Doe eens een berekeningetje?quote:Op zondag 18 mei 2008 18:08 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Uitgaande van de cijfers van nu, de cijfers van het cbs die jij zelf postte, nemen moslims binnen afzienbare tijd hier de boel over. Da's het minste koffiedik van alle voorspellingen.
Om een echt betrouwbare berekening te doen heb je veel meer cijfers nodig. Zoals bijvoorbeeld ook de migratgie- en sterftecijfers uitgesplitst naar religie, alsmede de cijfers van mensen die wisselen van religie (er schijnen tegenwoordig bijvoorbeeld bijzonder veel ongelovige bakvissen naar de islam over te stappen).quote:Op zondag 18 mei 2008 18:29 schreef sigme het volgende:
[..]
Doe eens een berekeningetje?
Huidige stand van # autochtonen|allochtonen + huidige kindertal per groep -> wanneer nemen de afstammelingen van de allochtonen 'de boel over'?
Ik stel voor -mij doe een ander voorstel als dat je beter lijkt- als 'overnemen' 50% van de bevolking te nemen als maatstaf.
Kleinere moslimgezinnen zijn ook cijfers van "nu". Wat jij wilt is trends meetellen die in jouw doendenken passen, en andere trends niet. Erg selectief.quote:Op zondag 18 mei 2008 18:08 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Uitgaande van de cijfers van nu, de cijfers van het cbs die jij zelf postte, nemen moslims binnen afzienbare tijd hier de boel over. Da's het minste koffiedik van alle voorspellingen.
Neehoor, helemaal niet. Jij begrijpt het gewoon niet.quote:Op zondag 18 mei 2008 19:07 schreef Montov het volgende:
[..]
Kleinere moslimgezinnen zijn ook cijfers van "nu". Wat jij wilt is trends meetellen die in jouw doendenken passen, en andere trends niet. Erg selectief.
Ik ging dan ook niet per ongeluk niet mee in jouw splitsing naar religie.quote:Op zondag 18 mei 2008 18:44 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Om een echt betrouwbare berekening te doen heb je veel meer cijfers nodig. Zoals bijvoorbeeld ook de migratgie- en sterftecijfers uitgesplitst naar religie, alsmede de cijfers van mensen die wisselen van religie (er schijnen tegenwoordig bijvoorbeeld bijzonder veel ongelovige bakvissen naar de islam over te stappen).
Ik vroeg je niet om een berekening waarin je alle factoren meeneemt.quote:En eigenlijk heb je, als je het echt goed wil doen, ook de hele bevolkingsopbouw naar leeftijd nodig, wederom uitgesplitst per religie. Al die blanke babyboomers vallen momenteel bij bosjes en dat zal de komende jaren alleen maar erger worden.
Je kunt er voor kiezen om die cijfers te negeren en de onderliggende effecten te verwaarlozen, maar ik denk niet dat zo'n berekening dan erg betrouwbaar is.
Ja, relatieve getallen zijn erg belangrijk, ik kwam nog een aantal posts tegen van discussies op FOK! over relatieve getallen en gezinsgrootte:quote:Op zondag 18 mei 2008 16:11 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Dat zie je echt verkeerd. Het aantal autochtonen groeit niet harder dan het aantal moslims. Ja, wel in absolute aantallen, maar daar gaat het dus niet om. Het gaat om de relatieve groei, zowel relatief tov de eigen populatie als tov elkaar.
Voorbeeldje: stel dat de moslimbevolking jaarlijks voldoende kinderen produceert om relatief met 10% te groeien, en de autochtone bevolking met 2%, dan zal het absolute aantal autochtone kindertjes meer zijn dan het absolute aantal islamitische kindertjes (omdat er op dit moment nu eenmaal véél meer autochtonen zijn). Toch zal bij gelijkblijvende percentages het absolute aantal moslims na een aantal jaren (15 jaar ofzo, de exacte periode hangt van de begincondities af) véél groter zijn dan het aantal autochtonen.
Afijn, als je me nog steeds niet gelooft moet je maar even zelf een berekening doen met fictieve getallen over een periode van 20 jaar ofzo. Of je doet het even in Matlab dmv een Markovchain, da's nog makkelijker.
quote:Op zaterdag 26 februari 2005 15:31 schreef Sidekick het volgende:
[..]
In 1994 was het in feite een relatieve stijging van 5,4% ten opzichte van het jaar daarvoor
In 1997 was het in feite een relatieve stijging van 4,8% ten opzichte van het jaar daarvoor
In 2000 was het in feite een relatieve stijging van 4,0% ten opzichte van het jaar daarvoor
In 2003 was het in feite een relatieve stijging van 3,6% ten opzichte van het jaar daarvoor
En in 2004 was het in feite een relatieve stijging van 1,75% ten opzichte van het jaar daarvoor zoals je zelf goed uitrekende.
Dit op basis van http://statline.cbs.nl/StatWeb/publication/?VW=T&DM=SLNL&PA=70086ned&D1=0-16&HD=080518-1927quote:Op zaterdag 26 februari 2005 15:46 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Nee, dat is niet logisch. Het geeft aan dat de gezinsgrootte afneemt.
Als iedere moslim-generatie steeds hetzelfde aantal kinderen zou nemen, dan zou de relatieve groei gelijk blijven, en de absolute groei sterk zou toenemen. En aan de cijfers te zien blijft de absolute groei gelijk.
Het geeft simpelweg aan dat je niet kan stellen dat een verdubbeling van de afgelopen twintig jaar, ook een verdubbeling van de huidige moslimbevolking laat zien in de komende 20 jaar.
Het gaat mij niet om 'allochtonen' maar om 'moslims'. Jou ook, getuige je openingspost. Dat compliceert de boel nogal, of je nu wil of niet.quote:Op zondag 18 mei 2008 19:35 schreef sigme het volgende:
[..]
Ik ging dan ook niet per ongeluk niet mee in jouw splitsing naar religie.
Gewoon: afstammelingen van allochtonen versus autochtonen, gegeven het aantal in de huidige bevolking & de (meest recente) cijfers van gezinsgrootte voor diezelfde groepen.
Waarom moet ik dat 'berekeningetje' voor je doen, als het echt zo simpel is? Zodat je m'n 'berekeningetje' daarna kunt afbranden? Nee, juffie, ik ben niet helemaal gek. Het is jouw topic, jij beweert allerlei zaken die je totaal niet hard kunt maken. Dus doe jij maar even snel een 'berekeningetje', dan brand ik dat daarna wel af.quote:Ik vroeg je niet om een berekening waarin je alle factoren meeneemt.
Doe een gewoon een berekeningetje met zeer beperkte gegevens. Ook de leeftijd waarop allochtone vrouwen kinderen nemen schuift richting het Nederlands gemiddelde, je zou ze even gelijk kunnen nemen, gewoon, om een idee te krijgen hoe het zit met die 'overname van de boel'.
Ik doe geen toekomstvoorspelling, waarbij het moslimgehalte relevant is (voor jou). Ik constateer in de OP dat de vrees voor moslims die door konijnengedrag de westerse panda's tot minderheid fokt, op basis van cijfers niet erg waarschijnlijk is.quote:Op zondag 18 mei 2008 19:55 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Het gaat mij niet om 'allochtonen' maar om 'moslims'. Jou ook, getuige je openingspost. Dat compliceert de boel nogal, of je nu wil of niet.
11% van de bevolking is nwa. Even grof gezegd: de rest van de bevolking plant net genoeg voort om het eigen tal stabiel te houden. Een groei van nul dus.quote:[..]
Waarom moet ik dat 'berekeningetje' voor je doen, als het echt zo simpel is? Zodat je m'n 'berekeningetje' daarna kunt afbranden? Nee, juffie, ik ben niet helemaal gek. Het is jouw topic, jij beweert allerlei zaken die je totaal niet hard kunt maken. Dus doe jij maar even snel een 'berekeningetje', dan brand ik dat daarna wel af.
okay,quote:Op zondag 18 mei 2008 16:11 schreef RonaldRegen het volgende:
[..]
Dat zie je echt verkeerd. Het aantal autochtonen groeit niet harder dan het aantal moslims. Ja, wel in absolute aantallen, maar daar gaat het dus niet om. Het gaat om de relatieve groei, zowel relatief tov de eigen populatie als tov elkaar.
Voorbeeldje: stel dat de moslimbevolking jaarlijks voldoende kinderen produceert om relatief met 10% te groeien, en de autochtone bevolking met 2%, dan zal het absolute aantal autochtone kindertjes meer zijn dan het absolute aantal islamitische kindertjes (omdat er op dit moment nu eenmaal véél meer autochtonen zijn). Toch zal bij gelijkblijvende percentages het absolute aantal moslims na een aantal jaren (15 jaar ofzo, de exacte periode hangt van de begincondities af) véél groter zijn dan het aantal autochtonen.
Afijn, als je me nog steeds niet gelooft moet je maar even zelf een berekening doen met fictieve getallen over een periode van 20 jaar ofzo. Of je doet het even in Matlab dmv een Markovchain, da's nog makkelijker.
Okay, stel: je hebt een groepje van vijf knikkers en een groepje van één knikker. Het eerste groepje vermenigvuldig je met een factor 2, het tweede groepje met een factor 4. Doe dit nog eens en nog eens. Welk groepje is nu het grootst?quote:Op zondag 18 mei 2008 15:56 schreef Zemi77 het volgende:
En dat klopt dus niet er zijn misschien wel relatief meer moslimgezinnen met veel kinderen maar absoluut zijn er meer autochtone gezinnen met 8 of meer kinderen. Dus het aantal autochtonen groeit harder dan het aantal moslims. Dus kan er (als de trend zich doorzet) nooit een moment komen waarop er meer moslims zijn dan autochtonen.
Capice
Zodra die groei van 3 % zich 60 jaar doorzet, heb je het al over 8,5 miljoen allochtonenquote:Op maandag 19 mei 2008 07:15 schreef Zemi77 het volgende:
Stel er zijn 10.000.000 autochtonen en 1.000.000 allochtonen. Bevolkingsaanwas is 3,0 procent voor de allochtonen en 2,5 procent voor de autochtonen. Er gaat niemand dood en mensen migreren niet en huwen ook niet onderling.
Over een periode van 20 jaar hebben we 16.386.164,4 autochtonen, een aanwas van 6.386.164,4 mensen
Over een periode van 20 jaar hebben we 1.806.111,2 autochtonen, een aanwas van 806.111,2 mensen
Significant verschil, lijkt me. Maar brand gerust af hoor als ik een fout maak. (maar dan mag je je eigen berekening ook neer pennen)
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |