quote:Op woensdag 2 juli 2008 15:15 schreef Iksje het volgende:
[..]
Goh, ze krijgt wel andere dingen, maar dat zijn kleine tussendoortjes. Brood lust ze niet zo graag, ik kan natuurlijk niet echt beleg aanbieden (ben tegen confituur en choco en ander suikerbeleg, wat veel van haar leeftijdsgenootjes al wel krijgen).
Ze lust nauwelijks fruit en om groentemousse te maken ben ik wat lui(receptje in boek CB neemt 45 min in beslag, voor iets wat je 1 dag kan bewaren). Dus nu krijgt ze wat boter of een heel dun plakje kaas of een beetje volle platte kaas.
Maar nog niks wat haar echt kan bekoren dus
Ook een crackertje gaat er nog niet vlot in.
Dichter bij een “schema” met vaste eetmomenten zijn we nog niet gekomen. Ze krijgt in de week dat ze bij mijn vader opgevangen wordt (en in het weekend) wel andere dingen, maar dat is nooit op vaste momenten. Dat is dan een rijstwafeltje of een paar kersjes tussendoor, of een stukje brood of wat groentjes uit de hand als we aan tafel zitten. Maar niks de naam maaltijd waardig eigenlijk…![]()
In de week bij de onthaalmoeder zit ze dus op bovenstaand ‘schema’. Ik weet niet of zij de moeite wil doen om Liande te laten knoeien met brood of soep. Zeker aangezien ze dus maar weinig eet en waarschijnlijk nog een flesje toe nodig heeft.
Liande is ook een redelijk kleine eter, qua porties dan.
quote:Op woensdag 2 juli 2008 17:44 schreef owlet het volgende:
Klinkt als een prima schema, Iksje.Ronja dronk ook geregeld nog zo veel.
En zolang je haar wel steeds wat aan blijft bieden tijdens jullie maaltijden zal ze vanzelf meer gaan eten. Minder borst geven zal hoogstwaarschijnlijk niet resulteren in meer vast voedsel eten. Op haar eigen tempo, passend bij haar eigen ontwikkeling.
En omdat ze nog vol op borstvoeding krijgt maakt het niet uit dat ze soms weinig eet, de BV vangt dat op.
Liande is misschien wat langzamer op dat gebied dan sommige andere kindjes maar er zijn talloze kinderen die op die leeftijd nog minder vast eten eten dus ik zou me zeker geen zorgen maken.
Voor Ronja een volledige maaltijd mee at was ze dik het jaar over en nog steeds eet ze meestal maar een of twee van de verschillende componenten.
De ene avond gaan er weer met liefde drie aardappels in, de volgende avond laat ze alles staan op tomatensla na.
Als je zelf vindt dat ze te veel aan de borst ligt dan zou je voedingen kunnen gaan vervangen door wat anders te drinken, maar dat zou puur voor jouw eigen gemak zijn. Jouw eigen gemak is ook wat waard, natuurlijk, maar puur voor Liande hoef je het zeker niet te doen.
Moedermelk is de gezondste drank, juist omdat het ook als voeding werkt en je je dus geen zorgen hoeft te maken over hoeveel of hoe weinig ze eet
quote:Op donderdag 3 juli 2008 08:56 schreef Jelief het volgende:
Emma komt ook nog wel eens 's nachts hoor. Dus ik wacht wel tot ze een jaar 16 is, dan slaapt ze vast wel door
Een eersteklas fabel kan ik je melden...quote:Op donderdag 3 juli 2008 12:46 schreef Liatris het volgende:
In de krant De Stentor staat vandaag een artikel over borstvoeding 'Langvoedsters stuiten op onbegrip'
Misschien wel interessant om te lezen?
heb even een klein stukje overgetypt:
....Er is geen magische grens tot wanneer moedermelk zijn waarde behoudt. Sterker, hoe langer je voedt hoe groter de voordelen zijn....
...Wie borstvoedt, heeft sneller het normale gewicht terug, verkleint de kans op reuma en de kans op borstkanker. Die kans wordt met het toenemen van de borstvoedingsduur alleen maar kleiner....
Nee hoor, hier werkt het perfectquote:Op donderdag 3 juli 2008 12:56 schreef Kersjes het volgende:
[..]
Een eersteklas fabel kan ik je melden...
en leukquote:Op donderdag 3 juli 2008 14:37 schreef YPPY het volgende:
Hier werkte het totaal niet, nog lang niet alle extra kilo's kwijt.
Doorslapen gebeurt hier soms wel, soms niet. We merken het vanzelf. Soms slaapt ze bij ons, maar dan wil ze om het half uur (hooguit) een paar slokjes drinken, dus ik heb liever dat ze in haar eigen bedje ligt, dan slaap ik ook.
Het duurde hier ook zeker tot een jaar voor ze echt veel binnenkreeg met eten. Daarvoor was het meer als extra. Als jullie het zelf goed vinden zo, is het toch best? Ze leert het vanzelf. Het ene kind is nu eenmaal sneller dat het andere. En bv is hartstikke voedzaam.
ik had daar tijdens mijn eerste ook last van, mij werd toen aangeraden om (tijdelijk) tepelhoedjes te gebruiken, alleen er kleven ook wel wat nadelen aan. lees en oordeel zelf mij hielp het niet echt, maar misschien heb je er wat aan.. succ6quote:Op vrijdag 4 juli 2008 17:57 schreef KD-fotografie het volgende:
Ik geef nu bijna een week borstvoeding maar heb best last van tepelkloven.
Ik smeer het na het voeden al in met borstvoeding, laat het aan de lucht drogen en daarna gaat er nog bepathen op maar blijf er last van hebben.
Volgens kraamhulp en wijkverpleegkundige leg ik toch wel goed aan alleen Nika wil nog wel eens tussendoor loslaten om weer te happen en ik denk dat daar het probleem zit.
Gelukkig gaat dat sinds vandaag wel beter maar de kloven zijn helaas nog niet minder.
hopenlijk ben ik er snel vanaf.
het voelde ook niet goed, daarom meteen afgezworen (op dat moment) maar mijn toenmalige kraamverzorgster raadde het aan vandaar dat ik het toen geprobeerd heb.. ik let nu wel beter opquote:Op vrijdag 4 juli 2008 18:52 schreef owlet het volgende:
-knip-
DJMO: tepelhoedjes zijn juist bij kloven geen goede oplossing, tenzij je zó veel last hebt dat het stoppen of hoedje is. Maar dan altijd in combinatie met een deskundige blik op het aanleggen
Kraamverzorgsters...tsja... Fijn dat je je eigen gevoel hebt gevolgdquote:Op vrijdag 4 juli 2008 19:33 schreef DJMO het volgende:
[..]
het voelde ook niet goed, daarom meteen afgezworen (op dat moment) maar mijn toenmalige kraamverzorgster raadde het aan vandaar dat ik het toen geprobeerd heb.. ik let nu wel beter op
brrr... dan heb je toch een behoorlijke ontsteking zitten! Fijn dat het los komt. Sterkte er mee!quote:Op vrijdag 4 juli 2008 20:40 schreef Ticootje het volgende:
niet raar dat jen niet aan rechts wilt, het is alsof je een puist uitknijpt! bloed en pus komt eruit.. maar de schijf wordt wel kleiner.
Hate to say, maar bij mij was zwangerschap echt einde oefening.. Ik kon opvoeren wat ik wilde, maar het had geen enkel effect. Na een paar weken heb ik het toen echt opgegeven (al zal Tijn toen met z'n 7 maanden wel vaker gedronken hebben dan Fons nu nog.. opgeven was dan ook 'makkelijker' .. het kind had hongerquote:Op vrijdag 4 juli 2008 19:28 schreef Bass-Miss het volgende:
Iemand enig idee wanneer er weer volop melk is tijdens een zwangerschap?
Ik begin dat uren droogtutteren en wisselen nogal beu te worden....
Tja, hier is het geen kwestie dat ik liever niet wil stoppen, maar Fons die nogal hardnekkig is en constant wil blijven drinken, ook al komt er bijna niks meer. Moest hij gewoon stoppen zou het ook opgelost zijn.quote:Op zaterdag 5 juli 2008 20:27 schreef E.T. het volgende:
[..]
Hate to say, maar bij mij was zwangerschap echt einde oefening.. Ik kon opvoeren wat ik wilde, maar het had geen enkel effect. Na een paar weken heb ik het toen echt opgegeven (al zal Tijn toen met z'n 7 maanden wel vaker gedronken hebben dan Fons nu nog.. opgeven was dan ook 'makkelijker' .. het kind had honger)
wordt je daar niet kriegelig van?? Ik merk dat ik al zenuwachtig word als Jen 5 slokken drinkt, vervolgens lacht, weer 5 slokken, dan weer brullen omdat het niet snel genoeg gaat... weer happen, druk doen, weer los, brullen, happen,(TSR) en dan pas rustig gaat drinken.quote:Op zaterdag 5 juli 2008 21:07 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Tja, hier is het geen kwestie dat ik liever niet wil stoppen, maar Fons die nogal hardnekkig is en constant wil blijven drinken, ook al komt er bijna niks meer. Moest hij gewoon stoppen zou het ook opgelost zijn.
Ik hoop eigenlijk wel dat hij er genoeg van heeft tegen de geboorte van zijn broer of zus, of iig niet meer zo dikwijls wil drinken.
Nu ja, tegen dan is hij natuurlijk weer een stuk ouder en valt er hopelijk wat beter mee te praten...
Maar nu is het dus, vijf slokken, "daaaaan!!", andere kant weer hetzelfde, "daaaaaan!!'', en weer naar de eerste borst... en zo verder...
Hier precies dezelfde situatiequote:Op maandag 7 juli 2008 22:13 schreef YPPY het volgende:
Hier is het nu ook na een paar slokken wisselen, maar niet omdat het terugloopt ivm een zwangerschapZe is ook sneller afgeleid, ik ben benieuwd hoe lang ze door blijft drinken.
Ja, best wel, daarom dat ik hoop dat hij ofwel snel stopt ofwel er weer volop melk is zodat hij na vijf minuten propvol zit...quote:
BV liep bij mij dus niet goed, ik had te weinig voedingswaarde, wel genoeg melk maar ze kreeg dus te weinig voeding binnen, daarom moest ik bij gaan voeden.. (waarschijnlijk omdat ik zelf ook heel slecht at door de stress destijds)quote:Op woensdag 9 juli 2008 19:00 schreef _evenstar_ het volgende:
Toch wel knap dat koemelk zogezegd beter zou zijn om allergie tegen te gaan, terwijl koemelk een van de meest voorkoemende allergie-en is.
En DJMO normaliter gezien is vast voedsel het eerste jaar BIJvoeding, en kan een kindje prima teren op alleen BV en komt daardoor geen voedingsstoffen oid tekort als de BV goed loopt.
6 Maanden is gewoon het beste omdat de darmpjes dan gerijpter zijn en het lichaam zo geregeld is dat ze dan de beste slik/hap/kauw reflexen hebben.
ik was toen net 19 .. wist van toeten noch blazen, liet me alles voorkauwen door het CB. ik heb nu wel meer ervaring, en bovendien twee nichtjes in de buurt die allebei in de zorg zitten én beiden net bevallen zijn dus ik heb nu genoeg (ervarings) deskundigen de buurtquote:Op woensdag 9 juli 2008 20:38 schreef p_iglet het volgende:
te weinig voedingswaarde is onzin!!!
zelfs in hartje afrika hebben ze genoeg voedingswaarde in hun melk...
als je kindje bij 4/5 maanden niet genoeg groeide, dan is op het CB waarschijnlijk vergeleken met dezelfde curve als voor flesvoedingskindjes.
Voor borstvoedingskindjes is het heel normaal om rond die tijd minder te groeien.
Sterker nog, in Afrika wordt het ondervoedingsprobleem juist pas geboren als men stopt met de borstvoedingquote:Op woensdag 9 juli 2008 20:38 schreef p_iglet het volgende:
te weinig voedingswaarde is onzin!!!
zelfs in hartje afrika hebben ze genoeg voedingswaarde in hun melk...
als je kindje bij 4/5 maanden niet genoeg groeide, dan is op het CB waarschijnlijk vergeleken met dezelfde curve als voor flesvoedingskindjes.
Voor borstvoedingskindjes is het heel normaal om rond die tijd minder te groeien.
Uhm, wat is 'vollop'? Ik herken het niet dat ik minder melk als vorrheen heb tijdens de zwangerschappen. Wél herken ik dat de kindjes ouder werden en hierdoor de productie beter op ze was afgestemd waardoor er geen melk meer 'over' was.quote:Op vrijdag 4 juli 2008 19:28 schreef Bass-Miss het volgende:
Iemand enig idee wanneer er weer volop melk is tijdens een zwangerschap?
Ik begin dat uren droogtutteren en wisselen nogal beu te worden....
Mijn voorraadje begint weer wat te slinken, opeens wil mevrouwtje meer drinken...quote:Op donderdag 10 juli 2008 10:13 schreef Neva het volgende:
Hmm zou ook kunnen, persoonlijk zou ik eerder voor afkolf voorraadje hebben, omdat ze reactie veel milder is.
Maar goed het niet kunnen troosten met de borst is ook wel een gemis.
Misscien wat afgekolde melk mengen met wat yoghurt ?
Mag ik vragen waarom ze bijvoeding krijgt? In mijn beleving moet een kleine juist de boel goed op gang helpen. Als je gaat bijvoeden dan drinkt ze dus minder uit de borst en dus ga je minder melk maken, of geef je bv als bijvoeding?quote:Op donderdag 10 juli 2008 16:19 schreef Llewella het volgende:
Ambertje is ook aan de borst, en het is even tanden op elkaar bij aanleggen, maar eigenlijk gaat het denk vrij goed!
Ze moet alleen we goed wakker gehouden worden, ligt rustig een uur aan de borst iedere keer.
Gisteravond was ik even bang van dit trek ik niet meer van de pijn, terwijl ik het echt wil doorzetten, maar nu door de nacht heen en vandaag gaat het al wat beter.
Schijnt dat m'n tepels als roodharige nog eens extra gevoelig zijn, en zij heeft behoorlijk wat zuigkracht vanaf dag 1, dus dat is een leuke combi
De melk lijkt nu op gang te komen, vannacht zag ik duidelijk ook dat er melk in d'r mondhoek hing na de borst. Ze krijgt wel bijvoeding iov kraamzorg en verloskundige als toetje, pink in de mond en met een spuitje beetje melk erbij.
Ja, maar zelfs als er nog duidelijk druppels opstaan en hij het proeft, heeft hij er geen interesse inquote:Op donderdag 10 juli 2008 15:28 schreef Ticootje het volgende:
Ja Troel, hij zal wel niet weten dat daar melk uit kan komen... Jammer. (of zou ie dat nog wel weten?)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |