Ik denk dat hier ‘stijl’ beter is. Maar ik weet niet precies waar men op doelt.quote:Op donderdag 10 september 2009 21:25 schreef Joewy het volgende:
- De richting van de keuken ligt eigenlijk niet vast. Je kan bij ons voor van alles terecht: van een heerlijke varkenshaas tot scholfilet of goulash.
Dit moet ‘jeu’ zijn denk ik.quote:- De winkelier hoopt met zijn milieuactie extra klanten te trekken; daarin zit voor hem de jus.
Een ton is een gewichts- of geldmaat, niet een generieke aanduiding voor 100.000. Dus daar zal gewoon het getal moeten.quote:- Er was bij de taxicentrale van alles mis. Kilometertellers werden een ton teruggedraaid, ze betaalden zwart uit en behandelden hun personeel als loonslaven.
Ik vind die eerste inderdaad ook niet zo overtuigend.quote:Op donderdag 10 september 2009 22:19 schreef Joewy het volgende:
De eerste vind ik ook niet zo overtuigend maar de andere woorden lijken wel te kloppen, bedankt! Als ik het niet vergeet zal ik het antwoord nog posten zodra ik het weet.
Omdat een ton in geld 100.000 euro is. En ik meende dat bij auto’s ‘een ton terugdraaien’ of een auto die ‘3 ton op de teller heeft’ ook op een maat van 100.000 kilometer sloeg. Maar dat is niet zo begrijp ik uit jouw opmerking?quote:Op donderdag 10 september 2009 22:50 schreef GlowMouse het volgende:
Iblis, waarom kies jij bij een ton voor 100.000?
Klopt, maar ons aller forum brengt uitkomst:quote:Op donderdag 10 september 2009 23:32 schreef GlowMouse het volgende:
Ik zit niet zo in de kilometerstandenbusiness, maar maar een ton in gewicht is maar 1000 SI-eenheden.
quote:Op vrijdag 20 januari 2006 17:18 schreef yup het volgende:
Je zou eens moeten weten hoe bizar veel auto's er te koop staan bij handelaren met teruggedraaide stand.
Bijv. een auto van '92 heeft 3 ton gelopen draaien ze effe naar 192.000 km, want een auto met 3 ton is bijna niet te verkopen.
De Donkere Kamer van Damokles van Willem Frederik Hermans.quote:Op woensdag 30 september 2009 15:20 schreef Gitaarmat het volgende:
Ik zit in VWO5 een boek uitkiezen. 1tje vrije keuze (uit een lijst van 300 boeken) 1tje uit de 1600-1700 en eentje uit 1800-1900. Ik begin met de vrije keuze maar nu moet ik vandaag dus kiezen uit een lijst van pff.. 250 boeken. Het is van 1940-heden de keuze en ik kan kiezen uit schrijvers als:
-H.Mulisch
-H.S. Haasse
-A.F.Th. van der Heijden
-W.F. Herman
-R. Kopland
ik weet totaal niet hoe ik eentje ga uitkiezen.
aanraders?
quote:De donkere kamer van Damokles is een Nederlandse oorlogsroman van Willem Frederik Hermans, uitgebracht in 1958. Het is Hermans' meest gelezen boek en populair onder scholieren (voor de literatuurlijst). bron: Wikipedia
Het Schervengericht (Ter Heijden) is een prachtig boek. Laat je niet afleiden door het aantal pagina's.quote:Op woensdag 30 september 2009 15:20 schreef Gitaarmat het volgende:
Ik zit in VWO5 een boek uitkiezen. 1tje vrije keuze (uit een lijst van 300 boeken) 1tje uit de 1600-1700 en eentje uit 1800-1900. Ik begin met de vrije keuze maar nu moet ik vandaag dus kiezen uit een lijst van pff.. 250 boeken. Het is van 1940-heden de keuze en ik kan kiezen uit schrijvers als:
-H.Mulisch
-H.S. Haasse
-A.F.Th. van der Heijden
-W.F. Herman
-R. Kopland
ik weet totaal niet hoe ik eentje ga uitkiezen.
aanraders?
Wat wil je leren aan ‘naamvallen van Duits’? Welke voorzetsels welke naamval hebben, hoe je aanwijzende voornaamworden e.d. verbuigt, hoe je bijvoegelijke naamwoorden verbuigt, welke werkwoorden met een bepaalde naamval gaan, of alleen de rijtjes van de lidwoorden?quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 14:22 schreef Gitaarmat het volgende:
Lijmen het Been vorig jaar gedaan. Ik heb gekozen voor Siegfried van Harry Mulisch.
Nog een vraag:
Wie weet een goede site om met naamvallen van duits te leren? ()
En de persoonlijke voornaamwoorden. Maar ook de Völkernamen, wanneer is het nou Fransoze en wanneer Fransozenquote:Op zaterdag 10 oktober 2009 15:16 schreef Iblis het volgende:
[..]
Wat wil je leren aan ‘naamvallen van Duits’? Welke voorzetsels welke naamval hebben, hoe je aanwijzende voornaamworden e.d. verbuigt, hoe je bijvoegelijke naamwoorden verbuigt, welke werkwoorden met een bepaalde naamval gaan, of alleen de rijtjes van de lidwoorden?
Het geldt ook voor sommige dieren (der Elefant bijvoorbeeld is in de 7 andere naamvallen Elefanten) en sommige beroepen of andere hoedanigheden van mensen (bijvoorbeeld der Mensch is verder Menschen).quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 16:27 schreef Iblis het volgende:
Wat Fransoze en Fransozen betreft: Het is alleen Fransoze in de eerste naamval enkelvoud, anders is het Fransozen. Voor zoiets kun je goed canoo.net gebruiken.
Daar kan ik even geen goede uitleg over vinden in het Nederlands. Maar het geldt voor de meeste volksnamen die op een -e eindigen. Bij twijfel moet je dat nakijken echter.
Ja, er is een hele rij uitgangen te geven (ook veel woorden die oorspronkelijk niet uit het Duits komen, zoals Student, Piloot, Katholik) en verder woorden die uiteindelijk op een bijvoeglijk naamwoord.quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 18:38 schreef thabit het volgende:
[..]
Het geldt ook voor sommige dieren (der Elefant bijvoorbeeld is in de 7 andere naamvallen Elefanten) en sommige beroepen of andere hoedanigheden van mensen (bijvoorbeeld der Mensch is verder Menschen).
Van Brusselmans moet je houden. Er is ook een film van. Om een beeld te geven: een van de problemen van de altijd enigszins verknipte personages van Brusselmans heeft zo’n grote lul dat geen vrouw met hem naar bed wil en daar zit-ie erg me.quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 20:13 schreef Bilmiyorem het volgende:
Boeken:
Herman Brusselmans - Ex-drummer (1994)
In feite een kinderboek. Gaat over drugsverslaving. Ik vond het oké toen ik 11 was of zo. DAt betekent niet dat ik het nu niet tof zou vinden, maar het is dus zeker geen moeilijk boek.quote:Yvonne Keuls - Het verrotte leven van Floortje Bloem (1982)
Persoonlijk haat ik Kluun. Goedkoop sentiment, slechte stijl.quote:Kluun - Komt een vrouw bij de dokter (2005)
Dit moet je natuurlijk ook interesseren.quote:Anne Frank - Het Achterhuis (1947)
Dit is wat Kluun had willen zijn. Het is niet helemaal vergelijkbaar qua thematiek.quote:Karel Glastra van Loon - De passievrucht (1999)
Gaat over de jeugd van de schrijfster; ze is in China opgegroeid. Ik vond het een leuk boek.quote:Lulu Wang – Het lelietheater (1997)
Ook niet zo’n moeilijk boek, best aangrijpend. Het gaat over een Turkse wier zoon in een gevangenis in Turkije zit, verteld vanuit het perspectief van de dochter. Het gaat ook over het verhuizen naar Nederland en integratie e.d.quote:Nilgün Yerli - De garnalenpelster (1996)
Dit gaat over iemand die langzaam dement wordt, een van Bernlefs betere boeken als je mij vraagt.quote:Bernlef - Hersenschimmen (1984)
Ik vind In Afrika het interessantst. Indische Duinen gaat meer over Van Dis’ achtergrond, In Afrika is een reisverslag. Met name door Mozambique, daar is verschrikkelijk huisgehouden, en dat kom je ook tegen. Geen vrolijk boek.quote:Adriaan van Dis - In Afrika (1991)
of Indische duinen (1994)
Dit is wel een van de typische Maarten ’t Hart romans: gereformeerd, muziek, het zit er allemaal in. Maar wel een redelijk boeiend verhaal.quote:Maarten 't Hart - Het woeden der gehele wereld (1993)
Bordewijks stijl moet je echt liggen. Hij schrijft heel typisch, deels archaïsch voor onze ogen. Het gaat om een strijd tussen vader en zoon. De vader werkt de zoon continu tegen.quote:Ferdinand Bordewijk - Karakter (1938)*
Allebei geniaal.quote:Willem Elsschot – Lijmen & Het been (1924)* of Kaas (1933)
Ook typische van ’t Hart Romans. De aansprekers vond ik oké.quote:Maarten 't Hart - De aansprekers: roman van vader en zoon (1979) of Het psalmenoproer (2007)
Alle drie heel oké. Damokles is wel het meest gelezen, maar ik vind Nooit meer slapen eigenlijk ook heel tof.quote:Willem Frederik Hermans - De donkere kamer van Damokles (1958) of Het behouden huis (1952) of Nooit meer slapen (1966)
Dit zijn historische romans. Ik vind de Zwarte met het Witte Hart het leukst van deze twee. Een schitterend gebrek gaat over casanova, de zwarte met het witte hart over twee negerprinsen die naar Nederland worden gehaald.quote:Arthur Japin - De zwarte met het witte hart (1997) of Een schitterend gebrek (2003)
Hé, dit is dubbel!quote:Bernlef - Hersenschimmen (1984)
Ook een kinderboek eigenlijk.quote:Theo Thijssen - Kees de Jongen (1923)
Best een leuk boek als je van geschiedenis houdt. Historici zijn soms niet zo blij met Mak, maar het gaat in feite over 100 jaar geschiedenis maar dan vanuit familie-perspectief.quote:Geert Mak – De eeuw van mijn vader (1999)
Bah Mulisch! Twee vrouwen is het dunst, de aanslag het leukst. In Siegfried is hij m.i. doorgeschoten in zijn Hitler-obsessie.quote:Harry Mulisch - Twee vrouwen (1975) of
De aanslag (1982) of Siegfried (2001)
Ja, lezen. Aan het eind van het jaar.quote:Gerard Reve - De avonden: een winterverhaal (1947)
Vestdijk wordt minder gelezen, maar Ivoren Wachters vind ik wel heel leuk. Het gaat uiteindelijk over een jongen met een slecht gebit.quote:Simon Vestdijk – Ivoren wachters (1956)*
Klassieker. Als je niets van Wolkers hebt gelezen, dan toch zeker lezen. Als je Wolkers al wel hebt hebt gelezen dan zou ik ’t minder prioriteit geven.quote:Jan Wolkers - Turks fruit (1969)
Lijkt op Japin qua insteek. Het gaat over een Nederlandse vrouw die met een donkere man trouwt (voor de oorlog). Zij is ook nog veel ouder, en dat geeft best wat moeilijkheden. Aangrijpend boek.quote:Annejet van de Zijl - Sonny Boy (2004)
Een man die een buitenechtelijke relatie heeft en de verwikkelingen daarover.quote:Joost Zwagerman – De buitenvrouw (1994)
Heel kort. Ook heel typisch. Dit vind je leuk of je vindt het verschrikkelijk.quote:F. Bordewijk – Bint (1931)
Couperus is ook heel typisch qua stijl. Op de middelbare school vond ik het verschrikkelijk. Probeer 1 hoofdstuk. Ligt het je, dan lees je het uit, anders direct wegleggen.quote:Louis Couperus - De stille kracht (1900)* of Van oude mensen, de dingen die voorbij gaan (1906)*
De geschiedenis van een vrouw. Hoe zij zocht de koele meren des Doods, waar verlossing is, en hoe zij die vond.quote:Frederik van Eeden - Van de koele meren des doods (1900)*
Overrated. Maar dikke kans dat het goed valt bij je docent.quote:Harry Mulisch - De ontdekking van de hemel (1992)
Moet je lezen eigenlijk. Maar is ook niet altijd even hedendaags qua stijl. Ook in historisch opzicht ontzettend belangrijk.quote:Multatuli - Max Havelaar (1863)
Lezen onder elk beding.quote:Nescio – De uitvreter, Titaantjes, Dichtertje (1918)*
Terug tot Ina Damman is onderdeel van z’n Anton Wachtercyclus. Tamelijk psychologisch. De kellner en de levenden is enigszins absurd. Ik denk niet dat je dat heel erg bevalt. Heeft een heel theologische insteek.quote:Simon Vestdijk - Terug tot Ina Damman: de geschiedenis van een jeugdliefde (1934)* of De kellner en de levenden (1949)
Kan ik niet aanraden.quote:Hugo Claus – Het verdriet van België (1983)
gaat over zijn tijd die hij in Egypte doorbrengt om Arabisch te leren en het leven daar. En hoe ‘gewoon’ het daar in veel opzichten is, met dezelfde sores als in Nederland.quote:Joris Luyendijk – Het zijn net mensen (2006, non-fictie)
10 dagen.. hoeveel uur per dag?quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 21:15 schreef Iblis het volgende:
Yerli was ook iets van 150 blz. of zo niet zo heel dik. En qua uitzendingen, ja en nee natuurlijk. Het heeft wel zo’n persoonlijke insteek, dus de geschiedenis van de kleine man, maar het omvat (natuurlijk) geen interviews bijvoorbeeld.
De avonden speelt zich af aan het eind van het jaar, dus daarom zei ik het.Je kunt het in 10 dagen lezen.
Ivoren Wachters is volgens mij wel goed te lezen, de boeken van Nescio ook, de garnalenpelster ook, de Aanslag ook, Het zijn net mensen ook, die boeken van Japin lezen ook makkelijk, evenals Sonny Boy. De Passievrucht leest ook makkelijk.
Lastiger zijn verder duidelijk de oudere werken, zoals Multatuli, Couperus, Van Eeden, Bordewijk. Ook de andere boeken van Vestdijk zijn niet zo makkelijk, en de Ontdekking van de Hemel is ook b.v. echt dik.
Ja, weet ik veel hoe snel jij leestquote:Op zaterdag 10 oktober 2009 21:22 schreef Bilmiyorem het volgende:
[..]
10 dagen.. hoeveel uur per dag?
Meestal lees ik boeken als ik net wakker wordquote:Op zaterdag 10 oktober 2009 21:29 schreef Iblis het volgende:
[..]
Ja, weet ik veel hoe snel jij leest. Het hoeft natuurlijk niet per se, maar het is zo’n gebruik om het te doen, je weetz. Maar het is iets van 20 pagina's per dag. Zie b.v. hier: Het integraal (her)lezen van de Avonden topic pt.II
22 december moet je dan beginnen!
Dankje, ik heb ook nog iets nodig waarbij ik Adjektiv kan leren. Zelfs. gebr. bijv. nw. dus.quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 16:27 schreef Iblis het volgende:
Hier heb je een overzichtje: http://www.scholieren.com/werkstukken/19309 – er staat dat de persoonlijke voornaamwoorden geen tweede naamval hebben, dat is strikt genomen niet juist, maar die wordt niet vaak gebruikt.
Wat Fransoze en Fransozen betreft: Het is alleen Fransoze in de eerste naamval enkelvoud, anders is het Fransozen. Voor zoiets kun je goed canoo.net gebruiken.
Daar kan ik even geen goede uitleg over vinden in het Nederlands. Maar het geldt voor de meeste volksnamen die op een -e eindigen. Bij twijfel moet je dat nakijken echter.
welke methode heb je?quote:Op maandag 12 oktober 2009 19:12 schreef Gitaarmat het volgende:
Oh, zo. Dat is een betere uitleg dan in het boek, nu snap ik het, zo moeilijk is het dus niet.![]()
Is dat een economievraag? Dan kun je beter hier zijn:quote:Op maandag 12 oktober 2009 20:31 schreef Bilmiyorem het volgende:
[..]
welke methode heb je?
op hoeveel manieren kun je 't winstmarge vergroten en hoe?
Ja, het is een economievraag. Ik dacht dat ik maar een huiswerktopic tussen m'n actieve topics had staan en omdat ik al eerder een vraag over economie had gepost..quote:Op maandag 12 oktober 2009 20:37 schreef Iblis het volgende:
[..]
Is dat een economievraag? Dan kun je beter hier zijn:
[Gamma] 'huiswerk en vragen topic'
Ik ben het daar niet helemaal mee eens. Het gaat voornamelijk over hoe onze manier van media bedrijven het beeld van het midden-oosten beïnvloedt. (haal je het niet door de war met; een goede man slaat soms zijn vrouw trouwens?).quote:Joris Luyendijk – Het zijn net mensen (2006, non-fictie)
gaat over zijn tijd die hij in Egypte doorbrengt om Arabisch te leren en het leven daar. En hoe ‘gewoon’ het daar in veel opzichten is, met dezelfde sores als in Nederland.
Die had ik inderdaad al gevonden. Volgens haar zijn dat echter niet de goede ondanks dat het volgens die site de juiste lijst zou moeten zijn. Toch bedankt voor het zoeken!quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 16:17 schreef Iblis het volgende:
Het staat hier niet tussen? Deze lijst bijvoorbeeld?
Of course is een geweldige methode, het is nog makkelijker dan vorig jaarquote:Op dinsdag 13 oktober 2009 18:46 schreef bamischijf het volgende:
[..]
Die had ik inderdaad al gevonden. Volgens haar zijn dat echter niet de goede ondanks dat het volgens die site de juiste lijst zou moeten zijn. Toch bedankt voor het zoeken!
Inmiddels heeft ze een klasgenoot gevonden die haar de juiste lijst heeft gegeven. Probleem opgelost dus
mag allebei, kwestie van smaakquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |