Bron: http://www.depers.nl/opme(...)ste-spermadonor.htmlquote:Nederlander grootste spermadonor
Een Nederlandse man is de grootste spermadonor van Europa. Dankzij zijn gulle donaties heeft hij inmiddels 46 kinderen rondlopen .
Dat schrijft de Britse krant The Daily Telegraph dinsdag. Toeristengids Ed Houben uit Maastricht was eerst spermadonor bij een ivf-kliniek, maar moest stoppen omdat hij het maximum van 25 donaties bereikte.
Hierna besloot hij op eigen houtje verder te gaan. Zijn diensten verleent hij gratis aan stellen die hem via internet of dankzij mond-tot-mondreclame vinden. De echtparen zijn welkom om naar Maastricht te komen, maar Houben reist regelmatig Europa door om zijn sperma persoonlijk af te leveren. Hij vertrekt dan weer om de zelfinseminatie aan de wensouders over te laten.
Omdat de kinderen allemaal weten wie hun biologische vader zijn, zou het niet mogelijk zijn dat ze per ongeluk onderling een relatie beginnen, vertelt Houben. Bovendien wonen ze alle 46 verspreid door Europa. Als er kinderen in de buurt wonen van elkaar, laat de spermadonor dat weten.
"Ik doe dit omdat ik weet hoe pijnlijk het kan zijn als je dolgraag een kind wilt," zegt hij in de krant. "Op deze manier kunnen de ouders me ontmoeten en meer over me te weten komen. En ik kan de toekomstige ouders een keer zien, zodat ik zeker weet dat het goede ouders zullen zijn."
Want? Hij doet er toch niemand kwaad mee? Tis niet dat'ie vrouwen gaat verkrachten ofzo...quote:Op woensdag 3 december 2008 12:28 schreef poepeneesje het volgende:
Die gast is waarschijnlijk gewoon ziek in zijn hoofd, ik vind het in ieder geval ziek...
Nee, maar volgens mij kickt hij wel hard op het feit dat (zoveel) mensen een kind van hem hebbenquote:Op woensdag 3 december 2008 12:30 schreef Keltie het volgende:
[..]
Want? Hij doet er toch niemand kwaad mee? Tis niet dat'ie vrouwen gaat verkrachten ofzo...
Lol, die kerel helpt er mensen mee die (zelf) samen op een of andere manier geen kind kunnen krijgen. Hij verbergt niks en helpt er alleen maar mensen mee. Dat zal jij niet snappen, maar daarvoor ben je ook een debiel.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:28 schreef poepeneesje het volgende:
Die gast is waarschijnlijk gewoon ziek in zijn hoofd, ik vind het in ieder geval ziek...
Ziek vind ik het niet. Maar ik vind het wel een beetje erg veel kinderen voor één donor.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:31 schreef L.Denninger het volgende:
Waarom is het ziek ? Als er mensen gelukkig mee worden is er verder toch geen enkel probleem ?
Ik weet niet waarom je mij debiel noemt, maar ik zal maar doen alsof ik het niet gelezen heb.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:34 schreef boyv het volgende:
[..]
Lol, die kerel helpt er mensen mee die (zelf) samen op een of andere manier geen kind kunnen krijgen. Hij verbergt niks en helpt er alleen maar mensen mee. Dat zal jij niet snappen, maar daarvoor ben je ook een debiel.
Dus? Als mensen geen kind kunnen krijgen en hij hen op deze manier kan helpen.. Mag'ie daar van mij best een kick van krijgen. Hij ken het ook door de plee heen spoelenquote:Op woensdag 3 december 2008 12:32 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Nee, maar volgens mij kickt hij wel hard op het feit dat (zoveel) mensen een kind van hem hebben.
Ik vermoed dat dit wel word getestquote:Op woensdag 3 december 2008 12:39 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Ik weet niet waarom je mij debiel noemt, maar ik zal maar doen alsof ik het niet gelezen heb.
Daarnaast vind ik het onverantwoordelijk om zelf maar een beetje donor te spelen nu hij het niet meer via de officiële weg meer mag. Voor het zelfde geld geeft hij problemen mee, zonder dat de opvoeders het weten.
Met welke argumenten?quote:Op woensdag 3 december 2008 12:26 schreef Elfletterig het volgende:
maar wat mij betreft zou je het aantal kinderen van één biologische vader drastisch mogen beperken.
Vrij simpel.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:49 schreef Toryu het volgende:
Ik ben wel benieuwd hoe zijn testament eruit ziet
Ooit gedacht dat de kinderen wellicht ook hun biologische vader willen leren kennen? Houdt hij niet zoveel tijd over voor een kind als hij ze allemaal moet leren kennen...quote:Op woensdag 3 december 2008 12:44 schreef Keltie het volgende:
[..]
Dus? Als mensen geen kind kunnen krijgen en hij hen op deze manier kan helpen.. Mag'ie daar van mij best een kick van krijgen. Hij ken het ook door de plee heen spoelen
"Gaat heen...."
Hoezo ? Hoe veel familieleden heb jij ?quote:Op woensdag 3 december 2008 12:54 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Ooit gedacht dat de kinderen wellicht ook hun biologische vader willen leren kennen? Houdt hij niet zoveel tijd over voor een kind als hij ze allemaal moet leren kennen...
Ik denk dat je juist de ontvangende partij moet beschermen, omdat deze niet altijd (vanwege de situatie) het risico niet goed (meer) in kunnen schatten.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:45 schreef Keltie het volgende:
[..]
Ik vermoed dat dit wel word getestZo niet, risico van de ontvangende partij.
Als je een huis koopt, laat je ook een bouwkundig rapport maken.. Toch?
Hoogst waarschijnlijk heeft hij geldproblemen ja, maar wat maakt dat uit? De meeste mensen doen dit voor geld. Je bent gewoon iemand aan het afkraken omdat hij er een andere levenswijze aan overhoudt dan jij. Wat jij onverantwoord vind zal die vent echt aan z'n reet roesten.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:39 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Ik weet niet waarom je mij debiel noemt, maar ik zal maar doen alsof ik het niet gelezen heb.
Daarnaast vind ik het onverantwoordelijk om zelf maar een beetje donor te spelen nu hij het niet meer via de officiële weg meer mag. Voor het zelfde geld geeft hij problemen mee, zonder dat de opvoeders het weten.
Die kerel heeft 46 kinderen, stel ze willen allemaal hun biologisch vader leren kennen. Dus weten wie hij is en leuke dingen met hem doen, etcetera. Dan heeft hij per jaar 7-8 dagen voor ieder kind. Beetje weinig.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:55 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Hoezo ? Hoe veel familieleden heb jij ?
Bericht gelezen? Ik gisteren in de Telegraaf.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:54 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Ooit gedacht dat de kinderen wellicht ook hun biologische vader willen leren kennen? Houdt hij niet zoveel tijd over voor een kind als hij ze allemaal moet leren kennen...
quote:Feestje
Elk kind weet dat meneer Houben zijn of haar biologische vader is. Afgelopen zomer organiseerde hij thuis een feestje voor de vrouwen die gebruikt hebben gemaakt van zijn diensten en diens kinderen 'ter kennismaking'.
http://www.telegraaf.nl/b(...)an_het_zaadje__.html
Uhquote:Op woensdag 3 december 2008 13:00 schreef boyv het volgende:
[..]
Hoogst waarschijnlijk heeft hij geldproblemen ja, maar wat maakt dat uit? De meeste mensen doen dit voor geld. Je bent gewoon iemand aan het afkraken omdat hij er een andere levenswijze aan overhoudt dan jij. Wat jij onverantwoord vind zal die vent echt aan z'n reet roesten.
Ik vind het de plicht van de ontvangende partij om te zorgen dat z'n kwakkie getest word op het 1 en ander.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:58 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Ik denk dat je juist de ontvangende partij moet beschermen, omdat deze niet altijd (vanwege de situatie) het risico niet goed (meer) in kunnen schatten.
Daarnaast vind men bij bijvoorbeeld HIV pas na 3 maanden antistoffen terug...
"Stel".. Als als als...quote:Op woensdag 3 december 2008 13:00 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Die kerel heeft 46 kinderen, stel ze willen allemaal hun biologisch vader leren kennen. Dus weten wie hij is en leuke dingen met hem doen, etcetera. Dan heeft hij per jaar 7-8 dagen voor ieder kind. Beetje weinig.
Nee, ik heb alleen het bericht in van TS gelezen. Maar je quote is positiefquote:Op woensdag 3 december 2008 13:01 schreef Keltie het volgende:
[..]
Bericht gelezen? Ik gisteren in de Telegraaf.
Ik meen dat daarin stond dat hij om de zoveel tijd een middag met de kinderen en de ouders plant om ze te leren kennen (oid)
EDIT:
Iets anders maar het idee is hetzelfde:
[..]
Naja wat ik mij dus ook af vraag is hebben ze beschikking over materiaal om het te bewaren en de mogelijkheid om te laten testen. Ik kan me voorstellen dat als ze bij bepaalde instanties/verzekering aankloppen, dat er wordt gezegd van we doen het alleen maar via een spermabank.quote:Op woensdag 3 december 2008 13:06 schreef Keltie het volgende:
[..]
Ik vind het de plicht van de ontvangende partij om te zorgen dat z'n kwakkie getest word op het 1 en ander.
Een Spermabank zal hetzelfde doen? Denk ik?
Dat risico loop je met 'eigen' kinderen natuurlijk net zo goed.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:39 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Ik weet niet waarom je mij debiel noemt, maar ik zal maar doen alsof ik het niet gelezen heb.
Daarnaast vind ik het onverantwoordelijk om zelf maar een beetje donor te spelen nu hij het niet meer via de officiële weg meer mag. Voor het zelfde geld geeft hij problemen mee, zonder dat de opvoeders het weten.
Mja sorry maar ik vind niet dat hij leuke dingen hoeft te doen met die kinderen. Ik snap best dat die kinderen wellicht willen weten wie hun biologische vader is maar hij heeft wat dat betreft geen verplichtingen naar hen toe.quote:Op woensdag 3 december 2008 13:00 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Die kerel heeft 46 kinderen, stel ze willen allemaal hun biologisch vader leren kennen. Dus weten wie hij is en leuke dingen met hem doen, etcetera. Dan heeft hij per jaar 7-8 dagen voor ieder kind. Beetje weinig.
Zoals iedere spermadonor.quote:Op woensdag 3 december 2008 14:01 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Mja sorry maar ik vind niet dat hij leuke dingen hoeft te doen met die kinderen. Ik snap best dat die kinderen wellicht willen weten wie hun biologische vader is maar hij heeft wat dat betreft geen verplichtingen naar hen toe.
Precies.quote:
Voorkomt wel dat je op latere leeftijd zo'n 46+ keer in een programma als "spoorloos" oid komt omdat al die kinderen willen weten wie nou hun biologische vader isquote:Op woensdag 3 december 2008 14:16 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Precies.![]()
Dat is een keuze die je als ouder(s) maakt als je voor een spermadonor kiest.
Wat dat betreft vind ik dat hij al above and beyond gaat door dergelijke dagen te organiseren zodat die kinderen hem kunnen leren kennen.
Dat uiteraard, maar ik acht de kans kleiner, omdat er ook meer sprake is van vertrouwen. Je kent elkaar beter, je hebt doorgaans een bepaalde tijd al een relatie.quote:Op woensdag 3 december 2008 13:56 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Dat risico loop je met 'eigen' kinderen natuurlijk net zo goed.
Er is niets mis met spermadonor zijn, maar ik vind wel dat je verantwoordelijkheden hebt. Daar valt -voor mij- genoeg tijd hebben voor een kind dat wil weten wie zijn/haar biologische vader is ook onder.quote:Op woensdag 3 december 2008 14:01 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Mja sorry maar ik vind niet dat hij leuke dingen hoeft te doen met die kinderen. Ik snap best dat die kinderen wellicht willen weten wie hun biologische vader is maar hij heeft wat dat betreft geen verplichtingen naar hen toe.
Volgens mij leer je iemand op zo'n dag echt niet kennen, je weet hooguit wie hij is en daar houdt het ook heel snel mee op, vooral omdat je met 47 bent en nog al die ouders erbij.quote:Op woensdag 3 december 2008 14:16 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Precies.![]()
Dat is een keuze die je als ouder(s) maakt als je voor een spermadonor kiest.
Wat dat betreft vind ik dat hij al above and beyond gaat door dergelijke dagen te organiseren zodat die kinderen hem kunnen leren kennen.
En jij bepaalt wat 'genoeg tijd' is ?quote:Op woensdag 3 december 2008 14:22 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Er is niets mis met spermadonor zijn, maar ik vind wel dat je verantwoordelijkheden hebt. Daar valt -voor mij- genoeg tijd hebben voor een kind dat wil weten wie zijn/haar biologische vader is ook onder.
Waarom een limietquote:Op woensdag 3 december 2008 12:26 schreef Elfletterig het volgende:
Een opmerkelijk bericht dat gisteren en vandaag in meerdere kranten is opgedoken:
[..]
Bron: http://www.depers.nl/opme(...)ste-spermadonor.html
Zie ook: De man van het zaadje (in GC)
Ik vind het een bizar verhaal en vraag me af in hoeverre deze man stilstaat bij ethische grenzen. Dat hij zijn zaad aanbiedt als spermadonor is leuk en aardig, maar wat mij betreft zou je het aantal kinderen van één biologische vader drastisch mogen beperken. Deze man maakt er een soort 'sport' van om aan 50 nakomelingen te komen. Alsof dat een soort prestatie is...
Eigenlijk is hij dus een soort van Nederlandse, Fatsoenlijke Prins Bernhardquote:Op woensdag 3 december 2008 14:29 schreef desiredbard het volgende:
[..]
Waarom een limiet
De man doet niets verkeerd. hij zou ook gewoon rond kunnen neuken en niet weten hoeveel kinderen hij verwekt.
Mag alleen hopen dat ie als biologische vader niet verantwoordelijk gesteld gaat worden voor financiele bijdrages
En als mensen helpen een sport is dan mogen er meer spportievelingen zijn.
Hij heeft geen gemeenschap met de vrouw.....de inseminatie is nog steeds...."handmatig(?)" ....?
Nee, dat bepaal ik niet. Dat is aan ieder kind en natuurlijk de donor, maar wat ik probeer te zeggen is dat ze maximaal 7-8 per kind per jaar hebben, mochten ze dat contact willen.quote:Op woensdag 3 december 2008 14:26 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
En jij bepaalt wat 'genoeg tijd' is ?
Of kan die kerel ook een informatie-videootje van anderhalf uur over zichzelf bijsluiten bij z'n spermaflesje ?
Wat heeft vertrouwen te maken met mogelijke erfelijke aandoeningen onder de leden hebben?quote:Op woensdag 3 december 2008 14:19 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Dat uiteraard, maar ik acht de kans kleiner, omdat er ook meer sprake is van vertrouwen. Je kent elkaar beter, je hebt doorgaans een bepaalde tijd al een relatie.
Volgens mij snap jij het principe van een spermadonor niet zo. Hij heeft geen verplichtingen naar de kinderen toe, net als alle andere donoren. En dat weten de ouders die zijn zaad willen ook.quote:Op woensdag 3 december 2008 14:22 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Er is niets mis met spermadonor zijn, maar ik vind wel dat je verantwoordelijkheden hebt. Daar valt -voor mij- genoeg tijd hebben voor een kind dat wil weten wie zijn/haar biologische vader is ook onder.
Principe en wettelijk zijn soms andersquote:Op woensdag 3 december 2008 14:35 schreef IQM het volgende:
[..]
Volgens mij snap jij het principe van een spermadonor niet zo. Hij heeft geen verplichtingen naar de kinderen toe, net als alle andere donoren. En dat weten de ouders die zijn zaad willen ook.
quote:Op woensdag 3 december 2008 13:05 schreef poepeneesje het volgende:
[..]
Uh.
1. Waar begin ik over geld?
2. Waar kraak ik hem af?
3. Doneren is doorgaans vrijwillig en niet tegen een vergoeding.
4. Ik zeg ook niet dat die kerel iets moet doen met mijn commentaar, neemt nog niet weg dat ik mij er niet over mag uit laten.
Oja ik heb gewoon het idee dat jij mij kosten wat het kost zwart probeert te maken: Wie een hond wil slaan, vind licht een...
Dat is toch niet zijn probleem? Je mag nu als ouder ook niet meer scheiden en met de noorderzon vertrekken als je kind één jaar oud is? Want stel je toch voor dat dat kind later op zoek wil naar zijn papa...quote:Op woensdag 3 december 2008 14:40 schreef desiredbard het volgende:
[..]
Principe en wettelijk zijn soms anders
Echter je kunt niet voorkomen dat een kind naarf zijnn Biologische ouders op zoek gaat
Ik kan me voorstellen dat dit te maken heeft met genetische diversiteit. Iemand kan drager zijn van een erfelijke aandoening zonder dat hij daar weet van heeft. Door te voorkomen dat een aantal sperma donors als soort van "sunny boy" gaat functioneren spreid je het risico.quote:Op woensdag 3 december 2008 15:06 schreef SCH het volgende:
Blijkbaar is er wel een maximum bij die ivf-kliniek van 25. Weet iemand waarom dat is, waar dat op is gebasserd?
Dat hoeft helemaal zo slecht niet te zijn, mits je het niet te gek maakt: http://noorderlicht.vpro.nl/artikelen/39228543/quote:
*Onbewuste inteelt*quote:Op woensdag 3 december 2008 15:06 schreef SCH het volgende:
Blijkbaar is er wel een maximum bij die ivf-kliniek van 25. Weet iemand waarom dat is, waar dat op is gebasserd?
Ik denk op het risico dat er anders kinder van dezelfde donor met elkaar gaan trouwenquote:Op woensdag 3 december 2008 15:06 schreef SCH het volgende:
Blijkbaar is er wel een maximum bij die ivf-kliniek van 25. Weet iemand waarom dat is, waar dat op is gebasserd?
quote:Voorkomt wel dat je op latere leeftijd zo'n 46+ keer in een programma als "spoorloos" oid komt omdat al die kinderen willen weten wie nou hun biologische vader is
Jaloers op een succesvollere man dan jij?quote:Op woensdag 3 december 2008 12:37 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ziek vind ik het niet. Maar ik vind het wel een beetje erg veel kinderen voor één donor.
quote:Op zondag 7 december 2008 10:42 schreef El_Matador het volgende:
Jaloers op een succesvollere man dan jij?![]()
46 genen doorgeven is toch wel succesvol anders. Biologisch gezien heeft deze man het voor elkaar.quote:Op zondag 7 december 2008 17:42 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Als succes moet worden afgemeten aan het aantal kwakjes dat mannen afleveren, is het best triest gesteld, vind je ook niet? Hoe veel kinderen voedt deze vader op? Exact nul. Ik heb pas echt bewondering voor vaders die wél zelf hun kinderen opvoeden. Mocht ik ooit vader worden, dan wil ik ook zelf mijn kind(eren) kunnen opvoeden. Anders hoeft het wat mij betreft niet.
Nee, nee, beslist niet. Integendeel zelfs, ik vind dat prima. Maar ik vind 46 keer wel een beetje gortig.quote:Op zondag 7 december 2008 17:48 schreef El_Matador het volgende:
46 genen doorgeven is toch wel succesvol anders. Biologisch gezien heeft deze man het voor elkaar.
Ik proef bij je een moreel bezwaar tegen het insemineren van vrouwen met sperma opdat zij zelfstandig moeder kunnen zijn dan wel samen met haar onvruchtbare partner een kind opvoeden?
quote:
quote:Op zondag 7 december 2008 18:58 schreef Ringo het volgende:
Als man moet je ervan uit durven gaan dat jouw kinderen ook zonder jouw hulp hun weg weten te vinden.
Tja, laten we het er maar op houden dat onze mening flink verschilt.quote:Op zondag 7 december 2008 18:58 schreef Ringo het volgende:
Een Grote Baas is deze man.46 kinderen; 46x jouw bloed. Zo hoort het.
En Elfletterig, enge neuzelaar: JA het is een spel, een eeuwenoud spel; te zorgen dat jij zoveel mogelijk kinderen verwekt, het liefst zonder daarvoor verantwoordelijkheid te dragen want daarmee verpest je dat kleine tuig alleen maar.
Als man moet je ervan uit durven gaan dat jouw kinderen ook zonder jouw hulp hun weg weten te vinden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |