Zeker interessant. Ik vraag me zelf altijd af hoe het fysisch mogelijk is dat concentratiekampslachtoffers maanden met 400-600kcal en daarna ook nog de dodenmarsen van tientallen kilometers (hardlopend) konden volbrengen (nouja, de meeste niet natuurlijk maar er zijn overlevenden). Beetje luguber, maar ook wel interessant en verbijsterend.quote:Op woensdag 26 maart 2008 12:49 schreef Asics-DS het volgende:
[..]
Na Fysiotherapie wil ik bewegingswetenschappen gaan studeren en dit lijkt me echt super interessant om te onderzoeken. Zoals je ook al zegt: je lichaam kan echt heel veel aan als je je kop ernaar kan zetten. Je kan je lichaam ook voor de gek houden op heel veel manier. Ooit eens gezien op België 1 (vage zender) dat je energieniveau hoger blijft als je energiedrankjes (water + koolhydraten) in je mond neemt en uitspuugd dan wanneer je het drankje doorslikt. Hoe maf is dat...... Net als allerlei placebo effecten. Lijkt me super om zoiets te onderzoeken.
Wat veel geblesseerden trouwens hier. Dan ga je je toch afvragen of het nou wel zo'n goede sport is
Ja dat is het prachtige aan het menselijke lichaam. De geest is duizenden keren sterker dan het lichaam. Iedereen heeft zijn limieten, maar er zijn weinig mensen die die limieten ook echt hebben bereikt. Hardlopers, en sporters in het algemeen, krijgen meestal een ongelofelijke kick uit het verleggen van grenzen, en dat is alleen mogelijk als je jezelf wijs kan maken dat je het kán.quote:Op woensdag 26 maart 2008 13:08 schreef annoh het volgende:
Zeker interessant. Ik vraag me zelf altijd af hoe het fysisch mogelijk is dat concentratiekampslachtoffers maanden met 400-600kcal en daarna ook nog de dodenmarsen van tientallen kilometers (hardlopend) konden volbrengen (nouja, de meeste niet natuurlijk maar er zijn overlevenden). Beetje luguber, maar ook wel interessant en verbijsterend.
quote:It's all mind over matter.
If you don't mind than it won't matter
bij mij houdt het bij 45 wel op helaas.....quote:Op woensdag 26 maart 2008 07:37 schreef FJD het volgende:
Welke maat heb je ? Mocht je maat 46 hebben en je proneert dan heb ik nog een goed paar liggen
ik was sowieso van plan naar een speciaalzaak te gaan voor een advies. 2 jaar is ook langer dan ik verwachte eigenlijk... nog maar eventjes doorlopen om mezelf te overtuigen dat ik regelmatig zal blijven lopen, en dan er toch maar voor gaan, bedankt!quote:Op woensdag 26 maart 2008 11:12 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Ik ken eerlijk gezegd niet echt veel goedkopere schoenen die ook goed genoeg zijn. Misschien bij de decathlon, maar ik betwijfel het. Je kan natuurlijk de perfecte schoen voor jezelf vinden bij de runners world en deze dan uiteindelijk kopen bij de decathlon, ik zou in ieder geval wel een schoen-advies ondergaan bij een speciaalzaak (=gratis).
Je doet er ongeveer 1500 km mee is de regel. dus dat is minimaal 100 weken, dus 2 jaar. Je kan wel tijdje nog doorlopen ermee denk ik, maar dat hangt vooral ook van je eigen gewrichten af. Na 2000 km zou ik wel sowieso nieuwe schoenen regelen
Ligt misschien aan de lange afstanden die er gelopen worden? Ik ben tot op heden blessure-vrij, maar ik loop meestal niet meer dan 6km, 1x per week.quote:Op woensdag 26 maart 2008 12:49 schreef Asics-DS het volgende:
Wat veel geblesseerden trouwens hier. Dan ga je je toch afvragen of het nou wel zo'n goede sport is
Zaterdag de CAIW Halve Marathon in Naaldwijk. Er is ook een 10km en 5 (eigenlijk 4,8km)quote:Op woensdag 26 maart 2008 21:57 schreef Zotheid het volgende:
Ik ben eigenlijk al het hele jaar aan het kwakkelen.
Toppunt van m'n blessurevrijheid van dit jaar was toch wel de CPC, en dat kwam eigenlijk wel mooi uit.
Hopelijk gaat het zondag weer zo fijn, maar ik vrees van niet.
Weet iemand overigens nog leuke wedstrijden (met afstanden van ong een halve marathon) die binnekort plaatsvinden en waar ik me nog kan inschrijven?
En dan nog het liefst in de buurt van Den Haag. :p
Die houden we erinquote:Op vrijdag 28 maart 2008 16:38 schreef Asics-DS het volgende:
Als je enigszins ondertraind bent ben je altijd nog sneller dan wanneer je overtraind bent
Over twee weken. Je hebt dus nog twee weekenden om je twee keer helemaal leeg te lopen, dan een week rusten en dan gaanquote:Op zaterdag 29 maart 2008 01:26 schreef thaleia het volgende:
Wanneer is die marathon waar mensen van hier aan mee gaan doen? Volgende week?
Dit is oorspronkelijk voor wierlertraining gemaakt, maar is natuurlijk van toepassing op alle (duur)sporten.quote:Op zaterdag 29 maart 2008 01:26 schreef thaleia het volgende:
[..]
Die houden we erin![]()
"Rust is het belangrijkste onderdeel van de training", is ook een favoriet.
Maar ik ben het wel ietsje aan het opvoeren hoor, want ik wil bij de Batavierenrace toch echt wel sneller zijn dan ik in Utrecht was.
Wanneer is die marathon waar mensen van hier aan mee gaan doen? Volgende week?
En hoe weet je wanneer je die piek van die compensatie hebt?quote:Op zaterdag 29 maart 2008 12:27 schreef Asics-DS het volgende:
[..]
Dit is oorspronkelijk voor wierlertraining gemaakt, maar is natuurlijk van toepassing op alle (duur)sporten.
[ afbeelding ]
Ja het liefst wel, het is erg machtig om 1 van die vele duizenden lopers te zijn die over een stuk straat loopt. Bedankt voor de website, ik kende hem eigenlijk al, maar ik zal hem eens gebruiken om wedstrijden te zoeken.quote:Op donderdag 27 maart 2008 11:12 schreef Asics-DS het volgende:
Wil je grote loopevenementen? Want kleine loopjes (300-600 man loopjes) wordt je mee dood gegooid hier in het oosten.
Kijk een op www.uitslagen.nl. Genoeg te lopen
Het is een mogenlijkheid die ik liever buiten beschouwing laat.quote:
ja, ik zag wel een aantal mensen met zo'n Amsterdam shirt, maar niet met jouw nummerquote:Op zondag 30 maart 2008 16:18 schreef Grumpey het volgende:
Ik heb je ook lopen zoeken Kepler....dat bussinesspoint stond dus helemaal niet aangegeven!
Ik ook zoeken in het startvak, was uiteindelijk een van de eersten en heb nog rondjes gelopen om mijn I AMsterdam shirt maar zo goed mogelijk in beeld te zetten, maar om tien voor 12 ben ik daar maar mee gestopt omdat het koud werd zonder shirtje erover en ik ook vooraan wilde staan. Dat laatste is overigens gelukt, stond op de voorste rij
Het was een leuk loopje, dat laatste stuk omhoog de boulevard op, dat was afschuwelijk
Voor de rest erg blij met wind in de rug op de terugweg, heb uiteindelijk een tijd van ongeveer 49 minuten rond, heb het niet zelf bijgehouden.
De volgende keer misschien wel handig om wat specifiekere afspraken te maken, zeker voor de marathon kep, want volgens mij lopen we ongeveer dezelfde tijd daarop (doel) en dan kunnen we nog wat aan elkaar hebben misschien.
en het regende ook nogquote:Op zondag 30 maart 2008 16:20 schreef thaleia het volgende:
Jullie lopen op zwaar terrein 49 en 52 minuten over een afstand van 12 km? Respect!
Dezelfde startgroep als ik en ik stond ook op de 1e rijquote:Op zondag 30 maart 2008 21:13 schreef Zotheid het volgende:
Grumpey, had jij een petje op? Dan liep ik je voorbij in de stationsstraat.Daar zag ik iig iemand met een I AMsterdam tshirt. En ook ik kon het meetingpoint niet vinden. Volgende keer inderdaad maar betere afspraken maken.
Ben na even zoeken maar naar de massage geweest om te vragen of ze iets aan m'n knie konden doen. Volgens de eerste vrouw die ik sprak mocht ze niet aan pijnlijke plekken zitten.
Even later sprak ik een man van de massage die mij vertelde dat ik best kan starten zolang ik maar zorgde dat ik goed warm zou lopen en niet op tijd zou gaan lopen. Het eerste heb ik wel gedaan en het tweede niet.
Ik kon als 1 van de eerste van mijn groep (prestatieloop groep 1) starte en dat zorgde dat ik zonder problemen gelijk door kon lopen. En wat liep dat heerlijk over het circuit zeg. Geen last meer van m'n knie en voor m'n gevoel vloog ik over het circuit. Dit hield ik eigenlijk de hele race vol en heb voor mij doen ook een erg goede race gelopen.
Afstand 12 kilometer recreatie
Categorie Mrecr
Totaal plaats 121 / 4944
Categorie plaats 119
Snelheid km/uur
4 kilometer 16:48
8 kilometer 35:28
Netto tijd 52:01
[ afbeelding ]
1e 4 km: 16:48 (14,56 km/u)
2e 4 km: 18:40 (13,94 km/u)
3e 4 km: 16:33 (14,70 km/u)
Gemiddelde snelheid 14,4 km/u
Wat vooral fout ging bij de afspraak was dat dat hele bussiness-meeting point niet aangegeven was door organisatiequote:Op zondag 30 maart 2008 16:39 schreef kepler het volgende:
[..]
ja, ik zag wel een aantal mensen met zo'n Amsterdam shirt, maar niet met jouw nummer
Voor de marathon inderdaad wel iets beter afsprekenIk ga voor de 3:30 en als ik kijk naar de mijn afgelopen 30km moet dat wel lukken. Hoe ziet jouw schema eruit komen weken? Mijne ongeveer zo:
di: 10k
vr: 21k
zo: 15k
di: 15
do: 10k
zo: 42k
Volgens mij heb ik je dan inderdaad gezien.quote:Op maandag 31 maart 2008 12:36 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Dezelfde startgroep als ik en ik stond ook op de 1e rij. Ik had geen petje op en mijn I AMsterdam shirt was tijdens het lopen (en laatste 20 min van wachten) onzichtbaar door een donkergroen vest wat ik daar overheen aanhad. Ik stond naast een fanatieke man in het blauw die heel veel over zijn eigen prestaties aan het praten was en daarnaast stond iemand met een shirt van de marathon van Leiden geloof ik. Waarschijnlijk ben ik gewoon onbewust wel gespot door je
geen groen vest zien lopen op dat eerste relaxte stukje waarbij we groep ervoor nog niet waren tegengekomen?
hierbij mijn overzichtje, zoals men ziet had ik vooral wat moeite met dat strand stuk met tegenwind, mijn snelheid kon ik daar echt niet vasthouden..
Naam Grumpey
Woonplaats Amsterdam
Afstand 12 kilometer recreatie
Categorie Mrecr
Totaal plaats 30 / 4926
Categorie plaats 30
Snelheid 14,664 km/uur
4 kilometer 15:51
8 kilometer 33:06
Netto tijd 49:06
Uw relatieve finishpositie in het totale deelnemersveld van de 12 kilometer recreatie:
[ afbeelding ]
hey ik had ook een rood T-shirt aan (en een lange blauwe broek)quote:Op maandag 31 maart 2008 15:11 schreef Grumpey het volgende:
Ik heb vaak de binnenbocht genomen op het circuit, ik zat ook telkens achter iemand met rood shirt, wel grappig op dat circuit, met een man van 10 die hele grote groep inhalen
Na de finish kwamen er nog 2 mensen naar me toe die aangaven dat ze me als richtpunt hadden gebruikt. Eentje gaf zelfs aan dat hij daardoor zijn doel had gehaald van 53 minuten. Als jij 52 minuten liep dan moet je me ook vaak gezien hebben![]()
Ik had zelf geen richtpunt, de man voor me liep uiteindelijk 47 minuten, en was in het begin al gewoon te ver weg om te volgen.
quote:Naam Kepler
Woonplaats Delft
Afstand 12 kilometer recreatie
Categorie Mrecr
Totaal plaats 134 / 4944
Categorie plaats 132
Snelheid 13,776 km/uur
4 kilometer 17:35
8 kilometer 35:50
Netto tijd 52:16
quote:Op maandag 10 maart 2008 11:36 schreef Koen_74 het volgende:
Verdomme weer een paar dagen ziek geweest waardoor ik niet heb kunnen trainen.
Ik was zo gebrand op die circuitloop. Ik had wat trainingsachterstand en dat zal nu alleen maar groter zijn![]()
dan maar weer mikken op de Vestloop
In dat geval weet ik precies wie jij bent.quote:Op maandag 31 maart 2008 15:11 schreef Grumpey het volgende:
Ik heb vaak de binnenbocht genomen op het circuit, ik zat ook telkens achter iemand met rood shirt, wel grappig op dat circuit, met een man van 10 die hele grote groep inhalen
Na de finish kwamen er nog 2 mensen naar me toe die aangaven dat ze me als richtpunt hadden gebruikt. Eentje gaf zelfs aan dat hij daardoor zijn doel had gehaald van 53 minuten. Als jij 52 minuten liep dan moet je me ook vaak gezien hebben![]()
Ik had zelf geen richtpunt, de man voor me liep uiteindelijk 47 minuten, en was in het begin al gewoon te ver weg om te volgen.
In een halve dag zijn er al 20.000 inschrijvingen binnen. Eind van de week zullen de 35.000 startbewijzen wel weg zijn.quote:Op dinsdag 1 april 2008 10:48 schreef mouzzer het volgende:
De inschrijving voor de dam tot dam loop is weer begonnen, wees er snel bij wat zal binnen 2 weken wel vol zitten! Ik doe mee via de businessloop.
http://www.damloop.nl/
het is wel de netto-tijdquote:Op dinsdag 1 april 2008 08:31 schreef Zotheid het volgende:
[..]
En jezus Kepler, dan kwam je maar 15 seconde later binnen.Dan moet je me ook zeker gezien hebben.
dan zat ik zeker vlak achter jequote:Op dinsdag 1 april 2008 22:02 schreef Zotheid het volgende:
Oja, natuurlijk.Ik kwam 5:01 over de start en 57:02 is mijn bruto finish-tijd. Maar dan nog zat je vlak achter me.
Wel leuk dat iedereen zo dicht bij elkaar zat qua tijd.
Enne, dit was ik dus:
[ afbeelding ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |