Ik ben het 100 procent met je eens, maar iets "grappig" vinden, is niet in strijd met de regels op dit forum. Juist door inhoudelijk te discussiëren, zoals je hierboven doet, maak je duidelijk dat de woordkeuze "grappig" erg slecht was gekozen. Deze post is veel beter dan die je net maakte. Hopelijk begrijp je wat ik daarmee bedoel.quote:Op donderdag 4 december 2008 12:35 schreef Casparovvv het volgende:
Die dat op een normale manier verwoord? Neem me niet kwalijk, het woord 'grappig' gebruik je bij een sarcastische opmerking van een komiek of een ludieke actie van iemand, maar niet voor de acties van een man die verantwoordelijk is voor de genocide op tienduizenden Ndebele's in Matabeleland (operatie Gukurahundi), 10 miljoen mensen met harde hand onderdrukt, mensen van de honger laat sterven en zelf in weelde leeft. De maker van die opmerking zou zichzelf eerst eens in de geschiedenis van dit land moeten verdiepen voordat hij zulke ondoordachte dingen zegt.
Ik begrijp wat je bedoeld. Normaal gesproken is het niet mijn stijl om in serieuze topics ongenuanceerd en -bediscussieerd te reageren, maar in dit geval leek het me (als de lezer tenminste op de hoogte is van wat eerder in het topic al was genoemd) overduidelijk dat deze user niet weet waar hij het over heeft.quote:Op donderdag 4 december 2008 12:39 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik ben het 100 procent met je eens, maar iets "grappig" vinden, is niet in strijd met de regels op dit forum. Juist door inhoudelijk te discussiëren, zoals je hierboven doet, maak je duidelijk dat de woordkeuze "grappig" erg slecht was gekozen. Deze post is veel beter dan die je net maakte. Hopelijk begrijp je wat ik daarmee bedoel.
waarom zouden wij? Wij (Europa/Amerika) wilden wel actie voor zover ik de geschiedenis heb gevolgd. Alleen in Afrika zelf vond men actie niet nodig.. in dat geval, zoek het maar uit.quote:Op donderdag 4 december 2008 13:19 schreef EdvandeBerg het volgende:
Wanneer grijpt de wereld nu in? De mensen gaan er letterlijk dood van de honger
wij niet alleen, de wereld (staat ook in die quote) moet ingrijpenquote:Op donderdag 4 december 2008 20:08 schreef kawotski het volgende:
[..]
waarom zouden wij? Wij (Europa/Amerika) wilden wel actie voor zover ik de geschiedenis heb gevolgd. Alleen in Afrika zelf vond men actie niet nodig.. in dat geval, zoek het maar uit.
Heb je helemaal gelijk in. Bij deze excuses voor de misplaatste opmerking.quote:Op donderdag 4 december 2008 12:35 schreef Casparovvv het volgende:
De maker van die opmerking zou zichzelf eerst eens in de geschiedenis van dit land moeten verdiepen voordat hij zulke ondoordachte dingen zegt.
Lijkt me logisch dat Mugabe liever geen interventiemacht in zijn land heeft.quote:Op donderdag 4 december 2008 20:08 schreef kawotski het volgende:
waarom zouden wij? Wij (Europa/Amerika) wilden wel actie voor zover ik de geschiedenis heb gevolgd. Alleen in Afrika zelf vond men actie niet nodig.. in dat geval, zoek het maar uit.
Nou Bush heeft ook aardig zijn best gedaan en Mugabe heeft er twintig jaar over kunnen doen, Bush maar achtquote:Op maandag 28 april 2008 00:44 schreef __Saviour__ het volgende:
zimbabwe is een prachtig voorbeeldje van hoe je je land ontzettend verneukt.
niet dat ik geen interventie wens maar zo'n beetje heel links Nederland pepert het iedereen dagelijks in hoe fout de inval in Irak niet was.. dus vandaar laat links Nederland dan nu maar het initiatief nemen om het op een andere manier op te lossen. Kijken hoeveel slachtoffers er dan vallen.. tot nu toe voeren ze nog geen flikker uit behalve nog meer geld geven aan Mugabequote:Op donderdag 4 december 2008 20:29 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Lijkt me logisch dat Mugabe liever geen interventiemacht in zijn land heeft.
Dat had Saddam ook niet, daarom is het aan de rest van de wereld om in te grijpen.
In Zimbabwe is alleen een beetje goud, dus dat heeft niet de interesse van het westenquote:Op woensdag 3 december 2008 18:14 schreef sp3c het volgende:
de vraag is wat moet en wat kun je eraan doen om de situatie op korte termijn
militair ingrijpen?
iemand plannen?
Dan nog heeft Zuid-Afrika er belang bij ervoor te zorgen dat de situatie niet escaleert? Maar neen, dan ging Mbeki Mugabe een hand boven het hoofd houdenquote:Op donderdag 4 december 2008 20:39 schreef henkway het volgende:
[..]
In Zimbabwe is alleen een beetje goud, dus dat heeft niet de interesse van het westen
Ik denk dat hier voornamelijk een rol ligt voor de UK als zijn het laatste kolonistenland van Rhodesie.\quote:Op donderdag 4 december 2008 20:58 schreef Masanga het volgende:
[..]
Dan nog heeft Zuid-Afrika er belang bij ervoor te zorgen dat de situatie niet escaleert? Maar neen, dan ging Mbeki Mugabe een hand boven het hoofd houden
Of net niet om dezelfde reden. Een interventie van hen zal sneller aanzien worden als 'bemoeinis' ipv hulp.quote:Op donderdag 4 december 2008 21:01 schreef henkway het volgende:
[..]
Ik denk dat hier voornamelijk een rol ligt voor de UK als zijn het laatste kolonistenland van Rhodesie.\
Ik neem aan dat die graaijers hun knaken niet in Zimbabdollars op de National Bank of Zimbabwe hebben staan, maar op een internationale bank. Bevriezen die tegoeden dus.quote:Op donderdag 4 december 2008 20:28 schreef qonmann het volgende:
Nederland wil uitbreiding EU-sancties Zimbabwe
Uitgegeven: 4 december 2008 19:08
Laatst gewijzigd: 4 december 2008 19:51
HELSINKI - Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen en zijn Britse ambtgenoot David Milliband willen dat de EU de sancties tegen Zimbabwe aanscherpt.
ANP
De Europese ministers van Buitenlandse Zaken zullen maandag beslissen over een voorstel de inreisbeperkingen voor de Zimbabwaanse machthebbers uit te breiden. Dat heeft Verhagen vanuit het Finse Helsinki bekendgemaakt.
http://www.nu.nl/news/187(...)ncties_Zimbabwe.html
Het zal niets helpen, de negerleider trekt zich van niemand iets aan,zolang zijn familie maar kan graaien .
De rest van het land interesseert hem 0.0.
Niks tegen te doen..
Als zich dit in Suriname zou afspelen zou men zich ook niet afzijdig houden toch, en kleien snelle actie kan het tij doen keren en een eind maken aan deze slepende ellende van moord, verkrachting en ziektes.quote:Op donderdag 4 december 2008 21:04 schreef Masanga het volgende:
[..]
Of net niet om dezelfde reden. Een interventie van hen zal sneller aanzien worden als 'bemoeinis' ipv hulp.
Dat is tof. Zie je zelden op Fok!.quote:Op donderdag 4 december 2008 20:29 schreef waht het volgende:
[..]
Heb je helemaal gelijk in. Bij deze excuses voor de misplaatste opmerking.
Waar ik eigenlijk meer op doelde is de minachting die ik koester jegens Mugabe en z'n handlangers. Er is inderdaad niks grappigs aan de gang van zaken in Zimbabwe.
Er is vrij veel goud maar vooral platina. Een goede kennis werkt voor Zimplats, het bedrijf dat platinamijnen in Zimbabwe exploiteert. Zit héél veel geld in de grond.quote:Op donderdag 4 december 2008 20:39 schreef henkway het volgende:
[..]
In Zimbabwe is alleen een beetje goud, dus dat heeft niet de interesse van het westen
ik dacht meer aan Zuid Afrika met hulp en gespecialiseerde steun van het westenquote:Op donderdag 4 december 2008 21:04 schreef Masanga het volgende:
[..]
Of net niet om dezelfde reden. Een interventie van hen zal sneller aanzien worden als 'bemoeinis' ipv hulp.
Engeland is wel de laatste die zich hier mee zou moeten bemoeien. Wat dat betreft hebben de Zimbabwanen één ding gemeen - nooit meer Ian Smith.quote:Op donderdag 4 december 2008 21:01 schreef henkway het volgende:
[..]
Ik denk dat hier voornamelijk een rol ligt voor de UK als zijn het laatste kolonistenland van Rhodesie.\
De UK heeft ook de 30 goudmijnen die hier vroeger waren leeg gehaald
Jawel, dat zou men (NL) wel doen ---> zie coup Bouterse.quote:Op donderdag 4 december 2008 21:07 schreef henkway het volgende:
[..]
Als zich dit in Suriname zou afspelen zou men zich ook niet afzijdig houden toch, en kleien snelle actie kan het tij doen keren en een eind maken aan deze slepende ellende van moord, verkrachting en ziektes.
Bouters is een populist die populair is bij de gewone dikke surinaamse vrouw, dus dat is niet vergelijkbaar, als hij ze vermoorde dan was het anders en zou Nederland ingrijpen, zeker wetenquote:Op donderdag 4 december 2008 23:39 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Jawel, dat zou men (NL) wel doen ---> zie coup Bouterse.
Zuma is een vreemde snuiter - net als Mbeki zegt hij de ene keer dit en de andere keer dat.quote:Op vrijdag 5 december 2008 11:16 schreef Masanga het volgende:
Ik interpreteer dit als noodzakelijke (maar ook logische en veel te late) reacties op de situatie in Zim met het oog op verandering.
Dat Jacob Zuma zich kritisch uitspreekt tov Mugabe stemt me ook tevreden. Volgens mij ligt er nog steeds een belangrijke sleutel in Zuid-Afrika tot de oplossing van het probleem.
Ze hebben goed kans dat er een nog veel ergere dictator opstaatquote:Op zondag 7 december 2008 17:09 schreef Masanga het volgende:
Rice: 'It's well past time' for Mugabe to leave
By ANNE GEARAN
AP Military Writer
Political analysts in Harare say the violence by soldiers is an indication of the breakdown of the rule of Mugabe
Sja, moeten we nu blij zijn om dat laatste zinnetje of niet?
Bron: http://www.nos.nl/nosjour(...)eeistmeerlevens.htmlquote:"Cholera Zimbabwe eist meer levens"
Unicef houdt er rekening mee dat het aantal choleragevallen in Zimbabwe de komende weken toeneemt tot zo'n 60.000. Dat is vier keer zoveel als waar de overheid van Zimbabwe nu van uitgaat, zegt de Unicef-chef in Harare, Monasch.
Volgens officiële cijfers zijn tot nu toe bijna 600 mensen overleden aan de ziekte. Maar Monasch denkt dat het echte cijfer een stuk hoger ligt.
Vervuild water
Cholera wordt veroorzaakt door vervuild drinkwater. Door de economische crisis in het land werken de watervoorziening en de gezondheidszorg nauwelijks meer. Van de behandeling van cholerapatiënten komt daardoor weinig terecht.
Bron: http://www.depers.nl/buit(...)and-niet-redden.htmlquote:Kofi Annan: Mugabe kan land niet redden
President Robert Mugabe van Zimbabwe kan de crisis in zijn land niet oplossen. Dat heeft de voormalige chef van de Verenigde Naties, Kofi Annan, zondag gezegd namens een internationale groep van voormalige staatslieden.
,,Er is grote teleurstelling over het huidige leiderschap. Deze regering heeft niet laten zien dat ze in staat is om het land uit de crisis te leiden'', aldus Kofi Annan in een verklaring. Hij wilde in november met de Amerikaanse ex-president Jimmy Carter het land bezoeken, maar ze kregen geen toegang.
Nu op BBC2, en anders wel ergens online te zien:quote:Op vrijdag 5 december 2008 19:52 schreef sp3c het volgende:
ik weet het niet met Zuid Afrika, soms lijkt er verbetering in de lucht te zitten maar op andere momentenben ik bang dat het langzaam dezelfde kant op gaat als Zimbabwe ... alleen dan langzaam
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)gabe_moet_weg__.htmlquote:Kofi Annan: Mugabe moet weg
DEN HAAG - Zimbabwe is ernstig toe aan verandering. President Robert Mugabe zal het veld moeten ruimen. “Hij moet weten dat hij zijn land niet langer dient. Het is een schande dat hij dat niet beseft.”
Dat heeft voormalig secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Kofi Annan, dinsdag in Den Haag gezegd. Annan riep buurland Zuid-Afrika en Afrikaanse leiders op om een oplossing te vinden voor de toekomst van het land, dat in een diepe financiële en humanitaire crisis verkeert.
De vroegere chef van de VN zei wel dat de verandering zich zonder chaos en geweld zal moeten voltrekken. Bij een poging eerder dit jaar te bemiddelen, werd Annan de toegang tot Zimbabwe geweigerd.
Er is crisis wereldwijd, de klemtoon ligt op Afghanistan en Irak, troepen zenden is onpopulair en duur, in Afrika heb je daarnaast nog brandhaarden in oa Congo, Somalië, Darfur, ... Ik zie deze houding dan ook als een teken van beperking bij de VN en andere instanties.quote:Op dinsdag 9 december 2008 14:11 schreef Elfletterig het volgende:
De toon van Kofi Annan verhardt zich enigszins:
[..]
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)gabe_moet_weg__.html
Ik vraag me echt af hoe lang dit onderwerp nog kan worden afgedaan als een gelegenheid die ze in Afrika wel oplossen. Hoeveel doden moeten er eerst vallen?
Na Irak , Afganistan hebben niet veel landen nog zin om zich in nog een wespennest te steken.quote:Op dinsdag 9 december 2008 14:11 schreef Elfletterig het volgende:
De toon van Kofi Annan verhardt zich enigszins:
[..]
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)gabe_moet_weg__.html
Ik vraag me echt af hoe lang dit onderwerp nog kan worden afgedaan als een gelegenheid die ze in Afrika wel oplossen. Hoeveel doden moeten er eerst vallen?
Bron: http://www.depers.nl/buitenland/268346/Mugabe-wijkt-niet.htmlquote:Mugabe wijkt niet
De Zimbabwaanse president Robert Mugabe lijkt niet van plan af te treden ondanks talrijke oproepen van wereldleiders dat wel te doen. Een strijdvaardig klinkende woordvoerder van Mugabe beschuldigde dinsdag de Amerikanen en de Britten ervan een invasie van Zimbabwe op touw te willen zetten zonder er zelf aan mee te hoeven doen, mogelijk via de VN.
Zo'n actie is dankzij de houding van veel Afrikaanse landen erg onwaarschijnlijk. De Afrikaanse Unie wijst harde actie af, aldus een woordvoerder van de Tanzaniaanse voorzitter Jakaya Kikwete van de unie.
De voorzitter van de Zuid-Afrikaanse regeringspartij ANC, Jacob Zuma en de president van Namibië, Hifikepunye Pohamba, hebben dinsdag beklemtoond dat ze de diplomatieke bemiddelingspogingen tussen Mugabe en de oppositie blijven steunen. Een hoge Zuid-Afrikaanse functionaris, Ayanda Ntsaluba, zei dat zijn land tegen het sturen van troepen naar Zimbabwe is.
De internationale druk op Mugabe om op te stappen neemt toe. Het is voor hem tijd om te gaan, heeft de Amerikaanse president George Bush dinsdag in een verklaring gesteld. Aartsbisschop Tutu vindt dat Mugabe desnoods met geweld moet worden afgezet en berecht in Den Haag.
De Keniaanse premier Odinga wil Mugabe tot aftreden dwingen. Voormalig VN-secretaris-generaal Annan vindt dat Mugabe het veld moet ruimen. De Britse premier Brown veroordeelde het 'bloedige regime'. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Rice riep Mugabe op te vertrekken. De Franse president Sarkozy en andere wereldleiders vroegen Mugabe op te stappen.
Die zijn al gevallen.quote:Op dinsdag 9 december 2008 17:32 schreef Elfletterig het volgende:
Mugabe trekt zich er weinig van aan:
[..]
Bron: http://www.depers.nl/buitenland/268346/Mugabe-wijkt-niet.html
Het lijkt een soort patstelling te gaan worden. Eentje waar de bevolking het slachtoffer van wordt. Duizenden doden gaan er vallen, omdat niemand iets doet.
Ja, net als toen met Rwandaquote:Op dinsdag 9 december 2008 18:30 schreef sp3c het volgende:
helemaal alsof die ontwikkelingshulp nu wel bij het volk aankomt ...
Smith was zo slecht nog niet in vergelijking met Mugabe en zijn kronies.quote:Op donderdag 4 december 2008 23:23 schreef Casparovvv het volgende:
[..]
Engeland is wel de laatste die zich hier mee zou moeten bemoeien. Wat dat betreft hebben de Zimbabwanen één ding gemeen - nooit meer Ian Smith.
Dat klopt. Het principe van soevereiniteit zit er echter diep ingebakken bij de meeste Afrikanen, na alle overheersing tijdens het koloniale tijdperk. Ook al was Ian Smith een veel beter leider dan Mugabe, hij hield Zimbabwe wel in de greep van de Engelsen, in het specifiek de greep van Margaret 'Iron Lady' Thatcher.quote:Op woensdag 10 december 2008 14:52 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Smith was zo slecht nog niet in vergelijking met Mugabe en zijn kronies.
Rhodesia en de UK waren alles behalve vrienden. Als de Rhodies zich ergens door verraden voelen zijn het de engelsen wel.quote:Op woensdag 10 december 2008 15:08 schreef Casparovvv het volgende:
[..]
Dat klopt. Het principe van soevereiniteit zit er echter diep ingebakken bij de meeste Afrikanen, na alle overheersing tijdens het koloniale tijdperk. Ook al was Ian Smith een veel beter leider dan Mugabe, hij hield Zimbabwe wel in de greep van de Engelsen, in het specifiek de greep van Margaret 'Iron Lady' Thatcher.
Het is dan ook nog maar de vraag of Mugabe daar opdracht toe geeft of dat het leger of legereenheden zelf die beslissing nemen. Het lijkt mij onwaarschijnlijk dat het sowieso gebeurt, er is nog wel even genoeg om te roven in Zimbabwe zelf, maar als het gebeurt, dan hoeft het niet van Mugabe zelf te komen: ik heb weinig vertrouwen in de discipline en structuur van Zimbabwe's leger en de relatie tot Mugabe.quote:Op woensdag 10 december 2008 15:53 schreef CeeJee het volgende:
Het wachten is nu op het moment dat de interne problemen in Zimbabwe de buurlanden dwingen in te grijpen. Dit kan zijn door een enorme vluchtelingenstroom die andere landen niet aan kunnen of als Mugabe zoals Idi Amin zijn leger over de grens gaat laten plunderen omdat zijn eigen land helemaal kaal geplukt is.
Ook al was Smith een Afrikaan, Rhodesië stond tijdens zijn leiding onder invloed van de Engelsen. Die hadden een dikke vinger in de pap.quote:Op woensdag 10 december 2008 15:44 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Rhodesia en de UK waren alles behalve vrienden. Als de Rhodies zich ergens door verraden voelen zijn het de engelsen wel.
Er is niet écht sprake van plunderingen door het leger van Zim. Het is meer de overheid zelf - bijvoorbeeld door goudmijnen te verplichten hun goud voor een veel te lage prijs aan de overheid te verkopen. Daarnaast is Bob intelligent genoeg om zich niet teveel te bemoeien met internationale politiek. Die man heeft zeven universitaire studies op zijn naam staan (hoewel Cambridge hem zijn graad heeft afgenomen geloof ikquote:Op woensdag 10 december 2008 15:57 schreef Monidique het volgende:
[..]
Het is dan ook nog maar de vraag of Mugabe daar opdracht toe geeft of dat het leger of legereenheden zelf die beslissing nemen. Het lijkt mij onwaarschijnlijk dat het sowieso gebeurt, er is nog wel even genoeg om te roven in Zimbabwe zelf, maar als het gebeurt, dan hoeft het niet van Mugabe zelf te komen: ik heb weinig vertrouwen in de discipline en structuur van Zimbabwe's leger en de relatie tot Mugabe.
Bron en meer informatie via: http://www.depers.nl/buit(...)rleners-toegang.htmlquote:Zimbabwe weigert hulpverleners toegang
Zimbabwe weigert een visum te geven aan Franse hulpverleners die de slachtoffers van cholera willen helpen. Dat heeft de Franse regering donderdag bekendgemaakt.
President Robert Mugabe van Zimbabwe zei eerder op de dag dat er helemaal geen cholera-epidemie is, maar dat het westen dit wil gebruiken als excuus om het land binnen te komen om hem te verdrijven.
Frankrijk ontkende donderdag met klem dat de epidemie onder controle is. Volgens internationale hulporganisaties zijn al achthonderd mensen bezweken aan de ziekte.
De rest van de wereld heeft haar eigen problemen (econ. recessie, Irak, Afghanistan). Jammerlijke samenloop van gebeurtenissen. Buurlanden van Zimbabwe staan denk ik ook niet te trappelen om hun middelen te verbruiken...quote:
toen 'we' in Irak ingrepen.. en nu wil een bepaalde groep niets liever dan een parlementair onderzoek niet..quote:Op donderdag 11 december 2008 18:05 schreef Elfletterig het volgende:
Het wordt steeds schrijnender:
[..]
En we doen nog steeds niks.
femke is zowieso tegen ... maar we moeten er wat aan doen verdorie!quote:Op donderdag 11 december 2008 21:39 schreef kawotski het volgende:
[..]
toen 'we' in Irak ingrepen.. en nu wil een bepaalde groep niets liever dan een parlementair onderzoek niet..
regel jij een akkoordje bij Femke dan mogen we vast wel gaan ingrijpen..
Tja...quote:HARARE/MUSINA - Er is in Zimbabwe helemaal geen sprake van een cholera-epidemie. Een uitbraak van deze dodelijke ziekte is door artsen in de kiem gesmoord. Dit zei de Zimbabwaanse president Robert Mugabe donderdag.
Inderdaad! Nu, in Somalië zit Al Qaeda nog en kan je nog de moslimextremisten bestrijden.quote:Op donderdag 11 december 2008 21:58 schreef qonmann het volgende:
Er gaat geen westers land ingrijpen.
Zie maar Somalie wat voor gevolgen dat heeft.
Onvoorstelbaar wat een Afrikaanse, zwarte leider zich allemaal kan veroorloven
Het land is volledig leeggeplunderd, zelf de gestolen farms uitnutten is teveel gevraagd. Alles wordt kapot gemaakt daar.
Wellicht schiet iemand hem neer en dan gaat zijn opvolger wsl weer hetzelfde plunder-spelletje spelen
Mugabe
[..]
Tja...
quote:'Welke cholera-epidemie?'
HARARE - In Zimbabwe is geen sprake meer van een cholera-epidemie en de gezondheidsproblemen in het land zijn voorbij. Dat heeft president Robert Mugabe donderdag gezegd, ondanks berichten over het tegendeel door de Verenigde Naties.
Volgens de VN eiste een cholera-epidemie in Zimbabwe al zeker 783 doden. Er zouden 16.403 geregistreerde gevallen van besmetting zijn.
Vorige week nog riep Zimbabwe de noodtoestand uit vanwege de cholera en verklaarde Zuid-Afrika de zwaar door de ziekte getroffen grensstreek tot rampgebied.
Maar op de staatsbegrafenis van een hoge regeringsmedewerker verklaarde Mugabe donderdag dat de epidemie een halt is toegebracht met behulp van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en andere hulporganisaties.
De bewering van Mugabe werd wereldwijd afgedaan als onzin. De Amerikaanse ambassadeur voor Zimbabwe, James McGee, zei in Washington dat de epidemie juist erger wordt.
Wereldvreemd
De Britse minister voor Afrikaanse zaken, Mark Malloch-Brown, zei over Mugabe en diens bewering: 'Ik weet niet in welke wereld die man leeft.' Malloch-Brown herhaalde zijn oproep aan Zuid-Afrika meer te doen om Mugabe te dwingen de crises in Zimbabwe, op het vlak van politiek, economie en volksgezondheid, een halt toe te roepen.
Maatregelen
De Botswaanse minister van Buitenlandse Zaken, Phandu Skelemani, stelde voor om de levering van brandstof stop te zetten om Mugabe en zijn partij, de ZANU-PF, weg te krijgen. Skelemani zei dat in dat geval wel met een luchtbrug voedselhulp zal moeten worden geboden aan de Zimbabwaanse bevolking. dsl
Dat heeft ie echt wel door natuurlijk. Maar hij is zo machtsgeil dat aftreden gewoon geen enkele optie is. Die hele show met een 'regering van nationale eenheid' was alleen maar een poppenkast om de rest van de wereld even koest te houden.quote:Op vrijdag 12 december 2008 09:09 schreef Sjowhan het volgende:
Ik snap het echt niet. Waarom heeft die oude vent Mugabe het niet door dat zijn land aan de afgrond staat? Hij denkt het beste met Zimbabwe te hebben, maar het tegendeel is waar.
Ik denk dat hij dit keer met 99 % van de stemmen zal winnenquote:President Robert Mugabe alludeert intussen op vervroegde verkiezingen. Op het partijcongres van zijn Zanu-PF riep Mugabe zaterdag zijn aanhangers op om zich op een stembusgang voor te bereiden en de zege veilig te stellen. Mugabe, die met geen woord over de cholera-uitbraak in Zimbabwe repte, zal niet aftreden.
Bron: ANP / http://www.nu.nl/algemeen/1890064/dreig-mugabe-met-geweld.htmlquote:'Dreig Mugabe met geweld'
AMSTERDAM - De Zuid-Afrikaanse Nobelprijswinnaar Desmond Tutu heeft woensdag de internationale gemeenschap opgeroepen desnoods met geweld te dreigen om het aftreden van de Zimbabwaanse president Robert Mugabe te bewerkstelligen.
De voormalige anglicaanse aartsbisschop zei voor de BBC-radio te hopen dat de Afrikaanse Unie kan worden overgehaald om Mugabe een ultimatum te stellen. Op de vraag of Mugabe met geweld moet worden afgezet, zei Tutu dat 'zeker de dreiging ermee' geoorloofd is. Hij zei ook dat Mugabe voor gerechtelijke vervolging door het Internationaal Strafhof gewaarschuwd moet worden in verband met zijn gewelddadige repressie van de oppositie.
Tutu zei zich te schamen omdat zijn eigen land, Zuid-Afrika, zich tot dusverre verzet tegen pogingen Mugabe tot aftreden te dwingen. Zuid-Afrika speelde een sleutelrol in beraadslagingen in de VN-Veiligheidsraad over Zimbabwe.
Veto
China en Rusland spraken in juli een veto uit over een door de Verenigde Staten ingediende resolutie voor wereldwijde sancties tegen Mugabe en dertien van diens medewerkers. "Wij hebben ons erfgoed verraden", zei Tutu in een verwijzing naar Zuid-Afrika. "Wij hebben de heer Mugabe genoeg tijd gegeven."
quote:Op maandag 22 december 2008 13:47 schreef henkway het volgende:
[..]
Ik denk dat hij dit keer met 99 % van de stemmen zal winnen
Het land interesseert Mugabe, zoals zoveel Afrikaanse leiders na verrloop van tijd, 0.0quote:Op vrijdag 12 december 2008 09:09 schreef Sjowhan het volgende:
Ik snap het echt niet. Waarom heeft die oude vent Mugabe het niet door dat zijn land aan de afgrond staat? Hij denkt het beste met Zimbabwe te hebben, maar het tegendeel is waar.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |