abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_58698465
quote:
Protestantse christenen vormen de harde kern van kinderrijk Nederland. In allochtone gezinnen neemt het kindertal sterk af. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Tien jaar geleden was het aantal allochtonen met grote gezinnen nog vijf keer zo groot als het aantal autochtonen; nu is dat verschil nagenoeg verdwenen.

Het aantal gezinnen met vier of meer thuiswonende kinderen is de afgelopen tien jaar fors afgenomen, ook in de zogenaamde biblebelt .

Maar het CBS maakte een kaart waarop blijkt dat grote gezinnen het meest voorkomen in die regio's met een klassieke, protestants-christelijke achterban: Flevoland, Overijssel, de Veluwe, Utrecht, Zuid-Holland en Zeeland. En niet in de grote steden met hun hoge concentraties allochtonen.

De tijd van het kinderrijke rooms-katholieke zuiden is allang voorbij, meldt het CBS. ,,In de overwegend katholieke delen van Nederland zijn de gezinnen al lange tijd kleiner dan gemiddeld.''

Vooral de zeer grote gezinnen nemen in aantal af. Zo ligt het aantal gezinnen met vier kinderen nu acht procent lager dan tien jaar geleden. Het aantal gezinnen met acht kinderen is zelfs bijna gehalveerd (een daling van 41 procent). Op 1 januari 2007 waren er 1384 gezinnen met acht of meer kinderen, tien jaar daarvoor waren het er nog 2290.

Inmiddels zijn zulke grote gezinnen ook onder Marokkanen uitzonderlijk. Tien jaar geleden telde 1,6 procent van de Marokkaanse gezinnen acht kinderen of meer, nu is dat minder dan 0,2 procent. Onder Turken, Surinamers en Antillianen komen zulke grote gezinnen zelfs minder vaak voor dan onder autochtonen.

De CBS-publicatie verklaart de daling van het kindertal niet, maar bekend is dat allochtone vrouwen die hier geboren zijn, veel meer op hun Nederlandse leeftijdgenoten lijken dan hun moeders: ze gaan langer naar school en beginnen later aan een gezin. Voor het gezinsinkomen zijn ook niet meer veel kinderen nodig, zoals vanouds in hun landen van herkomst. Overigens is ook in landen als Turkije en Marokko zelf het kindertal de afgelopen jaren gedaald.
bron

Vroeger koesterde men in protestants Nederland grote angst voor de fokkende papen, die als een vijfde collone avant la lettre zichzelf een weg zouden fokken naar de (democratische) macht. Afgelopen jaren hoor je mensen die precies diezelfde angst koesteren, maar dan voor 'de moslims', die door veel nageslacht vanzelf de weinig reproducerende autochtoon in de minderheid brengen.

Maar ondertussen zijn zowel papen als mohammedanen opgehouden met het maken van veel kindertjes, en houden alleen de nijvere protestanten stug vol...
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  vrijdag 16 mei 2008 @ 07:35:55 #2
13250 Lod
Sapere aude!
pi_58698773
Ja, het wordt een regelrechte Tsunami van Gristenen . Ben ik wel voor een Boerka-plicht om al die zure gereformeerde gezichten te bedekken.
GNU Terry Pratchett
  vrijdag 16 mei 2008 @ 07:42:11 #3
13250 Lod
Sapere aude!
pi_58698806
Overigens klopt je redenering niet. Je zegt dat eerst de Katholieken stopten met grote gezinnen en nu ook de allochtonen maar dat de Protestanten nog steeds lustig door fokken. Zij waren echter al vóór de Katholieken gestopt met grote gezinnen.
GNU Terry Pratchett
  vrijdag 16 mei 2008 @ 09:06:52 #4
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_58699557
Tsja, de enige manier voor alle gelovigen om hun onzinnig geloof te verspreiden, is meer kinderen uitpoepen dan de rest...
censuur :O
pi_58699717
Acht kinderen of meer. Dat is niet mis. Ik vind vier kinderen al behoorlijk veel.
  vrijdag 16 mei 2008 @ 09:28:25 #6
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_58699879
Stop de overbevolking, begin bij jezelf
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_58699892
De publicatie (voor de liefhebber):

Het artikel: http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)008/2008-2456-wm.htm
Bijhorende cijfers: http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)atwerk/2008-2456.htm
pi_58700393
quote:
Op vrijdag 16 mei 2008 09:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Stop de overbevolking, begin bij jezelf
Nee. We beginnen in China, dan naar India, rest van Azië, Midden Oosten, Rusland, door naar Afrika, Zuid Amerika, dan de VS en uiteindelijk blijven alleen Europa, Canada en Australië over.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  vrijdag 16 mei 2008 @ 10:07:27 #9
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_58700554
Gezinnen met meer dan 8 kinderen zijn altijd al zeldzaam geweest. Hoewel het cliche is dat vroegah elk katholiek gezin uit rond de 10 kinderen bestond kwam dat toen ook procentueel niet super vaak voor. Forse gezinnen van rond de zes kinderen was voor het straatbeeld toen ook al bepalender.

Als je de CBS cijfers bekijkt zie je nu ook dat allochtonen relatief ' meer' kinderen hebben dan autochtonen. gezinnen met tussen de 3 en 7 kinderen zijn normaler bij niet westerse allochtonen dan bij autochtoonse gezinnen die nog steeds rond het gemiddelde van 1.8 kind per vrouw zitten.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
pi_58700907
Ik vind protestanten dan ook minstens net zo slecht voor mijn geestelijk welbevinden als islamitische allochtonen. Zo vallen de puzzelstukjes weer op z'n plek.
  vrijdag 16 mei 2008 @ 13:05:11 #11
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_58704495
quote:
Op vrijdag 16 mei 2008 09:58 schreef waht het volgende:

[..]

Nee. We beginnen in China, dan naar India, rest van Azië, Midden Oosten, Rusland, door naar Afrika, Zuid Amerika, dan de VS en uiteindelijk blijven alleen Europa, Canada en Australië over.
China heeft toch al de 1 kind politiek?
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
  vrijdag 16 mei 2008 @ 21:22:15 #12
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_58714629
quote:
Op vrijdag 16 mei 2008 10:07 schreef Ryon het volgende:
Gezinnen met meer dan 8 kinderen zijn altijd al zeldzaam geweest. Hoewel het cliche is dat vroegah elk katholiek gezin uit rond de 10 kinderen bestond kwam dat toen ook procentueel niet super vaak voor. Forse gezinnen van rond de zes kinderen was voor het straatbeeld toen ook al bepalender.
[...]
Nou dat is niet helemaal waar hoor. Van mijn vaderskant waren ze met 11 en van mijn moederskant met 10. Bij mijn vrouw ongeveer hetzelfde. Die gezinnen waren in Brabant écht heel groot. Er waren zelfs gezinnen van meer dan 20!! Daar moesten ze wanneer het bedtijd werd de kinderen opbergen tot in de ladenkasten!

Mijn 10 ooms/tantes van de ene kant zijn allemaal getrouwd, (10+10), die hebben allemaal gemiddeld zo'n drie kinderen (20 + 30), en die kleinkinderen zijn nu ook vaak getrouwd en hebben weer kinderen! (50 + 25 + 50). Mijn oma leeft nog en op haar verjaardag komen zo'n mannetje of 120 gemiddeld! (En van mijn vaders kant óók zoiets, alleen is daar een deel van geemigreerd, en mijn vrouw ook dus 2x dat). Dus aan eerste,tweede en derde graads familie toch al snel zo'n 500 man!
The End Times are wild
pi_58721719
Nee, voor een zeldzaam verschijnsel kwam het toch wel redelijk vaak voor.
De vriend van mijn moeder kwam uit een gezin van 13, zijn oudste zus heeft er 9 (en ging accuut aan de pil begin jaren '60. Katholiek en al. Zij had gezien wat 13 kinderen & 2 miskramen van haar moeder overlieten.)

Een maand geleden was ik op de crematie van een veel te vroeg gestorven man - liet 10 broers & zussen achter. Een van de mensen die ik daar had verwacht, iemand van mijn leeftijd, heeft 12 zussen.
Bij mij op school zat sinds mensenheugnis altijd in elke klas een Thooltje - bij mij zat nummer 9, bij mijn broertje in de eerste zaten er twee, nummer 11 en 12.
En op de christelijke wijkschool zat zo'nzelfde stelletje, bestaande uit ononderscheidbare blonde meisjes met aardappelhoofden in een bloemetjesjutezak.

Nee, heel zeldzaam was het niet. En dan kom ik notabene niet uit papenland.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_58721728
Als je naar de rauwe cijfers kijkt, dan zie je meteen dat er gewoon geen zak klopt van je hele verhaaltje. De islam groeit momenteel als kool in Nederland, dit itt het protestantisme. En dat komt echt niet alleen door de nog immer doorgaande import.
pi_58721763
En?

Ik constateer alleen dat het aantal moslims dat grote gezinnen op de wereld zet heeeeeeeeeel hard terugloopt, en dat het aantal protestanten dat grote gezinnen op de wereld zet stug volhoud.

Als je de cijfertjes wil: http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)atwerk/2008-2456.htm

Overigens klopt er niks van jouw idee dat het protestantisme niet groeit - dat groeit tamelijk hard. In bijbelvast gebied is de ene kerk & school na de andere te klein. Jij merkt daar misschien niks van, maar dat is niet bijster doorslaggevend.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_58721776
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 08:09 schreef sigme het volgende:
Ik constateer alleen dat het aantal moslims dat grote gezinnen op de wereld zet heeeeeeeeeel hard terugloopt, en dat het aantal protestanten dat grote gezinnen op de wereld zet stug volhoud.
Dat niet alleen: je probeert ons ook nog eens wijs te maken dat de angst voor de islam onterecht is ("zie, de katholieken hebben de boel ook niet overgenomen!"). Dat klopt dus niet, want de islam groeit als kool.

Je link doet het bij mij niet. "Cannot find server..."
pi_58721903
De Islam groeit zeker als kool, thank god.
Allah Al Watan Al Malik
pi_58721967
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 08:49 schreef Mutant01 het volgende:
De Islam groeit zeker als kool, thank god.
Ben jij moslim? Dan zou het voor jou inderdaad erg goed zijn.
pi_58725582
quote:
Op vrijdag 16 mei 2008 10:25 schreef MrMojoRisin68 het volgende:
Ik vind protestanten dan ook minstens net zo slecht voor mijn geestelijk welbevinden als islamitische allochtonen. Zo vallen de puzzelstukjes weer op z'n plek.
Zegt meer over jou, dan over genoemde bevolkingsgroepen.
  zaterdag 17 mei 2008 @ 14:32:03 #20
199535 DroogDok
Sandcastle
pi_58725996
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 08:15 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Dat niet alleen: je probeert ons ook nog eens wijs te maken dat de angst voor de islam onterecht is ("zie, de katholieken hebben de boel ook niet overgenomen!"). Dat klopt dus niet, want de islam groeit als kool.

Je link doet het bij mij niet. "Cannot find server..." :)
Waarom zou je sowieso bang moeten zijn voor de Islam?
Maar goed, dat is oftopic, hier ui de bron van TS:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
   8 of meer
-   
   
Autochtoon   1.114
Niet-westers allochtoon   211
w.v. Turks   13
       Marokkaans   107
       Surinaams   5
       Antilliaans   8
       Overig niet-westers   78
Westers allochtoon   29
   
Totaal   1.354
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_58726249
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 08:00 schreef RonaldRegen het volgende:
Als je naar de rauwe cijfers kijkt, dan zie je meteen dat er gewoon geen zak klopt van je hele verhaaltje.
Nou, laat die " rauwe" cijfers maar zien dan kloontje.
pi_58731370
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 08:15 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Dat niet alleen: je probeert ons ook nog eens wijs te maken dat de angst voor de islam onterecht is ("zie, de katholieken hebben de boel ook niet overgenomen!"). Dat klopt dus niet, want de islam groeit als kool.

Je link doet het bij mij niet. "Cannot find server..."
Ik stel niet dat er een overeenkomst is tussen katholieken en moslims en hun machtsovername door bevolkingsgroei, ik stel dat er een overeenkomst is tussen de angst voor bevolkingsgroei van die groepen: De angst voor democratische dwang door demografische ontwikkeling door kindertal.

Daarover merk ik op dat de cijfers uitwijzen dat de relatief snellere groei van afstammelingen van de allochtonen in sneltreinvaart afvlakt. Daarbij blijkt dat de enige opvallend geclusterde groep die wel door middel van nakomelingen relatief snel groeit, die van de protestanten is.

Dat jij er groei van islam versus groei van protestantisme bij betrekt moet jij weten, maar een noch ander is iets wat ik betoogde of bestreed.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_58732151
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 20:06 schreef sigme het volgende:

[..]

Ik stel niet dat er een overeenkomst is tussen katholieken en moslims en hun machtsovername door bevolkingsgroei, ik stel dat er een overeenkomst is tussen de angst voor bevolkingsgroei van die groepen: De angst voor democratische dwang door demografische ontwikkeling door kindertal.

Daarover merk ik op dat de cijfers uitwijzen dat de relatief snellere groei van afstammelingen van de allochtonen in sneltreinvaart afvlakt. Daarbij blijkt dat de enige opvallend geclusterde groep die wel door middel van nakomelingen relatief snel groeit, die van de protestanten is.

Dat jij er groei van islam versus groei van protestantisme bij betrekt moet jij weten, maar een noch ander is iets wat ik betoogde of bestreed.
Tsja, als je zo gaat beginnen... kun je dit topic net zo goed meteen op slot laten zetten.
pi_58732278
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 20:47 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Tsja, als je zo gaat beginnen... kun je dit topic net zo goed meteen op slot laten zetten.
Lastig he? Rauwe cijfers die uitwijzen dat allochtonen helemaal niet speciaal veel kinderen krijgen. 't Wordt vaak genoeg geclaimd als een absolute waarheid en een hele grote bedreiging voor Ons Land en Onze Waarden, maar dat het niet waar blijkt is de moeite van het noemen niet waard.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_58732406
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 20:53 schreef sigme het volgende:

[..]

Lastig he? Rauwe cijfers die uitwijzen dat allochtonen helemaal niet speciaal veel kinderen krijgen.
Over welke rauwe cijfers heb je het nu? In elk geval niet de cijfers die je hier postte, want die ondersteunen mijn mening dat islamitische allochtonen hier in rap tempo de boel aan het overnemen zijn ten nadele van autochtonen.
pi_58732544
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 20:59 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Over welke rauwe cijfers heb je het nu? In elk geval niet de cijfers die je hier postte, want die ondersteunen mijn mening dat islamitische allochtonen hier in rap tempo de boel aan het overnemen zijn ten nadele van autochtonen.
Zo zeg met hoeveel kinderen zat jij in de klas in groep 3? Want begrijpend lezen is je niet goed geleerd zo te zien.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_58732681
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 20:59 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Over welke rauwe cijfers heb je het nu? In elk geval niet de cijfers die je hier postte, want die ondersteunen mijn mening dat islamitische allochtonen hier in rap tempo de boel aan het overnemen zijn ten nadele van autochtonen.

??????

Lees je wel?

Nogmaals dan:
quote:
8 of meer
-

Autochtoon 1.114
Niet-westers allochtoon 211
w.v. Turks 13
Marokkaans 107
Surinaams 5
Antilliaans 8
Overig niet-westers 78
Westers allochtoon 29

Totaal 1.354
pi_58739158
Het rekenen met relatieve getallen (verhoudingen) is niet echt aan jullie besteed, is het wel?
pi_58739180
quote:
Op zondag 18 mei 2008 10:33 schreef RonaldRegen het volgende:
Het rekenen met relatieve getallen (verhoudingen) is niet echt aan jullie besteed, is het wel?
Je hebt het over overnemen en komt dan met relatieve getallen ? Worden we relatief overgenomen ?
pi_58739210
Nog zo'n type dat z'n middelbare school niet heeft afgemaakt.
pi_58739238
quote:
Op zondag 18 mei 2008 10:38 schreef RonaldRegen het volgende:
Nog zo'n type dat z'n middelbare school niet heeft afgemaakt.
Uhm, als je beweert dat een bepaalde groep de andere qua aantallen overstijgt dan heb je het over absolute getallen. Volgens mij zijn ze gisteren een kloontje vergeten.
pi_58739253
En hij snapt ook al niet wat 'overnemen' inhoudt. Dat betekent in elk geval niet 'qua absolute aantallen overstijgen', da's pas nadat het 'overnemen' is afgerond.
pi_58739313
quote:
Op zondag 18 mei 2008 10:43 schreef RonaldRegen het volgende:
En hij snapt ook al niet wat 'overnemen' inhoudt. Dat betekent in elk geval niet 'qua absolute aantallen overstijgen', da's pas nadat het 'overnemen' is afgerond.
Ok

Dus nu beweer je nog dat "de moslims" in de fase zitten van "overnemen", kennelijk omdat je cijfers hebt waaruit blijkt dat "de moslims" een dermate grote aanwas hebben dat ze ooit een meerderheid gaan vormen in dit land. Nou, ik ben benieuwd naar de cijfers en je berekening. Laat maar zien !
  zondag 18 mei 2008 @ 10:51:26 #34
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_58739334
Slechte ontwikkeling. Nederland vergrijst in toenemende mate, er is gewoon veel vers bloed nodig om Nederland in stand te houden.
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
pi_58740226
quote:
Op zondag 18 mei 2008 10:49 schreef gelly het volgende:

[..]

Ok

Dus nu beweer je nog dat "de moslims" in de fase zitten van "overnemen", kennelijk omdat je cijfers hebt waaruit blijkt dat "de moslims" een dermate grote aanwas hebben dat ze ooit een meerderheid gaan vormen in dit land. Nou, ik ben benieuwd naar de cijfers en je berekening. Laat maar zien !
Dus ik moet het je stapje voor stapje voorrekenen, omdat je dat zelf niet kunt?
pi_58740378
quote:
Op zondag 18 mei 2008 11:58 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Dus ik moet het je stapje voor stapje voorrekenen, omdat je dat zelf niet kunt?
Nee. Omdat je, kort gezegd, uit je nek lult.
  zondag 18 mei 2008 @ 12:15:32 #37
13250 Lod
Sapere aude!
pi_58740530
quote:
Op zondag 18 mei 2008 10:51 schreef Super7fighter het volgende:
Slechte ontwikkeling. Nederland vergrijst in toenemende mate, er is gewoon veel vers bloed nodig om Nederland in stand te houden.
Waarom hebben we vers bloed nodig? Er zijn teveel mensen op de aarde, we kunnen ook toe naar een nieuw evenwichtspunt waarbij de populatie van de homo sapiens een beter aantal bezit, beter voor zowel de groep zelf als het milieu waar in het leeft.
Ik zeg laat maar komen die golf. Het is even doorbijten maar we kunnen er alleen maar beter van worden.
GNU Terry Pratchett
  zondag 18 mei 2008 @ 12:34:57 #38
126836 Super7fighter
Obedience brings victory.
pi_58740826
quote:
Op zondag 18 mei 2008 12:15 schreef Lod het volgende:

[..]

Waarom hebben we vers bloed nodig? Er zijn teveel mensen op de aarde, we kunnen ook toe naar een nieuw evenwichtspunt waarbij de populatie van de homo sapiens een beter aantal bezit, beter voor zowel de groep zelf als het milieu waar in het leeft.
Ik zeg laat maar komen die golf. Het is even doorbijten maar we kunnen er alleen maar beter van worden.
Dus jij vind het oke als de Nederlandse cultuur wegvalt en Nederland voor het grootste gedeelte bewoond wordt door import-Arabieren?

Er zijn helemaal niet te veel mensen op Aarde. Er is zelfs genoeg ruimte voor 10 miljard mensen. Alleen de voedseldistributie en armoede moeten aangepakt worden. Er is geen scheve verhouding met het aantal wereldbewoners, er is een ongelijkheid aan welvaart en kapitaal.
We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
pi_58741684
quote:
Op zondag 18 mei 2008 12:07 schreef gelly het volgende:

[..]

Nee. Omdat je, kort gezegd, uit je nek lult.
Godhemel, wat een debatwonder!
  zondag 18 mei 2008 @ 13:42:43 #40
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_58741794
quote:
Op zondag 18 mei 2008 12:34 schreef Super7fighter het volgende:

[..]

Dus jij vind het oke als de Nederlandse cultuur wegvalt en Nederland voor het grootste gedeelte bewoond wordt door import-Arabieren?

Er zijn helemaal niet te veel mensen op Aarde. Er is zelfs genoeg ruimte voor 10 miljard mensen. Alleen de voedseldistributie en armoede moeten aangepakt worden. Er is geen scheve verhouding met het aantal wereldbewoners, er is een ongelijkheid aan welvaart en kapitaal.
en files, woningnood, milieu vervuiling, gebrek aan grondstoffen.

Less is more, terug naar 4 miljard mensen!
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  zondag 18 mei 2008 @ 13:51:05 #41
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_58741916
quote:
Op zondag 18 mei 2008 10:49 schreef gelly het volgende:

[..]

Ok

Dus nu beweer je nog dat "de moslims" in de fase zitten van "overnemen", kennelijk omdat je cijfers hebt waaruit blijkt dat "de moslims" een dermate grote aanwas hebben dat ze ooit een meerderheid gaan vormen in dit land. Nou, ik ben benieuwd naar de cijfers en je berekening. Laat maar zien !
Het is toch duidelijk dat het aantal grote gezinnen onder moslims groter is dan onder Nederlanders. Dus op de lange termijn komen er meer moslims!!

Als er 500 Nederlandse criminelen zijn en 400 Marokkaanse criminelen, zijn de Nederlanders dan crimineler dan Marokkanen? Ook wanneer er in Nederland 14 miljoen Nederlanders wonen en slechts 800 Marokkanen? Dat wordt bedoeld met relatief meer.
The End Times are wild
  zondag 18 mei 2008 @ 15:52:07 #42
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_58743905
quote:
Op zaterdag 17 mei 2008 07:55 schreef sigme het volgende:
Nee, voor een zeldzaam verschijnsel kwam het toch wel redelijk vaak voor.
De vriend van mijn moeder kwam uit een gezin van 13, zijn oudste zus heeft er 9 (en ging accuut aan de pil begin jaren '60. Katholiek en al. Zij had gezien wat 13 kinderen & 2 miskramen van haar moeder overlieten.

Nee, heel zeldzaam was het niet. En dan kom ik notabene niet uit papenland.
Zeldzaam in de zin van dat het nooit echt een norm was om dergelijk extreem grote gezinnen te nemen. Tegenwoordig is het wel de norm om tussen de een en de drie kinderen op te voeden. vroeger lag dat tussen de 2 en de 6 kinderen. Maar extreem grote gezinnen kwamen toch nog relatief weinig voor.

Allochtonen hebben op de dag van vandaag (staat ook in het onderzoekje) relatief vaker grotere gezinnen dan autochtonen. Alleen hebben we het dan over gezinnen met 3 a 6 kinderen erin. Concluderen dat allochtonen minder vaak veel kinderen hebben dan autochtonen op basis van de extreem grote gezinnen geeft een verkeerde impressie omdat we het dan hebben over relatief kleine groep gezinnen.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
pi_58744011
quote:
Op zondag 18 mei 2008 13:51 schreef LXIV het volgende:

[..]

Het is toch duidelijk dat het aantal grote gezinnen onder moslims groter is dan onder Nederlanders. Dus op de lange termijn komen er meer moslims!!
En dat klopt dus niet er zijn misschien wel relatief meer moslimgezinnen met veel kinderen maar absoluut zijn er meer autochtone gezinnen met 8 of meer kinderen. Dus het aantal autochtonen groeit harder dan het aantal moslims. Dus kan er (als de trend zich doorzet) nooit een moment komen waarop er meer moslims zijn dan autochtonen.

Capice
pi_58744089
Aantal gezinnen naar kindertal en herkomst, 2007
Autochtoon 2.028.805
Niet-westers allochtoon 327.758
w.v. Turks 70.351
Marokkaans 58.701
Surinaams 63.399
Antilliaans 24.329
Overig niet-westers 110.978
Westers allochtoon 163.380

Totaal 2.519.943

-
Bron: CBS.
  zondag 18 mei 2008 @ 16:08:11 #45
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_58744279
quote:
Op zondag 18 mei 2008 15:56 schreef Zemi77 het volgende:

[..]

En dat klopt dus niet er zijn misschien wel relatief meer moslimgezinnen met veel kinderen maar absoluut zijn er meer autochtone gezinnen met 8 of meer kinderen. Dus het aantal autochtonen groeit harder dan het aantal moslims. Dus kan er (als de trend zich doorzet) nooit een moment komen waarop er meer moslims zijn dan autochtonen.

Capice
Ik snap wel wat je bedoelt, maar als moslims met 3% groeien en autochtonen met 2%, dan komt er toch een punt waarop de moslims de autochtonen inhalen. Ongeacht de aantallen waarmee begonnen wordt.

Heus!
The End Times are wild
pi_58744368
quote:
Op zondag 18 mei 2008 15:56 schreef Zemi77 het volgende:

[..]

En dat klopt dus niet er zijn misschien wel relatief meer moslimgezinnen met veel kinderen maar absoluut zijn er meer autochtone gezinnen met 8 of meer kinderen. Dus het aantal autochtonen groeit harder dan het aantal moslims. Dus kan er (als de trend zich doorzet) nooit een moment komen waarop er meer moslims zijn dan autochtonen.

Capice
Dat zie je echt verkeerd. Het aantal autochtonen groeit niet harder dan het aantal moslims. Ja, wel in absolute aantallen, maar daar gaat het dus niet om. Het gaat om de relatieve groei, zowel relatief tov de eigen populatie als tov elkaar.

Voorbeeldje: stel dat de moslimbevolking jaarlijks voldoende kinderen produceert om relatief met 10% te groeien, en de autochtone bevolking met 2%, dan zal het absolute aantal autochtone kindertjes meer zijn dan het absolute aantal islamitische kindertjes (omdat er op dit moment nu eenmaal véél meer autochtonen zijn). Toch zal bij gelijkblijvende percentages het absolute aantal moslims na een aantal jaren (15 jaar ofzo, de exacte periode hangt van de begincondities af) véél groter zijn dan het aantal autochtonen.

Afijn, als je me nog steeds niet gelooft moet je maar even zelf een berekening doen met fictieve getallen over een periode van 20 jaar ofzo. Of je doet het even in Matlab dmv een Markovchain, da's nog makkelijker.
pi_58745780
quote:
Op zondag 18 mei 2008 16:11 schreef RonaldRegen het volgende:


Voorbeeldje: stel dat de moslimbevolking jaarlijks voldoende kinderen produceert om relatief met 10% te groeien, en de autochtone bevolking met 2%, dan zal het absolute aantal autochtone kindertjes meer zijn dan het absolute aantal islamitische kindertjes (omdat er op dit moment nu eenmaal véél meer autochtonen zijn). Toch zal bij gelijkblijvende percentages het absolute aantal moslims na een aantal jaren (15 jaar ofzo, de exacte periode hangt van de begincondities af) véél groter zijn dan het aantal autochtonen.
Klopt, maar is koffiedik.

Een van de relevante punten uit de getoonde cijfers is dat het aantal grote gezinnen onder allochtonen rap terugloopt. Heel rap. Dus dat de trend die jij hier voorrekent zich niet voordoet .
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_58746348
quote:
Op zondag 18 mei 2008 17:17 schreef sigme het volgende:

[..]

Klopt, maar is koffiedik.

Een van de relevante punten uit de getoonde cijfers is dat het aantal grote gezinnen onder allochtonen rap terugloopt. Heel rap. Dus dat de trend die jij hier voorrekent zich niet voordoet .
Dat wat je hier zegt is pas echt koffiedik.
pi_58746481
quote:
Op zondag 18 mei 2008 17:44 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Dat wat je hier zegt is pas echt koffiedik.
Nee, dat het aantal grote gezinnen onder allochtonen terugloopt is geen koffiedik. Dat zijn de cijfers over de afgelopen tijd. Geen koffiedik.

Koffiedik zijn scenarios over hoe het vanaf nu verder gaat - en dan is er meer reden aan te nemen dat het aantal allochtonen met grote gezinnen niet speciaal een factor van betekenis gaat zijn dan wel. Gezien de werkelijke reeele rauwe cijfermatige ontwikkelingen van het afgelopen decennium.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_58746829
quote:
Op zondag 18 mei 2008 17:51 schreef sigme het volgende:

[..]

Nee, dat het aantal grote gezinnen onder allochtonen terugloopt is geen koffiedik. Dat zijn de cijfers over de afgelopen tijd. Geen koffiedik.

Koffiedik zijn scenarios over hoe het vanaf nu verder gaat - en dan is er meer reden aan te nemen dat het aantal allochtonen met grote gezinnen niet speciaal een factor van betekenis gaat zijn dan wel. Gezien de werkelijke reeele rauwe cijfermatige ontwikkelingen van het afgelopen decennium.
Uitgaande van de cijfers van nu, de cijfers van het cbs die jij zelf postte, nemen moslims binnen afzienbare tijd hier de boel over. Da's het minste koffiedik van alle voorspellingen.
pi_58747251
quote:
Op zondag 18 mei 2008 18:08 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Uitgaande van de cijfers van nu, de cijfers van het cbs die jij zelf postte, nemen moslims binnen afzienbare tijd hier de boel over. Da's het minste koffiedik van alle voorspellingen.
Doe eens een berekeningetje?
Huidige stand van # autochtonen|allochtonen + huidige kindertal per groep -> wanneer nemen de afstammelingen van de allochtonen 'de boel over'?

Ik stel voor -mij doe een ander voorstel als dat je beter lijkt- als 'overnemen' 50% van de bevolking te nemen als maatstaf.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_58747512
quote:
Op zondag 18 mei 2008 18:29 schreef sigme het volgende:

[..]

Doe eens een berekeningetje?
Huidige stand van # autochtonen|allochtonen + huidige kindertal per groep -> wanneer nemen de afstammelingen van de allochtonen 'de boel over'?

Ik stel voor -mij doe een ander voorstel als dat je beter lijkt- als 'overnemen' 50% van de bevolking te nemen als maatstaf.
Om een echt betrouwbare berekening te doen heb je veel meer cijfers nodig. Zoals bijvoorbeeld ook de migratgie- en sterftecijfers uitgesplitst naar religie, alsmede de cijfers van mensen die wisselen van religie (er schijnen tegenwoordig bijvoorbeeld bijzonder veel ongelovige bakvissen naar de islam over te stappen).

En eigenlijk heb je, als je het echt goed wil doen, ook de hele bevolkingsopbouw naar leeftijd nodig, wederom uitgesplitst per religie. Al die blanke babyboomers vallen momenteel bij bosjes en dat zal de komende jaren alleen maar erger worden.

Je kunt er voor kiezen om die cijfers te negeren en de onderliggende effecten te verwaarlozen, maar ik denk niet dat zo'n berekening dan erg betrouwbaar is.
  zondag 18 mei 2008 @ 19:07:45 #53
65394 Montov
Dogmaticus Irritantus
pi_58747878
quote:
Op zondag 18 mei 2008 18:08 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Uitgaande van de cijfers van nu, de cijfers van het cbs die jij zelf postte, nemen moslims binnen afzienbare tijd hier de boel over. Da's het minste koffiedik van alle voorspellingen.
Kleinere moslimgezinnen zijn ook cijfers van "nu". Wat jij wilt is trends meetellen die in jouw doendenken passen, en andere trends niet. Erg selectief.
Géén kloon van tvlxd!
pi_58748135
quote:
Op zondag 18 mei 2008 19:07 schreef Montov het volgende:

[..]

Kleinere moslimgezinnen zijn ook cijfers van "nu". Wat jij wilt is trends meetellen die in jouw doendenken passen, en andere trends niet. Erg selectief.
Neehoor, helemaal niet. Jij begrijpt het gewoon niet.
pi_58748243
quote:
Op zondag 18 mei 2008 18:44 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Om een echt betrouwbare berekening te doen heb je veel meer cijfers nodig. Zoals bijvoorbeeld ook de migratgie- en sterftecijfers uitgesplitst naar religie, alsmede de cijfers van mensen die wisselen van religie (er schijnen tegenwoordig bijvoorbeeld bijzonder veel ongelovige bakvissen naar de islam over te stappen).
Ik ging dan ook niet per ongeluk niet mee in jouw splitsing naar religie.
Gewoon: afstammelingen van allochtonen versus autochtonen, gegeven het aantal in de huidige bevolking & de (meest recente) cijfers van gezinsgrootte voor diezelfde groepen.
quote:
En eigenlijk heb je, als je het echt goed wil doen, ook de hele bevolkingsopbouw naar leeftijd nodig, wederom uitgesplitst per religie. Al die blanke babyboomers vallen momenteel bij bosjes en dat zal de komende jaren alleen maar erger worden.

Je kunt er voor kiezen om die cijfers te negeren en de onderliggende effecten te verwaarlozen, maar ik denk niet dat zo'n berekening dan erg betrouwbaar is.
Ik vroeg je niet om een berekening waarin je alle factoren meeneemt.
Doe een gewoon een berekeningetje met zeer beperkte gegevens. Ook de leeftijd waarop allochtone vrouwen kinderen nemen schuift richting het Nederlands gemiddelde, je zou ze even gelijk kunnen nemen, gewoon, om een idee te krijgen hoe het zit met die 'overname van de boel'.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  zondag 18 mei 2008 @ 19:38:34 #56
65394 Montov
Dogmaticus Irritantus
pi_58748295
quote:
Op zondag 18 mei 2008 16:11 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Dat zie je echt verkeerd. Het aantal autochtonen groeit niet harder dan het aantal moslims. Ja, wel in absolute aantallen, maar daar gaat het dus niet om. Het gaat om de relatieve groei, zowel relatief tov de eigen populatie als tov elkaar.

Voorbeeldje: stel dat de moslimbevolking jaarlijks voldoende kinderen produceert om relatief met 10% te groeien, en de autochtone bevolking met 2%, dan zal het absolute aantal autochtone kindertjes meer zijn dan het absolute aantal islamitische kindertjes (omdat er op dit moment nu eenmaal véél meer autochtonen zijn). Toch zal bij gelijkblijvende percentages het absolute aantal moslims na een aantal jaren (15 jaar ofzo, de exacte periode hangt van de begincondities af) véél groter zijn dan het aantal autochtonen.

Afijn, als je me nog steeds niet gelooft moet je maar even zelf een berekening doen met fictieve getallen over een periode van 20 jaar ofzo. Of je doet het even in Matlab dmv een Markovchain, da's nog makkelijker.
Ja, relatieve getallen zijn erg belangrijk, ik kwam nog een aantal posts tegen van discussies op FOK! over relatieve getallen en gezinsgrootte:
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 15:31 schreef Sidekick het volgende:

[..]

In 1994 was het in feite een relatieve stijging van 5,4% ten opzichte van het jaar daarvoor
In 1997 was het in feite een relatieve stijging van 4,8% ten opzichte van het jaar daarvoor
In 2000 was het in feite een relatieve stijging van 4,0% ten opzichte van het jaar daarvoor
In 2003 was het in feite een relatieve stijging van 3,6% ten opzichte van het jaar daarvoor
En in 2004 was het in feite een relatieve stijging van 1,75% ten opzichte van het jaar daarvoor zoals je zelf goed uitrekende.
quote:
Op zaterdag 26 februari 2005 15:46 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Nee, dat is niet logisch. Het geeft aan dat de gezinsgrootte afneemt.

Als iedere moslim-generatie steeds hetzelfde aantal kinderen zou nemen, dan zou de relatieve groei gelijk blijven, en de absolute groei sterk zou toenemen. En aan de cijfers te zien blijft de absolute groei gelijk.

Het geeft simpelweg aan dat je niet kan stellen dat een verdubbeling van de afgelopen twintig jaar, ook een verdubbeling van de huidige moslimbevolking laat zien in de komende 20 jaar.
Dit op basis van http://statline.cbs.nl/StatWeb/publication/?VW=T&DM=SLNL&PA=70086ned&D1=0-16&HD=080518-1927
Overigens hanteerde men toen een andere meetmethode om het aantal moslims te tellen.
Géén kloon van tvlxd!
pi_58748568
quote:
Op zondag 18 mei 2008 19:35 schreef sigme het volgende:

[..]

Ik ging dan ook niet per ongeluk niet mee in jouw splitsing naar religie.
Gewoon: afstammelingen van allochtonen versus autochtonen, gegeven het aantal in de huidige bevolking & de (meest recente) cijfers van gezinsgrootte voor diezelfde groepen.
Het gaat mij niet om 'allochtonen' maar om 'moslims'. Jou ook, getuige je openingspost. Dat compliceert de boel nogal, of je nu wil of niet.
quote:
Ik vroeg je niet om een berekening waarin je alle factoren meeneemt.
Doe een gewoon een berekeningetje met zeer beperkte gegevens. Ook de leeftijd waarop allochtone vrouwen kinderen nemen schuift richting het Nederlands gemiddelde, je zou ze even gelijk kunnen nemen, gewoon, om een idee te krijgen hoe het zit met die 'overname van de boel'.
Waarom moet ik dat 'berekeningetje' voor je doen, als het echt zo simpel is? Zodat je m'n 'berekeningetje' daarna kunt afbranden? Nee, juffie, ik ben niet helemaal gek. Het is jouw topic, jij beweert allerlei zaken die je totaal niet hard kunt maken. Dus doe jij maar even snel een 'berekeningetje', dan brand ik dat daarna wel af.
pi_58751090
quote:
Op zondag 18 mei 2008 19:55 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Het gaat mij niet om 'allochtonen' maar om 'moslims'. Jou ook, getuige je openingspost. Dat compliceert de boel nogal, of je nu wil of niet.
Ik doe geen toekomstvoorspelling, waarbij het moslimgehalte relevant is (voor jou). Ik constateer in de OP dat de vrees voor moslims die door konijnengedrag de westerse panda's tot minderheid fokt, op basis van cijfers niet erg waarschijnlijk is.
quote:
[..]

Waarom moet ik dat 'berekeningetje' voor je doen, als het echt zo simpel is? Zodat je m'n 'berekeningetje' daarna kunt afbranden? Nee, juffie, ik ben niet helemaal gek. Het is jouw topic, jij beweert allerlei zaken die je totaal niet hard kunt maken. Dus doe jij maar even snel een 'berekeningetje', dan brand ik dat daarna wel af.
11% van de bevolking is nwa. Even grof gezegd: de rest van de bevolking plant net genoeg voort om het eigen tal stabiel te houden. Een groei van nul dus.
Als de nwa's dan de eigen nakomelingen moet vermenigvuldigen tot ze gelijk is aan de stabiele groep, komt dat grofweg hier op neer:
Groeit de groep nwa's met 5% per jaar, dan zijn na een kleine 40 jaar de twee groepen even groot. 5% groei is heel veel; bij gemiddeld 2,1 kind per vrouw is de groei 0, voor een groei van 5% moet de gemiddelde vrouw een enorm gezin produceren.

Stel dat de groep nwa's (en diens nakomelingen) groeit stabiel met 2%. Dan is de groep (nakomelingen) na 89 jaar even groot als de andere groep.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_58755428
quote:
Op zondag 18 mei 2008 16:11 schreef RonaldRegen het volgende:

[..]

Dat zie je echt verkeerd. Het aantal autochtonen groeit niet harder dan het aantal moslims. Ja, wel in absolute aantallen, maar daar gaat het dus niet om. Het gaat om de relatieve groei, zowel relatief tov de eigen populatie als tov elkaar.

Voorbeeldje: stel dat de moslimbevolking jaarlijks voldoende kinderen produceert om relatief met 10% te groeien, en de autochtone bevolking met 2%, dan zal het absolute aantal autochtone kindertjes meer zijn dan het absolute aantal islamitische kindertjes (omdat er op dit moment nu eenmaal véél meer autochtonen zijn). Toch zal bij gelijkblijvende percentages het absolute aantal moslims na een aantal jaren (15 jaar ofzo, de exacte periode hangt van de begincondities af) véél groter zijn dan het aantal autochtonen.

Afijn, als je me nog steeds niet gelooft moet je maar even zelf een berekening doen met fictieve getallen over een periode van 20 jaar ofzo. Of je doet het even in Matlab dmv een Markovchain, da's nog makkelijker.
okay,

Stel er zijn 10.000.000 autochtonen en 1.000.000 allochtonen. Bevolkingsaanwas is 3,0 procent voor de allochtonen en 2,5 procent voor de autochtonen. Er gaat niemand dood en mensen migreren niet en huwen ook niet onderling.

Over een periode van 20 jaar hebben we 16.386.164,4 autochtonen, een aanwas van 6.386.164,4 mensen
Over een periode van 20 jaar hebben we 1.806.111,2 autochtonen, een aanwas van 806.111,2 mensen

Significant verschil, lijkt me. Maar brand gerust af hoor als ik een fout maak. (maar dan mag je je eigen berekening ook neer pennen )
pi_58778850
quote:
Op zondag 18 mei 2008 15:56 schreef Zemi77 het volgende:

En dat klopt dus niet er zijn misschien wel relatief meer moslimgezinnen met veel kinderen maar absoluut zijn er meer autochtone gezinnen met 8 of meer kinderen. Dus het aantal autochtonen groeit harder dan het aantal moslims. Dus kan er (als de trend zich doorzet) nooit een moment komen waarop er meer moslims zijn dan autochtonen.

Capice
Okay, stel: je hebt een groepje van vijf knikkers en een groepje van één knikker. Het eerste groepje vermenigvuldig je met een factor 2, het tweede groepje met een factor 4. Doe dit nog eens en nog eens. Welk groepje is nu het grootst?

Het gaat er naar mijn idee niet om hoeveel allochtonen en autochtonen er zijn, daarvoor zegt nationaliteit me te weinig. De verhouding gelovigen - niet-gelovigen lijkt me belangrijker. Die christenen zijn best bereid om het op een akkoordje te gooien met "de moslims" als ze daarmee hun politieke macht zeker kunnen stellen. Het is ook maar de vraag of het grootste probleem voor een protestant "de moslims" betreft of "those damn atheists".

Atheïsten in Nederland zouden zich eens beter moeten gaan organiseren en mensen af moeten helpen van "het geloof". Ik bedoel, het is misschien wel respectabel om te denken "ieder zijn meug" en je vervolgens niets aan te trekken van nieuw opkomende religie, maar gelovigen zijn erop uit om jou in je "meugskeuze" te beperken. Drugs zijn slecht, seks is slecht, homo's zijn slecht, bepaalde meningen zijn slecht en alles wat slecht is moet verboden worden en "mensen moeten tegen zichzelf beschermd worden".
"Independence is my happiness, and I view things as they are, without regard to place or person; my country is the world, and my religion is to do good." -- Thomas Paine, The Rights of Man
pi_58779416
quote:
Op maandag 19 mei 2008 07:15 schreef Zemi77 het volgende:

Stel er zijn 10.000.000 autochtonen en 1.000.000 allochtonen. Bevolkingsaanwas is 3,0 procent voor de allochtonen en 2,5 procent voor de autochtonen. Er gaat niemand dood en mensen migreren niet en huwen ook niet onderling.

Over een periode van 20 jaar hebben we 16.386.164,4 autochtonen, een aanwas van 6.386.164,4 mensen
Over een periode van 20 jaar hebben we 1.806.111,2 autochtonen, een aanwas van 806.111,2 mensen

Significant verschil, lijkt me. Maar brand gerust af hoor als ik een fout maak. (maar dan mag je je eigen berekening ook neer pennen )
Zodra die groei van 3 % zich 60 jaar doorzet, heb je het al over 8,5 miljoen allochtonen

Ik denk dat de mensen die het over "islamisering" hebben meestal niet met 3 en 2,5 procent aankomen, eerder met 5 en 0,5 procent. Met die cijfers lukt het ze best in 60 jaar (uitgaande van jouw hypothetische begincijfers).

Autochtonen: 13488502
Allochtonen: 18679185

Maarja, niet alleen krijgen allochtonen minder kinderen als ze de westerse levensstijl meer en meer aannemen, de kinderen worden ook meer en meer "autochtoon". Zestig jaar is een lange tijd.
"Independence is my happiness, and I view things as they are, without regard to place or person; my country is the world, and my religion is to do good." -- Thomas Paine, The Rights of Man
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')