet in de politiek wilde hebben.
Joh het is van allebei de kanten niet goed te praten. Het zijn negatieve verwensingen met slechte smaak. Liever beeldspraak in de politiek met een gevoel voor humor, dan dit soort onzin.quote:Op donderdag 2 juli 2009 00:08 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik snap niet waarom er zo ongenuanceerd over de PVV gedacht moet worden. Juist dat uit de monden van diegenen die pleiten voor nuance en de PVV erop aanvallen dat ze die nuance niet willen hanteren.
Dat Wilders over elke mocrorap heisa maakt, weet ik ook wel en dat is hardstikke kinderachtig.
Maar daarom zou er geen beeldspraak gehanteerd mogen worden over de elite?![]()
En dan nog, een direct op 1 persoon gerichte rap, "Yo, ik ben een mocro, en als ik Geertje zie, dan schiet ik hem dood, yo yo yo" is nog wel ff wat anders dan een totaal algemene opmerking als "neuzen afhakken".
Wat versta je onder ontwikkelingslanden? En hoezo niet uit die landen?quote:Op donderdag 2 juli 2009 18:58 schreef cultheld het volgende:
Het onderwijssysteem zou op de schop genomen moeten worden (streven naar meer specialisten en minder generalisten), de collectieve sector mag best ingeperkt worden (waardoor je een gunstig belastingklimaat kunt creëren voor buitenlandse specialisten en ondernemers) en we hebben behoefte aan een nieuwe migratiegolf (maar niet uit ontwikkelingslanden).
Dit beleid wordt al 30 jaar gevoerd en het heeft alleen maar ellende opgeleverd.quote:Op donderdag 2 juli 2009 18:58 schreef cultheld het volgende:
Het onderwijssysteem zou op de schop genomen moeten worden (streven naar meer specialisten en minder generalisten), de collectieve sector mag best ingeperkt worden (waardoor je een gunstig belastingklimaat kunt creëren voor buitenlandse specialisten en ondernemers) en we hebben behoefte aan een nieuwe migratiegolf (maar niet uit ontwikkelingslanden).
Je kan wel leuk kritiek leveren op van alles en nog wat vanwege een vermeend vleugje kapitalisme, maar wat stel jij dan voor? kom eens met wat ideeen.quote:Op donderdag 2 juli 2009 19:06 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit beleid wordt al 30 jaar gevoerd en het heeft alleen maar ellende opgeleverd.
Derdewereldlanden (uitzonderingen daargelaten). Omdat we behoefte hebben aan hoger opgeleide migranten die van zichzelf al tamelijk Westers georiënteerd zijn, of daar in ieder geval voor open staan. We hebben aan de Marokkaanse en Turkse migratiegolven kunnen zien hoeveel problemen deze migraties met zich mee hebben gebracht, terwijl in Portugal nagenoeg geen problemen hebben plaatsgevonden tussen autochtonen en 'nieuwe' Portugezen uit bijvoorbeeld Brazilië, Mozambique en Angola.quote:Op donderdag 2 juli 2009 19:02 schreef rapirapi het volgende:
[..]
Wat versta je onder ontwikkelingslanden? En hoezo niet uit die landen?
Ik denk al dat we dat stadium voorbij zijn, en dat het niet meer zo gauw zal gebeuren. Dat was begin/midden jaren '60 zo, ook omdat de economische situatie daar naar was. Nu heb je ook Turken en Marokkanen die aardige opleiding in het land van herkomst of elders hebben genoten. En redelijk kennis van zaken in huis hebben, waar Nederland als land wat aan kan hebben.quote:Op donderdag 2 juli 2009 19:31 schreef cultheld het volgende:
[..]
Derdewereldlanden (uitzonderingen daargelaten). Omdat we behoefte hebben aan hoger opgeleide migranten die van zichzelf al tamelijk Westers georiënteerd zijn, of daar in ieder geval voor open staan. We hebben aan de Marokkaanse en Turkse migratiegolven kunnen zien hoeveel problemen deze migraties met zich mee hebben gebracht, terwijl in Portugal nagenoeg geen problemen hebben plaatsgevonden tussen autochtonen en 'nieuwe' Portugezen uit bijvoorbeeld Brazilië, Mozambique en Angola.
Laten we hiervan leren en niet opnieuw hordes laaggeletterde Marokkanen importeren, maar eens gaan kijken in (stedelijk) India, Brazilië, Chili, Oost-Europa en China. We hebben migratie nodig, maar als het even kan moet die migratie niet alleen economisch iets toevoegen, maar ook maatschappelijk.
Maar waarom zou je genoegen nemen met middelmaat, als je ook top kunt krijgen?quote:Op donderdag 2 juli 2009 20:15 schreef rapirapi het volgende:
[..]
Ik denk al dat we dat stadium voorbij zijn, en dat het niet meer zo gauw zal gebeuren. Dat was begin/midden jaren '60 zo, ook omdat de economische situatie daar naar was. Nu heb je ook Turken en Marokkanen die aardige opleiding in het land van herkomst of elders hebben genoten. En redelijk kennis van zaken in huis hebben, waar Nederland als land wat aan kan hebben.
Het is ook eerder de manier hoe Nederland migranten behandeld. Portugal is veel ruimdenkender als het gaat om migranten. Ze geven ze de ruimte en het gevoel dat ze thuis zijn. Gezien het maatschappelijke klimaat nu in Nederland is daar nu allerminst sprake van. De huidige politieke ontwikkelingen werken nu eerder polariserend in een maatschappij dat nu verdeeld lijkt ze worden in meerdere kampen (moslims-versus-nederlanders, autochtonen-versus-allochtonen) en dat is ook niet bevorderlijk voor internationale investeerders om te kijken naar mogelijkheden in Nederland. Nederland heeft de ambitie, maar moet niet zo bekrompen omgaan met migranten. Maar zolang dat probleem niet is opgelost zullen migranten Nederland ontwijken.
En dan komen we eigenlijk weer uit bij de discussie Wilders. Hij heeft het over moslims, indirect over allochtonen, en daarmee is de toon van het maatschappelijk debat over migranten gezet. Dat geeft met name aan dat 'buitenlanders' hier niet welkom zijn, eveneens het idee dus dat het hier niet fijn is om te wonen. Zo blijven ze weg. Zullen ze niet recht in het gezicht zeggen van de Nederlander of die houding zullen ze niet laten blijken naar Nederland toe, maar onbewust raakt Wilders ook deze mensen/bedrijven. Nederland moet een gezonde manier vinden om met haar nieuwe inwoners/migranten om te gaan, dat is uiteindelijk alleen maar bevorderlijk voor de economie. Maar ook voor Nederland's ambitie. Vooral als je bedenkt wat je met al dat buitenlands talent kan doen.
Ik zou wel eens dolgraag willen weten wat de kwaliteit is van de nl bevolking van nu en 15 jaar geleden.quote:Op donderdag 2 juli 2009 20:38 schreef cultheld het volgende:
[..]
Maar waarom zou je genoegen nemen met middelmaat, als je ook top kunt krijgen?
Het Portugese succes is toe te schrijven aan de herkomst van de migranten, en hun affiniteit met de Portugese cultuur. Wij hebben destijds migranten geïmporteerd uit landen met een discutabele reputatie m.b.t. mensenrechtenschendingen, ontwikkeling en democratie. Het klopt dat er verbeteringen hebben plaatsgevonden (na tientallen jaren en m.i. nog steeds onvoldoende) bij die groepen, maar de lijdensweg die daaraan vooraf is gegaan wil je met nieuwe migratiegolven toch niet opnieuw meemaken? Daarom zie ik niet in wat er mis is met het geven van de voorkeur aan arbeidsmigranten uit de door mij genoemde landen: multicultureel, hoger opgeleid en m.i. een toevoeging aan onze maatschappij in tegenstelling tot nieuwe troepen uit Marokko.
China en India hebben eveneens een discutabele reputatie als het gaat om mensenrechten en democratie. Laten we onze ogen niet sluiten voor de waarheid. Met dergelijke problemen zal Nederland altijd van doen hebben, dus in die zin gaat het niet op wat je stelt.quote:Op donderdag 2 juli 2009 20:38 schreef cultheld het volgende:
[..]
Maar waarom zou je genoegen nemen met middelmaat, als je ook top kunt krijgen?
Het Portugese succes is toe te schrijven aan de herkomst van de migranten, en hun affiniteit met de Portugese cultuur. Wij hebben destijds migranten geïmporteerd uit landen met een discutabele reputatie m.b.t. mensenrechtenschendingen, ontwikkeling en democratie. Het klopt dat er verbeteringen hebben plaatsgevonden (na tientallen jaren en m.i. nog steeds onvoldoende) bij die groepen, maar de lijdensweg die daaraan vooraf is gegaan wil je met nieuwe migratiegolven toch niet opnieuw meemaken? Daarom zie ik niet in wat er mis is met het geven van de voorkeur aan arbeidsmigranten uit de door mij genoemde landen: multicultureel, hoger opgeleid en m.i. een toevoeging aan onze maatschappij in tegenstelling tot nieuwe troepen uit Marokko.
Het is waar dat China en India (dat overigens een volwaardige democratie is) nog flinke stappen moeten maken m.b.t. het respecteren van de mensenrechten, maar het is opvallend dat Indiase en Chinese migranten zich moeiteloos aanpassen aan hun nieuwe thuisland (of het nou Engeland, Ghana of de V.S. is), zonder dat ze op grote schaal noemenswaardige problemen opleveren.quote:Op donderdag 2 juli 2009 21:32 schreef rapirapi het volgende:
[..]
China en India hebben eveneens een discutabele reputatie als het gaat om mensenrechten en democratie. Laten we onze ogen niet sluiten voor de waarheid. Met dergelijke problemen zal Nederland altijd van doen hebben, dus in die zin gaat het niet op wat je stelt.
Maar dan mag er een grote mentaliteitsverandering komen op de manier hoe Nederland omgaat met alles wat vreemd is. De manier hoe Nederland verschillende migratiegolven hebben aangepakt is ronduit slecht. Hoe het bijvoorbeeld om is gegaan met Molukkers, Surinamers of Antillianen. Daar zijn boeken over geschreven. Vergeet niet dat deze mensen vaak ook een affiniteit hadden/hebben met de Nederlandse cultuur. Alleen de houding die Nederland nu (ook in het verleden) aanneemt is dat ook deze mensen zich gaan afvragen wat hun 'thuis' is. Dat is niet iets om trots over te zijn. Tolerant, maar ondertussen. Overigens denk ik dat er niet meer nieuwe migratiegolven zullen komen zoals we die hadden gehad. Maar een categorische uitsluiting van landen daar ben ik absoluut geen voorstander van. De top kun je krijgen als je de mensen ook de ruimte geeft. En dat is nu voor veel landen beklemmend geworden. Een verharding binnen het politieke klimaat zal arbeidsmigratie niet goed doen.
De grenzen moeten open voor arbeidsmigratie of dat nu laaggeschoold is of hooggeschoold. Vaak willen we al niet meer de vuile klusjes doen, maar iemand uit Oost-Europa maar al te graag. Daar heb ik niets op tegen, because somebody gotta do the job. Hoog,vooral technologische kennis is van harte welkom, maar dat is mijns inziens alleen afhankelijk van het gecreeerde politieke klimaat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |