quote:Varkensgriep nu ook in Afrika
De varkensgriep is opgedoken in Egypte. Een 12-jarig Egyptisch meisje blijkt de ziekte onder de leden te hebben, maakte de Egyptische minister van Gezondheid Hatem el-Gabali vandaag bekend. Het is het eerste geval van de ziekte in Afrika.
Het meisje had het virus opgelopen in de Verenigde Staten, waar ze woont. Ze was in Egypte om bij familieleden op bezoek te gaan.
quote:Alarmfase zes varkensgriep dichtbij
Door de aanhoudende verspreiding van de besmettingen met de Mexicaanse griep in landen als Groot-Brittannië, Spanje en Japan komt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) steeds dichter bij het uitroepen van fase zes, de hoogste alarmfase voor het H1N1-virus. Dat heeft de WHO-griepdeskundige Keiji Fukuda vandaag gezegd.
Hij liet weten dat in steeds meer landen besmettingen van mens-op-mens voorkomen, zonder dat de betrokken personen naar risicolanden als Mexico en de Verenigde Staten zijn gereisd. Als de WHO daarover duidelijkheid heeft, zou alarmfase zes kunnen worden uitgeroepen. Volgens de WHO is dan sprake van een pandemie. De WHO hanteert nu fase vijf, dat betekent dat een pandemie aanstaande is.
quote:Vierde geval Mexicaanse griep in Nederland
Ook in Nederland heerst de Mexicaanse griep nog steeds. Bij een 25-jarige Nederlandse vrouw is het griepvirus vastgesteld. Zij keerde op 30 mei terug uit New York.
Het is de eerste keer dat een Nederlander de griep buiten Mexico heeft opgelopen. Dat meldt het RIVM vandaag.
Meer gevallen
Het RIVM verwacht de komende weken meer terugkerende Nederlandse reizigers met de griepvariant. De vrouw vloog van New York naar Londen met vlucht BA 2172 en vloog direct daarna vanaf Londen met vlucht BA 8111 naar Amsterdam.
Opsporen
Het RIVM heeft de Britse autoriteiten geïnformeerd en die gaan medereizigers opsporen. De passagiers zijn mogelijk besmet op de vlucht van New York naar Londen. Volgens het RIVM is de kans dat tijdens de reis van Londen naar Amsterdam medepassagiers besmet zijn geraakt zeer klein, omdat het een relatief korte reis betrof. Daarom vindt de organisatie verdere maatregelen voor deze medepassagiers niet nodig. Mensen uit de omgeving van de vrouw worden wel preventief behandeld.
Hersteld
Eerdere besmettingen in Nederland met dit griepvirus betroffen een 3-jarig kind, een 53-jarige vrouw en een 52-jarige man die in Mexico waren geweest en na terugkomst in Nederland ziek werden. Zij zijn inmiddels weer hersteld.
je moest ook aan de dunne zijn geloof ik.quote:Op woensdag 3 juni 2009 00:14 schreef capricia het volgende:
Hoe weet je nu of het de varkensgriep is?
Ben sinds vandaag ook flink grieperig, maar ik denk niet dat het nodig is dat iedereen met griepverschijnselen zich accuut moet vervoegen naar zijn/haar huisarts...toch?
Ja...dat heb ik gelukkig niet. Wel keelpijn, loopneus, hoesten etc.quote:Op woensdag 3 juni 2009 03:08 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
je moest ook aan de dunne zijn geloof ik.
Ik denk dat er haast geen kans is dat je het hebt als je niet met iemand in aanraking bent gekomen die pas uit de VS of Mexico teruggekomen is. En bedenk dus wel dat de Mexicaanse griep geen lullig verkoudheidje is maar echt wel een pittige griep. Niet dodelijk, maar wel met hoge koorts en de hele bende. Als je je goed genoeg voelt om achter de computer te kruipen, dan zit je nog wel goed denk ik.quote:Op woensdag 3 juni 2009 00:14 schreef capricia het volgende:
Hoe weet je nu of het de varkensgriep is?
Ben sinds vandaag ook flink grieperig, maar ik denk niet dat het nodig is dat iedereen met griepverschijnselen zich accuut moet vervoegen naar zijn/haar huisarts...toch?
Ik heb ook geen idee hoe dodelijk die griep is.quote:Op woensdag 3 juni 2009 15:20 schreef Rikketik het volgende:
[..]
Ik denk dat er haast geen kans is dat je het hebt als je niet met iemand in aanraking bent gekomen die pas uit de VS of Mexico teruggekomen is. En bedenk dus wel dat de Mexicaanse griep geen lullig verkoudheidje is maar echt wel een pittige griep. Niet dodelijk, maar wel met hoge koorts en de hele bende. Als je je goed genoeg voelt om achter de computer te kruipen, dan zit je nog wel goed denk ik.
Ben wel benieuwd wat de griep gaat doen komende zomer en herfst. Het verspreidt zich snel maar heeft een laag sterftecijfer. Bij de vogelgriep is het precies andersom. Het is dus echt zaak dat we die Mexicaanse griep zo ver mogelijk weg houden bij al die arme boeren in (vooral) Aziatische landen, want anders zijn we echt goed de lul. Of het moet zich muteren tot een ziekte die haast niet dodelijk is en zich langzaam verspreidt...
Die kans is niet zo groot, tenzij je een zuigeling bent of met een slangetje door je neus moet ademhalen.quote:Op woensdag 3 juni 2009 15:49 schreef capricia het volgende:
Ik heb ook geen idee hoe dodelijk die griep is.
Wat nou als je het hebt, hoeveel kans heb je dat je er dood aan gaat?
Dus de mensen die er aan dood gaan zijn (zoals bij de meest griepen) ouderen en zuigelingen?quote:Op woensdag 3 juni 2009 15:52 schreef buachaille het volgende:
[..]
Die kans is niet zo groot, tenzij je een zuigeling bent of met een slangetje door je neus moet ademhalen.
Jep, met name mensen met een zwakkere weerstand dus. Eet dus vanavond gewoon je biefstukje en je hoeft niet bang te zijn voor de swine flu. Behalve dan dat je je een tijdje flink beroerd zult voelen.quote:Op woensdag 3 juni 2009 15:53 schreef capricia het volgende:
Dus de mensen die er aan dood gaan zijn (zoals bij de meest griepen) ouderen en zuigelingen?
Eerdere tests hebben een voorzichtige gok gedaan op 0.4 % van alle gevallen terwijl het bekijken van de bevestigde gevallen een iets minder positief beeld laat zien van ergens tussen de 0.85 % en 2 %. (Doden van 3 juni, gevallen van 27 mei als data genomen voor het lage cijfer -- Mexico heeft 100 doden op 5000 bevestigde gevallen voor het hoge cijfer.)quote:Op woensdag 3 juni 2009 15:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik heb ook geen idee hoe dodelijk die griep is.
Wat nou als je het hebt, hoeveel kans heb je dat je er dood aan gaat?
Het was weer tijd voor wat nieuws, maar dat is nog niet gevonden geloof ik, plus dat komkommertijd er weer aan zit te komen.quote:Op donderdag 4 juni 2009 16:47 schreef Omentuva het volgende:
Ik las twitterfail (met I ipv L) en ik zie dat het ook wel klopt.
Goed punt dat ik wel zo even zag: WTF happened to the media scare?
Hopelijk kunnen ze in ieder geval 'thuiswerken'. Dat moet wel lukken vanaf een hotelkamer.quote:Op vrijdag 5 juni 2009 04:02 schreef static het volgende:
In hetzelfde gebouw ja, we hebben er maar 5.
Anyway, het blijkt om een hotelgast te zijn op dezelfde verdieping, de collega's zijn dus in quarantine.
Gaat nu inderdaad rap. Maar nog steeds, relatief niet echt dodelijk. Het vreemde is dat de media er in het begin echt enorm veel hysterische aandacht aan gaf, maar nu het behoorlijk uit de hand begint te lopen hoor je er bar weinig meer over.quote:Op zaterdag 6 juni 2009 16:25 schreef buachaille het volgende:
Kleine update:
163 gevallen in Argentinie
7 in India
Een paar gevallen in Hong Kong
> 1000 gevallen in Australie
>500 gevallen in het UK
Tot nu toe verloopt dit topic redelijk lauw, vanaf volgende maand gaat het leuk worden.
De reden waarom de uitbraak nog niet tot pandemie is uitgeroepen is denk ik politiek. Ik heb er niet echt kijk op maar ik kan me voorstellen dat de WHO landen "dwingt" tot maatregelen als men fase 6 afkondigt. Vanuit die landen zal pressie zijn uitgeoefend op het WHO om dat nog even niet te doen totdat men organisatorisch wat verder is. Ook zal men ongerustheid bij het volk willen voorkomen.quote:Op zaterdag 6 juni 2009 16:28 schreef byah het volgende:
Gaat nu inderdaad rap. Maar nog steeds, relatief niet echt dodelijk. Het vreemde is dat de media er in het begin echt enorm veel hysterische aandacht aan gaf, maar nu het behoorlijk uit de hand begint te lopen hoor je er bar weinig meer over.
Wat is er gisteren uit de WHO vergadering gekomen trouwens? Je kan het nu toch wel een wereldwijde pandemie noemen(=level 6)
En zelfs dan zit er verschil in hoe serieus de besmetting is -- sommige mensen doen het af met 2-3 dagen ziek en een dag uitzieken, anderen liggen een week in de lappenmand. Maar als je niet ziek genoeg bent om naar het ziekenhuis te willen, dan word je ook niet getest...quote:Op zaterdag 6 juni 2009 16:33 schreef LXIV het volgende:
Nu 24.000 bevestigde gevallen. Maar sommige landen testen enkel nog wanneer de symptomen ernstig zijn. Het totale aantal besmettingen ligt wellicht 10x hoger.
Qua doden wel, maar qua economische schade niet. Daarom is intervention zo belangrijk -- het zorgt ervoor dat je de verspreiding minder snel maakt en daardoor wordt niet iedereen op hetzelfde moment ziek, waardoor je het leven gewoon door kan laten gaan, in alle relativiteit.quote:De outbreak is dus niet meer tegen te houden. De lethaliteit is echter gering, dus zal het wel meevallen.
Stel je voor als ik het nu zou hebben, dat betekend dat ik er dan verder immuun voor benquote:Op vrijdag 5 juni 2009 16:30 schreef Prowl het volgende:
Ik denk dat ik nu maar bang moet worden, ik ben nu grieperig terwijl ik dat normaal alleen in de winter periode ben![]()
![]()
Ik dacht eerst dat het van de hooikoorts kwam maar het word erger![]()
Toch maar ff opletten dat ik niet ga knorren
Massa Hysterie FTW!
Bronquote:The number of US hospitalized I am told (h/t SusanCC) is above 700, roughly 5% of the confirmed/probables. If the number of true cases is 20 times higher, that's roughly .25% of all cases, or 2500 per million. If 20% of the population gets infected, that's 60 million people or roughly 150,000 hospitalizations. That's roughly the same as the US seasonal flu average (200,000, although it varies significantly from season to season). Things start to get dicier if many more than 20% get infected, as may happen with a novel virus. It also depends on how nasty the virus is next fall. So we could be in for a rough ride. Or not.
Er zit nu inderdaad een stijgende lijn in het aantal gevallen. (3000 meer dan 2 dagen terug, vergelijk met 2600 en 1900 de vorige updates). Wat ook opvallend is, is dat er een aantal doden (retro-actief?) zijn toegeschreven aan Swine Flu / c.q. bekend geworden. Het aantal doden in de US is van 17 naar 37 gegaan in die 2 dagen.quote:Op zondag 7 juni 2009 12:31 schreef LXIV het volgende:
De outbreak is geslaagd. Inmiddels 25000 officieel gerapporteerde gevallen. En ipv honderden nieuwe gevallen per dag duizenden.
Lijkt wel een soort Fibonacci-reeks..quote:Op zondag 7 juni 2009 12:31 schreef LXIV het volgende:
De outbreak is geslaagd. Inmiddels 25000 officieel gerapporteerde gevallen. En ipv honderden nieuwe gevallen per dag duizenden.
bron?quote:Op zondag 7 juni 2009 17:25 schreef AryaMehr het volgende:
Hier in Zwolle zou ook iemand besmet zijn geraakt. De GGD was er iniedergeval gisteravond bij om bloed af te nemen.
quote:108 Teletekst ma 08 jun
***************************************
Mexicaanse besmetting in Nederland
***************************************
` Voor het eerst is de Mexicaanse griep
in Nederland overgedragen.Dat gebeurde
bij twee mensen:een vrouw van 18 en een
jongetje van anderhalf jaar zijn besmet
geraakt zonder dat ze zelf naar één van
de risicogebieden zijn geweest.
Het jongetje werd aangestoken door zijn
vader,die in de VS ziek was geworden.
De vader,een Hilversummer,is inmiddels
weer hersteld.Over de 18-jarige vrouw
zijn geen details bekend.
In totaal zijn nu twintig gevallen van
Mexicaanse griep in Nederland bekend,
bijna allemaal opgelopen in de VS of
Mexico.Volgens het RIVM kan het aantal
besmettingen in Nederland fors stijgen.
***************************************
volgende nieuws weer&verkeer sport
--> --> --> -->
En nu gaat het hard.quote:
Een vriendin van mijn vriend zou besmet zijn geraakt.quote:
Die vriendin werkte ook in een winkel in Zwolle: Kelly's. Dus volgens mij betreft het hier om dezelfde vrouw.quote:BILTHOVEN (ANP) - Voor het eerst is de Mexicaanse griep in Nederland overgedragen. Het gaat om twee gevallen. Een vader die het griepvirus in de Verenigde Staten heeft opgelopen, heeft zijn kind besmet.
Een 18-jarige medewerkster van een winkel heeft het virus gekregen via haar collega. Ook die was op vakantie in de VS. Dat meldt het RIVM maandag.
De afgelopen dagen zijn er in Nederland tien gevallen van griep bijgekomen. In totaal zijn nu twintig mensen in Nederland besmet geraakt met Mexicaanse griep.
Om een griepje?quote:Op maandag 8 juni 2009 15:27 schreef felic. het volgende:
Erg dichtbij, zeker 1 deur verderop. Ik ga me zorgen maken.
brussel kan mijn reet likkenquote:Op dinsdag 9 juni 2009 16:16 schreef buachaille het volgende:
Brussel maant tot solidariteit bij griepvaccin
Brussel wil dat landen die veel dosis hebben besteld van de vaccins tegen de mexicaanse griep solidair zijn met landen die dat vooralsnog verzuimd hebben. Nederland hoort bij de 7 grootste afnemers van de vaccins.
Hij is supersterk, ik weet gewoon honderd procent zeker dat als het griepvirus hier in Nederland gaat huishouden dat het volk het "Eigen volk eerst" zal gaan gillen![]()
En terecht, het is toch van de zotte dat solidariteit verwacht wordt als er levens van belastingbetalers op het spel staan?
Mind you -- De gemiddelde burger zal geen vaccin zien tot diep in 2010.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 16:16 schreef buachaille het volgende:
Brussel maant tot solidariteit bij griepvaccin
Brussel wil dat landen die veel dosis hebben besteld van de vaccins tegen de mexicaanse griep solidair zijn met landen die dat vooralsnog verzuimd hebben. Nederland hoort bij de 7 grootste afnemers van de vaccins.
Hij is supersterk, ik weet gewoon honderd procent zeker dat als het griepvirus hier in Nederland gaat huishouden dat het volk het "Eigen volk eerst" zal gaan gillen![]()
En terecht, het is toch van de zotte dat solidariteit verwacht wordt als er levens van belastingbetalers op het spel staan?
Dan had Brussel ze zelf maar moeten bestellen...quote:Op dinsdag 9 juni 2009 16:16 schreef buachaille het volgende:
Brussel maant tot solidariteit bij griepvaccin
Brussel wil dat landen die veel dosis hebben besteld van de vaccins tegen de mexicaanse griep solidair zijn met landen die dat vooralsnog verzuimd hebben. Nederland hoort bij de 7 grootste afnemers van de vaccins.
Hij is supersterk, ik weet gewoon honderd procent zeker dat als het griepvirus hier in Nederland gaat huishouden dat het volk het "Eigen volk eerst" zal gaan gillen![]()
En terecht, het is toch van de zotte dat solidariteit verwacht wordt als er levens van belastingbetalers op het spel staan?
quote:Hoogste alarmfase Mexicaanse griep nabij
Uitgegeven: 9 juni 2009 18:17
Laatst gewijzigd: 9 juni 2009 18:43
GENEVE - De Wereldgezondheidsorganisatie WHO staat op het punt de hoogste alarmfase voor de Mexicaanse griep uit te roepen.
Dat heeft de plaatsvervangend directeur-generaal van WHO, Keiji Fukuda, dinsdag laten weten. Bij alarmfase zes is er sprake van een pandemie.
''We zijn echt zeer nabij een pandemie'', zei Fukuda tijdens een persconferentie in Genève. Hij uitte zijn zorgen over aanhoudende verspreiding van het zogeheten H1N1-virus in de wereld.
In 73 landen zijn meer dan 26.500 mensen besmet geraakt, van wie er 139 zijn overleden. De meeste slachtoffers zijn gevallen in de Verenigde Staten en Mexico, waar het virus uitbrak.
Fase vijf
De WHO hanteert nu fase vijf, dat betekent dat een pandemie aanstaande is.
Een belangrijk criterium voor het uitroepen van de hoogste alarmfase is dat er behalve in het oorsprongsgebied van het virus ook in een andere regio op grote schaal sprake is van mens-op-mensbesmettingen.
In Australië, met ruim 1200 besmettingen, lijkt daar nu sprake van.
Als ze dat zouden doen, zouden ze ook een negatief reisadvies voor de US af moeten geven.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 19:49 schreef byah het volgende:
[..]
Oh en Nederland hanteert geen negatief reisadvies meer naar Mexico
En in Melbourne ook al 1000 gevallen.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 19:51 schreef Omentuva het volgende:
[..]
Als ze dat zouden doen, zouden ze ook een negatief reisadvies voor de US af moeten geven.
De vraag is ook in hoeverre dat nog zin heeft op een zeker moment. Alleen in de allereerste fases kun je daar verspreiding misschien mee voorkomen. In spanje en engeland zijn er al honderden besmettingen, en waarschijnlijk het tienvoudige. Over een maand vertrekt half Nederland richting de Costa's. Die paar extra besmettingen uit Mexico maken dan ook niks uit.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 19:49 schreef byah het volgende:
[..]
Oh en Nederland hanteert geen negatief reisadvies meer naar Mexico
En wanneer je dus gewoon lekker (bij voorkeur met het OV) naar je werk gegaan bent in die periode dan heb je wellicht tientallen anderen ook nog besmet. Zo gaat dat.quote:Op dinsdag 9 juni 2009 21:36 schreef capricia het volgende:
Vorige week ben ik zeer grieperig geweest. Incl. alle verschijnselen van de mex. griep. Gezondheidscentrum hier gebeld: ze hebben geen interesse om te testen of het idd mex. griep was. Ook niet toen ik zei dat ik een paar dagen ervoor op London Heathrow vliegveld geweest ben.
Dit simpele voorval zegt mij al genoeg over die cijfers. Die cijfers lijken mij dus veel te laag.
Nu, na anderhalve week, ben ik nog steeds moe van het 'griepje'.
Dus alleen als je dood ligt te gaan word je getest?quote:Op dinsdag 9 juni 2009 22:24 schreef poemojn het volgende:
Klopt, licht positieve gevallen worden niet meegeteld (las ik op een ander forum).
Ben benieuwd wat er gaat gebeuren als de twee virussen zich gaan mixen.quote:African swine fever is not swine flu, says health ministry
From Folasade Folarin, Abuja
THE Ministry of Health has confirmed the outbreak of African Swine Fever (ASF) in certain parts of the country, Delta State precisely.
But the ministry has also said that the ASF is not in any way related to Influenza A (H1N1), otherwise known as Swine Flu.
According to a statement by the Special Assistant to the Minister of Health on Communications, Niyi Ojuolape, "the ASF affects only pigs and not humans due to the fact that it is a zoonotic disease."
Ojuolape also disclosed that the Delta State Ministry of Agriculture has quarantined the affected piggery and had been culling the affected pigs to check the disease's spread.
The ministry assured that Influenza A had not been reported in Nigeria and that it was doing its best to ensure that "events are monitored with a view to handling any eventuality effectively."
So far, 73 countries have officially reported 25,288 cases of the H1N1 infection, including 139 deaths worldwide.
Bij bemonstering wordt geen bloed afgenomen.quote:Op zondag 7 juni 2009 17:25 schreef AryaMehr het volgende:
Hier in Zwolle zou ook iemand besmet zijn geraakt. De GGD was er iniedergeval gisteravond bij om bloed af te nemen.
toch nog fase 6 misschienquote:Global Pandemic?
A sharp increase in the number of reported cases of the H1N1 virus in Australia may prompt the World Health Organization (WHO) to declare the first global pandemic in over forty years.
The number of Australian cases of the virus, commonly known as swine flu, has reached more than 1,200, with state and federal medical officers set to hold an emergency meeting in Sydney to review the country's swine flu protection measures.
"We will take each decision along the way in response to the expert medical advice," Prime Minister Kevin Rudd told the Australian Broadcasting Corporation (ABC).
On Wednesday it was announced that the entire Brisbane Broncos rugby league squad had been placed into quarantine after one of their players was suspected of having the virus.
The Queensland club confirmed on its Web site that full-back Karmichael Hunt was being tested for the virus, while the sport's governing body, the National Rugby League (NRL), said Hunt had tested positive for the common flu, influenza A.
With over 26,000 H1N1 cases worldwide, the WHO could move to Phase 6, the highest on its pandemic alert system.
It's really a matter of making sure that countries are prepared as possible. We do not want people to overly panic," Keiji Fukuda, WHO's Assistant Director General, told ABC.
In a statement a day earlier, Fukuda said the WHO had been working extremely hard preparing countries for what a potential move to a global pandemic would entail.
"I want to point out that by going to Phase 6 the activity has become established in at least two regions of the world," he said.
"It does not mean that the severity of the situation has increased and that people are getting seriously sick at higher numbers or higher rates than they are right now.
Eventjes iets noteworthy:quote:Op woensdag 10 juni 2009 16:43 schreef buachaille het volgende:
http://www.who.int/csr/don/2009_06_10a/en/index.html
Laatste update: 27.737 swine flu gevallen.
Daar moet vast al wel een topic over bestaan in BNWquote:Op woensdag 10 juni 2009 17:39 schreef Chooselife het volgende:
Ik geloof niet zo in deze uitbraak. Daarnaast geloof ik niet zo in het gevaar van deze ziekte. Allemaal veel te vaag en veel te veel gelijkend op bestaande ziektebeelden.
Is het niet een prachtig excuus om ons allen een kostbaar vaccin, van onbekende samenstelling, toe te dienen?
Tussen een half en één procent sterft dacht ik? Dat is wel fors, maar ook wel weer te overzien. Binnenkort maar aandelen DELA kopenquote:Op dinsdag 9 juni 2009 21:25 schreef LXIV het volgende:
[..]
De vraag is ook in hoeverre dat nog zin heeft op een zeker moment. Alleen in de allereerste fases kun je daar verspreiding misschien mee voorkomen. In spanje en engeland zijn er al honderden besmettingen, en waarschijnlijk het tienvoudige. Over een maand vertrekt half Nederland richting de Costa's. Die paar extra besmettingen uit Mexico maken dan ook niks uit.
We moeten onder ogen zien dat het virus zich gewoon zal verspreiden. Gelukkig is het niet echt dodelijk.
Darkwing Duckquote:Op woensdag 10 juni 2009 17:32 schreef Omentuva het volgende:
@ Frutsel: Een naam is slechts een naam. Het is niet alsof het virus zich opeens bedenkt van 'hmm, fase 6, laten we lekker link gaan doenTM.'
Hm volgens mij zijn de cijfers vrij "normaal" dus wat je ook bij "gewone" griep ziet en ik meen ergens gelezen te hebben dat de meeste doden in de VS al andere chronische klachten hadden voor zo'n mensen is ieder virus gevaarlijk maar ja die halen normaal gesproken de griepspuit maar dat gaat hier dus niet.quote:Op donderdag 11 juni 2009 09:35 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
[..]
Tussen een half en één procent sterft dacht ik? Dat is wel fors, maar ook wel weer te overzien. Binnenkort maar aandelen DELA kopen
Ineens 30 besmettingen op 1 school, dat is wel heel apart.quote:Scholen gesloten wegens Mexicaanse griep
AMSTERDAM - Op de Internationale Japanse School in Düsseldorf zijn dertig leerlingen getroffen door het griepvirus A/H1N1. De school is dinsdag gesloten en de besmette kinderen zijn in quarantaine geplaatst om de verspreiding van het virus tegen te gaan.
ANP
Steeds meer gevallen Mexicaanse griep
slideshow
Ook veel kinderen die nog niet zijn getest op de Mexicaanse griep voelen zich niet lekker. De school telt in totaal 560 kinderen en blijft tot zeker eind volgende week dicht.
De directeur van het Robert Koch Instituut zegt dat in Duitsland nu negentig mensen door het virus zijn getroffen. Hij verwacht dat dit aantal de komende tijd nog zal stijgen.
Tot dusver zijn de ziekteverschijnselen in Duitsland mild, maar directeur Jörg Hacker waarschuwt dat het virus kan veranderen en gevaarlijker kan worden.
Hong Kong
In Hongkong gaan vrijdag alle basisscholen voor twee weken dicht, nadat bij twaalf leerlingen uit het voorgezet onderwijs het griepvirus A/H1N1 is vastgesteld.
Een aantal van de scholieren is niet in het buitenland geweest en moet het virus in Hongkong zelf hebben opgelopen. De tijdelijke sluiting van de basisscholen moet verdere verspreiding tegengaan.
Pandemie
De Wereldgezondheidsorganisatie overweegt een pandemie uit te roepen, een epidemie op wereldwijde schaal. Deze fase gaat gepaard met allerlei maatregelen die het virus moeten indammen.
0.3-1 % van de bevestigde gevallen. Betekent niet dat er 0.3 - 1 % van alle gevallen sterft.quote:Op donderdag 11 juni 2009 09:35 schreef Neemmijnietserieus het volgende:
[..]
Tussen een half en één procent sterft dacht ik?
Man the lifeboats! Women and children first!quote:Op donderdag 11 juni 2009 15:06 schreef buachaille het volgende:
SWINE FLU OUTBREAK -- WHO to declare pandemic after emergency meeting, CDC announces 12.45 p.m. EDT news conference T gaat nu echt gebeuren!
quote:GENEVA (BNO NEWS) -- The World Health Organization concluded an emergency meeting on Thursday afternoon and is expected to declare a full scale swine flu pandemic within hours, BNO News has learned. It would be the first such declaration since 1968.
"The emergency meeting has finished," Sarah Russell, who is a spokeswoman for the health organization, told BNO News. Russell, who was not able to provide details on the outcome of the meeting, said that Director-General Dr. Margaret Chan would be holding a press conference at 12 p.m. EDT (6 p.m. Geneva time). "The Director-General has decided to give a press conference at six so she can explain what is going on to everybody then," she said. The briefing will be held in the Executive Board room of the WHO headquarters in Geneva.
Russell said the council discussed a number of topics, including the pandemic alert scale. It is widely expected that the organization will now raise the pandemic alert level from 5 to 6, declaring the H1N1 flu virus, better known as swine flu, as a global pandemic. The disease has seen a sustained worldwide spread in the past month although most of the cases have been mild. According to the latest official update, there have been 27,737 confirmed cases of swine flu, 141 of them resulting in fatalities.
Asked what a level 6 would mean, Russel said: "It means that an influenza pandemic is underway and a pandemic means that a virus which is new to humans has appeared, that its spreading, and that it is causing disease in many parts of the world."
The pandemic alert scale has seen a lot of criticism, especially since the outbreak of the H1N1 virus, as it does not reflect the severity of the outbreak. Russel said she was not aware of any plans to possibly change the criteria for the scale.
Moments after the WHO concluded their emergency meeting, the U.S. Center for Disease Control and Prevention announced it would also hold a press conference at 12.45 p.m. EDT regarding H1N1. It is the first such press conference since May 28, another indication the WHO has decided to raise the alert level to six.
Bron: CNNquote:The Geneva-based United Nations health agency is working to prepare governments first to prevent an overreaction if WHO's six-step pandemic scale is raised to its highest level, he said.
"What this would mean is that spread of the virus has continued and that activity has become established in at least two regions of the world," he said. "It does not mean that the severity of the situation has increased and that people are getting seriously sick at higher numbers or higher rates than they are right now. This is a very important point for countries to understand."
En wat, pray tell, denk je dat het verschil zal zijn? Het is niet alsof het virus zich opeens anders gaat gedragen. Het is een bevestiging van wat elk mens dat zich ook maar een beetje heeft ingelezen al weet. De enige reden, denk ik, dat er eerder nog geen pandemic is afgekondigd is om politieke redenen.quote:Op donderdag 11 juni 2009 15:58 schreef Frankz0rz het volgende:
Pandemie dus. Redelijk spannend zal het nu wel worden.
Zie mijn artikel, ze willen paniekreacties van de plaatselijke overheden tegengaan. Ik zie hier idd 't beleid nog niet zo snel veranderen op grond van die fase 6, is ook geen reden toe.quote:Op donderdag 11 juni 2009 16:20 schreef Omentuva het volgende:
[..]
En wat, pray tell, denk je dat het verschil zal zijn? Het is niet alsof het virus zich opeens anders gaat gedragen. Het is een bevestiging van wat elk mens dat zich ook maar een beetje heeft ingelezen al weet. De enige reden, denk ik, dat er eerder nog geen pandemic is afgekondigd is om politieke redenen.
Ik denk dat we er pas wat van merken als het virus hier op een grotere schaal dan 35 mensen (3500 denk ik dan eerder aan) aanwezig is. Misschien een aantal maatregelen op Schiphol, hoewel ik daar geen expert in ben. Gesloten scholen is twijfelachtig, maar hangt van de uitbraken af. Dat het binnenkort vakantie is helpt mee daarvoor.quote:Op donderdag 11 juni 2009 15:11 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Man the lifeboats! Women and children first!
WE MUSTN'T PANIC!!!!
But seriously people, wat houdt dat nou eigenlijk in? Ja, dat het een pandemie is, maar gaan wij er in ons dagelijks leven iets van merken? Moeten overheden bepaalde rampenplannen in werken zetten?
Mja, ik denk ook dat de ernst van de symptomen hier meespeelt. Stel dat 't hier om 'n uitbraak van longpest zou gaan, dan zouden er beslist drastischere maatregelen genomen worden (mag ik hopen tenminstequote:Op donderdag 11 juni 2009 16:31 schreef Omentuva het volgende:
[..]
Ik denk dat we er pas wat van merken als het virus hier op een grotere schaal dan 35 mensen (3500 denk ik dan eerder aan) aanwezig is. Misschien een aantal maatregelen op Schiphol, hoewel ik daar geen expert in ben. Gesloten scholen is twijfelachtig, maar hangt van de uitbraken af. Dat het binnenkort vakantie is helpt mee daarvoor.
Voor de rest denk ik ook dat er morgen en overmorgen een grote rush is op papieren zakdoekjes doordat de communicatie tussen WHO en Nederland ongetwijfeld ergens wordt veranderd totdat ze de Spaanse Griep er in het SBS nieuws bij halen op een manier die suggereert dat dit de nieuwe Spaanse Griep is(Wat, admittedly, kan, maar waar op dit moment geen signs van zijn.)
Denk dat je wel gelijk hebt. Denk je ook in dat op any given day half Nederland wel loopt te kuchen, al dan niet overdreven om iemand stil te krijgen. Dat is de kracht, if you wish, van de griep -- het kan zo door de samenleving heen en het is niet alsof je echt ziet (zeker in de winter, wanneer half Nederland gewoon verkouden is) dat iemand griep heeft.quote:Op donderdag 11 juni 2009 16:40 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Mja, ik denk ook dat de ernst van de symptomen hier meespeelt. Stel dat 't hier om 'n uitbraak van longpest zou gaan, dan zouden er beslist drastischere maatregelen genomen worden (mag ik hopen tenminste) en zou er ook veel sneller getest worden. Vooralsnog lijkt 't om 'n milde versie van de "normale" griep te gaan.
Het nadeel van mutaties is dat een mutatie ook zo kan lopen dat de griep zo muteert dat de anti-lichamen niet werken. (lijkt mij, theoretisch, als non-viroloog). Het sleutelwoord in je stukje is 'misschien', en daarvoor koop je niets, eigenlijk.quote:Sowieso vraag ik me af of 't zo erg is om dit virus nu op te lopen, misschien als 't daadwerkelijk muteert naar iets ernstigers heeft je afweersysteem toch 'n zekere resistentie. Ik weet het niet, been geen arts/viroloog maar ik ben 't me al langer aan 't afvragen.
Ach ja blijft allemaal koffiedik kijken 't The Stand scenario kan wel nog even terug de kast in.quote:Op donderdag 11 juni 2009 16:49 schreef Omentuva het volgende:
Het nadeel van mutaties is dat een mutatie ook zo kan lopen dat de griep zo muteert dat de anti-lichamen niet werken. (lijkt mij, theoretisch, als non-viroloog). Het sleutelwoord in je stukje is 'misschien', en daarvoor koop je niets, eigenlijk.
Nou het is de bedoeling dat met fase 6 bepaalde stromen gaan lopen. Zoals evt. zorgverlening, injecties, namenlijsten maken van mensen die het meest vatbaar zijn etcquote:Op donderdag 11 juni 2009 17:14 schreef hondjes het volgende:
Het is nu officieel een pandemie...
wat nu, mogen we reizen , wat gaat gebeuren..
Ik weet niet hoe groot die kans is, maar de kans is er zeker. Ik denk dat het grote probleem is dat de griep zich zo razendsnel verspreid. Nu is de letaliteit nog niet bijzonder hoog, maar hoe meer mensen het hebben, hoe groter de kans dat het virus m.b.v. een ander virus muteert tot een gevaarlijkere griep. Vooral op het zuidelijk halfrond, waar het nu winter is, is die kans aanwezig.quote:Op donderdag 11 juni 2009 17:14 schreef Spougle het volgende:
Wordt het niet erg opgeblazen? Ik hoorde dat er gemiddeld in procenten meer mensen dood gaan aan de gewone griep dan aan de Mexicaanse griep? Of is de kans gewoon heel groot dat het virus gaat muteren?
Too true.quote:Op donderdag 11 juni 2009 18:40 schreef byah het volgende:
Overigens duikt de media er weer helemaal hyper bovenop, terwijl er weinig verandert.
Zo ziet u maar weer dat óf de media het verkeerd citeert óf dat ook mensen van het RIVM hun terminologie niet helemaal recht hebben.quote:‘In Nederland zijn enkele incidentele gevallen van de Mexicaanse griep, er is zeker geen sprake van een pandemie’, zei een woordvoerder van het RIVM.
Ik werk zoveel thuis dat ik een harde butt van deze klotestoel krijg:) Maargoed, op het werk krijg ik een zwaar hoofd van de sfeer dus weet niet echt wat beter is.quote:
dat meen je nietquote:Op donderdag 11 juni 2009 20:40 schreef Dynd het volgende:
Zag net op het rtl nieuws dat het verhoogt is naar niveau 6
Ook op site http://www.who.int/csr/di(...)/phase/en/index.html
quote:Op vrijdag 12 juni 2009 14:31 schreef Qwea het volgende:
http://www.nu.nl/algemeen(...)-intensive-care.html
Dat zou me niks verbazen eigenlijk.quote:Op vrijdag 12 juni 2009 14:35 schreef byah het volgende:
Die viroloog van de Erasmus Universiteit wist gisteren ook te melden dat ze verwachten dat het werkelijke aantal besmette gevallen al boven de 100.000 ligt. Lang niet alles wordt gemeld en onderzocht.
quote:Op vrijdag 12 juni 2009 14:35 schreef byah het volgende:
Die viroloog van de Erasmus Universiteit wist gisteren ook te melden dat ze verwachten dat het werkelijke aantal besmette gevallen al boven de 100.000 ligt. Lang niet alles wordt gemeld en onderzocht.
Blij om te zien dat ze ook daar NWO-complotdenkers hebben.quote:Op vrijdag 12 juni 2009 14:31 schreef Qwea het volgende:
http://www.nu.nl/algemeen(...)-intensive-care.html
Ja, dat kan wel. Ligt er ook maar net aan tegen welk eiwit van het virus je lichaam immuniteit heeft opgebouwd.quote:Op donderdag 11 juni 2009 18:09 schreef Rikketik het volgende:
Ik ben alleen benieuwd hè. Stel dat je de griep hebt gehad en je overleeft het. Vervolgens muteert het virus, ben je dan in elk geval nog deels resistent?
Die draag je dus nu elke keer wanneer je naar buit gaat?quote:
Nog een redelijk neutraal stukje, als je ziet wat er in de balk links staat. En dan nog is de site veel minder dan xandernieuws...quote:Op vrijdag 12 juni 2009 18:13 schreef Prowl het volgende:
http://www.niburu.nl/index.php?articleID=21067
quote:Mexicaanse griep in Groningen
Het gaat hard met de Mexicaanse griep. Ook in Nederland blijft het virus om zich heen grijpen. De ziekte is nu in Groningen aangetroffen.
Het gaat volgens de GGD Groningen om een milde vorm van de griep.
Winschoten
Het zou gaan om een man uit Winschoten die werkzaam is bij de Groningse Kredietbank. Collega's van de man zijn geïnformeerd door de GGD. De besmette man en zijn directe omgeving worden uit voorzorg behandeld met Tamiflu. Volgens RTV-Noord heeft de man zijn besmetting met de Mexicaanse griep opgelopen in het buitenland
ik vraag me dan altijd af hoe dat gaat.quote:
100.000 wereldwijd is nog steeds niet echt verbazingwekkendquote:Op vrijdag 12 juni 2009 14:35 schreef byah het volgende:
Die viroloog van de Erasmus Universiteit wist gisteren ook te melden dat ze verwachten dat het werkelijke aantal besmette gevallen al boven de 100.000 ligt. Lang niet alles wordt gemeld en onderzocht.
Die publicatie die hij citeert is ook wel aardig. Tenminste een beetje zoeken naar die halfbakken citatie kom ik het volgende tegen:quote:Op vrijdag 12 juni 2009 18:48 schreef Rikketik het volgende:
Lekker objectieve berichtgeving ook. 'Ook in Nederland blijft het virus om zich heen grijpen'. Ga toch weg, er zijn net 43 mensen besmet.
Interessant stukje van die Miquel Ekkelenkamp trouwens.
quote:Predominant Role of Bacterial Pneumonia as a Cause of Death in Pandemic Influenza: Implications for Pandemic Influenza Preparedness
Background.Despite the availability of published data on 4 pandemics that have occurred over the past 120 years, there is little modern information on the causes of death associated with influenza pandemics.
Methods.We examined relevant information from the most recent influenza pandemic that occurred during the era prior to the use of antibiotics, the 1918–1919 “Spanish flu” pandemic. We examined lung tissue sections obtained during 58 autopsies and reviewed pathologic and bacteriologic data from 109 published autopsy series that described 8398 individual autopsy investigations.
Results.The postmortem samples we examined from people who died of influenza during 1918–1919 uniformly exhibited severe changes indicative of bacterial pneumonia. Bacteriologic and histopathologic results from published autopsy series clearly and consistently implicated secondary bacterial pneumonia caused by common upper respiratory–tract bacteria in most influenza fatalities.
Conclusions.The majority of deaths in the 1918–1919 influenza pandemic likely resulted directly from secondary bacterial pneumonia caused by common upper respiratory–tract bacteria. Less substantial data from the subsequent 1957 and 1968 pandemics are consistent with these findings. If severe pandemic influenza is largely a problem of viral‐bacterial copathogenesis, pandemic planning needs to go beyond addressing the viral cause alone (e.g., influenza vaccines and antiviral drugs). Prevention, diagnosis, prophylaxis, and treatment of secondary bacterial pneumonia, as well as stockpiling of antibiotics and bacterial vaccines, should also be high priorities for pandemic planning.
Misschien had Qwea 't al maar ze is niet naar de dokter geweest dus komen we daar nooit meer achter.quote:Op vrijdag 12 juni 2009 22:15 schreef byah het volgende:
In het huidige tempo is het een kwestie van dagen voordat een fokker het virus onder de leden heeft
we'll never know...quote:Op vrijdag 12 juni 2009 22:17 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Misschien had Qwea 't al maar ze is niet naar de dokter geweest dus komen we daar nooit meer achter.De symptomen zijn ook zo lekker vaag en algemeen: "niet iedereen had last van de luchtwegen" kortom: als je je niet zo lekker voelt heb je dus H1N1 of hoe ze 't tegenwoordig ook noemen.
Ik ben nog steeds niet 100% beterquote:Op vrijdag 5 juni 2009 16:30 schreef Prowl het volgende:
Ik denk dat ik nu maar bang moet worden, ik ben nu grieperig terwijl ik dat normaal alleen in de winter periode ben![]()
![]()
Ik dacht eerst dat het van de hooikoorts kwam maar het word erger![]()
Toch maar ff opletten dat ik niet ga knorren
Massa Hysterie FTW!
Wat een raar bericht. Willen ze ons nou bang maken of wat=quote:Op zaterdag 13 juni 2009 09:38 schreef wapwip het volgende:
AMSTERDAM - De Nederlander met Mexicaanse griep die is opgenomen een intensive care. "Het gaat helemaal niet goed met hem", zegt RIVM-arts Jim Steenbergen zaterdag in het AD.
De man, die in Nederland besmet is geraakt, is met een zware longontsteking opgenomen. Hij ligt geïsoleerd in een academisch ziekenhuis, schrijft de krant.
Hulpverleners die hem verzorgen, dragen brillen, schorten en mondkapjes. Ook worden zij uit voorzorg behandeld met virusremmers.
klik
iddquote:Op zaterdag 13 juni 2009 10:28 schreef byah het volgende:
[..]
Wat een raar bericht. Willen ze ons nou bang maken of wat=
Ja dat is nou onze mediaquote:Op zaterdag 13 juni 2009 10:28 schreef byah het volgende:
[..]
Wat een raar bericht. Willen ze ons nou bang maken of wat=
Ook bij de "gewone" griep heb je kans op de IC te belanden, je kan pech hebben en zware longontsteking krijgen. Beetje hysterische berichtgeving.quote:Op zaterdag 13 juni 2009 09:38 schreef wapwip het volgende:
AMSTERDAM - De Nederlander met Mexicaanse griep die is opgenomen een intensive care. "Het gaat helemaal niet goed met hem", zegt RIVM-arts Jim Steenbergen zaterdag in het AD.
De man, die in Nederland besmet is geraakt, is met een zware longontsteking opgenomen. Hij ligt geïsoleerd in een academisch ziekenhuis, schrijft de krant.
Hulpverleners die hem verzorgen, dragen brillen, schorten en mondkapjes. Ook worden zij uit voorzorg behandeld met virusremmers.
klik
In marokko woedt het virus ook, en de wind hoeft dan meer één keer de verkeerde kant op te staan en het virus komt mee met het woestijnzand.quote:Op zaterdag 13 juni 2009 11:00 schreef StephanL het volgende:
Het worden er steeds meer in Nederland en helaas van genoeg mensen die in Verenigde Staten op bezoek zijn geweest en het daar hebben opgelopen. Daar hebben ze het echt niet in de hand.
Ik woon in Oude Wetering en ik weet dat een kind dus die griep heeft, maar dat hij ook naar school is geweest en naar de BSO.quote:Op vrijdag 12 juni 2009 22:12 schreef buachaille het volgende:
http://www.westonline.nl/nieuwsitem/31399
5 mensen in Oude Wetering, Zuid Holland zijn besmet geraakt met de swine flu.
Het komt wel erg dichtbij nuquote:Griep bij nog twee Veenders
De Mexicaanse griep heeft in Roelofarendsveen en Oude Wetering nog eens twee slachtoffers gemaakt. De geïnfecteerden stonden in contact met het gezin uit Oude Wetering, waarvan gisteren bekend werd dat het aan de griep lijdt. Eén van de gezinsleden liep de griep op tijdens een zakenreis in de Verenigde Staten.
GGD-arts Anton Dalhuijsen en zijn collega's hebben de afgelopen week alle personen onderzocht die in direct contact stonden met het getroffen gezin.
De GGD rukte afgelopen zaterdagavond uit, toen de 11-jarige zoon van het echtpaar ziek werd tijdens een voetbalkamp. Zeven andere jongens, die met het slachtoffer in contact stonden, bleken niet besmet te zijn met de Mexicaanse griep. Omdat de jongen sinds de ziekmelding steeds thuis is gehouden, bestaat er geen gevaar voor besmetting van schoolkinderen in Oude Wetering of Roelofarendsveen.
Sinds de eerste melding, een week geleden, heeft de GGD dertien mensen getest die niet besmet bleken en vijf, die het H1N1-virus wél onder de leden bleken te hebben (inclusief het gezin). Iedereen, besmet of niet, moet het virusremmende middel Tamiflu slikken. Dit medicijn maakt geen eind aan de griep, maar zorgt voor een milder verloop. Tamiflu voorkomt ook besmettingen. Daarnaast stellen de GGD en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne (RIVM) de eis dat de zieken tien dagen binnen blijven. Bij de eerste gevallen wilde het RIVM ook nog dat de zieken binnenshuis mondkapjes dragen, maar dat hoeft niet meer.
Err, what? Waar haal je dat vandaan?quote:Op zaterdag 13 juni 2009 11:37 schreef Take_A_Picture het volgende:
[..]
Als ik het goed heb begrepen heeft de griep een incubatietijd van 30 dagen
Wat lul je nou dom kerel, die dame heeft het gekregen in Canada. Het gaat hier om 1 geval die meteen is opgenomen. De kans dat je het in Nederland oploopt is 20 x groter.quote:Op zaterdag 13 juni 2009 11:08 schreef buachaille het volgende:
[..]
In marokko woedt het virus ook, en de wind hoeft dan meer één keer de verkeerde kant op te staan en het virus komt mee met het woestijnzand.
Ik zit vooralsnog lekker veilig in Indonesie.quote:Op zaterdag 13 juni 2009 13:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat lul je nou dom kerel, die dame heeft het gekregen in Canada. Het gaat hier om 1 geval die meteen is opgenomen. De kans dat je het in Nederland oploopt is 20 x groter.![]()
Niet zo snel, er is een tweede geval ontdekt in marokko: http://www.map.ma/eng/sections/box2/second_case_of_h1n1/viewquote:Op zaterdag 13 juni 2009 13:10 schreef Mutant01 het volgende:
Wat lul je nou dom kerel, die dame heeft het gekregen in Canada. Het gaat hier om 1 geval die meteen is opgenomen. De kans dat je het in Nederland oploopt is 20 x groter.![]()
Zelfde vliegtuig, dat telt niet.quote:Op zaterdag 13 juni 2009 15:28 schreef buachaille het volgende:
[..]
Niet zo snel, er is een tweede geval ontdekt in marokko: http://www.map.ma/eng/sections/box2/second_case_of_h1n1/view
Je kan toch nog goed merken dat het land hopeloos achterloopt hé?De hele beschaafde wereld heeft het virus al en dan komt marokko er nog even achteraan sukkelen
o.a. Hoge koorts en je echt beroerd voelenquote:Op zondag 14 juni 2009 22:52 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Die jongen die ziek werd tijdens het voetbalkamp, waar moet je dan aan denken? Begon ie spontaan te niezen ofzo? Of hoesten? Hoe moet ik dat ziektebeeld voor me zien?
Doet me denken aan dat Pandemic 2 spelletjequote:Op zaterdag 13 juni 2009 16:21 schreef Mutant01 het volgende:
Mooie map die constant geupdate wordt:
http://upload.wikimedia.o(...)_confirmed_cases.svg
Hoe was de gezondheid van deze man (en welke leeftijd) vóór hij door dit griepje getroffen werd?quote:Op zaterdag 13 juni 2009 09:38 schreef wapwip het volgende:
AMSTERDAM - De Nederlander met Mexicaanse griep die is opgenomen een intensive care. "Het gaat helemaal niet goed met hem", zegt RIVM-arts Jim Steenbergen zaterdag in het AD.
De man, die in Nederland besmet is geraakt, is met een zware longontsteking opgenomen. Hij ligt geïsoleerd in een academisch ziekenhuis, schrijft de krant.
Hulpverleners die hem verzorgen, dragen brillen, schorten en mondkapjes. Ook worden zij uit voorzorg behandeld met virusremmers.
klik
En wat denk je van half Nederland wat straks weer richting Marokko vertrekt....... Binnen no time is het daar dus ook overal aanwezig.quote:Op zaterdag 13 juni 2009 15:28 schreef buachaille het volgende:
[..]
Niet zo snel, er is een tweede geval ontdekt in marokko: http://www.map.ma/eng/sections/box2/second_case_of_h1n1/view
Je kan toch nog goed merken dat het land hopeloos achterloopt hé?De hele beschaafde wereld heeft het virus al en dan komt marokko er nog even achteraan sukkelen
Je hoeft ook niet gelijk panisch te doen, maar met een gewone griep sterven veelal oude mensen met een lage weerstand of hele jonge mensen. In dit geval is juist de relatief gezonde middengroep de klos. Dat is best opmerkelijk.quote:Op maandag 15 juni 2009 01:01 schreef childintime het volgende:
Ik snap ook de "hysterie" niet zo goed. Oke, er gaan mensen dood, maar dat is ook zo met de "gewone" griepDaarbij gebeurt zoiets nou eenmaal 1 keer in de zoveel jaar, een heel normaal verschijnsel
Sorry, verkeerd begrepen, de incubatietijd is 2 tot 7 dagen na de besmetting tot maximaal 10 dagen.quote:Op zaterdag 13 juni 2009 12:50 schreef Omentuva het volgende:
[..]
Err, what? Waar haal je dat vandaan?
Anders lees even het topic door..quote:Op maandag 15 juni 2009 00:54 schreef Frasier het volgende:
Al die paniek vanwege een simpel griepjeJe moet wel heel erg paranoia zijn wil je dit daadwerkelijk als een groot gevaar zien...
Ga jij maar weer voetbal kijkenquote:Op maandag 15 juni 2009 00:54 schreef Frasier het volgende:
Al die paniek vanwege een simpel griepjeJe moet wel heel erg paranoia zijn wil je dit daadwerkelijk als een groot gevaar zien...
Misschien over 2,5 week thailand enzoquote:Op zaterdag 13 juni 2009 14:08 schreef capricia het volgende:
Ben benieuwd wanneer de eerste fokker geveld wordt...
Misschien nuquote:Op maandag 15 juni 2009 10:44 schreef MissHobje het volgende:
[..]
Misschien over 2,5 week thailand enzo
Laat het je weten ke
Volgende week vrijdag zie ik mn neef die dan net uit Mexico komt (en vliegt via de VS)quote:Op zaterdag 13 juni 2009 14:08 schreef capricia het volgende:
Ben benieuwd wanneer de eerste fokker geveld wordt...
Jij hoeft ook verder helemaal niet de deur uit zeker?quote:Op maandag 15 juni 2009 14:56 schreef wapwip het volgende:
Het advies van de GGD luidt om in geval van ziekteverschijnselen contact op te nemen met de huisarts.
No shit sherlock
Maar 8 alleen al in Amsterdam, dat is best een boelGelukkig mar dat ik thuis werk
![]()
Niet naar plekken waar heel veel mensen bij elkaar zijn in ieder geval, zoals scholen, treinen, busssen endergelijkequote:Op maandag 15 juni 2009 15:58 schreef Noax het volgende:
[..]
Jij hoeft ook verder helemaal niet de deur uit zeker?
quote:De Mexicaanse griep verspreidt zich snel over Nederland. De RIVM verwacht dat eenderde van alle Nederlanders de griep zal krijgen en dat tussen de 4000 en de 8000 mensen eraan zullen overlijden. Als er nog veel meer mensen de griep krijgen, overweegt het RIVM om scholen te sluiten omdat juist daar veel besmettingen zijn.
Het RIVM verwacht dat de grote griepgolf nog moet komen in het najaar. Hoewel de Mexicaanse griep mild is, zullen er waarschijnlijk toch veel meer mensen aan sterven dan aan de gewone griep, die jaarlijks 800 levens eist.
Vooral jongeren lopen risico. Ouderen lijken minder vatbaar voor deze variant, omdat hij lijkt op een griep die in 1957 actief was en zij dus antistoffen hebben.
Gisteren werd bekend dat er binnen 24 uur wereldwijd 250 nieuwe gevallen werden geteld, waaronder zestien in Nederland. En vandaag bleek een driejarig meisje van een school in Amsterdam Osdorp het virus te hebben. Ook op een basisschool in Woerden is een kind besmet met de Mexicaanse griep.
Amsterdam
Het virus is ook vastgesteld bij vier Amsterdammers, onder wie een meisje uit groep 3 van een basisschool. De ouders van de kinderen op de school Bovenland in Osdorp zijn allemaal ingelicht. Mogelijk zijn er meer kinderen besmet geraakt.
Een klasgenoot met dezelfde ziekteverschijnselen als het slachtoffertje wordt nog onderzocht. De school blijft gewoon open. Het meisje heeft medicijnen gehad en inmiddels gaat het weer goed met haar.
Woerden
Het kind in Woerden zat vorige week tijdens een schooluitje in de auto bij een vader die besmet bleek. Alle kinderen uit de klas worden onderzocht en hebben vandaag vrij gekregen, zegt de directeur.
Kinderen uit andere klassen van de basisschool moeten wel gewoon naar school. Vandaag wordt er in de klas over de Mexicaanse griep gepraat.
Nederland in kaart
In Nederland is nog niemand overleden aan de griep. Eén jonge man ligt nog op de intensive care met longontsteking, maar zijn toestand is wel stabiel. Tot nu zijn er 61 Nederlanders bij wie is vastgesteld dat ze de griep hebben.
't Is zo zomervakantie.quote:Op maandag 15 juni 2009 18:51 schreef LXIV het volgende:
Tja, om alle scholen nu dicht te houden lijkt me ook geen optie. Waar moeten al die kinderen dan naar toe? Als de moeders werken zullen ze toch bijeen gebracht moeten worden.
Bovendien: als kinderen niet op school besmet worden, dan worden hun ouders dat wel op hun werk. Hoe dan ook verspreid het virus zich. We kunnen het beter over ons heen laten komen.
Ideaal die zomervakantie: Heel Nederland opeengepakt met Spanjaarden en Britten in disco's, terwijl ze dronken zijn. En dan na 2 weken, dat moet ruim voldoende tijd zijn om besmet te raken, weer verspreiden over de eigen landen. Succesformule!quote:Op maandag 15 juni 2009 18:57 schreef BlueMage het volgende:
[..]
't Is zo zomervakantie.
Zoals al eerder gezegd eens in de 30 jaar ofzo heerst er 'n pandemie dus ja dit was zeker te verwachten en wordt door de media omdat 't komkommertijd is ook 'n beetje opgeblazen, imo. Mensen die bang zijn schakelen eerder weer in voor meer nieuws op de verschillende kanalen, vandaar dat ze mensen 'n beetje bang willen houden.
Het is zo'n beetje als: "Mijn oma is vorige week ziek geworden en overleden."quote:Op maandag 15 juni 2009 19:02 schreef Tourniquet het volgende:
True, maar dat het RIVM zo'n uitspraak doet zegt toch wel wat.
27.000 in Nederland alleen met de Spaanse Griep in 1918/19. En dat met slechts ongeveer 6 miljoen Nederlanders in totaal... Dus het kan wel.quote:Op maandag 15 juni 2009 20:08 schreef wapwip het volgende:
8000 doden alleen in nederland? over een periode van hoelang8000 lijkt me wel lichtelijk overdreven
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |