Ik heb daar nog recent een docu over gezien, erg interessant idd. Met name hoe ze als een jong, nieuw republiek een coalitie van 3/4 landen verslaan. Hoe het mogelijk wordt dat één simpele man koningen en keizers kan onttronen, dat vele wetten en gewoonten die we vandaag de dag hebben nog steeds gebaseerd zijn op de innovaties van toen.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:14 schreef IHVK het volgende:
Ik ben bij de Franse revolutie. Omdat ik er toevallig een boek over heb. Heel interessant om te zien hoe dat zich heeft verspreid!
Ja dat is inderdaad verbijsterend. Maar het werd gerealiseerd door een sterk gevoel van onvrede in de meeste lagen van de bevolking. "Het volk" stond op een gegeven moment heel sterk. Mede door de steden die steeds groter werden. Bovendien faalde de koning in een oorlog en ging het economisch minder goed.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:16 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik heb daar nog recent een docu over gezien, erg interessant idd. Met name hoe ze als een jong, nieuw republiek een coalitie van 3/4 landen verslaan. Hoe het mogelijk wordt dat één simpele man koningen en keizers kan onttronen, dat vele wetten en gewoonten die we vandaag de dag hebben nog steeds gebaseerd zijn op de innovaties van toen.
Wat ben je eigenlijk aan het lezen?quote:Op maandag 16 februari 2009 23:21 schreef IHVK het volgende:
[..]
Ja dat is inderdaad verbijsterend. Maar het werd gerealiseerd door een sterk gevoel van onvrede in de meeste lagen van de bevolking. "Het volk" stond op een gegeven moment heel sterk. Mede door de steden die steeds groter werden. Bovendien faalde de koning in een oorlog en ging het economisch minder goed.
Een examenkatern van vorig jaar die ik toen niet had gelezen maar wel een 7 had gehaald.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:29 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Wat ben je eigenlijk aan het lezen?
Cool. Very relevant to my interests.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:53 schreef MrX1982 het volgende:
@TS ken je het boek Worlds at War van Anthony Pagden? Tijdje terug gelezen en gaat over de strijd tussen oost en west in de afgelopen 2500 jaar. Plaats het heden in een goed perspectief ten aanzien van het verleden. Als je dat boek nog niet hebt gelezen, zeker een aanrader.
Lastig he al die goede boeken die je nog moet lezenquote:Op dinsdag 17 februari 2009 00:05 schreef TheMagnificent het volgende:
[..]
Cool. Very relevant to my interests.Ik zal hier eens naar kijken als ik de stapel boeken uit heb waarin ik nu bezig ben. Bedankt voor de tip.
Dat dus, en inderdaad de Duitse zijde is zo fascinerend.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:15 schreef Rekkie het volgende:
Met name WO II, het is een fascinatie. Hoe overtuigd 1 man kon zijn, hoe zelfverzekerd!
De prestaties van 1 man als keerpunt in de geschiedenis.
Juist kant van de duitsers die mij aantrekt.
Oeh dat boek ziet er echt tof uit.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:26 schreef TheMagnificent het volgende:
Ik heb sinds kort het boek Guns, Germs, and Steel van Jared Diamond in mijn bezit. Het boek behandelt de vraag waarom er zo'n enorme ongelijkheid bestaat tussen de verschillende volkeren op aarde. Diamond toont aan dat volkeren zich verschillend hebben ontwikkeld als gevolg van klimatologische en bacteriologische factoren. Waarom hebben bijvoorbeeld de Europeanen de wereld gekoloniseerd en niet de Inca's, de Aboriginals of de Maori? Waarom is het schrift bijvoorbeeld in het Midden-Oosten ontstaan en niet in Zuidoost-Azië? Etc., etc. Kortom, erg boeiend allemaal.
In het boek wordt een periode besproken van een aantal miljoen jaar voor Christus (vanaf de evolutie van de mens) tot aan onze tijd. Dat is ook wel nodig als je wilt achterhalen wat de indirecte oorzaken zijn van de directe oorzaken die de ongelijkheid in onze wereld vorm hebben gegeven.
Voor geïnteresseerden, check mijn topic in WFL over dit onderwerp:
Geschiedenis van de mens als (historische) wetenschap
Daarnaast zijn onderwerpen uit de geschiedenis die mij interesseren:de gehele geschiedenis van de Islam en de verstandhouding met het Westen; het Ottomaanse Rijk; het Romeinse Rijk (vooral de periode van het Keizerrijk); de oude Grieken; de Perzen; de Turkse Onafhankelijkheidsoorlog (1919-1922); de geschiedenis van de Turkse volkeren; de ontstaansgeschiedenis en de evolutie van de mens en de ongelijkheid in de wereld die hieruit is voortgevloeid (zie Guns, Germs, and Steel).
Ik ga ooit een kasteel kopenquote:Op dinsdag 17 februari 2009 01:57 schreef cerror het volgende:
Architectuur van de middeleeuwen.
Vooral Kathedralen en kastelen en zulks.
Ik ga er één bouwen.quote:
Van Jared Diamond is ook het boek Collapse een absolute aanrader...dezelfde aanpak, maar dan over de vraag waarom beschavingen ineenstorten, in plaats van waarom ze ontstaan...wel wat droger naar Guns, Germs and Steel, maar ook buitengewoon interessant...quote:Op maandag 16 februari 2009 23:26 schreef TheMagnificent het volgende:
Ik heb sinds kort het boek Guns, Germs, and Steel van Jared Diamond in mijn bezit. Het boek behandelt de vraag waarom er zo'n enorme ongelijkheid bestaat tussen de verschillende volkeren op aarde. Diamond toont aan dat volkeren zich verschillend hebben ontwikkeld als gevolg van klimatologische en bacteriologische factoren. Waarom hebben bijvoorbeeld de Europeanen de wereld gekoloniseerd en niet de Inca's, de Aboriginals of de Maori? Waarom is het schrift bijvoorbeeld in het Midden-Oosten ontstaan en niet in Zuidoost-Azië? Etc., etc. Kortom, erg boeiend allemaal.
In het boek wordt een periode besproken van een aantal miljoen jaar voor Christus (vanaf de evolutie van de mens) tot aan onze tijd. Dat is ook wel nodig als je wilt achterhalen wat de indirecte oorzaken zijn van de directe oorzaken die de ongelijkheid in onze wereld vorm hebben gegeven.
Zeker doen.quote:Op dinsdag 17 februari 2009 01:55 schreef IHVK het volgende:
[..]
Oeh dat boek ziet er echt tof uit.
Die ga ik kopen.
Jack the Ripper is niet uit de Middeleeuwen hoor.quote:Op maandag 16 februari 2009 23:16 schreef Synthesist het volgende:
in de middeleeuwen
jack the ripper, buidelpest enzo
Antisemietquote:Op donderdag 19 februari 2009 18:21 schreef Dagonet het volgende:
WO2 vind ik trouwens totaal niet interessant.
quote:Op donderdag 19 februari 2009 18:21 schreef Dagonet het volgende:
WO2 vind ik trouwens totaal niet interessant.
Je snapt die fascinatie niet of je deelt die fascinatie niet? Je snapt niet waar de fascinatie van WOII weg komt?quote:Op donderdag 19 februari 2009 19:13 schreef Dagonet het volgende:
Ik heb het nooit echt interessant gevonden eigenlijk. Ik snap die fascinatie van sommige mensen echt niet die 27 boeken over Hitler kopen en 34 over D-Day.
Ah okquote:Op donderdag 19 februari 2009 21:02 schreef Dagonet het volgende:
Ik snap de fascinatie van vele Nederlandse mannen niet die zich exclusief op één korte periode richten zonder zich bijvoorbeeld te verdiepen in de aanloop naar WO2. Dan kom je namelijk al snel uit bij WO1, bij de oorlog van 1871, enz.
Wat je veel ziet is dat men ophoudt bij 1933, dat is vroeg genoeg voor ze, als ze al zover komen en niet het zoveelste boek over Rommel lezen.
Wist je bijvoorbeeld dat 'Hongaar' is afgeleid van het Oud-Turkse ''Onogur'' (wat ''Tien stammen'' betekent) en dat de Bulgaren een Turkse stam uit Centraal-Azië (de zogenaamde 'Donau-Bulgaren') waren? En dat 10% van de bevolking van het huidige Bulgarije Turks is?quote:Op donderdag 19 februari 2009 22:51 schreef zuiderbuur het volgende:
Ik ben niet echt geïnteresseerd in bepaalde periodes, eerder in bepaalde volkeren en plaatsen. Oost-Europa en dan vooral de Balkan behoren tot mijn favorieten. Ik ben ook sterk geïnteresseerd in de demografische verhoudingen en evoluties, vooral omdat dat die dingen zijn die in het algemeen niet geweten zijn en ook niet aan bod komen op school. Ik vind het ontzettend interessant dat bijvoorbeeld duizend jaar geleden geen hond Turks sprak in "Turkije", dat Hongaren uit Rusland komen terwijl er daar toen nog geen Russen woonden, dat er in het Chinese deel van Mantsjoerije tot halverwege de negentiende eeuw geen Han-Chinezen mochten wonen (terwijl het er nu van stikt...), enz...
Ik eigenlijk ook niet.quote:Op donderdag 19 februari 2009 18:21 schreef Dagonet het volgende:
WO2 vind ik trouwens totaal niet interessant.
Buidelpest vind ik trouwens ook een interessante..quote:Op dinsdag 17 februari 2009 21:21 schreef Sensation89 het volgende:
[.Op maandag 16 februari 2009 23:16 schreef Synthesist het volgende:
in de middeleeuwen
jack the ripper, buidelpest enzo.]
Jack the Ripper is niet uit de Middeleeuwen hoor.
Beetje North & South zeg maar...quote:Op zaterdag 21 februari 2009 19:55 schreef Ruzbeh het volgende:
Amerika, 1861-1865. Ik ben wel heel erg benieuwd naar WO2, dus daar ga ik later wel wat over lezen/kijken. Ik blijf nu in ieder geval in dit periode. Ik ben van plan om dagboeken te lezen van mensen die de Amerikaans burgeroorlog hebben meegemaakt, van het oogpunt van New England & het zuiden. Wat ik onder andere zo interessant vind is dat het een oorlog was tussen broers en zussen. Zelfs President Lincoln had volgens mij een paar schoonbroers die voor het zuiden vochten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |