Dus de SP kan je ook op één lijn stellen met de massamoordregieme van Stalin, Mao, Pol Pot, etc etc?quote:
Panda is een symbool van China, dus maoistische bijsmaak.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 13:46 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Panda?
Onrein, anti-islam / anti-joods dusquote:Aardvark?
Zucht. Ja hoor, voor jou wel. Begrijpend lezen is nooit je forte geweest, he?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:06 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dus de SP kan je ook op één lijn stellen met de massamoordregieme van Stalin, Mao, Pol Pot, etc etc?
LOLquote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:16 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Zucht. Ja hoor, voor jou wel. Begrijpend lezen is nooit je forte geweest, he?
quote:Op zaterdag 16 mei 2009 13:46 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Panda? Ocelot? Aardvark? Tienvingerige Luiaard? Chimpansee? Kapucijnaapje? Vale Gier? Giraf? Zebra? Koalabeertje? Guppie?
Het is één ding om dat soort dingen te roepen, het is wat anders om als Nederlandse politieke beweging een logo te kiezen wat in de recente Nederlandse geschiedenis een dergelijke negatieve bijklank heeft. Drie minuten onderzoek had dat voorkomen. En Geert is niet dom, dus het lijkt me onwaarschijnlijk, dat de PVV dat onderzoek van 3 minuten niet heeft gedaan. Ergo: De conclusie kan alleen maar zijn dat men bewust een meeuw heeft gebruikt en dat de link dus wel degelijk gelegd kan worden.
Juist wel, het zou gertje heel goed uitkomen om als een soort van gematigde NSB gezien te worden op het gebied van kleurlingen. Alleen is hij natuurlijk helemaal niet gematigd maar gewoon een regelrechtige bedreiging voor de democratie, vrijheid van meningsuiting en mensenrechten in Nederlandquote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:22 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
![]()
Geertje is niet dom, dus ik zou op die grond al stellen dat hij niet bewust voor een gelijkenis met de NSB heeft gekozen (bedenk: dat is niet in het partijbelang).
En een partij die gebaseerd is op een Maoistisch verleden is dat niet?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:26 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Juist wel, het zou gertje heel goed uitkomen om als een soort van gematigde NSB gezien te worden op het gebied van kleurlingen. Alleen is hij natuurlijk helemaal niet gematigd maar gewoon een regelrechtige bedreiging voor de democratie, vrijheid van meningsuiting en mensenrechten in Nederland
De NSB was een partij van extreme losers die nooit wat bereikt heeft, op een reputatie van landverraders na. Niemand die helemaal goed is in zijn bolletje gaat daar vrijwillig een vergelijking mee aan.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:26 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Juist wel, het zou gertje heel goed uitkomen om als een soort van gematigde NSB gezien te worden op het gebied van kleurlingen. Alleen is hij natuurlijk helemaal niet gematigd maar gewoon een regelrechtige bedreiging voor de democratie, vrijheid van meningsuiting en mensenrechten in Nederland
Hoeft niet persé, kan wel. Maar ik heb het over gertje, dat jij er een links-rechts discussie van wil maken zal me mijn reet roesten en is ook totaal niet relevant in dit topicquote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:28 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
En een partij die gebaseerd is op een Maoistisch verleden is dat niet?
Past prima bij gertje, die is zeker niet dom maar helemaal goed bij zijn bolletje heb ik hem nooit gevonden.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:30 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
De NSB was een partij van extreme losers die nooit wat bereikt heeft, op een reputatie van landverraders na. Niemand die helemaal goed is in zijn bolletje gaat daar vrijwillig een vergelijking mee aan.
Je begrijpt er de ballen niet van, je beschuldigd de PVV van alles wat fout is omdat er een meeuw in het logo staat en omdat ze een andere visie hebben op de maatschappelijke problemen dan jij (of ik) .quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:31 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Hoeft niet persé, kan wel. Maar ik heb het over gertje, dat jij er een links-rechts discussie van wil maken zal me mijn reet roesten en is ook totaal niet relevant in dit topic
Precies, ik zou er verder ook niks achter gezocht hebben als de PVV er verder geen commentaar op wil leveren en daar blijkbaar zelfs "intern overleg" voor nodig is. Blijkbaar willen ze toch iets van dat ultra-nationalisme uitstralen maar het toch ook weer niet benadrukken. Nu vullen de mensen het zelf in. De naïevelingen zullen voor jouw uitleg gaan, de echte rascisten zien er het ultra-nationalisme in. Winst voor gertje op alle fronten.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:32 schreef SeLang het volgende:
Maar bijvoorbeeld een Nederlandse leeuw was ook weer niet goed geweest want dat staat ook in een NSB symbool.
Ik vind zo'n meeuw nog niet zo gek gekozen want een vliegende vogel staat voor vrijheid en een meeuw associeer je met water en zee, dus met Nederland.
[offtopic]]Je maakt wel erg veel d/t fouten de laatste tijd piet.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:34 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je begrijpt er de ballen niet van, je beschuldigd de PVV van alles wat fout is omdat er een meeuw in het logo staat en omdat ze een andere visie hebben op de maatschappelijke problemen dan jij (of ik) .
Wat je ook kiest, extremisten zien er altijd wel iets in.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:35 schreef Grrrrrrrr het volgende:
de echte rascisten zien er het ultra-nationalisme in. Winst voor gertje op alle fronten.
Ik ben het helemaal met je eens, maar de analogie is toch op zijn minst ongelukkig te noemen. Wilders heeft toch al een omstreden gedachtegoed, het zou verstandiger zijn geweest als hij de schijn zou vermijden.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:32 schreef SeLang het volgende:
Maar bijvoorbeeld een Nederlandse leeuw was ook weer niet goed geweest want dat staat ook in een NSB symbool.
Ik vind zo'n meeuw nog niet zo gek gekozen want een vliegende vogel staat voor vrijheid en een meeuw associeer je met water en zee, dus met Nederland.
De NSB gebruikte een al eeuwen gebruikt nationaal symbool van Nederland voor eigen gebruik. De leeuw was er dus eerder en werd door de NSB misbruikt om haar nationalistische grondslag te benadrukken, net als Rita met de vlag in haar TON propaganda. De meeuw, daarentegen, werd door de NSB als origineel symbool gebruikt om haar ideeën uit te dragen. Om dan als Nederlandse politieke beweging 70 jaar later hetzelfde symbool te gaan gebruiken (en jezelf ook een beweging te noemenquote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:32 schreef SeLang het volgende:
Maar bijvoorbeeld een Nederlandse leeuw was ook weer niet goed geweest want dat staat ook in een NSB symbool.
Sinds wanneer dragen NSB'ers keppeltjes op hun hoofd?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:43 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik ben het helemaal met je eens, maar de analogie is toch op zijn minst ongelukkig te noemen. Wilders heeft toch al een omstreden gedachtegoed, het zou verstandiger zijn geweest als hij de schijn zou vermijden.
Ik denk niet dat Wilders een NSB-sympathisant is, hoewel ik de vergelijking wel enigzins begrijp, en hij tot op zekere hoogte ook wel opgaat denk ik.
Tja, jodendom of islam, dat maakt niet zo veel uit. Als je kijkt naar het type gedachtegoed zijn de twee partijen (bewegingen, zo je wil) niet zo heel verschillend denk ik. Als ik wat meer tijd heb zal ik me er eens in verdiepen.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:51 schreef Vitale het volgende:
[..]
Sinds wanneer dragen NSB'ers keppeltjes op hun hoofd?
[ afbeelding ]
quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:51 schreef Vitale het volgende:
[..]
Sinds wanneer dragen NSB'ers keppeltjes op hun hoofd?
[ afbeelding ]
quote:Het door Mussert geschreven Program was grotendeels een vertaling van dat van Hitlers NSDAP, maar rassenleer en antisemitisme ontbraken er vooralsnog in. Joden konden lid van de NSB worden en waren dat ook, in verarmde plaatsen waren zij soms zelfs mede-oprichters — pas na het begin van de Tweede Wereldoorlog en de Operatie Barbarossa werd aan volle joden en halfjoden officieel elke toegang tot de NSB en haar activiteiten verboden.
Het maakt niet zoveel uit dat een partij die een bepaalde groep uit de samenleving discrimineert een andere groep omarmt.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 14:51 schreef Vitale het volgende:
[..]
Sinds wanneer dragen NSB'ers keppeltjes op hun hoofd?
[ afbeelding ]
Den Uyl was van 1919. Ten tijde van de opkomst van Hitler was hij tussen de 8 en 14(!). Op die leeftijd heb je nog weinig politiek inzicht en zie je veel oppervlakkigheid. Om dat nu als excuus te gaan gebruiken voor de PVV die op de NSB lijkt, vind ik een ietsjepietsje ver gezocht.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 16:40 schreef SeLang het volgende:
Btw: het is bekend dat o.a. ook Joop de Uyl bewondering had voor wat er in Duitsland gebeurde.
Churchill? Misschien eens een biografietje lezen? Churchill was allerminst een bewonderaar van nazi-Duitsland (en dan druk ik me zacht uit). Churchill was voorstander van een sterk regime, maar dan wel op een humanere grondslag dan in Duitsland bestond. De Hertog van Windsor daarentegen....quote:Ik ben geen fan van den Uyl maar ik geloof niet dat hij expres heeft weggekeken. Ow, en ik vergeet Churchill nog.
Nee ik heb het over eind jaren '30. Was laatst nog een programma over op TV.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 16:50 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Den Uyl was van 1919. Ten tijde van de opkomst van Hitler was hij tussen de 8 en 14(!). Op die leeftijd heb je nog weinig politiek inzicht en zie je veel oppervlakkigheid. Om dat nu als excuus te gaan gebruiken voor de PVV die op de NSB lijkt, vind ik een ietsjepietsje ver gezocht.
Churchill is in de loop van de jaren '30 180 graden gedraaid en was inderdaad fel tegen de apeacement politiek. Maar helemaal in het begin was hij wel degelijk een bewonderaar.quote:Churchill? Misschien eens een biografietje lezen? Churchill was allerminst een bewonderaar van nazi-Duitsland (en dan druk ik me zacht uit). Churchill was voorstander van een sterk regime, maar dan wel op een humanere grondslag dan in Duitsland bestond. De Hertog van Windsor daarentegen....
quote:
'Jonge Den Uyl dweepte met Duitsers'
AMSTERDAM - Oud-premier Joop den Uyl had als scholier een periode behoorlijk rechts-nationalistische sympathieën. Dat stelt zijn biografe Anet Bleich deze week in een interview met het weekblad Vrij Nederland.
Bleich promoveert donderdag op haar biografie Joop den Uyl 1919-1987 dromer en doordouwer.
De sympathieën kwamen tot uitdrukking in opstellen die hij voor school schreef. Zo sprak Den Uyl van een ,,herboren, zelfbewust volk'' dat in ,,eensgezindheid om den Führer (was) geschaard''. Daarentegen wees hij ook op de aanwezigheid van rassenleer en jodenvervolging in het toenmalige Duitsland.
In 1939 volgde Den Uyl enkele maanden een cursus in de Duitse stad Kiel. Hij keerde kort voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog terug van een ,,interessante en gelukkige tijd''. Toen waren echter wel al de Neurenbergse rassenwetten van kracht en had de Kristallnacht al plaatsgevonden.
Voor zover Bleich weet heeft Den Uyl nooit over die periode gesproken. De biografe denkt dat de oud-premier zich kapot schaamde. Ze spreekt van een ,,lichte politieke jeugdzonde.’’ ,,In zekere zin begrijpelijk ook, vanuit dat bekrompen gereformeerde milieu waar hij uitkwam.’’
(ANP)
Wil jij serieus de pvv met de nsdap vergelijken?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 16:43 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Er is een gedicht van Martin Niemöller dat duidelijkheid geeft:
Toen de nazi’s de communisten arresteerden heb ik gezwegen;
Ik was immers geen communist.
Toen ze de sociaaldemocraten gevangen zetten heb ik gezwegen;
Ik was immers geen sociaaldemocraat.
Toen ze de syndicalisten kwamen halen heb ik gezwegen;
Ik was immers geen syndicalist.
Toen ze de Joden opsloten heb ik gezwegen;
Ik was immers geen Jood.
Toen ze de katholieken arresteerden heb ik gezwegen;
Ik was immers geen katholiek.
Toen ze mij kwamen halen
...was er niemand meer die nog kon protesteren.
Je zou het gedicht naar 2009 kunnen verplaatsen en de eerste twee regels luiden:ui
Toen de PVV de moslims uitzetten heb ik gezwegen;
Ik was immers geen moslim.
Hoe de rest gaat weet ik nog niet...
Dit begrijp ik heel goed. En ik ben absoluut tegen Wilders en zijn discriminerende uitlatingen. In mijn ogen is het de grootste minkukel die er in Den Haag rondloopt.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 16:43 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Het maakt niet zoveel uit dat een partij die een bepaalde groep uit de samenleving discrimineert een andere groep omarmt.
Als er maar gediscrimineerd kan worden. Het is net zo iets als een alcoholist die zich te goed doet aan jenever en whiskey, trots is op het feit dat hij geen cognac drinkt.
Maar pas op: straks zijn de moslims weg en wie zijn dan aan de beurt?
Nogmaals dan maar? Lezen is blijkbaar erg moeilijk. In tegenstelling tot de NSDAP was de NSB geen anti-semitische partij van oorsprong. Zonder Bezetting waren ze dat waarschijnlijk ook nooit geworden. Tot in de oorlog konden Joden lid zijn en worden van de NSB en zoals hierboven al aangehaald, waren ze in sommige plaatsen zelfs mede-oprichter van de lokale afdelingen.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:10 schreef Vitale het volgende:
Ik vind het alleen raar dat mensen denken dat Wilders een NSB-sympathisant is. Waarom zou hij zich met zijn pro-israëlische gevoelens willen liëren aan een partij die bekend staat om zijn antisemitische karakter?
Dat geld ook over de kritiek op de migratie en integratie die de SP altijd gehad heeft en de PVVquote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:38 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ik ben met je eens dat je PVV en NSB niet 1:1 kunt vergelijken, evenmin als je PVV en NSDAP 1:1 kunt vergelijken. Maar er zijn wel net iets te veel overeenkomsten met beide in retoriek, uitlatingen en opvattingen om er een lekker gevoel over te hebben.
En ziehier de kortzichtigheid van rechts in een notedop. Er is een verschil tussen kritierk hebben op een religie (of het nu de Islam is of de RK Kerk) en het willen ontnemen van rechten aan mensen op basis van een geloof, hen ongelijk willen behandelen in vergelijking met anderen die hetzelfde uitvreten, puur omdat ze een ander geloof hebben. Ook op links is er kritiek op de islam. Het verschil tussen redelijke kritiek en de dingen die Wilders wil doen met mensen, puur omdat ze aanhanger van de Islam zijn, is nou net het verschil tussen geciviliseerde discussie en onbehouwen extreem-rechts geblaat.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:39 schreef Pietverdriet het volgende:
Kritiek op de Islam -> Extreem Rechts
Kritiek op de kerk -> Progressief links
Dit zijn stereotyperingen... nog erger : karikaturen.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:39 schreef Pietverdriet het volgende:
Kritiek op de Islam -> Extreem Rechts
Kritiek op de kerk -> Progressief links
Hoor daar meer een wat ander geluidquote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ook op links is er kritiek op de islam.
Wilders wil moslims vergassen en cremeren?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Het verschil tussen redelijke kritiek en de dingen die Wilders wil doen met mensen, puur omdat ze aanhanger van de Islam zijn, is nou net het verschil tussen geciviliseerde discussie en onbehouwen extreem-rechts geblaat.
Goh, de PVV gelijk trekken met de NSB is dat niet?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:47 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dit zijn stereotyperingen... nog erger : karikaturen.
Als ik even slinks mag interfereren: hoe erg was die NSB eigenlijk zonder de associatie met de Endlösung? En dat is wel wat ze Wilders (uiteraard) in de schoenen willen schuiven.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:38 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nogmaals dan maar? Lezen is blijkbaar erg moeilijk. In tegenstelling tot de NSDAP was de NSB geen anti-semitische partij van oorsprong. Zonder Bezetting waren ze dat waarschijnlijk ook nooit geworden. Tot in de oorlog konden Joden lid zijn en worden van de NSB en zoals hierboven al aangehaald, waren ze in sommige plaatsen zelfs mede-oprichter van de lokale afdelingen.
Ik ben met je eens dat je PVV en NSB niet 1:1 kunt vergelijken, evenmin als je PVV en NSDAP 1:1 kunt vergelijken. Maar er zijn wel net iets te veel overeenkomsten met beide in retoriek, uitlatingen en opvattingen om er een lekker gevoel over te hebben.
Waarschijnlijk omdat je selectief luistert, kijkt en leest en alleen registreert wat in je straatje past en weigert te accepteren, dat links niet de eenkennige vreselijke wereldsamenzwering is die jij er graag in wilt zien. Dat is niet erg, dat moet je helemaal zelf weten, maar het laat zo'n domme indruk achter als je op een openbaar forum dan met dit soort gereutel komt, door één gebeurtenis als een soort pars pro toto op het hele spectrum van toepassing te verklaren. Het bevestigt namelijk alleen nog maar een keer mijn opmerking hierboven over de kortzichtigheid van rechts.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:50 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Hoor daar meer een wat ander geluid
[ afbeelding ]
Van oorsprong ja. Het doet niks af aan het antisemitisme van de partij tijdens de oorlog en zo staat deze partij nu bekend. Daarom vond ik het niet eens de moeite om op jouw tekst in te gaan. Voor mij is het daarom nog steeds raar dat Wilders zich bewust met de NSB zou willen verbinden.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:38 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nogmaals dan maar? Lezen is blijkbaar erg moeilijk. In tegenstelling tot de NSDAP was de NSB geen anti-semitische partij van oorsprong. Zonder Bezetting waren ze dat waarschijnlijk ook nooit geworden. Tot in de oorlog konden Joden lid zijn en worden van de NSB en zoals hierboven al aangehaald, waren ze in sommige plaatsen zelfs mede-oprichter van de lokale afdelingen.
Ik luister selectief?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:54 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat je selectief luistert, kijkt en leest en alleen registreert wat in je straatje past en weigert te accepteren, dat links niet de eenkennige vreselijke wereldsamenzwering is die jij er graag in wilt zien. Dat is niet erg, dat moet je helemaal zelf weten, maar het laat zo'n domme indruk achter als je op een openbaar forum dan met dit soort gereutel komt, door één gebeurtenis als een soort pars pro toto op het hele spectrum van toepassing te verklaren. Het bevestigt namelijk alleen nog maar een keer mijn opmerking hierboven over de kortzichtigheid van rechts.
De NSB was een marge-partij. Bij de verkiezingen van '38 werden ze alweer gehalveerd en zonder de Bezetting waren ze in 1942 totaal verdwenen.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:52 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Als ik even slinks mag interfereren: hoe erg was die NSB eigenlijk zonder de associatie met de Endlösung? En dat is wel wat ze Wilders (uiteraard) in de schoenen willen schuiven.
Ik heb alleen meegekregen dat de linkse ultrahippie Rita Verdonk haar het land uit wilde.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:55 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik luister selectief?
Heb je meegekregen hoe Hirshi Ali door Links Nederland werd verguisd?
Bek je schuim bij het schrijven hiervan?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
De NSB was een marge-partij. Bij de verkiezingen van '38 werden ze alweer gehalveerd en zonder de Bezetting waren ze in 1942 totaal verdwenen.
En ik betwijfel of iemand, afgezien van types als Meki, Wilders wil koppelen aan een soort Endlösung voor moslims. Maar ik durf best zo ver te gaan, dat ik denk dat Wilders een harde plasser krijgt bij het lezen van de Neurenberger wetten van 1935 en die maar wat graag zou willen invoeren hier, met overal 'moslim' ingevuld waar nu nog 'Jood' of 'niet-Ariër' staat.
Nee. De NSB staat bekend als een verraderspartij. Zelfs in de oorlog zijn het alleen de die-hard NSB'ers geweest die zeer actief met de Jodenvervolging hebben meegedaan. De meeste NSB'ers werden gezien als knechten van een Bezetter, die hand- en spandiensten verrichtten. Er zijn na de oorlog ook heus niet zoveel NSB'ers veroordeeld wegens actieve deelname aan de Endlösung, maar wel voor 'hulp aan den vijand'.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:55 schreef Vitale het volgende:
[..]
Van oorsprong ja. Het doet niks af aan het antisemitisme van de partij tijdens de oorlog en zo staat deze partij nu bekend.
Correct.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
De NSB was een marge-partij. Bij de verkiezingen van '38 werden ze alweer gehalveerd en zonder de Bezetting waren ze in 1942 totaal verdwenen.
Nou, de overtrokken reacties die ik her en der hoor wijzen daar wel op...quote:En ik betwijfel of iemand, afgezien van types als Meki, Wilders wil koppelen aan een soort Endlösung voor moslims.
Nou, dat denk ik niet. Die wetten waren namelijk gebaseerd op het principe dat je geboren werd als iets, en dat wat je deed er niet toe deed. Wilders daarentegen heeft bij mijn weten geen enkel probleem met geboren islamieten die nu hardcore atheist zijn. Dat is een cruciaal verschil.quote:Maar ik durf best zo ver te gaan, dat ik denk dat Wilders een harde plasser krijgt bij het lezen van de Neurenberger wetten van 1935
Er is niet inherent iets mis met het verwerpelijk vinden van een ideologie, puur omdat je daar vanaf kunt stappen. Of het erg liberaal is, is vers twee natuurlijk.quote:en die maar wat graag zou willen invoeren hier, met overal 'moslim' ingevuld waar nu nog 'Jood' of 'niet-Ariër' staat.
Dat is inderdaad een intressante theorie..... Het zou nooit gebeuren, want alle West-Europese landen en de VS zouden nog voor Duitsland de KANS krijgt een leger op te bouwen gaan ingrijpen.... maar even als theorie, waar zou de PVV gaan staan als een bezetter in Nederland een anti-moslim agenda heeft, en moslims begint af te voeren naar kampen buiten Nederland..... zou de PVV fluitend toekijken, of zal ze zich aansluiten bij het verzet?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 20:02 schreef Lord_Vetinari het volgende: (hoewel ik me wel afvraag hoe de PVV zou reageren als we in een zelfde soort situatie zouden zitten als voor WO2 en Duitsland zou ons bezetten, maar nu met een anti-moslim agenda). Maar dezelfde technieken gebruikt hij wel, ja. En dezelfde soort kreten.
Aan de andere kant moeten we ook niet vergeten dat toen de NSDAP in 1929-1933 campagne voerde, dat de standpunten van de partij ook niet bestonden uit "rassenwetten als wij aan de macht komen, en endlosung als we aan de macht blijven, stem op ons!" - Nee, het werd allemaal veel voorzichtiger gebracht. De Joden kregen voornamelijk de schuld van de economische en maatschappelijke problemen die Duitsland in de jaren 20 had.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 20:04 schreef Diederik_Duck het volgende:
Nou, dat denk ik niet. Die wetten waren namelijk gebaseerd op het principe dat je geboren werd als iets, en dat wat je deed er niet toe deed. Wilders daarentegen heeft bij mijn weten geen enkel probleem met geboren islamieten die nu hardcore atheist zijn. Dat is een cruciaal verschil.
We leven in een geindividualiseerde maatschappij. Mede dankzij rechts. Rechts heeft daarvan geprofiteerd omdat zo de arbeidersklasse is uitgeroeid.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 20:53 schreef SeLang het volgende:
Ik vind het nog steeds onbegrijpelijk dat marokkanen binnen eigen groep geen orde op zaken stellen. Weten ze dan niks van geschiedenis, wat er tijdens een depressie kan gebeuren met een gehate groep? Ze maken zichzelf wel enorm kwetsbaar nu.
Dat doen ze ook wel, er zijn allerlei vader-zoon projecten middels lokale buurthuizen om te proberen de lokale jeugd in het gareel te houden. Veel Marokkaanse ouders zijn zich wel degelijk bewust dat de jeugd de brandstof onder het vuur is momenteel.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 20:53 schreef SeLang het volgende:
Ik vind het nog steeds onbegrijpelijk dat marokkanen binnen eigen groep geen orde op zaken stellen.
Is het ook.... maar is dat een excuus hetzelfde te doen...?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 19:51 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Goh, de PVV gelijk trekken met de NSB is dat niet?
Leuk hoe jij het voor de NSB'ers opneemt, maar ik blijf het een anti-semitische partij vinden.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 20:02 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nee. De NSB staat bekend als een verraderspartij. Zelfs in de oorlog zijn het alleen de die-hard NSB'ers geweest die zeer actief met de Jodenvervolging hebben meegedaan. De meeste NSB'ers werden gezien als knechten van een Bezetter, die hand- en spandiensten verrichtten. Er zijn na de oorlog ook heus niet zoveel NSB'ers veroordeeld wegens actieve deelname aan de Endlösung, maar wel voor 'hulp aan den vijand'.
Hier zijn we het dan over eens. Deze thread is begonnen met een vermeende relatie tussen een NSB meeuw en een Wilders die NSB sympathisant zou zijn. Nog steeds vind ik dat dikke onzin. Er zijn overeenkomsten, maar Wilders is géén NSB'er.quote:Zoals gezegd: Je kunt Wilders dus ook niet 1:1 gelijkstellen met een NSB'er (hoewel ik me wel afvraag hoe de PVV zou reageren als we in een zelfde soort situatie zouden zitten als voor WO2 en Duitsland zou ons bezetten, maar nu met een anti-moslim agenda). Maar dezelfde technieken gebruikt hij wel, ja. En dezelfde soort kreten.
En wanneer zou hij wel een NSB'er zijn? Pas al hij met bouwtekeningen voor vernietingskampen aan komt zetten? Of wanneer hij het lintje voor een kamp openknipt? Of wanneer hij de eerste die op trein gezet worden uitzwaait? Wil je het eerst echt zo concreet en duidelijk hebben?quote:Op zondag 17 mei 2009 03:05 schreef Vitale het volgende:
[..]
Leuk hoe jij het voor de NSB'ers opneemt, maar ik blijf het een anti-semitische partij vinden.
[..]
Hier zijn we het dan over eens. Deze thread is begonnen met een vermeende relatie tussen een NSB meeuw en een Wilders die NSB sympathisant zou zijn. Nog steeds vind ik dat dikke onzin. Er zijn overeenkomsten, maar Wilders is géén NSB'er.
De NSB heeft helemaal niets met concentratiekampen te maken. De posts van Lord_V zijn wat dat betreft inhoudelijk behoorlijk correct.quote:Op zondag 17 mei 2009 03:13 schreef Bowlingbal het volgende:
[..]
En wanneer zou hij wel een NSB'er zijn? Pas al hij met bouwtekeningen voor vernietingskampen aan komt zetten? Of wanneer hij het lintje voor een kamp openknipt? Of wanneer hij de eerste die op trein gezet worden uitzwaait? Wil je het eerst echt zo concreet en duidelijk hebben?
Van oorsprong was het dat niet, maar dat is niet zo gemakkelijk te begrijpen voor veel mensen. Die zijn zo geconditioneerd dat er direct een Pavlov-reactie optreedt als ze het woord NSB horen of lezen.quote:Op zondag 17 mei 2009 03:05 schreef Vitale het volgende:
[..]
Leuk hoe jij het voor de NSB'ers opneemt, maar ik blijf het een anti-semitische partij vinden.
Het was ook een antisemitische partij. Het was in veel opzichten tevens veel meer een linkse partij, dan een rechtse partij. Maar in die jaren waren rechts en links totaal anders dan nu, en eigenlijk niet te vergelijken.quote:Op zondag 17 mei 2009 03:05 schreef Vitale het volgende:
Leuk hoe jij het voor de NSB'ers opneemt, maar ik blijf het een anti-semitische partij vinden.
Klopt, Wilders is geen voorstander van grote overheidsprojecten, zoals het aanleggen van Rijkswegen en daarmee arbeiders van banen te voorzien en de werkloosheid op te lossen. Wat dat betreft was de NSB een kopie van de NSDAP, die de werkloosheid in de jaren 30 ook oploste door militaire dienst en enorme overheidsprojecten zoals het aanleggen van (spoor)wegen etc.quote:Er zijn overeenkomsten, maar Wilders is géén NSB'er.
NSB was medeplichtig aan het deporteren van mensen naar die concentratiekampen. Dan wel sympathiseerde ze openlijk of verborgen..of half met het gevangen nemen van politieke vijanden en Joden.quote:Op zondag 17 mei 2009 04:24 schreef Sloggi het volgende:
[..]
De NSB heeft helemaal niets met concentratiekampen te maken. De posts van Lord_V zijn wat dat betreft inhoudelijk behoorlijk correct.
Het kan wel zijn dat de oprichters niet anti-semitisme als fundament kozen, maar ze kozen wel voor orientatie op de Duitse NSDAP en daarmee zetten ze de weg open naar toenemend anti-semitisme en racisme van de partij en de partijleden.. :quote:Op zondag 17 mei 2009 04:26 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Van oorsprong was het dat niet, maar dat is niet zo gemakkelijk te begrijpen voor veel mensen. Die zijn zo geconditioneerd dat er direct een Pavlov-reactie optreedt als ze het woord NSB horen of lezen.
http://www.waffen-ss.nl/nsb-rad.phpquote:Het ideologische vacuüm in de NSB werd vanaf het einde van 1934 in toenemende mate gevuld door de ideeën van de radicalen binnen de Beweging. Mussert moest met lede ogen toezien hoe de aanhang steeds Duitsgezinder, antisemitischer en racistischer van karakter werd. Alhoewel dit proces al eerder op gang was gekomen, vond in 1934 een duidelijke kentering plaats.
Velen binnen de NSB gelederen die in het begin van de jaren dertig grote bewondering hadden voor de politiek van Mussolini raakten vanaf het moment van Hitlers Machtübernahme in toenemende mate onder de indruk van de dynamiek en daadkracht van het Führer-regime. Daarnaast klonken er meer en meer antisemitische geluiden uit zowel de achterban als het kader van de NSB. Alhoewel Mussert en Van Geelkerken de 'on-Nederlandse' antisemitische en racistische paragrafen uit het programma van de NSDAP in 1931 niet hadden willen overnemen, werden zij nu een deel van de achterban daarom vroeg, gedwongen om enige concessies te doen.
Stap voor stap werden de joden een mikpunt van het negativisme van de partij. Mussert ging in 1934 akkoord met een tweetal maatregelen die de verschuiving binnen de NSB duidelijk illustreren. In maart keurde hij de uitgave van 'Brochure 4' goed; in deze brochure liet de Beweging het punt om principieel geen onderscheid te maken tussen joden en niet-joden, vallen. Aan het einde van het jaar deed Mussert de volgende concessie aan de radicalen: het werd eind 1934 voor joden onmogelijk een functie binnen de NSB te bekleden. Daarnaast verschenen in 'Volk en Vaderland' al vanaf mei 1933 steeds meer openlijke aanvallen op de joden.
Ik heb thuis een poster van de SDAP aan de muur hangen uit 1918. Hierop gaat een arbeider met een houweel een 'monster' te lijf gaat dat tentakels heeft genaamd "kapitalisme" en meer van zulks.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 13:43 schreef Pietverdriet het volgende:
Wat een gezeur, onder de rode vlag zijn vele tientallen zo niet meer dan 100 miljoen mensen vermoord door socialistische regiemes. Toch heeft de PvdA rood als partijkleur, en hoewel ik Wouter Bos niet moet, heeft hij daar helemaal niets mee te maken.
http://www.telegraaf.nl/b(...)ilders__.html?p=12,2quote:Meer hoogopgeleiden stemmen Wilders AMSTERDAM - De PVV kan ook in Amsterdam op steeds meer steun rekenen. Vooral hoogopgeleiden zeggen te gaan stemmen op de partij van Wilders.
Dit blijkt uit een enquête van Het Parool en de dienst O + S. ;De islam heerst, en dat is geen verzinsel van Wilders”, zegt een internetondernemer.
Het gaat Amsterdamse PVV-stemmers niet alleen om allochtonen en moslims. Europa, het mogelijke EU-lidmaatschap van Turkije en dierenrechten zijn motieven om voor de PVV te kiezen.
Ik neem het niet voor NSB'ers op. Ik nuanceer het beeld zoals jij dat in je posts naar voren meent te moeten brengen. Je gevolgtrekking NSB=anti-semitisch klopt historisch gewoonweg niet. Men was Duits-gezind, men was fascistisch, maar men was zeker niet anti-semitisch. De hulp die in de oorlog werd verleend was eerder hulp aan de Duitsers dan een weloverwogen afkeer van Joden. Er zit een nuanceverschil daarin.quote:Op zondag 17 mei 2009 03:05 schreef Vitale het volgende:
[..]
Leuk hoe jij het voor de NSB'ers opneemt, maar ik blijf het een anti-semitische partij vinden.
Waar zijn de cijfers die bij dat bericht horen. Ik geloof er namelijk niets van dat de grootste groep Wilders stemmers uit hoogopgeleiden bestaat. Dit wordt wel geinsinueerd in de inleiding viaquote:Op zondag 17 mei 2009 10:15 schreef Pietverdriet het volgende:
Geen wonder dat de mensen hier ALLES aangrijpen om wilders zwart te maken
[..]
http://www.telegraaf.nl/b(...)ilders__.html?p=12,2
Maar gelukkig zegt 'een internetondernemer' dat het geen verzinsel van WIlders isquote:Vooral hoogopgeleiden zeggen te gaan stemmen op de partij van Wilders.
Maurice de Hond, waarschijnlijkquote:Op zondag 17 mei 2009 10:39 schreef kingmob het volgende:
Maar gelukkig zegt 'een internetondernemer' dat het geen verzinsel van WIlders is
Het zou best wel eens kunnen. Kijk alleen al naar Fok, waar relatief veel hoog opgeleiden zitten.quote:Op zondag 17 mei 2009 10:39 schreef kingmob het volgende:
Waar zijn de cijfers die bij dat bericht horen. Ik geloof er namelijk niets van dat de grootste groep Wilders stemmers uit hoogopgeleiden bestaat. Dit wordt wel geinsinueerd in de inleiding via
Die ook bewijzen dat een hoge opleiding geen garantie is voor gezond verstand. Of voor verder kijken dan je neus lang is.quote:Op zondag 17 mei 2009 10:51 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het zou best wel eens kunnen. Kijk alleen al naar Fok, waar relatief veel hoog opgeleiden zitten.
Grappig hoe je redeneerd, dat is namelijk precies de manier van denken die je Wilders voor werpt.quote:Op zondag 17 mei 2009 10:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ik neem het niet voor NSB'ers op. Ik nuanceer het beeld zoals jij dat in je posts naar voren meent te moeten brengen. Je gevolgtrekking NSB=anti-semitisch klopt historisch gewoonweg niet. Men was Duits-gezind, men was fascistisch, maar men was zeker niet anti-semitisch. De hulp die in de oorlog werd verleend was eerder hulp aan de Duitsers dan een weloverwogen afkeer van Joden. Er zit een nuanceverschil daarin.
Lees Boudewijn van Houten, Fout (Amsterdam 1987). Zijn vader was directeur van de uitgeverij van Volk en Vaderland.
En je leest uitermate verkeerd als je meent dat mensen Wilders 1:1 een NSB'er of NSB-sympathisant vinden. Er wordt gesteld, dat Wilders ideeën heeft die op ideeën lijken die de NSB ook had en die uitdraagt door middel van symbolen en kreten, die gelijkaardig zijn aan de symbolen en kreten die de NSB gebruikte. Dat maakt iemand geen NSB'er, maar wel iemand die met hetzelfde sop overgoten is. Iemand die dus eenzelfde soort gedachtegoed aanhangt.
If it walks like a chicken....
Zelfkennis is het begin van alle wijsheid..quote:Op zondag 17 mei 2009 10:52 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Die ook bewijzen dat een hoge opleiding geen garantie is voor gezond verstand. Of voor verder kijken dan je neus lang is.
Welnee. Het is grotendeels ongeletterd gepeupel, dat op die club stemt. Dat er "hoogopgeleiden" zijn die voor zijn praatjes vallen (en hem zonder gêne willen verdedigen) geeft alleen maar aan dat ook dat smaldeel der natie niet louter uit intellectuelen bestaat.quote:Op zondag 17 mei 2009 10:39 schreef kingmob het volgende:
Waar zijn de cijfers die bij dat bericht horen. Ik geloof er namelijk niets van dat de grootste groep Wilders stemmers uit hoogopgeleiden bestaat.
Tja, maar vooralsnog geeft iedere peiling aan dat slechts een zeer klein percentage (4% zo uit m'n hoofd) van de hoogopgeleiden van plan is PVV te stemmen. Het lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat dat ineens is omgeslagen of dat Amsterdam nou zo apart is.quote:Op zondag 17 mei 2009 10:51 schreef SeLang het volgende:
[..]
Het zou best wel eens kunnen. Kijk alleen al naar Fok, waar relatief veel hoog opgeleiden zitten.
Er is natuurlijk een verschil tussen toegeven dat je PVV gaat stemmen als mensen je vragen en wat je in het stemhokje doet.quote:Op zondag 17 mei 2009 11:01 schreef kingmob het volgende:
[..]
Tja, maar vooralsnog geeft iedere peiling aan dat slechts een zeer klein percentage (4% zo uit m'n hoofd) van de hoogopgeleiden van plan is PVV te stemmen. Het lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat dat ineens is omgeslagen of dat Amsterdam nou zo apart is.
Het is aan de peiler om daarvoor te corrigeren en het verranderd bovendien eigenlijk niets aan mijn waarneming.quote:Op zondag 17 mei 2009 11:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Er is natuurlijk een verschil tussen toegeven dat je PVV gaat stemmen als mensen je vragen en wat je in het stemhokje doet.
Dat is een sprookje, als je het mij zou vragen. Praktisch gezien: iemand zou er moeite mee hebben te zeggen PVV te stemmen? Kom, zeg. Semi-theoretisch: Hetzelfde zei men over Obama ('men durft niet te zeggen niet op een zwarte te stemmen'), maar ook daar bleken de peilingen accuraat.quote:Op zondag 17 mei 2009 11:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Er is natuurlijk een verschil tussen toegeven dat je PVV gaat stemmen als mensen je vragen en wat je in het stemhokje doet.
Eigenlijk is het niet zo moeilijk. Er zullen relatief weinig allochtonen op Wilders stemmen. Alleen dat al verhoogt het gemiddelde opleidingsniveau.quote:Op zondag 17 mei 2009 11:01 schreef kingmob het volgende:
[..]
Tja, maar vooralsnog geeft iedere peiling aan dat slechts een zeer klein percentage (4% zo uit m'n hoofd) van de hoogopgeleiden van plan is PVV te stemmen. Het lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat dat ineens is omgeslagen of dat Amsterdam nou zo apart is.
Dat was andersom. Men zei op Obama te gaan stemmen maar eenmaal in het stemhokje zou anders blijken. Ongegronde theorie, achteraf.quote:Op zondag 17 mei 2009 11:07 schreef Monidique het volgende:
[..]
Dat is een sprookje, als je het mij zou vragen. Praktisch gezien: iemand zou er moeite mee hebben te zeggen PVV te stemmen? Kom, zeg. Semi-theoretisch: Hetzelfde zei men over Obama ('men durft niet te zeggen niet op een zwarte te stemmen'), maar ook daar bleken de peilingen accuraat.
Dan moet jij eens in de gemiddelde Nederlandse stad gaan kijken om te zien hoeveel witte karpatenkoppen er hier rondbanjeren.quote:Op zondag 17 mei 2009 11:07 schreef SeLang het volgende:
[..]
Eigenlijk is het niet zo moeilijk. Er zullen relatief weinig allochtonen op Wilders stemmen. Alleen dat al verhoogt het gemiddelde opleidingsniveau.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |