***PLAATS HIER GEEN TELEFOONNUMMERS, ADRESGEGEVENS EN DERGELIJKE AUB***quote:Drama eist zevende dode
APELDOORN - Het drama in Apeldoorn van gisteren heeft een zevende leven geëist. Een medewerker van de Marechaussee is vrijdagmiddag aan zijn verwondingen bezweken.
Daarnaast verkeert er nog een man in zorgwekkende toestand. Van een andere man en vrouw is de toestand nog ernstig maar stabiel.
In totaal liggen negen mensen in het ziekenhuis. Vanochtend zijn twee gewonden uit het ziekenhuis ontslagen.
Het drama eiste zes levens, waaronder dat van de dader. Van alle gewonden die gisteren vielen bij de aanslag in Apeldoorn verkeert nog één vrouw in levensgevaar.
quote:Zevende dode drama Apeldoorn
Uitgegeven: 1 mei 2009 08:34
Laatst gewijzigd: 1 mei 2009 16:14
AMSTERDAM - Een 55-jarige medewerker van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag aan zijn verwondingen bezweken. Het aantal doden van het drama in Apeldoorn staat daarmee op zeven.
Apeldoorn rouwt
Dit heeft het ministerie van Defensie laten weten.
Minister Van Middelkoop en staatsecretaris De Vries hebben laten weten diep geraakt te zijn door het overlijden van de man.
Kritiek
Een vrouw ligt nog in kritieke toestand in het ziekenhuis. Dat zei burgemeester Fred de Graaf van Apeldoorn vrijdag op een persconferentie.
In totaal liggen negen mensen in het ziekenhuis. Van een andere man en vrouw is de toestand nog ernstig maar stabiel.
Twee mensen zijn ontslagen uit het hospitaal. Het drama eiste zes levens, waaronder dat van de dader.
Herdenking
Apeldoorn herdenkt naar verwachting eind volgende week de slachtoffers van de aanslag op Koninginnedag.
De Graaf wil eerst afwachten hoe het gaat met de gewonden die nu nog in het ziekenhuis liggen, alvorens een knoop door te hakken. ''Begin volgende week is er eerst dodenherdenking en daarna Bevrijdingsdag. Pas daarna zal de herdenkingsdienst plaatsvinden.''
De Graaf zei nog geen idee te hebben of leden van het Koninklijk Huis daarbij aanwezig zijn.
Verdachte
De 38-jarige man uit Huissen, die verdacht wordt van de aanslag op de koninklijke familie, is in de nacht van donderdag op vrijdag om 02.58 uur in het ziekenhuis overleden aan zijn verwondingen.
Zijn dood betekent het einde van het strafrechtelijke onderzoek tegen hem.
Vooralsnog zijn er geen aanwijzingen dat eventueel anderen betrokken zijn bij de aanslag, het zou gaan om een éénmansactie.
Familie
De familie van de 38-jarige man die donderdag tijdens Koninginnedag inreed op een mensenmassa en vijf mensen doodde, is bezig met de verwerking van het drama en wil verder niet reageren. Dat liet de familie vrijdag weten.
Ook wil de familie niets zeggen over het mogelijke motief van de man, die in de nacht van donderdag op vrijdag in het ziekenhuis overleed aan zijn verwondingen.
Wanneer zij de in Huissen woonachtige man voor het laatst zagen, wil de familie evenmin kwijt. De familie zegt te hopen dat de pers hen verder met rust laat.
Geen wapens
Bij de doorzoeking van de woning van T. zijn geen wapens of explosieven gevonden.
De verdachte reed donderdagmiddag tijdens de koninginnedagviering in Apeldoorn dwars door de mensenmenigte heen richting de open bus waarin de koninklijke familie werd vervoerd. De auto miste de bus en kwam tot stilstand tegen het monument 'De Naald'.
Bloemen
De dag na de aanslag liggen tientallen bossen bloemen en briefjes op de plek van het incident. In het stadhuis van Apeldoorn is een condoleanceregister geopend. Het boek ligt op een tafel met een zwart laken.
De verwachting is dat veel mensen vrijdag Apeldoorn zullen bezoeken om hun medeleven te betuigen. In de Grote Kerk is vrijdagavond een samenkomst waarbij wordt stilgestaan bij het incident.
Telegram
Regeringsleiders vanuit de hele wereld hebben donderdag telegrammen gestuurd naar koningin Beatrix om hun medeleven te betuigen na het drama in Apeldoorn.
Dat meldde R. van Hoof, directeur van het bedrijf Telegram Service uit Alteveer vrijdag. Om welke regeringsleiders het gaat, wil hij niet kwijt.
Volgens Van Hoof werden enkele tientallen steunbetuigingen verstuurd. Ook een aantal burgemeesters en commissarissen van de Koningin stuurde een boodschap.
Condoleance
Meer dan tienduizend mensen uit de hele wereld hebben inmiddels op de website www.condoleanceregister.com een blijk van medeleven betuigd aan de slachtoffers van het drama.
Koninginnedag moeten we volgens minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) zo veel mogelijk proberen in stand te houden. Daarbij zal volgens haar nagedacht worden of en hoe het anders moet na het drama.
Ja, valt me echt tegen inderdaad. Heb ik gisteren ook gepost volgens mij. Ik vind gewoon dat hij wat meer op de voorgrond moest treden. Dat is toch het minste wat ik mag verwachten van een aanstaand staatshoofd?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:15 schreef Re het volgende:
[..]
je probeert ook echt overal een troll van te maken huh?
quote:AMSTERDAM - Een 55-jarige medewerker van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag aan zijn verwondingen bezweken. Het aantal doden van het drama in Apeldoorn staat daarmee op zeven.
Sorry to burst your bubble, maar als ik hier 15km naar 't zuiden de Belgische grens over rijd loop ik binnen 10 minuten weer met een wapen naar buitenquote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:15 schreef scanman01 het volgende:
[..]
Had ie beter met een wapen tussen het publiek kunnen gaan staan. Gelukkig is het in dit land nog niet zo heel simpel om aan een wapen te komen.
Je burst mijjn bubble niet hoor. Ik schreef niet voor niets 'niet zo heel simpel'. Moeilijk is het ook niet. Gelukkig wist ik zelf ook niet dat je blijkbaar in Belgie zo een wapen koopt.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:17 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Sorry to burst your bubble, maar als ik hier 15km naar 't zuiden de Belgische grens over rijd loop ik binnen 10 minuten weer met een wapen naar buiten.
Als ik echt wil heb ik nog voor 5 uur een wapen in huis.
Fok heeft toch een ANP abo? Dan zou het al bekend moeten zijn bij de crew...quote:
Nu weet je het wel... En nou? Weet je nu ook waar je precies een wapen kunt kopen? Ik niet. In België zijn er ondertussen ook genoeg gekken geweest dat de meeste mensen aldaar niet een wildvreemde, Nederlands accent, de weg gaan wijzen naar een geweer.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:22 schreef scanman01 het volgende:
[..]
Je burst mijjn bubble niet hoor. Ik schreef niet voor niets 'niet zo heel simpel'. Moeilijk is het ook niet. Gelukkig wist ik zelf ook niet dat je blijkbaar in Belgie zo een wapen koopt.
quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:22 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
[..]
Fok heeft toch een ANP abo? Dan zou het al bekend moeten zijn bij de crew...
Als je nou eens weggaat en terug komt wanneer je je verstand gevonden hebt....quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:23 schreef BansheeBoy het volgende:
Elke keer als ik de beelden zie denk ik het volgende:"Wat zijn we toch naïef met zijn allen. Denken dat mannetjes met een fiets en een helm zulks kunnen voorkomen."
In elk ander land, waar ze niet naïef zijn, zijn er mannen van het leger bij. Dat is nog eens een geste. En dat schrikt ook nog eens af.²
quote:Medewerker Koninklijke Marechaussee aan verwondingen Koninginnedag overleden
De Commandant van de Koninklijke Marechaussee, luitenant-generaal Dick van Putten, maakt met leedwezen bekend dat een medewerker van de Koninklijke Marechaussee, de 55 jarige R. (Roel) Nijenhuis uit Apeldoorn, vandaag in het ziekenhuis is overleden.
Minister Van Middelkoop en Staatsecretaris De Vries, alsmede Secretaris-Generaal Annink, zijn eveneens diep geraakt door het overlijden van de heer Roel Nijenhuis, die gisteren als burgermedewerker van de Koninklijke Marechaussee zwaargewond raakte bij de afschuwelijke gebeurtenis te Apeldoorn. Zijn overlijden is een zware slag voor Defensie, in het bijzonder voor de Koninklijke Marechaussee. Hun gedachten gaan uit naar de nabestaanden, familie en vrienden van de heer Nijenhuis.
Roel Nijenhuis is gisteren na het incident zwaar gewond opgenomen in een ziekenhuis. Vanmiddag is hij helaas aan zijn verwondingen overleden. Generaal Van Putten heeft zijn medeleven aan de familie betuigd.
Nijenhuis werkte als chauffeur bij de transportgroep van het Landelijk Opleidings- en Kenniscentrum Koninklijke Marechaussee in Apeldoorn.
Van Dale:quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:23 schreef BansheeBoy het volgende:
Elke keer als ik de beelden zie denk ik het volgende:"Wat zijn we toch naïef met zijn allen. Denken dat mannetjes met een fiets en een helm zulks kunnen voorkomen."
In elk ander land, waar ze niet naïef zijn, zijn er mannen van het leger bij. Dat is nog eens een geste. En dat schrikt ook nog eens af.²
Hee, je hebt de f in het woordenboek overgeslagen...quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:23 schreef BansheeBoy het volgende:
Elke keer als ik de beelden zie denk ik het volgende:"Wat zijn we toch naïef met zijn allen. Denken dat mannetjes met een fiets en een helm zulks kunnen voorkomen."
In elk ander land, waar ze niet naïef zijn, zijn er mannen van het leger bij. Dat is nog eens een geste. En dat schrikt ook nog eens af.²
En dan vind ik het wel een compliment waard als je ziet hoe de omstanders hun best hebben gedaan om de slachtoffers te helpen.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:24 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Als je nou eens weggaat en terug komt wanneer je je verstand gevonden hebt....
Ik weet dat ze niet altijd opletten daarzo, maar je kan toch hopen...quote:
Nee, dat mag hij niet eens. Beatrix, Balkenende en de burgemeester van Apeldoorn zijn diegene die het woord horen te nemen. De eerste als regerend staatshoofd, de 2de als premier en de 3de als direct verantwoordelijke. Wim Lex is in deze niets meer dan de zoon van het staatshoofd.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:20 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ja, valt me echt tegen inderdaad. Heb ik gisteren ook gepost volgens mij. Ik vind gewoon dat hij wat meer op de voorgrond moest treden. Dat is toch het minste wat ik mag verwachten van een aanstaand staatshoofd?²
Dat lijkt mij ook ja.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:26 schreef pleeborstel het volgende:
Dat monument heeft denk ik nog wat levens gered...
Daar kan je wel vanuit gaan ja...quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:26 schreef pleeborstel het volgende:
Dat monument heeft denk ik nog wat levens gered...
Daar hoopte ik al op idd. Dus misschien is 'niet zo heel simpel' nog te voorzichtig uitgedrukt.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:23 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
[..]
Nu weet je het wel... En nou? Weet je nu ook waar je precies een wapen kunt kopen? Ik niet. In België zijn er ondertussen ook genoeg gekken geweest dat de meeste mensen aldaar niet een wildvreemde, Nederlands accent, de weg gaan wijzen naar een geweer.
''Geste'' is het nieuwe woord van de dag na ''Extraheren'' gisteren?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:23 schreef BansheeBoy het volgende:
Elke keer als ik de beelden zie denk ik het volgende:"Wat zijn we toch naïef met zijn allen. Denken dat mannetjes met een fiets en een helm zulks kunnen voorkomen."
In elk ander land, waar ze niet naïef zijn, zijn er mannen van het leger bij. Dat is nog eens een geste. En dat schrikt ook nog eens af.²
Ik dacht exact hetzelfde. Het is jammer dat we naar alle waarschijnlijkheid nooit 100% the truth zullen achterhalen. Jammer.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:25 schreef Harajuku. het volgende:
Jammer dat ie dood is
Ironisch genoeg is het ook nog eens een monument om mensen uit het koningshuis te eren...quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:26 schreef pleeborstel het volgende:
Dat monument heeft denk ik nog wat levens gered...
Dat beeld heeft op deze manier echt extra cachet gekregen, niet normaal.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:26 schreef pleeborstel het volgende:
Dat monument heeft denk ik nog wat levens gered...
ja onze helden van het leger hadden die suzuki natuurlijk wel gestoptquote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:23 schreef BansheeBoy het volgende:
Elke keer als ik de beelden zie denk ik het volgende:"Wat zijn we toch naïef met zijn allen. Denken dat mannetjes met een fiets en een helm zulks kunnen voorkomen."
In elk ander land, waar ze niet naïef zijn, zijn er mannen van het leger bij. Dat is nog eens een geste. En dat schrikt ook nog eens af.²
Nope, 7 + de dader. Als ik het goed heb.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:27 schreef buachaille het volgende:
7 doden? als dat inclusief dat varken is in de suzuki dan zou ik ervan willen maken 6 doden en één strontvlek die nog weggewerkt moet worden onder de grond.
Ik ben nu naar de herhaling van Pauw en Witteman aan het kijken: wie hekelt net als ik de fotograaf die meteen naar de auto rende om de foto te maken?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:27 schreef Krambo het volgende:
[..]
''Geste'' is het nieuwe woord van de dag na ''Extraheren'' gisteren?
Best mogelijk met een aantal automatische wapens. Ik wil echter niet weten hoeveel extra doden zo'n Amerikaanse ingreep veroorzaakt.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:29 schreef rival het volgende:
[..]
ja onze helden van het leger hadden die suzuki natuurlijk wel gestopt
over naief gesproken'!
cachet?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:28 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Dat beeld heeft op deze manier echt extra cachet gekregen, niet normaal.²
Die kende ik ook nog niet nee. Die kijkt echt niet vrolijkquote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:27 schreef Paaskonijn het volgende:
[ afbeelding ]
Deze foto had ik nog niet gezien.
Nee, 6 + de dader. Gelukkig nog geen 7 slachtoffersquote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:29 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
[..]
Nope, 7 + de dader. Als ik het goed heb.
Ik niet. Hij doet zijn werk.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:30 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik ben nu naar de herhaling van Pauw en Witteman aan het kijken: wie hekelt net als ik de fotograaf die meteen naar de auto rende om de foto te maken?²
Het had op zijn minst een afschrikwekkende werking gehad. Wie is er nu bang voor een agent met pepperspray op een mountainbike?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:29 schreef rival het volgende:
[..]
ja onze helden van het leger hadden die suzuki natuurlijk wel gestopt
over naief gesproken'!
Dat is zijn werk en een menselijke reactie om te gaan kijken..quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:30 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik ben nu naar de herhaling van Pauw en Witteman aan het kijken: wie hekelt net als ik de fotograaf die meteen naar de auto rende om de foto te maken?²
Wat krijgen we nu dan? Gaat een telegrambedrijf uit de school klappen welke post Beatrix zoal krijgt? Merkwaardig.quote:Telegram
Regeringsleiders vanuit de hele wereld hebben donderdag telegrammen gestuurd naar koningin Beatrix om hun medeleven te betuigen na het drama in Apeldoorn.
Dat meldde R. van Hoof, directeur van het bedrijf Telegram Service uit Alteveer vrijdag. Om welke regeringsleiders het gaat, wil hij niet kwijt.
Volgens Van Hoof werden enkele tientallen steunbetuigingen verstuurd. Ook een aantal burgemeesters en commissarissen van de Koningin stuurde een boodschap.
Waar en wanneer was dat? Bij Het Oude Loo al?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:27 schreef Paaskonijn het volgende:
[ afbeelding ]
Deze foto had ik nog niet gezien.
Ieder gemist schot betekent in ieder geval een slachtoffer in het publiek.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:30 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
[..]
Best mogelijk met een aantal automatische wapens. Ik wil echter niet weten hoeveel extra doden zo'n Amerikaanse ingreep veroorzaakt.
quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:30 schreef scanman01 het volgende:
[..]
Nee, 6 + de dader. Gelukkig nog geen 7 slachtoffers
Het is een goede voor zijn vak die kerel, maar privé is het denk ik geen prettig mannetje. Hij heeft het juiste beroep gekozen, sommige fotografen zie je al in rennen als die auto nog rijdt, andere staan eerst 2 seconden verstijfd stil.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:30 schreef BansheeBoy het volgende:
Ik ben nu naar de herhaling van Pauw en Witteman aan het kijken: wie hekelt net als ik de fotograaf die meteen naar de auto rende om de foto te maken?²
6 + de dader toch?quote:Op vrijdag 1 mei 2009 16:29 schreef rvlaak_werk2 het volgende:
[..]
Nope, 7 + de dader. Als ik het goed heb.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |