Morning-after pil?quote:
Tja, het enige zinnige advies staat al een paar keer in dit topic. Neem contact op het de IND, met de advocaat en laat je goed voorlichten. Dit is zulke specialistische materie dat je hier echt geen antwoord hoeft te verwachten en dat is ook al meerdere keren gezegd.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:01 schreef PushyGurl het volgende:
tjeees dit gaat alleen nog over haar zwangerschap...jammer hoor
Ik heb dit geplaats op FOK in RECHT ik wil dan ook mijn recht weten. Volgens mij is recht nog altijd geen mening van mensen die denken dat ze alles zo goed weten en meteen er van uitgaan dat ze mij gebruikt.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:04 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Waarom als je geen bemoeienis wil open je een topic op FOK! en gooi je je hele leven eruit
Vervolgens als meneer niet de antwoorden krijgt die hij wil gaan lopen klagen
Royal Sadness gast
Maar dan is die vriendin dus hoogzwanger en kan ze niet meer vliegen of ze is al bevallen. En hoe zit het dan met het vaderschap van TS?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:10 schreef Kumusta het volgende:
Als je aan alle voorwaarden voor de MVV voldoet, komt het uiteindelijk wel goed, maar houdt er rekening mee dat het gehele proces enkele maanden in beslag neemt.
Wat je ook doet: houdt het legaal!
zo dat is niet niksquote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:14 schreef HarryP het volgende:
- Toeristen visum.
- Elke 3 maanden op en neer naar Engeland voor een stempel in je paspoort.
- En dan gewoon die verblijfsvergunning aanvragen op basis van gezinshereniging.
Zwanger... Nou die griet laat er geen gras over groeien.
Overigens als jij haar overhaalt naar Nederland wat je dus wilt gaan doen dan ben je 12 jaar financieel voor haar verantwoordelijk ook als jullie relatie uit gaat.
Dus als ze binnen die 12 jaar een uitkering bij welke instantie gaat aanvragen dan gaat de overheid/gemeente dat geld op jou terugvorderen.
Mijn vriendin blijft gewoon nog steeds werken als au pair in Januari mogen we het zoiezo gaan aanvragen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:10 schreef Kumusta het volgende:
Goed, laten we de boel eens even platslaan:
Je vriendin heeft een contract met het au-pair bureau, dat contract is de grondslag voor haar huidige verblijfsvergunning. Als het au-pair bureau het contract beëindigt, vervalt de grondslag van haar huidige verblijfsvergunning en moet ze terug naar land van herkomst.
Je kan inderdaad via de IND een wijziging van status aanvragen (van werk/au-pair vergunning naar verblijf bij partner), maar zodra het au-pair bureau het contract beëindigt, is het lastig wijzigen: ze heeft dan nml. geen verblijfsrecht meer. En zonder verblijfsrecht is het au-pair bureau verantwoordelijk voor het tijdig terugsturen anders kunnen ze aansprakelijk gesteld worden.
Je hebt 2 opties:
-probeer alsnog medewerking au-pair bureau te krijgen voor omzetten van de verblijfsvergunning (dit kon je wel eens geld gaan kosten, want misschien ga je dan wel buiten het au-pair bureau om de au-pair functie invullen en dat kost ze dus omzet)
- je vriendin zal terug moeten naar haar eigen land en daar vraag je de MVV aan en moet je vriendin de verplichte inburgering buitenland toets doen. Als je aan alle voorwaarden voor de MVV voldoet, komt het uiteindelijk wel goed, maar houdt er rekening mee dat het gehele proces enkele maanden in beslag neemt.
Wat je ook doet: houdt het legaal!
Dan zullen ze iets langer moeten wachten. Hoe vervelend het ook is, als voor iedere zwangerschap het systeem aangepast zou moeten worden, dan krijgen we een geboorte-explosie. Net zoals dat trouwen geen donder uitmaakt voor je recht op verblijfsvergunning.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:13 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Maar dan is die vriendin dus hoogzwanger en kan ze niet meer vliegen of ze is al bevallen. En hoe zit het dan met het vaderschap van TS?
Ik maak me geen zorgen over haar motief dat is zo eerlijk als maar wat dat zweer ik op mijn oma's graf ook mijn ouders zien dat en alle papieren wijzen erop.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:14 schreef HarryP het volgende:
- Toeristen visum.
- Elke 3 maanden op en neer naar Engeland voor een stempel in je paspoort.
- En dan gewoon die verblijfsvergunning aanvragen op basis van gezinshereniging.
Zwanger... Nou die griet laat er geen gras over groeien.
Overigens als jij haar overhaalt naar Nederland wat je dus wilt gaan doen dan ben je 12 jaar financieel voor haar verantwoordelijk ook als jullie relatie uit gaat.
Dus als ze binnen die 12 jaar een uitkering bij welke instantie gaat aanvragen dan gaat de overheid/gemeente dat geld op jou terugvorderen.
Zonder het contract te kennen kan ik daar niet op antwoorden. Maar ik heb zo'n vermoeden dat als je vriendin te "lastig" wordt ze altijd wel ergens een clausule kunnen vinden die van toepassing is, op basis waarvan ze het contract kunnen beëindigen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:18 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Mijn vriendin blijft gewoon nog steeds werken als au pair in Januari mogen we het zoiezo gaan aanvragen.
Mogen ze haar ontslaan als ze zwanger is ondanks dat ze toch nog kan werken Tot januari zeker. Haar visa loopt af in april overigens.
Inderdaad, zo een man hoort niet in de medische wereld thuis. En zo zal de tuchtcommissie er ook over denken. Die houden niet zo van dit soort praktijken die de goede naam en eer van het 'arts' zijn aantasten.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:01 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Als dit echt waar is zou ik trouwens ook een officiële klacht indienen bij de tuchtcommissie.
Ja dat zie ik inderdaad ook , maar ze mogen haar zeker wel. En soms geeft ze wat tegengas maar ook de au pair kinderen zijn weg van haar. Dus ik denk niet dat ze het zo moeilijk willen maken als we ons maar aan januari houden.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:22 schreef Kumusta het volgende:
[..]
Zonder het contract te kennen kan ik daar niet op antwoorden. Maar ik heb zo'n vermoeden dat als je vriendin te "lastig" wordt ze altijd wel ergens een clausule kunnen vinden die van toepassing is, op basis waarvan ze het contract kunnen beëindigen.
Sorry dat ik het zeg, maar dat vind ik dus een beetje onzin.De NAPO is in het leven geroepen als een belangenorganisatie met een gedragscode voor bureau's en een gedragscode voor au-pairs, waar verschillende bureau's bij aangesloten zijn, ik zie hem 1 keer roepen dat als je bezwaar maakt bij het bureau je teruggestuurd wordt, en ik heb hem meerdere keren zien roepen dat het bureau iemand hoog in de boom ziet zitten bij de NAPO.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:21 schreef santax het volgende:
Onvoorstelbaar waar die bureau's en 'klanten' blijkbaar mee weg kunnen komen.
Zouden ze dan geen bezwaar kunnen maken bij een rechter eventueel?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:22 schreef Kumusta het volgende:
[..]
Zonder het contract te kennen kan ik daar niet op antwoorden. Maar ik heb zo'n vermoeden dat als je vriendin te "lastig" wordt ze altijd wel ergens een clausule kunnen vinden die van toepassing is, op basis waarvan ze het contract kunnen beëindigen.
Nee, mijn vriendin wil niet dat ik naar de NAPO ga omdat ze bang is teruggestuurd te worden door te klagen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:29 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Sorry dat ik het zeg, maar dat vind ik dus een beetje onzin.De NAPO is in het leven geroepen als een belangenorganisatie met een gedragscode voor bureau's en een gedragscode voor au-pairs, waar verschillende bureau's bij aangesloten zijn, ik zie hem 1 keer roepen dat als je bezwaar maakt bij het bureau je teruggestuurd wordt, en ik heb hem meerdere keren zien roepen dat het bureau iemand hoog in de boom ziet zitten bij de NAPO.
Ik zie hem NERGENS roepen dat hij ook daadwerkelijk bezwaar heeft ingediend bij het bureau of de NAPO. Als hij bezwaar heeft ingediend, en dat wordt afgewezen heeft TS en zijn vriendin een goede grond voor de gang naar de rechter, en aangezien werknemers in NL goed beschermd worden, en TS en vriendin kunnen aantonen dat afspraken niet nagekomen zijn is de kans dat ze de zaak winnen vrij groot.
Maar als ik dan zie hoe assertief TS is op het gebied van voorbehoedsmiddelen, dan heb ik niet veel hoop voor eventuele klachten die ze ingediend zouden hebben. Ik vind het tot nu toe een beetje een vaag verhaal.
Ik hoop overigens wel dat TS iets kan met de tips die gegeven zijn.
Vraag eens na bij de IND over of het bureau haar zomaar terug kan sturen.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:31 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Nee, mijn vriendin wil niet dat ik naar de NAPO ga omdat ze bang is teruggestuurd te worden door te klagen.
Ik heb al gedacht het in geheim te doen, maar wil haar niet tegen de kop te stoten.
Ja misschien kan het wel wat doen voor de au pairs in nederland. maar dan kan het ook te laat voor ons zijn en ik heb liever dat ze blijft dan terug moet.
Op welke grond. We hebben geen bewijsquote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:30 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Zouden ze dan geen bezwaar kunnen maken bij een rechter eventueel?
Leg dit eens voor bij een rechtswinkel of eventueel de advocaat die je hebt voor het verblijfsvergunning hebt ingehuurd.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:35 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Op welke grond. We hebben geen bewijs
ze krijgt loon betaald contant . Als we vragen voor overwerk geld dan valt dat binnen contract uren het maakt niet uit als het dan 12.5 per dag zijn als ze maar binnen de 30 uur valt.
Volgens de wetgeving ( en NAPO ) dien je bij meer dan 30 uur een te werkverblijfsvergunning aan te vragen en geen au pair meer en ook dat doet ze soms maar ook dat kunnen we niet bewijzen.
De NAPO ziet je aan komen met a4 met een tijdelijk rooster.
En ook dit is bij het agentschap aangekaart Die zeggen dood leuk dit is toegestaan als ze je maar extra betalen, maar dat doen ze dus niet en word ook niet gecontroleerd.
Beste Armageddonquote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:38 schreef Armageddon het volgende:
Zoals ik dus al aan het begin van het topic zei.
TS is pwned by south african chick.
geen loonstrook. zo een briefje zegt niks wat er staat altijd prelimairy schedule op. Het is wel zo dat ze het een week van te voren moeten bekend maken. Maar omdat het prelimairy is kan je nog niks beginnen. En de uren die je dan echt gedraaid heb kan je niet bewijzen want het staat nergens ja op jouw bloknootje.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:41 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Leg dit eens voor bij een rechtswinkel of eventueel de advocaat die je hebt voor het verblijfsvergunning hebt ingehuurd.
Krijgt ze een loonstrook? Laat je vriendin bijhouden hoeveel uur ze werkt in een week. Gewoon met een bloknootje begin/eindtijden en werkzaamheden opschrijven. Leg dat naast het rooster. Als dit week na week niet klopt heb je in ieder geval 'iets' om mee te slaan. Ik weet niet hoeveel bewijskracht dit heeft, maar je zal er wel iets aan moeten doen voordat het kan verbeteren. Het is in ieder geval beter dan lijdzaam toezien.
Zet ook eens alle werkafspraken op een rijtje en kijk in hoeverre de ouders van het gezin zich daaraan houden. Ze hebben geen au-pair zodat zij elk weekend lekker de hort op kunnen gaan.
Maar je zal in eerste instantie wel ZELF actie moeten ondernemen.
Ik wil je feestje niet verstoren maar geloof mij nou maar dat er hier geen liefde in het spel is van haar kant. Ik spreek je over een jaar of twee nog wel een keer.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:41 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Beste Armageddon
voor iemand uit 1974 en een ict manager. Had ik toch wel een intelligentere opmerking verwacht en op zijn minst het topic doorgelezen.
Geloof mij nu maar, dat jij helemaal geen inzicht hebt in ons leven en je dat dus nooit kan weten.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:45 schreef Armageddon het volgende:
[..]
Ik wil je feestje niet verstoren maar geloof mij nou maar dat er hier geen liefde in het spel is van haar kant. Ik spreek je over een jaar of twee nog wel een keer.
*noteert*quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:46 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Geloof mij nu maar, dat jij helemaal geen inzicht hebt in ons leven en je dat dus nooit kan weten.
en is goed doen we.
Geen loonstrook? Nou dat is een mooi punt om te starten.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:44 schreef DetoiX het volgende:
[..]
geen loonstrook. zo een briefje zegt niks wat er staat altijd prelimairy schedule op. Het is wel zo dat ze het een week van te voren moeten bekend maken. Maar omdat het prelimairy is kan je nog niks beginnen. En de uren die je dan echt gedraaid heb kan je niet bewijzen want het staat nergens ja op jouw bloknootje.
au pairs betalen geen belasting dus krijgen geen loonstrookje.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:49 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Geen loonstrook? Nou dat is een mooi punt om te starten.
En wat betreft het bloknootje, nou en? Er zijn zoveel mensen die declareren aan de hand van de uren die op een papiertje gekladderd staan. Als er geen bewijs is, dan kan moet je dat zelf maar gaan verzamelen. Je moet wel ergens beginnen.
Ga nou niet denken dat een au-pair overeenkomst hetzelfde is als een traditionele arbeidsovereenkomst. Dat is het namelijk niet.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:49 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Geen loonstrook? Nou dat is een mooi punt om te starten.
En wat betreft het bloknootje, nou en? Er zijn zoveel mensen die declareren aan de hand van de uren die op een papiertje gekladderd staan. Als er geen bewijs is, dan kan moet je dat zelf maar gaan verzamelen. Je moet wel ergens beginnen.
bedankt voor je bijdrage.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:53 schreef Technoviking het volgende:
Je kent een meisje uit Zuid-Afrika een paar maanden en hebt haar zwanger gemaakt? Way to go, Sherlock!
Is de au-pair geen werknemer? Is er geen overeenkomst tussen de au-pair en het bureau om bepaalde werkzaamheden te verrichten tegen betaling?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:54 schreef Kumusta het volgende:
[..]
Ga nou niet denken dat een au-pair overeenkomst hetzelfde is als een traditionele arbeidsovereenkomst. Dat is het namelijk niet.
Au pairsquote:Op woensdag 8 oktober 2008 12:56 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Is de au-pair geen werknemer? Is er geen overeenkomst tussen de au-pair en het bureau om bepaalde werkzaamheden te verrichten tegen betaling?
Waar zit het verschil dan?
Ik maak daar niet uit op dat au pairs niet dezelfde bescherming genieten als gewone werknemers.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:05 schreef Kumusta het volgende:
[..]
Au pairs
De omstandigheden waaronder au pairs werken kunnen sterk verschillen. Waar in de ene situatie gesproken kan worden van een arbeidsovereenkomst, is dat in andere omstandigheden niet het geval. Bedacht moet worden dat deze arbeidsverhouding bijzonder is en duidelijk afwijkt van een reguliere dienstbetrekking. Dat kan reden zijn om de au-pair-relatie niet snel als een arbeidsovereenkomst te zien, doch eerder als een contract van eigen aard te betitelen. In beginsel is er wel een fictieve dienstbetrekking volgens de belastingdienst, waardoor gastouders loonheffing moeten inhouden. Onder bepaalde omstandigheden geldt er een vrijstelling van deze inhoudingsplicht.
bron: www.arbeidsrechter.nl
Op basis van de tekst mag je aannemen dat je aanname niet geheel vanzelfsprekend is en dat je per specifiek geval pas zekerheid hebt als je de contracten kent.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:07 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Ik maak daar niet uit op dat au pairs niet dezelfde bescherming genieten als gewone werknemers.
Volgens een andere au pair mogen ze je niet terug sturen althans zou de IND ondanks contract verbreking niet haar visa afnemen. Want die is niet op basis van au pair schap maar toestemming?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:11 schreef Kumusta het volgende:
[..]
Op basis van de tekst mag je aannemen dat je aanname niet geheel vanzelfsprekend is en dat je per specifiek geval pas zekerheid hebt als je de contracten kent.
Dus dan mag het. Alleen moet je er wel rekening mee houden dat het agentschap zal aansturen op ontslag.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 11:04 schreef DetoiX het volgende:
Alles wat wij willen doen is LEGAAL volgens de IND. Alleen verbied het agentschap het.
Hoi, na al het geflame en de vooroordelen ook nog iets waar je hopelijk wel iets aan hebt.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:15 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Volgens een andere au pair mogen ze je niet terug sturen althans zou de IND ondanks contract verbreking niet haar visa afnemen. Want die is niet op basis van au pair schap maar toestemming?
In haar contractovereenkomst ( die ik gezien heb ) staat dat ze niet zwanger mag worden.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 13:54 schreef mgerben het volgende:
[..]
Hoi, na al het geflame en de vooroordelen ook nog iets waar je hopelijk wel iets aan hebt.
Ten eerste. Het bureau en de gastouders gaan niet over de verblijfsvergunning. Deze is verstrekt door de IND en zij kunnen die niet intrekken.
Ze roepen wel wat, om het meisje onder druk te zetten. Maar zij kunnen haar eenvoudig weg niet deporteren.
Het is belangrijk dat je vriendin dit begrijpt. Als het vandaag of morgen plotseling uitkomt hoeft zij NIET op het vliegtuig te stappen, al brengen die mensen haar er persoonlijk naar toe. Instrueer haar dat ze dan politie aanspreekt, en dat ze haar verblijfsvergunning goed bewaakt.
Ten tweede. Niemand kan haar verbieden zwanger te worden. Het is een mensenrecht. Artikel 16 lid 1:
Zonder enige beperking op grond van ras, nationaliteit of godsdienst, hebben mannen en vrouwen van huwbare leeftijd het recht om te huwen en een gezin te stichten.
Dat verdrag is door Nederland ondertekend. Als inwoners van Nederland en als stichting of bedrijf binnen Nederland zijn de gastouders en het bureau hieraan gebonden.
Als zij hun actie willen doorzetten gaat dat tegen mensenrechten in.
Daarbij komen ze met naam en toenaam in de krant (ja toch?).
Bovendien zijn er meldpunten voor misstanden bij au-pairs. Het IND heeft zo'n meldpunt. Dit is juist omdat au-pairs erg zwak staan.
Zet dat allemaal in een brief en houd die klaar.
Ten derde. Arbeidsovereenkomsten mogen niet worden opgezegd wegens zwangerschap. Dat gaat in tegen de Nederlandse wet, én tegen het hiervoor genoemde recht.
Jullie staan veel sterker dan je zelf denkt. Je fout is dat je haar gastouders gelooft.
Als ze haar niet meer willen, kan en mag ze gewoon bij jou logeren.
Ze is geen 'eigendom' van deze mensen en ze kunnen haar gewoon niet deporteren.
Jammer, ze kunnen zoveel in een contract zetten. Is het een contract voor bepaalde tijd? Wanneer loopt het contract af?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:06 schreef DetoiX het volgende:
[..]
In haar contractovereenkomst ( die ik gezien heb ) staat dat ze niet zwanger mag worden.
Als het jaar over is. Je mag maar een jaar au pair zijn ( er zijn natuurlijk omwegen ja )quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:11 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Jammer, ze kunnen zoveel in een contract zetten. Is het een contract voor bepaalde tijd? Wanneer loopt het contract af?
Daar kunnen ze ook wel inzetten dat zij gedurende dat jaar niet op haar kop mag gaan staan maar dat betekent nog niet dat het wettelijk bindend is.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:06 schreef DetoiX het volgende:
[..]
In haar contractovereenkomst ( die ik gezien heb ) staat dat ze niet zwanger mag worden.
En als in haar contract staat dat ze doodgeschoten mag worden, mag dat dan ook?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:06 schreef DetoiX het volgende:
[..]
In haar contractovereenkomst ( die ik gezien heb ) staat dat ze niet zwanger mag worden.
Kan de zwangerschap invloed hebben op de uitoefening van haar werkzaamheden? Dat was meer waar ik naartoe wilde.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:12 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Als het jaar over is. Je mag maar een jaar au pair zijn ( er zijn natuurlijk omwegen ja )
En volgens jouw is het volgende de wet ( en dus ook de IND ) dus zo dat ze haar visa niet verliest ook al pleegt ze contractbreuk met het agentschap?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:31 schreef mgerben het volgende:
[..]
En als in haar contract staat dat ze doodgeschoten mag worden, mag dat dan ook?
Of als ik met jou een contract sluit waar in staat dat jij iemand zal vermoorden, en jij doet dat niet; kan ik jou dan aanklagen wegens contractbreuk?
Antwoord: Nee. Die regels uit het contract zijn niet geldig omdat ze regelrecht in strijd zijn met de wet.
Een contract staat onder de wet. Niet erboven. Je kunt geen contract sluiten om de wet te breken.
Daarom moeten jullie je ook richten op de rechten die ze heeft. Niet op de regels uit een contract die niet gelden.
Lijkt me wel ja. Maar dat ligt ook aan haar zelf en geloof me ze doet rustig aan want zelfs in begin veranderd er al veel bij haar.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:34 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Kan de zwangerschap invloed hebben op de uitoefening van haar werkzaamheden? Dat was meer waar ik naartoe wilde.
Moet je het alleen pas vertellen als het rond is...quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:48 schreef Big_Fat_Wombat het volgende:
Je kunt toch wel verblijfsvergunning wijzigen, dan ontslaat dat agentschap haar en kan ze in NL blijven met haar gewijzigde verblijfsverguning. Moet jij haar alleen onderhouden.
Ik zie het probleem niet.
Wat lul jij een onzin zeg.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:31 schreef mgerben het volgende:
[..]
En als in haar contract staat dat ze doodgeschoten mag worden, mag dat dan ook?
Of als ik met jou een contract sluit waar in staat dat jij iemand zal vermoorden, en jij doet dat niet; kan ik jou dan aanklagen wegens contractbreuk?
Antwoord: Nee. Die regels uit het contract zijn niet geldig omdat ze regelrecht in strijd zijn met de wet.
Een contract staat onder de wet. Niet erboven. Je kunt geen contract sluiten om de wet te breken.
Daarom moeten jullie je ook richten op de rechten die ze heeft. Niet op de regels uit een contract die niet gelden.
Anders spreid je even je domheid tentoon.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:51 schreef Klaas.Kopkaas het volgende:
[..]
Wat lul jij een onzin zeg.
In een contract maken twee partijen afspraken. Beide partijen (au pair en bureau) zijn in dit geval met deze afspraken akkoord gegaan. Als ze vervolgens toch tegen de afspraken in zwanger is geworden is dat genoeg reden om de boel te ontbinden. Dat heeft niets met boven of onder de wet te maken.
Op jouw manier zou elk contract dus waardeloos zijn ?![]()
Ja precies, dus je pleegt contractbreuk met het agentschap, daarom ontslag, maar ze heeft al een nieuwe verblijfsvergunning. Dus kan ze niet teruggestuurd worden omdat met ontbinding van het contract, haar verblijfsvergunning zal komen te vervallen die ze niet meer heeft.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:50 schreef Toeps het volgende:
[..]
Moet je het alleen pas vertellen als het rond is...
Leuk zo'n reactie zonder motivatie.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:52 schreef Toeps het volgende:
[..]
Anders spreid je even je domheid tentoon.
Die promotie heb ik niet nodig om haar en de kleine te onderhouden.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:51 schreef Klaas.Kopkaas het volgende:
[..]
Wat lul jij een onzin zeg.
In een contract maken twee partijen afspraken. Beide partijen (au pair en bureau) zijn in dit geval met deze afspraken akkoord gegaan. Als de au pair vervolgens toch tegen de afspraken in zwanger is geworden is dat genoeg reden om de boel te ontbinden. Dat heeft niets met boven of onder de wet te maken.
Op jouw manier zou elk contract dus waardeloos zijn ?![]()
Overigens lijkt de TS me ongelooflijk naïef. Gelukkig krijgt hij binnenkort promotie zodat hij en niet wij voor het kind moeten gaan betalenMaar dat terzijde.
verblijfsvergunning betekend ook op mijn adres in geschreven staan.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:48 schreef Big_Fat_Wombat het volgende:
Je kunt toch wel verblijfsvergunning wijzigen, dan ontslaat dat agentschap haar en kan ze in NL blijven met haar gewijzigde verblijfsverguning. Moet jij haar alleen onderhouden.
Ik zie het probleem niet.
Nee jouw reactie was lekker gemotiveerd. Jij kraamt gewoon klinkklare onzin uit. Een contract staat niet boven de wet. En zijn verschillende situaties waarin een contract geen stand houdt. Je weet vast wel van voetballerscontracten die ontbonden worden omdat ze in strijd zijn met de mensenrechten (vrij personenverkeer ed), of algemene voorwaarden waarin staat dat je zero garantie hebt, die zijn ook niet houdbaar.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:57 schreef Klaas.Kopkaas het volgende:
[..]
Leuk zo'n reactie zonder motivatie.
Ze kan zich toch bij jou inschrijven?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:04 schreef DetoiX het volgende:
[..]
verblijfsvergunning betekend ook op mijn adres in geschreven staan.
De vraag is gaat de IND dit controleren na de aanvraag bij agentschap en valt dit niet onder fraude.
Weten die gastouders het dan al? Want ze moet toch zo hard werken, als ze 'rustig aan' doet hebben ze dat vast snel in de gaten.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 14:44 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Lijkt me wel ja. Maar dat ligt ook aan haar zelf en geloof me ze doet rustig aan want zelfs in begin veranderd er al veel bij haar.
Mijn vriendin is 2 weken geleden van de trap gevallen ( 15 treden ) en kind heeft dat overleeft gelukkig ( maar of er schade is opgelopen kunnen we dus niet laten controleren, omdat de verzekering ook alle rekeningen naar de hostouders stuurt en tja dan. Volgende week ga ik met haar naar mijn dokter kijken of die ons kan helpen. Al moet ik zelf particulier betalen wij willen weten hoe het met kind is en eerste echo zou ook mooi zijn.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:08 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Weten die gastouders het dan al? Want ze moet toch zo hard werken, als ze 'rustig aan' doet hebben ze dat vast snel in de gaten.
Je kunt pas aanvragen voor een partnerschap met een GBA van uit je eigen gemeente waar we beide op staan.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:08 schreef Toeps het volgende:
[..]
Ze kan zich toch bij jou inschrijven?
Voor zover ik weet krijgt het uitschrijf-adres toch geen bericht, dus daar krijgt het gastgezin geen weet van.
Oh wacht, shit, ja, dan heb je het probleem dat de nieuwe vergunning nog niet rond is, maar het oude dan niet meer goed is omdat je niet meer aan de voorwaarden voldoet... Dus eigenlijk moet de inschrijving met dezelfde dag overgaan als de toekenning van de vergunning.
Uhm, je vriendin sodemietert van de trap, je weet niet of jullie kind schade heeft opgelopen, maar je wacht voor het gemak maar een week?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:14 schreef DetoiX het volgende:
[..]
Mijn vriendin is 2 weken geleden van de trap gevallen ( 15 treden ) en kind heeft dat overleeft gelukkig ( maar of er schade is opgelopen kunnen we dus niet laten controleren, omdat de verzekering ook alle rekeningen naar de hostouders stuurt en tja dan. Volgende week ga ik met haar naar mijn dokter kijken of die ons kan helpen. Al moet ik zelf particulier betalen wij willen weten hoe het met kind is en eerste echo zou ook mooi zijn.
en heeft haar arm gebroken dus ze doet nu zoiezo wat rustiger aan das dus een geluk.
Gastouders weten het niet tuurlijk niet want die zullen haar terug laten sturen.
Mijn vriendin doet voor de rest nog steeds het zelfde, maar alleen krijgt ze nu veel stress.
Ja.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:33 schreef nummer_zoveel het volgende:
Ja, het wordt steeds vager allemaal.
ze woont 1 uur hier vandaan.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:32 schreef Snapcount2 het volgende:
[..]
Uhm, je vriendin sodemietert van de trap, je weet niet of jullie kind schade heeft opgelopen, maar je wacht voor het gemak maar een week?
Weleens gehoord van de dokterspost die ze in elk ziekenhuis hebben? Of een eerste hulppost? Heb je ook al de reacties gelezen dat de gastouders haar niet terug kunnen sturen? Dat moet toch met één telefoontje te bevestigen zijn zodat je als de SODEMIETER naar het ziekenhuis kan gaan?
Het is ook een vaag verhaal ik kan het niet helpen. Hoe denk je dat wij ons voelen?quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:33 schreef nummer_zoveel het volgende:
Ja, het wordt steeds vager allemaal.
Ja, nu wordt ie helemaal mooi: ze heeft dus ook nog een hersenschudding.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:38 schreef DetoiX het volgende:
[..]
ze woont 1 uur hier vandaan.
Ze moet nog steeds werken van hun ( ja ondanks dat ze van de trap gevallen was)
vorige week vrijdag controle gehad in ziekenhuis en die dokter zei maar meisje je hebt hersenschudding.
Ze had haar hostmoeder gebeld die zij van die dokter liegt en ja daar zit je dan.
Ik moet nog eerlijk zeggen haar hostparents zijn nu redelijk tegenover andere.
Voor het gemak is het niet. Ik wil naar de dokter gaan maar ik KAN niet begrijp dat dan.
Ik voel me zo hulpeloos en ik wil haar niet in stress brengen dus zeg ik maar er is niks de dokter zal het volgende week bevestigingen.
Wat ben je toch een ongelooflijk watje, ik kan me niet voorstellen dat er mensen bestaan met zo weinig ruggegraat. Dat je het in deze situatie niet op kan brengen om naar het huis van die hostouders te rijden en haar mee te nemen naar het ziekenhuis. Daarna aangifte doen en de tuchtcommissie erbij trekken.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:38 schreef DetoiX het volgende:
[..]
ze woont 1 uur hier vandaan.
Ze moet nog steeds werken van hun ( ja ondanks dat ze van de trap gevallen was)
vorige week vrijdag controle gehad in ziekenhuis en die dokter zei maar meisje je hebt hersenschudding.
Ze had haar hostmoeder gebeld die zij van die dokter liegt en ja daar zit je dan.
Ik moet nog eerlijk zeggen haar hostparents zijn nu redelijk tegenover andere.
Tuurlijk kan het wel. Jullie zijn alleen niet bereid om de stappen te zetten en de consequenties te dragen die horen bij het krijgen van een kind. Zo blij zijn dat jullie samen een kind hebben, maar ondertussen het kind wel laten stikken.quote:Voor het gemak is het niet. Ik wil naar de dokter gaan maar ik KAN niet begrijp dat dan.
Ik voel me zo hulpeloos en ik wil haar niet in stress brengen dus zeg ik maar er is niks de dokter zal het volgende week bevestigingen.
Ja volgens de eerste dokters niet (inclusief haar hostparents ) maar de tweede dokter ook, maar ik denk nu dat het door zwangerschap is dat ze misselijk is ect.quote:Op woensdag 8 oktober 2008 15:42 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Ja, nu wordt ie helemaal mooi: ze heeft dus ook nog een hersenschudding.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |