landen als Frankrijk of Engeland (of Italie) zijn een stuk beter in staat om ver van huis te opereren dan Rusland dus als je Israel niet meerekent om die reden dan kun je nooit de Russen op 2 hebben want als je er niet heen kan rijden dan moeten ze er echt niet aan beginnen atmquote:Op maandag 20 juli 2009 14:43 schreef TheGaffer het volgende:
Mijn wilde gok
1. VS (Logisch)
2. Rusland (Materiaal mag dan verouderd zijn, slecht is het niet en modernisatie is onderweg)
3. China (Beschikt toch wel momenteel over een vrij sterke en goed getrainde leger, + wat verouderde materiaal)
4. India (Ongeveer hetzelfde als China.. alleen met wat minder)
5. Frankrijk (Grootste West Europese leger en ongetwijfeld ook het beste bewapent)
6. Pakistan (Groot leger en vaak ook instaat om wat voor elkaar te krijgen, Zie het Swat vallei offensief)
7. Engeland (Ooit nummer 1, nu nog een schim van wat het ooit geweest is, kan wel als 1 van de enige nog een Power Projectie doen)
8. Japan (Voor een leger die niks mag zijn ze verdomd groot, Ook is er ondertussen een grote kans dat ze de downgrade versie van de F-22 mogen kopen)
9. Duitsland (Hetzelfde als Japan, alleen dan een beetje anders
10. Turkije (Groot, met semi modern materiaal en met de komst van de F-35 nog sterker)
Waarom heb ik Israel er niet bij gedaan, Zij hebben misschien offensieve slagkracht maar het moet wel naast hun deur zijn en meestal voor hele korte tijd, De bovenstaande landen zouden het wel kunnen. (Is mijn mening dan he.)
Die legers gaan niet naar sommige landen omdat de politiek dat voor die legers besluit. Het is niet zo dat legers zelf een oorlogje kunnen beginnen, dat doet de politieke leiding. Als je iemand 'geen lef' moet toekennen dan zijn het de politici. De VS vertrokken uit Somalië omdat het een politieke nederlaag was. De inval daar was voorgesteld door Bush Sr als een hulpmissie aan een hongerende bevolking. Clinton zat met de gevolgen: zijn troepen werden door de warlords aangevallen en de lijken vernederd. Doordat dat vernederingen prime-time op de TV kwam sloeg de publieke opinie om. De humanitaire missie leverde doden op, en daarvoor waren de VS niet naar Somalië getrokken.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:18 schreef herenliefe het volgende:
Je bent het sterkst wannneer je ook zonder wapens een oorlog kan winnen. En de landen die opgenoemd worden hebben ze blijbaar hard nodig. Ja Amerika is alleen sterk omdat ze een legion aan goede wapens bezitten, maar in Somalie worden ze vermoord en over de grond gesleept. Waarom denk je dat sommigen van die zogenaamde ''legers'' niet naar sommigen landen gaan. Makkelijk, geel lef. Je bent pas sterk als je ook een wat spierballen en een goed stel hersens bezit dan wat wapens
100% met je eens! Het is ook vooral de VS, die zich met zaken schijnt te bemoeien die hun niets aangaat. En dan zeiken dat er doden bij hun leger vallen. Sommigen landen moeten hun zaakjes zelf oplossen, heel lullig gezegd. Maarjah als je een rijk olielandje zoals Irak bent trek je al gauw de aandacht. Mischien is Nigeria next? Of mischien niet omdat ze bang zijn voor weer een vernedering.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 13:40 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Die legers gaan niet naar sommige landen omdat de politiek dat voor die legers besluit. Het is niet zo dat legers zelf een oorlogje kunnen beginnen, dat doet de politieke leiding. Als je iemand 'geen lef' moet toekennen dan zijn het de politici. De VS vertrokken uit Somalië omdat het een politieke nederlaag was. De inval daar was voorgesteld door Bush Sr als een hulpmissie aan een hongerende bevolking. Clinton zat met de gevolgen: zijn troepen werden door de warlords aangevallen en de lijken vernederd. Doordat dat vernederingen prime-time op de TV kwam sloeg de publieke opinie om. De humanitaire missie leverde doden op, en daarvoor waren de VS niet naar Somalië getrokken.
Hadden de VS een keus in Somalië? Nee, want de warlords waren (en zijn) niet van plan om hun macht in te leveren, dus er moest wel gevochten worden. Vechten levert doden op. Helaas voor duizenden anonieme dode Somaliers vindt het westen doden prima, zolang ze maar niet vallen door het eigen leger. Het westen heeft liever duizenden anonieme burgerdoden die slecht geregistreerd worden tijdens een burgeroorlog in een ontoegankelijk land, dan honderd die aantoonbaar door westerse troepen vallen.
Wat dat betreft zijn we gewoon een hypocriet stelletje bij elkaar.
Lijkt me Turkije, aangezien dat een NATO lid is.quote:Op zondag 26 juli 2009 19:35 schreef AryaMehr het volgende:
Amerika staat stipt op één.
Ben overigens benieuwd wie er als winnaar uit de strijd zal komen wanneer Turkije en Iran tegenover elkaar staan.
Zelfs 1 op 1 denk ik dat Turkije daar als winnaar uit moet kunnen komen.quote:Op zondag 26 juli 2009 19:38 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Lijkt me Turkije, aangezien dat een NATO lid is.
Ja, ik lees al een hele tijd dat Iran hard aan de weg timmert, maar is het niet allemaal net te weinig? Ze kopen bijvoorbeeld bij de Russen dan die Tor-M1 systemen, maar dan zijn het er maar 12 (dacht ik). En ze hebben F-14's, maar daarvan vliegen er volgens mij ook niet heel veel meer van. Het is niet zo dat ik Iran echt onderschat, ik schat Turkije eigenlijk heel hoog in.quote:Op maandag 27 juli 2009 11:08 schreef RonaldV het volgende:
En tenslotte zijn ze een goede klant in Rusland en China, zowel op gebied van materieel als op het gebied van technologie wordt er heel wat ingekocht in Moskou en Bejing.
Turkije heeft inderdaad een sterk leger, maar had Irak dat ook niet in 1980? Toch wist Iran stand te houden tegen een Irak die door de halve wereld gesteund werd.quote:Op maandag 27 juli 2009 11:57 schreef Northside het volgende:
[..]
Ja, ik lees al een hele tijd dat Iran hard aan de weg timmert, maar is het niet allemaal net te weinig? Ze kopen bijvoorbeeld bij de Russen dan die Tor-M1 systemen, maar dan zijn het er maar 12 (dacht ik). En ze hebben F-14's, maar daarvan vliegen er volgens mij ook niet heel veel meer van. Het is niet zo dat ik Iran echt onderschat, ik schat Turkije eigenlijk heel hoog in.
quote:In 1993 zouden volgens onbevestigde bronnen nog 20 van de 79 Iraanse F-14’s luchtwaardig zijn; de andere airframes zouden hiervoor de reservedelen aanleveren. Het luchtvaartblad Flight International van sept. 1999 gaf echter aan dat Iran er, middels Russische hulp en technologie, in was geslaagd een groot aantal F-14’s luchtwaardig te houden. De toestellen waren voorzien van een nieuwe (Russische) radar, motoren en een ‘glass cockpit’. Hiermee behield Iran tot op heden (2008) een aanzienlijke F-14 macht.
Volgens berichten op IIAF.net, de verzamelplaats van piloten van de Imperial Iranian Air Force (uit de tijd van de Shah), heeft Iran het voor elkaar gekregen om inmiddels weer zo'n 60 van de 79 toestellen in gebruik te nemen. Volgens Wikipedia zouden er zo'n 44 nog luchtwaardig zijn. Drie zijn verloren tijdens gevechtsmissies, de status van de overige toestellen is onbekend (gecrashed/gecannibaliseerd/opgeslagen?).quote:Op maandag 27 juli 2009 13:06 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Turkije heeft inderdaad een sterk leger, maar had Irak dat ook niet in 1980? Toch wist Iran stand te houden tegen een Irak die door de halve wereld gesteund werd.
[..]
Ik zet mijn geld op Turkije. Beter materiaal, "westers" georganiseerd, veel goed getrainde dienstplichtigen van over de hele wereld om op te roepen, vechtersmentaliteit. En wat jij zegt over de PKR is waar, maar werkt andersom natuurlijk ook voor de oppositie in Iran die zo'n strijd zien als een uitgelezen kans om van regime te wisselen.quote:Op maandag 27 juli 2009 17:37 schreef RonaldV het volgende:
Dit zijn twee landen die tegen elkaar zijn opgewassen, zelfs al loopt Iran zo'n 15-20 jaar achter qua technologie. Ik zou geen weddenschap durven afsluiten op de uitkomst in ieder geval.
Dat veel mensen in Iran niets moeten weten van de regime daar klopt, maar ik kan je verzekeren mocht Turkije Iran aanvallen geen enkele Iranier zich aan de kant van de Turken zal voegen. Zelf de Azeri's in Iran zullen dat nooit doen.quote:Op maandag 27 juli 2009 21:05 schreef Northside het volgende:
[..]
Ik zet mijn geld op Turkije. Beter materiaal, "westers" georganiseerd, veel goed getrainde dienstplichtigen van over de hele wereld om op te roepen, vechtersmentaliteit. En wat jij zegt over de PKR is waar, maar werkt andersom natuurlijk ook voor de oppositie in Iran die zo'n strijd zien als een uitgelezen kans om van regime te wisselen.
Nog iemand die op winst voor Iran wil intzetten?
Ook niet als Turkije het brengt als een inval om Iran te bevrijden van het juk van Ahmadinejad? Amerika en/of Israel roepen dat ze bewijs hebben dat Iran kernwapens heeft, Ahmadinejad ontkent het niet maar dreigt nog eens om Israel van de kaart te blazen. Turkije valt Iran binnen om de president van de troon te stoten en een nieuw regime te installeren... zou de oppositie dan niet in actie komen?quote:Op maandag 27 juli 2009 22:18 schreef AryaMehr het volgende:
Dat veel mensen in Iran niets moeten weten van de regime daar klopt, maar ik kan je verzekeren mocht Turkije Iran aanvallen geen enkele Iranier zich aan de kant van de Turken zal voegen. Zelf de Azeri's in Iran zullen dat nooit doen.
Nee, de oppositie zou dan zelfs niet in actie komen, maar juist de kant van de regering kiezen.quote:Op maandag 27 juli 2009 22:33 schreef Northside het volgende:
[..]
Ook niet als Turkije het brengt als een inval om Iran te bevrijden van het juk van Ahmadinejad? Amerika en/of Israel roepen dat ze bewijs hebben dat Iran kernwapens heeft, Ahmadinejad ontkent het niet maar dreigt nog eens om Israel van de kaart te blazen. Turkije valt Iran binnen om de president van de troon te stoten en een nieuw regime te installeren... zou de oppositie dan niet in actie komen?
Ok, dat Turkije alleen zou handelen is onwaarschijnlijk, maar de laatste paar postings gaan we er vanuit dat het 1 vs 1 zou zijn...
Die oppositie bestaat uit de rijkere studenten, dat is echt een minderheid.quote:Op maandag 27 juli 2009 22:33 schreef Northside het volgende:
[..]
Ook niet als Turkije het brengt als een inval om Iran te bevrijden van het juk van Ahmadinejad? Amerika en/of Israel roepen dat ze bewijs hebben dat Iran kernwapens heeft, Ahmadinejad ontkent het niet maar dreigt nog eens om Israel van de kaart te blazen. Turkije valt Iran binnen om de president van de troon te stoten en een nieuw regime te installeren... zou de oppositie dan niet in actie komen?
Ok, dat Turkije alleen zou handelen is onwaarschijnlijk, maar de laatste paar postings gaan we er vanuit dat het 1 vs 1 zou zijn...
Nonsens.quote:Op maandag 27 juli 2009 22:55 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Die oppositie bestaat uit de rijkere studenten, dat is echt een minderheid.
waarom denk je dat?quote:Op maandag 27 juli 2009 22:54 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Nee, de oppositie zou dan zelfs niet in actie komen, maar juist de kant van de regering kiezen.
quote:Op maandag 27 juli 2009 13:06 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Turkije heeft inderdaad een sterk leger, maar had Irak dat ook niet in 1980? Toch wist Iran stand te houden tegen een Irak die door de halve wereld gesteund werd.
[..]
hoohooooquote:Op maandag 27 juli 2009 22:18 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Dat veel mensen in Iran niets moeten weten van de regime daar klopt, maar ik kan je verzekeren mocht Turkije Iran aanvallen geen enkele Iranier zich aan de kant van de Turken zal voegen. Zelf de Azeri's in Iran zullen dat nooit doen.
quote:Op dinsdag 28 juli 2009 23:45 schreef TSK99 het volgende:
Check anders even deze van een Iraanse Azeri in dit topic:quote:A recent study of the genetic landscape of Iran was completed by a team of Cambridge geneticists led by Dr. Maziar Ashrafian Bonab (an Iranian Azarbaijani).[72] Bonab remarked that his group had done extensive DNA testing on different language groups, including Indo-European and non Indo-European speakers, in Iran.[73] The study found that the Azerbaijanis of Iran do not have a similar FSt and other genetic markers found in Anatolian and European Turks. However, the genetic Fst and other genetic traits like MRca and mtDNA of Iranian Azeris were identical to Persians in Iran.
quote:Ik weet niet waar jij je informatie vandaan haalt maar er klopt totaal NIETS van! Ik ben zelf een azeri Iraniër. Ik erger me MATELOOS aan die 'lieve turken' die voor ons 'opkomen' en zichzelf aan ons verbinden en van alles en nog wat over/voor ons zeggen. Wij zijn geen turken! Ten eerste zijn wij Iraniërs en daarnaast zijn wij Azeri Iraans. In de Azarbaijan provincie in Iran wordt grotendeels azeri gesproken (zoals het fries in friesland gesproken wordt). Er wordt niet turks gesproken en het zijn geen turken. Dat is hetzelfde als zeggen dat nederlanders eigenlijk duitsers zijn.
Iran is dus nooit van jullie geweest en die andere gebieden zijn voor mij ook een raadsel hoe je daarbij komt. India? heel midden-oosten? enz.
Volgens jouw logica wonen er nu ook 20 miljoen Iraniërs in oost-turkije want de koerden spreken een Iraanse taal. right?
En.. Azerbeidjan is inderdaad deel van Iran geweest en is van Iran gescheiden door de Russen. Dat deel is nu gescheiden en hoeft niet bij Iran terug te komen, maar om dan te zeggen dat Iraans Azarbaijan bij azerbeidjan hoorde is natuurlijk grote onzin.
Om het even te verduidelijken voor mensen die het nog niet snappen een vergelijking met andere landen:
Duitsland - Duitssprekende zwitsers
Azerbaijan - Azerisprekende Iraniërs
Die zwitsers zijn niet duits omdat ze duits spreken, ze zijn zwitsers. Net zoals de franssprekende zwitsers niet frans zijn en de italiaanssprekenden niet italiaans zijn. Hetzelfde geldt voor Iran. De azerisprekende Iraniërs zijn gewoon Iraans. Iraanse azeri's komen dus uit Iran en niet azerbeidjan. Waarom de turken zich er elke keer mee bemoeien is voor mij een raadsel, want ze hebben er niks mee te maken.
Wees blij met wat je zelf bent en ga niet stoer doen met de geschiedenis van anderen.
Zendebad Iran va Iraniha
Mocht er oorlog komen dan steunen de Iraniers niet de regering, maar hun land.quote:Op dinsdag 28 juli 2009 16:38 schreef Shizzah het volgende:
[..]
waarom denk je dat?
zou het volk een regering steunen die fraude op de verkiezingen pleegt en demonstraties in Tehran met geweld neerslaat?
Even offtopic hoor:quote:Op woensdag 29 juli 2009 00:46 schreef AryaMehr het volgende:
Een niet zolang geleden DNA-test heeft aangetoond dat de Azeri's in Iran qua genetica dichter bij de Iraniers zitten dan bij de Turken, dus kom niet met die onzin nationalisme aanzetten. De Azeri's in het noorden van Iran zijn oorspronkelijk Iraniers die qua taal geturkificeerd zijn. En wat een grap? Turken de grondleggers van het huidige Iran? Toen de Iraniers een beschaving hadden kende niemand de Turken.
[..]
Nee, het gaat erom dat er Turken zijn die beweren dat bepaalde volkeren tot de Turkse horen. Ik laat slechts zien dat het nonsens is.quote:Op woensdag 29 juli 2009 01:32 schreef Andyy het volgende:
[..]
Even offtopic hoor:
doet dat er wat toe?
is dat niet zoiets proberen te bewijzen wat echte ariërs zijn ed?
quote:Op woensdag 29 juli 2009 00:55 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Mocht er oorlog komen dan steunen de Iraniers niet de regering, maar hun land.
Veel verschillende wapens is lang niet altijd handig, maar soms heb je wel een voordeel ermee. De Kamov 50/52 is niet de beste Heli anders hadden ze niet verloren in hun competitie met de Mi-28. Hun vliegtuigen zijn uiteraard van uitstekend niveau met de SU-27, SU-35, Mig-29, Mig-31, SU-24 enz.. maar veel van die vliegtuigen zijn al door hun leven heen en moeten nodig gemoderniseerd worden.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 14:39 schreef Pwntje het volgende:
even de feiten over de VS en Rusland
Rusland
het heeft het meeste verschillende militaire wapens
ze hebben de grootste en beste bomenwerpers (Tupalov)
hun k-50 gevecht heli is een van de beste in de wereld
hij is snel goed bewapens en kost niet veel.
ze hebben de grootste atoom bom(tsar)
hun lucht macht
ze vliegen in migs maar zoals hun nieuwe jet volgens mij de su 30 maar weet niet zeker. blijkt beter te zijn dan de jets die wij gebruiken
ik las ook net dat ze rijden in t 72 haha lol rusland heeft de sterkste tank van de wereld in ontwikkeling (TheBlackEagle) en de t80 en t90 natuurlijk
ze bezitten de grootste atoom onderzeeers (naam weet niet meer)
hun speciale eenheden ganaamd de spetsnaz is even sterk als de USMC
de oorlog met georgie
heeft ze laten zien dat de wapens verouderd zijn maar dat kan de overheid pept de boel wel weer op.
de Groote beer is in staat europa plat te stampen de beer heeft en krijgt daar zeker weten moeite mee maar dat zal ze echt wel lukken.
VS
het land heeft de grootste lucht macht van de wereld als het gaat om de jets gevechtsvliegtuigen.
maar zij vliegen dus ook nog in f-15s (beetje oud niet?) dus over veroduering kan neit overgepraat worden
hun main batlle tank en ook hun eenigste tank nu in gebruik
DE M1A2 Abrams
deze tank is nu nog wel de beste inde wereld
maar erg onbetrouw baar hij zuipt aan benzine. stel je voor ruig tereing met echt gaten deuken niet meer normaal daar zal ik niet gaan rijden met meneer zwaargewicht de m1 barst in tween om het zo maar even te zeggen.
als de landen VS en RU in oorlog zouden gaan is dit mijn meining:
ik vrees als de russen aan land bij de VS gaan dat ze verliezen waarom?:
amerika is in het voordeel het legert heeft een grooter moreel gekregen omdat de vhijand in hun tuin is.
de geheimen er is zelfs gedacht dat amerika echte lasers in toorens had kan ok nog wel is waar zijn.
Rsland is goed bewapend en nummer 2 van de technologie kan niemand onder uit. (de russen hebben zelfs een nieuwe radar uitgevonden jjaha de RUSSEN de radar is in staat stealth wapens te pakken en is nog in de test ronde
VS deelt een plek met RU in de top
nu las ik ook over het turkse leger daar heb ik niet veel over aleen een mening
het turkse leger is het waard om mee tevechten het is best wel een leukleger
maar ze hebben volgens mij best wel techno problemen en hun trainin is niet veel
turkye is een goed ondersteunend NAVO land maar tegen rusland en amerika is het niks waar
dit waren feiten en meningen wie me niet gelooft tjeck internet maar
bedankt voor de aandacht en heb je vraagen of opmerkingen je mailt maar (wel doen want ik tjeck dit niet zo snel weer)
De Amerikanen waren helemaal niet bang om een oorlogje hier en daar te vechten voor een volk die ze niet eens op een kaart weten te lokaliseren. Zelfs voor Taiwan zouden ze een Atoom oorlog riskeren met China. Juist de andere NAVO landen zijn eerder bang getuige hun niet zo gulle donatie aan de ISAF.quote:Op zondag 9 augustus 2009 10:24 schreef Pwntje het volgende:
nederland huppelt maar wat achter de VS aan.
en ik durf te wedden dat als de NAVO wordt aangevallen door wie dan ook, Dat de amerikanen thuis lekekr hamburgers vreten.
en pas mee doen als hun oo zo liefe volk wordt aangevallen het zijn egos
en asl nederland iets doet wat hun niet aanstaat dan rollen hier tanks niet van frankrijk engeland of duitsland maar van de VS en niet voor de show
net zoals de koude oorlog de VS was eerder bang dan de NAVO hoor
waarom? ze moeten dan mee vechten en ze hadden al verlooren van vietnam (schande)
quote:Op maandag 10 augustus 2009 06:22 schreef TheGaffer het volgende:
Ook leuk om te weten is dat Vietnam onlangs 6 "Improved" Kilo Class Duikboten van Rusland heeft besteld wat ze in 1 klap 1 van de grotere regionale zeemachten maken. Dit vooral omdat China momenteel veel Vietnamees gebied claimt. En 6 van die Duikboten maken een wereld van verschil.
En ook krijgen ze momenteel hun SU-30's binnen wat samen met de al bestaande vloot van SU-27's, Mig-21's en SU-22's zorgt voor een luchtmacht 300+ Gevechtsvliegtuigen. Zou China opnieuw een poging wagen na de debacle van 1979 dan geloof ik dat ze net als toen weer collectief het land uit zouden geschopt.
je vergeet carpetland!!quote:Op zaterdag 23 augustus 2008 17:07 schreef princemm het volgende:
11 disneyland
12 neverland
13mysteryland
geschiedenis? wake-up;)quote:Op zondag 9 augustus 2009 10:30 schreef Pwntje het volgende:
ooh en crazowny wat jij zegt is niet waar.
30 million kunnen ze neit betalen en gooit ze aleen maar de schulden in en beste marine? nou nee
dan zou ik maar is engeland er bij halen die staan in de geschiedenis met de vlooten.
quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 23:51 schreef player-boy het volgende:
op 1 nederland
geef ons genoeg tijd en de goede omgeving en de nederland overwint overal
bere sterk en goed georganiseerd:D
quote:Op maandag 10 augustus 2009 19:01 schreef CrazyOwie het volgende:
[..]
geschiedenis? wake-up;)
Mijn bronnen zeggen:
Available for
military service 39,645,893 (2008 est.)
Fit for
military service 34,218,805 (2008 est.)
dit is totale(land-lucht-water machten)
de bestedingen van turkije in leger?
Budget $30.936 billion (2009 est.)[2] (Ranked 10th)
dit wijkt erg af van die 10 miljard die ik ergens anders las;)
over navy gesproken?
Today, the Turkish Navy ranks 8th in the world in terms of staff, with 51,000 active personnel;[1] and 3rd largest in Europe in terms of the displacement of the total fleet, with 258,948 tons
Vandaag, de turkse marine dat 8 th ranked in de world met staff, 51.000 active personnel
en 3e met de grootste in europa, met totale vloot, 258,948 ton
en nu ik toch ben begonnen?
over luchtmacht, MET GESCHIEDENIS!
The Turkish Air Force (Turkish: Türk Hava Kuvvetleri) is a branch of the Turkish Armed Forces. It is one of the oldest air forces in the world and operates one of the largest combat aircraft fleets of NATO
De Turkse luchtmacht, is 1 van de turks militaire eenheid, het is 1 of de OUDSTE luchtmachten in de wreld, en heerst met 1 van de grootste luchtmacht vloten van de NATO(NAVO)
Size
900+ aircraft
65,000 personnel
Nu wil de je de bron weten,
sure.. ik ben geen verhaaltjes verteller:
Bron geheel:
http://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_Armed_Forces
Bron marine:
http://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_Navy
Bron luchmacht:
http://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_Air_Force
en geen verhaaltjes vertellen over dingen wat je nier kan ondersteunen;)
Gratzz
CrazyOwie
En waarom trokken ze terug? Omdat de oorlog politiek gezien verloren was ja. Zeker gezien de verhoudingen heeft Noord-Vietnam gewoon gewonnen.quote:Op maandag 10 augustus 2009 17:17 schreef TheGaffer het volgende:
In Vietnam was het nooit de bedoeling om Noord-Vietnam intenemen, maar om Zuid-Vietnam te beschermen wat ze ook zijn gelukt. Pas toen ze terugtrokken is Zuid Vietnam overgenomen door Noord. Ook hebben ze de Vietnamezen en met name de NVA erg onderschat (In feite waren NVA troepen uitstekend getraind en bewapent) maar verloren hebben ze nooit.
quote:Op maandag 10 augustus 2009 17:17 schreef TheGaffer het volgende:
Simpele feit is dat de VS sinds 1812 niet "gepwnt" is door een buitelandse macht. In zo'n beetje ieder conflict hebben zij hun doelstellingen bereikt en meestal aanzienlijk minder doden hebben moeten betreuren dan hun vijand op uitzonderingen na (WO1 en WO2).
In Vietnam was het nooit de bedoeling om Noord-Vietnam intenemen, maar om Zuid-Vietnam te beschermen wat ze ook zijn gelukt. Pas toen ze terugtrokken is Zuid Vietnam overgenomen door Noord. Ook hebben ze de Vietnamezen en met name de NVA erg onderschat (In feite waren NVA troepen uitstekend getraind en bewapent) maar verloren hebben ze nooit.
Nu nog kan en zal niemand ooit in een conventionele oorlog van de VS winnen. Misschien was de Sovjet Unie op haar hoogtepunt dat gelukt maar dan wel met enorme verliezen aan beide kanten.
Het lullige is: hij heeft wel gelijk. De VS hebben militair nooit een oorlog verloren. De oorlogen die ze verloren waren oorlogen waar de politieke situatie thuis ze dwong om te vertrekken (Vetnam, Somalië). Op de CONUS kunnen ze zich niet eens herinneren wanneer ze voor het laatst zijn aangevallen (Pearl Harbour en terrorisme van 9/11 dus even uitgezonderd).quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 11:44 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Oh, jaja..
ik denk dat je eens een paar boeken moet gaan lezen.
Nah, hij stelt dat Amerika in ieder conflict haar doelstellingen heeft bereikt. Dat is gewoon onzin, tenzij het bijvoorbeeld de bedoeling was om Irak in een chaotische puinhoop te veranderen.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 15:40 schreef RonaldV het volgende:
Het lullige is: hij heeft wel gelijk. De VS hebben militair nooit een oorlog verloren. De oorlogen die ze verloren waren oorlogen waar de politieke situatie thuis ze dwong om te vertrekken (Vetnam, Somalië). Op de CONUS kunnen ze zich niet eens herinneren wanneer ze voor het laatst zijn aangevallen (Pearl Harbour en terrorisme van 9/11 dus even uitgezonderd).
Saddam werd verdreven en Irak kon nu zogenaamd geen WMD's meer maken. Met minimale verliezen ook nog. Als dat geen Mission Accomplished was dan weet ik het ook niet meer. Dat Irak daarna alsnog een puinhoop werd o.a. door het ontmantelen van het Iraakse leger was gewoon de schuld van kortzichtig nadenken.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 15:56 schreef Northside het volgende:
[..]
Nah, hij stelt dat Amerika in ieder conflict haar doelstellingen heeft bereikt. Dat is gewoon onzin, tenzij het bijvoorbeeld de bedoeling was om Irak in een chaotische puinhoop te veranderen.
Politieke situatie dwong US terug te trekken uit Vietnam?quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 15:40 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Het lullige is: hij heeft wel gelijk. De VS hebben militair nooit een oorlog verloren. De oorlogen die ze verloren waren oorlogen waar de politieke situatie thuis ze dwong om te vertrekken (Vetnam, Somalië). Op de CONUS kunnen ze zich niet eens herinneren wanneer ze voor het laatst zijn aangevallen (Pearl Harbour en terrorisme van 9/11 dus even uitgezonderd).
ik zeg toch ook dat ze 30 miljoen KUNNEN bewapen, en dat ze de mannen ervoor hebben.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 09:52 schreef Pwntje het volgende:
[..]
ja er staat fit for and availeble maar dat wil zegged dat zoveel de leeftijd heefthet leger in te mogen. en dat wil niet zeggen dat ze alemaal gebruikt worden zoals 30miljoen datwordt niet gebruikt.
Ach, donder toch op man. Nederland op de vierde plek? En zelfs boven Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italie, Japan, Canada, India, Pakistan, Turkije en Israel? Ze horen niet eens in de top 15/20 thuis.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 16:40 schreef slimaap het volgende:
ik vind dat je nederland echt niet moet gaan overschaten want iedereen denkt o nederland is klein maar nederland heeft echt een sterke leger en de marine moet al helemaal niet overschaten en de Technologie van nederland is stuke beter dan iedereen denkt! nederland is ook slim kwa strategie. mijn rijtje zal zo uit zien:
1.VS
2.China
3.rusland
4.nederland
5.Duitsland
6.N korea
7. Israël
8.pakistan
9.canada
10.japan
quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 22:07 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Ach, donder toch op man. Nederland op de vierde plek? En zelfs boven Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italie, Japan, Canada, India, Pakistan, Turkije en Israel? Ze horen niet eens in de top 15/20 thuis.
Nou ja, de grote vraag is dan wat de doelstellingen voor Irak waren he. Was de olietoevoer naar het westen veilig stellen een doelstelling? Was Saddam opknopen een doelstelling? Een democratie opzetten?quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 16:56 schreef TheGaffer het volgende:
[..]
Saddam werd verdreven en Irak kon nu zogenaamd geen WMD's meer maken. Met minimale verliezen ook nog. Als dat geen Mission Accomplished was dan weet ik het ook niet meer. Dat Irak daarna alsnog een puinhoop werd o.a. door het ontmantelen van het Iraakse leger was gewoon de schuld van kortzichtig nadenken.
Ondertussen is de veiligheid bijna herstelt in het land en is het een democratie. Uitstekend toch.
Je moet echt een onderscheid maken tussen een militair doel (verdedigen tegen andere natie, omverwerpen van een regering), en een politiek doel. Vietnam was een politieke puinhoop, maar militair succesvol. Somalië was een politieke puinhoop, maar militair succesvol. Irak (de laatste keer) was militair succesvol, maar politiek een puinhoop.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 15:56 schreef Northside het volgende:
[..]
Nah, hij stelt dat Amerika in ieder conflict haar doelstellingen heeft bereikt. Dat is gewoon onzin, tenzij het bijvoorbeeld de bedoeling was om Irak in een chaotische puinhoop te veranderen.
De politieke situatie was dat het leger geen bom kon afwerpen zonder voorafgaande toestemming vanuit het Witte Huis, dat het leger de Vietcong moest verdrijven uit een gebied om datzelfde gebied vervolgens niet te mogen bezetten zodat de Vietcong terug kon keren. Vietnam was een oorlog waar de strategische en veel van de tactische besluiten genomen werden door burgers, niet door militairen. Feit is dat het leger van de VS elke slag in Vietnam gewonnen heeft, en de Vietcong en het NVA diezelfde slagen met enorme verliezen verloren. Maar omdat de VS hun veroverde terrein niet bezetten was er geen frontlinie. De aanvallen van de Noordvietnamezen werden af- en teruggeslagen, en vervolgens kregen ze gratis het gebied alsnog. Noord-Vietnam verloor nooit terrein na een veldslag. Dat ze uiteindelijk wonnen was te danken aan hun enorme doorzettingsvermogen, en het feit dat de Amerikanen met één arm op de rug, stevig vastgezet door hun eigen politici, moesten vechten.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 18:15 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Politieke situatie dwong US terug te trekken uit Vietnam?
Het ging zo dramatisch slecht met de strategische en militaire situatie voor ze dat ze die Politieke druk perfect konden gebruiken om hun eer/trots te redden.
Nederland hoort in dat rijtje in ieder geval boven Canada. Dat leger is in aantallen en budget minder dan het Nederlandse leger. En dat is al zo sinds hun vertrek uit Duitsland.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 22:07 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Ach, donder toch op man. Nederland op de vierde plek? En zelfs boven Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italie, Japan, Canada, India, Pakistan, Turkije en Israel? Ze horen niet eens in de top 15/20 thuis.
Nee, hij moet bij zijn uitspraak een onderscheid maken tussen militair doel en politiek doel. Hij heeft het erover dat Amerika in al haar conflicten al haar doelstellingen heeft bereikt. Specifiek militair werd volgens mij niet genoemd.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 11:54 schreef RonaldV het volgende:
Je moet echt een onderscheid maken tussen een militair doel (verdedigen tegen andere natie, omverwerpen van een regering), en een politiek doel. Vietnam was een politieke puinhoop, maar militair succesvol. Somalië was een politieke puinhoop, maar militair succesvol. Irak (de laatste keer) was militair succesvol, maar politiek een puinhoop.
Klopt, vandaar dat ik dat onderscheid wel maaktequote:Op woensdag 12 augustus 2009 12:09 schreef Northside het volgende:
[..]
Nee, hij moet bij zijn uitspraak een onderscheid maken tussen militair doel en politiek doel. Hij heeft het erover dat Amerika in al haar conflicten al haar doelstellingen heeft bereikt. Specifiek militair werd volgens mij niet genoemd.
In dat geval ben ik het er wel mee eens. Met de noot dat de wereld niet zo makkelijk in elkaar zit.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 12:11 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Klopt, vandaar dat ik dat onderscheid wel maakte
En terecht. Iran hoort ook niet in de top 10 thuis.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 08:07 schreef Shizzah het volgende:
[..]
Boos dat Iran niet in het rijtje staat?
Nederland: totaal aantal manschappen: 88,630quote:Op woensdag 12 augustus 2009 12:09 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Nederland hoort in dat rijtje in ieder geval boven Canada. Dat leger is in aantallen en budget minder dan het Nederlandse leger. En dat is al zo sinds hun vertrek uit Duitsland.
Ah, ik lees net dat Canada weer geld mag uitgeven sinds vorig jaar. Dat wist ik niet, bedankt voor de update. Blijft overeind dat volgens de CIA fact book (update elke 14 dagen) Nederland een budget heeft dat niet zo ver van het Canadese ligt, in ieder geval een halve procespunt hoger ligt tov het BNP (1,1% tegen 1,6%), terwijl Canada een twee maal zo grote bevolking heeft (33,5miljoen tegen 16,5miljoen) en een 250 (1 miljoen KM2 tegen 41 duizend KM2) keer zo groot oppervlak te verdedigen heeft.quote:Op woensdag 12 augustus 2009 15:43 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Nederland: totaal aantal manschappen: 88,630
Canada: totaal aantal manschappen: 110,153
Nederland: 12,000,000,000 (USD Dollars)
Canada: 17,944,621,100 (USD Dollars)
quote:Op donderdag 13 augustus 2009 17:08 schreef Matr het volgende:
1. China
2. EU
3. Amerika
4. Rusland
5. India
leuk je top 4quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 10:36 schreef Pwntje het volgende:
[..]
ik las
EU mag ik je eraan herinneren dat wat ik eerder heb gezeg: dat rusland over europa heenwalsd
mijn rijtje:
1China (het meeste)
2Rusland/Amerika (geen een van hun staat hoger omdat ze allebij even goed zijn)
3NAVO (eu)
4India (hoeveelheid)
Leg eens uit wat je bedoelt?quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:58 schreef CrazyOwie het volgende:
[..]
India, de omstandig heden, die ze daar aanpakken, en hoe ze het daar aanpakken zegt genoeg;)
ik vind India geen top 5 waardig:)
Wellicht doelt ie op de aanslagen in Mumbai op 26/11. Maar ik ben toch beniewd wat hij precies bedoelt.quote:
Vele facistische zitten in een ontkenningsfase dat er in Iran geen Turken zijn.quote:Op woensdag 29 juli 2009 00:46 schreef AryaMehr het volgende:
Een niet zolang geleden DNA-test heeft aangetoond dat de Azeri's in Iran qua genetica dichter bij de Iraniers zitten dan bij de Turken, dus kom niet met die onzin nationalisme aanzetten. De Azeri's in het noorden van Iran zijn oorspronkelijk Iraniers die qua taal geturkificeerd zijn. En wat een grap? Turken de grondleggers van het huidige Iran? Toen de Iraniers een beschaving hadden kende niemand de Turken.
En ik ken genoeg Azeri's en ben zelf ook in plaatsen als Tabriz geweest en de meeste mensen daar zouden Iran nooit verraden om één te worden met de Turkse volkeren. Hun liefde voor Iran is daar veel te groot voor.
[..]
Check anders even deze van een Iraanse Azeri in dit topic:
Azerbaijan! Potentiele winnaar!
[..]
india hahaha op 5 ?????quote:Op donderdag 13 augustus 2009 17:08 schreef Matr het volgende:
1. China
2. EU
3. Amerika
4. Rusland
5. India
Een DNA-test heeft aangetoond dat de Azeri's meer verwant zijn aan de Iraniers dan aan de Turken. Wat erop neerkomt dat de Azeri enkel qua taal geturkificeerd zijn.quote:Op maandag 17 augustus 2009 21:12 schreef TSK99 het volgende:
[..]
Vele facistische zitten in een ontkenningsfase dat er in Iran geen Turken zijn.
Laten we zeggen dat 39 miljoen overdreven is. Wat jij hoogwaarschijnlijk ook zal ontkennen. Laten we uitgaan van de officele internationale cijfers volgens de V.N. en vele andere organisaties. Zei beweren dat er 20 tot 25 miljoen Azeri-Turken zijn. Daarnaast nog 2,5 miljoen Qashkai-Turken en 2,7 miljoen Turkmans. In zo,n geval komen we uit op rond de 30 miljoen.
Het gaat hier niet om de cijfers maar om de feiten dat de rechten van Turkse-Iraniers word ontkent en afgenomen.
Want Azeri-Turken zijn geen Aryani!!!Dit soort vieze spelletjes zijn vernederend en beledigend voor volkeren die zich niet Iranier voelen. Men word dan ook gelijk bestempeld als terorist of een Pan-Turkist!
Wij strijden al jaren voor een Turkse Unie. De Turken uit Turkije en de Azerbaijaanse Turken uit zowel de Azerbaijaanse Republiek als wel de Azeri-Turken uit Iran willen een Turkse-unie..
Check
http://www.turkiran.com/forbidden%20language.htm
http://www.turkiran.com/english.htm
Onafhankelijkheid voor de Turken in iran
Jaloezie en haat zal bij racisten gaan stijgen
quote:
Hoe laat begint de oorlog, jongens? Want dan kan ik mijn camera meebrengen om nou eindelijk eens Turkse en Iraanse gevechtstoestellen scherp te fotograferen.quote:
quote:Op maandag 17 augustus 2009 21:33 schreef AryaMehr het volgende:
[..]
Een DNA-test heeft aangetoond dat de Azeri's meer verwant zijn aan de Iraniers dan aan de Turken. Wat erop neerkomt dat de Azeri enkel qua taal geturkificeerd zijn.
Je kan hoog of laag springen, maar het gebied waarin de Azeri's wonen is altijd bewoond geweest door de Iraanse volkeren. Geen enkele Iranier die dat ooit zal weggeven. En hoe erg de Azeri's bij Turkije willen horen hebben we al gezien bij de gewichtsheffer Rezazadeh. Doe niet zo achterlijk.
Ik ben een Azeri-Turk die uit Iran komt.quote:Op maandag 17 augustus 2009 21:44 schreef AryaMehr het volgende:
En met diezelfde redenering TSK kunnen we concluderen dat er ongeveer 16 miljoen Iraniers in Turkije wonen, aangezien de Koerden tot de Iraanse volkeren behoren en het Koerdisch ook een Iraanse taal is. Onafhankelijkheid voor de Koerden!
Oeps, sorry...quote:Op maandag 17 augustus 2009 22:05 schreef sp3c het volgende:
hierna ga ik alles verwijderen als offtopic jongens
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |